Stranica 1 od 8 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 400

Tema: Kiretaza

  1. #1

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    306

    Početno Kiretaza

    Prosli tjedan morala sam na kiretazu u 8.tjednu jer se embrij nije razvio, tj.nije bilo otkucaja srca.Dosta sam citala o kiretazama bez anestezije ili samo uz lokalnu, pa bi svima savjetovala da traze totalnu anesteziju jer je to moguce i izvedivo!
    Ja sam prije 3 godine imala kiretazu u Petrovoj uz apaurin i vjerojatno nesto protiv bolova ali svega sam bila svjesna a posebno bolova!Kako mi je to bilo prvi put nisam nisti znala sto i kako.
    Sada kada sam se suocila s ponovnom kiretazom nakon potpomognute(ICSI)trazila sam totalnu anesteziju i dobila sam je na Merkuru.Sve pohvale doktoru, anesteziologu i sestri!Anesteziolog mi je sve lijepo objasnio i ja sam stvarno zaspala u cvrsti san gdje nisam apsolutno nista osjetila!Sam postupak kratko traje i zato trazite anesteziju jer na to imate pravo!

  2. #2
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    Baš mi je žao što si to morala proći Ja sam isto bila na kiretaži i to samo sa lokalnom anestezijom koju kao da i nisam dobila no svejedno bih ponovno uzela takvu jer baš ne volim totalne anestezije i smatram ih nužnim zlom. Bol je gadna, ali nije baš neizdrživa pa možda bolje bez toliko otrova i rizika. Drži se samo, najgore je iza tebe

  3. #3
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Ja sam bila na kiretazi ali samo zbog ostataka posteljice i nisam morala nista trazit, dobila sam anesteziju, zaspala i probudila se ko da nista nije bilo. Bila sam na SD, mozda to igra kakvu ulogu....

  4. #4
    makka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    slavonija
    Postovi
    785

    Početno

    Ja sam bila na kiretaži prije prije tri i pol godine i sada kad se sjetim bolova uhvati me grč u stomaku.

    Dakle ovako, bila sam trudna 7 tjedana i nakon što sam počela lagano krvariti javila sam se svojoj ginekologici koja me odmah poslala u bolnicu. Tamo su me nakon pregleda smjestli u sobu i dali tablete koje moram popiti u toku dana (to je bilo oko 14 h).

    Suitra ujuto, oko 6 sati odveli su me na pregled i nekon ultrazvika odlučili napraviti kiretažu (plod se nije vidio, pa je doktorica zaključila da je spontani već u tijeku). Ne sjećam se da sam dobila injekciju u venu (možda griješim), ali se sjećam injekcije u rodnicu koja je bila prilično bolna, (btw, nitko me nije pitao o anesteziji). "Čišćenje", kako su to nazvali je bilo strašno bolno, nisam mogla ni plakati jer nisam mogla doći do zraka, sestre su me držale, a jedna mi je dala da nešto zagrizem (još je samo falilo da me nalijevaju alkoholom!). Stalno su govorile "još samo malo", a meni se činilo da traje cijelu vječnost. Kad je napokon bilo gotovo, rasplakala sam se do besvjesti!

    Dali su mi uložak, da ga stavim među noge (bez gaćica) i tako samo u gornjem dijelu piđame i komadom vate koji sam pridržavala rukama me odveli u sobu (kroz hodnik gdje su sjedile žene čekajući pregled).
    Ležala sam na krevetu, skvrčena od bolova, kad je nakon možda sat vremena došla sestra napraviti krevet. Rekla sam joj da ne treba, a ona da mora nek se ustanem. Kad je završila, ja legla nazad, a ona počela vikat šta ja to radim, sve sam pokvarila, reći će ona glavnoj kako sam neposlušna! Kasnije sam skužila da je takav kućni red, da se leži u posloženom krevetu, ali meni je to bilo prvi puta u bolnici i pojma nisam imala o kućnom redu.
    Poslije su me premjestili u sobu sa ženama koje su bile na održavanju trudnoće, pa kad su mi donijeli jogurt koji namijenjen samo trudnicama, uzeli su ga nazad uz opasku "vi niste više trudnica".
    Najgore su mi bile primjedbe sestara "ajde šta se dereš, imat ćeš ti još djece, bolje da je ovo odmah otišlo ako ne valja!"

    E sad, što se tiče lokalne ili opće anestezije, ipak ne bih odabrala opću, jer ovako ipak imam pregled svega što mi se događa.
    Ali lokalna ne djeluje jednako na svakoga (tako se barem da naslutiti po pričama), a vjerujem da se i kiretaža razlikuje od žene do žene baš kao što se porodi razlikuju.

  5. #5
    kikic avatar
    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    na moru
    Postovi
    1,163

    Početno

    O Makka, imaju li te žene-sestre osjećaja?? Užas, pa one nisu normalne, a ona da mora napravit krevet?? Jako bitno a ti umireš od bolova.
    Prošla sam kiretažu i zbilja je to jedno užasno, užasno iskustvo

  6. #6
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Pobogu Makka, pa meni ovo zvuci ko da si bila na kiretazi u 18. stoljecu! Nemogu vjerovat! Pa u kojoj je to bolnici bilo? (tak da nikad tamo ne odem)

  7. #7
    makka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    slavonija
    Postovi
    785

    Početno

    Moram spomenuti da nisu sve sestre bile loše, rodila sam u istoj bolnici i u devet dana koje sam tamo provela (rodila na carski) upoznala sam krasne sestre koje, nažalost, nisu dovoljno educirane.
    Inače, radi se o našičkoj bolnici. Dosta sam pretraživala forum i nisam primjetila da se netko odavde javlja.

    Cure koje ste prošle kiretažu... đrž'te se, kad jednom dobijete svoju bebicu, sve što vam se dogodilo prije ne izgleda više tako ružno

  8. #8
    Jeluška avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Mali Pariz
    Postovi
    538

    Početno

    Strašna priča!

    I ja sam prošla kiretažu. Moje iskustvo nije bilo nešto strašno od strane osoblja. Meni je psihička bol bila neizdrživa. Uzimaju mi dio mene za koji sam cijeli život željela. Ali kako makka kaže, kada jednom dobijete svoju bebicu sve se zaboravi! [/quote]

  9. #9
    makka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    slavonija
    Postovi
    785

    Početno

    Zaista je psihički vrlo teško, kao što sam rekla primjedbe tipa "imat ćeš ti još djece" su mi jako teško padale, a njih sam doživljavala i izvan bolnice. Činilo mi se da svi o tome govore kao o nečemu što se, eto moralo desiti. Znam da su mi tako htjeli olakšati, ali meni su takve izjave automatski tjerale suze u oči. To je bila moja bebica od onog trenutka kad sam saznala da sam trudna i teško dam doživjela njen gubitak.

  10. #10
    la11 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,163

    Početno

    zam kako ti je ,ja kada sam bila nitko me nije pitao kakvu anesteziju hoću,sami su mi dali totalnu.

  11. #11
    Lulu avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    331

    Početno

    ne pristajem ni na šta osim na totalnu. jedna kiretaža mi je bila dovoljna da naučim lekciju. mesarenje s velikim M.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb/Tresnjevka
    Postovi
    867

    Početno

    Ja sam bila na kiretazi (blighted ovum - trudnoca bez ploda) prije 1,5 god u Vinogradskoj, dali mi nesto na iglu, ja zaspala dok su izbrojili 10,9,8. . . i probudila se u drugoj sobi na krevetu nakon cca 20-ak minuta. Ostala sam jos cca 3h na "promatranju" i isla doma. Svi su bili super, doktori, sestre.
    Takave situacije su same po sebi dovoljno traumaticne pa zasto se jos patiti sa lokalnom i bolovima tijekom "zahvata"?

  13. #13
    crvic avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    386

    Početno

    i ja sam isto, kao i pina, dobila injekciju, zaspala i probudili me nakon kiretaze! za 1,5h pustili me kuci! sve to u vinogradskoj! svi su bili super!

  14. #14

    Početno

    da li je mala temperatura (37,1) nakon kiretaže normalna? ja sam imala kiretažu prije par dana (missed ab u 9. tjednu)...

  15. #15
    makka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    slavonija
    Postovi
    785

    Početno

    Ja mislim da je to normalno.
    Ja sam dva dana nakon kiretaže provela u bolnici i temp. mi je bila oko 37,5. Kod kuće nisam ni mjerila.
    To je normalno nakon svakog op. zahvata, pa pretpostavljam da ni sa kiretažom nije drugačije.
    No ako sumnjaš da nešto nije u redu (bolovi i jače krvarenje) ili se temp. poveća svakako se javi liječniku.

  16. #16

    Početno

    hvala! to sam i mislila, samo sam htjela biti sigurna...

  17. #17
    devet_mjeseci avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    679

    Početno

    Osobno sam dva puta kiretirana u Petrovoj (blighted ovum, pa missed ab). Oba puta zahvat je rađen uz apaurinski koktel pri čemu su me održavali budnom. Da, registrirala sam bol, ali za nju mi je bilo potpuno svejedno jer sam bila nadrogirana. To ne mogu sasvim objasniti, ali u tom stanju mogli su mi raditi što su htjeli, pa ako treba i amputirati nogu... Zato sam didicro sklona vjerovati da ti zapravo nisu dali dovoljnu dozu jer me čudi da si tako strašno doživjela bolove. Ja jesam stezala sestrama ruke, ali u glavi mi je bila tabula raza... Prava droga, i to dobra...

    moonhorn temperatura nakon zahvata je sasvim normalna, posebno nakon kiretaže. Osobno sam drugi puta zakurila 38 i kusur, dodatno se razbolila... Ipak, zbog svog mira budi u kontaktu s ginekologom. On će ti već reći odvija li se oporavak kako treba. Drži se i ne budi žalosna, sve će doći na svoje...

  18. #18
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    ja ne volim opcu anasteziju i ne (tim sto kod opce si tri dana u bolnici), ja sam se odmah odlucila za lokalnu i nisam pozalila..prvo, oporavis se brze, za koji sat ides doma, izdrzis tu bol (ionako mi je psihicka bol zbog gubitka bebe bila puno teza) a ne bih mogla izdrzati ostati u bolnici (jer te stave na odjel sa rodiljama)....
    ovako sma stisla zube, a za par sati doma mm-u i sinu u zagrljaj ....

  19. #19

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    34

    Početno

    Nisam znala da u nekim bolnicama prave tolike probleme oko anestezije. Ovde (u Beogradu) ti daju ono sto trazis. A totalna se skoro podrazumeva vec vise od deset godina. Jedino sto u nekim bolnicama ostanes 24 h posle zahvata, a u drugim ides kuci posle par sati.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Zdravo devojke. Ja sam nova na forumu, mada sam se u Rodin sajt zaljubila jos pre dve godine kada sam postala tetka :D i pocela da se zanimam za odgoj dece.
    Nisam htela da otvaram novu temu, ali pre jedno 6 meseci moja prva trudnoca se zavrsila kiretazom (dijagnoza missed ab.) Doktorka mi je rekla da niko ne zna zasto se to dogadja, ali da je prilicno cesto i da necu imati problema sa sledecom trudnocom. Jos se dragi i ja ne usudjujemo raditi na tome jer su uspomene iz bolnice uzasne.
    Da li neka od vas koja je prosla kroz isto moze da mi pruzi vise objasnjenja zasto do toga dolazi? Naravno, radili su mi neke testove i sve je bilo OK :?

  21. #21
    momze avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    4,444

    Početno

    vissnja, dobrodosla.

    ovdje ces naci puno cura koje su prosle kroz slicnu situaciju kao ti. prije ove posljednje trudnoce i ja sam imala missed ab. i nakon toga kiretazu. ginekologica mi je rekla da je to normalno i da se cesto desava zbog kromosomske nekompatibilnosti. rekla mi je da sacekam 6 mjeseci, no ja sam nakon 4 probala i odmah zatrudnila. rezultat!? moje danasnje prekrasno osmomjesecno dijete.

    ukoliko imas ucestale pobacaje, dakle vise od dva-tri za redom, tada bi trebala napraviti detaljne pretrage. zelim ti srecu i nadam se da ces uskoro uspjeti.

    imas dosta stvari o trudnoci na Rodinom portalu. evo jedan link na tekst koji govori o pobacaju

    spontani pobacaj

  22. #22
    Matko avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    205

    Početno

    Citiraj dorotea24 prvotno napisa
    Baš mi je žao što si to morala proći :( Ja sam isto bila na kiretaži i to samo sa lokalnom anestezijom koju kao da i nisam dobila no svejedno bih ponovno uzela takvu jer baš ne volim totalne anestezije i smatram ih nužnim zlom. Bol je gadna, ali nije baš neizdrživa pa možda bolje bez toliko otrova i rizika. Drži se samo, najgore je iza tebe :love: :heart:
    Jako mi je žao zbog tvoje pretrpljene boli.I ja sam doživjela istu situaciju,i svakome bih savjetovala da traži potpunu anesteziju. :saint: javascript:emoticon(':saint:')
    Saint

  23. #23
    happygirl avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Split
    Postovi
    61

    Početno potpunu preporučam!

    Imala sam u ljeto 2007. kiretažu u splitskoj bolnici i uspavalo me kao i preostalih 5 cura (da-bilo nas je čak 6 taj dan! :shock: )
    Jedna od nas je kiretirana "na živo" dan prije jer je prokrvarila pa je nisu htjeli uspavati jer joj nije puno ostalo za čišćenje. Njeno traumatično i bolno iskustvo vam ne želim niti pričati. Reći ću samo da je plakala i jecala cijeli dan tako jako da smo se sve smrzle od straha što nas čeka ujutro. Međutim, sve pohvale anesteziologu i liječnicima koji su (barem sa mnom) popričali, sve mi objasnili i bili uz mene od kad sam zaspala do buđenja.
    Navodno je ta anestezija trajala 10ak minuta jer je njima za taj zahvat dovoljno par minuta. Da mi se to ne daj bože opet dogodi inzistirala bih na općoj anesteziji jer sam takva traumatična iskustva čula da ne bih sigurno htjela riskirati da osjetim takvu bol.

    Što se tiče vremena kada na drugi pokušaj, meni su rekli 3 ciklusa barem da sačekam, no ja sam malo više-za svaku sigurnost. Par mjeseci prije začeća sam pila folnu kiselinu, obavila sve popravke na zubima, napravila pretrage na sve žive bakterije...sve po PS-u...ne dam se iznenaditi, želim da znam da sam sve napravila šta je u mojoj moći...

    Sada je sve ok, tek je početak-u 6.tjednu sam, ali sve se odvija u pozitivnom smjeru :D :D :D :D

    Bitno je ne posustati i imati pozitivne misli u glavi-tu je ključ!

  24. #24

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    6

    Početno Kiretaza

    Ja sam prije 5 dana bila na kiretazi, 6ti tjedan trudnoce plod se nije razvijao. Za 3 tjedna cu dobiti patoloski nalaz ploda pa cu znati zasto je doslo do pobacaja. Nadam se da ce sa slijedecom trudnocom biti bolje, jer cu sada obaviti sve pretrage svu detaljnu analizu ukljucujuci i geneticara

  25. #25

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno Re: Kiretaza

    Citiraj Mozda prvotno napisa
    Ja sam prije 5 dana bila na kiretazi, 6ti tjedan trudnoce plod se nije razvijao. Za 3 tjedna cu dobiti patoloski nalaz ploda pa cu znati zasto je doslo do pobacaja. Nadam se da ce sa slijedecom trudnocom biti bolje, jer cu sada obaviti sve pretrage svu detaljnu analizu ukljucujuci i geneticara
    jesi imala više spontanih ili ti se ovo sad prvi put dogodilo? jako mi je žao

  26. #26

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    1,470

    Početno

    zar nije 6 tjedana prekratko razdoblje da se utvrdi da li se plod razvija ili ne? :?

  27. #27
    happygirl avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Split
    Postovi
    61

    Početno

    da, ja isto mislim da je 6 tjedana prerano...nije mi baš jasno kako je ustanovio da ne valja kad se još praktički i ne vidi da li si trudna...

  28. #28
    happygirl avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Split
    Postovi
    61

    Početno Re: Kiretaza

    Citiraj Mozda prvotno napisa
    ...Za 3 tjedna cu dobiti patoloski nalaz ploda pa cu znati zasto je doslo do pobacaja...
    Od patološkog nalaza ne očekuj previše. Najčešće ti ne kažu razlog, tj. kažu da je to prirodna selekcija, da nema nekih patoloških aberacija...po seljački ti kažu-bio je mučak! Drugi put više sreće!

  29. #29
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    Citiraj Maya_78 prvotno napisa
    zar nije 6 tjedana prekratko razdoblje da se utvrdi da li se plod razvija ili ne? :?
    Može se utvrditi ako je npr. gestacijska vrećica prevelika, a u njoj nema odjeka ploda ili tko zna po kojim još parametrima. Sumnjam da bi netko napravio kiretažu samo tako.
    Mozda drži se

  30. #30

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    6

    Početno kiretaza

    UZ je ustanovljena trudnoca, zatim sam prokrvarila i onda mi je doktorica dala da mirujem i pijem 2x1 progesteron. Medjutim, nakon 2 dana te terapije krvarenje je postalo obilno otisla sam u bolnicu izvadili su mi krv, urin i narucili me za dva dana. Obnovili UZ i onda zakljucili da je potrebna kiretaza i taj dan sam ostala u bolnici i sutradan izasla.
    Ovo mi je prvi spontani i otisla sam opet kod svoje doktorice i dala mi je da sada u srijedu vadim krv da se vidi da nemam neki infekcija od psa, macke itd. Poslije patoloskog nalaza idem kod geneticara i onda opet kod svoje doktorice da jos neke dodatne ginekoloske analize.
    Prije ove trudnoce sam isla na ginekoloski pregled i radila PAPA test i sve je bilo ok. Sada cu napraviti pauzu par mjeseci pa se nadam da ce drugi put biti bolje, a strah je u meni i dalje ogroman
    Pozdrav svima vama i sigurna sam da cemo sve mi biti mame uskoro
    Pusa

  31. #31
    Baby avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    321

    Početno

    Ja sam prošla i kiretažu pod općom anestezijom (11 tjedana T) i "na živo" (12 tjedana T), kada mi je prvo rečeno da sam imala ab. completus da bi nakon UZV, dok su me zabavljali razgovorom, malo ˝počistili˝ pomoću vakuma (ipak je bio incompletus).

    Bez opće anestezije sam čitavo vrijeme mirno razgovarala sa doktorom, bez suza, bez držanja, sestra je bila strašno draga i zahvat je prošao brzo.
    Kada sam poslije dobila PHD nalaz, nisam mogla vjerovati da je sadržaj bio vrlo obilan (prebrzo je bilo gotovo)! Drago mi je da nisam ponovno tražila opću i bespotrebno si zakomplicirala sa anesteziologom, pripremama i sl....


  32. #32
    enya22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,645

    Početno

    Cure, imam jedno pitanje, pa se slepam ovdje da ne otvaram novu temu... Zanima me kada ste dobile prvu M nakon kiretaze?
    Meni je danas 52. dan od kiretaze i moj MPO dr. mi je prepisao utrogestan (kako bi potaknuo M) koji sam uzimala (vaginalno) kroz 7 dana od 42. do 49. dana poslije kiretaze. Zadnji utric sam stavila u ponedjeljak ujutro, a danas je 3. dan od kako ne stavljam utrogestan. Inace bih nakon neuspjesnih IVF-ova uvijek dobila M 2 dana nakon zadnjeg utrica, a sada nikako da stigne. :/ Trudna nisam, tj. cini se da je bila biokemijska trudnoca, jer su dva testa bila blijedo pozitivna, a treci negativan (39. dan poslije kir.). Unaprijed hvala na odgovorima!

  33. #33

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    meni je rekord bio 55. dana od kiretaže i onda se pojavila....vjerujem da će ti ubrzo doći s obzirom da si bila na utrogestanu....hormoni su još malo zbunjeni izgleda.....
    ...jel te možda pogledao na UZV malo da vidi kakvo je stanje unutra? jajnici? endometrij?

  34. #34
    enya22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,645

    Početno

    Citiraj ZO prvotno napisa
    meni je rekord bio 55. dana od kiretaže i onda se pojavila....vjerujem da će ti ubrzo doći s obzirom da si bila na utrogestanu....hormoni su još malo zbunjeni izgleda.....
    ...jel te možda pogledao na UZV malo da vidi kakvo je stanje unutra? jajnici? endometrij?
    Puno ti hvala!
    Pogledao je i sve je uredno, imala sam neku koprenastu lutealnu cistu na jednom jajniku, ostalo sve ok. Endometrij je bio 9 mm.
    Ma doci ce M uskoro, osjecam, ali nekako mi je dugo cekati. :/

  35. #35

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    i ta cista je sigurno odigrala svoju ulogu u kašnjenju....
    to ti je ono...kad hoćemo da dođe ( a to je skoro nikad ) onda nas zeza....

  36. #36
    rebeca avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    993

    Početno

    Ja sam imala spontani prošle god., u 8 tj. Igrom slučaja smo znali dr. pa je malo pojačao lokalnu anesteziju tj. injekcije. pretrpila sam, i zbilja je bilo izdrživo. Ali nikada više na ovome svijetu na to nebi pristala. Samo kad se sjetim, dogodi ti se tako nešto strašno, još moraš bol toliku trpiti. To je previše stresno, tko nije prošao nema pojma o čemu govorim

  37. #37

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    6

    Početno kiretaza

    Ja zivim u Ceskoj i ovdje nema sanse da urade kiretazu bez opce anastezije, tako da ja stvarno nisam osjetila nikakvu fizicku bol osim psihicku ali posto nevolim pateticne ljude, koji kukaju i sazaljevaju se onda nisam takva vec idem dalje. Sada se malo pomalo pripremam za slijedecu trudnocu naravno uz preporuke ginekologa.

  38. #38

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    113

    Početno

    Da li je neka od vas nakon spontanog dobila cistu/ciste na jajniku? Doc mi je na uzv-u, nakon menge vidio cistu i dao dabroston.

  39. #39
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Bibi, ja sam prvi missed ab. imala prije dvije godine i nakon njega sam dobila ciste, jedna je otišla od Dabrostona, a druga je bila endometriom i uporno je rasla pa je odstranjena laparoskopski. Kako sam prije dva tjedna imala kiretažu i frka me opet od cista jer planiram najesen na IVF, tražila sam Yasmin da se jajnici malo odmore i eventualne ciste primire.
    E sad, imam drugi problem, jer kontracepciju ne bih smjela zbog problema sa zgrušavanjem, no čekam pregled kod ginića pa ćemo vidjeti.
    Nadam se da će ti se cista povući od Dabrostona.

  40. #40

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    113

    Početno

    Viki, to ti je super ideja sa yasminom, vidi s doktorom oko problema sa zgrušavanjem, a što se tiče tvog ivf-a na jesen, nekako mislim da ti to neće trebati obzirom da ti ostaješ prirodno trudna i tako već dva puta. Nakon pilula obično to ide lakše. Ja sam isto trudna ostala u ivf-u, ali sam na žalost imala spontani, ne zna se uzrok osim što su mi tek sad vidjeli da imam septum.

  41. #41
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Da, i ona prva trudnoća bila je nakon nekoliko ciklusa Yasmina, prirodna, no čim ciste polude, sve zašteka i kako god tempirali odnose, ne ide pa ne ide, a imam previše godina da prolazim ponovno laparoskopiju i sve peripetije (imam osjećaj da se vrtim u krug).
    Eto, ja vjerujem da će ti od Dabrića cista nestati, meni su manje vodene znale nakon jednog ciklusa otići; endometrioza mi je veći problem.
    Sretno!

  42. #42
    Lutka avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    243

    Početno

    Citiraj bibi33 prvotno napisa
    Da li je neka od vas nakon spontanog dobila cistu/ciste na jajniku? Doc mi je na uzv-u, nakon menge vidio cistu i dao dabroston.
    Bibi, ja sam ih poslije kiretaže imala dvije, na svakom jajniku po jednu. bile su dosta velike (2,5cm i 4cm) i stalno sam imala osjećaj pritiska. Taj pregled je bio prije prvog menzesa nakon kiretaže, u drugom gradu, kod doktorice koja mi ništa puno nije objasnila. Ciste su se poslije spontano povukle ili pukle (ne znam), nisam pila nikakve hormone. pitaj dr. da ti kaže koja je to vrsta cisti i što možeš očekivati. samo hrabro

  43. #43

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    113

    Početno

    Lutka, hvala ti. Doktor je rekao da je 95% siguran da cista nije endometriotična (čega me najviše strah obzirom sam imala endometriozu) i da bi trebala nakon dabrostona otići tako da se nadam da će se to tako i desiti. Također je rekao da su to ciste koje se javljaju nakon prekinute trudnoće (ja sam imala spontani). Za to nisam nikada čula, ne znam iz kojeg razloga bi tada nastajale ciste, pa sam zato zbunjena.

  44. #44
    Tatsha avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    os
    Postovi
    326

    Početno

    Citiraj bibi33 prvotno napisa
    Također je rekao da su to ciste koje se javljaju nakon prekinute trudnoće (ja sam imala spontani). Za to nisam nikada čula, ne znam iz kojeg razloga bi tada nastajale ciste, pa sam zato zbunjena.

    vjerojatno zbog brdo hormona koji ostaju u tijelu

  45. #45
    enya22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,645

    Početno

    Ja sam imala lutealnu cistu koprenastog izgleda u ciklusu nakon spontanog, po cemu je dr. zakljucio da je bila ovulacija. To je funkcionalna cista zutog tijela koja nastaje nakon oslobadanja jajasca iz folikula tijekom ovulacije. Medutim, sad mi ne dolazi M, a proslo je 33 dana od ovulacije i 53 dana od kiretaze... :?

  46. #46

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    113

    Početno

    Enya, ima svakakvih primjera. Gdje su žene normalno dobile i gdje su trebale čekati par mjeseci. Strpi se, tim više što si imala biokemijsku trudnoću i tu cistu žutog tijela. Doći će. Šteta što nam se na forume ne jave i liječnici koji nešto znaju o ovome. Najgore je što inače nemaju vremena objašnjavati, a onda mi moramo ovako razmijenjivati iskustva. Menga samo što ti nije došla, vidjet ćeš

  47. #47

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    Citiraj enya22 prvotno napisa
    Ja sam imala lutealnu cistu koprenastog izgleda u ciklusu nakon spontanog, po cemu je dr. zakljucio da je bila ovulacija. To je funkcionalna cista zutog tijela koja nastaje nakon oslobadanja jajasca iz folikula tijekom ovulacije. Medutim, sad mi ne dolazi M, a proslo je 33 dana od ovulacije i 53 dana od kiretaze... :?
    baš sam te htjela pitati kako je dr tako siguran da si imala ovulaciju, pa vidim da si i gore napisala da je lutealna cista....istina je da tijelo divlja od tih hormona i da se u nama poslije spontanog svašta dešava....
    nadam se da ćeš dobiti kroz dan-dva, pa ti možda ni UZV neće biti potreban

  48. #48
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    enya, je l' piješ štogod da izazoveš M? Moji su ciklusi godinama bili o.k., 27/28 dana, ali su podivljali nakon laparoskopije u 10. mj. prošle godine, vrlo su kratki 21 dan. Sad isto čekam M, danas je 18 dan od kiretaže. Mislim otići na UZV da se uvjerim da je sve na mjestu, krvarila sam 15 dana.
    Cure, kad ste imale odnose nakon kiretaže? Meni je dr. prošli put rekao 15 dana apstinencije. :?

  49. #49
    enya22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,645

    Početno

    Citiraj ZO prvotno napisa
    baš sam te htjela pitati kako je dr tako siguran da si imala ovulaciju, pa vidim da si i gore napisala da je lutealna cista....istina je da tijelo divlja od tih hormona i da se u nama poslije spontanog svašta dešava....
    nadam se da ćeš dobiti kroz dan-dva, pa ti možda ni UZV neće biti potreban
    Rekao je da je 100% O bila, a i ja znam, jer sam mjerila BT i u 2. fazi (od 20. dana poslije kir.) mi je bila povisena. I taj dan sam osjecala tipicne O bolove, a i sluz mi je bila vodenasta dan ranije. I ja se nadam da ce M stici prije ponedjeljka, a ako ne dode, da ce se na UZV vidjeti sto se dogada. Nakon stimulacija nikad mi M nije toliko kasnila, a sad nakon ove kratke trudnoce (6 tj.) koma!

  50. #50

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    113

    Početno

    viki, ja sam dobila mengu točno 28 dana nakon kiretaže s tim da mi se spotting pojavio dva, tri dana prije. s odnosima sam pričekala nakon menge, makar mi je rekao doktor da normalno mogu imati odnose nakon kiretaže čim mi prestane krvarenje. nakon menge napravi papu i briseve.

Stranica 1 od 8 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •