Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 85 od 85

Tema: Ubod krpelja-što poduzeti?

  1. #51
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Hm, ja znam da se za Hrvatsku uvijek govori da su za meningitis opasni krpelji sjeverno od Save, pa ne znam jesu li u Sarajevu (to čitam lokaciju) krpelji opasni za meningitis. Sumamed je dobilo dijete radi te druge bolesti koju krpelj može prenijeti, borelioze.

  2. #52

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    596

    Početno

    Ma ja vala nikada nisam ni puno razmišljala o krpeljima niti sam čula za slučaj uboda u Sarajevu a imam toliko bebacha i djece u obitelji. Mojoj prijateljici meningitis nisu spominjali nego su samo za sumamed objasnili da je protiv infekcija i zaraza i da ga pije četri ili pet dana. Vrijeme je da se i ja educiram o krpeljima (jer fakat stalno izbjegavam neugodne teme, šta ću kada sam paničarka ) Hvala Bogu pa postoji ovaj forum

  3. #53
    Žabica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    715

    Početno

    Krpelja(MM-u) smo izvadili nakon nekih 24h najviše. Od tada je prošlo 5 dana, međutim oteklina i crvenilo na mjestu uboda još uvijek nije nestalo. E sad, koliko obično traje ta oteklina i crvenilo? Ili da jednostavno ode kod doktora? Kojeg, na području ZG, Zaraznu? Dal mora ostati u bolnici?

  4. #54

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,973

    Početno

    Citiraj Žabica prvotno napisa
    Krpelja(MM-u) smo izvadili nakon nekih 24h najviše. Od tada je prošlo 5 dana, međutim oteklina i crvenilo na mjestu uboda još uvijek nije nestalo. E sad, koliko obično traje ta oteklina i crvenilo? Ili da jednostavno ode kod doktora? Kojeg, na području ZG, Zaraznu? Dal mora ostati u bolnici?
    Jeste li riješili dilemu?
    Oteklina i crvenilo traju onoliko koliko traju i nakon uboda nekog drugog insekta. Crvenilo zbog borelioze ne nastaje odmah nakon vađenja krpelja, nema otekline, koncentrično se širi. Ponekad je promjera i 20-tak cm.

  5. #55

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno

    ajme, sto je mene presjeklo kada sam vidjela da je podignuta tema od pokojne Virgo

  6. #56
    Prihonja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Rijeka, istok
    Postovi
    301

    Početno

    I mene prošli srsi kad sam vidjela tko je otvorio ovaj topic. E pa pokoj im duši, cijeloj familiji.
    Evo, ja sam se naravno obratila naj Forumu kako bih se bolje informirala. Bili danas u prirodi, ja regularno tuširala Tonija i skužim na pupku neš čudno, majušno cca 1 mm.
    Odmah mi sine (al kako preko bodića, majce i hlača... :? )
    Lagano sam se prepala pa zvala tetu koja ima psa i rekla mi da ga nauljim pa odvrnem. Sve je prošlo Ok, bio je sićušan, pa ga gledali pod povećalom, pa nam živ pao na pod, pa ga tražili, ma show, a pazite, uoči spavanja našeg mališana. Uglavnom, on je bio miran i dobar i čekao strpljivo da se mama i tata snađu u nepoznatoj situaciji (poslije sam mu sve obijasnila da zna da će se to još koji put desiti i da je bio odličan dečko)...
    Nema crvenila, hvala Bogu, al moram vam reć kako se baš ne osijećam smireno...idem dalje iščitavat što su pametne glavice pisale o ovim bljak beštijama...

  7. #57
    thalia avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,863

    Početno

    Prihonja, ajd ti ne budi lijena nego sutra zovi doktoricu pa ako treba da ga pregleda. nikad ne znaš jel glava ostala unutra. i bravo za T. hrabricu

  8. #58
    ewa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    metropola
    Postovi
    1,018

    Početno

    Evo mi se maloprije vratili iz parkića (Malešnica) i poslije ručka idem I. obući pidžamu i imam šta vidjeti :shock: na trbuhu krpelj...zabijen u kožu a ostatak tijela vani..u panici (nikad prije ga nitko od nas nije imao, stoga mi nije bilo svejedno) zovem Klaićevu za savjet.
    Oni mi govore da mjesto namočim alkoholom, pričakam i pincetom ga uhvatim, okrenem u suprotnim smjeru kazaljki na satu i izvadim...

    :D hvala Bogu to mi je uspjelo...malo se crveni ali ništa strašno

    Zanima me jel postoji mogućnost zaraze..jer ne znam kad i gdje ga je pokupio...bili smo u subotu u prirodi ali sumnjam da je od subote jer bi ga vidjela :/ a od parkića me sada hvata jeza

  9. #59
    koryanshea avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    1,654

    Početno

    vjerovati doktorima nasim ili stranim, pitanje je sad :?

    mene stvarno to nervira, zbunjuje, fakat ne znam!

    svi online strucni izvori informacija kazu: krpelja uhvati pincetom za glavu i polako-ali-sigurno izvuci van, paziti da se ne stisne tijelo. bez umrtvljavanja alkoholom/uljem - to je veliki no-no jer povećava opasnost od zaraze.
    a nasi doktori jos uvijek preporucaju to umrtvljavanje jednako kao i prije 30 godina!

    ja sam odlucila po ovom pitanju "vjerovati internetu", ali da li onda nasi doktori ugrozavaju zdravlje svojim savjetima i kako to sprijeciti?

  10. #60
    ewa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    metropola
    Postovi
    1,018

    Početno

    Alkohol ili ne ...bitno je da sam ja njega izvadila...sad me zanima jel trebam zvati pedijatra, jel treba popiti neki antibiotik prevencije radi :/ stvarno nema pojma :?

  11. #61
    Žabica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    715

    Početno

    Citiraj bibai prvotno napisa

    Jeste li riješili dilemu?
    Oteklina i crvenilo traju onoliko koliko traju i nakon uboda nekog drugog insekta. Crvenilo zbog borelioze ne nastaje odmah nakon vađenja krpelja, nema otekline, koncentrično se širi. Ponekad je promjera i 20-tak cm.
    Rješili dilemu, doduše telefonom. Doktor nam rekao da na mjestu uboda zna jako dugo sotati crveni plik i oteklina, te da ako enma nikakvih drugih simptoma nema razloga za paniku. A i mm je dosta osjetljiv na ubode kojekakvih životinjica, kad ga ubode komarac jako dugo ima oteklinu i crveni plik...

  12. #62
    Žabica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    715

    Početno

    Citiraj ewa prvotno napisa
    Alkohol ili ne ...bitno je da sam ja njega izvadila...sad me zanima jel trebam zvati pedijatra, jel treba popiti neki antibiotik prevencije radi :/ stvarno nema pojma :?
    Vjerojatno bi ti rekli istu stvar kao i nama, ako nema nekih drugih simptoma i ako je opće stanje dobro, nema razloga paničariti niti dolaziti.

  13. #63
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj ewa prvotno napisa
    Oni mi govore da mjesto namočim alkoholom, pričakam i pincetom ga uhvatim, okrenem u suprotnim smjeru kazaljki na satu i izvadim...
    mislim da ovo i nije najbolje rješenje, jer krpelj onda naglo ispušta tu svoju slinu od koje se možeš zaraziti.

  14. #64
    ewa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    metropola
    Postovi
    1,018

    Početno

    Citiraj Tashunica prvotno napisa
    Citiraj ewa prvotno napisa
    Oni mi govore da mjesto namočim alkoholom, pričakam i pincetom ga uhvatim, okrenem u suprotnim smjeru kazaljki na satu i izvadim...
    mislim da ovo i nije najbolje rješenje, jer krpelj onda naglo ispušta tu svoju slinu od koje se možeš zaraziti.
    Svatko govori po svom..ono što se prije prakticiralo sada je out i obrnuto...totalno nebitno

  15. #65
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    mi smo u obitelji imali jedan jako ružan slučaj uboda krpelja i zato znam da se nije za zezati s tim.
    ja sam svaki puta vodila doktoru da ga vadi, uopće se ne želim upuštati u to.

    ovo je sa belupovih stranica:

    Uklanjanje krpelja koji se učvrstio na koži

    Jedna od najvažnijih preventivnih mjera jest uklanjanje krpelja koji se već učvrstio na koži jer je rizik od infekcije virusom krpeljnog meningoencefalitisa to veći što je dulji boravak krpelja na tijelu. Naime, nakon što dospije na domaćina, krpelj oko šest sati traži mjesto za hranjenje, neko vrijeme buši kožu, a isto tako potrebno je da najmanje 10 sati siše krv kako bi osoba bila zaražena. Znači, provodimo li navedene opće preventivne mjere pod zadnjom točkom, imamo dovoljno vremena da bismo spriječili zarazu. Potrebno je krpelja odstraniti u cijelosti zajedno s rilcem, što nije uvijek lako. Više se ne preporučuje premazivati krpelja i okolnu kožu petrolejem, uljem, lakom za nokte i sl. jer to uzrokuje njegovo grčenje i pojačano izlučivanje sline, pri čemu se ubacuju veće količine virusa ili bakterija u organizam domaćina ako je krpelj inficiran. Najbolje ga je uhvatiti pincetom neposredno uz kožu te smireno i lagano povlačiti u različitim smjerovima dok ga ne izvučemo. Treba izbjegavati naglo povlačenje, stiskanje ili gnječenje, a nakon odstranjivanja mjesto uboda i ruke potrebno je oprati vodom i sapunom te potom dezinficirati. Ako u koži zaostane rilce, možemo ga pokušati odstraniti sterilnom iglom, a ako nam to ne uspije, nije potrebna nikakva naknadna kirurška intervencija jer će se ono resorbirati ili će ga koža odbaciti.

  16. #66
    Prihonja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Rijeka, istok
    Postovi
    301

    Početno

    Citiraj Tashunica prvotno napisa
    mi smo u obitelji imali jedan jako ružan slučaj uboda krpelja i zato znam da se nije za zezati s tim.
    ja sam svaki puta vodila doktoru da ga vadi, uopće se ne želim upuštati u to.

    ovo je sa belupovih stranica:

    Uklanjanje krpelja koji se učvrstio na koži

    Jedna od najvažnijih preventivnih mjera jest uklanjanje krpelja koji se već učvrstio na koži jer je rizik od infekcije virusom krpeljnog meningoencefalitisa to veći što je dulji boravak krpelja na tijelu. Naime, nakon što dospije na domaćina, krpelj oko šest sati traži mjesto za hranjenje, neko vrijeme buši kožu, a isto tako potrebno je da najmanje 10 sati siše krv kako bi osoba bila zaražena. Znači, provodimo li navedene opće preventivne mjere pod zadnjom točkom, imamo dovoljno vremena da bismo spriječili zarazu. Potrebno je krpelja odstraniti u cijelosti zajedno s rilcem, što nije uvijek lako. Više se ne preporučuje premazivati krpelja i okolnu kožu petrolejem, uljem, lakom za nokte i sl. jer to uzrokuje njegovo grčenje i pojačano izlučivanje sline, pri čemu se ubacuju veće količine virusa ili bakterija u organizam domaćina ako je krpelj inficiran. Najbolje ga je uhvatiti pincetom neposredno uz kožu te smireno i lagano povlačiti u različitim smjerovima dok ga ne izvučemo. Treba izbjegavati naglo povlačenje, stiskanje ili gnječenje, a nakon odstranjivanja mjesto uboda i ruke potrebno je oprati vodom i sapunom te potom dezinficirati. Ako u koži zaostane rilce, možemo ga pokušati odstraniti sterilnom iglom, a ako nam to ne uspije, nije potrebna nikakva naknadna kirurška intervencija jer će se ono resorbirati ili će ga koža odbaciti.
    Evo samo kratki raport. Sve je završilo Ok, danas ni traga ni glasa na pupčiću bilo kakvom crvenilu ili slično. Tachunice, puno ti hvala na ovom citatu iz Belupa jer ja sam isto to čula od curki planinarki (navodno u više navrata pisalo i u časopisu Planinar, tako nekako se zove) te od curki kojima su pedice isto to rekle. Hm, dobro, mi koristili kantarionovo i prošli lišo, al isto mi je muka od tih oprečnih savjeta.
    U svakom slučaju, ja danas kupila u DM.u repelente protiv komaraca, muha, krpelja i drugih kukaca u sprayu i u kremici, pa ćemo se trackat .

  17. #67

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    silent hill
    Postovi
    1,606

    Početno

    Znači nije problem ako rilce ostane unutra? Mojoj sveki su na hitnoj kopali jer je ostalo unutra.

  18. #68

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    pod stresom
    Postovi
    1,827

    Početno

    evo me sa friškim iskustvom...

    sinoć se B srećom ošišao i uočila sam mu krpelja iza uha put vrata, blizu ovih vratnih žunti (ne znam kako se to hrv. kaže)... on inače ima tako gustu kosu da bi taj krpelj narastao ko jabuka dok bismo ga uočili...
    prvo sam instiktivno krenula skidati sama ali sam se onda sjetila ovog topica i nazvala hitnu... rekli su mi odmah, po kratkom postupku doći k njima...
    prvo su ga natapali medicinskim benzinom nekih 20 minuta (na gazu pa malo pritisni malo pusti zrak)... potom je nekakvom veeelikom pincetom lagano povlačila i vrtila krpelja u krug sve dok nije popustio (jedno pola sata) a u među vremenu je još nekoliko puta natapala med. benzinom...

    na kraju ga je pregledala povećalom i provjerila ima li sve noge... dakle važno je da se krpelj u potpunosti izvadi jer nikada ne možeš biti siguran u posljedice (kažu da je na radiju bilo da je nekom djetetu oduzelo sposobnost pokretanja ruku i nogu i da mu se tek nakon terapije ona polako vraća)...

    B je sada dobro, ali moram paziti na temperaturu, glavobolju, mjesto uboda i popodne ići do dr. opće prakse koja ev. može prepisati antibiotik ukoliko krvna slika pokaže neku reakciju (jutros smo vadili krv), nateknu limfni čvorovi ili mjesto uboda promjeni izgled)...

    B se osjeća dobro i otišao je u vrtić, a tete sam upozorila na moguće simptome

  19. #69
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Totalno, ali totalno mi je nevjerojatno da nasi neki doktori natapaju krpelje benzinom alkoholom i inim.. kad su najnovije preporuke da se to ne radi zbog velike sanse otpustanja jos vise otrova

    Ako rilce slucajno ostane u kozi, bez panike - to nije problem, jer tijelo krpelja je to koje sadrzava otrove. Tijelo je bitno ukloniti ASAP. A onda kad tijela vise nema, polako i bez zurbe se moze rjesavati zaostalo rilce (poput trna ga se vadi). Nemam iskustva, nego sam citala jedan clanak nedavno o tome.

    Meni je strasno zvucala ideja da zaostane jedan dio, i kak uspjeti da ne zaostane slucajno. A sad vidim da i ako bi se to slucajno desilo, da to nije problematicno.

  20. #70
    Prihonja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Rijeka, istok
    Postovi
    301

    Početno

    Evo, mi se uredno mazuckamo i za sad je sve Ok. Jeste li razmisljale da je najbolje tako s prevencijom, valjda te pomade funkcioniraju :? ...samo kako onda ici redom: mazanje protiv bestijica pa preko mazanje zaštitu od sunca ili obrnuto :? :?

  21. #71

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    pod stresom
    Postovi
    1,827

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa
    Ako rilce slucajno ostane u kozi, bez panike - to nije problem, jer tijelo krpelja je to koje sadrzava otrove.
    moja ujna koja je lani od rilca imala stravične glavobolje, mučninu temperaturu i ostale simptome se s ovim sigurno ne bi složila...

  22. #72
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Pa nisam mislila da se ostavi rilac unutra... nego u smislu da se onda njega polako vadi, ali da nije toliko problematican koliko i tijelo krpelja jer nema tih bolestina.

  23. #73

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    pod stresom
    Postovi
    1,827

    Početno

    mi smo se sinoć dogovorile da idemo u zoo hoby i da ćemo uzet one ogrlice za kućne ljubimce i stavit ih na ruke, noge i oko vrata

  24. #74

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    pod stresom
    Postovi
    1,827

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa
    A sad vidim da i ako bi se to slucajno desilo, da to nije problematicno.
    drukčije sam te shvatila

  25. #75
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj štrigica prvotno napisa
    Citiraj anchie76 prvotno napisa
    A sad vidim da i ako bi se to slucajno desilo, da to nije problematicno.
    drukčije sam te shvatila
    Pa da, to sam napisala, ali sam pojasnila u paragrafu prije

    Citiraj anchie76 prvotno napisa
    Ako rilce slucajno ostane u kozi, bez panike - to nije problem, jer tijelo krpelja je to koje sadrzava otrove. Tijelo je bitno ukloniti ASAP. A onda kad tijela vise nema, polako i bez zurbe se moze rjesavati zaostalo rilce (poput trna ga se vadi). Nemam iskustva, nego sam citala jedan clanak nedavno o tome.

  26. #76
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    Danas sam bila u Gradu mladih, imala sam hlače do gležnja bez čarapa. Kada sam sjela u auto nešto me jako zasvrbjelo na nozi pa sam se počešala. U tom trenu osjetila sam da mi je nešto ostalo u noktu, crno zgnječeno, krpelj, mrav, pauk nemam pojma, pogledala sam nogu, a iz nje mi je curila krv, kao iz većeg prišta ili kada otrgnete krastu.
    Stisnula sam malo i krv a poslije bijela tekućina su curile iz rupice.
    Od toga je prošlo 6 sati, sada mi se vrti u glavi, a područje oko "uboda" kao da je naoteklo, tvrđe je i crveno.
    Ne vidim da nešto unutra ima?
    Što da radim? Mislite li da bi to mogao biti krpelj??????
    :? :shock:

  27. #77

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,973

    Početno

    Krpelj u slini otpušta anestetik tako da njega nebi osjetila.
    Stavi hladne obloge na oteklinu.

  28. #78
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    stavila sam ,ne prolazi....cvenilo je u obliku srca, boli, a okolo tog crvenog je sve naotečeno i došlo mi je do kosti koja me boli to je danas već treći dan, ako do sutra ne prođe idem doktoru :?

  29. #79
    MIJA 32 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    3,516

    Početno

    naše iskustvo od sinoć
    nakon kupanja Katji sam našla na vratu crnu točkicu
    odmah sam znala da je krpelj iako je to bio prvi susret
    ja se to nisam usudila dirati
    otišle smo u Vinogradsku;napravili su joj kompletnu anamnezu i rekli sada odite na kirurgiju
    na moje pitanje gdje je to,odgovorili su u Klaićevu
    došlo mi je da se upucam (dvoumila sam se između Vinogradske i Klaićeve i izabrala krivo )
    u Klaićevoj joj je doktor izvadio krpelja (uljili su ga u obje bolnice)
    vadio ga je "škarama" sa zaobljenim vrhom
    nikakva okretanja,zakretanja...primio ga je i isčupao,nakon toga još nešto sitno
    na to vatica s alkoholim
    preporuka je pratiti ju slijedećih mjesec :shock: dana i ukoliko se pojavi temperatura,glavobolja,malaksalost direktno na zaraznu
    zaštita je jedino cijepljenje koje se vrši u 3 intervala ili kremice,no po njima je najbolje cijepljenje

  30. #80
    LIMA avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    997

    Početno

    Moj I. je nedavno kod mojih na selu pokupio krpelja (baš kada sam ja bila u rodilištu) i ja sam se naravno uspaničarila (trčala iz rodilišta u spavaćici manično tražeći pedijatra da ga pitam što učiniti ), no nije bilo ništa.
    Uglavnom, MM ga je izvadio (kasnije mi je I. prepričavao kako su vadili paučića upitnikom ) tim "alatom" za vađenje krpelja, kupili smo to još lani u ljekarni, a koštalo je nekih 20-ak kuna. Stvarčica je stvarno super, zahvati krpelja baš onako kako treba, zakreneš i vadi se bez problema, cijel i bez ikakvih umrtvljavanja i mazanja.

    Svakako dobra stvar za imati u kućnoj ljekarni!!

  31. #81

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    460

    Početno

    kako to da vam nisu u Vinogradskoj izvadili? :?

    mi smo prošle godine otkrili da gdje god otišli s njom, vratit ćemo se sa krpeljom

    prvih nekoliko puta smo išli u Vinogradsku na hitnu, a poslije je mm sam vadio jer je rekao da nema smisla čekati par sati među potencijalno bolesnom djecom, kad možemo i mi. točnije on, ja se i dalje ne usudim, imam dojam da bih ga ja zdrobila pincetom i samo napravila veću glupost.

    glede repelenata, kupili smo neki autanov baš za krpelje koji je za djecu od dvije na dalje (ona je imala godinu i pol), i koliko god mi špricali, uvijek bi ga pobrala.

  32. #82
    MIJA 32 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    3,516

    Početno

    Citiraj Lapis prvotno napisa
    kako to da vam nisu u Vinogradskoj izvadili? :?
    doktorica se nije usudila ili joj se nije dalo
    sreća je da nigdje nismo dugo čekali

  33. #83

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    na pravom mjestu
    Postovi
    1,774

    Početno

    Citiraj ivana zg prvotno napisa
    stavila sam ,ne prolazi....cvenilo je u obliku srca, boli, a okolo tog crvenog je sve naotečeno i došlo mi je do kosti koja me boli to je danas već treći dan, ako do sutra ne prođe idem doktoru :?
    Iiiii? Što je bilo u pitanju? Kako si sada?

  34. #84
    Leeeaaa avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    252

    Početno

    Citiraj LIMA prvotno napisa
    Moj I. je nedavno kod mojih na selu pokupio krpelja (baš kada sam ja bila u rodilištu) i ja sam se naravno uspaničarila (trčala iz rodilišta u spavaćici manično tražeći pedijatra da ga pitam što učiniti ), no nije bilo ništa.
    Uglavnom, MM ga je izvadio (kasnije mi je I. prepričavao kako su vadili paučića upitnikom ) tim "alatom" za vađenje krpelja, kupili smo to još lani u ljekarni, a koštalo je nekih 20-ak kuna. Stvarčica je stvarno super, zahvati krpelja baš onako kako treba, zakreneš i vadi se bez problema, cijel i bez ikakvih umrtvljavanja i mazanja.

    Svakako dobra stvar za imati u kućnoj ljekarni!!
    Kako izgleda ta "stvarčica"?

    Mi imamo pincetu za skidanje krpelja sa psa, izgleda kao obična pinceta samo na vrhu ima neki balon (izgleda kao balon kad je zaklopljeno) i kod psa je princip da se krpelj primi u taj balon skroz do kože psa i lagano zaokrene u smjeru kazaljke na satu i izvadi....djeluje,makar valjda smo to koristili par puta (jer pas ima zaštitu) i upozorenje veterinara je bilo da nikako kapati, uljiti ništa...samo provjera krpelja nakon vađenja i dezinficirati mjesto ugriza...ne kužim zašto je totalno drukčija praksa kod ljudi :?

  35. #85
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    Citiraj bubica27 prvotno napisa
    Citiraj ivana zg prvotno napisa
    stavila sam ,ne prolazi....cvenilo je u obliku srca, boli, a okolo tog crvenog je sve naotečeno i došlo mi je do kosti koja me boli to je danas već treći dan, ako do sutra ne prođe idem doktoru :?
    Iiiii? Što je bilo u pitanju? Kako si sada?

    neodgovorna sam znam, bila sam u inozemstvu, prije 3 dana počelo me užasno svrbiti i nakon češanja jako mi je naotekla noga, sada se i crvenilo proširilo, hladila sam mesom iz zamrzivača...svekrva je rekla da sam vjerovatno alergična na ubode insekata i kada svrbi da onda znači da prolazi!!!!
    Vrtilo mi se i boljela me noga, i sada mi je tvrdo ali više nije tako naotečeno, mrzim doktore i pričekat ću još koji dan, pa ako ne prođe idem
    Dojim bebu i ne znam jel mi gore da doji taj "otrov" koji možda imam u sebi ili injekcije koje će mi dati u bolnici :? :/

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •