Pokazuje rezultate 1 do 10 od 10

Tema: Plac kad nesto ne moze uraditi

  1. #1

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    49

    Početno Plac kad nesto ne moze uraditi

    Kako da pomognem sinu koji ima 6 i po godina. ide u skolu i kad treba uraditi neki zadatak koji mu bas ne ide. rastuzi se. pocne plakati. il bude na ivici da pocne plakati. npr. isjeci nesto od papira. napraviti od plastelina broj...dode kuci i kaze da je bio tuzan jer nije znao to napraviti...

  2. #2
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Jel trazi tada tvoju pomoc ili?Jeli prije bio takav?Mi smo imali situaciju s starijim slicnu tvojoj ali ispalo je da se to poklopilo s odlaskom u skolu i kopiranjem druge djece.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    49

    Početno

    Citiraj KrisZg prvotno napisa Vidi poruku
    Jel trazi tada tvoju pomoc ili?Jeli prije bio takav?Mi smo imali situaciju s starijim slicnu tvojoj ali ispalo je da se to poklopilo s odlaskom u skolu i kopiranjem druge djece.
    to se desi u skoli. isprica nam tek nekad posle. kad se sjeti pokusavamo mu objasniti da je u redu. pa ne moze sve znati. naucice... pa dusa draga kuci vjezba. ne znam kako da mu objasnim da se ne sikira i place radi toga. da ne uzima srcu...bas bude tuzan

  4. #4
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Ajooj, ma toga vise manje ima kod svih.Nama je i mala dolazila s pricama svakakvim i slicnim, pa smo onda udruzivali mozgove kako joj pomoci, da bi na kraju nakon nekoliko mjeseci kada sam pitala uciteljicu za slicne situacije, samo me blijedo pogledala i rekla da to nije tako cesto kako ona nama isprica. Svako dijete pogotovo kada je u kolektivu se usporeduje s drugima i neuspjeh vrlo tesko dozivljavaju a buduci da u skoli nemre imati paznju koju dobiva kuci ide sistem ako prode, prode...nemoj to tako uzimati k srcu. Probaj vidjeti da ako mu ponudis neku drugu zajednicku aktivnost, da li onda ustraje u vjezbanju?

  5. #5
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    E. se rasplače kad nešto ne može ili misli da ne može.

    Puno mu pomaže kad ga provedemo kroz proces rada od početka do kraja i onda usporedimo rezultat s onim početnim.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    49

    Početno

    malo mi lakse kad cujem da se to dogada i drugima. mislila sam otici kod uciteljice na informacije jedan na jedan. da provjerim koliko je to cesto i sta je to sto ''ne zna''.

  7. #7
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Moja jos ne ide u skolu ali je isto takva. Ima previsoka ocekivanja idsame sebe, ili napravi nesto onako kako si je zamislila, ili, ako ne moze...odustane, rasplace se, padne joj samopouzdanje itd. I jako jako subjektivno to dozivljava, kad o tome prica ispada da se non stop tako nesto dogada, a nije tako. Zato cemo odgoditi skolu, nek jos malo sazrije pa ce valjda i u skoli biti lakse, bar se nadam

  8. #8
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj puntica prvotno napisa Vidi poruku
    Moja jos ne ide u skolu ali je isto takva. Ima previsoka ocekivanja idsame sebe, ili napravi nesto onako kako si je zamislila, ili, ako ne moze...odustane, rasplace se, padne joj samopouzdanje itd. I jako jako subjektivno to dozivljava, kad o tome prica ispada da se non stop tako nesto dogada, a nije tako. Zato cemo odgoditi skolu, nek jos malo sazrije pa ce valjda i u skoli biti lakse, bar se nadam
    Moj E. je isto takav... ne toliko u školi koliko u glazbenoj. U osnovnoj mu se fućka - kaže da se ocjena 3 zove "dobar" pa bi se trebala smatrati dobrom ocjenom, a ne osrednjom kao što ja mislim. Ali u glazbenoj je druga priča. Sad je već u petom razredu, ali još uvijek ima napade nervoze, bjesnila pa čak i suza kad mu neka kompozicija ne ide kako je zamislio u roku koji si je odredio. Uffff... najbolje bi bilo skloniti mu se s puta! Da stvar bude zanimljivija - ide mu to sviranje zapravo jako dobro. To je takav karakter. Mora od svog sviranja napraviti dramu (samo u početnim koracima, kasnije je bolje...)

    Takva djeca trebaju naučiti živjeti sama sa sobom u miru, tek tada ćemo i mi ostali od njih imati mira. Ja sam odustala od tapšanja po ramenu jer to kod mog djeteta dovodi do eskalacije bijesa. Ne nudim ovo kao univerzalan savjet, ali kod ovog djeteta djeluje jednostavna rečenica "Odmah prestani s tim!!" Ako ništa drugo, MENI štedi živce. Mislim da i njemu štedi. Jednostavno ga treba "izbaciti iz petlje". On godinama ima dobre rezultate, zapravo uživa u tome, ali kad treba uložiti više truda nego je naumio, krene kraval.... i s godinama se to nije promijenilo. Dođe mi da mu kažem da jedva čekam da se oženi, pa nek ženu maltretira s tim svojim neurotičnim ispadima. Tja, na kraju tak i bude...

  9. #9

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj puntica prvotno napisa Vidi poruku
    I jako jako subjektivno to dozivljava, kad o tome prica ispada da se non stop tako nesto dogada, a nije tako. Zato cemo odgoditi skolu, nek jos malo sazrije pa ce valjda i u skoli biti lakse, bar se nadam
    Samo se nadaj

  10. #10

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    498

    Početno

    Ja kao peterlin, sve češće kažem ''prestani odmah'' a nekad pustim da me pili i objašnjavam da je to isto bla-bla kao što ono nije znala kako a sad za to kaže da to i male bebe znaju...sve je stvar vježbe...bla, uglavnom... još nije shvatila da se nije rodila sveznajuća i kak to njoj ne ide odmah iz prve a ja sve manje imam živaca za to iako mislim se popravlja... samo što me sad pili s rečenicom ''reci mi kako da se smirim'' al će i dalje radit po svom i to baš onako kako nikome još nije uspjelo na taj način samo da još otkrijemo ''kak da se smiri''. Da bi stvar bila gora, ona i uspije u tom svom, i eto pravila za drugi put. Još nisam skužila kako množi neke bojeve al dobije točno, skroz po svom, a bilo je i s tim muke...''ja ne znam, ja sam najgora u razredu...''

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •