Stranica 4 od 16 PrviPrvi ... 2345614 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 151 do 200 od 770

Tema: šetnice i nezahtjevni planinarski putovi

  1. #151
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    heh, najstrože čuvana tajna ti je to
    njegov frend je nekad davno moju mamu stavio za frenda. dok su bili mali. i sad je mene, naravno skinuo, a nju zaboravio

  2. #152
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    mali update
    jučer smo bili na koritima.
    prepredivno
    parkirali u brgudcu, do korita se popeli planinarskim putem, a vraćali se tim konjskim, laganijim.
    od korita smo još išli na brajkov vrh.
    ajme, a kad dođeš do tih korita pa onaj mir i pogled na vojak, okolne vrhove...ma divno.
    kad smo se vratili u brgudac, imali smo i sat povijesti, obišli svih 12 spomenika NOB-a, e to nas malo potreslo. spomen ploča s imenima stradalih i godištima, puno puno djece. kako itko može biti takva zvijer da strelja bebu od godinu dana. brgudac je inače bio središte partizanskog otpora u istri.

    sva vikenda prije - kamenjak.
    išli stazom preko bunkera. opet sam kukala, da koja je budala ovo smislila, al djeca su uživala jer se svako malo trebalo preko nekih stijena popeti. a najveći uspjeh roditeljstva - kad ti se sin tinejđer, koji te tako blokirao na fejsu tako da ne znaš ni da postoji :D na istom tom fejsu hvali frendovima s obiteljskim izletom.


    Lol na fejs.
    Jeste obišli stazu dinosaura na Kamenjaku?

  3. #153
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    kamenjak je brdo povise rijeke

  4. #154
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Aaaa...

  5. #155

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,140

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    mali update
    jučer smo bili na koritima.
    prepredivno
    parkirali u brgudcu, do korita se popeli planinarskim putem, a vraćali se tim konjskim, laganijim.
    od korita smo još išli na brajkov vrh.
    ajme, a kad dođeš do tih korita pa onaj mir i pogled na vojak, okolne vrhove...ma divno.
    kad smo se vratili u brgudac, imali smo i sat povijesti, obišli svih 12 spomenika NOB-a, e to nas malo potreslo. spomen ploča s imenima stradalih i godištima, puno puno djece. kako itko može biti takva zvijer da strelja bebu od godinu dana. brgudac je inače bio središte partizanskog otpora u istri.

    sva vikenda prije - kamenjak.
    išli stazom preko bunkera. opet sam kukala, da koja je budala ovo smislila, al djeca su uživala jer se svako malo trebalo preko nekih stijena popeti. a najveći uspjeh roditeljstva - kad ti se sin tinejđer, koji te tako blokirao na fejsu tako da ne znaš ni da postoji :D na istom tom fejsu hvali frendovima s obiteljskim izletom.
    Vama je sad po zimi bolje nego nama - po kratkom danu dostupni su vam super-atraktivni ciljevi. Sve ovo što si opisala su prekrasni izleti, i lagani i za djecu i za odrasle

    Mi se ovaj mjesec nismo maknuli dalje od Medvednice (iz raznoraznih razloga), koja je prekrasna, ali nakon ovako kišne godine, jaaaaaaaaako blatna. I puno je srušenih stabala. Trebat će još dugo vremena da se staze ponovo saniraju i vrate u nekakvo prohodno stanje.

  6. #156
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Cvijeto, bas vam zavidim! I vidim da ste vec postali planinarska obitelj, i to s tinejdzerom
    Divota

    Mi opet iz raznoraznih razloga nismo uopce isli na planinarenje zadnja dva vikenda i jako nam fali.

  7. #157
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Mi smo prije dva tjedna slavili dječje rođendane u planinarskom domu na Kalu (Slovenija, Posavsko hribovje), tamo smo i spavali, a poslije smo se šetali na Mrzlicu. Bilo je lijepo i zabavno uz proslavu i lijepo vrijeme drugog dana.

    Fotke pogledajte ovdje: https://picasaweb.google.com/1183049...eat=directlink

    A jučer smo bili u potrazi za suncem, do planinarskog doma Risnjak na Medvednici ... sunce baš i nismo našli, ali smo se bar dobro razgibali! ;o)

    Vidi fotke:
    https://picasaweb.google.com/1183049...eat=directlink

  8. #158

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    996

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Vama je sad po zimi bolje nego nama - po kratkom danu dostupni su vam super-atraktivni ciljevi. Sve ovo što si opisala su prekrasni izleti, i lagani i za djecu i za odrasle

    Mi se ovaj mjesec nismo maknuli dalje od Medvednice (iz raznoraznih razloga), koja je prekrasna, ali nakon ovako kišne godine, jaaaaaaaaako blatna. I puno je srušenih stabala. Trebat će još dugo vremena da se staze ponovo saniraju i vrate u nekakvo prohodno stanje.
    Ali kod nas nema medvjeda, na Medvednici

  9. #159

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,140

    Početno

    Ima kuna. Živih, krznenih, ne papirnatih
    A ima navodno i divljih svinja, ali ja ih nikad nisam susrela uživo.

  10. #160
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno šetnice i nezahtjevni planinarski putovi

    Nas rodjak ih je sreo negdje oko Sestina
    Malo se covjek zadrzao, uhvatila ga je noc. I eto veprova.
    Nije mi to bilo ugodno cuti.
    Posljednje uređivanje od Anci : 24.11.2014. at 22:18

  11. #161

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    996

    Početno

    Kuna je kuna, al medo je medo...

    Doduše,ja uvijek svojoj ekipici lokalpatriotski trkeljam o pitomosti
    suma ZS Hrvatske, tak da bi nam jedna hordica veprova bas mogla,
    po Murphyevom zakonu, uletjeti u kadar
    Posljednje uređivanje od orange80 : 25.11.2014. at 01:10

  12. #162
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,482

    Početno

    Planinarsko društvo Kamenjak i udruga Šarolija iz Rijeke kreću ove godine sa malim planinarima. Ima na Facebooku ako nekoga zanima, program ide jednom do dvaputa mjesečno....

  13. #163
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    naš predivni prošlosubotnji izlet:
    http://www.pp-ucka.hr/mitsko-povijes...rebisca-perun/

    mi smo malo ipak skratili, pa smo do mjesta potoki od mošćeničke drage išli autom. što nikako ne preporučam jer je cesta groozna. dakle, treba ići od mošćenica. od mošćeničke drage je taj uspon do potoka, po toj cestici koju smo mi prošli autom (ne znam ni sama kako, srećom nitko ne ide po njoj jer da je netko došao iz suprotnog smjera mogli bi samo plakat - usko i uz strmi klanac-provaliju) dug, dosadan i strm.

    od potoki dalje je divno, ima poučne table sa staroslavenskom mitologijom, prolazi se kroz dva napuštena sela (trebišće i potrebišće) i cijela staza je nekako mistična.
    Posljednje uređivanje od cvijeta73 : 18.03.2015. at 12:00

  14. #164
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Zna li itko je li staza Miroslavec dovedena u red?

  15. #165
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    cvijeto, koliko vam je trebalo vremena za proci stazu?
    Posljednje uređivanje od palčica : 19.03.2015. at 19:09

  16. #166
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    uh, mi smo ti spooriii :D
    4 sata, a nismo ju cijelu ni prošli. ukupno 8 km.
    mi to pomalo. pa sendvič, pa sjednemo, pa odmorimo...i tako :D

  17. #167
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Je li netko prošao stazu 7 slapova Istre?

  18. #168
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Mi cemo biti sporiji. Uz "neka me netko nosi" cedo. Zvuci zanimljivo u svakom slucaju.

  19. #169
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Je li netko prošao stazu 7 slapova Istre?
    sliejdeću subotu idemo. trebali smo sutra, al na kraju se izjalovilo. javim.

  20. #170
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Svakako javi, baš me zanima.

  21. #171
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    evo ga, došli prije pola sata.

    staza je prepregenijalna, morate obavezno ići. duga je, 15 km (mi smo malo fulali pa smo 16,5 km prošli), ali nije zahtjevna jer je sve uglavnom ravno. mogu i djeca i penzioneri.

    jedno 1,5 km od početka (buzeta - od tud smo krenuli, kod pivovare), nakon što se uđe u kanjon mirne je...čaroban. još je bilo danas jako puno vode radi kiše koja je padala tri dana. baš čarobno. kao male plitvice bez japanaca. :D

    e sad, sve je ravno osim jednog kratkog dijela kad se izvlačiš iz kanjona - taj dio je jako strm i osiguran sajlama. tu je moja m UŽIVALA, cijelo vrijeme je vikala - ja užiiiivaaammm
    i inače, moja djeca njurgaju i njurgaju dok se ja ne počnem patit. onda im je to strašno zabavno i smješak im se vrati na lice. taj dio se može valjda nekako i zaobići, ali mi nismo skužili kako. pa je i moja mama od 65 godina završila na tim sajlama lol. malo je psovala.

    nakon toga dolazi jedan malo dosadniji dio, ravan, no za skratiti dosadu sve je KRCATO šparogama. tu smo se dosta zadržali jer smo ih brali i brali i bome nabrali.
    nakon kotli, a staza je kružna, kad se vraćaš prema buzetu, opet je djeci bilo zabavno.
    zašto?
    zato jer staza 3 puta prelazi rijeku, a toliko je bilo vode da smo svaki puta morali izuti cipele i bosi ugaziti u leeedeeenu rijeku i prohodati je.
    ovi moji su uživali.
    eto, sve preporuke. treba se malo paziti jer su oznake ne baš predobre, mi smo malo fulali pa se vraćali jer smo sreli neke slovence na putu koji su nas uputili.

    http://hr.extremesurvive.com/zbivanj...-sedam-slapova

  22. #172
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Sjajno, drago mi je da ste uživali! Hvala na izvještaju.

  23. #173
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    i kolko vam je pravog hoda trebalo? kaj misliš da tomogu i malci.

    moj je put od kraljičiog zdenca do tomislavca prošo bez problema.
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 29.03.2015. at 07:46

  24. #174
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    6 sati. ma to ja ko fol jel mogu malci, pravo pitanje je - jel mogu ja

  25. #175

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Super izlet, bas ste lijepo uzivali . Pamtim za neki buduci izlet.

  26. #176
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    tražim po netu, al nikako do pravih info.
    dakle - dom hahlić.
    i tu smo pisali, al ja bih da netko to detaljno opiše. in love, magriz?

    piše da ima od podkilavca više prilaza. pod planinu, preko kolci i preko čeke.
    ok, mudna dol - to otpada.
    preko kolci da su strmi pa i to otpada.

    e sad dilema je - preko čeke ili pod planinu?

    plus, važno pitanje, a obzirom da se naša mala planinarska družba već po pravilu nešto fula ako nije savršeno označeno - jel možemo tu fulat? pa neplanirano završiti na toj strmijoj varijanti - preko kolci? il nedaj bože u mudnu dol zać?

  27. #177

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,140

    Početno

    Mi smo na Hahliće išli svojedobno s Kripanskog puta (odvojak ceste za Platak), ali taj prilaz vam ne bih preporučila jer je cesta KOMA. Najgori makadam koji sam u životu vidjela.
    Iz Podkilavca se i mi spremamo u skoro vrijeme, ali još ne znamo kad će to biti. Samo da napomenem da smo se mi na tom području izgubili negdje na putu između Vidalja i Hahlića jer su same livade i markacije su rijetke
    Ako budete išli prije nas (a vjerojatno budete), napiši opis puta, koristilo bi nam

  28. #178
    ValaMala avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,310

    Početno

    Mi smo novi hodaci, curka mi je navrsila 3 godine i mislim da je ovo proljece pravo vrijeme da krenemo na neke lakse rute. Molim vas nekoliko ideja u blizini Zagreba, gdje su lijepe setnice i eventualno neki birc ili restac u prirodi. Hvala!
    Posljednje uređivanje od ValaMala : 30.03.2015. at 15:50

  29. #179
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    tražim po netu, al nikako do pravih info.
    dakle - dom hahlić.
    i tu smo pisali, al ja bih da netko to detaljno opiše. in love, magriz?

    piše da ima od podkilavca više prilaza. pod planinu, preko kolci i preko čeke.
    ok, mudna dol - to otpada.
    preko kolci da su strmi pa i to otpada.

    e sad dilema je - preko čeke ili pod planinu?

    plus, važno pitanje, a obzirom da se naša mala planinarska družba već po pravilu nešto fula ako nije savršeno označeno - jel možemo tu fulat? pa neplanirano završiti na toj strmijoj varijanti - preko kolci? il nedaj bože u mudnu dol zać?
    ja sam isla samo kroz mudnu dol
    mozemo opet ako ces

  30. #180
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Citiraj ValaMala prvotno napisa Vidi poruku
    Mi smo novi hodaci, curka mi je navrsila 3 godine i mislim da je ovo proljece pravo vrijeme da krenemo na neke lakse rute. Molim vas nekoliko ideja u blizini Zagreba, gdje su lijepe setnice i eventualno neki birc ili restac u prirodi. Hvala!
    možda počet s turom Ponikve-Glavica , a prije toga Ponikve Jambrešakov izvor.

  31. #181
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Za malce je super parkirati auto na pola puta Sljemenske ceste prema gore, i onda pravac - dom Runolist. Predivan hod kroz šumu, cca pola sata do doma, ravnog hoda. Imate na cesti oznaku gdje je dom pa ne možete fulati.

  32. #182

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,140

    Početno

    Citiraj ValaMala prvotno napisa Vidi poruku
    Mi smo novi hodaci, curka mi je navrsila 3 godine i mislim da je ovo proljece pravo vrijeme da krenemo na neke lakse rute. Molim vas nekoliko ideja u blizini Zagreba, gdje su lijepe setnice i eventualno neki birc ili restac u prirodi. Hvala!
    Imaš na prethodnim stranicama ove teme puno takvih prijedloga.
    Središnji dio Medvednice bio je nekad idealan za takve početke, ali prekid rada žičare, koji traje već 8 godina, i vrlo loše stanje staza nakon prošlogodišnjih jakih vjetrova i kiša učinili su svoje. Staze su u lošem stanju, s puno urušenog drveća. Ali još uvijek možete autom na vrh, pa prošetati na relaciji Sljeme - Grafičar ili Sljeme - Puntijarka, ima se putem i gdje jesti.
    Nama je standardni početak staza Ponikve - Glavica, a i danas idemo onamo kad se želimo samo prošetati, bez nekih većih ambicija.
    Od staza u Samoborskom gorju, zgodan vam je Okić iz Klaka, lagano je, kratko, a lijepo i raznovrsno.

  33. #183
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    kolko vremenski treba od Medvedgrda do Grafičara srednjom brzinom ( ima klinaca u grupi),a kolko od lagviča do kraljičinog

  34. #184
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Od Medvedgrada do Grafičara nema direktnog puta, treba ići na Kraljičin zdenac (cca 20-25 min) pa dalje tzv. Omladinskom stazom, počinje odmah preko puta Kraljičinog zdenca. Do Grafičara ima još cca 45 minuta.
    Od Lagvića do Zdenca 35-40 min.

    Vremena koja navodim nisu za djecu, već za odrasle, a ti ćeš znati tempo klinaca.
    Posljednje uređivanje od Mojca : 05.04.2015. at 16:35

  35. #185
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Imaš na prethodnim stranicama ove teme puno takvih prijedloga.
    Središnji dio Medvednice bio je nekad idealan za takve početke, ali prekid rada žičare, koji traje već 8 godina, i vrlo loše stanje staza nakon prošlogodišnjih jakih vjetrova i kiša učinili su svoje. Staze su u lošem stanju, s puno urušenog drveća. Ali još uvijek možete autom na vrh, pa prošetati na relaciji Sljeme - Grafičar ili Sljeme - Puntijarka, ima se putem i gdje jesti.
    Nama je standardni početak staza Ponikve - Glavica, a i danas idemo onamo kad se želimo samo prošetati, bez nekih većih ambicija.
    Od staza u Samoborskom gorju, zgodan vam je Okić iz Klaka, lagano je, kratko, a lijepo i raznovrsno.
    Da dodam... na Žumberku imaš dom Vodice, do kojeg dođeš iz Sošica... išli smo nekih 45 min, Smjehuljica je hodala 3/4 puta.

  36. #186

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    243

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Od Medvedgrada do Grafičara nema direktnog puta, treba ići na Kraljičin zdenac (cca 20-25 min) pa dalje tzv. Omladinskom stazom, počinje odmah preko puta Kraljičinog zdenca. Do Grafičara ima još cca 45 minuta.
    Od Lagvića do Zdenca 35-40 min.
    Ma postoji staza staza direktno od Medvedgrada do Grafičara, kako ne. Od Medvedgrada se cestom blago spusti do raskršća Gloga (10'), nastavlja hrptom uzbrdo i za 15' spoji s Omladinskom stazom koja pridolazi od Kraljičinog zdenca. Staza ide dalje vrlo blago nekih pola sata do zavoja ceste odakle lijevo prema Risnjaku, a ravno gore uzbrdo za Grafičar. Sve skupa od Medvedgrada do Grafičara malo više od 1 h (za odrasle).
    Od Šestinskog lagvića do Medvedgrada oko 3/4 sata.

  37. #187
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Onda je to nešto novijeg datuma jer mi je uputu diktirao svekar, stari planinarski vodič koji već 30 godina ne hoda.

  38. #188
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    znam za taj put sam nisam znala kolko iznosi put

    sutra ćemo videte jel idemo prema grafičaru ili na kamene svate

  39. #189
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Isli ipak na kamene svate gore preko jambresakova brega 100 min, dole direkt na most na ponikve 80 min

  40. #190

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,140

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Onda je to nešto novijeg datuma jer mi je uputu diktirao svekar, stari planinarski vodič koji već 30 godina ne hoda.
    Vidi se
    Taj put od Medvedgrada do Grafičara sam prolazila sa svojim tatom još tamo negdje u osnovnoj školi, baš prije 30-ak godina.

  41. #191
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,482

    Početno

    Hahlić- mi smo isli s klincima ( ekipa školaraca plus moji maleni) i gore smo išli preko Planine, a dole preko Kolci i nije mi se cinilo jako strmo ... Mozda zato jer je luđacki puhalo pa mi je to odvlacilo paznju ( nosila sam najmanjeg da ga ne odpuhne he he)...

  42. #192
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Isli ipak na kamene svate gore preko jambresakova brega 100 min, dole direkt na most na ponikve 80 min
    e sad vidla da sam napisala glupost išli prek Jambrešakova izvora znači prek livade Ponikve desno


    e da luđački je puhalo, i padal je snijeg na povratku
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 07.04.2015. at 15:01

  43. #193
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    jel išo ko na Trakošćan – Vrbanicći – Ravna Gora kakav je put, jel bi mogli klinci, kolko vam trebalo?

  44. #194

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,140

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    jel išo ko na Trakošćan – Vrbanicći – Ravna Gora kakav je put, jel bi mogli klinci, kolko vam trebalo?
    Uspon je lagan ali relativno dosadan. Traje oko 2 h, s djecom bi vjerojatno trajalo dulje.
    Mi smo se tim putem spuštali prošle zime, i sjećam se da je bilo - nikad kraja.
    Ljepši uspon mi je pokraj Velikih pečina (ne mora se ići preko njih, ako vam se ne penje po stijeni!), pa na Pusti duh i onda grebenom do vrha.

  45. #195

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    mene trenutno zanima ovaj prvi dio u naslovu topica: šetnice i mjesto za mali piknik
    obzirom da imamo novorođenče i ja još nisam u formi za planinarenje, a stariji klinci već danima navijaju za nekakav mali izlet u prirodu, zanima me gdje u okolici Zagreba možemo doći, rastrti piknik dekicu (ovo im je najveći gušt!) i malo uživati na čistom zraku, a da nije planinarska ruta?
    lokacija otprilike okolica Zagreba, Samobora, Karlovca...

  46. #196
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Cinovni ka livada ti jedes a deca trce do tornja i natrag

  47. #197

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    hvala!

  48. #198

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    e, da - jel mogu kolica do tamo? koliko se sjećam nekakve drvene stepenice su do cinovnicke ili se varam?

  49. #199

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    buba klara, mozes i autom do Snjezne kraljice. Od tamo do Puntijarke je lijepa setnja kroz sumu. Mi smo curku dok je bila mala cesto vukli tom stazom na sanjkama.

  50. #200
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj buba klara prvotno napisa Vidi poruku
    mene trenutno zanima ovaj prvi dio u naslovu topica: šetnice i mjesto za mali piknik
    obzirom da imamo novorođenče i ja još nisam u formi za planinarenje, a stariji klinci već danima navijaju za nekakav mali izlet u prirodu, zanima me gdje u okolici Zagreba možemo doći, rastrti piknik dekicu (ovo im je najveći gušt!) i malo uživati na čistom zraku, a da nije planinarska ruta?
    lokacija otprilike okolica Zagreba, Samobora, Karlovca...
    Žumberak, livada pred Sopotskim slapom.
    Odmah je iz cestu, koja je slabo prometna, livada je lijepa, baš za piknik, ima i neki improvizirani stol i mjesto za roštilj (iako, ne znam smije li se kuriti vatru u parku prirode, provjerite). Ja baš volim to mjesto.

Stranica 4 od 16 PrviPrvi ... 2345614 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •