Stranica 1 od 3 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 149

Tema: Oprema za planinarenje

  1. #1
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno Oprema za planinarenje

    Nadam se da je za ovu temu. Naime, moj vilenjak (7) nema želja za rođendane, blagdane pa sam praktična. Zapalio se za ideju da se učlanimo u planinarsko društvo i krenemo na izlete s njima.
    Htjela bih mu možda ispod bora staviti jedan planinarski start paket pa molim savjete iskusnijih što kupiti - planinarske cipele svakako, možda onaj jeftiniji ruksak?....švicarski nožić, bočicu ima..... krenuli bismo poslije zime...
    Posljednje uređivanje od palčica : 30.11.2019. at 11:55

  2. #2

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,135

    Početno

    Citiraj palčica prvotno napisa Vidi poruku
    Nadam se da je za ovu temu. Naime, moj vilenjak (7) nema želja za rođendane, blagdane pa sam praktična. Zapalio se za ideju da se učlanimo u planinarsko društvo i krenemo na izlete s njima.
    Htjela bih mu možda ispod bora staviti jedan planinarski start paket pa molim savjete iskusnijih što kupiti - planinarske cipele svakako, možda onaj jeftiniji ruksak?....švicarski nožić, bočicu ima..... krenuli bismo poslije zime...
    Ruksak svakako. Decathlon i Intersport imaju dobar izbor cjenovno prihvatljivih dječjih ruksaka. Veličinu biraj prema njegovoj visini, s obzirom na dob, nemoj mu uzeti baš onaj najmanji. 20 L bi mu, čini mi se, bio taman.
    Cipele bolje da kupujete zajedno, jer to ipak mora isprobati. Za dječje cipele nije toliko bitno da su vrhunska ili poznata marka, jer će ih brzo prerasti - važno je da je kvalitetan đon (a takav imaju gotovo sve), da su visoke i da drže gležanj. Također i nekakvu jaknu s kapuljačom i džepovima na cif.
    Ako imate dalekosežnijih planova, možeš mu nabaviti i vreću za spavanje, ako je već nema.

    A ovo je pravi mamac za skupljače ali ako nabavljaš dnevnik, nabavi jedan i sebi

  3. #3
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Hvala. Ruksak onda (neki za njegovih 20 kila) i slobodno pišite je li išta zaista potrebno. Planinarske čarape, hm, možda neka šalica - ne bih htjela kupiti nešto što mu realno ne treba. Cipele ćemo skupa, ok, visoke gojzerice. Vidjela sam i dječji dnevnik, fora. Moram vidjeti hoće li ga držati nakon tri vrha u nogama.
    Posljednje uređivanje od palčica : 02.12.2019. at 19:58

  4. #4

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,135

    Početno

    Čarape su jako bitna stavka, to mu svakako uzmi. Šalica - pa, to je fora, ali realno zapravo mu nije potrebna, naročito ako ima svoju bocu za vodu iz koje pije (to je važnije onima koji ni na planinarenju ne mogu bez jutarnje kave ). Od dekatlonskih gadgeta nama je jako zgodna bila futrola za bocu s vodom, koja djeluje kao izolator, pa je voda dulje hladna u njoj, a ljeti to puno znači. Taj tobolac koristio je i izvan izleta, npr. za izlaske na bicikl ili nogomet.
    Dječji dnevnik je isto zgodna stvar, ali zapravo kao dnevnik može poslužiti i bilo kakva druga bilježnica sličnog formata. Nekad je HPS imao svoje planinarske dnevnike, sad ih već dugo nema u prodaji.

    Ova knjiga je jako zgodna što se tiče ideja za izlete, samo ako ste blizu Slovenije. U Hrvatskoj baš i nema slične literature.

    Moram priznati da mi je puno lakše otkako mi je dijete veliko - više se ne ustručavam uvaliti mu stvari da nosi u ruksaku, kad je viši i jači od mene ljetos je na Mosoru bez pardona nosio 2 i pol litre vode i nisam se morala brinuti ima li je dovoljno.

  5. #5
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Pomogla si mi puno! Baš ti hvala! Znači ruksak, čarape, tobolac. Možda neka sklopiva kabančica - šuškavac.

  6. #6
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,482

    Početno

    Moji decki su ( uz tu obavezno opremu koja je must have) najvise voljeli dalekozor i kompas. Sve Dechatlon. Imali su ( jos imaju) i svako svoj dzepni nozic pa si rade luk i strijele... cipele i oprema su must have, a ovi gadgeti su da djeca zavole planine.

  7. #7
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,482

    Početno

    I jedan najobicniji blokic za skupljanje pecata, a moze mali u njega i nacrtati, napisati sto mu se najvise svidjelo na planinarenju.

  8. #8
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Hvala! Kompas bi mu svakako bio fora!

  9. #9

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    Fora ti je i ona lampica za glavu...dobro dođe ak se naiđe na neku spilju ili ako negdje noćite..

  10. #10
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Molim preporuku ženskih gojzerica. Nisam do sada imala visoke, a kako na proljeće planiram u višednevne uspone, trebala bih si ovih dana uzeti nove. Hvala!

  11. #11

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,135

    Početno

    Trenutno imam Alpinine gojzerice (često imaju akcije, nekad se dobije popust i na planinarsku iskaznicu). Dobre su, iako za moj ukus malo previše tvrde. Nadam se da ću ih razgaziti na proljeće/ljeto, dosad ih nisam imala prilike dovoljno rashodati.
    Prije toga sam imala marku Dolomite, kupljene u Intesportu - ne preporučujem, nakon godinu dana počele su se raspadati.
    Da mogu birati, najradije bih opet kupila Planikine, te su mi uvijek bile najbolje i najtrajnije, ali u Zagrebu je Planiku sad gotovo nemoguće naći, a u Sloveniju ne možemo.

    Kod gojzerica je najvažniji kvalitetan đon - biraj Vibram ili sličnu tehnologiju.

  12. #12
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    tanja_b, hvala! Alpine su mi zaista preglomazne. Salomon?

  13. #13

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,135

    Početno

    Imam Salomon tenisice (niske), i jako su mi udobne. Ali s gojzericama nemam iskustvo. Moj sin ima Salomon gojzerice, zadovoljan je njima, ali to je muški model.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Ja isto imam neke stare Alpina i planiram kupiti nove ali ne više tako tvrde. Još nisam išla u isprobavanja. Niske imam Salomonke i odlične su mi no jako su stare pa moram i njih zamijeniti. MM je prošle godine kupio nove visoke Salomonke. Jako je zadovoljan, išao je onu planinarsku turu od par dana Velebita.
    Posljednje uređivanje od larmama : 24.01.2021. at 15:07

  15. #15
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Karma, hvala! Velebit je i meni u planu. Probat ću ih, nisam nikad imala ni niske S. Prijateljica kaže da joj ne odgovaraju, noge joj se u njima znoje.

  16. #16
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,500

    Početno

    Salomonke su odlicne, imam niske, mraaak!

    Frendici bi se noge znojile u bilo cemu jer joj se ocito noge vise znoje nisam nikad cula da je ikada ikome problem salomonki bio znojenje zato tako pisem.Okruzena sam ljudima koji su vjecno po brdima u salomonkama

    Palcice,
    I meni je Velebit u planu
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 24.01.2021. at 15:21

  17. #17
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj palčica prvotno napisa Vidi poruku
    Molim preporuku ženskih gojzerica. Nisam do sada imala visoke, a kako na proljeće planiram u višednevne uspone, trebala bih si ovih dana uzeti nove. Hvala!
    Ja imam salomon tenisice visoke do gleznja kojr ja zovem 'gojzericama' iako to vjer. nisu. Zbog problema sa stopalima (mislim da je to mortonova metatarzalgija) u obzir dolaze samo ultra mekane, zadovoljna sam s njima. Nisam ih isprobavala bas tipa na kamenjaru, al mislim da bi bile ok. Iznenadila sam se koliko su mi niske kilimanjaro tenisice dobre i sokiralo koliko se malo klizu. Moja poruka je da ne iskljucis ni te malo jeftinije marke, meni su udobnije od adidas terrex (te isto imaju tenisice ala gojzerice), ecco gojzerica. Ogradjudjem se utoliko sto ja ugl. hodam po zg gorju i okolici, ne derem npr zestoke kamenjare u nekoj znacajnoj mjeri.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 24.01.2021. at 16:00

  18. #18
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    ina, imam kilimanjaro, super udobne za moja košćata i uska stopala, ali su se odlijepile na vrhu nakon zahtjevnijih terena. No svakako su preporuka za manje zahtjevne terene. Istina, ne kližu se uopće. Dale su dosta i bile dugo kao nove.
    Mislim da ću te duboke probati, hvala!

  19. #19

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,135

    Početno

    Citiraj palčica prvotno napisa Vidi poruku
    ina, imam kilimanjaro, super udobne za moja košćata i uska stopala, ali su se odlijepile na vrhu nakon zahtjevnijih terena. No svakako su preporuka za manje zahtjevne terene. Istina, ne kližu se uopće. Dale su dosta i bile dugo kao nove.
    Mislim da ću te duboke probati, hvala!
    Za Velebit bih svakako preporučila čvršće cipele i, ponavljam, biraj što kvalitetniji đon.
    Nove gojzerice svakako treba najprije "razgaziti" na lakšim izletima.

  20. #20
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Hvala! Svakako, stignem ih razgaziti jer sam svaki drugi vikend u planinama. Velebit će na proljeće.

  21. #21
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    alpina su dobre, sigurne, ali i dosta tvrde. meni najbolje ikad su la sportiva. cvrsto drze nogu, odlican dzon, a mekane kao perje

  22. #22
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Probat ću visoke Salomon, Alpinu i McKinley u Intersportu (proizvodi ih Salomon). Lasportiva su mi sada preskupe s obzirom da mi treba još hrpa opreme.

  23. #23
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,977

    Početno

    Ako trazis niske, uvijek glasam za Merrell.
    Visoke imam McKinley. Nazalost, zadnji put su bile u ozbiljnoj setnji Velebitom prije 3 godine.

  24. #24
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Meni su Alpinine bolje od McKinley, Salomon, Kilimanjaro... Salomon ne spada u ovu kategoriju robnih marki, međutim stvarno ih ne volim. Obavezno uzmi Vibram dzon.
    Što se niskih tiče, potpisujem Munkicu, Merrell su mi najbolje. Taman mekane kako volim. I ima ih raznih, za sve terene.

  25. #25
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Mada su sve zaista ružne.

  26. #26
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,482

    Početno

    Salomon, ovisi gdje ces najvise hodati. Ja ih ne volim pa ih nemam ali muž ih je unistio nakon 2 puta po škrapama otoka Krka. Ja sam dugo godina imala neke iz sport direkta, Karrimor, to su mi bile najbolje gojzerice ever, prosle su brda i doline bez ijednog žulja. Na žalost pocele su pustati pa sam prošle godine iuzela nove, u Kibubi, uzela sam Oboz, američka marka, meni paše jer imam širu nogu, ove europske su mi sve jako uske a ja volim da mogu mrdati prstima he he... uzela sam in na popustu, 50 posto, 700 kuna, super cijena. nISKE IMAM mamut, ružne su ko sam vrag ali su nepoderive. Mi živimo na škrapama (svaki dan šečem psa po tome) i ništa im nije. Klinka ima Mamut visoke, isto su ok.
    Teško je gojzericu kupovati ovako po preporukama, treba probati na nogu jer ne paše svima isto. Ja kad sam probala la sportivu mi jednostavno nije sjela na nogu, idi u Kibubu, Iglu sport i isprobaj par modela, lako onda naručiš on line ako nadješ jeftinije...

  27. #27
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    I Rieker ih ima.
    Obožavam njihovu obuću, neopisivo je udobna, pa su možda i planinarske cipele takve.

  28. #28
    susmiga avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    PGŽ
    Postovi
    330

    Početno

    https://www.glami.hr/columbia/zenska...ab=description
    Ja imam ove, ali ne idem na neke jako zahtjevne rute. Zadnje smo bili na Osorščici. Udobne su, tople i vodonepropusne.

  29. #29

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,408

    Početno

    svakako treba probati
    i nekad se pogriješi (iako je skup sport za pogreške)

    ja sam odustala od trčanja zbog adidas tenisica za trail. i onda nakon dvije-tri godine što su stajale u ormaru i kad sam krenula na sljeme, razgazile su se i bile su mi odlične za nezahtjevno planinarenja po širokim stazama

    nakon 8 godina što ih imam, počele su me žuljati na peti.
    probala sam salomon, to je pak tvrdo katastrofa ...
    sad imam mizuno - dvoje sam kupila (jedne za trčanje, ali u njima samo hodam i jako su mi udobne i druge za trail koje nosim na sljeme ili lagane neke uzbrdice

    prave gležnjače kupujem već dva desetljeća... nema dovoljno mekanih, a čvrstih za mene ....

  30. #30
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Vrijeska, karimor. Probaj, imam isti problem. Mizuno za trčanje su i moj izbor.

    Hvala svima! Naravno da ću probati, ali skup sport za ne poslušati tuđa iskustva oko izdržljivost. Čitam i recenzije, na svakakve sitnice koje mi mogu biti dobre smjernice sam naišla.

  31. #31

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,408

    Početno

    Kad već pričate o opremi, meni trebaju hlače (rastezljive jer mi treba poveći broj) i jakna (neka shell ili sl.)

  32. #32
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    alpina su dobre, sigurne, ali i dosta tvrde. meni najbolje ikad su la sportiva. cvrsto drze nogu, odlican dzon, a mekane kao perje
    Za la sportiva sam dobila preporuku od prijateljice koja ima još i žešći problem sa stopalima toliki da razmatra operaciju i da je morala žestoko smanjiti broj planiranrskih koraka i da je non-stop na terapijama. Mislim da se radi o modelu La Sportiva Ultra Womens Raptor (mislim da su to trkače tenisice, to nisu planinarske cipele tipa gojzerice) za koji kaže da imaju 3 vrste debljine džona i da su joj mekane. Niti te nisu za bit na Velebitu svaki vikend s njima, tj. nisu za baš žestoki kamenjar, ali za slovenske planine tipa Vogel gdje je miks livada i stijenja na nižim visinama su OK npr. Te su skupe i te sam si stavila negdje na wish listu jer me fakat frka kupovat skupe cipele pa se razočarat, čekam da skupim malo love. Čvrste i teške kod mene ne dolaze u obzir - doslovno ne mogu u njima hodati, rađe riskiram odljepljivanje (ako ne ide muž sa mnom pa nosi rezervne kad me počne peći prednji dio stopala da mogu zamijeniti).

    Uzmite u obzir i da razgaživanje ide obrnuto proporcionalno težini. Znači, neka pero laka komarac žena će trebat više vremena za razgazit cipele. Ja ih razgazim taman da su mi super i da stopala ni ne osjećam, kad za manje od godine se već počnu raspadat od starosti i dođe novo vrijeme za nove stopalne muke novim s cipelama, a doslovno u dućanu ne mogu znati koje će me nabijati - misilim bit će meke, dam puno lovo, pa na kraju za mene bolje kilimanjaro ili salomon - u tom smislu mi je kilimanjaro stvarno wow otkriće za moj problem. Naravno da ni ne hodam bez orto uloška, ali u tvrđima svejedno nastaje problem tj. problem je puno izraženiji.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 26.01.2021. at 08:15

  33. #33
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Bude u Lidlu tih hlaca i skroz su dobre. A bude ih i u Textile house second handu, moje su mahom od tamo. Ne trebaju mi bolje za to koliko hodam.

  34. #34
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Ovo zaravo pišem ako ima koja planinarka sa sličnim problemom i u godinama, nije mortonova metatarzalgija u toj dobi tako rijetka, pogotovo tko je sklon čuklju i ima patkasto široko stopalo. Za neku mladu ženu neće to bit issue.

  35. #35

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,135

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    Kad već pričate o opremi, meni trebaju hlače (rastezljive jer mi treba poveći broj) i jakna (neka shell ili sl.)
    Na izvrsne planinarske hlače slučajno sam naletjela u Hervisu, u trenutku kad sam već mislila da ih nigdje neću naći. Marke Kilimanjaro, rastezljive, udobne, još su bile i na sniženju.
    Inače u Hervisu rijetko kad išta nađem, pa mi je ovo bilo ugodno iznenađenje.

    Što se jakne tiče, i sama sam u potrazi za novom (postojeća je stara 10 godina i raspada se). Još nisam našla neku koja bi zadovoljila kriterije i da pritom nije astronomski skupa

  36. #36
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Hlače imaš svugdje, ali meni su se najbolje pokazale columbia, tj. kupovala sam ih svugdje, ali tu, za razliku od cipela, uglavnom završim (najviše nosim) najskuplje - dobro mi stoje, udobne, nisu vruće. Sve su ili iz Kibube, a zadnje koje imam (ne znam kako se zove ta tehnolgoija, Colubijine su, ali unutra imaju ko neki disco materijal - neke ko srebrene sjajeće "krljušti" sam kupila u Columbijinom dućanu u nekom outletu u Italiji. Koristim ih svaki vikend, te su zimske.

    Hvala svima na preporukama za cipelama, i ja sam skoro došla do toga da sam od gležnjača skoro pa odustala koliko mi je većina neudobnih, ali vidim da ih ima još s kojima bih mogla riskirat. Kod gojzi i zapravo tenisica u kojima će se hodati 5+ sati dobro bi bilo imati i broj veće. Ja sam mislila da je to old-fashioned fora, but no - pogotovo u silasku meni stopalo toliko naotekne, da sad imam i dijapazon cipela i ortopedskih uložaka broj veći od mojeg stopala.

    Za jaknu nemam preporuku. Imam neku prastaru Northland, sad sam ubola u Decathlonu neku kao zimsko-jesensku tanku za ispod 300 kn, uz flis je skroz OK. U ruksaku za kad se stane uvijek zimi imam i laganu pernatu za navuć preko.

  37. #37

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,135

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Kod gojzi i zapravo tenisica u kojima će se hodati 5+ sati dobro bi bilo imati i broj veće. Ja sam mislila da je to old-fashioned fora, but no - pogotovo u silasku meni stopalo toliko naotekne, da sad imam i dijapazon cipela i ortopedskih uložaka broj veći od mojeg stopala.
    Ovo definitivno, uvijek se preporučuje uzeti gojzerice broj veće od uobičajenih cipela.

  38. #38
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    ja imam jaknu Icepeak. Kupljena u Intersportu.
    https://www.intersport.hr/icepeak-bo...narenje-491706
    https://www.intersport.hr/icepeak-lu...narenje-447042

    kad sam ja kupovala bio je veci izbor boja. i to je softshell jakna.
    imam od northface jos jednu ovog tipa: https://www.thenorthface.com/shop/wo...ariationId=5TN
    Posljednje uređivanje od spajalica : 26.01.2021. at 08:58

  39. #39
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,620

    Početno

    Moje prve gojzerice su bile Alpinine. Fenomenalne! Trajale su 15ak let. Hodala po brdima i kamenjarima, nekad intenzivno, svaki vikend.
    2. su bile Adidasove. Katastofa. Nikad mi nisu sjele kak treba na gležanj. Trošila ih opet 15ak let, al ni blizu ko prije, stigla dica, smanjila hodanje. Nakon dugog hoda (cijelodnevnog) me strašno bolilo sprijeda gdje završava jezik. Postale su mi radne i ošle u kantu.
    Sad sam ponovo u Alpininim, nasljeđenima od kćeri. Prerasla ih nakon sezone. To su mi radne - voćnjak, vrt... Blatne, koje mi se ne da svaki dan ribati. Super udobne i nikad hladno u njima.
    Lani sam kupila Frodove vibram comfortex. Našla ih u tvorničkom dućanu u Ivancu za 400 kn, bile na 50%. Sjajne su! Te su za svakodnevno zimsko hodanje i planinarenje.
    Otkad sam postala trkačica, naučili me kupovati tene br. veće, a gojzerice sam uvijek uzimala br. veće.
    S godinama vidim da mi i noga porasla za br. Očito se spušta i širi stopalo.

  40. #40

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Sad kad razmislim moje sve hlače su McKinley iz Intersporta. Ove neljetne su mi odlične. Imam čak iste dvoje i ne nosim ih samo na planinarenje.
    Jaknu imam tanku pernatu iz Decathlona i nju isto koristim maksimalno i u neplaninarskim aktivnostima. I u toplije doba godine mi je mrak za bicikli. Ima taman veličinu kapuljače da kad je stavim preko kacige mi ne pada.

  41. #41
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ja imam niske Merrell, najveci djecji broj. To mi je ovdje ljetna cipela. Odlicne su.

    Zimske hlace su s Amazona, neke zblj azijske firme, softshell izvana, flis iznutra. Cijena prava sitnica ($23-40) u usporedbi s takvima The North Face ili neko drugo zvucno ime ($150-200). Za ljeto su mi ugodne The North Face Aphrodite. No ljetinisam izbirljiva jer je tu prevruce (odnosno ljepljivo i vlazno) u svemu.

    Trenutno trazim cipele (cizme? gojzerice) za snijeg i led, da se u njima moze provesti vise od 10-ak minuta na -15 i nizim temperaturama.

  42. #42
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,977

    Početno

    Palcice, sad sam se sjetila da mi je prijateljica koja ozbiljno planinari (usponi na Atlas i sl) preporucila Salewa gojzerice.

  43. #43
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Hvala! Pogledam i probam.

  44. #44

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,408

    Početno

    Nosite li zimi nešto ispod planinarskih hlača?
    npr. https://www.hervis.hr/store/Odje%C4%.../COLOR-2302705

    je l hladno u njima?

  45. #45
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Nisam nikad nosila nista ispod softshell hlaca, bilo mi je cak i vruce, ja se smrznem na druge nacine.

  46. #46

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,135

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    Nosite li zimi nešto ispod planinarskih hlača?
    npr. https://www.hervis.hr/store/Odje%C4%.../COLOR-2302705

    je l hladno u njima?
    Imam točno takve hlače (spomenula sam ih u ranijem postu), i zimi bi trebalo imati nešto ispod njih, jer su dosta tanke. Bar meni je takav osjećaj. One su mi dobre za proljeće/ljeto/ranu jesen.

    Za zimsko planinarenje imam deblje, podstavljene hlače i s njima mogu i na snijeg i na buru, nikad mi nije bilo hladno. Ali čim malo zatopli, u njima postane vruće.

  47. #47

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Ne nosim ništa ispod ovih koje nosim u hladnijim razdobljima. One imaju saćastu podstavu, onako pod rukom nije sintetička više pamučna.

  48. #48

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,408

    Početno

    larama, možeš mi linkati neke s takvom podstavom da pogledam sastav pa da tražim dalje

    sumnjam da ću ja pod rukom znati odrediti materijal

    ne nosim inače nikad ispod hlača pa bih vrlo rado neke koje će sačuvati toplinu da mi noge ne promrznu

  49. #49

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    larama, možeš mi linkati neke s takvom podstavom da pogledam sastav pa da tražim dalje

    sumnjam da ću ja pod rukom znati odrediti materijal

    ne nosim inače nikad ispod hlača pa bih vrlo rado neke koje će sačuvati toplinu da mi noge ne promrznu
    već sam ih pokušala naći na strancama no jako loše su im a ja ne znam točni model. Budem ti pofotkala podstavu na svojima pa ti posaljem PP. A i pogledat cu na svojima a i MMovim mozda negdje pise model.

  50. #50

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Vrijeska imaš sreće , MM nije osjetljiv na etikete pa sam na njegovima našla model
    https://www.intersport.de/bekleidung...e-flinders-ii/

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •