Stranica 15 od 16 PrviPrvi ... 513141516 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 701 do 750 od 782

Tema: šetnice i nezahtjevni planinarski putovi

  1. #701

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Cijela Premužićeva, znači, išli ste skroz do Baških Oštarija?
    Gdje ste spavali?

  2. #702
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Cijela Premužićeva, znači, išli ste skroz do Baških Oštarija?
    Gdje ste spavali?

    tanja_b
    da.
    1. dan Zavižan-Alan s penjanjem na 4 vrha (Gromovača, Crikvena, Krajačev kuk, Servanski vrh), 18km
    2. Alan-Baške, zapravo točnije do Kubusa jer smo tamo imale dogovoren prijevoz, 34 km

    U 2 dana 52 km. Bilo je predivnoo, odlična ekipa, vrijeme nas je jako pomazilo, početak srpnja, a bez vrućine i pržione. Lijepo poluoblačno s povremenim ukazivanjima sunca

    Smještaj smo imale u Krasnom, domaćin nam je bio prijevoznik.

    Inače, za spavanje mi se čine bolji Pastirski stanovi (tik do Alana) od trenutno planinarima odbojnog Alana (zbog odnosa prema planinarima, vjerojatno si već načula, manje više sad ga svi izbjegavaju).

  3. #703

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku

    Inače, za spavanje mi se čine bolji Pastirski stanovi (tik do Alana) od trenutno planinarima odbojnog Alana (zbog odnosa prema planinarima, vjerojatno si već načula, manje više sad ga svi izbjegavaju).
    Nisam načula upravo ih se spremam nazvati (dom na Alanu) za jedno noćenje pa ću vidjeti što će mi odgovoriti. Zadnji put smo ondje noćili prije 7 godina i bilo je sasvim ok.

    Vi ste, znači, s Alana imali prijevoz natrag u Krasno, i drugi dan opet na Alan pa nastavak ture?
    Malo mi se to čini puno vozikanja po onoj bajnoj cesti ali sve je ok dok netko drugi vozi...

  4. #704
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Da upravo tako, cestu nisam uopce ni primjetila, samo sam sam gledala prirodu, zivotinje (zecevi se ni auta ne boje) i uzivala. Dosla na finu veceru i u svoj gdje mi nitko ne hrče

    Da jako su se pogorsali (grupica ljudi koja vodi Alan) zadnjih godina. Meni to govore planinari sigurno vec 3-4 godine.

  5. #705
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    A koju rutu si ti planirala isto cijelu Premuzicevu?
    U svakom slucaju uzivaj!
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 06.07.2021. at 18:34

  6. #706
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Nisam načula upravo ih se spremam nazvati (dom na Alanu) za jedno noćenje pa ću vidjeti što će mi odgovoriti. Zadnji put smo ondje noćili prije 7 godina i bilo je sasvim ok.

    Vi ste, znači, s Alana imali prijevoz natrag u Krasno, i drugi dan opet na Alan pa nastavak ture?
    Malo mi se to čini puno vozikanja po onoj bajnoj cesti ali sve je ok dok netko drugi vozi...
    Kada smo mi išli na Zavižan spavali smo u domu u Jablancu. Spojili kupanje sa planinarenjem.

  7. #707
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Frendica i ja smo isle budom do Senja, pa minibusom do Oltara, iz Oltara popele na Zavizan, prespavale, od Zavizana do Ogradjenice, prespavale, od Ogradjenice do doma u Ravnom Dabru, prespavale, iz Raznog Dabra ustopale prijevoz do Karlobaga pa na bus kuci. :apratic:

    Na Alanu smo samo rucale i porazgovarale s rangerom iz Pastirskih stanova, nekim bivsim dzanerom koji lijeci dusu na Velebitu. To je bilo prije cinimise 5 godina i vec tada je bila cudna atmosfera tamo. Izgledalo je ko da je dom vise zatvoren nego otvoren i ko da im idemo na zivce.

    Zamalo smo zapele i na Skorpovcu, a sve zbog slavonskog naglaska.

  8. #708
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Ajme marta koja avantura, ludilo!!!

    Istu pricu sam cula puno puta u vezi Alana i njihovog pristupa planinarima.:/ Bas steta.

  9. #709

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    A koju rutu si ti planirala isto cijelu Premuzicevu?
    U svakom slucaju uzivaj!
    Ne, Premužićevu sam prošla u više navrata, sad smo planirali obići one vrhove oko Alana.
    Zvala sam ženu iz planinarskog doma danas popodne, bila je na telefon sasvim ok, rezervirala nam smještaj, tako da zasad ne vidim problema s te strane.

  10. #710
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Javi kako je bilo.

  11. #711
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    I javi ako ces jest grah jel bilo vise od par boba graha koji plivaju u tekucini

    Prigovore sam cula za muske, nitko nije spomenuo zenu. Mozda vam se posreci s tom zenskicom.

    Javi kako je bilo na planinarenju i koje ste vrhove prosli i ako imas neku preporuku
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 07.07.2021. at 00:15

  12. #712

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Lili, super za planinarenje !

  13. #713
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Još sam sva u Velebitu, samo mi prolazi glavom

  14. #714
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Napokon ostvarena zelja i predjena cijela Premuziceva u 2 dana (50+ km). To je zaista lagana staza za planinarenje tako da je mogu i djeca (ne premalena radi provalija).

    Predivnooo, posebno sjev.Velebit
    Jeeeeeej )))))!!!!

  15. #715

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    Nismo hodali po Velebitu ali smo odmarali u Krasnom. Samo ću reći: krasno!!!

    Sad se spremamo posjetiti našu staru ljubav - Bohinjsko jezero i njegovu okolicu... Što sam starija, sve mi više pašu planine i zelenilo...
    More je moje rodni kraj, ali nisam više luda za njim u špici sezone.

  16. #716
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Trebam nešto sasvim nezahtjevno.
    I naišla sam na "Pot med krošnjami". Blizu Maribora.
    Izgleda lijepo. Ima li netko osobno iskustvo posjeta?

  17. #717
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Napokon ostvarena zelja i predjena cijela Premuziceva u 2 dana (50+ km). To je zaista lagana staza za planinarenje tako da je mogu i djeca (ne premalena radi provalija).

    Predivnooo, posebno sjev.Velebit
    Super ) i nama je to velika zelja!

  18. #718
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Trebam nešto sasvim nezahtjevno.
    I naišla sam na "Pot med krošnjami". Blizu Maribora.
    Izgleda lijepo. Ima li netko osobno iskustvo posjeta?
    jako je lijepo, ali ne pustaju sa psima :/

  19. #719
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,482

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Trebam nešto sasvim nezahtjevno.
    I naišla sam na "Pot med krošnjami". Blizu Maribora.
    Izgleda lijepo. Ima li netko osobno iskustvo posjeta?
    To je na Rogli. Za pse imaju bokseve.
    Ako ste vec tamo je nezahtjevan i put do Lovrenških jezera, a predivno je.
    Posljednje uređivanje od In love : 02.08.2021. at 10:45

  20. #720
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Sad za jesen imate li koji predlog tu blizu?

  21. #721

    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Negde daleko
    Postovi
    202

    Početno

    Meni je staza 7 slapova Mirne u Istri prekrasna. Polazak je u Buzetu i ima nekih 5 h hodanja

  22. #722
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Citiraj tinkilinkixyz prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je staza 7 slapova Mirne u Istri prekrasna. Polazak je u Buzetu i ima nekih 5 h hodanja
    Nisam bila, u planu mi je, ali sam čula da nije fora sad ići u ovo godišnje doba.

  23. #723

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    U ovo godišnje doba glavni problem je kratak dan i rano smrkavanje, pa treba birati bliže ciljeve s ranijim polaskom.

  24. #724
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Bome, slazem se. Jucer je bila vijest o pogibiji 58-god planinarke na Samoborskom gorju (sto se meni cini relativno sigurno, naglavna, mjesecina) oko 19.15 navecer . Padaju temperature, sklizavo, tamo niti nema svugdje signala, staze su uske s kosinama.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 22.11.2021. at 16:58

  25. #725

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    Planiramo izlet do Kamačnika.
    Jel bio netko nedavno? Kakva je staza?
    Gdje parkirati?

  26. #726
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    To ti je skroz ravna i kratka staza, totalno nezahtjevna. Mi smo parkirali kod onog restorana na samom ulazu, koji ima izvrsne štrudle od borovnica
    Doduše bili smo ima par godina.

  27. #727

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    Hvala!
    Cula sam i ja da nije zahtjevna, nego sam mislila u kakvom je stanju nakon zime i snijega?

  28. #728
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    E to ti ne znam, al s obzirom da nije bilo kiše, vjerujem da je suho i ugodno za hodanje. Kratka je staza, pređe je se vrlo brzo.

  29. #729

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    HVala.
    Planirali smo mozda cak i vlakom do Vrbovskog (navodno je pocetak staze blizu kolodvora, ili sam krivo skuzila?)

  30. #730
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Citiraj buba klara prvotno napisa Vidi poruku
    Planiramo izlet do Kamačnika.
    Jel bio netko nedavno? Kakva je staza?
    Gdje parkirati?
    Mi smo bili ljetos. Parkirali kod restorana, tamo smo i ručali, fantastičan gulaš od divljači i njoke. Staza je skroz ravna, mogu je bš svi proći i nije dugačka. Tamo i nazad je nešto više od dva sata s asvim zaustavljanjima za sviranje šumskih instrumenata, spuštanja do rječice i fotkanja. N povrtku smo kupili ajvar s bučom i običan i pojeli štrudlu da se okrijepimo. Izlet na kamačnik smo spojili sa Ogulinom i posjetom Ivaninoj kući bajke. Sjajan dan.

  31. #731

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    Hvala!

  32. #732
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Evo ideje za Istru, mi smo sad bili s djecom za blagdane - Planinarska staza 7 slapova Mirne.

    Svašta sam nešto čitala o stazi o tom penjanju uz sajle uz Greben da je tehnički zahtjevno, al to je fakat kratka dionica, a ostatak staze rekla bih ravan ili nizbrdo tako da topla preporuka za obiteljsko planinarenje (djeca od 9-10god nadalje bez problema,a mogu i mlađi). 14 km i nešto čistog užitka i krasnih prizora, visinske 460m.

    Krasna kružna staza prati se svih 7 slapova (postoji redoslijed i bitno je krenuti s prave polazišne točke uz trim stazu), par mostića Komarov, Napoleonov, tirkizna boja rijeke, predivni Kotli i bijele stijene oko njih, ma pravi bonbončić.

    Staza je inače jako razvikana i kažu da u rujnu zna biti i po 1.500-1.700 ljudi u jednom danu, što je meni nezamislivo.

    Mi smo namjerno izabrali jedan radni dan tijekom našeg boravka u Istri, dan savršen za hiking, poluoblačno, bez povjetarca, ugodna temp. Dugo ćemo pamtiti ovo krasno planinarenje.

    Polazak je iz Buzeta (lako se nađe polaziše preko google maps), treba 4-6h ovisno o kondiciji i tempu planinarenja, mi smo bili gotovi za 4 ure čistog hoda (a nismo ništa brzali, proučavali smo slapove, fotkali se), ali smo napravili pauzu za klopu u Kotlima. Tamo ima konoba i krasna kamena kuća s plavim škurima u kojoj gđa poslužuje piće, domaća vina i sl.
    Oduševljeni svi, a moja želja se napokon ostvarila.



    Također preporučam kanjon Vrženice u Baškoj na Krku, pogotovo za one koji imaju klince koji obožavaju veranja i pentranja, prvom prilikom ću odvest svoje klince tamo jer sam bila sa ženskom ekipom.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 21.04.2022. at 12:18

  33. #733
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Ljubazno vas molim preporuku za organizaciju planinarenja s djecom na Klek, znam da postoji više opcija. Molim iskusne za prijedlog, hvalaa.

  34. #734

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Pa na Klek odite iz Bjelskog, to je klasičan pristup. Oko 1 h do planinarskog doma i onda još oko 45 min do samog vrha. Birajte dan kad je suho, staza do vrha je strma, a zna biti klizava.
    Ako želite dulji prilaz, možete parkirati auto kod Kneje, pa se spajate na ovu stazu iz Bjelskog negdje na pola puta.
    Svi ostali prilazi su dulji i lošije markirani, a nisu ni bogznakako zanimljiviji.

  35. #735
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    hvala tanja_b.

  36. #736

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Inače, za spavanje mi se čine bolji Pastirski stanovi (tik do Alana) od trenutno planinarima odbojnog Alana (zbog odnosa prema planinarima, vjerojatno si već načula, manje više sad ga svi izbjegavaju).
    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Nisam načula upravo ih se spremam nazvati (dom na Alanu) za jedno noćenje pa ću vidjeti što će mi odgovoriti. Zadnji put smo ondje noćili prije 7 godina i bilo je sasvim ok.
    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku

    Da jako su se pogorsali (grupica ljudi koja vodi Alan) zadnjih godina. Meni to govore planinari sigurno vec 3-4 godine.
    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Istu pricu sam cula puno puta u vezi Alana i njihovog pristupa planinarima.:/ Bas steta.
    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Javi kako je bilo.
    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    I javi ako ces jest grah jel bilo vise od par boba graha koji plivaju u tekucini

    Prigovore sam cula za muske, nitko nije spomenuo zenu. Mozda vam se posreci s tom zenskicom.

    Javi kako je bilo na planinarenju i koje ste vrhove prosli i ako imas neku preporuku

    Ovu prepisku imali smo prije godinu dana. Tada na kraju nismo otišli na Velebit zbog više sile. Otišli smo zato ovaj vikend. Budući da se stalno prisjećam ove prepiske, morala sam podići temu i braniti ekipu iz planinarske kuće na Alanu dom je vrlo ugodno mjesto, ljudi koji dežuraju ondje su i više nego ok, i stvarno smo uživali dva dana ondje dok se ostatak Hrvatske pržio na 38 stupnjeva.
    Jeli smo ondje dvaput večeru (jednom jotu, drugi put neko povrtno varivo), uzeli i doručak (jaja sa špekom), cijene su zbilja prihvatljive. Dežurni koji je bio u domu dao nam je i preporuke što obići i zahvaljujući njemu smo modificirali svoj prvotni plan nabolje.
    Gužve uopće nije bilo, bilo je nešto drugih planinara, ali dovoljno malo da se nismo sudarali. I na stazama smo susretali jednoznamenkast broj ljudi po danu, na vrhovima smo bili sami. Rendžer koji obilazi NP kaže da je ove godine Velebit prilično slabo posjećen u srpnju - što me čudi jer bih baš sad očekivala navalu nije valjda da su svi zbrisali na more?

    Vidjeli smo i one pastirske stanove na Alanu - zgodno to izgleda ovako izvana, ali nije mi se činilo da ondje itko boravi? U svakom slučaju, taj je smještaj skuplji nego planinarski dom, možda je atraktivniji grupici koja se sama organizira (kao što bi vjerojatno i nama bilo da smo se dogovarali s prijateljima), ali ovako, kad idemo obiteljski, definitivno mi je draže doći u dom u kojem će me netko dočekati, gdje mogu dobiti gotov čaj ili večeru, i još i poneku preporuku za dalje.

  37. #737

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    718

    Početno

    Imam molbu za preporuku za neki izlet, uz par uvjeta na koje će svaki pravi planinar vjerojatno zakolutati očima, ali ipak pitam. Kako bi rekao Kekec, moja simpatija djetinjstva - dobra volja je najbolja .

    Dakle, nemamo baš neku kondiciju, tinejdžeri ni dobru volju , pa bi nam trebalo nešto lagano u bilo kojem smjeru od Zagreba, autom najviše do 1,45 ili 2 sata, da šetnja nije preteška, da nema uzbudljivih dijelova u vidu uskih i u slučaju kiše preskliskih staza blizu provalije, rijeke i slično, da se ne možemo izgubiti ni da hoćemo, da se ne hoda više od sat vremena u jednom smjeru i da se na cilju ima nešto toplo za pojesti i popiti. Hvala

  38. #738
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Rogla, pot med krošnjami. Cca 2 sata vožnje od zagreba. 10 minuta pješke vam je adrenalinsko sanjkalište Zlodejevo koje radi i kad nema snijega. Pola sata od tog je svemirski centar Noordug u Vitanju ili Tehnopark u Celju. I jedno i drugo radi do 17 h. Mi smo ručali u Vojniku .

  39. #739

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    718

    Početno

    Hvala Babyboys. Čula sam za to, ovo je prvi put da čujem da je netko i bio tamo, zvuči super. Negdje u tom kraju su i farma alpaka i čokoladno selo.

  40. #740
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno



    Čokoladno selo ti je na jelenovom grebenu. Nije baš selo, ima mala tvornica čokolade. Alpake su bliže Mariboru. Od Rogle je to cca sat vremena autom.

    Ali za jedan dan ti je Rogla, ručak i samo jedno od svega ovoga aman taman . Ako ideš iz Zg i kreneš rano, možda stignete i još nešto.

  41. #741
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Ne znam gdje da ovo stavim no još sam pod dojmom prekrasne Velike planine u Sloveniji.
    Išli smo u nedjelju na Kamniške Alpe, baš je posebno , livade prepune šafrana, encijana, divna mekana trava, parstirske nastambe, pogledi na planinske vrhove prekrivene snijegom.

    Staza ima uspon samo dok se ne dođe gore do proplanka, a gore ja zapravo skoro ravno, tako da preporučam i za obiteljske izlete. Mi smo vodili tri klinca od 12 godina (s tim da je jednome ovo 1. planinarenje u životu, a drugom prvo pravo), bez po frke se popeli i odradili 13km, još smo morali krenut s donjeg parkinga jer je gornji bio krcat. Inače je ruta do vrha i nazad je dugačka 8,5km. Slovenci masovno planinare vikendom, svaka im čast! Staro i, mlado, tanašno i punašno, svi su gore.

    Evo koordinata ako nekome treba.

    Tu je parking Ušivec:
    https://www.google.com/maps/place/Pa...er=0&entry=ttu

    Staza:

    https://www.alltrails.com/explore/ma...?u=m&sh=qioxl5

    Može se vratiti i istim putem.

    Opcija Žičara: https://maps.app.goo.gl/4P479QLrJh2QBMix5

    Na vrhu planinarske staze a i zadnje postaje žičare je planinarski dom zapravo restoran Zeleni Rob, https://maps.app.goo.gl/vY1VNq4ZKNL9YYCA6
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 16.04.2024. at 10:28

  42. #742
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

  43. #743

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Filmski nostalgičari usput mogu prepoznati i da je na Velikoj planini sniman antologijski film "Vuk samotnjak"

  44. #744

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    I mi smo za vikend bili na Velikoj planini, s time da smo mi, obzirom na zdravstveno stanje nekih od nas, do vrha došli gondolom i sedežnicom a onda gore šetali par sati po više-manje ravnom terenu. Pauzu smo napravili u Domžalskom domu. Stvarno je divno!

    Nakon spuštanja, preporuke i za razgled prekrasnog srednjovjekovnog Kamnika koji je u neposrednoj blizini.

  45. #745
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Citiraj buba klara prvotno napisa Vidi poruku
    I mi smo za vikend bili na Velikoj planini, s time da smo mi, obzirom na zdravstveno stanje nekih od nas, do vrha došli gondolom i sedežnicom a onda gore šetali par sati po više-manje ravnom terenu. Pauzu smo napravili u Domžalskom domu. Stvarno je divno!

    Nakon spuštanja, preporuke i za razgled prekrasnog srednjovjekovnog Kamnika koji je u neposrednoj blizini.
    Mislim da ako se planinari gore-dole i hoće malo uživati na proplancima, ručati, popiti, nema baš mjesta i za dodatne obilaske. Naravno ukoliko se hoće doći u Zg u neke razumne sate. Mi smo se vratili oko 19:30h.

    Znači moguće da smo se i srele buba klara

  46. #746
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Ja bila prosli vikend na Velikoj, divota, bajka! Imala nekog posla tijekom vikenda, zakljucila nemam sta cekat Godota nego u lov na safrane sad il nikad . Krenuli penjat u 14 h, nasli vec tad mjesta i na parkingu Silazak bio u 19.15, taman do zalaza koji je u 19.45 bili na parkingu,. bilo jos par auta. Prema gore je bilo malo.izazovno (lagana, al uska staza) jer su silazile tada oko 14 h cete planinara u kolonama, al zato smo gore ulovili smiraj. To je gore sve ravno tako da preporuka. Ekipi s psima jedino upozorenje da psi standarsno moraju bit na povodcu, vecina ih je bila iako nije bilo stoke.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 18.04.2024. at 09:49

  47. #747
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Mi smo bili u sub proslu.

  48. #748
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Samo smo kretali s parkinga Rakove Ravni, znaci s druge strane. To je 45 min laganog uspona kroz sumu, dodje se do Male planine, pa onda ravno do Velike. Bili u 2 doma, od kojih nam je ljepsi bio Domzalski. Ma sve je divno.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 18.04.2024. at 09:54

  49. #749

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    gdje se može provjeriti prognoza ?

    je li bergfex ok?

  50. #750
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Ne znam, ja gledam yr.no il bespl mob app Triglav Vreme. Muz gleda bergex za karte, valjda je i progn ok osim ako ne skida accuweather ili standardne progmoze od mobitela koje su neprecizne. Sve dulje od 3 dana unaprijed mislim da nema previse smisla ako.je vrijeme iole promjenjivo, a nije neka sad anticiklona od 10 dana, il.ciklona bez rupa preko pola evrope

    Triglav mi se pokazao ok i za vrijeme supercelijskih u zg jer su stizala opozorila za nevihte nekih pola sata prije nego su po zg padala.stabla i dizalice proslo ljeto
    Posljednje uređivanje od ina33 : 18.04.2024. at 19:21

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •