Stranica 14 od 15 PrviPrvi ... 412131415 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 651 do 700 od 740

Tema: šetnice i nezahtjevni planinarski putovi

  1. #651
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Trebam predlog za okolicu Lovrana

  2. #652

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Učka vam je tamo blizu pa možete razne kombinacije.

    http://www.pp-ucka.hr/info-za-posjet...aze-i-setnice/

  3. #653
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Nije baš nezahtjevna ali prošli smo stazu Poklon Vojak
    Kozlići ko kozlići skakutati
    I cijelo vrijeme si mislim kak je Lili tu trčala trail,a i hodanje je dosta zahtjevno

  4. #654
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    poklon-vojak zahtjevna staza? pa to je sat vremena setnje?

  5. #655
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Je ali visinski zahtjevna

  6. #656
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Jelena.O haha sad vidim da me se spominje, ne znam točno kuda sam sve trčala jer slijedim te zastavice,al po Istri sam išla na Učka trail, Hahliće i 100milja Istre (41km Motovun-Umag).
    A sadidem vidjet gdje je to točno
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 09.08.2020. at 23:37

  7. #657
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Po Istri i Kvarneru da preduhitrim komentare geografske prirode.

  8. #658
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Je ali visinski zahtjevna
    tu stazu sam presla prekonekoliko puta, s malom djecom, sa starcima, u sred dana, po noci...
    visinska razlika je tristotinjak metara. zahtjevnija je mnoga po sljemenu

  9. #659
    susmiga avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    PGŽ
    Postovi
    330

    Početno

    slap na učki je predivna i kratka staza. hoda se kroz šumu do slapa koji je obično suh :D, ali je lijepo. mi volimo tamo otići. isto tako, staza plas- vodi kroz šumu i kružna je, nije preduga ( 5 km, ja mislim). opisi se mogu nači na stranicama pp učka.

    http://www.pp-ucka.hr/info-za-posjet...aze-i-setnice/

  10. #660

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Planiram par dana u Gorski Kotar, obišla bi izvor Kupe i planinarila na Risnjak i Snježnik. Zanima me da li je pretoplo za to planinarenje i koliko su staze na direktnom suncu ?
    I ako ima netko preporuku za smještaj

  11. #661

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj larmama prvotno napisa Vidi poruku
    Planiram par dana u Gorski Kotar, obišla bi izvor Kupe i planinarila na Risnjak i Snježnik. Zanima me da li je pretoplo za to planinarenje i koliko su staze na direktnom suncu ?
    I ako ima netko preporuku za smještaj
    Ne znam koliko ti je inače pretoplo za planinarenje ljeti, ali za usporedbu, mi smo se upravo vratili sa sjevernog Jadrana gdje smo isplaninarili tri otočke planine ovih dana preživjeli smo i nije nam bilo pretoplo, zapravo, kad se digneš na određenu visinu, sasvim je ugodno. U Gorskom kotaru može biti samo još ugodnije, ondje je šuma ipak gušća.
    Na Risnjaku sam zadnjih nekoliko puta išla stazom iz Vilja, ta je cijelo vrijeme u šumi. Horvatove staze iz Crnog Luga se slabo sjećam, ali mislim da je i ona u šumi, u svakom slučaju, do Schlosserovog doma nema problema sa suncem i hladom. Uspon na sam vrh je otvoren, ali traje 15 minuta.
    Ako ti je organizacijski moguće, predivan doživljaj je zalazak ili izlazak sunca s Risnjaka, uz noćenje u Schlosserovom domu. Svojedobno nam je ondje bilo jako lijepo, iako, ona domarka zna imati svoje mušice, ovisi kolika joj je gužva u domu
    Staza od Platka na Snježnik isto je većim dijelom u šumi, tek se u vršnom dijelu izdiže u livade i otvorena je suncu.

    Što se tiče smještaja, preporučila bih ti Lokve. Fužine su turistički popularnije i moguće je da ćeš teže naći mjesto, a i skuplje su (bar nekad bile), dok su Lokve manje razvikane, a položajem bolje za ovo što te zanima

  12. #662

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    tanja_b hvala ti na super opisu , da mislila sam smještaj negdje na toj strani
    Posljednje uređivanje od larmama : 14.08.2020. at 20:18

  13. #663
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Dom na Risnjaku je zatvoren.
    Na Vilju je rendžer koji naplaćuje ulazak u NP. 45 kuna za odrasle.

    Stari su domari odustali, a nitko se nije javio na tri nova natječaja za zakup. I tako je još jedan planinarski dom prepušten sam sebi.

  14. #664
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Pored Fužina je spilja Vrelo i winetu selo

  15. #665
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Dom na Risnjaku je zatvoren.
    Na Vilju je rendžer koji naplaćuje ulazak u NP. 45 kuna za odrasle.

    Stari su domari odustali, a nitko se nije javio na tri nova natječaja za zakup. I tako je još jedan planinarski dom prepušten sam sebi.
    clanovi plan.drustava imaju 50% manju ulaznicu

  16. #666

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Dom na Risnjaku je zatvoren.
    Na Vilju je rendžer koji naplaćuje ulazak u NP. 45 kuna za odrasle.

    Stari su domari odustali, a nitko se nije javio na tri nova natječaja za zakup. I tako je još jedan planinarski dom prepušten sam sebi.
    Nisam to znala velika šteta!

  17. #667

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    clanovi plan.drustava imaju 50% manju ulaznicu
    hvala za info

  18. #668

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Staza kneževa u Žumberku, kod sela Budinjak - vrlo lagana, jednostavna staza, primjerena i za djecu i za odrasle, pa i za one bez kondicije. Kružna staza od oko 2 h, nije markirana, nego treba slijediti drvene stupiće i ploče PP Žumberak. Nije nešto arheološki impresivna staza ali vodi lijepim krajem, kroz šumu, pa preko livada i pašnjaka, prolazi kraj farme konja, pa se vraća kroz šumu na početnu točku. Nema velikih strmina, nešto sitno uspona i silazaka, ali vrlo laganih.
    Ugodna je i u ljetne dane, jer većim dijelom vodi kroz šumu. Mi bili danas popodne, čak nam je na mahove bilo i prohladno. Jedini je minus dugačka, zavojita i prilično loša cesta preko Stojdrage i Pokleka.

  19. #669
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Kako je ovo odlično, tanja, hvala ti.
    Platim ti jednom ljetovanje u mojoj županiji da opišeš staze u mom kraju

  20. #670

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Kako je ovo odlično, tanja, hvala ti.
    Platim ti jednom ljetovanje u mojoj županiji da opišeš staze u mom kraju
    Ne bih imala ništa protiv još da je više vremena za takva švrljanja...

  21. #671

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Na kraju smo izabrali stazu od Crnog Luga do vrha Velikog Risnjaka. Gore smo išli Horvatovom stazom a dolje preko Medvjeđih vrata. Horvatova mi je puno ljepša unatoč penjanju .Pisalo je da treba do doma 3h. Nama je trebalo više tj. meni. MM je strpljiv pa pušta da ja diktiram tempo. Dom inače ne radi. I do vrha jos 20 minuta. Bilo je odlično. Zahtjevno ali divno.
    I od ovih dužih planinarenja još smo hodali do izvora Kupe, izabrala sam stazu koja ide cijelo vrijeme uz Kupu. Početak je u selu Hrvatsko. Na tabli je pisalo 1,5 sat. Na samom izvoru nam je i malo kišica počela padati. Poseban doživljaj, voda svuda
    Posljednje uređivanje od larmama : 21.08.2020. at 17:46

  22. #672
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Divan opis larmama

  23. #673
    Neli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    535

    Početno

    Larmama, kakva je cesta za prići automobilom do Hrvatskog?

  24. #674

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Neli, mi smo se vozili kroz kupsku dolinu od Broda na Kupi do Hrvatskog. Krajolik je predivan. Cesta je normalna, sve ravno. Na jednom mjestu su nam dvije srne prošle preko ceste.
    A što se tiče same pješačke staze, ona ima i uzbrdica i nizbrdica i ravnih dijelova. Nije dosadno ravna.i trebalo nam je više od 1,5h jer smo puno zastajkivali. S time da smo tamo išli desnom stranom rijeke, a natrag drugom. Ta druga je zadnju polovicu po uskoj asffaltnoj cesti malo iznad rijeke. U principu je ljepše ići ovo desnom.

  25. #675
    Neli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    535

    Početno

    Hvala ti, Larmama! Spremamo se sutra tamo, javimo dojmove

  26. #676

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Ako je to put do izvora kojim sam ja išla prije mjesec dana, mala napomena, parking je na cesti, na zavojitom dijelu ceste. I nije najbolje označen početak staze. Da nisam išla s grupom planinara, ne bih znala naći.

  27. #677

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Odmah nakon mosta preko Kupe (iz smjera Delnica, Broda na Kupi), s lijeve strane, ulaz je u šumu, a s desne ima prostora za nekoliko automobila

  28. #678

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Ne ova staza ne počinje kod Broda na Kupi nego se od njega vozi 20 km kupskom dolinom do sela Hrvatsko. I da treba paziti da ne promakne mali parking s desne strane. Odmah nakon table Hrvatsko treba paziti i najprije dolazi prva tabla za šetnicu. Tabla je s lijeve strane ceste i onda vrlo brzo mali parking s desne strane i druga tabla s lijeve strane. To je ta ljepša ruta. Kad gledaš na Google maps parking za par auta je na mjestu gdje se rijeka Čabranka ulijeva u Kupu.

  29. #679

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Još jedan prijedlog za vrlo lagan i lijep izlet - Hrastovička gora na Baniji. Kreće se iz sela Hrastovica južno od Petrinje, od Zagreba nekih 1 h vožnje. Staze su svježe markirane, odlično označene i nema problema s orijentacijom, a ima ih više, pa je moguće jednom stazom se popeti, a drugom se spustiti. Do vrha je oko 1 h laganog hoda. Na vrhu (Cepeliš, 415 m) je novi planinarski dom (otvoren vikendom, mi smo bili u radni dan pa ne znam kakva je ponuda) i lijep, novi i prostran vidikovac-piramida odakle je odličan pogled na Baniju, Petrinju, Sisak i okolicu. Staze su većim dijelom u hladu pa je ova planina pogodna i za ljetni uspon.

  30. #680
    Neli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    535

    Početno

    Išli smo rutom koju je larmama preporučila i stvarno je divan put od Hrvatskog do Kupara kroz šumu, uz rijeku...šteta bi bilo ići kraćom rutom i to propustiti. Divan izlet, stazu su bez problema svladali i dijete i pas

  31. #681

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Neli, baš mi je drago da ste uživali. Da, staza je predivna .

    tanja_b pamtim tvoju preporuku za Baniju :up
    Posljednje uređivanje od larmama : 30.08.2020. at 13:36

  32. #682

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Još jedan prijedlog za vrlo lagan i lijep izlet - Hrastovička gora na Baniji. Kreće se iz sela Hrastovica južno od Petrinje, od Zagreba nekih 1 h vožnje. Staze su svježe markirane, odlično označene i nema problema s orijentacijom, a ima ih više, pa je moguće jednom stazom se popeti, a drugom se spustiti. Do vrha je oko 1 h laganog hoda. Na vrhu (Cepeliš, 415 m) je novi planinarski dom (otvoren vikendom, mi smo bili u radni dan pa ne znam kakva je ponuda) i lijep, novi i prostran vidikovac-piramida odakle je odličan pogled na Baniju, Petrinju, Sisak i okolicu. Staze su većim dijelom u hladu pa je ova planina pogodna i za ljetni uspon.

    khm khm ...
    danas smo bili ... uglavnom, ovdje sam pročitala lagan i lijep izlet, a jučer u vodiču samo letimice bacila pogled na opis i nekako sam preskočila riječi "oštar" uspon ...
    Uglavnom, kad se krene iz Hrastovice, ima više staza. Mi smo izabrali kraću (jer, naravno, meni u tom trenutku nije palo napamet da bi možda najkraća mogla biti i najstrmija, jer sam, eto, pročitala i zapamtila "lagan" uspon), 1h.
    I tako se mi lagano penjemo, prvo uz kuće, pa se malo zađe u šumu, i na jednom mjestu oznaka "Hrastovička kula" (a ja sam u vodiču vidjela drvene stepenice, ali nisam vidjela "sajle"). Oznake su lijepo bile na toj strmoj uzbrdici i uz drvene stepencice s ogradom od labave sajle. I naravno, čim smo vidjeli oznake prema gore, zaključili smo da je to jedini put. (iako, poslije na povrtaku smo vidjeli i oznake malo dalje s natpisom Sv.Duh, ali to je cijena nepripremljenosti i neiskustva...Sv.Duh je međustanica do vrha Cepeliš).

    Uglavnom, djeci je bilo zabavno, a i nama, prvo po stepenicama se povlačiti do vrha (cca 15-20m) i onda po uskoj strmoj stazici po hrptu brda (na mjestima je bila provalija), preko stare ruševine - jedan manji zid je ostao te stare kule/grada, pa onda na još jednom mjestu isto uspon i silazak po drvenim stepenicama (poprilično oronulim). I onda se izađe na širu i malo ravniju stazu (tu se spaja ta druga staza koja ide pokraj ruševine crkve Sv. Duha). Taj strmi dio po hrptu smo prošli za cca 50 minuta, i onda još 20-25 do vrha, tj. do planinarskog doma i piramide.
    Kasno smo krenuli pa je mene bilo malo strah da nas mrak ne uhvati jer nikoga nismo sreli na putu prema vrhu.

    Kod doma je bilo ljudi (i s autom se može nekako doći), pa su nam objasnili gdje da skrenemo na taj lakši dio (preko Sv. Duha).
    Postoji još i druga staza, preko vodovoda, dolje se spusti za 25-30min, ali je puno blata.

    Vratili smo se prvi dio istom stazom i onda se nismo penjali nazad na kulu nego skrenuli lijevo prema Sv. Duhu. Do Hrastovice smo se spustili za cca 30-40 min.
    Staza je lijepa, samo ima dosta blata i lišća. Lišće je prekrilo stijene pa treba biti oprezan.

    Inače, pri vrhu ima puno stabala kestena. Dobro je znati za sljedeću godinu.

    Uglavnom, lijepo, ali uz svu markaciju treba ipak provjeriti prije nazive mjesta i obratiti pažnju na riječi lagan, oštar i sl.

  33. #683

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    I tek sam maloprije pronašla ovu rečenicu ne nekom od portala : "Put "Preko Kula", vodi preko dvije ruševne kule gradine Stare Hrastovice. Ova je staza markirana, ali kako ide bilom i zidom po samom rubu provalije prema Jendeku, gdje prijeti i obrušavanje obilazak je na vlastitu odgovornost! "

    zato sam ja rekla da hoću u planinarsku školu da mi netko pokaže staze i da onda ja mogu po tim istim stazama hodati ...
    Posljednje uređivanje od Vrijeska : 07.11.2020. at 21:39

  34. #684
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku


    zato sam ja rekla da hoću u planinarsku školu da mi netko pokaže staze i da onda ja mogu po tim istim stazama hodati ...
    ovojesenske skolice su vec u punom jeku, sljedeca tura krece nakon nove godine, negdje u veljaci, ozujku.
    inace, dobri opisi staza su na planinarenje.hr i hribi.net

  35. #685

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    pratim ja već dugo škole, ali nema kandidata da mi prave društvo
    i onda mi još jedan član jednog društva kaže - da je to kao iskrica za malo starije odmah sam se prepala ...

  36. #686
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    pratim ja već dugo škole, ali nema kandidata da mi prave društvo
    i onda mi još jedan član jednog društva kaže - da je to kao iskrica za malo starije odmah sam se prepala ...[emoji38]
    hahaha, da iskrica
    to mozda za one +65

  37. #687

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    khm khm ...
    danas smo bili ... uglavnom, ovdje sam pročitala lagan i lijep izlet, a jučer u vodiču samo letimice bacila pogled na opis i nekako sam preskočila riječi "oštar" uspon ...
    Uglavnom, kad se krene iz Hrastovice, ima više staza. Mi smo izabrali kraću (jer, naravno, meni u tom trenutku nije palo napamet da bi možda najkraća mogla biti i najstrmija, jer sam, eto, pročitala i zapamtila "lagan" uspon), 1h.
    I tako se mi lagano penjemo, prvo uz kuće, pa se malo zađe u šumu, i na jednom mjestu oznaka "Hrastovička kula" (a ja sam u vodiču vidjela drvene stepenice, ali nisam vidjela "sajle"). Oznake su lijepo bile na toj strmoj uzbrdici i uz drvene stepencice s ogradom od labave sajle. I naravno, čim smo vidjeli oznake prema gore, zaključili smo da je to jedini put. (iako, poslije na povrtaku smo vidjeli i oznake malo dalje s natpisom Sv.Duh, ali to je cijena nepripremljenosti i neiskustva...Sv.Duh je međustanica do vrha Cepeliš).

    Uglavnom, djeci je bilo zabavno, a i nama, prvo po stepenicama se povlačiti do vrha (cca 15-20m) i onda po uskoj strmoj stazici po hrptu brda (na mjestima je bila provalija), preko stare ruševine - jedan manji zid je ostao te stare kule/grada, pa onda na još jednom mjestu isto uspon i silazak po drvenim stepenicama (poprilično oronulim). I onda se izađe na širu i malo ravniju stazu (tu se spaja ta druga staza koja ide pokraj ruševine crkve Sv. Duha). Taj strmi dio po hrptu smo prošli za cca 50 minuta, i onda još 20-25 do vrha, tj. do planinarskog doma i piramide.
    Kasno smo krenuli pa je mene bilo malo strah da nas mrak ne uhvati jer nikoga nismo sreli na putu prema vrhu.

    Kod doma je bilo ljudi (i s autom se može nekako doći), pa su nam objasnili gdje da skrenemo na taj lakši dio (preko Sv. Duha).
    Postoji još i druga staza, preko vodovoda, dolje se spusti za 25-30min, ali je puno blata.

    Vratili smo se prvi dio istom stazom i onda se nismo penjali nazad na kulu nego skrenuli lijevo prema Sv. Duhu. Do Hrastovice smo se spustili za cca 30-40 min.
    Staza je lijepa, samo ima dosta blata i lišća. Lišće je prekrilo stijene pa treba biti oprezan.

    Inače, pri vrhu ima puno stabala kestena. Dobro je znati za sljedeću godinu.

    Uglavnom, lijepo, ali uz svu markaciju treba ipak provjeriti prije nazive mjesta i obratiti pažnju na riječi lagan, oštar i sl.
    Ups, ovo smatram svojim propustom iako, vidim da sam napisala da postoji više staza do vrha, pa je moguće jednim se popeti, a drugim spustiti. Ali nisam vodila računa o tome da iz Hrastovice vode tri staze do vrha, a mi smo prošli samo dvije (od kojih nijedna nije bila ova vaša najstrmija)
    Hrastovički psi vas nisu pratili putem?

  38. #688
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    svi postovi vezani uz opremu prebaceni su na
    http://forum.roda.hr/threads/94322-O...88#post3196688

  39. #689

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,738

    Početno

    Molila bih prijedloge za lakše staze u okolici Zagreba, kombinacija penjanje + šetnja, s naglaskom na ovo drugo (da nije naporno manjoj djeci, neki od njih idu prvi put)?

  40. #690
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj buba klara prvotno napisa Vidi poruku
    Molila bih prijedloge za lakše staze u okolici Zagreba, kombinacija penjanje + šetnja, s naglaskom na ovo drugo (da nije naporno manjoj djeci, neki od njih idu prvi put)?
    Slapnica na Zumberku, makadam staza, skoro ravna a okolo potoci, slapovi svako malo.
    Prije Slapnice put odvaja desno kroz šumu do tog velikog Slapa (15-20m).

    Nama je bilo predivno po suncanom vremenu.

    Idete Jastrebarsko-Krasic, pa dalje prema kamenolomu ili pitate nekoga

  41. #691

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,738

    Početno

    Hvala Lili! Biljezim za neki od iducih vikenda...

    Jucer smo uzivali na Okicu, na poučnoj stazi Okicnica https://www.samobor.hr/visit/poucna-staza-okicnica-v21.
    Jako lijepo, hodali cca 1,5h, ništa posebno naporno, klincima zanimljivo, prolazi se kroz šumu i selo, prelaze se mostići, preskače se potok... Nakon odmora i okrijepe, penjanje do Okić-grada... Uglavnom, nitko nije cvilio i svi bi opet na nesto slicno!

  42. #692
    ivana s avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,617

    Početno

    Jel izvedivo potez od Soiceve kuce do Cerinskog vira proci s djecjim kolicima, sportska su s velikim kotacima? Mali se rado vozi pa ga ne bih nosila cijeli put ako se moze i kolicima.

  43. #693
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Do doma il do samog vira? Do vira nije izvedivo. Do doma na par mjesta imas odrone i drvenu dasku, ne sjecam se koliko je tocno siroka. Iako, mislim da do doma ima neki put i bas od soiceve kojo je ok, tako da mozda brijem, mi parkiramo ranije od soiceve na nekom prijevoju i idemo cerinski - japetic.

  44. #694
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Ivana s znam jako dobro tu stazu.

    Ako idete od Soiceve, jako ti je strmo poslije hrpta dole s kolicima, ono moze se al nije bas prakticno, neravan je teren a dosta strm. Inace to mi je jedna od najdrazih obit.staza za ici s djecom ako nemas cijeli dan na raspolaganju.

    Kad sidjete do potoka, mozes ostavit kolica tamo i uskom stazicom vam je pjesice do slapa 2 min, pa se ne trebas mucit s kolicima.

    Nadesno kad krenete prema PD, mozes skroz ok s kolicima.

    Inace predlozila bih ti zbog kolica prakticniju soluciju, a vidjeli biste i slap i rucali u PD-u.
    Znaci prije Soiceve, imat ces jedno skretanje nadesno (oznake su napisane za PD) i tom zavojitom cesticom uzbrdo kratko vozite mozda 2-3 zavoja i onda ce vam s lijeve strane biti rampa i oznaka za PD Cerinski vir.

    Tu se sparkate i imas fini sumski makadamski put do doma za kolica, a od doma se vrlo brzo dodje do slapa.
    Znaci sve vidite samo dolazite s druge strane koja je pristupacnija kolicima.

    Ako nije jasno, viči, salji poruke
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 13.06.2021. at 00:12

  45. #695
    ivana s avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,617

    Početno

    Ina i lili, hvala puno! Bitno mi je doci do doma pa tamo ostavim kolica.

    Lili, proucit cu tu opciju sto spominjes, to bi bilo taman. Javim ti se ako zapnem.

  46. #696
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Ivana.s i jel vam se svidjelo?

    Ina, kuda si ti skitala ovaj vikend? Ja po Samoborskom gorju.

  47. #697
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Isto, sirok je to pojam.

  48. #698
    ivana s avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,617

    Početno

    Lili, hvala, pun pogodak je ovaj put do PD. Lijepo smo prosetali s kolicima i gore se nasli s ostatkom ekipe. Poslije jos otisli do samog vira.
    Zgodan je i dom, i cijela prica kako su ga planinari obnovili i kako sad rade. Bas mir i spokoj vlada. Za napunit baterije odlicno a zacas si gore ovim putem.

  49. #699
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Ajde baš mi je drago

    Mi smo taj put otkrili isto slučajno jer je bio rally, nismo znali da prolazi tom trasom prema Šoićevoj, pa smo se snašli s tim putem.

  50. #700
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Napokon ostvarena zelja i predjena cijela Premuziceva u 2 dana (50+ km). To je zaista lagana staza za planinarenje tako da je mogu i djeca (ne premalena radi provalija).

    Predivnooo, posebno sjev.Velebit

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •