Stranica 16 od 16 PrviPrvi ... 6141516
Pokazuje rezultate 751 do 782 od 782

Tema: šetnice i nezahtjevni planinarski putovi

  1. #751
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Pola Zagreba navalilo zadnje vikende na Veliku planinu i šafrane

  2. #752
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Cekaj kad krene napad na Golicu i narcise, kad netko na FB da signal da je prvi procvao - do tamo i dalm planinari potegnu. Spavanje u domu ad hoc - lol.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 18.04.2024. at 21:46

  3. #753
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Kad netko napise "skriveni kutak" ajme meni . Smijem se na natpise "skrivene vale" jer to vrlo cesto znaci horde izletnickih glisera koj ulaze i izlaze iz vale, trestavu trep mjuzu, selfie i ceraj dalje. U spanj se spremaju prosvijedi protiv turizma, a i na Velikoj sam vidila natpis "ajte ca doma vise" ("pejt domov").

  4. #754

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Cekaj kad krene napad na Golicu i narcise, kad netko na FB da signal da je prvi procvao - do tamo i dalm planinari potegnu. Spavanje u domu ad hoc - lol.
    Od prije par godina u vrijeme cvatnje narcisa auto se mora ostaviti u Jesenicama, i onda se lokalnim autobusom (koji je bio besplatan) može odvesti u Planinu pod Golico i dalje u potragu za narcisama, tko već želi. Gužve se svakako očekuju, pogotovo ako je lijepo vrijeme, što je sad već postala čista lutrija. Tko voli nek izvoli, prizori su zbilja prekrasni, ali treba računati s velikim brojem ljudi.
    Moja iskustva s Golicom su od prije više od 10 godina, gužva je bila i tad (parkiranje - nemoguća misija!), ali se u domu moglo prespavati bez problema jer Slovenci većinom dolaze na jednodnevne izlete. Kako je sad, ne znam, vjerojatno su gužve puno veće.

    U Sloveniji, zbog porasta turizma i broja posjetilaca, problem parkiranja postaje sve veći. Cijene parkiranja na Bohinju već su otišle u nebesa, a ograničenja se spremaju i na Vršiču: https://www.hribi.net/novica/na_vrsi...mest_manj/4301

  5. #755
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Cekaj kad krene napad na Golicu i narcise, kad netko na FB da signal da je prvi procvao - do tamo i dalm planinari potegnu. Spavanje u domu ad hoc - lol.
    Meni je pobjegla prošle godine Golica, ove je nestrpljivo čekam hahaha

  6. #756
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Od prije par godina u vrijeme cvatnje narcisa auto se mora ostaviti u Jesenicama, i onda se lokalnim autobusom (koji je bio besplatan) može odvesti u Planinu pod Golico i dalje u potragu za narcisama, tko već želi. Gužve se svakako očekuju, pogotovo ako je lijepo vrijeme, što je sad već postala čista lutrija. Tko voli nek izvoli, prizori su zbilja prekrasni, ali treba računati s velikim brojem ljudi.
    Moja iskustva s Golicom su od prije više od 10 godina, gužva je bila i tad (parkiranje - nemoguća misija!), ali se u domu moglo prespavati bez problema jer Slovenci većinom dolaze na jednodnevne izlete. Kako je sad, ne znam, vjerojatno su gužve puno veće.

    U Sloveniji, zbog porasta turizma i broja posjetilaca, problem parkiranja postaje sve veći. Cijene parkiranja na Bohinju već su otišle u nebesa, a ograničenja se spremaju i na Vršiču: https://www.hribi.net/novica/na_vrsi...mest_manj/4301
    Moje curke su išle radnim danom, divota jedne su pogodile vrijeme,a druge fulale.

  7. #757
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Bila prosle god, Tanja, u 2 navrata lovat narcise . Nema nikakve sanse prespavat u domu ad hoc, spavali su tada neki makarani. Muz i ja se spremili pa nema veze, spavat cemi negdje okolo. Nista od toga, cijene su nas okrenule nazad u zg, mislim da je za krevet bilo nesto opako. Ako neko moze uzet go, to bih preporucila. Ja imam neku shemu da, ako ne mogu, cekam da se rijeke barem 50 plus planinara spuste, znaci penjanje oko 14 uz pokoji mladjahni par slovenaca sto trckaraju do gore pa utrka s mrakom (uz naglavne).

  8. #758
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je pobjegla prošle godine Golica, ove je nestrpljivo čekam hahaha
    Zviznit cu ti preko pp-a ako se sjetim plus skuzum kad su krenuli plus pogodno vrijeme jos da je koji kro praznik pa da makar meni drage slovence izbije iz price za taj dan
    Posljednje uređivanje od ina33 : 19.04.2024. at 09:18

  9. #759
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Zviznit cu ti preko pp-a ako se sjetim plus skuzum kad su krenuli plus pogodno vrijeme jos da je koji kro praznik pa da makar meni drage slovence izbije iz price za taj dan
    eh da to je najbolje ukomponirat neki naš blagdan usred tjedna

  10. #760
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Yep, prosle god ih je vec malo sparusenih bilo na takav blagdan. U svakom slucaju, muz je bio reko: ja ti treci vikend zaredom u lov na cvijece ne idem )). Bila je to jedna prava logisticka operacija.

  11. #761

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Bila prosle god, Tanja, u 2 navrata lovat narcise . Nema nikakve sanse prespavat u domu ad hoc, spavali su tada neki makarani. Muz i ja se spremili pa nema veze, spavat cemi negdje okolo. Nista od toga, cijene su nas okrenule nazad u zg, mislim da je za krevet bilo nesto opako. Ako neko moze uzet go, to bih preporucila. Ja imam neku shemu da, ako ne mogu, cekam da se rijeke barem 50 plus planinara spuste, znaci penjanje oko 14 uz pokoji mladjahni par slovenaca sto trckaraju do gore pa utrka s mrakom (uz naglavne).
    Pa u domu se nikad ne spava ad hoc, treba se najaviti unaprijed. Pogotovo ne u vrijeme kad se ionako očekuje gužva.

  12. #762
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Ofc, al nismo mi ti uredni ljudi, idemo pa sta bude, sa sto planova a-b-c. Jednom smo samo uspjeli spavat u nekom slo domu, ostalo krenemo pa sta bude, modularno spremni il prespavat, ako bude srce, il pejt nazaj v hrvasko.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 19.04.2024. at 10:13

  13. #763
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Nismo mi opcenito ljudi od "ovo se radi ovako, ono onako" pa odmah odricanje od odg u odnosu na one koji event citaju moje "savjete". Posao muza neupravljiv, mislim..
    'se ljudi" ne bi ni kretali penjat u 14 h, a da ja cekam neke idealne uvjete dostupne ljudima s urednijim poslovima cekala bi smrt jer je neuredan zivot moja realnost
    Posljednje uređivanje od ina33 : 19.04.2024. at 10:17

  14. #764
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    E, da, dodatni tip: ovakvi "ne se ljudi" koji startaju u nedoba mogu i za vikend autom do Planine pod Golico, nas bilo pustilo jer je to vec bilo doba ohanjivanja guzvi. Drugi put smo isli za slo radni dan, nije bilo redara. I puste ljude s pesekima u autu...jer pes ne smije u bus..barem su nase poznanike vikend ranije od toga pustili.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 19.04.2024. at 10:49

  15. #765
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Čekaj baš se mora ići s busom? ne može se sve to planinariti?
    Nisam bila pa ne znam.

  16. #766

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Čekaj baš se mora ići s busom? ne može se sve to planinariti?
    Nisam bila pa ne znam.
    Bus vozi od Jesenica do sela Planina pod Golico, do kojeg se inače dolazilo autom, ali su sad uveli autobus i zabranu ulaska autom u selo zbog prevelikih gužvi i ometanja normalnog života ljudi koji ondje žive.
    Od Planine pod Golico se normalno planinari do Koče na Golici, ako se dobro sjećam, cca 2-2,5 h uspona. Od Koče na Golici do vrha Golice je još oko 45-50 min. Vremena pišem po sjećanju, zadnji put sam ondje bila 2011., pa moguće da i nisam točno napisala.

  17. #767
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    hvala tanja_b.
    Otkad je taj bus novina?

    Moje su išle prošle godine, nisu išle nikakvim busom. Nadam se da ne vozi svake prijestupne.

  18. #768
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Lili, moze ako ides u nedoba, tipa prodjes autom oko 14 h ili rentas necijeg psa. Il odes u doba kad nema narcisa. Bus je zbog guzvi jer bi se selo ful.zakrcilo. bus je samo.vikemdom
    Posljednje uređivanje od ina33 : 19.04.2024. at 15:14

  19. #769
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Ako su isle radnim danom, logicno je da nije bilo busa. To je dosl kolodvor vikendom, rijeke ljudi i auta. Ja prosle isla iu 2 navrata, jednom sub okp 14, bilo je policije, al mas pustilo. i tjedam nakon usred tjedna, cro praznik, nije bilp guzvi, busa ni policije
    Posljednje uređivanje od ina33 : 19.04.2024. at 15:16

  20. #770

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    hvala tanja_b.
    Otkad je taj bus novina?

    Moje su išle prošle godine, nisu išle nikakvim busom. Nadam se da ne vozi svake prijestupne.
    Mislim da je uveden prije dvije godine. U svakom slučaju, nedavno. Koliko vidim na prošlogodišnjem voznom redu, vozi iz Jesenica svakih pola sata. I ne vidim zašto bi to bio problem - po meni je to vrlo mudro rješenje (barem u teoriji, u praksi ga nisam imala prilike isprobati). Sela Planina pod Golico i Javorniški Rovt su sela malog kapaciteta, i kad im već dolaze rijeke ljudi vikendima da bi se divili cvijeću, bolje da dolaze autobusima, nego autima i da parkiraju na svim mogućim i nemogućim mjestima.

    Ja inače jako volim Karavanke, prošla sam ih nekad davno više puta uzduž i poprijeko, i rado bih opet otišla na Golicu jer je taj dom super i jer je krajolik predivan. Ali u vrijeme cvatnje narcisa sigurno više neću ići, previše je to ljudi za moj ukus. Ondje se može sasvim lijepo uživati i ljeti

  21. #771
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Dakle, prema vašim opisima nema šanse da idem tamo vikendom. No way...
    Neki naš praznik ili dan GO.

    Pa to je veća gužva nego na Velikoj planini radi šafrana??!! Bože me sačuvaj...u prirodu idem da se maknem od gužvi jer mi je Zg gužvi na vrh glave.
    Imam ptsp od javnog prijevoza, gori nego ikad.
    Tanja_b ma bus je ok rjesenje,al me previse podsjeca na zg guzve...ne sjeda mi nikako ideja da idem planinarit "na noge", a prvo moram u bus prepun ljudi.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 19.04.2024. at 23:16

  22. #772

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Možeš ići na Golicu i vikendom bez gužve, ali ne u svibnju
    Inače, ne mora značiti da su ti busevi krcati (govorim sad napamet, ove na Golici nisam isprobala). Ljetos smo bili na Blejskom vintgaru, i koristili smo tu P+R opciju, bus je puno elegantnije rješenje od traženja parkinga na samom ulazu. I uopće nam nije bilo traumatično.
    Veći problem je bio prolom oblaka koji se spustio usred našeg obilaska i najavio trodnevnu vodenu kataklizmu u Sloveniji

    Što se tiče gužvi u prirodi, to je sad postala realnost otkako je planinarenje postalo hit (od vremena korone i nakon nje). Ali onaj tko cijeli život izbjegava gužve znat će ih izbjeći i u planinama

  23. #773
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Dakle, prema vašim opisima nema šanse da idem tamo vikendom. No way...
    Neki naš praznik ili dan GO.

    Pa to je veća gužva nego na Velikoj planini radi šafrana??!! Bože me sačuvaj...u prirodu idem da se maknem od gužvi jer mi je Zg gužvi na vrh glave.
    Imam ptsp od javnog prijevoza, gori nego ikad.
    Tanja_b ma bus je ok rjesenje,al me previse podsjeca na zg guzve...ne sjeda mi nikako ideja da idem planinarit "na noge", a prvo moram u bus prepun ljudi.

    To ti je usporedivo sijelo, ako ne i žešće. U 14 h su bile rijeke ljudi odozdo, od kojih su neki (jedna žena) fino iščupali glavicu da je presadi. Šafrani - na uskoj stazi smo stajali na rubu dok je tipa 40 ljudi stupalo, a posebno ne nervira dobardanavanje i doviđenjavanje u tim okolnostima (to me nervira i na sljemeenu - ono gužva ala trg pa svaki očekuje dobardan dovišenja, meni došlo napisat na majici napred odbar dan, iza doviđenja) pa da mogu normalno hodat bez da stalno nešto govorim .

    Dakle - preskoči Golicu u doba cvata narcisa ako nemoš vikend ili GO.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 20.04.2024. at 13:02

  24. #774
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Ja inače jako volim Karavanke, prošla sam ih nekad davno više puta uzduž i poprijeko, i rado bih opet otišla na Golicu jer je taj dom super i jer je krajolik predivan. Ali u vrijeme cvatnje narcisa sigurno više neću ići, previše je to ljudi za moj ukus. Ondje se može sasvim lijepo uživati i ljeti
    Nisam prošla Karavanke, priroda je divota, mislim da ću ove god ići jer ssam obećala frendovima da ih odvedem da vide to čudo, ali onda ću ciljat off peak vremena. Lili, to ti je ko slet.... il ko neka vaša trka, vašar od ljudi. Pa ti vidi.

  25. #775
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Il pregrizi, pa odi, ali budi realna u očekivanjima hordi.

  26. #776
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Bus vozi od Jesenica do sela Planina pod Golico, do kojeg se inače dolazilo autom, ali su sad uveli autobus i zabranu ulaska autom u selo zbog prevelikih gužvi i ometanja normalnog života ljudi koji ondje žive.
    Od Planine pod Golico se normalno planinari do Koče na Golici, ako se dobro sjećam, cca 2-2,5 h uspona. Od Koče na Golici do vrha Golice je još oko 45-50 min. Vremena pišem po sjećanju, zadnji put sam ondje bila 2011., pa moguće da i nisam točno napisala.
    ž

    Sve si dobro napisala, po mom nepreciznom prošlogodišnjem sjećanju. I gore je divno, s jedne strane Austrija, s druge Slovenija. Ima 2 puta za ići gore, jedan je strmiji, jedan manje strm.. treba imat dovoljno vremena jer mi u prvom "napadu" nismo skužili taj dio gdje ima najviše narcisa, zato smo ponavljali "napad". Nismo bili u peak vremenu kad su najsvježiji, bili su malo ocvali "u drugom napadu", ali nije bilo ljudi jer je bio Cro przanik. Imaš na FB grupi već masu planinarskih influensera koji isto stvaraju promet na tim lokacijama, to se u doba interneta puno brže propagira pa bude brzo - ajmo, predivno, šafrani!!! Ajmo, posjetili smo divotu na Golici!!! Mislim, budimo realni, i moja mala kap pomaže to tkati jer da nisam vidila fotke ne bi vjerofvala da postoji tako nešto... ali onda imaš taj pristup hordi pa ono... il brace for impact s hordama il odustani, trećeg nema. Odnosno treće je ponašanje koje nije "ide se tako i tako, to se radi tako", što znači riskiranje vremena i nevremena (pa na dubioznu prognozu ić) il riskiranje mraka (ko muž i ja) ne bi li minimizirao horde impact.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 20.04.2024. at 13:13

  27. #777
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Ma ne, onda iskljucivo radnim danom i zelim bas narcise

    Na Velikoj planini je bila guzva samo po stazi dok smo se penjali do proplanka, gore su se ljudi razmilili na sve strane, dosta staza, uopce nije bio nikakav feeling guzve.

    Mi doduse nikad ne idemo normalnim putevima nego smo isli gore po hrptu sa strane,a vjera mi brani da pored singlica hodam po makadamu

    A prognozu nikad ne riskiram svjesno, naucili me da postujem planinu odmalena. Taj rizik se ne preuzima.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 20.04.2024. at 17:30

  28. #778
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Ma ne, onda iskljucivo radnim danom i zelim bas narcise

    Na Velikoj planini je bila guzva samo po stazi dok smo se penjali do proplanka, gore su se ljudi razmilili na sve strane, dosta staza, uopce nije bio nikakav feeling guzve.

    Mi doduse nikad ne idemo normalnim putevima nego smo isli gore po hrptu sa strane,a vjera mi brani da pored singlica hodam po makadamu

    A prognozu nikad ne riskiram svjesno, naucili me da postujem planinu odmalena. Taj rizik se ne preuzima.

    Na narcisima gore neće bit feeling Milenijske fotke od Strikomana, ali bome na penjanju hoće, pa odluči. Vrijedi ti se uzet slobodan dan ad hoc, događaj će ti biti neusporediv sa stupanjem u hordama.

  29. #779
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    I da, i meni su makadami odiozni, primarno zato jer je puno ljepše hodat po zemlji, pa i kamenu (barem meni, čak i lakše), nego tabanat po nečemu što ima feel ceste, u odnosu na mekanu zemljicu (ako je to izbor makadm vs. zemlja), koliko je zemlja lakša i poštednija za stopala od makadama....

  30. #780
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Iduci vikend u planu:

    Ivanec – Ivančica - Milengrad - Pokojec – Bela – Čevo – Grebengrad – Mađarevo – Novi Marof.

    Doduše trčeći.

    Netko bio, svidja vam se priroda tamo?

    Navodno su usponi žestoki.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 21.04.2024. at 15:49

  31. #781

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Priroda Ivanščice slična je onoj na Medvednici.
    Uspon od Ivanca je prilično strm. I ako bude kišnih dana prije toga, računaj na dosta blata.

  32. #782
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Hvala tanja_b.

    Ajme svi me upozoravaju na to blato...a trenutne trail tenisice nisu s jakIm gripom.
    One koje bi bile za blato mi nisu ni blizu udobne.

Stranica 16 od 16 PrviPrvi ... 6141516

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •