Stranica 11 od 15 PrviPrvi ... 910111213 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 501 do 550 od 740

Tema: šetnice i nezahtjevni planinarski putovi

  1. #501

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    kad smo kod trkača, jeste vidjeli ovu prepisku:

    marina maslek o tome kako ju je ugrizao poskok na trčanju

    i odgovor gss bih

    stvarno mi je čudno kako ona odlazak u planine naziva treningom. a dobro, sto ljudi sto ćudi, kome se trči neka trči. fala bogu, mjesta ima za svih :D
    Čitala sam, ne znam što bih rekla. Super je reagirala i drago mi je da se spasila. Ali unatoč tome, ne mogu ne pomisliti kako planina ima svoje uvjete i zakonitosti, i kako se jednostavno ne možeš u planini ponašati kao u sportskoj dvorani. Meni na pamet ne bi palo otići na takav vrh bez gojzerica, ne samo zbog opasnosti od zmija, ima tu i drugih razloga zašto je za planine presudna kvalitetna obuća.
    Ali, što kažeš, mjesta ima za sve pa tko voli, neka trči. Ja ipak ne bih. Ne zbog zmija, nego zbog mnogo drugih razloga zbog kojih mislim da je u planini pametnije hodati, gledati svijet oko sebe i spoznavati neke druge stvari, a trčanje bih radije ostavila za neka druga mjesta.

  2. #502

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    i bosanski i hrvatski GSS-ovci imaju odlične poruke
    šaljive, ali istinite ...
    "JE LI LAKŠE EDUCIRATI NAŠEG BOSANKOG POSKOKA DA NE UJEDA NOVOTRENDOVSKE GOLOGLEŽNJAČE ILI ..."

    U Hercegovini se niti oko kuće ne hoda bos , a u šumu se ne ide bez "šćapa", tj. ljeti se uopće ne ide u šumu...
    trči se eventualno po poljskim širokim stazama ...

    čim sam vidjela tu vijest u novinama, pohitala sam na forum da vidim je l to lili nastradala (spominjala je neke trailove ...) ...



  3. #503
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Vrijeska dje me u taj kontekst stavi.
    Moj stari je znao staroj reci: Samo ti idi, nece zmija zmiju!


    A sad ozbiljno ma gle zena je iskusna u planinskom trcanju i sigurno je imala obucu za trail al hebi ga ne mozes neke stvari sprijecit. Tanja b pa ne moze se u gojzericama trcat :- )

    Ne znam mene trcanje u sumi i prirodi opcenito puno vise veseli nego trcanje po cesti, kad osjecam onaj povjetarac po licu u trku a cujem cvrkut ptica, miris smilja i bosilja ma ono leeeetim !!!
    Mozda smo vam cudni al niste ni vi manje cudni onim urbanim tipovima koji nikad ne kroce van grada
    Pa smo na istome

    A volim generalno vise krs i kamen od kontinentalnih planina, bit ce da sam "dinarski" tip.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 20.06.2017. at 23:19

  4. #504
    suma avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Lokacija
    u sumi
    Postovi
    193

    Početno

    Alan Caplar ima dobar vodic za planine. Mi smo svoj vodic izlizali. Vremena u vodicu su mu realna. Mi smo uvijek gledali da nama treba malo vise. Otkrio nam je odlicna mjesta s tim svojim vodicem.
    http://mozaik-knjiga.hr/knjige/plani...oja-3-izdanje/

  5. #505

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Tanja b pa ne moze se u gojzericama trcat :- )
    Naravno da ne. Ali onda se u takvim uvjetima ne trči, ili se izabere neka druga varijanta.
    Bilo kako bilo, napisala sam već, žena je dobro reagirala i to joj je spasilo glavu. To što se meni njezino tretiranje planine kao poligona za trening nimalo ne sviđa, druga je priča, a uostalom, zašto bi se svi morali slagati u stavovima

  6. #506
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Slazem se

  7. #507

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Danas smo se vratili s četverodnevnog boravka na Velebitu, a sjetila sam se ove teme kad smo jučer bili i na Zavižanu, koji je bio prepun posjetilaca, a mnogi od njih su bili upravo obitelji s djecom
    Za moj ukus bilo je i previše ljudi, ali to je normalno za vikend u ovo doba godine - zapravo i bolje da što više ljudi otkriva planinarenje kao način provođenja slobodnog vremena za cijelu obitelj (naša grupica ionako je išla na drugi, manje frekventan vrh, pa smo na stazi većinu vremena bili sami).
    Ulaznica u NP Sjeverni Velebit zaista nije skupa - 45 kn za odrasle, 25 kn za djecu 6-14 godina i članove planinarskih društava, što je bitno jeftinije od onih više komercijaliziranih nacionalnih parkova (da sad ne imenujem ).

    I opet sam pod dojmom pa moram i to napisati - često me, kad čuju da idem na Velebit, znaju pitati, zar se ne bojimo medvjeda (otkud svima baš medo pada na pamet!), zmija, i drugih životinja. Po dosadašnjem iskustvu, nikad nisam vidjela ni medvjeda, niti sam se susrela sa zmijom, ali me svake, baš svake godine izgrizu komarci i još neke sitne bube od kojih dobivam alergijsku reakciju Srećom sve to prođe za par dana i potpuno je bezopasno, ali spominjem samo kao ilustraciju od kojih životinja inače zaziremo, a koje zapravo predstavljaju pravi problem...

  8. #508
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    A gdi ste spavali, i kaj ste prek dana nosili okolo

  9. #509
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    ajme tanja_b. kad pricam da u zivotu nisam vidjela ni zmije ni medvjeda ne vjeruju mi da sam ikad bila na velebitu. ali su me zato napale bubamare na vrhu stirovace. napale na mrtvo

  10. #510
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Ja sam na Velebitu vidjela samo svježi medvjeđi drek, ali ne i autora.

  11. #511
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    To je meni skoro isto kao što se ljudi boje letjeti avionom zbog nesreća, iako je statistički puno veća vjerojatnost da će ti se nesreća dogoditi dok se voziš autom. Stvar je u tome što ovo prvo vjerojatno nećeš preživjeti, a ovo drugo može proći i bez nekih posljedica...

  12. #512
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Danas smo se vratili s četverodnevnog boravka na Velebitu, a sjetila sam se ove teme kad smo jučer bili i na Zavižanu, koji je bio prepun posjetilaca, a mnogi od njih su bili upravo obitelji s djecom
    Za moj ukus bilo je i previše ljudi, ali to je normalno za vikend u ovo doba godine - zapravo i bolje da što više ljudi otkriva planinarenje kao način provođenja slobodnog vremena za cijelu obitelj (naša grupica ionako je išla na drugi, manje frekventan vrh, pa smo na stazi većinu vremena bili sami).
    Ulaznica u NP Sjeverni Velebit zaista nije skupa - 45 kn za odrasle, 25 kn za djecu 6-14 godina i članove planinarskih društava, što je bitno jeftinije od onih više komercijaliziranih nacionalnih parkova (da sad ne imenujem ).

    I opet sam pod dojmom pa moram i to napisati - često me, kad čuju da idem na Velebit, znaju pitati, zar se ne bojimo medvjeda (otkud svima baš medo pada na pamet!), zmija, i drugih životinja. Po dosadašnjem iskustvu, nikad nisam vidjela ni medvjeda, niti sam se susrela sa zmijom, ali me svake, baš svake godine izgrizu komarci i još neke sitne bube od kojih dobivam alergijsku reakciju Srećom sve to prođe za par dana i potpuno je bezopasno, ali spominjem samo kao ilustraciju od kojih životinja inače zaziremo, a koje zapravo predstavljaju pravi problem...
    S tobom bi se složio svaki epidemiolog:
    https://www.google.hr/search?q=most+...Uzte36yqzwguM:

  13. #513
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    tanja b krasno za Velebit !

    Ja sam ovaj vikend planinarila u Sloveniji, Savinjske alpe, Golte.

    Bio je divan svjež zrak (za promjenu ), čak nas je i kiša uspjela zadržat u planin.domu 1h, a poslije je bilo fino, osvježavajuće, priroda prekrasna.

    Išli smo potez Planinski alpski vrt-skijalište Golte-Stari Stan-Medveđak-Mozirjska koča-Boskovec (1580 m). Sve je tako lijepo markirano u Slo, ne možeš se izgubit i da hoćeš.

    Jedino sljedeći put idem sa Gorskom sekcijom, ja volim malo "zahtjevnije" ture, ono da me umore
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 26.06.2017. at 11:24

  14. #514

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Jesam propustila negdje... postala si član nekog planinarskog društva?

  15. #515
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    da učlanila sam se jer mi se to čini najboljim rješenjem za početak.

  16. #516
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    tanja, ajde ako ti se da malo opiši ta 4 dana velebita. mi smo za sad na jednodnevnim izletima, al mi se mota po glavi i organizacija višednevnih :D

  17. #517

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    A gdi ste spavali, i kaj ste prek dana nosili okolo
    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    tanja, ajde ako ti se da malo opiši ta 4 dana velebita. mi smo za sad na jednodnevnim izletima, al mi se mota po glavi i organizacija višednevnih :D
    Mi smo kampirali u šumi, "na divljaka", što radimo već 7. godinu, i to u grupi s još 10ak ljudi, tako da vam to ne bih preporučila za početak
    Ali mogu se ondje organizirati i višednevni. Ima se gdje prespavati - od apartmana u npr. Krasnom, do planinarskih domova Zavižan, Alan, Paklenica, ima mislim i na Baškim Oštarijama. Samo se u domovima treba najaviti dovoljno unaprijed, jer je u sezoni (6-9 mj.) gužva.
    Recimo, prije 3 godine smo obiteljski napravili ovakav izlet:
    1. dan - dovezli se do Zavižana, napravili krug Veliki Zavižan-Balinovac-Zavižanska kosa i onda još Vučjak, spavali na Zavižanu
    2. dan - Premužićevom stazom od Zavižana do Rossijevog skloništa i natrag, još jedno spavanje na Zavižanu
    3. dan - spustili se autom u Krasno, provezli se kraj Štirovače i dovezli na Alan, obišli vrhove Zečjak i Kitu, spavali na Alanu
    4. dan - spustili se u Jablanac, odvezli do Senja, prošetali gradom i doma

    Ove godine smo kampirali na lokalitetu Apatišan, što je na sjevernom Velebitu, ali izvan granica NP, pa kampiranje nije zabranjeno (iako nije ni dozvoljeno, ali nema nikog tko bi nas potjerao ). Obišli smo Rožanske kukove - kroz Lomsku dulibu do Rossijevog skloništa i dalje Premužićevom stazom do Crikvene (uz uspon na Crikvenu) i natrag. Bila je ideja da ćemo napraviti krug preko Lubenovca, ali odustali smo zbog duljine trase i velike vrućine. Drugi dan smo otišli autima do Zavižana i popeli se na Mali Rajinac - najviši vrh sjevernog Velebita (viši i od obližnjeg Velikog Rajinca ), a poslije još i na Vučjak, kao desert (Vučjak je 10 min udaljen od planinarskog doma Zavižan).
    Preko dana smo okolo nosili vodu (puno vode! min. 1,5 L po osobi), nešto hrane za usput (kruh, suhe sireve, namaze, paradajze, jabuke, kekse), zaštitu od sunca i kiše, štapove.

    Ma po Velebitu se može napraviti vrlo raznolikih tura, ovisi koji dio vas zanima, i u koje doba godine. Recimo, južni Velebit je u ovo doba jednostavno prevruć (isprobali prošle godine), tako da bi onamo bilo primjerenije ići u jesen.

  18. #518

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    da učlanila sam se jer mi se to čini najboljim rješenjem za početak.
    Odlično!
    Čestitam!

    I ja planiram, ali nemam neku podršku ... nije da mi treba neka posebna podrška ili dozvola ... više me odvlači što bi se morala upisati sama, ne bih nikoga poznavala... prošle godine sam planirala s djecom, ali nam se rasporede izleta s našim obvezama nisu poklapali ...

  19. #519
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam na Velebitu vidjela samo svježi medvjeđi drek, ali ne i autora.
    Ja sam vidjela u planinarenju drekove, ali isto ne i autore. Autora sam vidjela drugom prilikom, s autoceste ZG-Ri, malo prije Fužina tj. vrlo blizu na ulazu u autoput poviše Križišća, iza ograde, možda nekih 100 m udaljenog, i nije bio onaj metalni medo koji označava one mostiće za divlje zvijeri.

  20. #520
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Tanja predivna tura.
    Prošla sam prije djece cijelu Premužićevu stazu i sad mi je tvoj opis ... wow!
    Na Lubenovcu je bio lijepi dom, kasnije je izgorio, ima li sada uopće tamo nečega?
    Nadam se da ću uskoro s djecom opet posjetiti sve te dijelove, od Alana ima krasnih izleta... nekako mi je taj dio najljepši.

  21. #521

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj andream prvotno napisa Vidi poruku
    Tanja predivna tura.
    Prošla sam prije djece cijelu Premužićevu stazu i sad mi je tvoj opis ... wow!
    Na Lubenovcu je bio lijepi dom, kasnije je izgorio, ima li sada uopće tamo nečega?
    Nadam se da ću uskoro s djecom opet posjetiti sve te dijelove, od Alana ima krasnih izleta... nekako mi je taj dio najljepši.
    Nismo bili na Lubenovcu na kraju, tako da ne znam. Koliko sam shvatila, planinarskog doma nema, ali možda ima nekakvo sklonište ili nešto slično.
    I meni je isto drag dio oko Alana, a i cijeli srednji Velebit

  22. #522
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Nije ni setnica, nije ni nezahtjevan put... ali moram prijaviti da je Smjehuljuca jucer skinula Malu mojstrovku, po Hanzovi poti. Trajalo je i trajalo jer ona mora sve sama, ne da da joj se pomaze... na kraju smo ju kod spusta ipak prisilili da prihvati pomoc, inace bi jos bili gore.

  23. #523
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Mislila sam da ce danas biti umorna, ali ne, upravo divlja po spravama u mini adrenalinskom parku u kampu u Gozd Martuljku.

  24. #524

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Nije ni setnica, nije ni nezahtjevan put... ali moram prijaviti da je Smjehuljuca jucer skinula Malu mojstrovku, po Hanzovi poti. Trajalo je i trajalo jer ona mora sve sama, ne da da joj se pomaze... na kraju smo ju kod spusta ipak prisilili da prihvati pomoc, inace bi jos bili gore.
    Svaka čast! Nije bilo problema u razmacima između klinova? To je glavni razlog zašto još nismo bili na Mojstrovki, jer mi se činilo da su fizičke prepreke zasad još prevelike. Rekla sam mu da mu ruke i noge još moraju narasti.

  25. #525
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Hvala.
    Na par mjesta je bila prekratka, ja sam isla prva pa sam ju povukla.
    Ali nikakva drama. Jos je ona medju sitnijima, ne znam koliko je tocno visoka, ali nosi 110-116.

    Sad je zabrijala da zeli na Veliku babu, jer je gledala slike, mozda se odlucimo jos ove godine.

  26. #526
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Mislim na Kamnisku babu, ne Julijsku.

  27. #527

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala.
    Na par mjesta je bila prekratka, ja sam isla prva pa sam ju povukla.
    Ali nikakva drama. Jos je ona medju sitnijima, ne znam koliko je tocno visoka, ali nosi 110-116.

    Sad je zabrijala da zeli na Veliku babu, jer je gledala slike, mozda se odlucimo jos ove godine.
    Ovo mi je korisna informacija, onda bi i moj skoro-13-godišnjak mogao na Hanzovu, ionako obožava takve staze.
    Iako, trenutno je u filmu skupljanja žigova za HPO, pa nas naganja po domaćem terenu. Opsjednut je Dalmatinskom zagorom, pa ako netko ima konkretne info o Dinari, Biokovu, Svilaji i okolnim krajevima, bila bih zahvalna, taj kraj slabo poznajem.

  28. #528
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Ako je vican stijeni i točkicama (tako mi od milja zovemo zelo zahtevne poti), biti ce zadovoljan.

    Nemam pojma o dalmatinskim putevima, osim Mosora nisam ngdje bila.


    E da, skoro zaboravih.
    On topic: slap Pericnik na putu od Mojstrane do doline Vrata, donji slap dostupan svakome, jako lijep, moze se proci iza slapa.
    Gornji slap, malo tezi put, ali nista strasno. Manji, ali ljepsi, bar meni. Isto se moze proci iza slapa. Prilicno bajkovito to sve izgleda.
    Ako vam smeta vodena prasina od slapa i kapljice sa stropa preporucam ponijeti nepromocivu jaknu.

  29. #529
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo mi je korisna informacija, onda bi i moj skoro-13-godišnjak mogao na Hanzovu, ionako obožava takve staze.
    Iako, trenutno je u filmu skupljanja žigova za HPO, pa nas naganja po domaćem terenu. Opsjednut je Dalmatinskom zagorom, pa ako netko ima konkretne info o Dinari, Biokovu, Svilaji i okolnim krajevima, bila bih zahvalna, taj kraj slabo poznajem.
    Tanja dijelim opsesiju tvoga sina.obozavam Dalmatinsku zagoru.
    Mojca strasni ste bravo!

  30. #530
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Hvala.

  31. #531

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Tanja dijelim opsesiju tvoga sina.obozavam Dalmatinsku zagoru.
    Ajde mi pliz onda objasni što je u tom kraju tako fascinantno jer ja to nisam uspjela shvatiti. Meni su draži Velebit i Gorski kotar, a Zagora mi izaziva neke oprečne osjećaje... plus što je teren vrlo zahtjevan za hodanje.

  32. #532

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Da ne spominjem da je za skorašnji rođendan naručio karte Dinare i Biokova...

  33. #533
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Hahaha, tanja, karma ti je zeznuta skroz.

  34. #534
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Tanja ta surovost, neka nedokucivost, iskonska ljepota, krs, kamen, a pogledi.... meni ajmeeee
    Zna mali.

    Marta daj im ideja za kakve izlete.

  35. #535
    Mila majka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    311

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Nije ni setnica, nije ni nezahtjevan put... ali moram prijaviti da je Smjehuljuca jucer skinula Malu mojstrovku, po Hanzovi poti. Trajalo je i trajalo jer ona mora sve sama, ne da da joj se pomaze... na kraju smo ju kod spusta ipak prisilili da prihvati pomoc, inace bi jos bili gore.
    Svaka čast!
    Mojstrovke me ispunjavaju strahopoštovanjem. Kao i istockane staze na kartama.
    Vjerojatno je već spominjana prekrasna dolina Tamar blizu Planice, naš dvogodišnjak je uživao u skupljanju kamenčića usput, a bio je oduševljen kad je skuzio da osim prekrasne i veeeelike livade iza planinarskog doma postoje i ljuljačke.
    Taman da roditelji uhvate malo vremena za upijanje prekrasnih pogleda na zidove alpskih velikana - Jalovca, Mojstrovki, Ponci...
    Ako se dodje autom do skakaonice, gdje je veliko parkiralište, do Tamara ima cca 3 km vrlo blagog uspona. Preporučujem šumski put jer je malo sjenovitiji, ali ne previše, no ono što je bitnije - ima poučne table s tumačenjima nastanka te alpske ledenjacke doline.
    Za našeg je malca to, naravno, još nebitno, no neko malo starije zainteresirano dijete sigurno bi uživalo u tako pristupačno prenesenim geološkim sadržajima.
    A u domu sladokuscima preporučujem ajdove krape. Suprug i ja smo detektirali med, kruške i još ponešto, no dali smo si u zadatak da hakiramo kompletan recept čim zahladi...

  36. #536
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    S istočne strane Medvednice, najlakši i najkraći je uspon iz sela Planina Donja do planinarskog doma na Lipi. Prednost ovog doma je što se do njega ne može doći autom, pa je rezerviran samo za "prave" planinare, a to znači i manju gužvu i ugodniju atmosferu.
    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Istina da je najkraći, ali ne slušajte tanju, to je najnaporniji uspon na Medvednicu koji postoji! Znam žene koje su se htjele rastati jer su ih muževi natjerali da se popnu po toj stazi
    Kopiram postove iz 2014., trebam info ako se sjecate ove staze... Vidim sto je Mima napisala , i bila sam tamo prije cca 8 godina. Strmo je, al se nisam htjela rastat .
    A sad bi isla s djecom tamo. 7 god.,4 god., beba 2 mj. u marami/na rukama.

    Kako sam ja zapamtila to mjesto, od auta se ide prvo preko polja, dakle nema bas hlada neki pocetni, mozda i nesto duzi dio puta. Je li tako?

    A na kraju je taj uspon zapravo stvarno kratak. Strmo, al predje se za cca 10 min.

    Je l se dobro sjecam ili brijem?

    Najduze sto smo prosli s njima je put od Vidovca o Gorscice prije godinu dana, imali su 6 i 3 godine. Trebalo nam je 2 sata. Ok, nju smo dosta nosili, on je kukao zadnju cetvrtinu puta, ali stigli smo gore. Dolje bez problema. Pa mi se cini da bi mogli i na Lipu, da je to puno krace. Iako strmo .

  37. #537

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Nisam već dosta dugo bila ondje, ali po sjećanju, dobro si napisala. Prvi dio staze ide preko livade, zatim u šumu. Cijeli uspon nije jako dugačak, pa ni taj dio po otvorenom, a Medvednica je i inače zahvalna za ljetne izlete jer ima dosta hlada. Što se tiče dvoje starije djece, mislim da taj uspon mogu svladati bez problema, a beba od 2 mjeseca se još ne zna buniti da joj je dosadno/ne da joj se/ i sl

  38. #538
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Hvala!
    Mislim da cemo svakako otici ovih tjedana, pa cu napisati.

  39. #539

    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    5

    Početno

    Mi se spremamo s nasom 3,5 godisnjakinjom poceti planinariti, za pocetak krace ture. Ono sto me kopka, sta kad nece htjeti/ moci hodati dalje? Jeste imali kakve nosiljke? Imam ergo u kojem smo ju nosili dok je bila beba...

  40. #540
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Mi smo imali ovaj ruksak http://www.deuter.com/US/us/kids/kid...lack-grey.html ali mislim da vam se sad ne isplati kupovati ga, jer mislim da je sa sa 3,5 zadnji put i bila u njemu. Poslije je postala preteška (a spada u mršavice).
    Probaj kako vam ide hodanje s Ergom na leđima, pa ako vam je ok, zašto ne.

    Inače, treba početi s kratkim turama, zabavljati ih usput, smišljati igre (skrivača, traganja, lovice i sl), pa ni ne skuže da hodaju dugo. Dobro je i kad imaju prijatelja, psa... nas troje najčešće hodamo sami i sve je ok. Ponijeti (raznovrstnu) hranu i vodo, bar moja bi stalno nešto jela.
    Posljednje uređivanje od Mojca : 14.08.2017. at 10:46

  41. #541

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj jolkica prvotno napisa Vidi poruku
    Mi se spremamo s nasom 3,5 godisnjakinjom poceti planinariti, za pocetak krace ture. Ono sto me kopka, sta kad nece htjeti/ moci hodati dalje? Jeste imali kakve nosiljke? Imam ergo u kojem smo ju nosili dok je bila beba...
    Ne isplati vam se za ovaj uzrast više kupovati nosiljku.
    U toj "prijelaznoj" fazi kad više nije bio za nosiljku, a bio je još relativno mali (3-4 godine), kad bi se umorio, tata ga je nosio na ramenima. Ali to je stvarno bio kratak period i nikad ga nije nosio na dulje relacije.
    Birajte za početak kraće ture (kao što ti je i Mojca napisala), atraktivnije - šuma im je obično dosadna, livade, stijene, potoci i slapovi su hit, i dobro dođe planirati posjet nekom planinarskom domu kao odmorištu usput. Ne znam odakle ste, pa ne mogu preporučiti konkretne ciljeve, ali nađe ih se svugdje, samo treba sve isplanirati unaprijed. Mi dosta dugo (do polaska u školu) nismo planirali ture dulje od 1 h hoda u jednom smjeru.

  42. #542

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    cure, meni je jesen najljepše vrijeme za u šumicu.... dakle - nezhtjevne staze... neda mi se opet sve od početka čitat, pa dajte pliz ponovo...
    naše ture (ove zagrebačke opetovano):
    šestine - kraljičin zdenac
    kraljičin zdenac - grafičar
    medvedgrad - grafičar
    zel. magistrala - glavica
    zagorje Cesargradska tura
    Kalnik poučna staza
    Puntijarka - Sljeme i obrnuto
    Puntijarka - Hunjka
    Mikulići - Risnjak

    Sad bi malo na izlete . dakle sat-dva maksimalno u šumici s relativno malo uspona... klinci 5, 7, 9. Planiramo stazu Lesku Risnjak, kanjon Kamačnik.
    Volimo se do negdje pentrat, pa tamo pojest ručak i laganini nazad.....

    Molimo Vas prijedloge Zagreb i okolica, ali može i dalje....

  43. #543

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Evo jednog zaista nezahtjevnog i laganog izleta: brežuljci uz Mrežnicu i Koranu. Duga Resa - Vinica i poslije još Ladvenjak - Martinščak.
    Oba vrha su visoka malo preko 300 m, usponi su vrlo jednostavni i nezahtjevni, na Vinici ima planinarski dom i zgodno je mjesto za odmor, a na Martinščaku je crkvica i oko nje prostrana livada.
    Planinarsku kartu područja možete naći na http://www.gss.hr/hgss/kartografija/karlovac-dugaresa/

  44. #544

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    243

    Početno

    Citiraj andiko prvotno napisa Vidi poruku
    Molimo Vas prijedloge Zagreb i okolica, ali može i dalje....
    Ima u Samoborskom gorju lijepih i laganih staza, evo npr.
    - Smerovišće – Veliki dol ili Šoićeva kuća – Veliki dol. Ako to nije dosta može se na Oštrc.
    - Smerovišće – Cerinski vir
    - Rude – Veliki dol
    - Rude - Okić
    - Rude – Poljanice (Seniorski put)
    - Poljanice – Plešivica
    - Poljanice – Gajev kamen (može se kružnom stazom)
    - Prekrižje – Oštrc
    - Šoićeva kuća – Japetić
    - Šoićeva kuća – Sv. Bernard
    - Slani dol – Sv. Bernard

    Sve se to da i kombinirati.

  45. #545
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,620

    Početno

    Naša šesteročlana obitelj se baš lijepo prošetala Zelenim virom i Vražjim prolazom. Išli smo do Muževe hiže pa nazad do doma. Trenutno su radovi pa se malo skakuće po zidiću dok se stigne do doma, al bilo je predivno pred 2 tj - divan sunčan dan, a Vražji prolaz s obiljem vode.

  46. #546

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj Nera prvotno napisa Vidi poruku
    Naša šesteročlana obitelj se baš lijepo prošetala Zelenim virom i Vražjim prolazom. Išli smo do Muževe hiže pa nazad do doma. Trenutno su radovi pa se malo skakuće po zidiću dok se stigne do doma, al bilo je predivno pred 2 tj - divan sunčan dan, a Vražji prolaz s obiljem vode.
    Super, hvala ti za ovaj post jer smo baš neki dan razmatrali izlet u Vražji prolaz, pa je MM rekao da tamo više nema vode (iskustvo od prije nekoliko godina kad su nam rekli da je potok skrenuo svoj vodotok - ali očito je tadašnja promjena bila drugog uzroka).
    Iako, mislim da ćemo ga zaobići ovog vikenda jer bi zbog današnje kiše okolni teren mogao biti klizaviji nego inače. Možda za tjedan-dva...

  47. #547
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Mi smo prosli vikend prosetali od Stobreca do mjesta Zrnovnice i natrag (sa stajanjem za kavu u Rusa) setnicom uz rijeku Zrnovnicu. Iznenadjujuce lijepa i ugodna setnja. Mislim da je nekih 2, 2 i po km u jednom smjeru.

    Evo linka
    http://www.dalmacijanews.hr/clanak/ypc4-od-starih-mlinica-do-atratkivnih-setnica-proljetna-ljepota-zrnovnice
    Posljednje uređivanje od Jadranka : 06.10.2017. at 11:59

  48. #548
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,620

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Super, hvala ti za ovaj post jer smo baš neki dan razmatrali izlet u Vražji prolaz, pa je MM rekao da tamo više nema vode (iskustvo od prije nekoliko godina kad su nam rekli da je potok skrenuo svoj vodotok - ali očito je tadašnja promjena bila drugog uzroka).
    Iako, mislim da ćemo ga zaobići ovog vikenda jer bi zbog današnje kiše okolni teren mogao biti klizaviji nego inače. Možda za tjedan-dva...
    Mi smo išli tj. dana nakon velike kiše. Rekla nam žena u domu da je do tad bio gotovo suh. Makar nikad nije. Bila sam zadnji put početkom kolovoza, al sad je bilo neusporedivo ljepše.

  49. #549
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,620

    Početno

    Naravno, svi smo bili u baksama, blata je bilo, al ne prestaršno osim na cesti koja je sva razrovana jer ispod ubacuju cijevi.

  50. #550

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj Nera prvotno napisa Vidi poruku
    Naravno, svi smo bili u baksama, blata je bilo, al ne prestaršno osim na cesti koja je sva razrovana jer ispod ubacuju cijevi.
    Koji dio ceste je razrovan, onaj koji se spušta dolje do Vražjeg prolaza, ili gore u Skradu?
    Ja sam mislila, kad budemo išli, da se spuštamo pješice od ŽP Skrad (ne volim onu strmu cestu), ali baš zato i ne bih išla kad je najgore blato, da se ne odskližem.

Stranica 11 od 15 PrviPrvi ... 910111213 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •