Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234
Pokazuje rezultate 151 do 173 od 173

Tema: zabrinuta majka- molim savjet

  1. #151

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    draga noemi!

    kao prvo o nekoj zajedničkoj igri sa drugom djecom još je jako jako rano govoriti jer je vaše dijete malo,moj ima 2,5godine i ide u vrtić i tamo se svi igraju svaki sa svojom igračkom, nema tu još neke interakcije da si dodaju igračke ili zajedno izmisle igru jer su premali. to kreće tek od treće godine. mislim da je vrlo važno da vas curica gleda u oči, da vas razumije kad joj kažete daj mi, da vam doda ono što ima u rukici da pokazuje prstićem, da zna izraziti ono što želi na bilo koji način bilo gestom,pokazivanjem ili glasanjem. igra pretvaranja,da hrani lutku, pretvara se da priča na telefon je također bitna u ovoj dobi. da vas utješim moj maleni je neurorizično dijete i pod pratnjom hrpe doktora od rođenja, prvo je kasnio sa motorikom, prohodao je sa 15 mjeseci a pričati je počeo tek sada sa 2,5 godine. on do dvije godine ništa nije pokazivao prstom,imao je loš kontakt očima, jako kratku pažnju i hiperaktivnost, bilo je prestrašno i ja sam bila uvjerena 100% da mi dijete ima poremećaj iz autističnog spektra, imam još jednog starijeg sina pa dobro znam kako ide razvoj komunikacije i da bi dijete od 17 mjeseci trebalo već bar nešto razumjeti i ne nas toliko ignorirati. on se uopće nije odazivao na ime. onda sam ja skupila hrpu uputnica i krenuli smo. 1.neuropedijatar. EEG snimanje glavice. 2.PSIHOLOG koji je procjenio njegov razvoj. 3.TESTOVI SLUHA . Bera test odnosno evocirani slušni potencijali..... došli smo do zaključka da je moj mali imao u 6 mjeseci 10 upala uha koje su mu zablokirale sluh i da mora vaditi treći krajnik. sve ga je sto skupa zakočilo u razvoju. onda smo ga uključili u vrtić, i našli mu logopeda i radnog terapeuta koji vježbaju s njime jednom na tjedan svaki po 45 minuta. i pomaci su tu. dijete komunicira, bbrlja sto na sat, sve kuži i razumije, počeo se igrati , drugo ali DRUGO dijete od onog prije godinu dana. Ako smatrate da razvoj vaše curice ne ide u dobrom smjeru obratite se stručnjacima SADA. ne slušajte priče o djeci koja su progovorila sa 3 ,4 godine...... sada je idealno vrijeme da se problemi otklone ako ih ima jer do tri godine je djetetov mozak najfleksibilniji za upijanje novih znanja. ako hoćete još što pitati pitajte me. znam kako vam je sve sam to i ja prošla. samo hrabro. i puno se bavite i radite s njom, šarajte, bojajte, pričajte, pjevajte, plešite... puno puno se igrajte i sve dramatično naglašavajte kako bi joj privukli pažnju.

  2. #152

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    po ovome što se napisali.... ona je toliko bolja od mog malca u toj dobi.... moj je počeo mahati sa 2 godine!!!!

  3. #153

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    ovo je odličan link sa uputama kako raditi sa takvim djetetom....... isprintajte si i krenite..... mi smo radili sve po tim uputama i rezultati su tu...

    http://www.udruga-oko.hr/_images/doc...je_bromley.pdf

  4. #154
    zadarmamica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    1,910

    Početno

    Iva1602
    Slusni test kakav bude...sto se radi sa djetetom.mi imamo sada za tjedan dana.

  5. #155

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    Citiraj zadarmamica prvotno napisa Vidi poruku
    Iva1602
    Slusni test kakav bude...sto se radi sa djetetom.mi imamo sada za tjedan dana.
    ne znam točno koju pretragu imate? ako je BERA (evocirani slušni potencijali) dijete mora doći umorno i pospano na pregled, dobije čepić za smirenje i mora zaspati, na glavu se stave elektrode kao kod eega i snima se veza mozak - uho.... mi smo dva puta radili na Suvagu. ako je dijete prehlađeno nalaz ne mora biti vjerodostojan nama je prvi nalaz bio koma i već se pričalo o slušnom aparatiću a drugi nalaz dok nije bio prehlađen bio je uredan, normalan nalaz sluha.

  6. #156
    zadarmamica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    1,910

    Početno

    Na uputnici pise orl audiologu.

  7. #157

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    Citiraj zadarmamica prvotno napisa Vidi poruku
    Na uputnici pise orl audiologu.
    koliko je staro dijete? ima više pretraga. uglavnom kod jako malih idu u sobu u kojoj je sa svake strane tv pa im puštaju crtiće i glasove različite jačine i gledaju da li se dijete okreće na dobru stranu.... dobili ste opčenitu uputnicu tak da ne znam što će audiolog sve raditi

  8. #158
    zadarmamica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    1,910

    Početno

    Aha.mozda je to prvi pregled pa ce mi reci.na upisu za termin su upitali dali cuje ..dali reagira na zvukove.rekla sam da je poceo pricati i da ponavlja za nama ko papiga,plese na glazbu i pjeva.reagira na zvukove.ona je rekla.. Aha onda je ovo protokol koji mora proci jer je kasnio sa govorom.i da ce viditi sa dokt sto ce snjim.
    Eto to jedino znam.sada u cetvrtak dobivamo nalaz od psihologa.
    Logopedica je neki dan rekla da se vidimo tek za mjesec dana jer mu nadolazi prirodni govor.da mu je kora mozga vjerojatno kasnila a ona je za filtraciju govora.jer je skroz drugo dite u ovih 4-5mj.evo i abecedu zna.razlikuje slova i brojeve.

    Psihologici nisam rekla da je prohodao na prstima.zaboravila skroz a ona nije pitala.neki kazu da je to bitno.da aspergerovci na prstima.

  9. #159
    zadarmamica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    1,910

    Početno

    3god5mj.

  10. #160

    Datum pristupanja
    Sep 2014
    Postovi
    6

    Početno

    Iva1602 puuuuuno hvala na podršci i savjetima Link je odličan Puno sam stvari i sama instinktivno radila..
    Mi smo jutros bili kod psihologa...Puno je mene ispitivala o S.npr. imitira li nas dok kašljemo ili kišemo,zna li dati pusu,govori li koju smislenu riječ,zna li koju gestu...Zatim ju je malo promatrala a onda ju je posjela nasuprot sebi za malim stolom ( S. je meni sjedila u krilu) i počela joj dodavati neke igračkice,zatim neke male kockice.Jednu,pa drugu, pa treću.Ubacivati ihi vaditi iz kantice, a zati je dala S. da to radi.Pa je miješala šalicu sa žličicom i onda opet dala S.da vidi što će ona.Umetala oblike,krug,trokut,kocku, a zatim dodavala S. očekujući da i ona to napravi...I tako,svašta nešta, pola sam već zaboravila.Uglavnom,jako me iznenadila moja curica što ona sve zna.Gotovo je napravila sve što je teta tražila.Ponegdje i više od očekivanog, ponegdje manje.Neke stvari su bile za starije
    Na kraju mi je rekla da prema ovome testiranju i njenom mišljenju S. je opći psihomotorički razvoj u okvirima normalnog razvoja za njezinu dob, uz mala odstupanja u gruboj motorici (jer još ne hoda) i komunikaciji sa okolinom ( nema gestu pokazivanja ).
    Objasnila mi je kako ću joj pomoći da ako nešto želi, da mi to i pokaže.
    Neznam ni sama što bi sada mislila pričekat ću još pregled defektologa

  11. #161
    zadarmamica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    1,910

    Početno

    Bili na pregledu kod audiologa.rekla je dokt da ima izvrstan sluh za svoju dob.pregledala mu usi,grlo i nos.i sa onim cepicima.
    Dalje imamo audiolosku obradu na suvagu.moram ih zvati naruciti.

  12. #162
    zadarmamica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    1,910

    Početno

    Sto znate o putnom trosku?.nema aparata u nasem gradu i salju nas na suvag.

  13. #163
    zadarmamica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    1,910

    Početno

    Citiraj zadarmamica prvotno napisa Vidi poruku
    Sto znate o putnom trosku?.nema aparata u nasem gradu i salju nas na suvag.
    Rijesila sam.

  14. #164
    orcha avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    176

    Početno

    Ako se veseli i smije na kontakt sa dr osobama ja se ne bi puno brinula. Moj maleni nije znao da ja postojim neko vrijeme a kamoli nepoznata osoba. U toj dobi nema smisleno razvijene igre medju djecicom. Uglavnom je reakcija na ponasanje dr djeteta.

  15. #165
    zadarmamica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    1,910

    Početno

    Moj je lud zamnom.i ljubi i grli i mazi se.i tatu.
    Igra se sa djecom...tek sad im je poceo pricati na hrv ali isto zna uletiti sa svojim žnj ..jezikom.pa ga u cudu pogledaju.

  16. #166

    Datum pristupanja
    Sep 2014
    Postovi
    6

    Početno

    Pozz.Evo i mene Bili kod defektologa.Puno sam smirenija,iako ću itekako još biti na oprezu.Uglavnom,pregled trajao nekih 45 min.Ispočetka smo malo razgovarale o trudnoći,porodu,o S.,što me muči i što sam zapazila...Promatrala je S. malo u interakciji samnom,a zatim se sa njom igrala na podu,dodavajući,slažući kockice,listajući knjigicu,umetala oblike...I onda mi žena reče..."mama vi se previše brinete,vaša curica ostvaruje kontakt očima,reagira na mene,osmjehuje mi se,dijeli pažnju i interes samnom,pokazujući mi kockice,uzima i daje,ponavlja moje postupke.Istražuje okolinu,reagira na govor i obraćanje njoj,razumije jednostavne naloge,prepoznaje igračke i stvari i čemu služe ( češljom se češljala, žlicu u usta ).Pažnja joj je odlična,dovoljno dugo je zainteresirana za neku igru,pokušava metodom pokušaja i pogreške,nema frustracije ili ljutnje..."Po njoj ,gesta pokazivanja će ubrzo doći, i da se kod moje S. radi o kašnjenju u komunikaciji,ali da je odlično što tako puno brblja i ponavlja riječi.Po njoj netreba nikakav angažman defektologa , nego kod kuće bavljenje sa njom kroz igru i svakodnevne situacije...Jako sam sretna, i sama sam se uvjerila da moja curica lijepo zna i sa drugim ljudima.Ali ipak,onaj zločesti crv sumnje...Neznam da li da još potražim nečije mišljenje,prvenstveno zbog toga što se još uvijek rjeđe neodazove na ime.Cure koje ste bile sa vašim mališanima kod defektologa, kako je izgledao taj pregled,koliko je trajao!?Mislite li da se bezveze opterećujem!?

  17. #167
    zadarmamica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    1,910

    Početno

    07.11. smo na Suvagu. Drzite fige da nalaz bude ok.

  18. #168
    orcha avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    176

    Početno

    Neomi, mozda se radi o nesigurnosti. Tj nekoj djeci treba vise da razviju samopouzdanje pa tu isto dodje do nekog kasnjenja u smislu da ce dijete reagirati tek kad samo bude zadovoljno, posebno u ponavljanju i koristenju rijeci. Po svemu opisanom cini mi se super. Mi smo duuugo radili na terapijama da bi dosli do tog stadija. Za svoj mir potrazi dr misljenje..
    zadarmamica javi sta bude. Drzim fige..

  19. #169

    Datum pristupanja
    Sep 2014
    Postovi
    6

    Početno

    Dragi moji,evo da se javim sa novostima.Moja curica je odličnoPuno sam radila sa njom zadnjih mjesec-dva dana,i toliko je napredovala, da ponekad nemogu vjerovati koliko sam se prije brinula!?Ona je doslovno u mjesec dana procvjetala.Ne samo da se odaziva na ime, nego zna i reći kako se zove Fond riječi više ni ne brojim,svakog dana ih je sve više.Sve živo zna.Čak i pjevati taši-taši!!!!!
    Hvala još jednom puuuuno na savjetima!!!Najviše nam je pomogla igra pred ogledalom. Od tada zna sve geste,imenovati dijelove tijela,slati i dati puse,mahati,smijati...tu se potpuno probudila.Mojoj sreći nema kraja.Sav trud se isplatio
    Nije još prohodala samostalno,iako će uskoro 17 mj,ali vjerujem da je i to blizu
    Svima želim puuuuno sreće sa Vašim mališanima

  20. #170
    zadarmamica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    1,910

    Početno

    Bili na Suvagu.Nalaz je dobar.

  21. #171

    Datum pristupanja
    Sep 2017
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    34

    Početno

    Drage mame. Ja imam jednu malu curicu koja ima simptome koji pokazuju na autizam. Od svog surfanja jedino me ova dopiska ispunila nadom da se svasta moze napraviti. Naime, moja Mia je do prije nekih 4 mjeseca bila super djete. Motoricki razvoj je doduse kaskao za vrsnjacima - prosjedila sa 10 mjeseci a prohodala sa 18. Puzala je takodjer par mjeseci sasvim dobro. Znala je sigurno 20 rijeci u tim trenucima. No s pocetkom hodanja krecu nasi problemi, komunikacija se smanjila, pogled u oci se isto tako smanjio, kao da se skroz dala u hodanje. Sad hoda samostalno nekih 4 mjeseca i i dalje je oprezna, ali nas brine komunikacija. Bili smo kod djecijeg psihologa, i nalaz je da ima odstupanja u komunikativnom razvoju ali je opcenito u sirem prosjeku za svoju dob. Mia se rijetko odaziva na ime, sudjeluje i nekoj igri kad joj je jako zanimljiva, ali vecinu vremena se sama necim zaokuplja. Jos uvijek joj je komunikacija dosta slaba, rijetko nas zna odvesti za ruku po ono sto zeli, nekad kaze njam njam ili piti, i neke druge znakove (npr donjela je prazan papir iz pekare mami pa smo zakljucili da je gladna). Izvadili smo uputnice za Suvag, ici cemo na Fakultet za razvoj na sve moguce dijagnoze.... Mia je sad 21 mjesec i uzeli smo curu koja radi floor time da nam dolazi 3 x tjedno.... Molio bih vas sve, posebno Orcha i iva 1602 ako mogu da mi napisu kako ide napredak vasih malisana jer je moja Mia nekako najslicnija opisu kako ste vi pisale. Hvala i pozdrav

  22. #172

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    7

    Početno

    Pozdrav orcha iva ,
    Da li mi mozete reci trenutno stanje vase djece, koja im je dijagnoza, ponasanje, da li ste uspjeli da se djete izvuce iz problema?
    Hvala puno na odg

  23. #173

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    7

    Početno

    Pozdrav jelena O,
    da li mi mozes reci kako je tvoje dijete danas, kakva je dijagnoza,ponasanje?
    hvala unaprijed

Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •