draga noemi!

kao prvo o nekoj zajedničkoj igri sa drugom djecom još je jako jako rano govoriti jer je vaše dijete malo,moj ima 2,5godine i ide u vrtić i tamo se svi igraju svaki sa svojom igračkom, nema tu još neke interakcije da si dodaju igračke ili zajedno izmisle igru jer su premali. to kreće tek od treće godine. mislim da je vrlo važno da vas curica gleda u oči, da vas razumije kad joj kažete daj mi, da vam doda ono što ima u rukici da pokazuje prstićem, da zna izraziti ono što želi na bilo koji način bilo gestom,pokazivanjem ili glasanjem. igra pretvaranja,da hrani lutku, pretvara se da priča na telefon je također bitna u ovoj dobi. da vas utješim moj maleni je neurorizično dijete i pod pratnjom hrpe doktora od rođenja, prvo je kasnio sa motorikom, prohodao je sa 15 mjeseci a pričati je počeo tek sada sa 2,5 godine. on do dvije godine ništa nije pokazivao prstom,imao je loš kontakt očima, jako kratku pažnju i hiperaktivnost, bilo je prestrašno i ja sam bila uvjerena 100% da mi dijete ima poremećaj iz autističnog spektra, imam još jednog starijeg sina pa dobro znam kako ide razvoj komunikacije i da bi dijete od 17 mjeseci trebalo već bar nešto razumjeti i ne nas toliko ignorirati. on se uopće nije odazivao na ime. onda sam ja skupila hrpu uputnica i krenuli smo. 1.neuropedijatar. EEG snimanje glavice. 2.PSIHOLOG koji je procjenio njegov razvoj. 3.TESTOVI SLUHA . Bera test odnosno evocirani slušni potencijali..... došli smo do zaključka da je moj mali imao u 6 mjeseci 10 upala uha koje su mu zablokirale sluh i da mora vaditi treći krajnik. sve ga je sto skupa zakočilo u razvoju. onda smo ga uključili u vrtić, i našli mu logopeda i radnog terapeuta koji vježbaju s njime jednom na tjedan svaki po 45 minuta. i pomaci su tu. dijete komunicira, bbrlja sto na sat, sve kuži i razumije, počeo se igrati , drugo ali DRUGO dijete od onog prije godinu dana. Ako smatrate da razvoj vaše curice ne ide u dobrom smjeru obratite se stručnjacima SADA. ne slušajte priče o djeci koja su progovorila sa 3 ,4 godine...... sada je idealno vrijeme da se problemi otklone ako ih ima jer do tri godine je djetetov mozak najfleksibilniji za upijanje novih znanja. ako hoćete još što pitati pitajte me. znam kako vam je sve sam to i ja prošla. samo hrabro. i puno se bavite i radite s njom, šarajte, bojajte, pričajte, pjevajte, plešite... puno puno se igrajte i sve dramatično naglašavajte kako bi joj privukli pažnju.