Pokazuje rezultate 1 do 13 od 13

Tema: Djevojcica od 4.5 godina budi se po noci i place ujutro se ne sjeca

  1. #1

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    3

    Početno Djevojcica od 4.5 godina budi se po noci i place ujutro se ne sjeca

    Ako se netko susreo sa situacijom..
    Naime moja djevojcica se ponekad budi nocu i place pocne se cesat po tijelu. Kada joj dodem u sobu i pitam ju sto je ona kao da je odsutna .ili se ljuti sto ju uopce pitam. Inace kad bude nesto slicno zna reci boli me..ili ruzno sam sanjala al u zadnje vrijeme samo cvili i place. Ujutro kad joj ispricam i pitam ju sto joj je bilo i jeli se sjeca..ona pojma nema.

  2. #2
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    mjesečarenje?
    Koliko sam ja shvatila, nije nužno hodanje po kući da se svrsta u tu kategoriju.
    http://www.ordinacija.hr/zdravlje/oh...tost-mjesecom/

  3. #3
    Teta Eta avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    471

    Početno

    Mozda joj je vruce?
    Posljednje uređivanje od Teta Eta : 19.03.2014. at 13:48

  4. #4
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Možda ima gliste (ako se češka po tijelu), one noću izlaze i oko analnog otvora postavljaju svoja jajašca...
    A možda gleda neprimjerene crtiće ( u zadnje vrijeme vidim invaziju vampirskih i sl. crtića po tv... )

  5. #5
    vitika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    205

    Početno

    moja mama je imala istih problema samnom kad sam imala 4 godine. ja bi po noci plakala i vristala a ujutro ne bi znala uopce za to iako sam znala imati otvorene oci. jedino sto bi pomoglo kaze moja mama da me umije u kupaoni s vodom i onda bi se ja tek razbudila i prestala plakati. i nikad nisam znala reci sto me mucilo, ponekad bi rekla da sam ruzno sanjala.
    kasnije se ispostavilo da je sve to bilo jer su me zbog toga sto je mama morala rodit moju sestru poslali s bakom na more. mislili su da je bolje da se ne kuham u zg. s tom bakom nisam bas puno bila inace i to je izazvalo te probleme - nocna vristanja (mjesecarenja) kad sam se vratila u zg. ne sjecam se koliko je to trajalo.

    alex, mozda je i kod tvoje curice neka promjena u njezinom zivotu izazvala ta nocna plakanja...

  6. #6
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Moja cura ima 5 godina i slican problem
    Al vec smo prije nekog vremena zakljucili da mjesecari
    Nekad se samo probudi i prica nesuvislo, nekad place, al nikad se ne sjeca toga
    Nije svaku noc, samo povremeno
    Posljednje uređivanje od Ginger : 19.03.2014. at 16:39

  7. #7
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    I nisam pojavu uspjela povezati sa dnevnim dogodovstinama

  8. #8

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    3

    Početno

    Pa bilo joj je dosta promjena. .preselili smo se, krenula je u vrtic, rodila joj se seka..moze biti..

  9. #9

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    3

    Početno

    Nije joj vruce jer vise spava otkrivena pa se pokriva kad joj bude hladno. .budem procitala o mjesecarenju..crtiće gleda normalne ne dam joj da gleda gluposti a toga hvala Bogu ima. Za gliste..hm koji su jos simptomi osim ceskanja?

  10. #10
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

  11. #11
    isvetica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ni tamo ni vamo
    Postovi
    1,656

    Početno

    Nocni strahovi. Imala ih je moja najstarija, i moj brat. Dijete reagira na neki podrazaj koji je primilo preko dana, a nije procesuirala adekvatno, vec ga prozivljava u snu

  12. #12

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    9

    Početno

    To se negdje oko 3,5 godina počela dešaviti i mojoj curici. Budlia bi se po noći u strahu, otvorenih očiju i nisam ju mogla smiriti, odnosno trebalo mi je nekih pet do petnaest minuta. Onda sam to ispričala prijatelju koji je psiholog i rekao mi je da su to night terrors. Malo si prouči na netu pod tim nazivom. Nije ništa za zabrinute se.

  13. #13
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Pomaže spavanje s omiljenom igračkom-tješilicom.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •