Stranica 2 od 7 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 350

Tema: Preseljenje u Dublin

  1. #51
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    Tanci, ja sam bila bez djece i familije sa prvom prilikom odlaska vani. sve sam imala, posao, osiguran smjestaj, sve pa sam odlucila da ne zelim otici van i biti stranac cijeli zivot.
    sad imam dijecu, imam kucu, imam posao, imam sve sto bi se reklo, ali nemam ono sto zelim. a to je sigurnost u drzavu i sustav. ne zelim bogatstvo, ne zelim vile, ne zelim nista takvog, ali zelim sigurnost. to mi na zalost ovdje ne nude.
    o skolstvu ne bi trosila dah, jer mi je zalosno pisati ista.
    i sama mozda zans kakva je situacija u drugoj skoli u tvom gradu. vas skola je puno bolja od nase. prosle godine treci razredi su slusali nastvu u knjiznic. haloooo, u knjiznici!!!!!!!!!!!!!!!! skolskoj.
    Prebaci djecu k nama.
    Mnogi su to napravili.
    I djeca imaju pravo na besplatni pokaz.
    Naša je škola puno, puno kvalitetnija.
    I zbog prostora, ali više zbog nastavnika i ravnatelja- sjajni su.
    Što se tiče Danske; možda zvuči idilično na prvu, ali tamo je život jako, jako skup.
    Porezi su ogromni.
    Samo početni tečaj danskog jezika košta 10000 eur...
    Što se tiče branja jabuka u Irskoj, super ideja, ali za džeparac.
    Za studenticu da si zaradi za nove cipele ili udžbenike za faks.
    Nikako kao stalni izvor prihoda.

  2. #52
    BP avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    863

    Početno

    Netocno - tecaj Danskog za strance se cak moze i besplatno dobiti kako bi se integrirali cim prije.
    Nitko nije govorio o branju jabuka kao dozivotnoj karijeri vec kao solucija od kud poceti. Kod nas i branje jabuka ne postoji na primjer.
    Zivot u Danskoj je skup ali su im prihodi takvi da zive i vise nego dobro. Bas ti veliki porezi omogucavaju sigurnost u zdravstvu, soc pomoci i skolovanju.

  3. #53
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Citiraj BP prvotno napisa Vidi poruku
    Netocno - tecaj Danskog za strance se cak moze i besplatno dobiti kako bi se integrirali cim prije.
    Nitko nije govorio o branju jabuka kao dozivotnoj karijeri vec kao solucija od kud poceti. Kod nas i branje jabuka ne postoji na primjer.
    Zivot u Danskoj je skup ali su im prihodi takvi da zive i vise nego dobro. Bas ti veliki porezi omogucavaju sigurnost u zdravstvu, soc pomoci i skolovanju.
    potpisujem BP.
    Imam frenda Danca, bila sam u Danskoj, sutra bih se tamo preselila.
    Život u ovako nesređenoj državi je koma, ja sam tip "red,rad i disiplina" jel trebam reći da mi ovdje nikako ne odgovara podneblje

    Al ova tema nisu dvojbe oko preseljenja nego selidba u Irsku, pa bih zamolila da ostanemo pri temi kako bi oni kojima trebaju korisne informacije, iste i dobili.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 10.11.2014. at 10:54

  4. #54
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Ma kakav besplatan tečaj danskog jezika?!?
    Tečaj košta 10 000€ kao što sam i napisala, a to je provjerena informacija.
    Nego, meni je fakat interesantno kako je drugdje uvijek bolje?!?
    A po Hrvatskoj se pljuje.
    Imam frenda, stomatologa koji je ovdje radio za 8000 kn i otišao je u Njemačku na 2000€ plaće. Pola plaće mu ode na stan, ostalo na hranu, gorivo... I ne ostane mu ništa.
    Sad kopa rukama i nogama da se vrati.
    Imam primjera još koliko hoćete po Danskoj, Švedskoj, Kanadi, Portugalu, čak i J. Americi, a o Njemačkoj, Italiji, Madžarskoj da ne pričam i svi kukaju.
    Svima je teško.
    Svi plaćaju ogromne cijene najmova, a ne poznajem nikoga da je kupio nekretninu.
    Osiguranja ih ubijaju, pogotovo zdravstvena.
    I svi su visokoobrazovani i rade poslove u struci.
    I što je najgore; uvijek su stranci i to nepopularna nacija.
    Jedini kojima je dobro i ne rade ko konji su jedan pilot u Kataru i jedan mr. računarstva u Dubaiu.

  5. #55

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    drugdje jest bolje, ne zbog standarda nego zbog mentaliteta s kojim se ne moras svaki dan iznova boriti.
    mi razmisljamo o preseljenju ne zbog toga sto nam je ovdje lose, imamo sve, kucu, auto, oboje smo zaposleni na neodredjeno, primanja su nam visoka, ali...
    alergicni smo na mentalitet. ako se pitate sto pod time mislim, drage volje cu nabrojati primjere.

  6. #56
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Sve ovisi sta ko ocekuje od svog odlaska vani.
    ako neko ocekuje da ce zaraditi lovu i od toga dobro zivjeti ne znam.
    kad bi se selila, ja bi ocekivala da zivim normalnim zivoto, da mi ljetovanja i zimovanja ne budu luksuz jer nas je sad 4 i kako djec arastu sve su vec i izdatci. da na kupovinu zimskih cizama ne razmisaljm kao trosku, vec kao necemu sto moze biti.
    to bi ocekivala i kad bi se selila i u Dublin i u Dubai i u ne znam koji jos grad.
    dakle stabilnost financija i sigurnost u sustav, a ne danas s tim uvijetima mozete ovo a sutra ne mozete nista, jer se pojavio netko.
    pod stabilnosti financija ne ocekujem da ostarim na nekom radnom mjestu vec da svojom placom mogu zivjeti.

  7. #57
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Ja sve koje poznajem i koji su otišli, nisu se vratili, ni ne planiraju mislim da to dovoljno govori samo za sebe. A naš mentalitet se promijenit neće (bar ne narednih 20-30 godina kad su moje produktivne radne godine).

    Sestra mi živi vani, moja najbolja prijateljica, kuma, brdo muževih i mojih prijatelja i poznanika (Danska, Njemačka, Francuska, Belgija, Rusija, USA, Irska).

    Može još iskustava iz Irske, dajte cure pišite.

  8. #58
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    Citiraj BP prvotno napisa Vidi poruku
    off topic ali evo vezano konkretno za Dansku - njihovi srednjoskolci svi rade part-time. Cura koju ja znam, cak uz gimanzaiju radi dva part-time posla - u pekari i na prodaji karata.
    Isto tako, tko upise fakultet i nastavi visokobrazovanje od drzave dobiva potporu i naravno uz to jos radi part-time. Kod njih se roditeljski dom napusta sa 18 god.
    To ne znaci da je njihovo skolstvo nekvalitetnije ili da ne uce dovoljno..naprotiv!
    Odlicno receno! I ne samo to, maldi vani idu studirati na drugi kraj drzave, konobare, zaraduju i cini mi se da su puno samostalniji

  9. #59

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    124

    Početno

    slažem se s Tanci. Osim toga, ako svi odemo čemu ova država...svatko se treba boriti za bolje društvo u okviru svojih mogućnosti...bilo je i težih vremena nego danas, nije se odmah podvijao rep i bježalo van....

  10. #60
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sve koje poznajem i koji su otišli, nisu se vratili, ni ne planiraju mislim da to dovoljno govori samo za sebe. A naš mentalitet se promijenit neće (bar ne narednih 20-30 godina kad su moje produktivne radne godine).

    Sestra mi živi vani, moja najbolja prijateljica, kuma, brdo muževih i mojih prijatelja i poznanika (Danska, Njemačka, Francuska, Belgija, Rusija, USA, Irska).

    Može još iskustava iz Irske, dajte cure pišite.
    Sto te tocno zanima? Mislim da smo vec sve poprilicno dobro pokrile.

  11. #61
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Citiraj zika prvotno napisa Vidi poruku
    slažem se s Tanci. Osim toga, ako svi odemo čemu ova država...svatko se treba boriti za bolje društvo u okviru svojih mogućnosti...bilo je i težih vremena nego danas, nije se odmah podvijao rep i bježalo van....
    zbilja nije OK da kvarim temu, ali ne bi ja isla, ako bi mi drzava dala razloga da ostanem. ovako mogu im samo reci hvala lijepa na svemu, odoh ja.
    naravno ako odlucim ici.

  12. #62
    BP avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    863

    Početno

    Citiraj zika prvotno napisa Vidi poruku
    slažem se s Tanci. Osim toga, ako svi odemo čemu ova država...svatko se treba boriti za bolje društvo u okviru svojih mogućnosti...bilo je i težih vremena nego danas, nije se odmah podvijao rep i bježalo van....
    Nije tome bas tako - gotovo sam sigurna da bi velika vecina ljudi koji su iselili rado ostali u svojoj drzavi i sigurno nisu iz kukavicluka ili objesti otisli.

  13. #63
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    zbilja nije OK da kvarim temu, ali ne bi ja isla, ako bi mi drzava dala razloga da ostanem. ovako mogu im samo reci hvala lijepa na svemu, odoh ja.
    naravno ako odlucim ici.
    Tako i ja razamisljam. Na kraju se sve svodi na to da zelimo osigurati svojoj djeci najbolju buducnost, a ako je to nemoguce u Lijepoj Nasoj...hm, ima drugih mjesta pod suncem...
    Nekada mi se cini da ce se stanje u RH poboljsati tek kad vecina Hrvata napusti domovinu, pa se nasele stranci...
    Ziv primjer je DM ducan (strani vlasnik). U tom su ducanu radnici posteno placeni. Kad samo pomislim na rad u Konzumu i koliko todoric placa radnice, bas mi bude zao. Ispada da ce stran covjek vise cijeniti Hrvata od njegovog sunarodnjaka.

  14. #64
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Citiraj Yummy_mummy prvotno napisa Vidi poruku
    Sto te tocno zanima? Mislim da smo vec sve poprilicno dobro pokrile.
    Yummy_mummy samo pratim temu, nemam ja konkretna pitanja, al vidim da su imale druge cure.

    Evo jedno: kakvo im je vrijeme, jel jako puno kiše, koliko treba čovjeku da se navikne?

  15. #65
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Citiraj zika prvotno napisa Vidi poruku
    slažem se s Tanci. Osim toga, ako svi odemo čemu ova država...svatko se treba boriti za bolje društvo u okviru svojih mogućnosti...bilo je i težih vremena nego danas, nije se odmah podvijao rep i bježalo van....
    zika ovo je tema za one koji su odlučili da žele odseliti, a ne za one koji dvoje dal' ići ili ne. Samo to.

  16. #66
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    tanci, liječnici koji dobiju posao u danskoj imaju plaćen tečaj jezika. sasvim sigurno. ne znam kako je ako dodjes bez posla.

  17. #67
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Yummy_mummy samo pratim temu, nemam ja konkretna pitanja, al vidim da su imale druge cure.

    Evo jedno: kakvo im je vrijeme, jel jako puno kiše, koliko treba čovjeku da se navikne?
    Ima kise, ali eto, ovdje zivim vec preko 4 godine, a jos uvijek ne posjedujem kisobran
    Stvar je u tome sto kisa ne pada kao u RH, nego vise onako rominja, pa dojde sunasce, pa se naoblaci, pa opet kisa, pa bude malo vjetrovito, pa sunasce opet grane i tako cijeli dan... Bilo je u pocetku tesko naviknuti se, ali, s obzirom da su zadnja dva ljeta bila fnatasticna, puno je lakse. Cak sam se sa kceri bacila u more! Uuuuuuuuuuuuuuu!!!!!!!!!!!!!
    ZIme su kisunjave i dosadne. Nema snijega i noca padne oko 16 sati popodne (po ljeti pada mrak oko 22h). Mislim da je tesko prilagoditi se vremenu dok se ne stopis s ritmom ostalih ljudi. Zato oni imaju tako puno pubova, pa cim padne kisa, odemo u pub na zdijelu fine, tople juhice...taman kad je juhica gotova, opet sunce zasja pa mozemo u setnju...
    Irska je inace predivna, zelena...ne znam sto je ljepse, jer plaza (kombinacija mora, pijeska, stijena i livade), ili pak suma (mahovina, prastaro drvece, rijecice, slapovi). Jos uvijek mislim da sam u nekoj bajci kad odem u prirodu...
    Odusevljavaju me pasnjaci koji idu u nedogled...kravice, ovcice...ma predivno...
    Svidja mi se to sto muzevi rade puno radno vrijeme, a zene najcesce rade pola radnog vremena ili uopce ne rade, pa se mi onda nadjemo u pubu sa djecom, pricamo svoje price, bez nekog opterecenja hocemo li platiti racune ili ne (jer to nije problem). Ne znam! Svakome savjetujem da emigrira...posebno u S Irsku...
    Bila sam u Dublinu i nije me se bas dojmio

  18. #68
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Citiraj Yummy_mummy prvotno napisa Vidi poruku
    Ima kise, ali eto, ovdje zivim vec preko 4 godine, a jos uvijek ne posjedujem kisobran
    Stvar je u tome sto kisa ne pada kao u RH, nego vise onako rominja, pa dojde sunasce, pa se naoblaci, pa opet kisa, pa bude malo vjetrovito, pa sunasce opet grane i tako cijeli dan... Bilo je u pocetku tesko naviknuti se, ali, s obzirom da su zadnja dva ljeta bila fnatasticna, puno je lakse. Cak sam se sa kceri bacila u more! Uuuuuuuuuuuuuuu!!!!!!!!!!!!!
    ZIme su kisunjave i dosadne. Nema snijega i noca padne oko 16 sati popodne (po ljeti pada mrak oko 22h). Mislim da je tesko prilagoditi se vremenu dok se ne stopis s ritmom ostalih ljudi. Zato oni imaju tako puno pubova, pa cim padne kisa, odemo u pub na zdijelu fine, tople juhice...taman kad je juhica gotova, opet sunce zasja pa mozemo u setnju...
    Irska je inace predivna, zelena...ne znam sto je ljepse, jer plaza (kombinacija mora, pijeska, stijena i livade), ili pak suma (mahovina, prastaro drvece, rijecice, slapovi). Jos uvijek mislim da sam u nekoj bajci kad odem u prirodu...
    Odusevljavaju me pasnjaci koji idu u nedogled...kravice, ovcice...ma predivno...
    Svidja mi se to sto muzevi rade puno radno vrijeme, a zene najcesce rade pola radnog vremena ili uopce ne rade, pa se mi onda nadjemo u pubu sa djecom, pricamo svoje price, bez nekog opterecenja hocemo li platiti racune ili ne (jer to nije problem). Ne znam! Svakome savjetujem da emigrira...posebno u S Irsku...
    Bila sam u Dublinu i nije me se bas dojmio
    a kako ste vi otišli, tako što je muž dobio posao ili?
    Mene zanima život u inozemstvu općenito (živjela sam u Francuskoj jedno vrijeme dok sam bila solo), ne nužno Irska, al volim slušat o Irskoj. Ovi pejzaži su točno kao s filmova, nije bezveze sinonim za Irsku zelena boja

    Baš mi je fora vaš lifestyle....

  19. #69
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    a kako ste vi otišli, tako što je muž dobio posao ili?
    Mene zanima život u inozemstvu općenito (živjela sam u Francuskoj jedno vrijeme dok sam bila solo), ne nužno Irska, al volim slušat o Irskoj. Ovi pejzaži su točno kao s filmova, nije bezveze sinonim za Irsku zelena boja

    Baš mi je fora vaš lifestyle....
    Ja sam se zaljubila u jednog prezgodnog Irca koji me toliko zaludio da sam se morala pod hitno udati za njega. To se sve odvilo jako brzo. Voljela bih reci kao u Hollywoodskom filmu, ali u tim filmovima se nikada vize ne trebaju sredjivati, a u stvarnosti se trebalo (tad jos RH hije bila dio EU), pa nam je trebalo 6 mjeseci da se vjencamo. I tako je on mene odveo na smaragdni otok. Bilo je u pocetku nekih planova da zivimo mozda u RH, ali to me brzo proslo. Ti i tamo on spomene da probamo u RH, na sto ja graknem:NE! Nema sanse da bi se vratila. Cak kad idemo na godisnji, tulim sto moram ostaviti svoju lijepu kucicu i svoje prijateljice, i nase pricice koje imamo, eto, toliko mi je lijepo.
    Iskreno, kad dojdem u lipu nasu, uvijek se razalostim sa kojim se problemima nose moje prijateljice. Sve ih nagovaram da emigriraju, a one se boje sto ce i kako ce. Mislim da je problem sto su hrvati navikli na tako tezak zivot da ih vecina ne vjeruje da im vani moze bti dobro i da mogu sa lakocom naci posao...ne znam...ali, ako itko od vas zeli ozbiljno emigrirati, slobodno mi javite, saljem linkove za posao isl.

  20. #70
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Imam primjera još koliko hoćete po Danskoj, Švedskoj, Kanadi, Portugalu, čak i J. Americi, a o Njemačkoj, Italiji, Madžarskoj da ne pričam i svi kukaju.
    Svima je teško.
    Svi plaćaju ogromne cijene najmova, a ne poznajem nikoga da je kupio nekretninu.
    Mi smo kupili nekretninu - i mjesecna rata kredita nam je skoro pa upola manja nego sto bi nam bio najam za tu istu nekretninu. Zbog toga nismo htjeli biti podstanari.
    Ovdje svi kukaju, ali (meni je posao i dalje vezan za HR) imam dojam da je zivot ipak laksi nego u HR.
    Ima stvari koje mi se jako svidjaju, stvari koje mi se svidjaju manje... ali tako bi mi bilo i u HR, pa po tome ne sudim.
    Rijetki su trenuci kada se osjecam kao stranac. Sve je stvar prilagodbe i karaktera.

  21. #71
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    Muz i ja smo isto tako vani kupili nekretninu i rata kredita nam je upola manja nego sto bi bila podstanarija da placamo kao podstanari taj stan. Vecina ljudi zapravo kupuje kuce/stanove jer ne zeli podstanariti, tako da ne znam odakle takva imformacija da ljudi vani ne kupuju.
    Uz to, radi ekonomske krize, oni koji ne mogu platiti kredit, idu kod pregovaraca sa bankom koja zatim pristane na to da kuca/stan (koji ne vrijede vise isto kao kad su kupljeni)budu prodani i da banka dobije pare i dug je podmiren. To smo napravili muz i ja. Kupili kucu za 250 000£, vrijednost kuce je radi krize pala na cak bijednih 70 000. Odlucili smo ici kod pregovaraca i banka je pristala da tu kucu prodamo. Prodali smo ju za 70 000£ i vise NISTA ne dugujemo banci. Samo pregovaracu dugujemo 1 000 £ i to je to. Takvo sto se u RH nece dogoditi jos 150-200godina.

  22. #72
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Yummy, u Irskoj isto postoji leasehold i feehold?

  23. #73

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Citiraj Yummy_mummy prvotno napisa Vidi poruku
    Muz i ja smo isto tako vani kupili nekretninu i rata kredita nam je upola manja nego sto bi bila podstanarija da placamo kao podstanari taj stan. Vecina ljudi zapravo kupuje kuce/stanove jer ne zeli podstanariti, tako da ne znam odakle takva imformacija da ljudi vani ne kupuju.
    Uz to, radi ekonomske krize, oni koji ne mogu platiti kredit, idu kod pregovaraca sa bankom koja zatim pristane na to da kuca/stan (koji ne vrijede vise isto kao kad su kupljeni)budu prodani i da banka dobije pare i dug je podmiren. To smo napravili muz i ja. Kupili kucu za 250 000£, vrijednost kuce je radi krize pala na cak bijednih 70 000. Odlucili smo ici kod pregovaraca i banka je pristala da tu kucu prodamo. Prodali smo ju za 70 000£ i vise NISTA ne dugujemo banci. Samo pregovaracu dugujemo 1 000 £ i to je to. Takvo sto se u RH nece dogoditi jos 150-200godina.
    ovo zvuči jako dobro

    A tek onaj opis zelenila. Mogla sam se zamisliti da tamo živim,

  24. #74
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Yummy, u Irskoj isto postoji leasehold i feehold?
    Irska i S. Irksa su totalno druge drzave, makar su na prvi pogled jaaako slicne. U S. Irskoj znam da postoji. Za Republiku Irsku ne znam.

  25. #75
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Thx.

  26. #76
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Yummy, ne znam jesam li dobro shvatila;
    Dignula si kredit od 250 000£, a banka je sad prodala tvoju kuću za 70 000£ i više nisi ništa dužna banci?!?
    Što s razlikom?
    Razlika je 180 000£.
    Ako uzmemo u obzir da si nešto otplatila još uvijek mi nije jasno tko podmiruje razliku?!?
    Po ovome ispada da je banka dobrotvorna ustanova koja radi na svoju štetu.

  27. #77
    zadarmamica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    1,910

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Yummy, ne znam jesam li dobro shvatila;
    Dignula si kredit od 250 000£, a banka je sad prodala tvoju kuću za 70 000£ i više nisi ništa dužna banci?!?
    Što s razlikom?
    Razlika je 180 000£.
    Ako uzmemo u obzir da si nešto otplatila još uvijek mi nije jasno tko podmiruje razliku?!?
    Po ovome ispada da je banka dobrotvorna ustanova koja radi na svoju štetu.
    Ni meni nije jasan taj dio.

  28. #78
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    a di sad živite? kao podstanari?

  29. #79
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    a di sad živite? kao podstanari?
    Ne. Kupili smo drugi stan i sad za njega otplacujemo kredit

  30. #80
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Yummy, ne znam jesam li dobro shvatila;
    Dignula si kredit od 250 000£, a banka je sad prodala tvoju kuću za 70 000£ i više nisi ništa dužna banci?!?
    Što s razlikom?
    Razlika je 180 000£.
    Ako uzmemo u obzir da si nešto otplatila još uvijek mi nije jasno tko podmiruje razliku?!?
    Po ovome ispada da je banka dobrotvorna ustanova koja radi na svoju štetu.
    Otplacivali smo banci kredit 6 godina. Ne znam koliko smo dugovali banci ali, bilo je dosta. Banka nije dobrotvorna ustanova, ali nisu ni glupi. ako bankrotiramo, banka ionako nece dobiti nista.
    Ako vas zanima vise, pogledajte ovdje:
    http://www.thedetail.tv/issues/182/m...y-settling-for

  31. #81
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Ok, ali nije mi jasno poslovanje s takvim stavom.
    To prvi put čujem.
    A sad baš da banke ne bi dobile ništa nije točno.
    Deložiraju stanare, zaplijene nekretninu i još potražuju ostatak duga i naplate se kad- tad.
    I to vani ide brzo.
    Nema natezanja kao kod nas gdje se može odgađati deložacija u nedogled.

  32. #82
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Tanci pa jesi procitala post od yummy i link koji je dala?

  33. #83

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Pretpostavljam da to a neki nacin stimulira drzava/propisuje pa banke razmisljaju na drugi nacin.

  34. #84
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    I moja seka i sogor.u njemackoj.su kupili stan od 100m2 na kredit s jednom placom (ona ne radi jer ne treba, zive jakooooo dobro njih 4 od te 1 place).

  35. #85
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Tanci, nisi u pravu. Tko nadje posao u Danskoj, dobije i tečaj jezika. To mu plati/osigura općina u kojoj živi.

  36. #86
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Plaće su u Danskoj za nas nezamislivo velike. Hrana u ducanu je 20-30% skuplja nego kod nas. Stanarina u Kopenhagenu za stan za 2-3 osobe je oko 12000 kruna. Struju i vodu plaćaju malo više nego kod nas. ALi stvarno malo više, neznatno. A plaće su 4 puta veće. Konkretno pričam o plaći znanstvenog novaka. Dok kod nas gladuju, tamo mogu živjeti kao ljudi. A ako ne žive u Kopenhagenu, onda je cijena stanarine 50-60% niže. Ono što je skupo su usluge. Znači sve što zahtjeva nečiji rad - cijeni se puno.

  37. #87
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Tanci, nisi u pravu. Tko nadje posao u Danskoj, dobije i tečaj jezika. To mu plati/osigura općina u kojoj živi.

    Marta, jesam.
    Apsolutno sam u pravu.
    Ne pričam napamet.
    Ali nema veze.
    Možda se negdje i dobije tečaj, ali u ovom mom slučaju- ne.
    Posao je osiguran, ali tečaj jezika u trajanju 6 mj košta 10 000€ .
    Danska ima dobre plaće, ali i ogromne poreze. Baš ogromne. Osobito za samce.
    Yummy je pisala o svojem iskustvu u Irskoj, ali treba imati na umu da je njen suprug Irac što u mnogočemu njoj pojednostavljuje i olakšava život. Od dozvola, dokumenata na dalje.
    Također je jako bitno priznaju li se naše diplome i koje i kako.
    I još mnogo toga je meni osobno nejasno, ali dobro.
    Ja ne mislim ići pa me ne dira, ali netko će izguglat ovaj topik pa će zaključit svašta.
    Možda krivo.
    Pročitala sam cijeli ovaj topik još jednom misleći da sam nešto propustila, ali nisam.
    I link na engleskom.
    I dalje ne kužim ovo s kreditom- hipotekom.
    Ali ok, stara sam i senilna kako bi Mare rekla pa niš čudno.
    Samo mi je čudno kako uopće još ima koga u RH kad je vani tako divno.

  38. #88
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Svatko tko želi otići i treba otići i probati.
    Ja sam za to.

  39. #89
    ardnas avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    790

    Početno

    MM i ja smo se dugo lomili i presudio je strajk lijecnika. MM je otisao prvi u srpnju ove godine, u jedan mali gradic sjeverno od Dublina. Snasao se, na pocetku mu je bilo tesko al sad je vec bolje. U sijecnju sin i ja idemo njemu, za stalno.
    Bila sam litos u posjeti i osjecala sam se izvrsno tamo dva tjedna, kad sam se vratila bila sam u depresiji jer sam shvatila koliiko smo mi u Hrvatskoj izzlostavljani od svih, politicara sustava, ma svega.
    U Irskoj su ljudi jako ljubazni, hoce pomoci dragi su.
    Tek kad odes van i vratis se natrag shvatis kako u stvari tesko zivis.
    Oboje smo VSS i jedva smo spajali kraj sa krajem. U Irskoj ce samo MM raditi jer imamo malo dite.
    Eto drage moje, pitajte szo vas zanima.

  40. #90
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    ja se divim hrabrosti svima koji ovako, s obitelji, odlaze u svijet, jer to je hrabro i nesigurno...

    ja sam kategorički odbijala mogućnost i dok nismo djece imali, imali smo gdje ići ali moja struka je takva da bi valjda opet trebala vani fakultet završiti da mogu raditi u struci...naravno da mi nekad dođe žao, naša obitelj vani, srednjoškolski obrazovana, s duplo više djece živi puno lagodnije i kvalitetnije od nas...

  41. #91
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Bubica, ja sam to isto gore napisala, dok djecu imala nisam nije mi padalo na pamet ici vani, zadnjih mjesec i pol fakat razmisaljm o tome.
    srecom i MM i ja imamo dosta dobra zanimanja. ali mi ako i budemo isli prvo ce to biti studijska godina.

  42. #92
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    zapravo korak koji mene gura na to je da pocinjem voditi financije u excelu tako da utipkavam sve troskove. to znaci da moram paziti na svaku kn. e sad nije da sam rasipna i da hodam po restoranima. nije da sam kruha glada, ali ako zelim kuptit novi auto, putovati ili tako nesto moram paziti da li cu otici u slasticarnu i kuptiti kuglu sladoleda ili ce me ona bas odvesti u neki minus (malo karikiram mogla sam napisati i zvake). dakle ne razmisaljm o ukidanju welnessa, manikure, frizeraja, fitnessa, vec onih malih sitnih jeftinih zadovoljstava, jer ove skupe sam vec maknula.
    i ono sto me osvijestilo je da sam ove godine progutala knedlu kad sam kupovala karte za HNK za Bozic. Klince vodimo obavezno jednom godisnje na neku predstavu. karte za nas 4 za operu ili balet se krecu od 360 kn do 640 kn. srecom klinci su mi jos mali pa im to nije tako napeto, ali ja zelim da znaju kako HNK izgleda i kako zvuci opera, a kako izgleda balet.
    Posljednje uređivanje od spajalica : 12.11.2014. at 08:10

  43. #93
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,089

    Početno

    Spajalice, meni se to dogodilo kad je u Šibeniku dr. Rajović imao svoj seminar.
    Ja se sva oduševila da ga mogu osobno slušati i dođem u knjižnicu i saznam da se plaća kotizacija (u najavi ništa nije pisalo).

    Kad sam čula da je 300 kn, bilo mi je previše, rekla sam hvala, okrenula se i otišla.
    I baš se nisam osjećala dobro
    Posljednje uređivanje od Jurana : 12.11.2014. at 08:17

  44. #94
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Dobro spajalica kaže. I mi živimo dosta dobro ali sam za 4 karte za balet tražila umirovljenika da nam kupi sa svojim popustom jer bi nam to znatno utjecalo na mjesečni budžet

  45. #95
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    ja sam ove godine odabrala jeftinije karte. no ko zna sta me ceka dogodine.

  46. #96
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam ove godine odabrala jeftinije karte. no ko zna sta me ceka dogodine.
    Ja svoje još nisam vodila, preskupo mi je ali ova ideja sa penzićem je super. I to sam gledala III kategoriju.
    Kaj to zbilja prolazi?

  47. #97
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    aaaa, a ja samo stisla X na stranici kad sam skuzila koliko bi me koštale karte za orešara, jer eto sad sam na bolovanju i za tjedan dana bolovanja ću dobiti najmanje 500 kn manju plaću.

  48. #98
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    to je stvarno žalosno. da dvoje ljudi, poput nas dvoje, sa dobrim plaćama, a imamo relativno dobre plaće za današnje prilike, mora itekako napraviti financijsku konstrukciju za priuštiti si kazalište.

  49. #99
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Mene pak tješi da Irska ima tek nekih 8% šume, nasuprot hrvatskih 48%
    Posljednje uređivanje od Angie75 : 12.11.2014. at 09:04

  50. #100
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Ja svoje još nisam vodila, preskupo mi je ali ova ideja sa penzićem je super. I to sam gledala III kategoriju.
    Kaj to zbilja prolazi?

    Da, tako je.
    Moj muž je u mirovini i kupio je s 50% popusta karte za Orašara.
    Ali može samo dvije pa sam mu ja rekla neka uzme dvije s popustom i jednu po punoj cijeni.
    No ljubazni blagajnik je ipak i treću dao s popustom.
    Treba predočiti dokaz o mirovinskom statusu.
    I može za 3. I 4. kategoriju ulaznica.
    Mi smo dobili drugi red balkona i idemo na Badnjak.
    Neopisivo se veselim.
    I da, ulaznice su preskupe.
    Za sve; i kino i kazalište i muzeje...
    Ali zato imamo Noć muzeja i razne akcije i popuste kao ono za Plitvice pa se i s malo love da svašta iskombinirati.

Stranica 2 od 7 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •