Stranica 7 od 7 PrviPrvi ... 567
Pokazuje rezultate 301 do 350 od 350

Tema: Preseljenje u Dublin

  1. #301

    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    3

    Početno

    Citiraj ardnas prvotno napisa Vidi poruku
    Izvjesce, nakon 6 tjedana Irske.
    Ne znam kako bih vam ovo opisala, al definitivno drukciji mentalitet.
    Da vidite kako oblace djecu u biti ne oblace, nematu kape sala rukavica, a ne, u igraonici im gola ledja, hlace padnu na pola guze, nitko se tu ne sekira.
    Ako razmisljate poci u Irsku napisat cu vam ovo, ona nije za ljude od karijere i VSS, ona je za ljude koji rade poslove koji irci ne zele, a mi moramo, od peraca posudja do konobara i cistaca, pakiranja povrca u skladistu ili mesara. Dvoje sa minimalcem od 1300 eura mogu zivjeti, ako nemaju malo dite. Vrtici su skupi, ne isplati se.
    Nije da sam razocarana, nego eto malo vise sam ocekivala od Irske. Mogu vam reci da smo u puno stvari mi gospoda za njih.
    a gjde ste vi tocno u irskoj? u kojem gradu??

  2. #302
    ardnas avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    790

    Početno

    Hvala peterlin, da moram se malo opustiti...ohladiti kako bi neki rekli.

  3. #303

    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    3

    Početno

    pozdrav,
    mene zanima jel ima neko ko zivi u droghedi ili dundalku??

  4. #304
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    ardnas
    daj molim te napiši konkretne zamjerke, a kasnije nadam se i kako to riješavate.
    za nas koji smo jednim okom tamo.
    nama je dilema NY US ili R.Irska ovisi naravno prvenstveno o poslovima

  5. #305
    ardnas avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    790

    Početno

    Pikula, ne znam sto bih ti rekla. Irska je definitivno malo selo, to je slatko i skockano,ali hmmm.
    Sad cu ja vama svima napisati racunicu pa da znate koliko vam treba za fiksne troskove. Tu jezivot puno lagodniji nego doma, mozes ouno vise sebimpriustiti jer vise zaradjujes a cijene su tu negdi.
    Stan kuca 800 van DDublina 1500 Dublin
    Hrana 3 clana obitelj 500
    Higijena 200
    Odlazak doktoru 100, jedan posjet 50
    Djeciji po djetetu 135 eura.
    Znaci za fiksne troskove vam treba
    Van Dublina 1600
    U Dublinu 2300
    Minimalac je 1300.
    Evo drage moje, pitajte stovas interesira.

  6. #306
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Inace, kamo god odes, isto ti je - ne pocinjes od njihove nule nego si na minus dva metra, pa ti sad skaci u dalj kao i ostali.... NIGDJE u fremtu ne tece med i mlijeko, to ne postoji. A jos je nesto bitno - nikad ne mozes imati sve dobre stvari koje si u zivotu vidjela u isto vrijeme i na istom mjestu. Zivot je kompromis.
    Slazem se s ovim, kao imigrant. Mi smo imali srece po mnogo cemu, ali ta -2m se svakako osecaju.

  7. #307
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Koliko je djece u vrtićkoj grupi, koliko u rz u javnoj školi?
    Koliko koštaju aktivnosti za djecu sport, jezik, ples...
    Kakve su igraonice i sadržaji za predškolce?
    Ne znam kako su veliki tvoji , sori, nabadam redom

  8. #308
    ardnas avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    790

    Početno

    Na 15 djece 2 tete od 800 eurana dalje
    20 djece u razredu u skoli
    Igraonica nema puno jer mora biti sve pompropisima jako su strogi, u nasem gradicu ima samo jedan park za djecu, nema lokalnih parkica sa par spravica.
    Obiteljska propusnica za bazen je 70 eura to je za 5 clanu obitelj, mozes svaki dan kolko te volja i kad, od fitnesa aerobika bazena.
    Jos smo mali 3, 5 godine pa ne idemo na aktivnosti tioa, slikanje, sport...

  9. #309
    ardnas avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    790

    Početno

    Ja volim Irsku, da ne bude zabune, jer ona mi je nazalost dala sto HR nije, sigurnost, bezbriznost, materijalnu stabilnost. Cijeni se rad i znanje.

  10. #310
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Kad kažeš da je selo na što misliš? Selo u odnosu na London ili na Zg? Oprosti sto sam dosadna, ali me stvarno sve zanima jer su moji u rasponu 1-12 godina.

  11. #311
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Evo malo literature o Irskoj na hrvatskom, knjige koje sam spomenula na prethodnoj stranici (baš su mi se dopale - iako sam svjesna da je to beletristika tj. opisi nisu prava slika Irske, bilo mi ih je lijepo čitati i između redova se nađe kojekakvih informacija):

    http://www.mozaik-knjiga.hr/knjige/srce-i-dusa

    http://www.mozaik-knjiga.hr/knjige/ljubicasti-autobus

  12. #312
    ardnas avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    790

    Početno

    Na Zagreb, oni kopiraju u svemu London, al ne mogu oni to. Nema onog Austrougarskog stiha, kod njih je sve nekako obicno, mi podcjenjujemo sebe jako, i mislimo da ne vrijedimo, al puno smo ispred njih.

  13. #313
    ardnas avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    790

    Početno

    Standard je veci, mozes za placu kupiti puno vise. Ne bi ee vracala doma, bar jedno 10 godina.

  14. #314
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Hvala ti. Piši kad stigneš.

  15. #315
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj ardnas prvotno napisa Vidi poruku
    Na Zagreb, oni kopiraju u svemu London, al ne mogu oni to. Nema onog Austrougarskog stiha, kod njih je sve nekako obicno, mi podcjenjujemo sebe jako, i mislimo da ne vrijedimo, al puno smo ispred njih.
    Na što točno misliš kad kažeš da je kod njih sve nekako obično?

  16. #316
    ardnas avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    790

    Početno

    Mojca, takav osjecaj imam, mozda sam previse ocekivala od Irske. Meni je tu dobro, puno sam mirnija i sretnija.

  17. #317
    tatoo avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    24

    Početno

    željela bih ti (yummy_mummy) poslati pp, a ne znam kako...
    molim pomoć

  18. #318
    tatoo avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    24

    Početno

    dobila sam odgovor od admina, treba natipkati određen broj postova...
    Zapravo me zanima život u Sj. Irskoj, neke konkretne stvari, tipa koliki je porez na plaću, je li isto kao dolje u R Irskoj, ili..
    Kada te agent pita očekivanu plaću, misli li se na neto ili bruto? Da li ima kao dolje nakakv iznos za djecu do 16-te god, bez obzira na iznos plaće... i tak svašta nešto..
    Da li uopće zapošljavaju nas iz HR?

  19. #319

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    tatoo, mislim da ne možeš slati ni privatne privatne poruke dok ne napišeš određeni broj postova na forumu

    Nisam sigurna, neka ti moderatorice odgovore

    A Dublin

    Ali nemam pojma kako je živjeti, bila sam samo 5-6 dana poslom

    Nije Beč, istina
    Ali je... Dublin

  20. #320
    ardnas avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    790

    Početno

    Tatoo
    Sj Irska je Uk, u njoj vrijede uvijeti iz Uk, za koju nama treba radna dozvola. Zakonodavstvo R.Irske nema veze sa Sj.Irskom.

  21. #321
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    A zašto bi bio Beč?

  22. #322
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj Danka_ prvotno napisa Vidi poruku
    tatoo, mislim da ne možeš slati ni privatne privatne poruke dok ne napišeš određeni broj postova na forumu

    Nisam sigurna, neka ti moderatorice odgovore

    A Dublin

    Ali nemam pojma kako je živjeti, bila sam samo 5-6 dana poslom

    Nije Beč, istina
    Ali je... Dublin
    Pa istina!

    Nema razloga ni potrebe za usporedbom, ali ako baš hoćete - Beč je bio glavni grad prastare dobrostojeće monarhije, a iz Dublina i okolice su se ljudi iseljavali u Ameriku (baš kao i kod nas iz Dalmacije i ne samo Dalmacije) u isto vrijeme, jer nisu imali od čega živjeti.

    Ali napisala sam negdje već - nema šanse da imamo sve dobre stvari u isto vrijeme i na istom mjestu. Treba naći dobre stvari tamo gdje živimo.

  23. #323
    tatoo avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    24

    Početno

    Citiraj ardnas prvotno napisa Vidi poruku
    Tatoo
    Sj Irska je Uk, u njoj vrijede uvijeti iz Uk, za koju nama treba radna dozvola. Zakonodavstvo R.Irske nema veze sa Sj.Irskom.
    adrnas, thx, znam da je UK, ali nekak svi pričaju samo o R Irskoj, a mene zanima konkretno Belfast, zato sam htjela čuti od Yummy_mummy, ona sigurno više zna o tome...

  24. #324

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    A zašto bi bio Beč?

    Na ovo sam mislila:

    Citiraj ardnas prvotno napisa Vidi poruku
    Nema onog Austrougarskog stiha, kod njih je sve nekako obicno, mi podcjenjujemo sebe jako, i mislimo da ne vrijedimo, al puno smo ispred njih.

    To je istina, ali htjela sam reći da je Dublin divan ali na neki drugačiji način.
    Peterlin je pojasnila.

  25. #325
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Moj komentar je bio retorički... skužila sam što misliš.

  26. #326

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Ja mislila ti stvarno pitaš otkud mi sad Beč pade napamet

  27. #327
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Inače, mi smo iz Europe i to se u svijetu vidi. Beč, Dublin, Rim... drugi gradovi - svejedno.

    Naročito kad se makneš iz tog istog starog kontinenta.

    Ali recimo Kuala Lumpur (to mi je doslovce prvo palo na pamet) - lijepo za otići, ali mislim da bih se dosta teško prilagodila životu tamo.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 13.03.2015. at 14:16

  28. #328

    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    3

    Početno

    Citiraj ardnas prvotno napisa Vidi poruku
    Mojca, takav osjecaj imam, mozda sam previse ocekivala od Irske. Meni je tu dobro, puno sam mirnija i sretnija.

    jel mozete napisati u kojem ste vi gradu u irskoj?

  29. #329

    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Postovi
    2

    Početno

    Yummy_mummy @draga ako mozes ostavit svoj mail da pitam za neke upute sto se tice irske...hvala

  30. #330

    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Postovi
    3

    Početno

    Pozdrav svima!

    Imam pitanje. Suprugu (informaticar) nude posao u Dublinu za 60 000€. Nasa primanja u Hrvatskoj su definitivno iznadprosjeka (19 000kn).
    Ja sam po zanimanju prof. engleskog jezika i imam 10 godina iskustva rada u nastavi.
    Buduci da je upitno kada i kakav posao bih ja mogla naci u Dublinu koliko nam se isplati seliti za ove novce koje njemu nude?
    Kakvi se poslovne prilike meni tamo uopce nude? (Nije mi problem uloziti nekoliko godina u doskolovanje ako bi mi to jamcilo nekakav dobar posao.)

  31. #331
    ardnas avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    790

    Početno

    Imat ce oko 3500 eura placu to vam je vise nego dovoljno, ti ćeš imati oko 2000 kao profesor engleskog. Pitanje je da li imate djecu?
    Moja preporuka je uzeti stančic u Malahide, predgradje Dublina, to je oko 1600 eura za hranu vam treba 400, a sa ostalim radite što god želite, a mozete punoooooooooooooo

  32. #332
    ardnas avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    790

    Početno

    Veliki su vam prihodi u RH, tu nemojte očekivati naročiti luksuz, Irci su jako obični , neoptereceni.

  33. #333

    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Postovi
    3

    Početno

    Hvala na odgovoru. Ne ocekujem luksuz, to sto imamo visoka primanja ne znaci da patimo na takve stvari.
    Suprugu se otvara profesionalno odlicna prilika i jedino sto nas koci je pitanje da li cemo moci sa time sto mu nude imati standard zivota kao u Zg i da li cu ja uspjeti naci solidan posao (ne sto se novaca tice, vec da radim sto volim).

  34. #334
    ardnas avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    790

    Početno

    Profesionalna dobra prilika je nesto zbog cega se isplati ici, no ako su mu spremni ponuditi taj iznos koji si napisala svakako trebatraziti da mu plare relokaciju, obavezno da plate i njemu i tebi zdravstveno. Zdravstveno je malo tu problematicno.

  35. #335
    ardnas avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    790

    Početno

    Znam da se privatni sati engleskog placaju 20 eura 45 min. Ti posao sigurno mozes naci, ne u oravoj skoli, nego u skoli stranih jezika. Za raditi u skoki bi trebala znati irski jezik.

  36. #336
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Ako si jezičar brzo ćeš naučiti irski, neobičan je, ali nije težak, a i irci ga slabo govore pa su kriteriji niži.

  37. #337

    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Postovi
    3

    Početno

    Curke, hvala puno na odgovorima. Još uvijek nismo na čisto što bi nam bilo pametno.

  38. #338
    ardnas avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    790

    Početno

    Razmislite o UK, treba radna dozvola, ali za strucnjake se sve sredi vrlo brzo. Nija losa niti opcija na godinu dana u Irsku, mpa poslije u UK.

  39. #339

    Datum pristupanja
    May 2015
    Postovi
    3

    Početno

    Pozdrav svima!! Pratim forum, ali sam od nedavno registrirana. Hvala na svakoj inf!! Evo: moj suprug odlazi sljedeci tjedan!! Nakon dosta vaganja-donijeli smo odluku..pa "Boze pomozi!".
    Ovdje ostajemo bez kuce-to je sigurno-kredit u chf, propali privatni posao (nakon 18g i 4 g potucanja na kojekakvim poslovima). Imamo i djecu.
    Najmladi od 14g ce samnom kad se muz snade..treba imati nadu, a pomoc ne bi bila na odmet!!

  40. #340

    Datum pristupanja
    May 2015
    Postovi
    3

    Početno

    Pozdrav svima!! Jako mi puno znace ovi vasi komentari! Za pocetak: "yummy mummy" i "bombalo" su mi dosta pomogle.. ne znam jos uvijek kako stupiti u kontakt i malo porazgovarati..radi savjeta , kao: pitanje-odgovor?

  41. #341

    Datum pristupanja
    May 2015
    Postovi
    3

    Početno

    Pozdrav!!!! Jako mi puno, tj. nama, puno znaci ponuda od "yummy_mummy", muz i ja ozbiljno smo donijeli odluku i samo sto nismo kupili prvu kartu..S obzirom da smo, dok smo jos bili bez djece, zivjeli 2,5 god u Svicarskoj, nije nam stran osjecaj-emigrirati. Odluku smo donijeli ( ne iz djecackih snova i fa nam guzicavidi puta!!!) -Ali bi nam tvoja pomoc itekako trebala- kad se vec velikodusno nudis- I NA TOME TI HVALA!!! Ali ne znam kako stupit u kontakt???( **

  42. #342
    ardnas avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    790

    Početno

    Moras napisati par postova da bi kogla slati privatne poruke.

  43. #343

    Datum pristupanja
    Jun 2015
    Postovi
    1

    Početno

    Citiraj Bumbalu prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav,
    Za mjesec dana selimo u Dublin, najprije ide MM a mi bi za njim kroz koji mjesec. Djeca (9 i 5 god) bi krenuli tamo u skolu na jesen.
    Molim sve koji znaju da napisu koju rijec (iskustvo), narocito me zanima sljedece:

    - kako se djeca snadju u skoli i koju odabrati
    - kako djeci naci novi krug prijatelja
    - koji kvart izabrati za obiteljski zivot
    - da li se cijene rentanja (koje se oglasavaju) na raznimn stranicama daju spustiti i koliko
    - opce iskustvo.
    - sve sto je korisno znati a sto bi nam pomoglo (savijet i sl)

    Hvala!
    Moja preporuka za čitanje prije odlaska u Irsku... !!!

    http://zivot-u-dublinu.com/pitali-st...u-skolu-jezik/

  44. #344

    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Postovi
    1

    Početno

    Bok, ozbiljno razmisljam da odem iz Hrvatske, frizerka sam pa me zanima kolike su otprilike place frizera u Irskoj? Nije mi problem raditi i nesto drugo ali imam 26 godina i otkad sam zavrsila skolu radim u struci..

  45. #345
    tatoo avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    24

    Početno

    http://zivot-u-dublinu.com/


    Ana je divna cura (žena, majka ...), frizerka, imaš na njenom blogu kontakt podatke, kad stigne će ti sigurno odgovoriti, simpa, draga, ma super je!!!!

  46. #346

    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Postovi
    2

    Početno

    Pozdrav drage moje, ja i suprug razmisljamo o odlasku u irsku,mada sam vec dosta citala po raznim grupama i vidim da je ubiti stan ili kucu.imamo troje djece ,jedna punoljetna druga uskoro i klinac ce sad zavrsiti osmi ,e sad to sve stima,ali ipak ima problem ,muz je u invalidskoj mirovini ali zaista je i bolestan na inzulinu vec 20 god,secer je nepravio svoje ,bubrezi dosta lose,srce ugradeni stentovi i jos dosta toga,pije 10tab dnevno ,zanima me znadete li nekog tko je imao slicnu situaciju a da je uspio normalno zivjeti nista luksuzno samo da ne razmisljam dali cu imati za kruh i osnovno.a pretpostavljam da bi me i zdravstveno puno doslo radi njega,mada on prima terapiju i dobro funkcionira ,pa me zanima dali se ljekovi mogu poslat mjesecno iz hrvatske i koji su uvjeti za kredit stambeni obzirom da ja ovdje radim za hilton ako bi i tamo uspjela mislim da bi mogla dobiti ugovor za duze vrijeme !zene nemojte mi nista zamjerit ja se jednostavno moram pokrenut i nije me strah bit musko ako treba za moju obitelj vec kad je takva situacija,a ovdje nema zivota nazalost .i ja bi rade negdje van grada a suprug moze radit neke laganije poslove,radi i doma nesto oko poljoprivrede ili bilo kakav poslic na selu ako je to moguce obzirom da je umirovini.molim vas ako mozete pomoci savjetom dali bi to islo tako nekako, zahvaljujem

  47. #347

    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Postovi
    2

    Početno Molba

    Yummy mummy molim vas za savjet ,naime ja sa obitelji planiram presaljenje u irsku ,mislili smo dublin ali kako uvijek se nade neki problem tako i meni zbog zdravstvenog jer mi je muz bolestan a procitala sam da je u belfastu zdravstveno besplatno ,e sad vjerojatno za mene koja cu radit ali dali muz i djeca mogu preko mene imati zdravstveno? Koliko traje put do tamo i cijena od zg.? ☺zahvaljujem

  48. #348
    linolina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    ST
    Postovi
    879

    Početno

    Imam dosta pitanja...prvo, muž bi mi mogao (za početak) dobiti nekih 50000 eura godišnje (s nekim bonusima), pitam se je li to dovoljno za četveročlanu obitelj (ovdje imamo 12 000 kn mjesečno, svoj stan) ...Jedno dijete bi tamo krenulo u školu, drugo je beba, pa ja ostajem doma do neke treće godine.
    Nisu mi najjasnije stvari oko njihovog školskog sustava, čitam da je u proračunu za 2016. godinu predviđeno dvije besplatne (valjda) godine predškolskog...na koju dob djeteta to misli?
    Netko je spomenuo Lucan, nadam se da je i dalje zadovoljan, zanima me kakve su prometne veze s Dublinom radi posla, je li istina da su tako velike gužve u vrijeme odlaska na posao, je li teško naći školu, vrtić?

  49. #349

    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Lokacija
    Belfast
    Postovi
    8

    Početno

    Citiraj tatoo prvotno napisa Vidi poruku
    dobila sam odgovor od admina, treba natipkati određen broj postova...
    Zapravo me zanima život u Sj. Irskoj, neke konkretne stvari, tipa koliki je porez na plaću, je li isto kao dolje u R Irskoj, ili..
    Kada te agent pita očekivanu plaću, misli li se na neto ili bruto? Da li ima kao dolje nakakv iznos za djecu do 16-te god, bez obzira na iznos plaće... i tak svašta nešto..
    Da li uopće zapošljavaju nas iz HR?
    Hej Tatoo,
    Ja vec zivim 6 mj u Belfastu, MM je dosao godinu dana prije. Poslodavac mu je ishidio I platio radnu dozvolu, buduci da UK jos uvijek ima restrikcija.

    Porez na placu ovisi o razini prihoda, njemu je 40%. Kad se spominje iznos place uvijek je rijec o bruto iznosu.
    Stariji sin koji ima 5 g je krenuo u skolu u rujnu, mladi sin od 3 g je sa mnom doma. Dobivamo child benefits u visini 37£ tjedno, isplacuje se mjesecno.

  50. #350
    angel 1 avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    899

    Početno

    Evo naletila sam na ovaj članak..možda nekome pomogne
    http://croexpress.eu/vijest_mobile.php?vijest=7072

Stranica 7 od 7 PrviPrvi ... 567

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •