Pokazuje rezultate 1 do 28 od 28

Tema: Je li moguće prestati dojiti samo na par dana?

  1. #1
    Commawhite avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    43

    Početno Je li moguće prestati dojiti samo na par dana?

    Zvuči glupo, ali to je moje pitanje, jel moguće prestati dojiti na par dana? trebala bih otputovati na 4 dana, a nekako nam ne ide s prestajenjem dojenja. dojimo se pred spavanje, i učimo zaspati bez cice-ide polako, nemirno, ali ide. do tog puta imam još 2 mjeseca, na vrijeme sam se počela pripremati jer ne želim jedan dan samo ''nestati''. e sad, ne izgleda mi mali (20 mjeseci ) kao da bi želio prestati skroz, pa me zanima da li je moguće da nastavim dojiti nakon ta 4 dana ili je to bezobrazno prema djetetu odnosno hoću li ga zbuniti i još gore napraviti?

  2. #2
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    Moj savijet. Nemoj ga odvikavati od cice. Mislim da je djeci dosta tesko to odbijanje i nece mu biti nista lakse kad te nece biti tih 4 dana zato sto si ga naprijed odvikavala i uskracivala mu dojenje. Neka uziva dok si tu. Kad te nece biti, morat ce se naviknuti na novonastalu situaciju (nema mame, nema cike). Kad se vratis ponudi mu cicu. AKo hoce-dobro, ako ne, to je to.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,973

    Početno

    Moguće je, naravno. Nećeš ga zbuniti. I sada- kad nisi doma (kad te ne vidi) ne sisa, kad se pojaviš- sisa.
    Mi smo znali prekidati i po tjedan dana i nastavljati kao da prekida nikada nije ni bilo. Ja sam se u međuvremenu izdajala.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,973

    Početno

    Yummy -mummy, kao da smo se dogovorile

  5. #5
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Moguce. Ja sam potovala 3 puta za vrijeme dojenja. Na putu izdajala i kad bi se vratila nastavila bi dojiti...malac je tad imao 16,17,18mj. A onda mi ga je bilo zao jer sam se osjecala kao da se tri put odvikava od sisanja. Bio je pravi cicoljubac. Onda su mi putovanja krenula biti duza (po 9 dana) i prestali smo. Trenutno i sama razmisljam koliko cu dugo dojiti drugu malenu. S njenih godinu dana cu se vratiti na posao ito bas u dijelu godine kad najvise putujem u najudaljenije krajeve. To znaci izdajanje po aerodromima... a i nije bas zgodno ako moram raditi od 7-21... u pauzama trcati u sobu izdajati... al moze se, ovisi sto radis na putu... jos kad uzmem u obzir da ona nije cicoljubac... veselo. Trenutno mi se cini logicno da prestanemo prije povratka na posao, ali kad dode taj trenutak vjerojatno cu misliti drugacije

    Sent from my GT-I9195 using Tapatalk

  6. #6
    Commawhite avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    43

    Početno

    ojoj nikad se nisam uspjela izdojiti. nemam baš ni toliko mlijeka više, ja sam nekako mislila to držat unutra pa što bude. ne baš pametno, ha?

  7. #7
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    To sto se ne mozes izdojiti ne znaci nuzno da nemas mlijeka. Izdajalica nije cica, tako da tijelo nizno ne mora reagirati na nju. Mozda da pokusas rucno? Uostalom, u 4 dana ti mlijeko ne bi trebalo nestati. Ja sam pred kraj dojila jednom tjedno. Samo se opusti i pusti da sve ide svojim tokom.
    Ima jedan divan Biblijski stih koji kaze odprilike da se ne brinemo tjeskobno za sutra, jer ce se sutra pobrinuti samo za sebe. Svakom je danu njegova muka dovoljna

  8. #8
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Pa sigurno ces osjecati napetost u dojkama ako preskocis par dojenja...doduse moj je tad dojio svako dva sata i po danu i po noci (osim kad sam bila u uredu).

    Sent from my GT-I9195 using Tapatalk

  9. #9
    mona avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    711

    Početno

    Moze se.moj je imao štrajk dojenja koji je trajao 8 dana.rasli su mu zubici i nije htio cici ni blizu.imao je tada 8 mj.ja se isto ne uspjevam izdojiti i bila sam luda od napetosti u grudima.a kada ju je ponovo prihvatio za dva ,tri dana nam je bilo kao da se nista nije ni desilo.dojila sam ga nakon toga jos preko godinu dana

    Sent from my GT-I8190N using Tapatalk

  10. #10
    Commawhite avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    43

    Početno

    ni ručno, ni sa izdajalicom i kad su cice bile pune. sad znam da imam malo mlijeka jer osjetim kako u tom jednom podoju pred spavaje isprazni cice. ne znam, lijepo mi je dojiti iako me nervira kad sve isprazni pa još cica, al to se nadam riješiti tako da pojede pa se onda uspavljuje. mene brine samo to hoće li njemu to biti šok kad mene bude pa ne bude ni cica i da li je fer da mu samo tako oduzmem to što voli pa se onda vratim i nastavim kao normalno. to kako će ga tata uspavljivati će ionako biti show program jer smo u ''samo mama'' fazi :/ al što je tu je.

  11. #11
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj Yummy_mummy prvotno napisa Vidi poruku
    Moj savijet. Nemoj ga odvikavati od cice. Mislim da je djeci dosta tesko to odbijanje i nece mu biti nista lakse kad te nece biti tih 4 dana zato sto si ga naprijed odvikavala i uskracivala mu dojenje. Neka uziva dok si tu. Kad te nece biti, morat ce se naviknuti na novonastalu situaciju (nema mame, nema cike). Kad se vratis ponudi mu cicu. AKo hoce-dobro, ako ne, to je to.
    ovako i ja mislim.
    i, predviđam, da neće biti nikakav show program. bio bi da si doma, pa ga tata, bez cice, pokušava uspavati.
    ovako, znaju oni dobro kad se isplati raditi show, a kad ne, jer nema pomoći
    a izdajati ćeš vjerojatno morati malo, ako ti cice budu napete. dok ne popusti napetost.
    iz iskustva, za to su izvrsni umivaonici u wc-ima hotela
    Posljednje uređivanje od cvijeta73 : 22.03.2014. at 11:06

  12. #12
    Commawhite avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    43

    Početno

    Hvala vam na podršci <3 već sam bila ohoho tužna što moramo prestati dojiti

  13. #13
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    Inace, latinska rijec za cicu je mama. Tako nas i nasi sisavci gledaju mama=cica. Biti ce mu tesko sto nema mame cice , ali prezivjet ce. Nikad nisam kcer odvikavala od cice. Imam frendice koje jecu i one koje to nisu radile. Uvjek su mi i mame i djeca koje nisu odvikavale bili puno pousteniji. Bit ce ti cice napete, pa ce se opustiti. To sto djeluju prazno ne znaci da zlijezde ne proizvode i dalje mlijeko. Cica nije boca. Zlijezde stalno rade, posebice kad su stimulirane.

  14. #14
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Kad je moj mali imao 18 mj. imao je upalu oba uha, i nije htio sisati puna 4, ako ne i 5 dana. Ali ono, ni blizu meni.
    A u toj fazi je još uvijek jako puno sisao. Preko tjedna, između 18h i 8 ujutro, pa čak između 5 i 8 puta, a vikenom još i više, za dnevno uspavljivanje i slično.

    Kad mu je bol popustila, peti dan se zakačio i ispraznio sve. Meni su cice bile prepune, nisam se uspjela izdojiti na izdajalicu, samo sam masirala, i po kap uspjela izdojiti.

    Mislim da ako dojiš samo pred spavanje da ti se možda neće toliko prepuniti (ili , savjetnice?), ali možda da si poneseš na put lupocet ako bi dobila temp., kupus , neke gazice da si navečer staviš obloge (prije izdajanja s toplom vodom, poslije s hladnom), neku masniju kremu da lakše izmasiraš kvrgu ako bude zastoja. (Molim savjetnice da revidiraju ovaj odlomak ).

    On će biti ok, vjerojatno će htjeti nastaviti sisati, i nećeš izgubiti mlijeko. A ta 4 dana će biti ok s tatom, sigurno će plakati, ali će to iskustvo i dobro doći da se nauči na uspavljivanje s tatom. Moj je nacicavao za uspavljivanje i po 45 minuta u dobi od 27 mj. Tada sam ga ostavila 5 večeri s tatom, bilo je plača, ali mogu reći da mi žao da to nismo napravili i kojih pola godine ranije, da se nauči brže i bez toliko nacicavanja zaspati.

  15. #15

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,269

    Početno

    spremam se i ja na put za dva tjedna, na tri dana. isto sve nešto kombiniram bih li prestala prije ili ne, jer sam vrlo blizu odluci da mi je dosta. cicoljupka je velika, imat će 27 mj, a ipak, vjerujem da će proći sve ok i da ćemo nastaviti kad se vratim, iako bi moja potajna želja bila da ne pokaže interes, što sumnjam. ukupno, kad zbrojim, sedam godina dojenja, što bi rudanica rekla, krava muzara i pol.

  16. #16
    mona avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    711

    Početno

    Bojim se da je to samo tvoja zelja.ja sam kada mi je sin imao 20 mj zavrsila u bolnici na dva dana.cim sam dosla doma vikao je cica, cicaaa

    Sent from my GT-I8190N using Tapatalk

  17. #17
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Moj nakon tog treceg putovanja nije tesko podnio povratak. Ja mu nisam nudila, a on nije ni navaljivao. Jedino se jos dvadesetak dana budio jesti po noci (banane, krekere, sve..), i onda je odustao od tog sporta i odlucio spavati cijelu noc .

    Sent from my GT-I9195 using Tapatalk

  18. #18

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    17

    Početno

    Imam jednu dilemu,mrvica ima 21 mjesec.Prije par dana je pao i razrezao jezik. Inače je dojio na zahtjev,poslije pada nije mogao sisati,tako da lagano prestajemo.Izdajam se ,pa mu dajem da pije,ali mrva se čudno ponaša,previše je pospan i često mi neće doći u krilo.strah me nekih posljedica.Imam osjećaj da mu je jako teško,a i meni je ,jer se osjećam kao maćeha.Jel to normalno ponašanje usljied naglog prestanka dojenja? Iskusnije mame ?

  19. #19

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    17

    Početno

    Da nastavim izdajanje ili da mu dajem cicu iako njega sisanje očito boli zbog jezika?

  20. #20
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    ja se ne bih izdajala ni pod razno, obzirom da ima skoro 2 godine. i lagano bih prestala s dojenjem, iskoristila bih da neće cicu jer ga boli jezik

    a kakvih te posljedica strah? od pada? zašto je pospan? ne kužim taj dio.

  21. #21

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    17

    Početno

    Hvala,pa žao mi ga je jer sam naglo morala napraviti rez, a čini mi se kao da je to jako teško podnio .
    Pa imam osjećaj da sam užasna mama,jer sam bila tik uz njega kada je pao.
    Pospan ,nezainteresiran,gleda u pod,neće mi doći da ga pomazim,bojim se da nije doživio neki šok,jer mu je cica bila velika utjeha i odjednom rez.
    Usput,mislim da ću poslušati tvoj savjet,hvala.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Postovi
    24

    Početno

    Trebala bih na put na nekih 3 dana. Beba je sada 6 mjeseci, isključivo dojen. Počela sa dohranom neki dan. Računam da bih sa njegovih 7 ili 8 mjeseci morala obaviti putovanje.
    Nikada se nisam izdajala i to mu davala. Da probam smrznuto svoje mlijeko? Koliko treba za odmrzavanje vremena? Ili da ta 3 dana dobije umjetno na bočicu? Baš sam u dilemi.

  23. #23
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Ja sam se za takve prilike izdajala i pohranjivala mlijeko u škrinji (koliko sam mogla, od 30 do 200 ml), kad god me nije bilo, čekalo ju je u škrinji. To se onda izvadi iz škrinje da se otopi na sobnoj temperaturi, odnosno može se staviti posuda s mlijekom u topliju vodu, mlijeko mora doći na sobnu temperaturu. I onda u bočicu ili čašicu i neka pije

  24. #24
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Probaj se izdojiti i zamrznuti
    Ja imam dosta zamrznutog, samo moja mala nece ni pomiristati bocicu, tako da ce mi to ostati za kasice

  25. #25
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    Ovisi o djetetu, a bome i sisama.

    Nakon 3-4 dana nedojenja moje u potpunosti presuše. Ne trebam govoriti da ne znam što je to mastitis.

    Ja sam prestajala par puta po par dana, kad se vratim ako pita dam, ako ne pita ja ne nudim.

    Ovo se naravno odnosi na one magarčiće 20+

  26. #26
    Commawhite avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    43

    Početno

    eto da podijelim s vama: bila, vidjela, vratila se... mi pred spavanje a on ''oće papat cice''. malo još ima, manje nego prije, ali sad pojede i kaže ''gotovo''. moram priznati da mi je nekako baš drago da smo još malo produžili... iako, slijedeći put se bojim da će biti zadnji, presušit će. bitno da nije doživio nikakvu traumu i da je sve kao i prije :D

  27. #27
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    pred kraj mog dojenja imali smo i duže prekide, kad bih ja putovala, kad bi ostala kod bake - inače bi joj cica bila obavezna za uspavljivanje.
    Znala bih je i pitati zar još uvijek ima mlijeka, i svaki put me uvjeravala da ima, čak sam ga i vidjela ponekad u ustima. Njoj je to već više bila emotivna potreba, nego glad, pa je uvijek navukla nešto
    Mislim da je veći problem prekinuti dojenje kad je dijete manje, zbog opasnosti od upale, a i zbog veće djetetove potrebe, ali kod produženog dojenja od par godina to nije nikakav problem - ako se kroz tih par dana količina malo i smanji, ovisno o tome koliko je dijete "motivirano" brzo će se vratiti na količinu koja je potrebna.

  28. #28
    Lidali avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    706

    Početno

    Moj mlađi je bio 10 mj. kad sam morala na put na 20 dana zbog prilično komplicirane operacije. Dojio je na zahtijev do zadnje sekunde pred moj put. Danima prije tog smo pokušavali prijeći na flašicu - izdojeno, pa probali mijenjati za ad. Nikako to nije prihvaćao. I tako smo ja i cica i mlijeko odjednom nestali iz njegovog života, a on je ostao s tatom, braćom i flašicom... 2 -3 dana nije ništa htjeo osim onog što je i prije mog odlaska jeo na žličicu. Nakon tog perioda je popustio i prihvatio što mu se nudilo.
    Ja sam se pak svakih par sati pokušavala izdajati iako mi to nikad, ni u najboljim danima kad su mi cice bile ful prepunjene nije išlo od ruke. Odmah po buđenju iz narkoze koja je trajala skoro 10 sati sestra na intenzivnoj mi je pomogla sa izdajanjem. I tako sam se ja mučila puna tri tjedna, a onda sam saznala da moram na kombiniranu terapiju antibioticima koji nisu kompatibilni sa dojenjem i to u trajanju od sljedećih 12 tjedana (u igri je bio zlatni stafilokok). Čak sam razmišljala o izdajanju kroz svo to vrijeme, ali ruke su me boljele, a uspjela bih izvuć možda 20 ml.
    Vratila sam se doma djetetu koje me u tom periodu uspjelo zaboravit iako smo svaki dan razgovarali telefonom. Da ga sjetim tko sam dala sam mu da povuće samo jedan jedini cug... pogled koji mi je u tom trenu uputio je nešto neponovljivo...
    Na žalost, to je bio kraj našeg dojenja iako bismo se sigurno bili vratili da nije trebao čekati još te puste tjedne...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •