Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 67 od 67

Tema: Davinina priča ili Teleskop za kišnu princezu

  1. #51
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno


  2. #52
    Davina avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    214

    Početno

    Kod nas već deseti dan sankcije na snazi. Prvo su zatvorili škole i vrtiće, pa dućane i sve ostalo, pa si se prvo smio šetat po gradu u manjim grupama i ići u posjete. Pa su i posjete zabranili i sad se smije na ulici biti samo po dvoje. Grad je polahko umuknuo.....Njemci ko njemci, to su uzeli ko nužno zlo, ne protive se toliko. Neznaju ni tako ni tako, šta je kahva, sijelo i ćeif pa im ni sad u doba korone valjda ne fali...
    Ja, Princeza i Davina sjedimo na prozoru, ja promatram prolaznike, za sat vremena sam ih uspjela nabrojati...jedno!
    Gleda mene Princeza i sva ozarena "Mama ovo je sada svijet kakav si sam oduvjek željela, sve je tako tiho i mirno, nema buke oko mene, moje uši su tako odmorne a u glavi umjesto svjetlica sada mi cvijeta cvijeće...
    Ja vrisnu bezčujno, srce mi puče ko onaj sok na slamku kad ga ko dijete popiješ pa napušeš i skočiš na njega, pogledam ju i kažem, ali ovo neće dugo (a svom snagom se nadam u svoje riječi) potrajati, nemoj ni počinjati uživati u ovakom svijetu. Istog trenutka se mrzim za izgovoreno .
    Kad je Princeza otišla u svoju sobu, dugo sam još sjedila i razmišljala. Kad se korona završi, i svijet opet postane bućan, da mozda (bar)jedan dan u godini napravimo "tihi svijet" za sve princeze i njima slične, da se zatvore dućani, da svi ostanemo doma sa svojom obitelji, da sve bude tiho i mirno...Unatoč svoj ljubavi prema Princezi, ja se ipak nadam da neće svijet ostati onakav kakav se Princezi sviđa.

  3. #53
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno


  4. #54
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,231

    Početno

    Citiraj Davina prvotno napisa Vidi poruku
    Kod nas već deseti dan sankcije na snazi. Prvo su zatvorili škole i vrtiće, pa dućane i sve ostalo, pa si se prvo smio šetat po gradu u manjim grupama i ići u posjete. Pa su i posjete zabranili i sad se smije na ulici biti samo po dvoje. Grad je polahko umuknuo.....Njemci ko njemci, to su uzeli ko nužno zlo, ne protive se toliko. Neznaju ni tako ni tako, šta je kahva, sijelo i ćeif pa im ni sad u doba korone valjda ne fali...
    Ja, Princeza i Davina sjedimo na prozoru, ja promatram prolaznike, za sat vremena sam ih uspjela nabrojati...jedno!
    Gleda mene Princeza i sva ozarena "Mama ovo je sada svijet kakav si sam oduvjek željela, sve je tako tiho i mirno, nema buke oko mene, moje uši su tako odmorne a u glavi umjesto svjetlica sada mi cvijeta cvijeće...
    Ja vrisnu bezčujno, srce mi puče ko onaj sok na slamku kad ga ko dijete popiješ pa napušeš i skočiš na njega, pogledam ju i kažem, ali ovo neće dugo (a svom snagom se nadam u svoje riječi) potrajati, nemoj ni počinjati uživati u ovakom svijetu. Istog trenutka se mrzim za izgovoreno .
    Kad je Princeza otišla u svoju sobu, dugo sam još sjedila i razmišljala. Kad se korona završi, i svijet opet postane bućan, da mozda (bar)jedan dan u godini napravimo "tihi svijet" za sve princeze i njima slične, da se zatvore dućani, da svi ostanemo doma sa svojom obitelji, da sve bude tiho i mirno...Unatoč svoj ljubavi prema Princezi, ja se ipak nadam da neće svijet ostati onakav kakav se Princezi sviđa.
    Mi smo u samoizolaciji i moja je nekidan izjavila da je koronu izmislio netko da bi se ljudi više družili sa svojim obiteljima. I koliko god je u krivu, ni najmanje joj ne smeta što smo već tjedan dana zaključane u 35 kvardata.

  5. #55
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno


  6. #56
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno


  7. #57
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Davina, ja potpuno razumijem tvoje dijete... Isto sam se uhvatila kako u nastaloj situaciji tražim dobre strane. Nije to uvijek loše. Čuvajte se!

    Samo da nas sve podsjetim na univerzalnu rečenicu koja vrijedi u baš svakoj prilici: "I to će proći..."

  8. #58
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Davina, drago mi je da si se javila .

  9. #59
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno


  10. #60
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno


  11. #61
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Davina, promakao mi je post od ljeta. Lijepo je vidjeti kako Princeza raste i krči svoj put, i super da je tebi zdravstvena kriza izašla na dobro. Ne znam koje si struke, ali znam da si istinska književnica, usporedba sa sokom na slamku je nevjerojatna. Mislim da introvertima ovo sada ne pada tako teško, samo da je moguće ići u prirodu. Šaljem vam jedno tiho i mirno !

  12. #62
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno


  13. #63
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno


  14. #64
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,620

    Početno


  15. #65
    Kanga avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,982

    Početno


  16. #66
    Bodulica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    1,993

    Početno


  17. #67
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno


    Divno napisano.

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •