Stranica 7 od 7 PrviPrvi ... 567
Pokazuje rezultate 301 do 332 od 332

Tema: Ustavni sud o cijepljenju

  1. #301
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa Vidi poruku
    jao, meni je to zastrašujuće, ono, ako imate različita mišljenja, nemojte molim vas raspravljati pred menom, i još gore, tražiti me da izaberem. pa ako vi ne znate, kako pobogu da ja znam odabrati, pa nisam studirala medicinu da imam argumente za odabir.
    a hebaj ga deaedi, tako ti je to. a koljeno je moje. nije njihovo. lipo su meni i mojoj majci objasnili jedno i drugo, pro i contra pa ti vidi.
    enivej, imala sam 18 godina i izabrala bezbolniju varijantu, a i varijantu ljepšeg i simpatičnijeg doktora

  2. #302
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Lol, Cvijeto, isto sam htjela napisati.
    Ne znam da li ti pedijatri što propituju cijepiva briju na teorije urote, ali kladila bih se da briju na homeopatiju )

  3. #303
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    KO mi kriv kad ne kvotam. Mislila sam na post prije ovog zadnjeg.

  4. #304
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Briju na svašta, a često nisu informirani, ili pak žele biti simpatični roditeljima.

  5. #305
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    liječnici koji propituju cijepljenje u smislu da misle da je cijepljenje kao takvo nepotrebno i sl (ne kad propituju pojedina cijepiva i/li uopće izražavaju kritike), kao i liječnici koji nude homeopatiju i sl. alternative, su za mene (za nekog drugog ne moraju biti) loši liječnici. takvih se liječnika klonim.

    ja sam najviše ozbiljne i razborite kritike o cijepljenju (tj. o određenim cjepivima) čula (i vjerovala) od liječnika koji su inače pro-cjepljenje. tj. najbolje kritike sam čula na predavanjima koja su zagovarala tj. informirala o cijepljenju i cjepivima.

  6. #306
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa Vidi poruku
    jao, meni je to zastrašujuće, ono, ako imate različita mišljenja, nemojte molim vas raspravljati pred menom, i još gore, tražiti me da izaberem. pa ako vi ne znate, kako pobogu da ja znam odabrati, pa nisam studirala medicinu da imam argumente za odabir.
    i ja sam imala sličan problem kao cvijeta i samo što nisam iskočila iz kože kad mi je jedan liječnik 10 dana pred dogovorenu operaciju rekao da on ne bi da ja idem na tu operaciju (koju je sprovodio drugi dr). kad nisam šiznula. dok mi treći doktor nije objasnio da svaki doktor govori iz svoje pozicije (i da onda i nije u krivu). i da je sve to normalno i da me ne treba izluđivati. u konkretnom slučaju - operacija je bila bitna jer bi me bez op i dalje bolilo to što me tada boljelo.

  7. #307
    Osoblje foruma blackberry avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    istra
    Postovi
    1,259

    Početno

    Citiraj Zuska prvotno napisa Vidi poruku
    Lol, Cvijeto, isto sam htjela napisati.
    Ne znam da li ti pedijatri što propituju cijepiva briju na teorije urote, ali kladila bih se da briju na homeopatiju )
    pa ne briju svi na homeopatiju.
    zašto se sve uvijek pokušava strpati u isti koš?

    ono, ili cijepiš ili ne cijepiš i cuclaš homeopatiju....

    neki su liječnici skloniji nekim alternativnim metodama liječenja, neki nisu.
    al i jedni i drugi se mogu kritički osvrnuti na bilo šta.

    mislim, ne znam. ja nikad sa podsmjehom ne promatram nešto što je nekome možda pomoglo, pa makar i u mislima
    Posljednje uređivanje od blackberry : 04.04.2014. at 16:08

  8. #308
    Osoblje foruma blackberry avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    istra
    Postovi
    1,259

    Početno

    Citiraj mama courage prvotno napisa Vidi poruku
    liječnici koji propituju cijepljenje u smislu da misle da je cijepljenje kao takvo nepotrebno i sl (ne kad propituju pojedina cijepiva i/li uopće izražavaju kritike), kao i liječnici koji nude homeopatiju i sl. alternative, su za mene (za nekog drugog ne moraju biti) loši liječnici. takvih se liječnika klonim.

    ja sam najviše ozbiljne i razborite kritike o cijepljenju (tj. o određenim cjepivima) čula (i vjerovala) od liječnika koji su inače pro-cjepljenje. tj. najbolje kritike sam čula na predavanjima koja su zagovarala tj. informirala o cijepljenju i cjepivima.
    ja sam sklona vjerovati da mi najbolje čujemo ono u što dubinski vjerujemo. sve ostalo čujemo malo slabije

  9. #309
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Citiraj blackberry prvotno napisa Vidi poruku
    pa ne briju svi na homeopatiju.
    zašto se sve uvijek pokušava strpati u isti koš?

    ono, ili cijepiš ili ne cijepiš i cuclaš homeopatiju....

    neki su liječnici skloniji nekim alternativnim metodama liječenja, neki nisu.
    al i jedni i drugi se mogu kritički osvrnuti na bilo šta.

    mislim, ne znam. ja nikad sa podsmjehom ne promatram nešto što je nekome možda pomoglo, pa makar i u mislima
    Mislim da postoji određeni tip liječnika koji je, kako si to i sama napisala, skloniji alternativi. Uglavnom takvi propituju cijepljenje, propisuju homeopatiju i sl. To nije moj tip liječnika jer za mene je liječnik osoba koja svoj rad temelji na znanju, odnosno spoznajama koje su dokazane i provjerene znanstvenim metodama (jer znanost je ta koja stalno propituje). Pri tom ne mislim da se i u znanosti ne događaju greške, ali ako mi liječnik svoju odluku ili sutra svoju drugačiju odluku obrazloži novim znanstvenim spoznajama, osjećat ću se sigurnije u njegovim rukama, nego u rukama liječnika koji svoje informacije i svoja propitivanja crpi iz, šta ja znam, duhovnih ili pseudoznanstvenih izvora.

    Ne podsmjehujem se ja placebu, njegova su moć i korist dokazani mnogo puta.

  10. #310
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    u tome sigurno ima istine. ali kako za sebe mogu reći da sam nekad bila otvorena prema alternativama, čak i homeopatiji - mogu reći da sam u posljednjih desetak godina morala prihvatiti da sam u nekim mojim razmišljanjima bila u krivu. recimo tada sam mislila da ako već idem kod homeopata/ice da je najbolje da se radi o medicinski educiranoj osobi, a ne o kućanici koja je išla na vikend-tečaj. u međuvremenu sam shvatila da sam u krivu. medicinska osoba koja svoje pacijente informira da "voda pamti" u biti pljuje na samu sebe i sve ono što je do tada učila u godinama studiranja, da ne govorim da pljuje/obezvrijeđuje osnove kemije/fizike/biologije itd.

  11. #311
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    Citiraj Zuska prvotno napisa Vidi poruku
    za mene je liječnik osoba koja svoj rad temelji na znanju, odnosno spoznajama koje su dokazane i provjerene znanstvenim metodama (jer znanost je ta koja stalno propituje). Pri tom ne mislim da se i u znanosti ne događaju greške, ali ako mi liječnik svoju odluku ili sutra svoju drugačiju odluku obrazloži novim znanstvenim spoznajama, osjećat ću se sigurnije u njegovim rukama, nego u rukama liječnika koji svoje informacije i svoja propitivanja crpi iz, šta ja znam, duhovnih ili pseudoznanstvenih izvora.

    Ne podsmjehujem se ja placebu, njegova su moć i korist dokazani mnogo puta.
    x

    moć placeba je priznata u medicini.

    samo čemu liječenje pomoću placeba? ako sam bolesna da mi treba konkretan lijek - onda neka mi ga se prepiše. ako ne treba - čemu placebo?

    i kako se to postiže povjerenje s liječnikom koji ti daje placebo? ili s druge strane, ti daje nešto tipa "voda pamti"-filozofije?

  12. #312
    Osoblje foruma blackberry avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    istra
    Postovi
    1,259

    Početno

    Citiraj mama courage prvotno napisa Vidi poruku
    u tome sigurno ima istine. ali kako za sebe mogu reći da sam nekad bila otvorena prema alternativama, čak i homeopatiji - mogu reći da sam u posljednjih desetak godina morala prihvatiti da sam u nekim mojim razmišljanjima bila u krivu. recimo tada sam mislila da ako već idem kod homeopata/ice da je najbolje da se radi o medicinski educiranoj osobi, a ne o kućanici koja je išla na vikend-tečaj. u međuvremenu sam shvatila da sam u krivu. medicinska osoba koja svoje pacijente informira da "voda pamti" u biti pljuje na samu sebe i sve ono što je do tada učila u godinama studiranja, da ne govorim da pljuje/obezvrijeđuje osnove kemije/fizike/biologije itd.
    ja ne gledam na to tako. meni osobno je medicina prejednosmjerno orijentirana. i svatko tko se otvori malo u nekom drukčijem pravcu...odmah ispada da pljuje.
    meni se ne sviđa misliti o medicini tako
    al to je samo moj problem

    ovako mi se svede čovjek na stroj, a liječnik na mehaničara.
    a meni se čini da smo svi mi ipak nešto više

  13. #313
    Osoblje foruma blackberry avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    istra
    Postovi
    1,259

    Početno

    Citiraj Zuska prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da postoji određeni tip liječnika koji je, kako si to i sama napisala, skloniji alternativi. Uglavnom takvi propituju cijepljenje, propisuju homeopatiju i sl. To nije moj tip liječnika jer za mene je liječnik osoba koja svoj rad temelji na znanju, odnosno spoznajama koje su dokazane i provjerene znanstvenim metodama (jer znanost je ta koja stalno propituje). Pri tom ne mislim da se i u znanosti ne događaju greške, ali ako mi liječnik svoju odluku ili sutra svoju drugačiju odluku obrazloži novim znanstvenim spoznajama, osjećat ću se sigurnije u njegovim rukama, nego u rukama liječnika koji svoje informacije i svoja propitivanja crpi iz, šta ja znam, duhovnih ili pseudoznanstvenih izvora.

    Ne podsmjehujem se ja placebu, njegova su moć i korist dokazani mnogo puta.
    da. meni nešto što je znanstveno dokazano ne pruža sigurnost u tolikoj mjeri koliko i tebi.

  14. #314
    Osoblje foruma blackberry avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    istra
    Postovi
    1,259

    Početno

    Citiraj mama courage prvotno napisa Vidi poruku
    x

    moć placeba je priznata u medicini.

    samo čemu liječenje pomoću placeba? ako sam bolesna da mi treba konkretan lijek - onda neka mi ga se prepiše. ako ne treba - čemu placebo?

    i kako se to postiže povjerenje s liječnikom koji ti daje placebo? ili s druge strane, ti daje nešto tipa "voda pamti"-filozofije?
    ja mislim da svi mi imamo neke svoje okidače...i nikad ne znaš na što će koji okinuti.
    tu mislim na oporavak.
    da nije tako, bi vjerovatno svima isti lijek isto pomogao. pa ni ne bi bilo slučajeva da je netko rak izlječio kemoterapijom, netko sokom, netko ne znam...
    mi smo recimo imali medicinski neriješiv slučaj, pa smo ga nemedicinski riješili u 6 mjeseci.

    i nije mi bitno mogu li to znanstveno ili ne dokazati. bitno mi je da smo riješili.

    moj se zaključak svodi da je puno toga u samoj glavi pacijenta, što vam naravno ne mogu znanstveno dokazati
    Posljednje uređivanje od blackberry : 04.04.2014. at 17:01

  15. #315
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    znaci tebi su kemo i smuckani sokovi istovrijedni nacini lijecenja?

  16. #316
    Osoblje foruma blackberry avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    istra
    Postovi
    1,259

    Početno

    Citiraj mama courage prvotno napisa Vidi poruku
    znaci tebi su kemo i smuckani sokovi istovrijedni nacini lijecenja?
    kad ovako postaviš pitanje onda to jako glupo zvuči .

    al spoznaja da su ti smućkani sokovi nekome pomogli, meni nije zanemariva. nešto mi govori.
    a ja osobno nemam neku potrebu uopće uspoređivati to dvoje. niti ikome dokazivati što je bolje. što ima bolje rezultate.
    nije mi bitno.
    niti bi ikome ikada nametala sok, a ni kemo.
    niti bi mi bilo smiješno kad bi slušala priču kako je nekome pomogao sok, niti bi ga osuđivala što nije koristio kemo.
    a ni obrnuto.


    meni se dogodila situacija obrnuta od tvoje.
    ja sam morala prihvatit činjenicu da si ne mogu sve racionalno objasniti. a moja srž oduvijek je vapila za racionalizmom.
    život nas iznenadi.

    što ti misliš o ljudima kojima je pomogao sok?
    da su friknuti?
    ili da nisu ni bili bolesni?
    mislim, evidentno ima takvih slučajeva. ili misliš da su lažni?

  17. #317
    Osoblje foruma blackberry avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    istra
    Postovi
    1,259

    Početno

    totalno smo u temi...i tek sad vidim da nismo čak ni na filozofskom...

  18. #318
    LolaMo avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    955

    Početno

    Citiraj blackberry prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam do tog trenutka zaista pazila, kao što i danas pazim, koje ću i hoću li konzumirati lijekove. recimo, aspirin ja ne koristim, što ne znači da moji ukućani ne koriste isti .
    cijepiva nisam pručavala u tom kontekstu, jer su zakonski obavezna.
    pa šta da proučavam, kad ionako moram, po zakonu.

    pa ti se dogodi nešto što te natjera da promisliš. pa promotriš cijepivo kao i svaki drugi lijek, bez obzira na nametnutu zakonsku obvezu.
    a kad jednom izgubiš povjerenje, teško ga je vratiti. makar meni.

    ja recimo katastrofalno reagiram na antibiotik. ne jer sam pročitala nuspojave, pa ih dobijem. već sam ih prvi put pročitala upravo kad su me zadesile .
    neke stvari sam zaista uzimala zdravo za gotovo.
    tako da ga ja sada zaista izbjegavam koliko god mogu.
    i za sad mi ide.

    mislim, ja nemam apsolutno niti jedan dokaz da je moje dijete reagiralo upravo na cijepivo.
    to je bila slutnja, jer je to bilo nešto ekstra što je u njegov organizam tada ušlo.
    al ta slutnja je otvorila vrata sumnji.

    a stav medicinara, taj gard, to poricanje gotovo svega...to me najviše nanerviralo.

    u principu, gotovo sve bebe s kojima sam tada bila u điru, nakon cijepiva bi se razbolile. niš strašno...temperatura, nos...ma ono...klasika.
    al to baš nikad nije bilo od cijepiva...uvijek su baš tada, u tom trenutku, skupili neku virozu.
    i sad, mene ne smeta takva nus pojava. nije ništa strašno. al zašto uvijek kategorički tvrditi da nije od cijepiva?
    da ta mogućnost uopće ne postoji.

    to su sve bili razlozi zašto sam se ja osobno malo više udubila u tu temu.

    znači, moj zaključak je....da nisam na svojoj koži osjetila taj neki doslovce obrambeni neprobojni stav, u kojoj moje sumnje u nešto ne dolaze u obzir niti pod razno jer je to nemoguće,
    da se uzelo u obzir da sam ja ipak mama tom djetetu i s njim 24 sata dnevno i da najvjerovatnije imam valjan razlog ako već sumnjam, a ne na moju prvu rečenicu uz podsmjeh odmahnuti rukom i optužiti mrkvu a pritom me niti ne pitati jede li dijete mrkvu..ne znam...
    vjerovatno bi sve krenulo nekim drugim tokom.
    ovako je samo jedna strana apsolutno bila u pravu, a to se našlo u velikoj suprotnosti s onime što sam ja osjećala.

    možda je istina bila negdje između

    Za prijavu nuspojave nije potreban dokaz..samo vremenska povezanost..
    Tako da znas ubuduce , a prijaviti mozes i sama..na stranicama agencije..

    Nego, nije istina da se nuspojave ne prijavljuju i ne biljeze..tada ne bi bila navedena ta nuspojava upravo u sažetku o lijeku, a tamo si je, vjerujem, pročitala

  19. #319
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Citiraj blackberry prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam sklona vjerovati da mi najbolje čujemo ono u što dubinski vjerujemo. sve ostalo čujemo malo slabije
    X
    I u konacnici se cijela ova rasprava svodi na ovu recenicu.

  20. #320
    Osoblje foruma blackberry avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    istra
    Postovi
    1,259

    Početno

    Citiraj LolaMo prvotno napisa Vidi poruku
    Za prijavu nuspojave nije potreban dokaz..samo vremenska povezanost..
    Tako da znas ubuduce , a prijaviti mozes i sama..na stranicama agencije..

    Nego, nije istina da se nuspojave ne prijavljuju i ne biljeze..tada ne bi bila navedena ta nuspojava upravo u sažetku o lijeku, a tamo si je, vjerujem, pročitala
    u trenutku kad nam se to događalo, prijava nuspojave mi je bila zadnja na listi. uopće nisam o tome ni razmišljala.
    bilo je bitno riješiti što se moralo riješiti.
    kasnije su došle te misli...

    al nije ni bitno. u svakom slučaju hvala na info

    i ponavljam, ja mogu govoriti samo o svom iskustvu. nisam pričala općenito. vjerujem da se prijavljuju. pa tako i treba biti.
    recimo, do tog cijepiva nismo imali apslutno nikakvu reakciju. ni temp, ni viroze, ni bolni otok...ama ništa
    niti sam ikad preventivno dala lupocet.

    zato me mrkva izbacila iz cipela...al ok.

  21. #321
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    Citiraj blackberry prvotno napisa Vidi poruku
    kad ovako postaviš pitanje onda to jako glupo zvuči .

    al spoznaja da su ti smućkani sokovi nekome pomogli, meni nije zanemariva. nešto mi govori.
    a ja osobno nemam neku potrebu uopće uspoređivati to dvoje. niti ikome dokazivati što je bolje. što ima bolje rezultate.
    nije mi bitno.
    niti bi ikome ikada nametala sok, a ni kemo.
    niti bi mi bilo smiješno kad bi slušala priču kako je nekome pomogao sok, niti bi ga osuđivala što nije koristio kemo.
    a ni obrnuto.


    meni se dogodila situacija obrnuta od tvoje.
    ja sam morala prihvatit činjenicu da si ne mogu sve racionalno objasniti. a moja srž oduvijek je vapila za racionalizmom.
    život nas iznenadi.

    što ti misliš o ljudima kojima je pomogao sok?
    da su friknuti?
    ili da nisu ni bili bolesni?
    mislim, evidentno ima takvih slučajeva. ili misliš da su lažni?
    tebi nije bitno, meni jest. jer na kraju krajeva od toga zavisi nečiji život. mi ne znamo što je točno izliječilo te primjere koje navodiš, a istovremeno zaboravljamo na sve one koji se nisu izliječile sokom, dodirom ili magnetnim rukavicama, molitvom i čime sve ne.

    i ne, ne mislim da su ti ljudi frknuti, nego očajni. i da traže bilo kakvu slamku spasa. ali u svemu tome ne mislim da im treba srušiti dostojanstvo time da im se nude pseudoznanstvene gluposti.

    načelno, ne volim zaglupljivanje ljudi. i mogu itekako prihvatiti da si još mnogo stvari ne možemo racionalno objasniti - ali onda to priznamo, a ne tražimo odgovor u bracinim plavim očima ili sjedenju na nekom stolcu u nekoj crkvi u italiji (koje dovodi do plodnosti žena čiji muževi imaju problem s neplodnosti :rolleyes: ). čemu uopće ulupavanje novca u istraživanja o raku i lijekovima protiv raka kad očigledno baba manda zna napraviti sok koji će izliječiti rak ili meki torabi zna dodirnuti nečije sise i nestane rak. svašta sam se naslušala i vidjela vezano na tu temu, pa mi je uopće mučno pričati o tome. kao što je nedavno na tv bila emisija o vodi gdje su baljezgali da ako gledamo vodu na lijep način ona će biti dobra, a na loš način, onda će biti loša (takav nekakav bullshit u prime timeu na htv).

    u biti, sve pet. ti imaš svoj modus, ja svoj.

  22. #322
    Osoblje foruma blackberry avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    istra
    Postovi
    1,259

    Početno

    Citiraj mama courage prvotno napisa Vidi poruku
    tebi nije bitno, meni jest. jer na kraju krajeva od toga zavisi nečiji život. mi ne znamo što je točno izliječilo te primjere koje navodiš, a istovremeno zaboravljamo na sve one koji se nisu izliječile sokom, dodirom ili magnetnim rukavicama, molitvom i čime sve ne.

    i ne, ne mislim da su ti ljudi frknuti, nego očajni. i da traže bilo kakvu slamku spasa. ali u svemu tome ne mislim da im treba srušiti dostojanstvo time da im se nude pseudoznanstvene gluposti.

    načelno, ne volim zaglupljivanje ljudi. i mogu itekako prihvatiti da si još mnogo stvari ne možemo racionalno objasniti - ali onda to priznamo, a ne tražimo odgovor u bracinim plavim očima ili sjedenju na nekom stolcu u nekoj crkvi u italiji (koje dovodi do plodnosti žena čiji muževi imaju problem s neplodnosti :rolleyes: ). čemu uopće ulupavanje novca u istraživanja o raku i lijekovima protiv raka kad očigledno baba manda zna napraviti sok koji će izliječiti rak ili meki torabi zna dodirnuti nečije sise i nestane rak. svašta sam se naslušala i vidjela vezano na tu temu, pa mi je uopće mučno pričati o tome. kao što je nedavno na tv bila emisija o vodi gdje su baljezgali da ako gledamo vodu na lijep način ona će biti dobra, a na loš način, onda će biti loša (takav nekakav bullshit u prime timeu na htv).

    u biti, sve pet. ti imaš svoj modus, ja svoj.
    vidiš, to je sasvim jedan drugačiji pogled na istu temu. ja ih nikad nisam doživjela očajnima. niti sam imala dojam da im netko ruši dostojanstvo.
    u svemu ima iznimaka i ekstrema i ljudi koji za lovu žele prodati apsolutno svašta.
    s jedne i s druge strane.

    danas sam slušala na radiju neki singl o tabletama protiv bolova...zaboravite na bol...uzmite....blablabla ( nešto na p...) ....to nije zaglupljivanje ?

    ja bih kod izbora liječenja za sebe odabrala vjerovatno nešto što bi tebi izgledalo kao očajnički čin, a on to u svojoj suštini ne bi bio.


    u svakom slučaju, ne volim ekstreme, ali s niti jedne strane.

    tvoj jedini ispravan izbor kako sam shvatila bila bi isključivo znanost?

  23. #323
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Mi smo, nakon poduzeg mozganja, odlucili cijepiti po kalendaru, ali smo ga ipak malo prilagodili. Nije primio nista u rodilistu, nego tek nakon par mjeseci, a razdvojili smo i sve povece nakupine cijepiva koje su se dale razdvojiti. Neka cijepiva su, s ove strane bare, daleko bolja u nekoj kombinaciji, nego kad se daju svako za sebe pa smo onda te neke ipak odradili X-u-jedan. Procitala sam sve sto se procitati dalo, u nekim okvirima koji su meni ok (ne volim cudnovate stranice o tzv. zdravom zivotu koje uglavnom iskljucivo pisu o vodi koja pamti) i zakljucila da zapravo nitko nista ne zna sa stopostotnom sigurnoscu (niti blizu), ali da opet nema razloga da skroz umrem od straha i preskocim cijepljenje. Izmedju ostalog, otprilike u trenutku kad smo mi donosili odluku o pocetku cijepljenja, prijateljicinom jednogodisnjem sinu je bio dijagnosticiran gadan oblik leukemije i automatski zabranjeno i svo cijepljenje, a i kontakt s drugom djecom pa nam je i to nekako pomoglo pri odlucivanju.

    Ne vjerujem slijepo nikome, najmanje pedijatru, ali super mi je sto se s njim da razgovarati i dogovarati, a i sto ne forsira ama bas nista. Je on pro-cijepljenje, ali nikad nam nije s tim bas sjeo na glavu (malo je nutkao, moram priznati, ali sto sad, to mu je posao ). Ono sto mi se svakako svidja su informacije o cijepivima koje svaki put spremno cekaju u paketicu papira koji ide kuci s nama: http://www.cdc.gov/vaccines/hcp/vis/...l?s_cid=cs_000 Nije to sad ne znam kakvo znanje, ali recimo da mi je bitno procitati cak i vjerojatnost temperature, kao npr ovdje. Zapravo nije da sam jednom odgodila upravo zato sto mi nije odgovarala mogucnost da dobije temperaturu kad sam, recimo, morala nekamo putovati. No nikad mu nista nije bilo... i nekako se ne osjecam da smo bas ludi sretnici, vec mozda ipak da nije cijepivo toliki bauk.

    S druge strane, razumijem i strah, svakako, pogotovo kod dijete s imunoloskim problemima, autoimunim pogotovo. Stvarno se puno toga ne zna. (A nije ni meni svejedno kad cijepim... samo racunam da nece grom u koprive, s obzirom da je inace sve ok.)
    Posljednje uređivanje od Kaae : 05.04.2014. at 00:57

  24. #324
    Osoblje foruma blackberry avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    istra
    Postovi
    1,259

    Početno

    u užoj obitelji imam dva liječnika koji su preko bare, kao i ti .
    neurolozi.
    njihov sin je imao težu reakciju na cjepivo. prestao je pričati.
    mislim, ovo je sad rekla kazala. ja zaista ne znam imaju li oni dokaza je li to od cjepiva, da me ne lovite za riječ.
    oni tvrde da je.

    nakon čitave drame, sin je ok. sve je na kraju ispalo super.

    nego, oni nakon svega nisu protiv cjepljenja. njihov savjet je bio ako cijepim, da cijepim selektivno. nikakvi kokteli.
    e sad...

  25. #325

  26. #326
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno


  27. #327
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    'Ljekarnici su spremni preuzeti na sebe dio dijagnostičko-terapijskih postupaka, ali očekuju da im se to primjereno plati
    Ako je takao nema šanse da ljekarnici preuzmu išta od poslova liječnika.

    Nije HZZO lud da primjereno plati ljekarnike da rade taj posao kad liječnike ne moraju primjereno platiti.

  28. #328
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    samo cekam da pocnu i krv vadit po apotekama kako su najavili

  29. #329

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku


    Šalu na stranu....pokušavam zamisliti određeni dio tog kadra da cijepi i....hm.... ne bih im dala da cijepe ni susjedovog umirućeg psa.

  30. #330
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj mujica prvotno napisa Vidi poruku
    Ako je takao nema šanse da ljekarnici preuzmu išta od poslova liječnika.

    Nije HZZO lud da primjereno plati ljekarnike da rade taj posao kad liječnike ne moraju primjereno platiti.
    x

  31. #331
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Prije nego odlučite ne cijepiti svoju djecu, pročitajte ovaj članak, doktorica se stvarno potrudila s linkovima:
    Dear-parents-you-are-being-lied

  32. #332

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    I ? Jel itko sinoć gledao emisiju na HRT-u o roditeljima iz Zadra koji su odlučili ne cijepiti svoje dijete ?

Stranica 7 od 7 PrviPrvi ... 567

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •