Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 51

Tema: Kisela stolica

  1. #1
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno Kisela stolica

    Isključivo dojena beba mi od jucer ima stolicu koja smrdi kiselo. Inače se stolica ne osjeti uopce pa me ovo zabrinjava. Ne znam da li je to proljev jer nije baš voda, meni to liči na rijeđu stolicu kakve je vec imao al nisam sigurna.. Da ima proljev valjda bi stalno kakao?

    Nisam nista promijenila u svojoj prehrani, malac je veseo, dobre volje, lijepo jede.. Ali užasno smrdi

  2. #2
    tigrić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    1,241

    Početno

    kažu da to zna kad izlaze zubići, što je za tvog malenog možda malo prerano ili kad je kakva virozica...i ja sam kod svog to znam primjetiti i dan danas, baš intenzivno kiselo, ali nebude popraćeno nikakvim drugim simptomima pa pretpostavljam da nije ništa opasno..

  3. #3
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Juj nemoj me plasit, ko da me ne grize dovoljno
    Mislim slinit je poceo, rukice stalno gura u usta al meni se to cini normalno, to je sad neko istrazivanje valjda u ovoj dobi...

    Zaboravila sam napisat da stolica ima i dosta sluzi..

    Gdje se inace kakica nosi na analizu? Jel mi treba uputnica od pedijatra za to? Glupo mi ga vodit pedijatru zdravog pa da mi pokupi nešto a ova mi se ne javlja na telefon da me uputi..

  4. #4
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj Apsu prvotno napisa Vidi poruku
    Juj nemoj me plasit, ko da me ne grize dovoljno
    Mislim slinit je poceo, rukice stalno gura u usta al meni se to cini normalno, to je sad neko istrazivanje valjda u ovoj dobi...

    Zaboravila sam napisat da stolica ima i dosta sluzi..

    Gdje se inace kakica nosi na analizu? Jel mi treba uputnica od pedijatra za to? Glupo mi ga vodit pedijatru zdravog pa da mi pokupi nešto a ova mi se ne javlja na telefon da me uputi..
    Pričekaj dan-dva... Ako dijete jako slini zbog zubića, nije čudo da ima sluzi u stolici. Ne moraš dijete voditi, ali ako te to brine, možeš nazvati pedijatra i pitati za savjet.

  5. #5
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Pa jel moguce da dijetetu sa 2 i pol mjeseca krenu zubici? Kako mogu znat dal su zubici?

  6. #6
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    I ja bi pričekala koji dan da vidim kakva je stolica i kako se ponaša.

    Moj je od mjesec-dva (ne sjećam se točno) počeo imati stolice koje su davale na jogurt.
    I dalje je super napredovao i nikakvih problema, pedica rekla da soor nije i da je to isto (ponekad) normalno za dojeno dijete.
    Prošlo tek sa uvođenjem dohrane kad su počele prave stolice.

  7. #7
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,413

    Početno

    Mislim da je to normalno, moji oboje su imali takve s vremena na vrijeme, pogotovo kada bi ih mučile prehlade i zubići.

    A slinjenje i žvakanje ručica i počinje baš sa 2 i pol - 3 mj, ali može se dogoditi da zubić izbije tek par mjeseci kasnije..

  8. #8
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Kao kod mace. S nepuna tri mjeseca su počele sluzave stolice kiselog mirisa i potrajalo je do uvođenja dohrane s pet i pol mjeseci (s prvim žličicama riže je prestalo). S tim da su bile vrlo obilne i česte i nekoliko puta dnevno sam ga presvlačila jer bi iz pelene otišlo na leđa. Prirast se drastično smanjio u odnosu na prva dva mjeseca kad je dobio duplo više od prosjeka, ali nalaz stolice je bio ok, uzv abdomena ok, imao je zaliha masti :D pa se više nisam uzbuđivala zbog toga.
    Isto je jako slinio od drugog mjeseca i još uvijek slini, sad je ššest i pol i ne vidim da će koji zubić van uskoro.

  9. #9
    Carmina406 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    1,707

    Početno

    Isto kod mene ko i kod vikki..prva dva mj.prirast na tezini iznadprosjecam,nakon toka cjepivo i dan dva nakon sluzave i kisele stolice i mikroskopski trag krvi. Sve analize stolice i krvi savrsene a rast na tezini minimalan nakon toga. Sa 5,5mj uvodim dohranu i nakon toga su stolice normalne sve do jedna

    Ako ce ti bit lakse napravi analizu stolice i to je to

    Ssretno


    Sent from my RM-914_eu_croatia_419 using Tapatalk

  10. #10
    Carmina406 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    1,707

    Početno

    I zubi tek sa 6mj al ta stolica prije zubica je bila rijeda ali ne i sluzava i nije mi bas imala "jogurt" miris


    Sent from my RM-914_eu_croatia_419 using Tapatalk

  11. #11
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    I ja ću se ubaciti, mojem svaka stolica već mjesecima ima miris na kvasac. Ne primjećujem nijedan simptom soora ni bilo kakvih gljivica, ali hm Je li i to normalno? Je li to "jogurt"? Ili su to ipak pritajene gljivice?
    Ima 6,5 mj i još uvijek je isključivo dojen (odbija dohranu).

  12. #12
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    A kak se radi analiza, idem pedijatru il? Draze meni sve eliminirat pa bit mirna..

  13. #13
    Carmina406 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    1,707

    Početno

    Mozes se pedijatru obratit onda nosis 3 stolice na analizu..neznam jeli rok za sve tri 10 ili 14dana,to nosis na higijenski

    Ili 1 put privatno cca200-300kn

    Ja kad san zvala privatno cura me saslusala i rekla mi da ne brinem jer ako se beba ponasa uobicajeno da nema straha i da ne bacam novce,kaze i njenoj curici je bilo isto

    Krv u stolici je bila zbog iritacije sluznice crijeva

    Ako se odlucis nosit stolicu na analizu mozes i dan ranije spremit u frizider pa ujutro nositi i dovoljno ti je malo malo uzorka

    Cisto da znas detalje

    Sluz je vjerovatno iz nosica progutala i pokakala

    Sretno


    Sent from my RM-914_eu_croatia_419 using Tapatalk

  14. #14
    Carmina406 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    1,707

    Početno

    Meni su rekli kod iskljucivo dojenog djeteta svaka stolica je normalna,ali eto ja odlucila provjerit

    Nakraju opet neznam razlog tom fenomenu sluzave,zelene,smrdljive stolice

    Al bas mi je lipo sta je vise nemoram gledat

    Oci bi mi ispale od miomirisa 8)




    Sent from my RM-914_eu_croatia_419 using Tapatalk

  15. #15
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj Argente prvotno napisa Vidi poruku
    I ja ću se ubaciti, mojem svaka stolica već mjesecima ima miris na kvasac. Ne primjećujem nijedan simptom soora ni bilo kakvih gljivica, ali hm Je li i to normalno? Je li to "jogurt"? Ili su to ipak pritajene gljivice?
    Ima 6,5 mj i još uvijek je isključivo dojen (odbija dohranu).
    Tak je bilo s mojim starijim. On nije dobro podnosio nefermentirano mlijeko (nikakvo). Sve je završilo početkom dohrane. I danas ne pije mlijeko (voli, ali odmah dobije "trčkalicu", ima probavu ko ptica kad je mlijeko u pitanju). Odavno je prešao na jogurt i dobro je. Jednostavno ima takvu probavu. Povremeno popije mlijeko, tek da vidi da li mu se to i dalje događa, ali da - ništa se nije promijenilo. Morala bih ga odvesti na test intolerancije prehrane, sigurno bi se pokazalo da laktoza nije najbolja za njegovu probavu.

  16. #16
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Peterlin, nikakvo mlijeko znači - ni tvoje? Stvarno? Ili mlijeko koje ja konzumiram?
    Što misliš, da izbacim mlijeko iz svoje prehrane na jedno tjedan-dva pa da vidimo? Znači, samo mlijeko, ne sireve (jer mlijeko i sirevi su jedino što sam jela/pila u zadnje vrijeme, i to malo, ne sjećam se kad sam npr. popila jogurt)? Ili za početak sve mliječno?

  17. #17
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj Argente prvotno napisa Vidi poruku
    Peterlin, nikakvo mlijeko znači - ni tvoje? Stvarno? Ili mlijeko koje ja konzumiram?
    Što misliš, da izbacim mlijeko iz svoje prehrane na jedno tjedan-dva pa da vidimo? Znači, samo mlijeko, ne sireve (jer mlijeko i sirevi su jedino što sam jela/pila u zadnje vrijeme, i to malo, ne sjećam se kad sam npr. popila jogurt)? Ili za početak sve mliječno?
    Iskreno - ne znam. Moj sin evidentno ima problem s običnim mlijekom, a ukiseljeno mu ne smeta. DOk sam ga dojila, smetalo mu je ako bih ja konzumirala mliječne proizvode bilo koje vrste. To dijete je imalo dojenačke grčeve od prvog dana života do početka dohrane, i to strašne, s urlikanjem i grčenjem, eksplozivne stolice...razno. Morala sam jako jaaaako paziti na prehranu (nula mahunarki, nula luka i češnjaka, nula zelja, nula zelene salate, nula voća s kožicom... vrlo malo mliječnih proizvoda, katastrofa). Tek puno kasnije mi je palo na pamet da je uzrok ipak bio loša tolerancija mlijeka. Mlađi sin nije imao nikakvih problema s tim, a nema ih ni dan danas (iako njega isto ne filamo pretjerano s mliječnim proizvodima, jer on je astmatičar i sluz u plućima je zadnja stvar koja mu treba). Popije šalicu mlijeka ujutro i ne pretjeruje s tim.

    Moj sin danas normalno jede jogurt, većinu sireva (jer rade se od fermentiranog mlijeka - to je lakše probavljivo) ali ako popije mlijeko, bilo kakvo kravlje, bude svega... Od kozjeg ima slabije simptome, ali opet prisutne, ako je obično mlijeko. Od jogurta mu nikad nije bilo ništ - sreća da to voli.

  18. #18
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    smrdljive i sluzave stolice su kod mojih bile povezane s nekakvom prehladom, virozom.

  19. #19
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Argente, a jel ti ima proljevaste stolice ili neki drugi problem sa probavom?

    Ako je samo stvar u mirisu, onda ne vidim zašto ići u restrikcije jelovnika. Kod nas su bile normalne, najčešće senf žute, nekad zelenkaste, nekad malo sluzave, ali u globalu prave mliječne.
    I kod mog su normalne stolice počele tek kad je počeo stvarno i jesti neke količine dohrane.

  20. #20
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Ne, sve ostalo normala, odnosno isto kao kod tvog. Vidim da je kod Peterlininog sina situacija bila znatno drugačija, ovdje je u pitanju samo šnjof...

  21. #21
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Da te onda utješim-ovaj vonj će ti biti pjesma u usporedbi s onim pravim kad se projede
    Uživaj!

  22. #22
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Evo jucer i danas opet normalna stolica (da mi je netko rekao da cu se tolko veselit dreku ne bi mu vjerovala )
    Jos na pocetku je on imao sluzave stolice i to sam skuzila da je od mlijeka pa sam ga izbacila.. Onda je jedan dan opet imao sluzavu i skuzila sam da je od dimljenog sira pa sam i njega maknula.. Od čega je ovo bilo ne znam, zabrinulo me jer stvarno nista novo nisam pojela..

  23. #23
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Nastavljaju se naši problemi sa stolicom. Maleni je i dalje isključivo dojen, prije 2 tjedna radili smo nalaz za bakterije zbog sluzi i sve je ok, prije mjesec dana radili smo test na krv jer je imao krvi u stolici i prva stolica je pozitivna na krv a druge dvije negativne i to kao znači da je sve ok i da valjda ima ragadicu.. Ako se krvarenje ponovi gastroenterologu idemo..

    Pedijatrica mi je sad na godišnjem, maleni već 4 dana kaka strašno čudnu zelenu stolicu nalik algama, kaka često i strašno je sluzavo. Maloprije je u peleni bilo dosta krvi pomiješane sa sluzi..
    Ja ne znam šta bi , sva sam isprepadana sad
    Inače je dobre volje, skroz živahno dijete..

    Da, i osip ima ma guzi, nikad ga nije prije imao.. A ja nisam ništa novo uvela u svoju prehranu..

  24. #24

    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav Apsu.zanima me da li su tvojem decku nestale sluzave kisele stolice. moj ce decko idući mjesec napuniti 2 godine a stolice su mu jos uvijek tak kisele i ponekad dosta sluzave i dosta masne.Luda sam već od tog dreka .Da zaboravila sam reći da jos uvijek siki.

  25. #25
    kika222 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    667

    Početno

    Moja curica ima skoro tri mj i zadnjih dva tj je imala povremeno sluzave stolice i išla sam kod pedijatrice s njom i dali smo kakicu na analizu i sve je ok. Međutim zadnjih par dana sluz u kakici se povećala i stolica je počela jako ali jako kiselo smrditi.... nije se povećala učestalost kakanja, normalno siše i nema temperaturu. Glupo mi je zvat pedijatricu opet, (nije baš susretljiva)jer mi je zadnji put kad sam bila kod nje rekla da ne paničarim...
    Apsu ako vidiš post napiši kako je kod vas prošlo....
    Posljednje uređivanje od kika222 : 29.09.2015. at 07:48

  26. #26
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Proslo je sa uvodenjem dohrane sa 6 mjeseci. Do tad nas je cesto zezala sluz, nikad nije bio bolestan, nikad imao bakterije, uvijek sve u najboljem redu.
    Jedino sto sam bila zakljucila je da mu smeta kravlje mlijeko koje popijem, tad je znalo biti i krvi u stolici. Pa sam izbacila mlijeko i pratila ga dalje, no nisam pohvatala što bi mu jos moglo smetat i radit sluz..

  27. #27
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    Za 7 dana punimo 3mj
    Jucer je pocela ta "smrdljiva" stolica, danas evo zeleni proljev (bas voda voda, curi iz pelene na sve strane)
    Dr.sam zvala rekla je waya kapi pa se javit ako ne prodje za 2 dana.
    Isto slini i gura ruke u usta stalno, a zadnja 3 dana i noci sisa svaka 2-3h (skok bit ce)
    Nemam pojma trebam li se zabrinut i trcat kod dr ili sam da cekam kao sto je rekla

  28. #28
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Nema u principu doktor sto napraviti s tim. Ima li jos kakvih simptoma? Moze li biti crijevna viroza?

    Guta li puno zraka dok sisa? Osobno ne bih dala kapi.

  29. #29
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    Pocela je i povracat jucer nakon svakog podoja...
    Polako se navecer stolica popravila tj stvrdnila (iako je i dalje zelenkasta sa kao nitima nekim senfastim - sry na detaljima)
    Po noci 3 podoja, nije bilo povracanja i nema stolice vise... samo puuuno prduckanja... sad bas papa pa cemo vidit kako ce proc dorucak
    A za gutanje zraka, ne znam.. dignem ju podrignit (osim po noci kad zaspe), nekad cak pol h poslije jela pocne kenjkat i ona sama trazi podic se pa jos podrigne

  30. #30
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    Iiii skontali da nam izasao mali zubic... bit ce da je sve onda zbog tog

  31. #31
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Moguce da je bilo vise slina zbog zuba, a veca kolicina sline moze uzrokovati probleme sa stolicom.

  32. #32
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    Dr je ipak trazila analizu stolice... budemo vidjeli

  33. #33
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Ne znam je li joj kakica kisela, ali smrdi tako. Ako ne primijetim istu sekundu kada se pokaka, a u pelenama je i potrbuške, kakica se zna zalijepit za prednji dio, i onda koža sva pocrveni, kao opekotina. Mazali smo sa Sudocremom i prođe. Ali se ponavlja. Nismo spremni za bespelenaštvo, uglavnom jer ona ne pokazuje apsolutno nikakve znakove kada se misli pokenjati. Imamo tuticu i stavila bih je tamo, ali ista stvar. Nemam blagog pojma kada će se pokakati. I onda odem iz sobe, u kuhinju pripremiti doručak ili nešto. Vratim se, a kakica smrdi, i onda sve ispočetka. Posipala sam kakicu sodom bikarbonom da vidim hoće li biti reakcije, ali nije bilo. Ići ću po lakmus papir.

    Kaka je normalne konzistencije. Nije proljev.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 20.04.2016. at 20:58

  34. #34
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam je li joj kakica kisela, ali smrdi tako. Ako ne primijetim istu sekundu kada se pokaka, a u pelenama je i potrbuške, kakica se zna zalijepit za prednji dio, i onda koža sva pocrveni, kao opekotina. Mazali smo sa Sudocremom i prođe. Ali se ponavlja. Nismo spremni za bespelenaštvo, uglavnom jer ona ne pokazuje apsolutno nikakve znakove kada se misli pokenjati. Imamo tuticu i stavila bih je tamo, ali ista stvar. Nemam blagog pojma kada će se pokakati. I onda odem iz sobe, u kuhinju pripremiti doručak ili nešto. Vratim se, a kakica smrdi, i onda sve ispočetka. Posipala sam kakicu sodom bikarbonom da vidim hoće li biti reakcije, ali nije bilo. Ići ću po lakmus papir.

    Kaka je normalne konzistencije. Nije proljev.
    Možeš po lakmus, ali možeš i po probiotik, bilo koji, samo da je za bebe. Reći će ti u ljekarni koji možeš uzeti. To će uravnotežiti crijevnu floru i problem riješen. Nije to zaprqvo ništ strašno, ali izaziva pelenski osip.

    Tutica ti je dobra ideja. Svakq ti čast. Vidim puno roditelja iz okruženja koji predugo čekaju s tim pa se bore s osipima, muče s presvlačenjem i pranjem itd. Probaj staviti curu uvijek u isto vrijeme, štajaznam, ujutro ili nakon obroka. Sad ti je idealan tr2nutak dok se još ne diže. Ritqm se uspostavi prilično brzo. Moj stariji je skužio od prve i to slučajno, kad smo ga fore radi stavili na tuticu. Iako još ni blizu nije govorio, a ni hodao samostalno, puzao je do kahlice i pokazivao da mu treba. Spasio si je zadnjicu s tim. Nismo forsirali skidanje pelene, ali taj od jako rane dobi nije htio kakati u nju. Pišanje je drugo i nije sad bitno. Mlađem je trebao koji mjesec dulje, ali isto je brzo išlo. I to gotovo bez ikakvog truda. Sretno!

  35. #35
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Hvala.

    Stavljala sam je, ali samo sjedimo i čekamo. Odem van, i za pet minuta je ukakana.
    Ali nisam već dugo pokušavala, mogla bih opet. Posebno jer sada puno bolje sjedi.

    A kiselina. Glupača, dala sam joj naranče, i kasnije pročitala da to hoće ukiselit stolicu.

  36. #36

    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Postovi
    321

    Početno

    moja prva misao je da je od hrane, jesi nesto uvodila novo u prehranu ili mozda neki novi zacin? po mom iskustvu je daleko premala za skontat kad treba kakati. ili je moj tutlek pa mu je trebalo 2.5 godine....

  37. #37
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Nope. Dobro, dobiva više voća jer mi se činilo da joj to pomaže umiriti zube koji rastu. Gricka jabukicu pa zaboravi gristi rukicu. Inače ih stalno gura u usta i pipa zube koji rastu. Ne znam, ali mislim da ću izludjeti ako joj budem morala još godinu dana brisati kaku iz pelene i nositi je na pranje.

  38. #38

    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Postovi
    321

    Početno

    neces, polako svi smo to prosli

  39. #39

    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Postovi
    321

    Početno

    ja bi odnijela stolicu na analizu ako ne bude bolje. mislim da odjednom ne moze postati osjetljive koze znaci kakica je u pitanju. ja sam svom za grickanjr davala one male kekse sto stan u ruku kkoo mali petiz beure

  40. #40

    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Postovi
    321

    Početno

    pisem lijevom rukom jeer dojim na desnom boku pa ima tipfelera

  41. #41
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Odlučila sam joj ne davati nikakve kekse. Već je ovako bumbar, kada bi papala kekse bila bi, ma ne znam, neću ni zamišljati. Jednom joj je slučajno dospio onaj Digestive keks u ruke i pojela ga je u rekordnom vremenu. Nisam se ni snašla, samo su ostali tragovi mrvica. Tatini geni. Slavonci.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 21.04.2016. at 23:13

  42. #42

    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Postovi
    321

    Početno

    idem na dojenje sekundu imam pitanje

  43. #43
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Odlučila sam joj ne davati nikakve kekse. Već je ovako bumbar, kada bi papala kekse bila bi, ma ne znam, neću ni zamišljati. Jednom joj je slučajno dospio onaj Digestive keks u ruke i pojela ga je u rekordnom vremenu. Nisam se ni snašla, samo su ostali tragovi mrvica. Tatini geni. Slavonci.
    Ispravna odluka! Imam dojam da je to gore zlo za kiselu stolicu od onih naranči.

    Btw. ne brini oko djetetove kilaže, normalno je da u ovoj dobi budu bumbari. To je prolazno - moj stariji je bio isto bumbar prije nego je prohodao, a onda je to jaaako brzo došlo u normalu. Isto je jeo sve što je našao (čak i mrvice s poda, ajooooj, nikad nisam kuću čistila kao tada).

  44. #44
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,413

    Početno

    Evo, podižem staru temu da ne otvaram novu.

    Beba 13 mjeseci, jede apsolutno sve. Već mjesecima stolice su mu svijetložute, kiselkaste, najčešće kašaste. Ajmo reći, u 90% slučajeva. Trbuh jako velik.

    On sam jako dobro, i previše napreduje visok i debeljuškast. Ali ta stolica ga muči, sada je dobio i grozan osip po pelenskom području.

    Pedijatrica je predložila da za početak eliminiramo iz prehrane kravlje mlijeko i jaja i da uvedemo Allernovu. Inače je malo ovisan o bočici i pije dosta mlijeka (završili smo s dojenjem, dudu neće). Kako će to proći, fakat ne znam.

    Ima li netko slično iskustvo? Neki savjet? Hvala!

  45. #45
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Meni su znali imati kiselije ako bi više voća pojeli, posebno agruma.

  46. #46
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj *mamica* prvotno napisa Vidi poruku
    Evo, podižem staru temu da ne otvaram novu.

    Beba 13 mjeseci, jede apsolutno sve. Već mjesecima stolice su mu svijetložute, kiselkaste, najčešće kašaste. Ajmo reći, u 90% slučajeva. Trbuh jako velik.

    On sam jako dobro, i previše napreduje visok i debeljuškast. Ali ta stolica ga muči, sada je dobio i grozan osip po pelenskom području.

    Pedijatrica je predložila da za početak eliminiramo iz prehrane kravlje mlijeko i jaja i da uvedemo Allernovu. Inače je malo ovisan o bočici i pije dosta mlijeka (završili smo s dojenjem, dudu neće). Kako će to proći, fakat ne znam.

    Ima li netko slično iskustvo? Neki savjet? Hvala!
    Nemam savjet, ali imam isto iskustvo - kod mog starijeg pokazala se intolerancija na laktozu. Od rane dobi ne pije nefermentirano mlijeko. Fermentirano (jogurt, sireve) podnosi nešto bolje, ali isto mora dobro paziti da ne pretjera.

    Za eliminaciju kiseline iz organizma pojačaj unos lužnatih namirnica: banane, avokado, krastavac (svježi), orašasti plodovi (orah, badem), povrće svježe i kuhano, žitarice - naročito zob (zobene pahuljice su zakon), heljda, proso...
    Istovremeno ograniči unos namirnica koje povećavaju kiselost organizma: mlijeko, jaja, crveno meso, rafinirani šećeri i drugi slatkiši, pekarski proizvodi od bijelog brašna...

    Za brzo uklanjanje kiseline iz organizma nije loše tijekom nekoliko dana (ne dulje od tjedna, da se ne naruši pH organizma) koristiti sodu bikarbonu - u 1 dl vode (pola čaše) staviš najmanju žličicu sode bikarbone i miješaš dok se ne otopi u potpunosti. To se popije 1x dnevno. Osim toga, možeš i guzu oprati tom otopinom.

    Evo malo tuđe pameti: https://www.krenizdravo.hr/prehrana/...lica-namirnica
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 02.12.2020. at 11:32

  47. #47
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,413

    Početno

    Hvala ti, ali kod nas potencijalni problem nije laktoza nego protein kravljeg mlijeka.

    Prva reakcija na Allernovu je grozna.

    Sto se tice tih "kiselih" i "luznatih" namirnica, "luznate" jedemo svakodnevno, napose bananu, zob i raznorazno povrce. Od "kiselih" vrlo rijetko jaje i teletinu, ali mlijeko svakodnevno, u velikim kolicinama. I ta bocica mu je zamjena i za sisu i dudu i sluzi za uspavljivanje.. TO je problem.

  48. #48
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj *mamica* prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala ti, ali kod nas potencijalni problem nije laktoza nego protein kravljeg mlijeka.

    Prva reakcija na Allernovu je grozna.

    Sto se tice tih "kiselih" i "luznatih" namirnica, "luznate" jedemo svakodnevno, napose bananu, zob i raznorazno povrce. Od "kiselih" vrlo rijetko jaje i teletinu, ali mlijeko svakodnevno, u velikim kolicinama. I ta bocica mu je zamjena i za sisu i dudu i sluzi za uspavljivanje.. TO je problem.
    To nije problem s bočicom nego problem s uspavljivanjem... Probaj malo promijeniti ritual - npr. uvesti čitanje slikovnica i češkanje. Nemoj djetetu oduzimati bočicu, ali u nju stavi vodu - ne mlijeko, ne čaj, ne sokove...

    Kod mog mlađeg sina pomogao je "prijelazni objekt" - plišani pas koji je s njim spavao od njegovog prvog Božića (kad je imao pola godine) do desete godine - ovakav: https://images-na.ssl-images-amazon....6B2WL._AC_.jpg

    Ne možeš djetetu naturiti tako nešto. Probaj ponuditi. Dodijeli mu neku ulogu - neka priča priču za laku noć ili češka tvog sina iza uha... Naš sin je svog plišanca odabrao kad je od moje sestrične dobio božićni poklon. Taj pas je bio na kutiji kao ukras. Prigrlio ga je i obožavao. Čak smo kupili novog kad se stari gotovo raspao. Danas ih drži u ladici, ali ne da baciti ni slučajno. Stariji sin isto je bio obožavatelj plišanih igračaka. Kad bolje razmislim, nisu oni ni danas ravnodušni na svoje liblinge, i dalje povremeno iz ladice izroni neki plišani medvjed, pas, tuljan...

    Dude - moja djeca dude varalice nisu podnosila, to su kasnije zvali "prevara" jer iz toga ništa nije curilo.

    Morat ćeš u jednom periodu utrošiti više vremena na isprobavanje novih rituala za uspavljivanje. Sretno!

  49. #49
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,413

    Početno

    Odlučila sam se na sve ili ništa budući da mi je u tom trenutku bilo dosta svega - nespavanja, kiselih stolica, ono, baš mi je puknuo film. Konzultirala sam se s drugim pedijatrom koji smatra da nije u pitanju alergija nego baš to nalijevanje.

    I jednostavno sam mu oduzela noćnu bočicu. Nikakvi prijelazni predmeti nisu dolazili u obzir - dude, krpe, igračke, to je samo zamjena jedne ovisnosti drugom i razmišljala sam, kada već hoću da to riješim, idemo se riješiti svega. Okupala ga, dala mu bočicu da je popije prije spavanja uz prigušeno svjetlo i maženje i hop u kolica (u njima se uspavljuje).
    Prvu noć plakao je s prekidima 2 i pol sata uz naše nosanje, maženje, pjevušenje i sl. Nudila sam mu i vodu u čaši, odbijao je. Pred jutro je popio vode, pojeo zdjelu pure s jogurtom (ne pitajte u koja doba i kako je došlo do toga ) i sam samcat se popeo na krevet, legao i zaspao i odvalio još 4 sata spavanja. Tu sam skužila da mu moram pojačati večeru, fakat je glad bila u pitanju.

    Drugu noć se budio svako malo, ali bez plača, maženje, pjevušenje i malo nosanja su bili dovoljni za uspavljivanje.

    Treću noć se budio par puta, u sekundi bi zaspao odmah. S tim da sam mu svaku noć nudila čašu s vodom koju je odbijao, i tu treću noć ju je objeručke prihvatio kao da uzima bočicu i šokirao se kada se zalio vodom. Biće mislio u polusnu da je bočica.

    I evo, sinoć ništa. Nada. Spava kao topić, samo jedno buđenje oko 11h. Kihala sam, vrtili smo se u krevetu, stariji sin je prelazio u našu sobu i nazad... on ništa. I evo me u 5 ujutro pijem kavu, tipkam i ne znam šta ću od sebe Sada se moramo priviknuti na spavanje bez bijelog šuma. Inače noću spava bez njega, ali generalno bolje i čvršće spava dok šumi pa ga nismo gasili tijekom ovog odvikavanja od bočice.

    Nadajmo se da ovo nije samo epizoda i da prelazi u trajno stanje. Mlijeko smo srezali na 400 ml dnevno, bočice isključivo prije spavanja i jedna popodne kada ga nervoza uhvati i skužila sam da ga ona smiri. Stolica je se unormalila treći dan. Vidjet ćemo kako će ići dalje, ali evo, ohrabrujem sve mame koje se muče sa nespavanjem većih beba (ma nije ni on više beba sa 14 mj...) i danonoćnim i cjelonoćnim nalijevanjem da se odluče na iskorak. Ponekad je, očito, strašnije nama nego njima, a evo vidite kako može utjecati i na zdravlje djeteta.
    Posljednje uređivanje od *mamica* : 18.12.2020. at 05:01

  50. #50
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Bravo!

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •