Pokazuje rezultate 1 do 11 od 11

Tema: Varaždin - novorođenče peru medicinskim benzinom?!

  1. #1
    Abelha avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    41

    Početno Varaždin - novorođenče peru medicinskim benzinom?!

    Kad je jučer na posljednjem predavanju varaždinskog tečaja za trudnice sestra s odsjeka za novorođenčad rekla da dijete nakon poroda peru medicinskim benzinom, ostala sam baš ono šokirana.

    Dakle, veli da kad rodite da se dijete prvo opere pod laganim mlazom vode i zatim se od verniksa prebriše medicinskim benzinom. Veli da nisu prijemijetili da bi od toga bilo nekakvih štetnih posljedica, a kao obrazloženje ja navela da su razlozi tome čisto praktični - da je verniks jako sklizak i da je onda sestrama lakše baratati s djetetom kad se dijete tako očisti i da se inače od njega po bebinom tijelu love mucice i to onda nikak ne izgleda.

    Ja to nisam mogla vjerovati. Mi smo doma kupili medicinski benzin jer se s njim super skidaju flekići od naljepnica sa staklenki i slično i onda kad treba tak nešto napraviti, pošto sam ja trudna zagnjavim svojeg mužića da to obavi umjesto mene jer neću uopće udisati te pare, a i dobro se zna da benzin, alkohol i sl. koža apsorbira jako brzo. I onda s tim bebu prati... Bože...

    I to mi je grozno bilo čuti i zato jer je na prvom predavanju sestra Erika rekla da se dijete samo lagano prebriše. Ali ona je pričala o tome kak bi trebalo biti, a nije... Ono što sam ja znala o tome je da je verniks hranjiv i izuzetno dobar za dijete i da bi najbolje bilo da se uopće prvih par dana beba ne kupa jer ga preko kože apsorbira, a to je pogotovo bitno dok ne nadođe mlijeko.

    Ne znam... Što vi mislite o tome? Da li ja pretjerujem i takav postupak zapravo nije štetan?? Nekak mi to nije jasno.

  2. #2
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Ko pred 50 godina u Petrovoj.
    Retro pristup.

  3. #3
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Meni je to strasno.
    Ja sam u planu poroda, a i na licu mjesta, naglasila da ne zelim da ga peru kupkom vec samo obicnom vodom.
    Imao je verniksa samo na pregibima i tako je i ostalo.

  4. #4
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Baš svašta, kod nas u Riječkom ostave taj verniks baš namjerno jer je to dobro za dijete, kod nas ga samo malo prebrišu uopće se ne pere prvi dan, pa to mi nije normalno da bi netko išao skidati i to još s medicinskim benzinom... ti napiši u planu poroda da to ne želiš! A ja mislila kako je Varaždinsko rodilište jako napredno
    Posljednje uređivanje od Mali Mimi : 27.03.2014. at 08:44

  5. #5
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Retro je u Varazdinu in i to ne na dobar nacin, recimo uvodjenje predradjaone

    Ovako, u radjaoni su moju bebu samo prebrisali i takvu mi je dali na ona dva sata, a koza na kozu sam je dobila odmah, cim su odmotali pupcanu oko vrata
    Kupali su je tek navecer, oko 9, al koliko sam ja vidjela samo kupkom za bebe
    Verniksa je jos ostalo
    Drugi dan je druga sestra obrisala malo s uljem verniks oko uha i opet okupala
    Benzin sam u sobi vidjela i cudom se cudila cemu to

  6. #6
    t.r.a.c. avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    102

    Početno

    Tražite da ne peru dijete uopće. Ništa mu neće biti, prebrišite ga same lagano krpicom vlažnom, i to samo u pregibima, i namažite te iste pregibe sa ostacima verniksa-prirodnom kremom za kožu.

    To je Vaše dijete, i Abelha, smatram da si u pravu u vezi svega, ali sad je to onaj dio gdje se mi moramo boriti za svoje!

    (ja svoje drugo dijete nisam oprala 4 dana od poroda, osim u području pelena sa krpicom i vodom. i ništa joj nije bilo)

  7. #7
    Abelha avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    41

    Početno

    Citiraj t.r.a.c. prvotno napisa Vidi poruku
    ...ja svoje drugo dijete nisam oprala 4 dana od poroda, osim u području pelena sa krpicom i vodom. i ništa joj nije bilo
    Ovo je valjda najbolje što si mogla napraviti. Iskreno, ja se nadam da neću biti prisiljena roditi ovdje jer stvari koje se u zadnje vrijeme dešavaju tu idu samo na lošije.

  8. #8
    t.r.a.c. avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    102

    Početno

    drugo dijete nisam rodila u vž rodilištu

    procedure i prakse koje oni provode nisu zakon, povremeno se nađe neka trudnica koja ne pristaje na isto (npr ne želi klistir, ne želi cijepiti, želi otići kući odmah nakon poroda i sl.), no takvih je malo. ali mislim da se u rodilištu neminovno suočavaju s tim da žene pokazuju svoje pravo glasa, i sad ih takav način rada zbunjuje.

    ja sam definitivno uvijek za suradnju, ali sam (na teži način-zbog vlastitog prvog poroda) naučila da je ovo porod žene, a ne porod osoblja, i da dok god je s djetetom sve u redu, možete raditi ono što vama kao rodilji i majci odgovara. da će oni kontrirati i uvjeravati vas u suprotno-hoće, ali samo zato jer se još ne znaju snaći u tim novim situacijama. dok god žene šute, djecu će prati s medicinskim benzinom :/

  9. #9
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Ajme, ajme! Na svetom duhu se bebe ne kupaju, samo ih prebrisu lagano.. Tek drugi dan su mu malo oprali kosicu, do tad je bio sav krvav, a vernix je ostao po njemu jos par dana, znaci nisu ga skidali., ovo je uzas, ja bi im napisala da to ne dopustam!

  10. #10
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Pa pranje je najmanji problem - velis da neces i gotovo
    Tu ne mogu prijetiti da time ugrozavas svoje dijete, kao na porodu

  11. #11
    macaklinka? avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Krasno, Velebit
    Postovi
    84

    Početno

    Ja sam stavila u plan poroda da ne želim da mi peru dijete. Sve sam raspravila s primaljom i rekla ja da nema problema. Pa ipak sam na katu dobila izribanu bebu koja je mirisala na šampon umjesto na svoj najfiniji mljac miris bebe

    Bilo je to u Rijeci.

    Sent from my GT-I8190 using Tapatalk

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •