Pokazuje rezultate 1 do 12 od 12

Tema: Marama ili sling?

  1. #1
    Bakkar avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Lokacija
    Sisak
    Postovi
    53

    Početno Marama ili sling?

    Drage mame, molim pomoć... Htjela bih si nabaviti neko "pomagalo" za nošenje štrumpfića, ali iskreno, ne znam koje! Sada ima 2,5 mjeseca i treba mi nešto što se lako i jednostavno koristi, relativno brzo "namontira" i da nam je oboma ugodno! Većinu dana sam sama s njim i treba mi da ga mogu ubaciti dok nešto po kući obavim, skoknem u trgovinu(živim na 4.katu bez lifta) ili za povremeno odmaranje od kolica u šetnji! Razmišljala sam (i skoro kupila) sling kad mi je frendica rekla da se oni nisu mogli naviknuti na njega jer je ona stalno morala jednom rukom pridržavati da tkanina ne isklizne iz ringova!?!? Pretpostavljam da je greška u tehnici stavljanja, pa me zanimaju vaša iskustva i preporuke!
    Koje su razlike slinga i elastične marame, što je jednostavnije i praktičnije?
    Isto tako vas molim i savjet i preporuku gdje i koji kupiti, kakav materijal je bolji, po mogućnosti preko weba, jer u mom gradu nema nigdje išta slično, a neće mi se voziti u Zg samo po to, pa mi je online shopping najjednostavnija varijanta?
    Hvala vam unaprijed!
    Posljednje uređivanje od Bakkar : 27.03.2014. at 10:59

  2. #2

  3. #3
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    i sling i marama su ok za dijete te dobi
    marama se teže namješta ali stoji simetrično, i na jedno i ne drugo treba se naviknuti, ovisi i o osobi, kako ti klikne
    sling ćeš koristiti vjerojatno duže, i kad je dijete veće

    takva su bar moja iskustva
    bilo bi dobro da ti netko kog poznaš posudi i pokaže obe nosiljke - znale su se cure dogovarati i preko foruma za takve sastanke

  4. #4
    Bakkar avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Lokacija
    Sisak
    Postovi
    53

    Početno

    Ne otvara mi link ali na mobu sam, možda zato!
    I meni je sling izgledao jednostavniji i praktičniji, a onda me frendica zbedirala s tim klizanjem ringova! Pa nije valjda da mi dijete može ispasti iz njega?!
    Sa starijom malom sam bila dobila klokanicu(prije 10 god-tad baš nije ni bilo alternative, ili bar ne toliko rašireno), ali nismo je uopće nosili u njoj- jednom probali i to je bilo to! Dala sam je dalje! Slingovi i marame mi djeluju puno prirodniji i bolji za kikače!

  5. #5

  6. #6

    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    24

    Početno

    Citiraj Bakkar prvotno napisa Vidi poruku
    Drage mame, molim pomoć... Htjela bih si nabaviti neko "pomagalo" za nošenje štrumpfića, ali iskreno, ne znam koje! Sada ima 2,5 mjeseca i treba mi nešto što se lako i jednostavno koristi, relativno brzo "namontira" i da nam je oboma ugodno! Većinu dana sam sama s njim i treba mi da ga mogu ubaciti dok nešto po kući obavim, skoknem u trgovinu(živim na 4.katu bez lifta) ili za povremeno odmaranje od kolica u šetnji! Razmišljala sam (i skoro kupila) sling kad mi je frendica rekla da se oni nisu mogli naviknuti na njega jer je ona stalno morala jednom rukom pridržavati da tkanina ne isklizne iz ringova!?!? Pretpostavljam da je greška u tehnici stavljanja, pa me zanimaju vaša iskustva i preporuke!
    Koje su razlike slinga i elastične marame, što je jednostavnije i praktičnije?
    Isto tako vas molim i savjet i preporuku gdje i koji kupiti, kakav materijal je bolji, po mogućnosti preko weba, jer u mom gradu nema nigdje išta slično, a neće mi se voziti u Zg samo po to, pa mi je online shopping najjednostavnija varijanta?
    Hvala vam unaprijed!
    Iz mg iskustva marama je puno bolja stvar. Ja sam kupila sve varijante - imamo i sling, i maramu i mei tei. Maramu koristimo od bebačevog 3. tjedna, obožava se nositi u njoj. Meni je neusporedivo lakše od slinga, jer se kod marame težina bebača ravnomjerno rasporedi na ledja, dok kod slinga težina ipak više ide na jedno rame.
    U početku je on čim bi ga stavila u maramu istu sekundu zaspao, ja bi mu pokrila glavicu maramom, a ja bi bila potpun slobodna s rukama da radim bilo što (kuhanje, pisanje zadaća sa starijima). Sa slingom se nikad nisam tako dobro osjećala, uvijek bi ga pridržavala s jednom rukom, bojala bi se da mi nekako ne ispadne.
    E sad, što se tiče marame, ja sam uzela Dydimos, naručila sam direktno od njih iz Njemačke, stigla mi je za par dana poštom. Cijena je malo paprena, ali isplatilo mi se svake lipe. Dobije seuz maramu i CD s uputama, ima ja mislim 12 raznih varijanti nošenja (naprijed, otraga kao ruksak, na boku...).
    marama je sjajna stvar.
    Mei tei mi je isto super, malo se možda lakše montira, ali sve je stvar navike. Ja maramu smontiram doslovce za sekundu. Za mei tei bebač ipak mora dobro samostalno držati glavicu, a i bed mi je kad zaspi, onda mu moram pridržavati glavicu ako hodam, jer ne mogu mu lijepo zamotati glavicu kao kod marame.
    Sve ima svoje prednosti i mane, ali marama nam je definitivno najdraža.
    Što se materijala tiče, materijal kod Dydimosa je dosta čvrst, mrvicu elastičan. Bojim se ja kod tih elastičnih maramam da se one previše rašire kod težih beba. Ja mališu kako svežem nigdje ne bježi, a sad je već pravi mali king kong sa svojih skoro 8 mjeci i skoro 11 kg.
    Evo, nadam se da sam ti malo pomogla.

  7. #7
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    ja imam i maramu i sling i mei tai, nije mi zao ni lipe koju sam potrosila na nosiljke jer su mi definitivno olaksale zivot i sve sam ih iznosila do maksimuma.

  8. #8
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Ja imam sling i jedva otpustim ringove, kamoli da mi sami otpustaju tkaninu.. U polozaj koljevke ga nikad nisam uspjela staviti ali zato prsa o prsa iz prve i jako mi je stabilno i čvrsto, obozavam ga nositi Kod slinga je super što ga jednom svežeš a onda kasnije stavis na sebe za sekundu..

  9. #9
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj Apsu prvotno napisa Vidi poruku
    Ja imam sling i jedva otpustim ringove, kamoli da mi sami otpustaju tkaninu.. U polozaj koljevke ga nikad nisam uspjela staviti ali zato prsa o prsa iz prve i jako mi je stabilno i čvrsto, obozavam ga nositi Kod slinga je super što ga jednom svežeš a onda kasnije stavis na sebe za sekundu..
    i ja ovako, ali s većim djetetom (ova zadnja rečenica)

    što se tiče čvrstoće ringova, treba biti siguran da je sling iz pouzdanog izvora - ja sam šivala slingove i sama, ali sam nabavljala ringove baš za to namijenjene. IMa i o tome starih rasprava po forumu.

  10. #10
    Bakkar avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Lokacija
    Sisak
    Postovi
    53

    Početno

    Marilina, tako mi je i frendica rekla-da se stalno bojala da joj ne ispadne i da ga je stalno pridržavaka rukom!
    Ali mislim da je sve stvar u praksi vezanja, ona je pokušala 2-3 puta i odustala!
    Naručila sam za početak ipak sling, PixieKid-ov! Za 10-tak dana će imati školicu vezanja, pa ako uspijem ću nastojati otići i vidjet ću kako će nam ići, pa ćemo širiti kolekciju Meni je najbitniji za po stanu kad smo sami i da se mogu spustiti do trgovine s obje slobodne ruke
    A sad sam se zagrijala i za Mei Tai... Al za njega je još mali! Taman dok se ispraksiramo malo sa slingom, pa ćemo na ljeto/jesen probati i to!
    Posljednje uređivanje od Bakkar : 27.03.2014. at 17:47

  11. #11
    Bakkar avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Lokacija
    Sisak
    Postovi
    53

    Početno

    Dobili mi danas svoj sling Oprala sam ga i sad me zanima smijem li ga malo popeglati Mislim zbog klizanja tkanine kroz ringove. Ovako mi dosta neuredno izgleda, a i teže ga je složiti, ali se bojim da zapeglan ne bude klizio iz ringova!
    Posljednje uređivanje od Bakkar : 29.03.2014. at 20:13

  12. #12
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Ne treba ga peglati, nikako ga nemoj prati u omeksivcu, a ako jesi, isperi ga par puta bez praska.
    Ako ti se baš jako čini neuredan, popeglqj samo rep, onaj dio koji visi. I to samo kraj.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •