Stranica 47 od 53 PrviPrvi ... 374546474849 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 2,301 do 2,350 od 2608

Tema: bronhiticari, astmasi, sinusasi - kako je? 4. dio

  1. #2301
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    A preživit ćemo ni to nekako. Hvala na savjetima.

  2. #2302
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj VeraM prvotno napisa Vidi poruku
    Nemam volje čitat cijelu temu. Izgleda da imam i ja malog bronhitičara. Ovaj put je virusni koji je bio zalječen, ali ne skroz izlječem, pa nam se vratio. Ugl du joj bronhi puni sluzi, čim legne odmah ju počne gušit. Ne spavamo nikako. Inhaliramo ju 4,5 puta dnevno i fiziološkom. Što još mogu napravit da joj olakšam.
    Ne želim dijeliti savjete, da te ne navedem na krivi put, ali moj mlađi sin (s dišnim problemima od rođenja, dijagnoza astme negdje od treće-četvrte godine, a na babyhalleru od rođenja) svake je godine na moru imao to PRIVREMENO pogoršanje simptoma (kašalj, pojačano izbacivanje sluzi). Isto sam se u početku prepadala, a dr (obična pedijatrica, nisam ni dospjela do Srebrnjaka) je rekla nek samo nastavimo s kupanjem, jer će to potaknuti čišćenje pluća. I stvarno je bilo tako. Moj E. je čak i s temperaturom otišao na more jedne godine, a budući da je ljubitelj kupanja, nismo mu branili. Iskašljavao je doslovce grumenove sluzi. Legendarna situacija - Rabac, plaža, moj E. roni, nakon toga kašlje i pljuje grumenje sluzi, a ribica (špar ili neka slična) hop i to proguta... Crkli smo od smijeha.

    Kako god bilo, čini mi se da je kod vas slična stvar. Zalijepljena sluz iz pluća sad će se odvojiti i izaći, a to privremeno izgleda baš gadno, ali ne boj se mora. To je zalog zdravlja tijekom zime.

  3. #2303
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    I da - radi joj posturalnu drenažu. Već sam puno puta stavljala upute, ali ako trebaš, mogu ponovno. Ovo: https://metrohealth.net/healthwise/p...r-lobes-sides/

  4. #2304
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    to zadnje ja zovem danfanje,
    prva faza je u krilu malko nakoso , pa onda preko koljena da je dete nagnuto prema dole

  5. #2305

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    1,175

    Početno

    Uskoro trebam sa starijim na kontrolu kod pulmologa, pa mi tako ide po glavi, kako se isti prošli put iščuđavao da kako je obit. lječnik djetetu prepisao citiram : " antibiotik i salbutamol zajedno " uz napomenu kako dotični dr. ne zna što radi( tako je i napisao u nalazu...)
    Ovo ljeto isti slučaj, budući su leukociti bili povišeni, dr. prepisala antibiotik, ali kako je bio pun šlajma i rekla je da škripi na sve strane, da treba uzimati i ventolin...
    Kakva su vaša iskustva,što mislite o tome...

  6. #2306
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    Prvi put cujem da to ne ide skupa

  7. #2307
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj cappy prvotno napisa Vidi poruku
    Uskoro trebam sa starijim na kontrolu kod pulmologa, pa mi tako ide po glavi, kako se isti prošli put iščuđavao da kako je obit. lječnik djetetu prepisao citiram : " antibiotik i salbutamol zajedno " uz napomenu kako dotični dr. ne zna što radi( tako je i napisao u nalazu...)
    Ovo ljeto isti slučaj, budući su leukociti bili povišeni, dr. prepisala antibiotik, ali kako je bio pun šlajma i rekla je da škripi na sve strane, da treba uzimati i ventolin...
    Kakva su vaša iskustva,što mislite o tome...
    Otkad je na trajnoj terapiji, moj mlađi nije dobio antibiotik ni jednom. Ali baš ni jednom. Uvijek ga je pedijatrica slala u laboratorij da vidi da li treba.

    Ove godine na moru dobio je gadnu upalu grla i dr na moru u manjem mjestu isto nije htio pisati atb, nego smo išli u Zadar u laboratorij da vidi kakva mu je krvna slika. Leukociti niski, cpv u granicama - naravno da nije dobio antibiotik. Dr je rekao da je u pitanju virusni faringitis, dobio je brufen i to je prošlo u roku 3 dana.

    Sad mu je opet bilo loše (virus, jer je i stariji sin imao iste simptome), čak sam izvukla ventolin, ali rekao je da mu nije problem disanje nego začepljeni nos, pa smo to riješili bez doktora (Maxflu je pomogao) ali on ima 17 godina i više nije na trajnoj terapiji za astmu, pa ne brinem puno.

    Da li se smije uzimati antibiotik i bronhodilatator zajedno - ne znam, ali mom sinu nije nikada zatrebalo. Ono što mi fali u tvojoj kombinaciji lijekova je neki lijek koji dugoročno kontrolira upalne procese - Flixotide, Tafen ili Qvar. E, ti lijekovi su bili kontraindicirani sa npr. Fluimukanom. Fluimukan je znao uzimati moj stariji sin za olakšavanje iskašljavanja, ali mlađi ne, jer je njegova terapija bila drugačija.

    Pitaj pulmologa i traži da ti napiše cijeli protokol. Nije to isto za svako dijete, a treba dosta paziti kod kombiniranja lijekova.

  8. #2308
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    U biti smije isti dan ventilon i antibiotik,ali ne baš jedan za drugim

  9. #2309

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    1,175

    Početno

    Flixotide 125 koristi, zaboravila sam napisati...
    U 2016 je imao ove nalaze :
    PRICK: Der pter 1+, korovi 1+. Uk. IgE 470; Der pter 9,69 kU/L
    Prošla godina je bila ok, tako da nemamo friškijih nalaza, a kad smo dakle spomenuli tu epizodu s početka ove godine, pulmolog je tvrdio da dr. ne zna što radi...

  10. #2310

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    1,175

    Početno

    Nisam stigla dodati, tada ( 2016.g. ) je imao 11 godina...

  11. #2311
    jaffa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    818

    Početno

    Mozda je smatrao da je napad nastao zbog alergije pa da antibiotiku tu nema mjesta? Ne znam. Al po napisanom nalazu mislim da znam o kome se radi hihi.

  12. #2312
    jaffa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    818

    Početno

    Jelena O. ajme ja tek sada vidim da si pitala za nas prije ohoho hahahhaha, bome me dugo nije bilo. Kod nas vise manje isto. Napadi i dalje ucestali, multipla terapija, uz sve lijekove zadnjih par napada je barem nesto blaze. Stariji su relativno ok, malac lupa svoj standard.
    Posljednje uređivanje od jaffa : 08.10.2018. at 23:39

  13. #2313
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    Nije ti bajno

  14. #2314
    jaffa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    818

    Početno

    Pokusavam ih staviti na listu za Crikvu, ne znam koliko se ceka? Jel bio netko bas u Crikvi? Znam proceduru za Losinj. Moze li se u Crikvi birati termin ili sta te dopadne (ono radi skole, vjezbi, kontrola...)?

  15. #2315
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    kolko znam ne možeš crikvi određivati kad budete došli, oni nažalost pošalju termin s kojim se moraš složiti.


    probaj izdogovarati kak tebi paše mada su malko jako tvrdi


    probaj vidjeti listu čekanja http://www.thalasso-ck.hr/lista/lista_cekanja.pdf

  16. #2316
    jaffa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    818

    Početno

    Uff to bu veselo. Hvala

  17. #2317
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    ja sam davno jednom bila dole, i jedva sam nekaj mogla pomaknuti. iduće godine su mi odmah rekli da nemam kaj tražiti do nove godine , pa sam tad počela tražiti Lošinj na Crikvin nagovor.

  18. #2318
    jaffa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    818

    Početno

    Ma da znam sada kada cemo ici probala bi narihtati termine pregleda i sa skolom se dogovoriti itd. Ovako mi je malo nezgodno.

  19. #2319
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    A kolko bi ih išlo ? Svi?
    Je si li ti pratnja?

  20. #2320
    jaffa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    818

    Početno

    Nas cetvero da. Njih troje i ja.

  21. #2321

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    271

    Početno

    Citiraj jaffa prvotno napisa Vidi poruku
    Nas cetvero da. Njih troje i ja.
    Moji su sada dolje. Ne sjecam se kada sam bila na komisiji ali ljetos i dobili su termin u 10.mj ali mi nije odgovarao smjestaj pa sam pomaknula dolazak na 2.11.

  22. #2322

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    271

    Početno

    Najvise se ceka ako su djeca sama na odjelu...tu je onda lista cekanja pa kad dodes na red...ukoliko se ide u pratnji i moze se dogovarati +/- par tj, ali ne mozes doci i sada traziti npr lipanj...al to je zato sto nemaju podrzanu skolu za srednjoskolce pa su ta dj dolje tijekom lipnja, srpnja i kolovoza.

  23. #2323
    jaffa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    818

    Početno

    Lela kako je tamo?

  24. #2324

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    271

    Početno

    Citiraj jaffa prvotno napisa Vidi poruku
    Lela kako je tamo?
    Evo do ovog vikenda je vrijeme bilo prekrasno...sad je poprilično hladno. Malo je dječice, školske dobi...kod malene u razredu samo njih troje. Par dana je bila solo...vjerojatno ljudi gledaju da najkasnije dođu do listopada. Ove godine je i jako malo djevojčica...dečki nas prešišali
    Malenom mi se spirometrija popravila da je i sama dr jako zadovoljna. Tako da se nadam mirnijoj zimi, al kad nas magla u ZG dohvati ko zna

  25. #2325
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    U crikvi termin prek ljeta imaju srednjoskolci , a osnovna skola prek godine jer imaju skolu organiziranu a srednja se nemre organizirat, ambulantno lijecenje mozes birat termin kad god ti pase.
    Bili na kontroli na srebrnjaku, l. Se pokazala alergija na grinje, kucnu prasinu, dlaka psa, trave i pelin, a z. Grinje. Iz krvi potvrdeno samo kod z. Kod koje je reakcija na priku bila tak slaba da se jedva ocitala , a ona bas i ima stalno problema i stalno je na terapiji, stalno kaslje. L se nije u krvi nis pokazalo a prick je bio bas ocigledan. Ali konacno da se nekaj pokazalo. Uvijek je sve negativno. To je to kaj je buljevic uvijek govorio da ce se pokazat kad tad.
    Inace z. Mi Kaslje cijelu jesen .

  26. #2326

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    271

    Početno

    I mi smo lose. Smrkavi. Ventolin plus lijekovi...kasalj ne prolazi. Malom radi alergija sluznica nosa ostecena skroz...sad smo dobili i kortice za nos...i tako u krug.

  27. #2327
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    Mojoj uobičajeni opet ista stvar pred na Božić,da bar stisne malo zima,ali prava

  28. #2328
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Imamo doma PEF metar.. nismo ga koristili godinu i pol.. jel zna netko kako se računa ili gdje to mogu naći kolika bi razina za J. morala sada biti?

  29. #2329
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Preporuka za sinuse:
    https://ayugarden.com/products/nasya...i-cisti-sinuse

    Već treću virozu sam prošla bez komplikacije u sinusima i antibiotika.
    Malo je reći da sam oduševljena.

  30. #2330
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Preporuka za sinuse:
    https://ayugarden.com/products/nasya...i-cisti-sinuse

    Već treću virozu sam prošla bez komplikacije u sinusima i antibiotika.
    Malo je reći da sam oduševljena.
    Bilježim si ovo, pa ćemo isprobati. MM je prvi na listi, a mlađi sin odmah iza njega.

  31. #2331
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    Citiraj jaffa prvotno napisa Vidi poruku
    Nas cetvero da. Njih troje i ja.
    I jesi li išla?

  32. #2332
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Imamo doma PEF metar.. nismo ga koristili godinu i pol.. jel zna netko kako se računa ili gdje to mogu naći kolika bi razina za J. morala sada biti?
    Imas negdje na netu onaj semafor . Uguglaj pef vrijednosti. Ali u biti svako ima svoje vrijednosti. Pef moras dok je dijete zdravo mjeriti ujutro i navecer dva tj pa dobijes normalne vrijednosti bas za njega . A onda kd je bolestan znas da kd padaa ispod odredenog postotka ide ventolin.

    Kako ste cure ?

  33. #2333
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Imamo doma PEF metar.. nismo ga koristili godinu i pol.. jel zna netko kako se računa ili gdje to mogu naći kolika bi razina za J. morala sada biti?
    https://www.mdcalc.com/estimated-exp...flow-peak-flow

  34. #2334
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Imamo doma PEF metar.. nismo ga koristili godinu i pol.. jel zna netko kako se računa ili gdje to mogu naći kolika bi razina za J. morala sada biti?
    https://reference.medscape.com/calcu...xpiratory-flow

  35. #2335
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    Ovaj meni ne daje da ima ispod 15 god,nađem koji sam ja našla ali i taj mi pokazuje putu o više nego on može puhati

  36. #2336
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Ovaj meni ne daje da ima ispod 15 god,nađem koji sam ja našla ali i taj mi pokazuje putu o više nego on može puhati
    Zato i kazem da moras imat svoje vrijednosti, tako su nas ucili u bolnici. Moje nikad u zivotu nisu puhale po tablicama. Po tablicama su debelo u spazmu a nisu.

    Plus postoji razlika u mjerenju eu metar i ne eu metar i to velika
    Posljednje uređivanje od lunahor : 22.01.2019. at 08:52

  37. #2337

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    1,175

    Početno

    Ima netko iskustva s Rinoco sprejem, moj 13 godišnjak ga dobio danas...To je kortikosteroid, zar ne ? Kaže dr. da se može koristiti kontinuirano...

  38. #2338
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj cappy prvotno napisa Vidi poruku
    Ima netko iskustva s Rinoco sprejem, moj 13 godišnjak ga dobio danas...To je kortikosteroid, zar ne ? Kaže dr. da se može koristiti kontinuirano...
    Bilježim.... Moj mlađi je dugo bio na Avamys spreju. Sad mu manje treba, ali dobro je znati što se sve nudi. Sprejevi su svakako bolje rješenje od oralne primjene jer djeluje tamo gdje treba. Pripazi samo da ne bi bilo problema s jačim isušivanjem sluznice nosa, što može izazvati krvarenje. Pomoć je jednostavna, kremom ili melemom malo namazati nos iznutra jednom dnevno. Mom sinu se to događalo od Tafena Nasal. Avamys mu je bio bolji.

  39. #2339

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    1,175

    Početno

    To je trajna terapija, jel tako, koristi se svaki dan neovisno o tome koliko si simptomi rinitisa izraženi ?

  40. #2340
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    Koristi se po potrebi ne nužno svaki dan.moji imaju rađen ili nasonex
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 07.02.2019. at 16:49

  41. #2341
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj cappy prvotno napisa Vidi poruku
    To je trajna terapija, jel tako, koristi se svaki dan neovisno o tome koliko si simptomi rinitisa izraženi ?
    Pogledaj upute. Općenito se uzima dva tjedna bez prekida, a onda pauza, pa po potrebi, ali za ovaj lijek nemam nikakvih iskustava pa ne mogu tvrditi.

  42. #2342
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Kako ste? J. počela jučer astmatski kašljati pa gledam lijeska je krenula. O nosu da ne pričam, to nam je cjelogodišnja priča..alergijski rinitis..stalno ta gusta prozirna ljepljiva sluz.
    Od jeseni muku mučimo s ispucalim i krvavim dlanovima- gornjim dijelom. Avamys, Flixotide, kortići povremeno za ruke previše mi je svega toga. Za ruke ju stalno djeca pitaju u školi šta joj je to, jel neka zarazna bolest.
    Zadnji put smo bili na kontroli u 12mj 2015 kod alergologa. Pedijatrica nam je alergolog ali ona naravno ne može obaviti potrebne testove i pretrage. Možda bi trebali napraviti kontrolu. Do sada smo bili u Klaićevoj. Imate kakav bolji prijedlog. Gdje se kontrolirate i koliko često?

  43. #2343
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    Tražite da pošalje na pretrage,bar ona zna kaj treba
    Uvedi aerius ili claritine ili kaj već ima
    Klaićeva je sasvim dobar izbor bar kaj se mojih tice

  44. #2344
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Kako ste? J. počela jučer astmatski kašljati pa gledam lijeska je krenula. O nosu da ne pričam, to nam je cjelogodišnja priča..alergijski rinitis..stalno ta gusta prozirna ljepljiva sluz.
    Od jeseni muku mučimo s ispucalim i krvavim dlanovima- gornjim dijelom. Avamys, Flixotide, kortići povremeno za ruke previše mi je svega toga. Za ruke ju stalno djeca pitaju u školi šta joj je to, jel neka zarazna bolest.
    Zadnji put smo bili na kontroli u 12mj 2015 kod alergologa. Pedijatrica nam je alergolog ali ona naravno ne može obaviti potrebne testove i pretrage. Možda bi trebali napraviti kontrolu. Do sada smo bili u Klaićevoj. Imate kakav bolji prijedlog. Gdje se kontrolirate i koliko često?
    Srebrnjak, 2x godišnje.

    Možda da uzmeš uputnicu, napraviš obradu i kasnije se raspitaš za hiposenzibilizaciju. Nije za svakoga. Mom sinu nije trebalo.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 12.02.2019. at 11:41

  45. #2345
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    mitovski, da li si djetetu probala davati ulje crnog kima?

    https://aromara.hr/page/crni-kim-plu...o-potpunog-zdr

    Moj stariji sin nema nikakvu službenu dijagnozu, ali je isto osjetljiv na grinje i pelud, često ima rinitise i to opake, s krvarenjem sluznice nosa. Taj nikad nije bio ni na kakvoj konvencionalnoj terapiji, sve rješava uljem crnog kima.

    Mlađi je dugo bio na trajnoj terapiji za astmu, ali i on povremeno uzme kim.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 12.02.2019. at 11:48

  46. #2346
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    mitovski, da li si djetetu probala davati ulje crnog kima?

    https://aromara.hr/page/crni-kim-plu...o-potpunog-zdr

    Moj stariji sin nema nikakvu službenu dijagnozu, ali je isto osjetljiv na grinje i pelud, često ima rinitise i to opake, s krvarenjem sluznice nosa. Taj nikad nije bio ni na kakvoj konvencionalnoj terapiji, sve rješava uljem crnog kima.

    Mlađi je dugo bio na trajnoj terapiji za astmu, ali i on povremeno uzme kim.
    Nisam, svakako ću probati.

    Kako to ide na Srebrnjaku? U Klaićevu kad bi išli onda dođeš kod alergologa, naprave prick test i pregled. Onda alergolog napiše koj pretrage krvi traži, onda idem nazad pedijatrici po uputnicu, pa se treba naručiti na te pretrage krvi, pa se 2 puta dogodilo da nema reagensa. Poprilično dugo to sve traje.

  47. #2347
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    uzmi D1 za dnevnu bolnicu ili C uputnicu , to pokriva sve u roku godine dana, a može se ići i kod dermatologa na tu priču, bar je tvoja pedijatrica suradljiva
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 12.02.2019. at 12:09

  48. #2348
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    uzmi D1 za dnevnu bolnicu ili C uputnicu , to pokriva sve u roku godine dana, a može se ići i kod dermatologa na tu priču, bar je tvoja pedijatrica suradljiva

    i onda ti obave sve u jednom danu?

  49. #2349
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    ne u dva dana, jedan dan rade prickove, drugi dan krv, možda se može i u jedan, ali nama nisu nikad tako, možda radi toga jer već prije ubace alergene u klince, pa da se ipak malo proluftaju, ali nije ti teško pitaj je
    ali ne moraš svako malo po novu uputnicu, malo me i ćudi da niste bili na kontroli skoro 4 godine
    e i da za prickove ne smije uzimati antihistamine tjedan dana prije
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 12.02.2019. at 12:21

  50. #2350
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    i onda ti obave sve u jednom danu?
    Baš sam ja htjela reći - D1 je dobro rješenje. To je uputnica za dnevnu bolnicu. To ne znači da si tamo cijeli dan, ali ta uputnica pokriva kompletnu obradu. Evo iz glave (nije uvijek isto):
    - mjerenje, vaganje, nalazi iz krvi - saturacija (količina kisika u krvi)
    - spirometrija
    - FeNo (količina dušika u izdahnutom zraku, morala bih guglati da se podsjetim...)
    - prick test + očitanje
    - pregled kod liječnika, pulmologa ili alergologa

    Mi smo obično bili gotovi do 13 sati, ali davno je to bilo, pa ne znam.

    C uputnicu nismo koristili.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •