Stranica 50 od 53 PrviPrvi ... 404849505152 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 2,451 do 2,500 od 2608

Tema: bronhiticari, astmasi, sinusasi - kako je? 4. dio

  1. #2451
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    Thx probat cemo malo vjezbat do utorka.

  2. #2452
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Dr. u hitnoj na Rebru mu je pokazao. Sad ću ti teško opisati, ali ide nekako ovako (vrijedi za ventolin): isprazniš pluća do kraja (potpuni izdah), pa protreseš sprej, pa istovremeno s početkom udaha špricneš to u usta. Ako treba dva potiska, ponoviš postupak s drugim udahom. Isto vrijedi za flixotide i qvar i ne znam ni ja koje sve lijekove koje je moj sin uzimao. Tafen je bio drugačiji (inhalator s prahom, imao je posebne upute - cijelu slikovnicu), više se ne sjećam.
    Osim J. kod nas je i MM astmatičar i upravo ide ovako kako si opisala, međutim kad MM-a uhvati napad onda je i njemu to jako teško pravilno uzeti.

  3. #2453
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Tafen ide direkt u nos ko i flixonase i amy

  4. #2454
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Tafen ide direkt u nos ko i flixonase i amy
    Nije točno. Postoje dva oblika lijeka. Tafen NASAL ide u nos, ali postoji i lijek za pluća, nije tekućina nego prah. Zove se Tafen Novolizer - ovo:
    http://www.astma.hr/images/novosti/20050409001.jpg
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 19.04.2019. at 10:08

  5. #2455
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Osim J. kod nas je i MM astmatičar i upravo ide ovako kako si opisala, međutim kad MM-a uhvati napad onda je i njemu to jako teško pravilno uzeti.
    To je još jedna stvar o kojoj treba voditi računa. Mom sinu su rekli da treba uzeti dozu čim počne plitko disanje, jer kasnije je to teško izvesti. Ja sam godinama mislila za njega, ali činjenica je da osoba sama lakše prepozna simptome i ne smije ih ignorirati.

  6. #2456
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Nije točno. Postoje dva oblika lijeka. Tafen NASAL ide u nos, ali postoji i lijek za pluća, nije tekućina nego prah. Zove se Tafen Novolizer - ovo:
    http://www.astma.hr/images/novosti/20050409001.jpg
    Okocito klinka ima taj nosni
    Nisam znala da postojii neki drugisadisla gledati nema ni jedan ko sa slike nek onaj kojiide direkt u nos ko tvoj propipis ta nos
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 19.04.2019. at 11:15

  7. #2457
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    I opet skripi danas bude dobio pulmicort navecer jel treba kaj paziti kod njega to jos nismo imali

  8. #2458
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    I opet skripi danas bude dobio pulmicort navecer jel treba kaj paziti kod njega to jos nismo imali
    joj i kod nas nikako na zelenu granu. korak naprijed nazad dva. sad i druga pocela kasljat, a prvoj se nakon malog smiraja opet pogorsalo . ispalit cu na mozak od zvuka kaslja danju i nocu

  9. #2459
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    koliko dugo mogu biti na ventolinu ?

  10. #2460
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj lunahor prvotno napisa Vidi poruku
    koliko dugo mogu biti na ventolinu ?
    Ako se dobro sjećam, moj sin je dobio veću dozu tafena ili qvara ako Ventolin nije dao rezultat u roku dva tjedna, ali uglavnom smo jurili na kontrolu već nakon tjedan dana. Ali to je bilo oko njegove dvanaeste godine, a nakon toga više nije bilo hudih situacija.

  11. #2461
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Utječe li ovo ludo vrijeme na vaše astmaše? J. danas baš kašlje.

  12. #2462
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    Ja bih rekla da da jer moja z kaslje vec dva mj . I nikako stat taj kasalj

  13. #2463
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Moj veliki je koma ne moze disati
    Klinci ko klinci malo lose malo dobro

  14. #2464
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Utječe li ovo ludo vrijeme na vaše astmaše? J. danas baš kašlje.
    Da, ima potpuno začepljen nos. Diše relativno ok, ali kongestija ga muči, pa ne može ni spavati ni jesti kako treba. Kašalj će uslijediti za dva-tri dana.

    Ovo vrijeme nije dobro ni za koga, a pogotovo ne ljude s plućnim problemima.

  15. #2465
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Mi smo nakon 4 godine radili alegološku obradu i nalazi su ovakvi: sve na što su testirali je povišeno ili visoko

    Ukupni IGE 557
    Grinje razred 5
    Prašina razred 6
    Epitel mačke 1
    Lješnjak 4
    Pasji zub 2
    Breza 5
    Lijeska 5
    Ambrozija 3

    Dakle ono što je prije bilo se sad povećalo a ono što nije je naraslo.

    Lijesku i ambroziju sam i ja skužila. Ambroziju prošle godine a lijesku ove. Ove godine mi je najduže neprekidno na flixotidu i awamysu..od 2. mj.
    Po novom se pojavio i dermatitis po licu i to jako izraženo...posebno oko usta i nosa...djeca su je u školi pitala što joj je, ona se i srami toga...prođe ako namažem kortikosteroidima i nakon 7 dana se ponovno pojavi.
    Prašina i grinje nam stvaraju veliki problem zbog cjelogodišnjeg rinitisa,.čim napravimo pauzu s avamysom krene nos i boli uho.

    Ne znam kakva je stvar s hiposenzibilizacijom? Ima li tko iskustva.

  16. #2466
    Konfuzija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,422

    Početno

    Moja je curica od veljace pocela jako kasljati, sve do povracanja. U ozujku smo poceli inhalacije Flixotideom, davali mjesec dana, nesto malo pomoglo, u svibnju nakon prehlade se opet intenzivirao kasalj i opet poceli Flixotide, Xyzol 5 ml dnevno, Nasonex 1x dnevno.
    Ima 5 godina, do ove godine nije pokazivala simptome, iako mi je zvucala nazalno, a i sada ima samo kasalj i smrkavi nos, nema curenja ociju ni kozne reakcije.

    Pedijatrica, koja je takodjer i alergolog, ne sumnja na astmu, ali na alergije da... Tako da cemo sad kad napravi pauzu od terapije napraviti prick test. Moje pitanje je koliko je taj test pouzdan (i stresan za dijete) i da li bi bilo bolje napraviti test iz krvi? I kakav?
    Ostali savjeti i misljenja takodjer su vrlo dobrodosli.

  17. #2467
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj Konfuzija prvotno napisa Vidi poruku
    Moja je curica od veljace pocela jako kasljati, sve do povracanja. U ozujku smo poceli inhalacije Flixotideom, davali mjesec dana, nesto malo pomoglo, u svibnju nakon prehlade se opet intenzivirao kasalj i opet poceli Flixotide, Xyzol 5 ml dnevno, Nasonex 1x dnevno.
    Ima 5 godina, do ove godine nije pokazivala simptome, iako mi je zvucala nazalno, a i sada ima samo kasalj i smrkavi nos, nema curenja ociju ni kozne reakcije.

    Pedijatrica, koja je takodjer i alergolog, ne sumnja na astmu, ali na alergije da... Tako da cemo sad kad napravi pauzu od terapije napraviti prick test. Moje pitanje je koliko je taj test pouzdan (i stresan za dijete) i da li bi bilo bolje napraviti test iz krvi? I kakav?
    Ostali savjeti i misljenja takodjer su vrlo dobrodosli.
    Prick test nije nikakav stres za dijete (bar nije bio za mog mlađeg sina, a on je jaaaako osjetljiv na bol i bio vrlo cendrav u djetinjstvu). Što se tiče pouzdanosti, tja - prilično je pouzdan, ali je deficitaran, jer ne može pokriti sve alergene nego nekoliko odabranih. Ništ posebno... Inače, astmu rijetko kad dijagnosticiraju prije polaska u školu. Moj E. je dobio dijagnozu negdje sa 6 godina (valjda, morala bih pogledati papire) a s 15 su mu prvi put napisali "astma u remisiji". Sezonske alergije ima i dalje. Ventolin doma ima i dalje, ali samo za svaki slučaj, ne sjećam se kad ga je zadnji put trebao.....

    Inače, Flixotide je trajna terapija i treba je koristiti stalno, osim ljetne pauze (obično se to poklopi sa školskim praznicima, odlaskom na more i slično).

    Offt. Jeste li probali slanu sobu? Nama je to glavu spasilo, ali sad na sreću više nije potrebno. Nije učinkovito kod svakoga, ali kod moje djece je bilo.

  18. #2468
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    sad prick može pokazati nešto ali ne mora, recimo moja je taj slučaj. pa je kod mojih mjerodavniji krvni test

  19. #2469
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    sad prick može pokazati nešto ali ne mora, recimo moja je taj slučaj. pa je kod mojih mjerodavniji krvni test
    Da, kod J. prick na brezu je vrlo mala reakcija, a fizička je alergijska astma i osip po tijelu, tek iz krvi je razred 5.

  20. #2470
    Konfuzija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,422

    Početno

    Peterlin, nama je Flixotide propisan prvi put na mjesec, a sad na dva mjeseca samo.. Za slane sobe sam znala, ali nisam detaljnije istrazivala, mislim da cemo probati na jesen ako bude trebalo.. Hvala ti na preporuci.

    Hm, ne znam, ja sam odmah bila za vadjenje krvi, ali je nasa dr preporucila prick test, mozda nije nebitno to sto ga ona radi (privatnici ), no kad sam pogledala popis svih alergena koji se mogu ispitivati... stvarno ih je puno. Gdje su vasa djeca vadila krv, mi nismo u HZZZO sustavu pa bi napravili privatno sad preko ljeta, ako (ili bolje reci kada) prick pokaze povecanu osjetljivost na nesto. Hvala vam.

  21. #2471
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Srebrnjak

  22. #2472
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    Prick nije stresan jer ne pikaju do krvi vec samo plasticnom spahtlicom pritisne nema nikakvog ubadanja do krvi i probijanja koze. Nemoras vise ni ruku mirno drzat . Uglavnom bolje od vadenje krvi glede stresa.
    Kaj vam daje dr lijek za astmu ak misli da nema astmu ?
    Svasta

  23. #2473
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    Citiraj Konfuzija prvotno napisa Vidi poruku
    Peterlin, nama je Flixotide propisan prvi put na mjesec, a sad na dva mjeseca samo.. Za slane sobe sam znala, ali nisam detaljnije istrazivala, mislim da cemo probati na jesen ako bude trebalo.. Hvala ti na preporuci.

    Hm, ne znam, ja sam odmah bila za vadjenje krvi, ali je nasa dr preporucila prick test, mozda nije nebitno to sto ga ona radi (privatnici ), no kad sam pogledala popis svih alergena koji se mogu ispitivati... stvarno ih je puno. Gdje su vasa djeca vadila krv, mi nismo u HZZZO sustavu pa bi napravili privatno sad preko ljeta, ako (ili bolje reci kada) prick pokaze povecanu osjetljivost na nesto. Hvala vam.
    Bila ti je nedavno neka reklama za labaratorij brejer il neki drugi privatni gdje vade na sve zivo uz konzultaciju dr a ne nes preskupo.

  24. #2474

  25. #2475
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj lunahor prvotno napisa Vidi poruku
    Prick nije stresan jer ne pikaju do krvi vec samo plasticnom spahtlicom pritisne nema nikakvog ubadanja do krvi i probijanja koze. Nemoras vise ni ruku mirno drzat . Uglavnom bolje od vadenje krvi glede stresa.
    Kaj vam daje dr lijek za astmu ak misli da nema astmu ?
    Svasta
    Ma ima simptome astme, samo možda ne sve - obično dugo traje dok ne postave konačnu dijagnozu. Tak je nama bilo. Na lijekovima gotovo od rođenja (prerano rođen, nedovoljno razvijena pluća) ali dijagnozu alergijske astme konačno su napisali tek par godina kasnije, kad se pokazao dovoljan broj simptoma (krvni nalazi, spirometrija, feno, metakolinski test - ne da mi se sad pretraživati, ali dijagnoza astme se ne daje na brzinu). Lijekove daju u skladu sa simptomima.

  26. #2476
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    Ma znam bezveze , a sve je jednostavnije kad dobiju dg. U svijetu i po onim nekim smjernicama medunarodnim tri ili cetiri opatruktivna bronhitisa smatraju se astmom . Nema toliko kompliciranja oko dg.

  27. #2477
    Konfuzija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,422

    Početno

    Pa ima taj dugotrajni kasalj koji se pogorsava nocu, ali evo tek od veljace je to pocelo i zapravo jos uvijek nema nikakvu dijagnozu osim hiperosjetljivosti gornjih disnih puteva. Tako da samo lijecimo simptome, kao sto Peterlin rece. Za sada.

    Proguglala sam laboratorije koji rade testiranja, ali me zanimaju iskustva. Recimo Alergo 280, dosta je skup i cini se pomalo kao overkill , ali kad pogledam popis mixova kod Breyera, njih isto ima puno i onda ako ti pokaze povecan IgE trebas raditi pojedinacne alergene, pa je to onda jos dodatni trosak... Ne znam koliko je Alergo 280 pouzdan, to je nesto novo, cini se?

  28. #2478
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    Koliko kosta ?

  29. #2479
    Konfuzija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,422

    Početno

    Blizu 3 tis HRK.

  30. #2480
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    a koliko alergena? 280?

  31. #2481
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj lunahor prvotno napisa Vidi poruku
    Koliko kosta ?
    2838 kn, s tim da se može platiti na više rata (6-12): https://poliklinika-analiza.hr/alergijski-testovi/

    Ne vidiš podatak kad uđeš direktno na samu stranicu, ali ako u tražilicu upišeš tekst "Alergo 280 cijena" pokazuje se cifra.

  32. #2482
    Konfuzija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,422

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    a koliko alergena? 280?
    da

  33. #2483
    Konfuzija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,422

    Početno

    U malo vise rijeci
    ALERGO280, koji u jednom testu obuhvaća 280 komponenti (96 alergena i 184 alergene molekule) iz skupine nutritivnih i inhalacijskih alergena. Nutritivni alergeni pokrivaju sve skupine namirnica, od voća, povrća do mlijeka, mesa, jaja i žitarica, a inhalacijski alergeni uključuju unutarnje alergene poput grinja, gljivica i plijesni te vanjske alergene kao što su pelud i trava, drveća, dlake životinja, otrovi kukca. – ALERGO 280 predstavlja najnoviju generaciju dijagnostičkih testova razvijenih na temelju najnaprednijeg znanja na području nanotehnologije za mjerenje specifičnog IgE antitijela.
    Iz Slobodne Dalmacije, reklama.

  34. #2484
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Da pitam ovdje s obzirom da je tema aktivna...preko HZZO smo testirali inhalatorne alergene...htjela sam zbog nekih osipa koje ima po tijelu i oko usta stalno u zadnje vrijeme napraviti testiranje na mlijeko i gluten...išla bih privatno. U Breyeru su mi rekli da je 130kn svaki, ali vidim na njihovom popisu za mliejko:
    f76 α-laktalbumin (mlijeko)
    f77 β-laktoglobulin (mlijeko)
    f78 kazein (mlijeko)
    f334 laktoferrin (mlijeko)

    f2 mlijeko (mliječni proteini)

    i sad se ne snalazim, a pretpostavljam da je svaki od tih 130kn.

    Zna li netko nešto više o tome?


  35. #2485
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    moji rade na protein mlijeka
    jednom kod klinca su radili kazein
    a zašto ne tražiš uputnicu i to središ?

  36. #2486
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    moji rade na protein mlijeka
    jednom kod klinca su radili kazein
    a zašto ne tražiš uputnicu i to središ?
    Zato što smo nedavno bili. Tražila sam alergološku obradu jer ju nismo radili od 2015, a vidim da se razdoblje kad ima problema povećalo i dobila uputnicu samo za spec Ige na inhalatorne alergene i taj lješnjak.
    Na sve što su testirali je pozitivna. Pisala sam u gore u nekom postu. Kaže pedijatrica da je očekivano i da se naručim na konzultacije ako želim kod nje.

    U nazad 1,5mj se pojavio osip po licu, izrazito oko usta i nosa, crveno, suho, ljuskavo. Kad namažem s kortikosteroidom prođe i nakon 5 dana opet. Nju to jako smeta, sram ju je, ne želi u društvo, muku mučimo. Pedijatrica kaže da je to alergijska reakcija na nešto ali po njoj ne treba ništa. Pitala sam da li da uvedem antihistaminik, ne treba. Onda čujem od prijateljice liječnice da za takvog alergičara kao J obavezno ide antihistaminik da će se onda i alergijski rinitis možda smiriti i neće biti tolike potrebe za Avamysom.
    Ne tvrdim da je mlijeko ali bih željela vidjeti. Može biti da joj grinje to uzrokuju, ali evo željela bih provjeriti mlijeko i gluten. U Breyeru je to 260kn za oboje.

  37. #2487
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Eh, da i unazad 1,5g svakodnevno kaže da ju muči trbuh, i liječnica i psiholog su to pripisali psihosomatskom, a ja bih željela prvo isključiti da nije nešto zdravstveno.

  38. #2488
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    onda provjeri privatno ako želiš
    moji ako baš imaju takav napadaj osipa ili rinitisa idu odmah na antihistamin, uostalom to je bila i preporuka dok je alergolog bio tvoja pedijatrica.
    za trbuh probaj jedno vrijeme davati probiotike
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 04.07.2019. at 11:02

  39. #2489
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    onda provjeri privatno ako želiš
    moji ako baš imaju takav napadaj osipa ili rinitisa idu odmah na antihistamin, uostalom to je bila i preporuka dok je alergolog bio tvoja pedijatrica.
    za trbuh probaj jedno vrijeme davati probiotike
    Pa eto to me zasmetalo, jer nam je prije davala antihistamin kad bi bili takvi simptomi, sad kažem nema potrebe. Kontaktirala sam prijateljicu liječnicu koja je kontaktirala alergologa i uvidom u njene nalaze kaže obavezno antihistamin.
    Moram priznati da nam pedijatrica u zadnje vrijeme djeluje nezainteresirano, nešto se promijenilo, a nije da visimo kod nje pa da joj idemo na živce. Čak ne vidi potrebu za neku poštenu alergološku obradu iako smo zadnju radili 2015.g

  40. #2490
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    I prema njenoj preporuci smo bili na Nasonexu 2 tjedna pa 2 tjedna pauze i tako godinu dana, djetetu ništa bolje i gluho od silne sluzi, pa nam je Baudoin rekao da to nema nikakvog smisla i da mora biti neprekidno minimalno 3 mjeseca pogotovo u sezoni lijeske i breze.

  41. #2491
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    ona je u klaićevoj, mojima svakih par godina rade komplet obradu, ( mislim 2-3 godine, ali sad trenutno ne znam točno)
    malome gastrička traži isto neke alergene, sad je radio u proljeće ali traži da ponovi najesen ili zimu, jer moguće da se kod njega poklopilo nšto s vanjskim alergenima
    ona je vadila treću mandulu ili sve? možda je caka u tome?
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 04.07.2019. at 11:23

  42. #2492
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    ona je u klaićevoj, mojima svakih par godina rade komplet obradu, ( mislim 2-3 godine, ali sad trenutno ne znam točno)
    malome gastrička traži isto neke alergene, sad je radio u proljeće ali traži da ponovi najesen ili zimu, jer moguće da se kod njega poklopilo nšto s vanjskim alergenima
    ona je vadila treću mandulu ili sve? možda je caka u tome?
    Izvadila je sve.

  43. #2493
    Konfuzija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,422

    Početno

    E pa ljudi moji ja cu stvarno poluditi.
    alergo test iz krvi na kraju nismo radili, napravit cemo kozni jer je dr tako rekla..
    Dok smo bili na moru sve ok, jesmo li se vratili i prestali s Xyzolom,evo ga opet kasalj... I kako onda izdrzati tih 7 dana bez antihistaminika da bi mogla napraviti prick?
    Da stvar bude gora, naisao virus, dva dana neprestanog kasljanja i kihanja, pa nam da Singulair, pa dva dana temperature, pa hajd opet i Nasonex, pa uzimajte Nurofen i kad nema temperaturu (kao antiinflamatorni ucinak).. preslusa joj pluca,sve ok, a dijete se danima gusi u kaslju.. i sto sad?!
    Nocas je jedva zaspala, ne da joj udahnuti, ponekad onako duboko udahne... .. na rubu sam da je vodim na hitnu!
    Uzimamo i flixotide, cini mi se da od toga svega nikakve koristi nema..
    Isli bi u slanu sobu, ali ne znam da li bi je to u ovakvome stanju jos isprovociralo na jaci kasalj?
    Inhalacije fizioloskom?
    .. Do kad ovako, ljudi moji? Kako zivjeti, kako ici u skolu, kako je pustiti da se igra s djecom kad nas i najmanja viroza ovako unisti?!
    Bas sam jadna, tuzna i ocajna..

  44. #2494

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    349

    Početno

    I mi smo na ulazu u ovu grupu.
    Imam blizance od 13mj koji su 2x imali bronhitis.
    Prvi put sa 7mj kad im je tata bio prehlađen i nedavno se ja i jedan blizanac jedno jutro probudili prehlađeni, a drugi slijedeće jutro se probudio sa bronhitisom. Slikali su mu i pluća jer je stvarno teško disao. Oba puta terapija solmedrol 2x, ventolin i antibiotici. Samo drugi put su vadili krv i slika je pokazala virus. Jako brzo su se oporavili, u međuvremenu i prohodali, međutim pedijatrica kaže još jednom i dobiti će granule. Čitala sam drugu temu o granulama i uhvatila me panika od nuspojava. Ja sam mislila da ona spominje neku homeopatiju...
    Imate kakav prijedlog?
    Uputnicu za alergologa su dobili, termin tek u 12mj.
    Živimo u Istri, ne puši nitko, zadnji bronhitis je krenuo dan nakon što smo bili na moru.
    Slijedeći tjedan bi trebali krenuti u jaslice i uz strah od prilagodbe, sad imam i strah od bolesti (odnosno lijekova). To iz trodnevnu virozu su im bile jedine bolesti. Nisu bili prehlađeni.
    Sutra idu na cijepljenje protiv pneumokoka

  45. #2495
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Djeca su dobila solumedrol - taj lijek se daje kod teških napada opstrukcijskog bronhitisa, alergije i astme.

    Antibiotik su vjerojatno dobili preventivno, da se stanje ne bi zakompliciralo, jer se na virusne infekcije često zna nakalemiti bakterijska infekcija, kad je organizam oslabljen.

    Kad je riječ o granulama - to sigurno nije homeopatija, nego neki od lijekova za malu djecu (Singulair ili slično - ne da mi se tražiti nazive lijekova). Da živite u Zagrebu, rekla bih da se javite u dječju bolnicu Srebrnjak, koja je specijalizirana za ovakve bolesti. U Istri ne znam koga bi vam preporučila, ali pedijatrica očito zna svoj posao:
    - solumedrol se daje odmah (to je jaki kortikosteroid koji praktično odmah djeluje - otekline u plućima splasnu i disanje se normalizira)
    - ventolin je bronhodilatator - on širi pluća i bronhe, tako da se postigne dugotrajniji efekt (mala djeca obično dobiju inhalator, pa će ti trebati baby-haler tj. maskica za udisanje). Vjerojatno već znaš - otprilike 2x dnevnno, po pet ili deset udaha, kako liječnik odredi. Baby-haler je ovo: https://ljekarna.hr/inhalatori-i-asp...e-i-djecu.html

    Pedijatrica je rekla da će djeca dobiti granule ako se stanje ne popravi. To je trajna terapija koju bronhitičari uzimaju praktično cijelu zimu, ali ne vjerujem da će posegnuti za time prije nego obavite alergološko testiranje. Ima i drugih lijekova (inhalacijski lijekovi s minimalnim sadržajem kortikosteroida, služe za kontrolu upalnih procesa - Flixotide 50, Tafen Novolizer... To djeca udišu, tako da lijek dospije ravno u pluća, a ne putem probave). Ne bih sad o tome na dugačko i široko, jer 12. mjesec nije daleko - brzo će proći vrijeme. Ako se ustanovi alergijska reakcija, moći će se točnije odrediti terapija.

    Pitaj pedijatricu da ti objasni sve što treba. Trajna terapija kod bronhitičara i astmatičara omogućava potpuno normalno funkcioniranje. Ako i dobijete dijagnozu astme, to nije ništa strašno, jer se takva stanja uglavnom prerastu.

  46. #2496
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    da sodumedrol se dobije kod jaaako težih napadaja, ima više vrtsta, zadnji put je moj klinac tad imao 6 godina dobio u tabletama.

    prati za sad kad im se to javlja, vjerujem da nije kod vas ambrozija u pitanju, tj. ne znam koliko ste daleko od mora

    ako je to bilo skoro ja bi i odgodila malo vrtić. ne znam je li ideš raditi ili što, ali bi vrtić max. skratila u toku dana, više radi hidratacije klinaca. imaš pravo tražiti polovićno vrijeme pa ti se poveća vrijeme korištenja tog polovičnog porodiljnog

  47. #2497
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    da sodumedrol se dobije kod jaaako težih napadaja, ima više vrtsta, zadnji put je moj klinac tad imao 6 godina dobio u tabletama.

    prati za sad kad im se to javlja, vjerujem da nije kod vas ambrozija u pitanju, tj. ne znam koliko ste daleko od mora

    ako je to bilo skoro ja bi i odgodila malo vrtić. ne znam je li ideš raditi ili što, ali bi vrtić max. skratila u toku dana, više radi hidratacije klinaca. imaš pravo tražiti polovićno vrijeme pa ti se poveća vrijeme korištenja tog polovičnog porodiljnog
    Na temelju čega? Ne zezam se, ozbiljno pitam. Mislila sam da to pravo dobiješ tek kad dijete dobije dijagnozu astme, a oni do toga imaju još dooosta toga za obaviti.

  48. #2498
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    ima blizance znači pravo na 3 godišnji porodiljni. koji može povećati ako radi polovično
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 12.09.2019. at 09:08

  49. #2499
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    onaj drugi je za njegu ali tek po dijagnozi ali na njega se ćeka dost dugo

  50. #2500
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Mi smo krenuli u slanu sobu i svakodnevno s crnim kimom jer su se svi simptomi vratili 3 dana nakon povratka s mora kao i inače.
    U slanoj sobi smo bili jednom... rekli su nam 2-3puta tjedno ali već vidim da je nos prohodniji.
    Na pregibima s unutrašnje strane laktova gdje joj inače izbija atopijski koža izgleda vrlo tanko i kao da je po rubu izblijedila. Ima li tko tako nešto. Odmah mi je pao napamet vitiligo pa mi nije baš svejedno.
    Znači, na tom dijelu ima atopijski oko kojeg je koža tanka i izblijedila.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •