Stranica 52 od 53 PrviPrvi ... 24250515253 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 2,551 do 2,600 od 2608

Tema: bronhiticari, astmasi, sinusasi - kako je? 4. dio

  1. #2551

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,738

    Početno

    Da, to i mene brine. Ali nemam ju namjeru ne slati u školu ako nema temperaturu. Njezina dosadašnja raska je bila upućena u njezino stanje te tako planiram o tome obavijestiti i njezinu novu razrednicu (kreće u 5. r.).

  2. #2552
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Mi smo jučer dobili upute od škole u kojima piše da ukoliko dijete ima temperaturu ILI respiratorne probleme treba žurno obavijestiti školu i liječnika obiteljske medicine. Baš čekam kad će ju poslati kući. Kiše, šmrca, kašlje. Upute su vrlo šture. Mogli su se sjetiti da ima djece s alergijama, astmom i ostalim.
    Eh, s tim smo imali problema i godinama prije korone i uvijek je trebalo "dresirati" okolinu da prihvati činjenicu da je dijete alergičar. Nekad je bilo uspješno, nekad ne... Tako je i sada.

    Na tvom mjestu ja bih od liječnika opće medicine zatražila papir na kojem piše da je dijete alergičar, pa to dostavila u školu. Možeš to napraviti i unaprijed.

  3. #2553
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    Moj veliki blago umire koliko je šmrkav

  4. #2554
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Moj veliki blago umire koliko je šmrkav
    J. isto...grozno, grozno. Neku noć sam joj u 2 ujutro išla kapati nos koliko se mučila, čula sam ju u drugu sobu. Ja sam već pomalo luda jer je bila čistog nosa 2 tjedna na moru. Prije mora je bilo koma a sad još gore. Aqua maris sustav nas spašava jer se počinje žaliti na uho.

  5. #2555
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    J. isto...grozno, grozno. Neku noć sam joj u 2 ujutro išla kapati nos koliko se mučila, čula sam ju u drugu sobu. Ja sam već pomalo luda jer je bila čistog nosa 2 tjedna na moru. Prije mora je bilo koma a sad još gore. Aqua maris sustav nas spašava jer se počinje žaliti na uho.
    Baš sam kanila spomenuti Aqua maris, ali vidim da ga koristite. Nama je isto stalno u upotrebi.

    Ne znam ima li svrhe, ali umišljam si da je korisno - imamo i solnu lampu u sobi - ovo: https://vervita.com/shop/cijena/hima...olna-lampa-2kg

  6. #2556
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    J. isto...grozno, grozno. Neku noć sam joj u 2 ujutro išla kapati nos koliko se mučila, čula sam ju u drugu sobu. Ja sam već pomalo luda jer je bila čistog nosa 2 tjedna na moru. Prije mora je bilo koma a sad još gore. Aqua maris sustav nas spašava jer se počinje žaliti na uho.
    Sve ok samo kaj moj veliki ima punih 19,a šmrkavac

  7. #2557
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Što je s astmašima i maskama. Jesu li oni u onoj skupini koja nije obavezna imati maske i kako se to regulira? Treba li nešto od liječnika.
    Pitam predostrožnosti radi. J. je 4.r pa za sada ne mora nositi masku, ali neki dan smo bile cca 1 sat u trgovačkom centru i prvi put od pandemije je ovako dugo nosila masku i pozlilo joj je. Rekla mi je u jednom trenutku da ne može disati, problijedila i oblio ju znoj i kao da će se srušiti. Kasnije tu noć se aktivirao kašalj. Nije problem očito kad ju nosi 20tak minuta, ali duže od toga ne može. Naravno da ne pomaže ni cjelogodišnji rinitis i stalno začepljen nos na koji jako malo diše.

  8. #2558
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    Veliki ima dok je na faksu,negdje unutra ,eto i danas kod optičara,u dućanu
    Klinka ima u školi,znači više sati i kad eventualno ide u dućan ili u kino pred dva tjedna,imala je i na firmi,danas kod optičara,doktori
    Mali samo kad ide kod doktora,eventualno u dućan,ne smeta mu za sad
    Svi nose većinom pamučne,veliki ponekad kirurške

  9. #2559
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Jelena.o drago mi je da tvojima ne smeta, ali moje pitanje je jesu li astmaši kojima smeta kao mojoj izuzeti i trebam li nešto od liječnika bude li morala negdje duže nositi masku?
    Posljednje uređivanje od mitovski : 16.10.2020. at 00:12

  10. #2560
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    Mozda ako dobijes potvrdu od skolske medicine
    Na preporuku srebrnjaka ip di se lijeci.
    Moje nose normalno u skolu po 8 sati bez skidanja. Ja bih rekla da je to u glavi i forsirala bi sigurno da nose i da se priviknu jer im ke to buducnost i sigurnije im je za zdravlje.
    Brw moja jedna je prebolila i koronu.
    Osobno imam kao i jedna kcer i devijaciju septuma, kronicni rinosiniaotis i astmu i takoder nosimo po 8 sati bez skidanja.

  11. #2561
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Što je s astmašima i maskama. Jesu li oni u onoj skupini koja nije obavezna imati maske i kako se to regulira? Treba li nešto od liječnika.
    Pitam predostrožnosti radi. J. je 4.r pa za sada ne mora nositi masku, ali neki dan smo bile cca 1 sat u trgovačkom centru i prvi put od pandemije je ovako dugo nosila masku i pozlilo joj je. Rekla mi je u jednom trenutku da ne može disati, problijedila i oblio ju znoj i kao da će se srušiti. Kasnije tu noć se aktivirao kašalj. Nije problem očito kad ju nosi 20tak minuta, ali duže od toga ne može. Naravno da ne pomaže ni cjelogodišnji rinitis i stalno začepljen nos na koji jako malo diše.
    Moj E. također ne može nositi jednokratnu masku. Nosi obične platnene koje peremo na dnevnoj bazi. Ima dvije vrste:

    - obične tanke, jednoslojne i dvoslojne (jednu odličnu Unitasovu sam kupila u Nami za 10 kn, crna je i fina mekana, od dvostrukog sloja tankog pamuka kao za potkošulje, ostale su od običnog platna).

    - deblje maske s ventilom i filterom za zrak (za te postoji set dodatnih filtera koji se ulažu u džepić s unutarnje strane, ali maska se može nositi i bez tog filtera). MM je to nabavio s Aliexpress-a. Ovako nešto: https://laoyingwendi.en.made-in-chin...-in-Stock.html

  12. #2562
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Jelena.o drago mi je da tvojima ne smeta, ali moje pitanje je jesu li astmaši kojima smeta kao mojoj izuzeti i trebam li nešto od liječnika bude li morala negdje duže nositi masku?
    Pitaj u astma-centru. Oni se uvijek javljaju na ovaj telefon - to im je hitna, 24 sata: https://www.bolnica-srebrnjak.hr/ind...tna-ambulanta2

    Ako niste na Srebrnjaku, nazovi bolnicu u kojoj jeste i pitaj mogu li ti poslati pismene upute. Sretno!

  13. #2563
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Nosi platnene maske. Kraće vrijeme je bez problema u njima. Lunahor, kod mog djeteta je puno toga psihološki, ali ovo nije. Ona je opsjednuta virusima i bakterijama. Ima fobiju i da joj kažem ne moraš nositi masku ona bi vjerojatno podivljala. Ne borim se protiv maske. Razmišljam u smjeru ako ju negdje mora nositi duže da ju može skinuti na 10m ako joj ne bude dobro pa ju opet staviti. MM je astmatičar i isto ju nosi bez problema, ali MM uz astmu nema i alergijski rinitis. Ona stvarno jako malo diše na nos.

  14. #2564
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    Moj mali najduže nosi kad je na nekom pregledu to iznosi sat dva i pol ,i da jedva čeka da poslije skine,čak mu i mi sugeriramo odmah po izlasku iz zgrade
    Nema on takvu fobiju od virusa,ok ne ide po dućanima,tj. jedini zatvoreni prostor mu je škola i stan
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 16.10.2020. at 09:46

  15. #2565
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Što vaša starija djeca koriste za primjenu lijeka poput Flixotide? J. ima još uvijek babyhaler. Ima 11g i meni se čini da je prerasla onu gumu što ide na usta i nos. Čitam sad ima babyhaler, aerochamber, volumatic. Niš mi nije jasno.

  16. #2566

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,738

    Početno

    Moja je ovo ljeto mijenjala taj haler, stari joj je već bio premali (11,5 god.), po preporuci pulmologice.
    Sad imamo ovakav, samo za stariju dob (dala nam je u ljekarni prema godinama, al isto ovako izgleda).
    https://ljekarna.hr/medicinski-proiz...i-djecu-5.html

  17. #2567

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    141

    Početno

    Moj ima 12 godina i koristi ovaj:
    https://www.orthocareshop.be/en/aero...sk-yellow.html
    Prošli put na kontroli smo ga pokazali pulmologici i ona je rekla da ga slobodno koristi i dalje,
    još uvijek mu odgovara veličina ove maskice.

  18. #2568
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Ovo su 2 različita. Jedan ima i masku drugi nema i to me buni, a navodno je jako bitno da bude primjereno dobi i djetetu kako bi se uzela ispravna doza lijeka.

  19. #2569

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    141

    Početno

    Ja sam mislila da mojem treba veći inhalator i htjela sam savjet od pulmologice za novi,
    ali eto ona kaže da može koristiti ovaj još neko vrijeme.
    Možda da pitas na kontroli?

  20. #2570

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,738

    Početno

    Mi smo prije imali ovakav s maskicom, ali sad je rekla da to više nije za nju.
    Najbolje da provjerite sa svojom dr. Mi smo na pregled donijeli stari haler i cim ga je vidjela rekla je da joj taj više ne odgovara i da tako ne dobije propisanu kolicinu koju bi trebala.
    Ako nista drugo barem je nazovite ili se javite mailom. Mi smo sad u Klaicevoj, tamo uredno odgovaraju na mailove s upitima.

  21. #2571

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,738

    Početno

    Zna li netko smije li se ventolinska pumpica za dijete unijeti u ručnoj prtljazi u avion (međunarodni let)?
    (Napomena da druge prtljage nema, samo 1 kom koji unosi u kabinu).

  22. #2572
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj buba klara prvotno napisa Vidi poruku
    Zna li netko smije li se ventolinska pumpica za dijete unijeti u ručnoj prtljazi u avion (međunarodni let)?
    (Napomena da druge prtljage nema, samo 1 kom koji unosi u kabinu).
    Može se, ali moraš ih prijaviti, odnosno pokazati: https://travelinglight.com/can-you-t...er-on-a-plane/
    Ne znam je li potrebno imati recept.

    Uostalom, najbolje je da pitaš direktno službu za korisnike na aerodromu:
    https://www.zagreb-airport.hr/putnic...i/prtljaga/160
    https://www.zagreb-airport.hr/putnic...-sugestiju/440

  23. #2573

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,738

    Početno

    Hvala!!!

  24. #2574
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Mi smo putovali jako davno, nismo prijavljivali ništa proaktivno, ali smo imali papire na stranom jeziku od koje bolesti boluje i što za što koristi. Nosili smo inhalator i ventolin i čak davali ventolin na prekooceanskom letu jer je baš imala napad, nitko (od osoblja) nije reagiravao, jedino se bojao mlađi par koji je sjedio iza nas, mislim da su se bojali zbog sebe zašto to dijete toliko kašlje i koja je to bolest. Sva sreća da je to bilo prije korone.

  25. #2575
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Jeste vidjele da je Richter postao ravnatelj Srebrnjaka!? On nam je bio dugogodišnja tema, al meni je baš drago. Kaj se mene tiče, od prvog pregleda kod njega i razgovora, lakše dam se nosila s djetetovom astmom. Tada više nije radio na Srebrnjaku, i nakon kaj su me tamo "izludili" otišla sam k njemu na Rebro

  26. #2576

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,738

    Početno

    I meni je drago!
    Btw, imala sam gotovo isto iskustvo: nakon što su nas izvozali po Srebrnjaku, bez vidljivog napretka, došli smo do njega na Rebro i konačno dobili pravu dijagnozu i terapiju. Drago mi je da će takva osoba voditi dječju bolnicu!

  27. #2577
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    A kaj nije on u penziji? Tak se pričalo

  28. #2578
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    A kaj nije on u penziji? Tak se pričalo
    Nisam cula da je u penziji ali drgao mi je da je ravnatelj.

    Nego upravo sam digla uputnice za cure i sad muku mucim kam Da ih narucim. Srerbnjak smo prerasli.

  29. #2579
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Što vaša starija djeca koriste za primjenu lijeka poput Flixotide? J. ima još uvijek babyhaler. Ima 11g i meni se čini da je prerasla onu gumu što ide na usta i nos. Čitam sad ima babyhaler, aerochamber, volumatic. Niš mi nije jasno.
    Moje 19 godina - volumatic

  30. #2580
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    Moj veliki ide na črnomrec pulmologija,za lunahor
    Richter je 55 godište,znači još godinu dve smije raditi
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 05.10.2021. at 18:51

  31. #2581
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Što vaša starija djeca koriste za primjenu lijeka poput Flixotide? J. ima još uvijek babyhaler. Ima 11g i meni se čini da je prerasla onu gumu što ide na usta i nos. Čitam sad ima babyhaler, aerochamber, volumatic. Niš mi nije jasno.
    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Moj veliki ide na črnomrec pulmologija,za lunahor
    Richter je 55 godište,znači još godinu dve smije raditi
    Daj malo vise napisi molim te, kod kog ide , kakav je princip Pregleda , kako se narucuje , jel dode kod istog dr? Jel rade ko na srebrnjaku spriometriju uvijek ? Kako si zadovoljna?

  32. #2582
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    Jelena jel to u prilaz baruna filipovica ona plucna pulmo?

  33. #2583
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    Eto tu je cathy dala https://www-index-hr.cdn.ampproject....2F2308729.aspx
    Da je u penziji

    Nađem papire pa ti javim koji je doktor,da ta pulmologija u baruna Filipovića
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 05.10.2021. at 18:58

  34. #2584
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj lunahor prvotno napisa Vidi poruku
    Nisam cula da je u penziji ali drgao mi je da je ravnatelj.

    Nego upravo sam digla uputnice za cure i sad muku mucim kam Da ih narucim. Srerbnjak smo prerasli.
    Moj E. je nakon Srebrnjaka upućen na Jordanovac, ali ne znam puno o tome - bio je samo na jednoj kontroli kod dr. Zrilića (na samom početku korone, nisam išla s njim) i nalazi su mu bili ok.

  35. #2585
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Moj najstariji je jucer bio na pregledu, nakon 8 mjeseci terapije koju je dobio zimus za vrijeme zaista dugotrajnih napada kaslja i guasenja. Svi nalazi su bili odlicni - cak se doktorica iznenadila koliko. Nadam se da ce tako biti i dalje. Svake godine mu je najgore u periodu veljaca-travanj (svibanj), valjda kad krene cvatnja.

  36. #2586
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Eto tu je cathy dala [url]https://www-index-hr.cdn.ampproject.org/v/s/www.index.hr/amp/vijesti/clanak/imenovan-novi-ravnatelj-djecje-bolnice-srebrnjak/2308729.aspx?amp_gsa=1&amp_js_v=a6&usqp=mq331AQKKA FQArABIIACAw%3D%3D#amp_tf

    Nađem papire pa ti javim koji je doktor,da ta pulmologija u baruna Filipovića
    Jesi mooozda pogledala

  37. #2587
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    Vurdelja Ivana


    Bio je najviše 2 -3 puta
    Prvog puta ga je poslala na rengen, da budi stanje
    Koliko se sjećam bio je zadovoljan

  38. #2588
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    Hvala ti

  39. #2589
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    Ajde da pitam curi je specijalist promjenio Flixotide u qvar, sad pred neko vrijeme ga je počela uzimati, ali kaže da joj je Flixotide bolji, vjerovatno joj je lakše ga uzeti. Smije li ona ipak se vratiti na Flixotide?

  40. #2590
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Ajde da pitam curi je specijalist promjenio Flixotide u qvar, sad pred neko vrijeme ga je počela uzimati, ali kaže da joj je Flixotide bolji, vjerovatno joj je lakše ga uzeti. Smije li ona ipak se vratiti na Flixotide?
    Ako se dobro sjećam, Flixotide je dostupan za djecu (50 mikrograma) i za odrasle (125), a QVar ima samo id 100 mikrograma. Pitaj za početak obiteljskog liječnika, a bilo bi bolje pitati pulmologa koji je propisao lijek. Ne znam više je li QVar tekućina ili prah, možda je u tome razlika.

  41. #2591
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    Qvar je pumpica ,moji su na 125 Flixotide oboje,u uvoj priči djeca tj. 50 je do 6-8 godina

  42. #2592
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Poklanjam nekoristeni baby haler (jos je u origigi pakiranju) ako kome treba.

  43. #2593

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    735

    Početno

    Citiraj buba klara prvotno napisa Vidi poruku
    Zna li netko smije li se ventolinska pumpica za dijete unijeti u ručnoj prtljazi u avion (međunarodni let)?
    (Napomena da druge prtljage nema, samo 1 kom koji unosi u kabinu).
    Sad sam naletjela na ovu temu.
    Davno je bilo ovo pitanje, a i odgovori, ali evo, da pridonesem svježim iskustvom, od prošlog tjedna. Ovo sad je bio Ryanair, ali isto nam je bilo i za CA, British Airways, Voloteu, Easyjet...
    Smije se unositi ventolinska pumpica u ručnoj prtljazi u avion, kao i epipen i slične stvari, ne treba ništa ranije prijavljivati.
    Prijavljivati treba samo veće medicinske instrumente koji se nose kao zaseban komad prtljage.
    I naravno, ako je dijete alergično na orašaste plodove ili nešto drugo što se poslužuje/prodaje u avionu, javite ranije mailom da to ne poslužuju/prodaju, a i ponovite kabinskom osoblju na ukrcaju, da kažu na razglas da to nitko ne smije otvarati/ jesti.
    I imajte sa sobom medicinsku dokumentaciju za svaki slučaj, makar je nikad ne traže.
    Naša iskustva su uvijek bila pozitivna za sve. Dapače, "upgrejdaju" nas u business klasu ako ima mjesta .
    Posljednje uređivanje od Dota : 20.02.2022. at 22:36

  44. #2594
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Imate li iskustva s lijekom Melarth? Je li potrebno onako striktno se pridržavati uputa o uzimanju s hranom?

    Ni doktorica ni ljekarnica nisu ništa rekle, a pročitala sam uputstvu da se uzima ili sat vremena prije jela ili dva sata poslije jela, a navečer pa malo komplicira večernju rutinu.

  45. #2595
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    Mi nismo pazili na hranu, samo das navece

  46. #2596

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    735

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Imate li iskustva s lijekom Melarth? Je li potrebno onako striktno se pridržavati uputa o uzimanju s hranom?

    Ni doktorica ni ljekarnica nisu ništa rekle, a pročitala sam uputstvu da se uzima ili sat vremena prije jela ili dva sata poslije jela, a navečer pa malo komplicira večernju rutinu.
    Jurana, mi smo pazili. Je da nam je to kompliciralo život, ali čini mi se da je imalo veze s lakšom probavljivošću ili boljom apsorpcijom lijeka (više se baš ne sjećam točno, davno je to bilo).
    Ali mi smo i inače štreberi , pa možda da ipak priupitaš doktoricu ili ljekarnicu zašto je tome tako. Razlog sigurno ima.

  47. #2597
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    Nama to nikad nije niko spomenuo. Btw trenutno ga i ja pijem i isto mi nikad niko nije rekao

  48. #2598
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Hvala

  49. #2599

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    1,649

    Početno

    Gdje u Zagrebu otići na pregled pulmologa sa sedamnaestogodišnjakom? Ima dijagnozu astme, ali više ne spada na dječji odjel, a još uvijek ne spada na odjel za odrasle. U zadnje vrijeme mu se stanje pogoršalo, sve češće mu treba ventolin i htjela bi otići s njim na pregled što prije a ne čekati jesen da napuni 18.
    Posljednje uređivanje od ninaXY : 16.05.2023. at 23:03

  50. #2600
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Poliklinika za plućne bolesti, oni su u ulici baruna Filipovica, ne znam napamet broj.

    Moj sin je na Jordanovcu, ali tamo mu nisu mogli napraviti sve pretrage kao na Srebrnjaku, pa će iduću kontrolu i on obaviti u ovoj ustanovi.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •