Stranica 48 od 53 PrviPrvi ... 384647484950 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 2,351 do 2,400 od 2608

Tema: bronhiticari, astmasi, sinusasi - kako je? 4. dio

  1. #2351
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    I da - ako ideš na prick, treba voditi računa da dijete tjedan do 10 dana nije ni na kakvim antihistaminicima, bitno je i koje je doba godine, dosta toga treba uzeti u obzir.

  2. #2352
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    ne u dva dana, jedan dan rade prickove, drugi dan krv, možda se može i u jedan, ali nama nisu nikad tako, možda radi toga jer već prije ubace alergene u klince, pa da se ipak malo proluftaju, ali nije ti teško pitaj je
    ali ne moraš svako malo po novu uputnicu, malo me i ćudi da niste bili na kontroli skoro 4 godine
    e i da za prickove ne smije uzimati antihistamine tjedan dana prije
    Pa znaš kaj, kad smo bili zadnji put, alergologica kad je vidjela tko nam je pedijatar je rekla da ne moramo ni dolaziti jer je vrhunski alergolog i s njom smo pokriveni...kaso što vam ona kaže to vam je tako.
    Kad je J. imala težak napad astme zbog breze prije 3g, ona je sve odradila, lijekove, inhalacije, zatvorila nas u kuću. Terapiju nam regulira, ali opet bi možda trebalo te neke nalaze ponoviti, bar ja tako mislim. Pitati ću ju.

  3. #2353
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    naravno da treba ponoviti moji cca svako 2-3 ponavljaju komplet a mali svake godine krv

  4. #2354
    dino84 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    593

    Početno

    Trebam pomoć i savjet iskusnijih od mene. Dakle, cura 4 i po godine jučer završila na ORL kod doktora zbog bolova u uhu. Ustanovljeno je da joj se napravio čep od cerumena. Ispiranjem uha čep je izvađen, bubnjić ok, nema upale.

    Ali, doktor čim ju je vidio, rekao je da mu izgleda kao tipični alergičar. Trenutno joj curi nos i dao joj je kao terapiju Mometazon furoat Cipla sprej te mora napraviti prick test na inhalatorne alergene. Za to je naručena krajem travnja.

    Također, važna stavka u cijeloj ovoj priči je da ona ima jako velike krajnike. Po doktorovom mišljenju, krajnici obavezno moraju van. Ona nikada nije imala upalu uha niti grla, normalno diše, jede, spava. Nema nikakvih problema osim tog povremenog curenja nosa.

    Uglavnom, nemam pitanje, nego me zanima da li netko ima iskustva s alergijama i velikim krajnicima.

  5. #2355
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Moji su imali samo treći krajnik i alergije
    Napravi što te traži

  6. #2356
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj dino84 prvotno napisa Vidi poruku
    Trebam pomoć i savjet iskusnijih od mene. Dakle, cura 4 i po godine jučer završila na ORL kod doktora zbog bolova u uhu. Ustanovljeno je da joj se napravio čep od cerumena. Ispiranjem uha čep je izvađen, bubnjić ok, nema upale.

    Ali, doktor čim ju je vidio, rekao je da mu izgleda kao tipični alergičar. Trenutno joj curi nos i dao joj je kao terapiju Mometazon furoat Cipla sprej te mora napraviti prick test na inhalatorne alergene. Za to je naručena krajem travnja.

    Također, važna stavka u cijeloj ovoj priči je da ona ima jako velike krajnike. Po doktorovom mišljenju, krajnici obavezno moraju van. Ona nikada nije imala upalu uha niti grla, normalno diše, jede, spava. Nema nikakvih problema osim tog povremenog curenja nosa.

    Uglavnom, nemam pitanje, nego me zanima da li netko ima iskustva s alergijama i velikim krajnicima.
    Da, moja oba sina su s tim imala probleme. Stariji je operiran u trećoj godini i nije poslije imao problema. Mlađi je operiran negdje pred školu i žao mi je što nije i ranije. On ima alergijsku astmu, ali nakon operacije krajnika nikada nije više imao upalu grla.

    Što se tiče cerumena, možda ćeš morati još koji put otići na ispiranje (1-2x godišnje, do desete godine kada glava naraste toliko da se zvukovodi prošire) jer to je čes uzrok nagluhosti.

    Poslušaj liječnike i napravi obradu. Sve će biti ok.

  7. #2357
    dino84 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    593

    Početno

    Obradu ćemo napraviti u svakom slučaju. Zbunjuje me što jedan doktor govori da nema indikaciju za vađenje krajnika jer nije imala upale grla niti uha, a drugi nas odmah šalje na operaciju.

  8. #2358
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj dino84 prvotno napisa Vidi poruku
    Trebam pomoć i savjet iskusnijih od mene. Dakle, cura 4 i po godine jučer završila na ORL kod doktora zbog bolova u uhu. Ustanovljeno je da joj se napravio čep od cerumena. Ispiranjem uha čep je izvađen, bubnjić ok, nema upale.

    Ali, doktor čim ju je vidio, rekao je da mu izgleda kao tipični alergičar. Trenutno joj curi nos i dao joj je kao terapiju Mometazon furoat Cipla sprej te mora napraviti prick test na inhalatorne alergene. Za to je naručena krajem travnja.

    Također, važna stavka u cijeloj ovoj priči je da ona ima jako velike krajnike. Po doktorovom mišljenju, krajnici obavezno moraju van. Ona nikada nije imala upalu uha niti grla, normalno diše, jede, spava. Nema nikakvih problema osim tog povremenog curenja nosa.

    Uglavnom, nemam pitanje, nego me zanima da li netko ima iskustva s alergijama i velikim krajnicima.
    Mi smo imali tu situaciju. Alergije i veliki krajnici i onda je to lupalo na uši i sluh je bio jako loš. S 4,5g vadila je sva 3 krajnika. Do tada su upale ušiju i grla bile gotovo svakodnevica. Od tada je mislim jednom popila antibiotik a do tada se ne smijem ni sjetiti koliko. Nama je to stvarno bio preporod.
    Alergije su i dalje tu ali ne rezultiraju upalama uha ili grla...nos i dalje curi, zna se požaliti da ju zaboli uho ali to ispiranjem riješimo bezbolno.

  9. #2359
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Mitovski jesi li rješila kaj za malu?

  10. #2360
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj dino84 prvotno napisa Vidi poruku
    Obradu ćemo napraviti u svakom slučaju. Zbunjuje me što jedan doktor govori da nema indikaciju za vađenje krajnika jer nije imala upale grla niti uha, a drugi nas odmah šalje na operaciju.
    Nas nisu odmah slali na operaciju. Od prijedloga za vađenje krajnika do operacije je prošlo godinu dana. Do tada smo išli na kontrole i pratili su ju. Mjesec dana pred operaciju je zadnja kontrola. Kad je otorinac čuo da je opet 10 dana prije pila antibiotik za uho, rekao je da stvarno nema više šta razmišljati.

  11. #2361
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    U biti moje jedno dijete nije imalo upalo uha nikad,ali od kad je rješena treća mandula smanjili su se i problemi neki.ona je primjer djeteta koji diše s škrgama

    Drugo dijete je imalo opetovane upale uha 2-3 komada u mjesec dva pa malo mira pa opet nakon skidanja treće imao je aamo jednu upalu koju nismo skužili mi nego doktorica jer smo došli radi drugog problema
    Ja sam skinula mandule s punih 17 na svoju inicijativu imala sam ponavljajuće limfocita denitise iz tko zna kojeg razloga od skidanja se to polako sredilo
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 15.02.2019. at 11:42

  12. #2362
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Mitovski jesi li rješila kaj za malu?
    Nisam, otići ćemo slijedeći tjedan do pedijatrice po uputnice, ali ak se čeka do 4mj ona je tad baš pod ful terapijom zbog breze koja joj je opaka tak da ne znam kad ćemo obaviti pretrage.

  13. #2363
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    NIsu samo upale uha i grla indikacija za vađenje. Nas bi i da nije imala upale slali vaditi jer je zbog velikih krajnika i alergija ta sluz lupala na uši i slabo je čula. Ne kažem da je kod tebe tako ali moguće da slabije čuje. Nama je dugo trebalo da osvijestimo i skužimo da salbije čuje. TV je uvijek bio glasan pa smo mislili da tako voli jer je sve ostalo ok čula, ond smo jedan dan posumnjali okrenuli ju leđima od nas i normalnim tonom rekli J. hoćemo na sladoled a ona je ostala stajati.

  14. #2364
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Nije joj se jeo sladoled
    Velim cura nije imala problema s ušima nek disanje na škrge,da su smjeli operirali bi je s manje od godine dana ali odlučili su čekati do dve i pol činimo uglavnom jako rano je to kod nje sredeno.tad smo dobili novog doktora koji je odmah odlučil raus
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 15.02.2019. at 11:55

  15. #2365
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Nije joj se jeo sladoled
    Da baš, i nalazi su poslije pokazali da joj se nije jeo sladoled

  16. #2366
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Nas nisu odmah slali na operaciju. Od prijedloga za vađenje krajnika do operacije je prošlo godinu dana. Do tada smo išli na kontrole i pratili su ju. Mjesec dana pred operaciju je zadnja kontrola. Kad je otorinac čuo da je opet 10 dana prije pila antibiotik za uho, rekao je da stvarno nema više šta razmišljati.
    x

    Kad su mog mlađeg napokon poslali na operaciju, pokazalo se da je antistreptolizinski titar toliko visok da nije bilo nikakve dileme ide li na operaciju ili ne ide. U roku 3 dana bio je na Merkuru na stolu.

    Kako god bilo, puno mu je bilo bolje nakon operacije nego prije. A starijem isto - taj je bio gotovo gluh prije vađenja krajnika.

  17. #2367
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    x

    Kad su mog mlađeg napokon poslali na operaciju, pokazalo se da je antistreptolizinski titar toliko visok da nije bilo nikakve dileme ide li na operaciju ili ne ide. U roku 3 dana bio je na Merkuru na stolu.

    Kako god bilo, puno mu je bilo bolje nakon operacije nego prije. A starijem isto - taj je bio gotovo gluh prije vađenja krajnika.

    Ja isto ne mogu uopće usporediti razdoblje prije i poslije, ogromna promjena.
    Peterlin kako je starijem sluh bio poslije. J. se popravio, međutim kad alergijski rinitis lupa opet je gluha. Bili smo cca 2,5g poslije operacije kod Baudoina i timpanogram je bio opet loš, rekao je da je puna te sluzi., da će se stanje poraviti kako odrasta pa rastu i ti prolazi u uhu, ali da je trebalo ugraditi cjevčice kad su i krajnike vadili, međutim da sad nema smisla.

  18. #2368
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Indikacije za op mandula: tko su 2 doktora? Ako je ORL za op, a opca praksa tj ped protiv, puno veci bih ponder dala ORL-u. Pogotovo ako je jedan od kljucnih zg imena - boudain, marn itd. Moja je imala 5 upala grla u god i pol, hrkanje i astmu i bilo je boudainu kristalno jasno da idu sva 3 van. Spasila se sto se tice grla i hrkanja, a astma je astma -ipak koj je utolilo lakse sto se ne mora i u plucima i u grlu borit za zrak, dosta su joj samo pluca challenge.

  19. #2369
    dino84 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    593

    Početno

    Ina33, oba doktora su ORL. Kod jednog smo išli redovno na kontrolu zbog velikih krajnika, a kod drugog završili jučer zbog uha. Mi smo u Puli tako da smo tu išli kod dr.

  20. #2370
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj dino84 prvotno napisa Vidi poruku
    Ina33, oba doktora su ORL. Kod jednog smo išli redovno na kontrolu zbog velikih krajnika, a kod drugog završili jučer zbog uha. Mi smo u Puli tako da smo tu išli kod dr.
    Ne znam jakost pulskih dr. Na tvom mjestu bih ošla onda u ZG (privatno il na treće mišljenje) kod nekog od imena koji baš operiraju krajnike i slove kao stručnjaci za to. Jer, kako ćeš sama prosuditi ako imaš 2 suprotstavljena ORL mišljeja? Moraš ići na treće da presiječe. Ili čekati pa vidjeti - nije niti wait and see loše postupanje pa pratiti učestalost problema. Nama je svojedobno dr. Boudain rekao da je on pisao smjernice za vađenje i da je naša baš tipični slučaj za vađenje. Možda za početak da nađeš na netu te smjernice pa pogledaš - ako ništa, koji su autori pa ako ima na članku netko iz RI bazena onda kod toga.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 15.02.2019. at 16:06

  21. #2371
    dino84 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    593

    Početno

    Nemam dojam da su ovdje dr. baš jaki što se tiče stručnosti oko te problematike. I najviše me to buni, dva dr. iz istog područje imaju potpuno različita mišljenja. Uglavnom, prvo ćemo obaviti to testiranje na alergije da vidimo kako s tim stojimo.

    I planiram ju odvesti privatno po treće mišljenje. Da ne bi bilo zabune, ja nisam protiv operacije, ali kažem, ona nema nikakvih problema, za sada, koje inače uzrokuju krajnici. Popila je jedan antibiotik u životu i to zbog urinarne infekcije. Sluh je ok, bila je na timpanogramu.

    Hvala na info za te smjernice, svakako ću ih potražiti.

  22. #2372
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Nema veze koliko je antibiotika bilo ,vece kak se dijete nosi s problemima

  23. #2373
    dino84 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    593

    Početno

    Jelena, ne znam šta da ti kažem kako se ona nosi jer ja zaista ne vidim da ona ima nekih problema. Normalno jede, nema problema sa gutanjem, ne diše na usta, ne hrče, nema apneje. Trči, trenira, pliva i roni u moru, nisam primjetila da ostaje bez daha. Dva, tri puta godišnje joj curi nos i to riješimo sa fiziološkom u 5 dana. Stvarno ne znam na šta bih još trebala obratiti pažnju.

  24. #2374
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Ja isto ne mogu uopće usporediti razdoblje prije i poslije, ogromna promjena.
    Peterlin kako je starijem sluh bio poslije. J. se popravio, međutim kad alergijski rinitis lupa opet je gluha. Bili smo cca 2,5g poslije operacije kod Baudoina i timpanogram je bio opet loš, rekao je da je puna te sluzi., da će se stanje poraviti kako odrasta pa rastu i ti prolazi u uhu, ali da je trebalo ugraditi cjevčice kad su i krajnike vadili, međutim da sad nema smisla.
    Isto je bilo mom starijem, nagluhost se povremeno vraćala negdje do viših razreda osnovne škole, išli smo na ispiranje i propuhivanje svaka tri mjeseca, pa svakih šest pa poslije više nije trebalo.
    On sad čuje ok. Timpanogram uredan, audiometrija isto. Ima on problem slušne percepcije, ali to nema veze sa začepljenim ušima. Ponekad slabije razumije govor, ali to mu radi smetnje više kod stranih jezika nego na hrvatskom. Sluh je ok.

  25. #2375
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Mitovski, nije čudo da alergija djetetu radi probleme sa sluhom. Sluznice oteknu, začepi se nos i Eustahijeve tube i to je dovoljno da ne čuje. Moj sin koristi avamys za nos, to pomaže.

  26. #2376
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Mitovski, nije čudo da alergija djetetu radi probleme sa sluhom. Sluznice oteknu, začepi se nos i Eustahijeve tube i to je dovoljno da ne čuje. Moj sin koristi avamys za nos, to pomaže.
    I J. ima Avamys.. njega je dobila jer joj je od Nasonexa počela curiti krv. Koristimo ga na preporuku s prekidima.. inače bi trebala stalno.

  27. #2377
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Ne treba stalno nek po potrebi isto ko i nasonex

  28. #2378
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    jelena.o kod nas je nos stalno... jedino kad nije je mjesec dana na moru... konstantno je puna prozirne, guste, ljepljive sluzi.. ali liječnici su rekli da radimo pauze.
    Grinje du joj 6, vjerojatno joj one rade toliki problem s nosom.
    Posljednje uređivanje od mitovski : 15.02.2019. at 19:26

  29. #2379
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Je i moj veliki ima jako velike probleme od grinja

  30. #2380
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    I J. ima Avamys.. njega je dobila jer joj je od Nasonexa počela curiti krv. Koristimo ga na preporuku s prekidima.. inače bi trebala stalno.
    Provjeri smije li sprej za nos s propolisom - zove se PropolAid - odličan je za zacjeljivanje sluznice. Mom je zaustavio curenje krvi

  31. #2381
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    jelena.o kod nas je nos stalno... jedino kad nije je mjesec dana na moru... konstantno je puna prozirne, guste, ljepljive sluzi.. ali liječnici su rekli da radimo pauze.
    Grinje du joj 6, vjerojatno joj one rade toliki problem s nosom.
    Isto ovako. E.koristi avamys tu i tamo, rinogal za dekongestije dok je na pauzi i ovaj sprej s propolisom isto u zimskim mjesecima, za održavanje vlažnosti sluznice. Zadnje 2 godine je bolje, treba manje lijekova. Ta preosjetljivost se često smanji kako dijete raste. Za održavanje sluznice pomogne i mazanje nosnica iznutra melemom ili labelom, bilo kojim. Ta masnoća se raziđe na toplini tijela i čini sluznicu elastičnom, manje podložnom krvarenju.

  32. #2382
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Svi moji imaju taj propolis za nos

  33. #2383
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    Za srebranjak ti treba uputnica za pregled i ibradu i sve obavis od krvi do testa sve bas u tom pregledu isti dan ako dr zakljuci da to trebas . Nalaze dobis kad dodes na kontrolu iduci put il zoves pa ti kaze prek tel. Tako smo mi zadnji put.

  34. #2384
    jaffa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    818

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    I jesi li išla?
    Ej, odustala sam od Crikve jer nikako da jave termin. Otkazala sam njih, zvala Losinj i evo idemo za 3 tjedna tamo.

  35. #2385
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj lunahor prvotno napisa Vidi poruku
    Za srebranjak ti treba uputnica za pregled i ibradu i sve obavis od krvi do testa sve bas u tom pregledu isti dan ako dr zakljuci da to trebas . Nalaze dobis kad dodes na kontrolu iduci put il zoves pa ti kaze prek tel. Tako smo mi zadnji put.
    Koliko se čeka na pregled?

  36. #2386
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Citiraj jaffa prvotno napisa Vidi poruku
    Ej, odustala sam od Crikve jer nikako da jave termin. Otkazala sam njih, zvala Losinj i evo idemo za 3 tjedna tamo.
    Ajde javi kak je sad dole
    A kak ćeš s školom?kolko su dobile? Budeš i ti s njima?
    Navodno imaju ugovor samo do 31.3 ove godine
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 17.02.2019. at 06:35

  37. #2387
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Jaffa oćeš reć da nisi nikakav odgovor dobila od listopada iz crikve

  38. #2388
    jaffa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    818

    Početno

    Nikakav. Samo da smo na listi. I nisam jedina.
    Skolu cemo sami nadoknaditi, inace ima tamo opcija nadoknade al je malac koji mi je skolarac malo specifican pa cemo sami nekako odraditi. 3 tjedna idemo.
    Da, nesto su spominjali da je ugovor do 31.3.ali bi trebali skoro znati i za dalje.
    Ide njih troje i ja, svi na teret hzzo (ja na temelju njege).
    Posljednje uređivanje od jaffa : 17.02.2019. at 14:01

  39. #2389
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Ok sretno
    Kad stignes javi kak je sad
    Imas pp
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 17.02.2019. at 14:07

  40. #2390
    jaffa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    818

    Početno

    Veliki podnosljivo, terapija radi, tu i tamo imaju napad, nije drama. Malac po starom, sa sadasnjim terapijama se makar intenzitet donekle smirio, ucestalost je ista.

  41. #2391
    jaffa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    818

    Početno

    Joj, odgovaram brzopleto haha.

  42. #2392
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Kolko je malac sad? Kakvi su mu testovi na alergije?

  43. #2393
    jaffa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    818

    Početno

    4 god i 9mj. Prick mu je pozitivan na plijesni, pelud stabala, korove i ambroziju, eozinofili visi i u kks i u zeludcu, ukupni ige malo povisen, specificni nula. Reagira na pcelu i ljesnjak, testovi nula. Klinicka slika pokazuje reakcije a krvno corak. :/ U principu je cijela slika alergicara.

  44. #2394
    jaffa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    818

    Početno

    Ima i gerb koji dodatno zeza sve.

  45. #2395
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Nije to lako,ajde valjda vam bude dole lakse

  46. #2396
    jaffa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    818

    Početno

    Ja se nadam. Obicno bude na moru.

  47. #2397

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    271

    Početno

    Cure mene satrlo sto briga pa nisam bas na forumu bila.. Jelena O. Sorry sto toliko kasnim s odg na pp. Sto se Crikve tice ako vam ne javljaju termin obavezno zvati. Meni su lani izgubili moj mail gdje trazim smjestaj...i ispalo je da nisam jasno specificirala sto trazim. Glupost jer sam na isti mail god prije dobila odg taj cas. Trazila sam sefa recepcije i sve se rijesilo taj cas. Mi smo s djecom u pratnji.

  48. #2398
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    jaffa , jelte ok?

    lela pročitala sam , hvala

  49. #2399
    jaffa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    818

    Početno

    Jos smo tu. Skinuli se sa ventolina, na prslucima za drenazu su, inhalacijama hipertonicnom, secemo puno puno i nadamo se povoljnom ucinku.

  50. #2400
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Joj baš vam nije bajno,ali valjda bude lakše
    Kaj to samo mali ili svi na drenaži

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •