Stranica 1 od 53 1231151 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 2608

Tema: bronhiticari, astmasi, sinusasi - kako je? 4. dio

  1. #1
    Administrator foruma daddycool avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    ZG, u braku
    Postovi
    4,635

    Početno bronhiticari, astmasi, sinusasi - kako je? 4. dio


  2. #2
    tua avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    910

    Početno

    za to lupkanje je super i onaj gumeni nastavak od babyhalera.
    makar, koliko god mi lupali, nama nista ne ide van. nama je ovo drugi put u 6 mj zivota da je bolestan i opet isto: jedan dan pocne zvizdati i to je to, nos cist, ne kaslje....prvi put smo dobili solu medrol, sad je prosao sa ventolinom i fizioloskom, eto, nakon tjedan dana mu je tek procurio nos i hropce.
    utjeha mi je sto je bez temp. i dobre volje.

  3. #3
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Ako si dobila solumedrol, to ti je znak da dr sumnja na alergiju. Slažem se - to je vjerojatan razlog. Ako ne ide ništa iz nosa/pluća, znači da su gornji dišni putevi upaljeni, sluznica je otečena i debela, a sluz ne izlazi jer je nema. Ventolin je ok za takve situacije jer to je bronhodilatator. Kod mog sina je veći problem nos (alergijski rinitis - isto debela sluznica koja izaziva trajno začepljenje nosa koje se ne može riješiti puhanjem).
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 04.04.2014. at 10:53

  4. #4
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,488

    Početno

    a ak je tak onda ti je bolje da se probaš naručiti kod alergologa

  5. #5
    tua avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    910

    Početno

    peterlin, kako rjesavate taj nos? mog starijeg to muci, on je alergicar, od rinoca nikakve koristi.
    jelena, mali mi je ovaj mali za sumnju na neki kronican problem, makar strepim.

  6. #6
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    daj probaj nos ispirat s rinohornom,nama rinoco nis ne valja ni nis drugo osim avamisa.

  7. #7
    tua avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    910

    Početno

    da znas da mi je i to palo na pamet...trenutno mu na tu foru ispirem s f.o. sa spricom. a preporuke za best buy...?

  8. #8
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Jelenao, brat je zdrav, ali svejedno moze biti prijenosnik vrtickih viroza. Nocas nam je pomogao aspirator na usisivac, dosad sam imala samo onaj na baterijiu. Ovaj na usisivac je bolji. Malko nam je bolje jer od nocas nema temp. Koristimo efedrin. Sad me brinu suhe pelene i da ne dehidrira. Danas smo do sada (15h) imali jednu mokru pelenu. Vagala sam pelenu i ispada da je popiskila 50 ml. Jel to malo? Nema znakova dehidracije iako malo jede/pije. Nadam se da ce sutra krenut nadoknadjivati.

    Sent from my GT-I9195 using Tapatalk

  9. #9
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Peterlin hvala puno, lup lup

    Sent from my GT-I9195 using Tapatalk

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    61

    Početno

    Citiraj tua prvotno napisa Vidi poruku
    peterlin, kako rjesavate taj nos? mog starijeg to muci, on je alergicar, od rinoca nikakve koristi.
    jelena, mali mi je ovaj mali za sumnju na neki kronican problem, makar strepim.

    Mi smo pokusali naci nesto da pomaze nosu, a da nije kortic. Izgleda da radi. Quercetin i Vitamin C. Quercetin se kupuje u kapsulama i mi ga pomesamo sa vodom i vitaminom C. Inace je taj quercetin sastojak crvenog luka i mnogih drugih prehrambenih proizvoda.

  11. #11
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    Za nos je meni jos odlican sljezov korijen. Odlican

  12. #12

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    61

    Početno

    Lunahor, kako ga uzimas i sta radi. Da li smanjuje oteklinu sluznice? Znas ono kad je nista ne curi, a nos je skroz zacepljen, ne moze se disati na njega.

  13. #13
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    Sljez? Da, smanji oteklinu. Ja osobno imam problem strasan cim legnem. Odma mi se nos zacepi . Nemogu spavat stalno se budim jer disem na usta pa me grlo rastura . E tu mi pomogne sljez .

  14. #14

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    61

    Početno

    Citiraj lunahor prvotno napisa Vidi poruku
    Sljez? Da, smanji oteklinu. Ja osobno imam problem strasan cim legnem. Odma mi se nos zacepi . Nemogu spavat stalno se budim jer disem na usta pa me grlo rastura . E tu mi pomogne sljez .
    E bas me to interesuje. A kako ga koristis? Da li kupujes koren pa ga mocis ili nesto drugo? Detalji u tom smislu.

    Nas ta vrsta problema najvise muci.

  15. #15
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj tua prvotno napisa Vidi poruku
    peterlin, kako rjesavate taj nos? mog starijeg to muci, on je alergicar, od rinoca nikakve koristi.
    jelena, mali mi je ovaj mali za sumnju na neki kronican problem, makar strepim.
    Eh, to je i nama bolna tocka... Najbolje nam se pokazala kombinacija propolisa i morske vode za dugotrajnu upotrebu. Sprejevi na bazi kortikosteroida nisu od neke koristi + mojim deckima od toga zna krvariti nos. Rinohorn - nakanjujem se kupiti ga vec dugo duuuugo, ali eto, jos nisam. DOk su bili mali, ispirala sam fizioloskom otopinom obicnom spricom. Znala sam im metnuti u kadicu za vecernje kupanje 2-3 kapi lavandinog ulja i to bi pomoglo. Vidis, dugo se toga nisam sjetila... Imala sam i mirisnu lampu, pa u nju mirtu ili eukaliptus ili lavandu, ponekad cak i ruzmarin. Razbila sam je i vec dugo to ne koristim, a nije nam to bilo lose. Ne volim u vodeni usisavac stavljati etericna ulja, jer me filteri usisavaca asociraju na prasinu - nikad to ne moze biti potpuno cisto (u mojoj glavi) ali da i to spomenem kao metodu.

    Znala sam djeci namazati prsa onom masti na bazi eukaliptusa (Vaporub je bilo komercijalno ime, ali dugo to nisam trazila jer mi nije trebalo; treba paziti - ima na bazi metvice za odrasle, ta je "ljuta" kao i tigrova mast koju danas koristim za sebe i za djecu) i toga malo staviti pod nos. Nije to za djecu, ali moji su vec veliki pa im je ok. Moj mladji je volio i onaj inhalator koji izgleda kao stick - VIcks ili Sinusan, ali to mu nisam davala negdje do pete-seste godine.

  16. #16
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    Da , stavim zlicu korijena u deci hladne vode i ostavim minimalno
    xva tri sata i stavim u bocicu od nasica plus il slicnog rasprsivaca.

  17. #17
    tua avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    910

    Početno

    Kakva je to kombinacija propolis i morska voda?
    ostalo sve nam je manje vise u opticaju, ostali nam rinohorn i slana soba...

  18. #18
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,488

    Početno

    sad rhinohorn ti nije još za najmanjeg, za ove veće je. Slana soba isto nije loša, ako si iz Zagreba i Knežija ti je relativno blizu, Udruga astmatičara ima popust od 50% u toj sobi.

    sad taj propolis s morskom vodom mi isto nije za tvog najmanjeg.

  19. #19
    Dalm@ avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2006
    Postovi
    958

    Početno

    Jel ružičasti obrazi, tj. nekakvi flekovi koji su počeli iz točkice pa se proširili po cijelim obrazima spadaju pod alergiju?
    U ovom dijelu godine stojimo nakritičnije s astmom, pa ne znam jel i ovo jedan od pratećih efekata (koji nas je dosad zaobilazio) ili se događa i nešto drugo paralelno, jer od Aeriusa ne prolazi.
    Posljednje uređivanje od Dalm@ : 05.04.2014. at 12:36

  20. #20
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,488

    Početno

    može bit, jel nekaj jeo kaj mu ne paše ili ga napala breza, jel se to dešavalo i ranije, kak općenito reagira na brezu.

    kolko dugo je na aeriusu ( ne djeluje on odma)

  21. #21
    Dalm@ avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2006
    Postovi
    958

    Početno

    Dijete samo reklo što mu je, čulo u školi:
    http://forum.roda.hr/threads/31603-Peta-bolest

    Kud ga baš sad dopalo, dok se brezom bavimo...
    Posljednje uređivanje od Dalm@ : 05.04.2014. at 16:28

  22. #22
    cikla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    Vojvodina
    Postovi
    430

    Početno

    Može li alergija na polen da se pokaže na koži? Primetila sam da se L. kada bere cveće pojave crvene fleke na gornjoj strani šake. Oblast između palca i kažiprsta najviše. Mislila sam prvo da se izgrebala na oštru travu ili nešto slično, ali izgleda nije to. Brala je maslačke i sva joj je koža iziritirana.

    Njoj nije zvanično postavljena nikakva dijagnoza, jer je prick test bio negativan, ali je doktorica rekla da je možda lažno negativan i da joj sve to izgleda kao alergija na polen. Nije nas tada slala na dodatne pretrage, samo da ako na proleće ponovo počne kašalj da je dovedemo da ponovimo test.
    Posljednje uređivanje od cikla : 05.04.2014. at 18:28

  23. #23
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    Da moze.


    Sent from my iPad using Tapatalk

  24. #24
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    Mi nismo na nicemu, bas me zanima kakvi ce biti nalazi spirometrije u srijedu. Jel vi znate kako se radi popodnevna smjena, od koliko ? Ja imam u 4 termin al bi dosla oko 3 da stignem obaviti ranije sve jer u 6 moram biti u perkovcevoj pa sam u knapu.


    Sent from my iPad using Tapatalk

  25. #25
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj tua prvotno napisa Vidi poruku
    Kakva je to kombinacija propolis i morska voda?
    ostalo sve nam je manje vise u opticaju, ostali nam rinohorn i slana soba...
    Ima već gotovo u ljekarni, zove se Propolsal Rino Spray.

  26. #26
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    Nama nije bas pomogao taj propolis ali ja u njega vjerujem pa ga stvljam u fiziolosku , tocnije apol kapi i tako se inhaliraju.


    Sent from my iPad using Tapatalk

  27. #27
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,488

    Početno

    Citiraj Dalm@ prvotno napisa Vidi poruku
    Dijete samo reklo što mu je, čulo u školi:
    http://forum.roda.hr/threads/31603-Peta-bolest

    Kud ga baš sad dopalo, dok se brezom bavimo...
    sad dal ga svrbi, moji alergičari koji su i dermatitičari kad ih napadne nekaj više prestanu se grebati, ali čim bolest prođe odma se prime svog starog zanata.

  28. #28

    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Postovi
    3

    Početno

    Pozdrav svima!
    Moj sinek ima problema s alergijama od neke 2.god.Sada je osmogodišnjak. Uglavnom: alergija na pelud drveća,trava i nešto ambrozija, te jako na grinje. Dijagnoza rinokonjuktivitis, atop.dermatitis.Simptomi oči,nos, koža:kiše,svrbi,vodeni sekret iz nosa. Nikada nije imao problema s otežanim disanjem, škriptanjem u plućima...Od lijekova koristili singulair,Avamys, pp i Aerius. Lijekovi su očito pomagali , no iako ih je trošio nije bio bez tegoba!Naš doc. alergolog otišao u mirovinu i promjenili liječnika-sad smo na Srebrnjaku.Tamo nas poslali na spirometriju i metakolinski test.Problem je što tada bio još pun šlajma u nosu i iskašljavao ga. Sestra koja je izvodila test nije znala što da rade, pa kad smo već tamo obavili. Znam da se to nikako ne bi trebalo testirati ako dijete nije potpuno zdravo. No tamo ko na traci. Ono što me muči je što su mu dali dijagnozu i astme na temelju rezultata testa koji se ja pitam je li relevantan, a ja sam nekoliko puta napominjala da dijete nikada nije imao problema s disanjem,fućkanjem,zviždanjem u plućima, noćnim kašljucanjem... Naravno, dodali mu još jedan lijek Flixotide.Mogu li ja tražiti da se ponovi taj metak.test i kako uopće liječniku specijalistu dati takav prijedlog a da ga ne uvrijediš. Na Srebrnjaku mi se nije svidjelo što se dokt. čita nalaze, gleda kompjutor, a malo razgovara s roditeljem. Kao da su sva djeca ista. Imala sam osjećaj da me samo djelomično sluša. Ono : sestra ju nešto pita, ulazi drugi liječnik...a istovremeno je posvećena nama. i na kraju : sve sam vam napisala i vani si , pa ti sestra objašnjava dijag. i terapiju. I da, napisala planira se SLIT,kad sam je upitala je li kanditat obzirom na velik broj alergena, nesiguran odgovor. samo neka si čitam na netu, pa drugi put nek je pitam nejasnoće. Imate li vi iskustva s hiposenzibilizacijom, je li kome pomogla? Plaćanje, nabavljanje lijeka...Sva sam u nedoumici jer dijete mi troši 3 lijeka dnevno i nije baš bajno.

  29. #29
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    Pa kod nas nije tako bas. Ja sve pitam pa na sve dobim odgovor. Trazim i nalaz. Ja bi trazila ventolinski test, mislim da je on mjerodavniji. A uvijek mozes otici i drugdje, npr klaiceva ti je ok

  30. #30
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Ima već gotovo u ljekarni, zove se Propolsal Rino Spray.
    Ima i Propolaid, koji je dosta jeftiniji.

    On mom mlađem zaliječi sluznicu, kad od Operila prokrvari.
    Posljednje uređivanje od Jurana : 07.04.2014. at 09:42

  31. #31

    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Postovi
    3

    Početno

    lunahor, radili smo mi ventolinski test - bio negativan. To je bilo u rujnu 2013. A u prosincu išli na metakolinski test i na njemu pisalo:
    PD FEV1 - could not be calculated
    PD PEF-could not be calculated
    PD FEV1%I-could not be calculated
    Ventilacija pluća prije bronhoprovokacije metakolinom pokazuje opstruktivno restriktivne smetnje ventilacije. (ja napominjem da je tada bio pun šlajma)
    Hiperaktivnost bronha. Nakon inhalacije fiziološke otopine izmjeren je značajan pad vrijednost FEV1 (-17%), i PEF (-22%).

    Nama nitko nije komentirao rezultate tih testova, onako zdravo seljački da mi je objasnio.

    E sad, što se tiće komunikacije s liječnicom- mislim da bi svaki liječnik u par minuta MORAO reći pacijentu kratko i jasno: Radili smo te i te pretrage i one nam govore da vaše dijete ima tu i tu bolest. Liječit ćemo je tako i tako. Kod nas to nije bio slučaj. Nije nam komenentirala pretrage niti rekla dijagnozu.Samo je dijete pitala kako je, ima li kakvih problema i poslušala mu pluća, a meni rekla - evo, sve sam vam napisala, vidimo se za 3 mjeseca. Nisam se ni snašla već smo bili van ordinacije.


  32. #32
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Ima i Propolaid, koji je dosta jeftiniji.

    On mom mlađem zaliječi sluznicu, kad od Operila prokrvari.
    Svaki je dobar, slažem se. Obično uđem u ljekarnu i pitam što ima od tih kombinacija s propolisom i uzmem najjeftiniju, jer toga nam odeeee puno.

    Ont. u petak sam bila sa sinom na Srebrnjaku - budući da je sezona cvatnje drveća, nalazi očekivano loši.

  33. #33
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    U biti ventolinski test pokazuje sigurno ima li ili nema astme, .metakolinski pokazuje preosjetljivost bronha i za njega dijete treba biti svrseno zdravo ! Ne prehladeno zasnjih 5 tjedana prije toga.


    Sent from my iPad using Tapatalk

  34. #34

    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Postovi
    3

    Početno

    Ako je Ventolinski test negativan, to bi značilo da nema astme ?
    Ima li netko da se razumije u rezultate metakolinskog pa da mi pojasni, na temelju čega su djetetu dali dij. astme ako tada nisu mogli pravilno izvesti test a simptoma astme nema (hvala Bogu) ?

    PD FEV1 - could not be calculated
    PD PEF-could not be calculated
    PD FEV1%I-could not be calculated
    Ventilacija pluća prije bronhoprovokacije metakolinom pokazuje opstruktivno restriktivne smetnje ventilacije. (ja napominjem da je tada bio pun šlajma)
    Hiperaktivnost bronha. Nakon inhalacije fiziološke otopine izmjeren je značajan pad vrijednost FEV1 (-17%), i PEF (-22%).

    I šo mi je sad za radit? Nismo iz Zg. Voljela bi ponoviti te testove dok mi je dijete potpuno zdravo samo ne znam gdje ih najbolje napraviti (najtočniji nalaz). ?

  35. #35
    Dalm@ avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2006
    Postovi
    958

    Početno

    elena1, postavi pitanje ovdje, dobit ćeš najkompetentniji mogući odgovor:
    http://www.cybermed.hr/forum/bolesti_i_stanja/astma

  36. #36
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    Javi se richteru na cybermed, al moras sve tocno prepisat nalaze. I onda idi k njemu .

  37. #37
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj elena1 prvotno napisa Vidi poruku
    Ako je Ventolinski test negativan, to bi značilo da nema astme ?
    Ima li netko da se razumije u rezultate metakolinskog pa da mi pojasni, na temelju čega su djetetu dali dij. astme ako tada nisu mogli pravilno izvesti test a simptoma astme nema (hvala Bogu) ?

    PD FEV1 - could not be calculated
    PD PEF-could not be calculated
    PD FEV1%I-could not be calculated
    Ventilacija pluća prije bronhoprovokacije metakolinom pokazuje opstruktivno restriktivne smetnje ventilacije. (ja napominjem da je tada bio pun šlajma)
    Hiperaktivnost bronha. Nakon inhalacije fiziološke otopine izmjeren je značajan pad vrijednost FEV1 (-17%), i PEF (-22%).

    I šo mi je sad za radit? Nismo iz Zg. Voljela bi ponoviti te testove dok mi je dijete potpuno zdravo samo ne znam gdje ih najbolje napraviti (najtočniji nalaz). ?
    Teško je čak i liječnicima odgovoriti na ova pitanja. Dijete ti je vjerojatno dobilo dijagnozu sumnje na astmu. Ne daju oni dijagnozu astme samo tako... Osim toga, zašto djetetovog pedijatra ili obiteljskog liječnika ne pitaš da ti protumači nalaz. Ja to redovito radim, jer su mi baš ti nalazi sa Srebrnjaka teško razumljivi, pa se ni ne trudim puno oko toga misliti. Da mi znamo što i kako - ne bi nam trebali liječnici.

    Dijete ti je alergičar. I moj sin je alergičar - dijagnoza alergijska astma i rinitis. Na kontrolnom pregledu nakon ljeta (rujan) obično mu nalazi budu tako dobri da doktorica kaže "skidamo ga s lijekova" ali u ovo doba godine kad cvate breza i gomila drugog drveća, digne mu dozu flixa na duplo i više. Osim toga, oni rade testove na tipične alergene, pa ako ti je dijete alergično na biljku koja nije na njihovom popisu, to još uvijek ne znači da nema nikakvih alergijskih reakcija, samo da se ne zna točno na što reagira.

    Ako je alergičar, treba mu provjeriti imunoglobuline (IGe). Evo, tu sam našla nešto o tome: http://www.poliklinika-salzer.hr/alergije.htm

    A dijete/osoba s dišnim alergijama rijetko kad ima trenutak potpunog zdravlja - sve se svodi na to da se simptomi drže pod nadzorom.

  38. #38
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    A koliko vidim vi niste ni dobili metakin vec samo fiziolosku.

  39. #39

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,738

    Početno

    pitanje u vezi uputnice:
    mi smo naručeni na kontrolu kod dr. richtera, a sad se bojim kod pedice za uputnicu jer je već prošli put zezala...
    ovaj put je napisao još i kontrola za alergije (tj. ponavljanje alergo testa) - kakvu uputnicu trebam dobiti?

  40. #40
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    a kakvu si imala zadnji put ? ja sam trazila zadnji put c1, i sad imam jos dve kontrole bez uputnica
    trazi c1 uputnicu i mirna si godinu dana, na temelju nje oni mogu sta hoce provoditi i ispitivati u bolnici i jos ce ti dati dvije uputnice za dvije kontrole nakon toga.
    da, ako je ventolinski neg. onda ne bi bilo astme. mislim da si ti susp. astma zbog alergije.
    uostalčom zasto se nerviras, bolje da imas dg astme nego da nemas. lijekove ces ionako sama vidit kad ces dati i dal ces dati . dobro da ih imas u pricuvi ako ih ne dajes.
    Posljednje uređivanje od lunahor : 08.04.2014. at 12:44

  41. #41

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,738

    Početno

    Citiraj lunahor prvotno napisa Vidi poruku
    a kakvu si imala zadnji put ? ja sam trazila zadnji put c1, i sad imam jos dve kontrole bez uputnica
    trazi c1 uputnicu i mirna si godinu dana, na temelju nje oni mogu sta hoce provoditi i ispitivati u bolnici i jos ce ti dati dvije uputnice za dvije kontrole nakon toga.
    iskreno, ne sjećam se koja je bila uputnica, zadnji put smo bili na kontroli iza ljeta, uglavnom, nikakva posebna jer nismo radili nikakve pretrage (samo kontrola i doziranje lijekova)
    i za tu najobičniju je naša pedica gunđala, u stilu - da zašto uopće idemo gore, da ona moze pogledat jel dijete u redu...
    ja svakako želim kod dr. Richtera koji joj je i pripisao terapiju i u skladu sa njezinim stanjem je mijenja (povećava/smanjuje)
    obzirom da cijelu zimu nije imala napadaj, a na flixotidima i melarthu je, nadam se da će joj možda i smanjiti (uzima 2x2 flix)... to bi doista mozda i mogla nasa pedica, ali zelim da to napravi specijalist koji joj je terapiju i propisao

  42. #42
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    ma dat ce ti uputnicu. izmjenili su ono o kontrolama. inzistiraj na c1 pa si mirna godinu dana

  43. #43

    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    147

    Početno

    Je moguce da bude i beba imala bronhitis ako sam ga imala i ja? I jos mi se dan danas tu i tam pojavi.. nekad je koma..nekad izdrzljivo...


    Inace.. ja sma ga imala ko mala i kolko se sjecam pomogel mi je uvijek sirup ventolin kojeg sam ja i ovak pila jer mi je bil jako fini i mast tj krema vicks al to neznam dal postoji danas....

    Sad kad me zgrabi najvise mi koriste najjace airwawes zvakace,bronhi bomboni i eventualno onaj gel za hladenje misica kad si ga stavim pod nos...

  44. #44
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    Je airwawes zvake su i meni predobre cuj moguce je, al dijete ima i tatu pa mozda ne povuce na tebe


    Sent from my iPad using Tapatalk

  45. #45
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    Obavili kontrolu. Uf guzva je bila dosta, oko dva sata smo bili. Spiro ok,iznad 80 % sve osim mefova , nevjerojatno je da obje imaju gotovo iste nalaze .. Feno 7 i 8. Dobili preporuku za tjelesni i crikvu. Kontrola standardno za 6 mj. Narucila se mailom najnormalnije za termin koji sam trazila(trazila sam popodne srijedu u 10 mj i dobila u roku 5 min ). Ne vidim razlike u narucivanju. Bar je nema mailom.
    Jedino je kod z. Cula bronhijalne sumove i poostreno disanje ali taman je dan rnije pocela kasljucat i nos curit te kihat. Stvi.a sam ju jucer odmah na seretide i ventolin. Misli da ce im se smirit stanje skroz kad dobiju stvari.


    Sent from my iPad using Tapatalk

  46. #46
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    E da ostavila ih je do crikve na seretidu pa kao preko ljeta dva mj pauze.mi ni nismo na nicem l. Od ljeta a z. Od 1 mj. Stvim na par dan ako krene kasaljucanje dok ne prestAne.


    Sent from my iPad using Tapatalk

  47. #47
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,488

    Početno

    ima li tko Rhinocort, veliki klinac mi je to danas dobil

  48. #48
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    Rhinocort ti je tafen. Imamo mi al ja dajem avamys jer mi od tafena/rhinocorta/budesonida jako krvari nos a meni nis korist ..

  49. #49
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,488

    Početno

    Ništ probat ćemo prvo s time akne hoda ondaću amay uzeti

  50. #50

    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    147

    Početno

    Evo meni opet mojeg bronhitisa..

    Probudila sam se oko 2 u noci i od onda sam budna i dusim se... sad sam pocela i kasljati gadno... vise neznam kaj bi...

    :/

Stranica 1 od 53 1231151 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •