Stranica 42 od 53 PrviPrvi ... 32404142434452 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 2,051 do 2,100 od 2608

Tema: bronhiticari, astmasi, sinusasi - kako je? 4. dio

  1. #2051
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Kuc kuc o drvo - sve je dobro. Kako će biti dalje, vidjet ćemo.... ali moram ponoviti da je mom sinu odrastanje donijelo veliko poboljšanje.

  2. #2052
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Imam pitanje za one cija djeca koriste Nasonex?
    J. ima cjelogodisnji alerg. rinitis. Zadaje joj puno muka, zbog toga ni sluh nije dobar, stalno nis curi, gusta, ljepljiva prozirna sluz.
    Zbunila su me 2 suprotna misljenja lijecnika. Alergologica je rekla Nasonex cijelu godinu 2tjedna pa 2 tjedna pauza.
    Otorinac je rekao da je to glupost i da s time nista ne postizemo (timpanogram je b i c) vec da ga treba koristiti minimalno 3mj kontinuirano pa napraviti pauzu. Kaze da je to kortic koji se vecinom zadrzava u nosu i ne apsorbira se toliko u tijelo. Alergologica na to kaze kako da ne, otorinci su siroke ruke s korticima neka smo mi nju ipak ovako malo postedili. Ne znam koga da slusam.
    Ono sto ja vidim ovako na 'terenu' da stvarno ne postizemo puno s tih 2 tjedna.
    Ona se bas jako muci, vecinom dise na usta, ima i dosta velike podocnjake, izgleda bas iscrpljeno kad je taj rinitis u jakoj fazi.
    Dobila je sad i aerius jer je pocela kihati i svrbe ju oci. Kaze alergologica vjerojatno lijeska ( do sada nije na nju reagirala ali alergicna je na ljesnjak). U 3.mj bi trebala krenuti s flixotideom zbog breze na koju je prosle g imala jaku reakciju.
    Uglavnom, sad su me zbunili, jedan dao jednu terapiju, drugi drugu i ne znam koga da slusam.

  3. #2053
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    Ja mislim da je u pravu otorinac, to mu je uostalom uze podrucje nek alergologici i ja bi slusala njega ako je djetetu bolje od spreja. Ak joj nis nine prohodan ( znam po sebi) muci se cijelo tijelo . I pluca i srce . A ko ti je alergolog a tko otorinac?

  4. #2054
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Alergologica je inace Golmajer Vlahovic iz Klaiceve, ali nam je pedijatrica alergolog dr Voskresensky a otorinac koji je ovo preporucio je Baudoin.

  5. #2055
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Imam pitanje za one cija djeca koriste Nasonex?
    J. ima cjelogodisnji alerg. rinitis. Zadaje joj puno muka, zbog toga ni sluh nije dobar, stalno nis curi, gusta, ljepljiva prozirna sluz.
    Zbunila su me 2 suprotna misljenja lijecnika. Alergologica je rekla Nasonex cijelu godinu 2tjedna pa 2 tjedna pauza.
    Otorinac je rekao da je to glupost i da s time nista ne postizemo (timpanogram je b i c) vec da ga treba koristiti minimalno 3mj kontinuirano pa napraviti pauzu. Kaze da je to kortic koji se vecinom zadrzava u nosu i ne apsorbira se toliko u tijelo. Alergologica na to kaze kako da ne, otorinci su siroke ruke s korticima neka smo mi nju ipak ovako malo postedili. Ne znam koga da slusam.
    Ono sto ja vidim ovako na 'terenu' da stvarno ne postizemo puno s tih 2 tjedna.
    Ona se bas jako muci, vecinom dise na usta, ima i dosta velike podocnjake, izgleda bas iscrpljeno kad je taj rinitis u jakoj fazi.
    Dobila je sad i aerius jer je pocela kihati i svrbe ju oci. Kaze alergologica vjerojatno lijeska ( do sada nije na nju reagirala ali alergicna je na ljesnjak). U 3.mj bi trebala krenuti s flixotideom zbog breze na koju je prosle g imala jaku reakciju.
    Uglavnom, sad su me zbunili, jedan dao jednu terapiju, drugi drugu i ne znam koga da slusam.
    Moj E je odbacio Nasonex jer mu nije pomagalo, a i od toga i dosta ranije Tafen Nasal znala mu je curiti krv iz nosa. Najbolje mu se pokazao Avamys.

  6. #2056
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Mitovski, daj djetetu ulje crnog kima (možeš i u kapsulama ako joj je fuj na žlicu) kao potporu.

  7. #2057
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Alergologica je inace Golmajer Vlahovic iz Klaiceve, ali nam je pedijatrica alergolog dr Voskresensky a otorinac koji je ovo preporucio je Baudoin.
    Definitivno bodoena bi slusala. On nije dr koji bezveze preporucuje lijekove nije agresivan dr, iznimno je strucan i bas je djecji orl . Mislim da se mozes osloniti skroz na njega i slusati ga.

  8. #2058
    jaffa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    818

    Početno

    Upala pluca

  9. #2059
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    Mali?

  10. #2060
    jaffa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    818

    Početno

    Da. Nema mira on i dalje.

  11. #2061
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    kolko je sad ? treća godina?

  12. #2062
    jaffa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    818

    Početno

    2god i 9mj

  13. #2063
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    Eto moj veliki za novu godinu dobio upalu pluća kao na dodatak na gripu, i sad opet bronhitis, klinci mrvicu bolje ali oni su na profilsksi. Danas počeli ciklus u slanoj sobi za svo troje

  14. #2064
    jaffa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    818

    Početno

    Ja ne znam, i dalje cekam da se donekle smiri. Napad cca svaka 2 tjedna.

  15. #2065
    jaffa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    818

    Početno

    I ova upala je dosla iz opstrukcije. Sada je i malena na ventolinu.

  16. #2066
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    Citiraj jaffa prvotno napisa Vidi poruku
    Ja ne znam, i dalje cekam da se donekle smiri. Napad cca svaka 2 tjedna.
    uz svu silnu prevenciju i terapiju? možda bi nekaj trebalo izmjeniti

  17. #2067
    jaffa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    818

    Početno

    Mjenjaju svako malo. Nema efekta. Jedino se zna kod promjena desiti da su napadi jos cesci. Idemo na bronhoskopiju ovih dana i jos neke pretrage pa cemo vidjeti.

  18. #2068
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    sretno

  19. #2069
    jaffa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    818

    Početno

    Hvala

  20. #2070
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    Cure dobila sam od opce praksu one bijele doznake uputnice za lijecnicko povjerenstvo za bolnicko za crikvenicu. Kud sad tocno to nosim i sta uz to nosim , kako ide taj postupak?

  21. #2071
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    Vi ste još u bjelovaru? Imate li neki hzzo, otiđi i pitaj gdi su komisije za toplice i slično, kopiraj nalaze klinaca koje imaju veze s temom,
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 18.03.2017. at 20:12

  22. #2072
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    I dalje? Saljem to postom u crikvu il kako?

  23. #2073
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    Ne javiš se skeniranom pozitivnom uputnicom na mejl koji piše tam u kontaktima, ali pazi oni ne odgovaraju odmah, ko ovi s Lošinja, nek kad ti pošalju papir onda znaš kad ideš, u većini slučajeva kod njih nema dogovora bek je onak kak ti odrede, za razliku od Lošinja s koji. A možeš pregovarati, ali oni imaju samo termin bez roditelja za uskršnje praznike 2-3tjedna ovisno koliko dete dobi
    Svakako probaj i nazvati Crikvenicu
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 19.03.2017. at 17:15

  24. #2074
    saf avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    642

    Početno

    Nas su odbili na komisiji za Lošinj.
    Pulmologica je napisala preporuku za liječenje na moru, a oni nas odbili

  25. #2075
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    Odbili? Koje je obrazlozenje? Ma svejedno mi. Moraju mi dat termin il 7 il 8 mj jer su cure sada srednjoskolke od jeseni a navodno samo 7 i 8 za srednju cuvaju. Trazit cu 8 mj ak nam odobre. Ak ne nece ici ove godine.

  26. #2076
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    saf je i meni su rekli da ko zna hoće li mi odobriti iduće godine, a ja plačam lijekove iz inozemstva za nju. tak su ju odbili i pred 4 godine , pisala žalbu i rekli kao ne piše na papirima da je imala napade, a imala ih je nakon kontrole, samo kaj se za svaku sitnicu ne ide na kontrolu u bolnicu i ništ pokupila je i s klincem skupa otišla i platila smještaj

    imam osjećaj da samo u zagrebu tak čudno gledaju, po malim i manjim gradovima dobiju skoro svi

    nego Lunahor jesu cure dobile? ma i sama znaš da ima klinaca u svako doba godine, baš onih manjih pa i u ljeto

  27. #2077
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    J. mi zadnja 3 dana zaspe u 19.30 a do tada plače da je unorna da jedva ruke pomiče. Prije 10 dana smo vadili krv zbog škole.. sve ok.. hemoglobin ok.
    Trenutno je na Avamysu i od 15.03. na flixotideu zbog breze. Sad gledam visoke su koncentracije breze, može li biti da je toliko umorna zbog toga?

  28. #2078
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    može

  29. #2079
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    Za tjedab dana cu znat, danas sam predala papire

  30. #2080
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    Tak dugo? U zg dobis ili taj dan ili sutradan

  31. #2081
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    Da, tjedan dana se ceka . Nekad i nije gotovo ni za tjedan dana pa cekas dva tj. Tak i ovjere pomagala isto.

  32. #2082
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    A ne kod nas je drugačije, a možda tvoji ipak to ne rade ništa ek šalju u zg?

  33. #2083
    saf avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    642

    Početno

    Meni uzeli papire na komisiji i za pet minuta me pozvali unutra i rekla dr. da mu je odbijeno.
    Par dana poslije sam sa kćeri išla istoj pulmologici na Srebrnjak zbog alergije i kažem joj da su nas odbili, a ona
    polupromumlja tipa ah šta ćete, ne znam nekad nekog odbiju nekad ne i tak

    Nisam se žalila, a moj mali je na pojačanoj dozi flixotidea i to do ljeta. Inhaliram ga doma 3x dnevno, on non stop proizvodi sluz.

  34. #2084
    saf avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    642

    Početno

    Stalno slušam priče ma bit će bolje čim navrši tri godine, pa pet godina, pa kad izvadi 3 mandulu, pa joj specifičan je mali......

    Imala sam priliku poslati sve njegove nalaze jednom našem dr.koji radi u Americi, baš je pulmolog, nekada davno je radio i na Srebrnjaku.
    On je rekao van sa 3 mandulom, flixotide jača doza stalno i VAN iz kolektiva!

  35. #2085
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    Klincu od nepunih 4godine?

  36. #2086
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    aerius i slično nema?a jel si tražila za malu isto? NE znam kolko ti je zgodno ali ako si u mogućnosti da ideš u Crikvenicu na ambulantno liječenje, istina plačaš smještaj sama, ali dobiš i potrebnu skrb, prek zagreb astma klub je bio jeftiniji smještaj u talasoterapiji, istina kad sam ja išla platila sam apartmanski par ulica više.

    lošinj nema mogućnost ambulatnog liječenja i njegovo liječenje je sasvim drugačije nego u crikvenici, jer se tamo liječi smo po indikaciji, a u crikvenici dobiješ startni paket , ali u slučaju da to nije dovoljno dobiš i sve kaj treba da bi se saniralo stanje.
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 23.03.2017. at 11:16

  37. #2087
    saf avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    642

    Početno

    Mala je dobila aerius i rhinocort, on flixo, ventolin po potrebi a kad ga krene kašalj uvale mu čuda u inhalacijama, a ja sam primijetila da mu je od pulmicorta dobro dok recimo micronefrin ili kak se već zove koma.
    Dok je pio singulair bilo mu je super, ali jako su ga prale nuspojave pa je pedijatar rekao da mora prestati.

    Problem je kaj ja ne mogu dobiti bolovanje za vrijeme ev. boravka na Lošinju ili u Crikvi
    Rekla mi je žena iz HZZO komisije kada sam se raspitivala, da nemam pravo na bo

  38. #2088
    saf avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    642

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Klincu od nepunih 4godine?
    Misliš na operaciju 3 mandule?
    Jer htjeli su ga operirati sa nepune 2, pa sam ja odugovlačila
    Posljednje uređivanje od saf : 24.03.2017. at 11:10

  39. #2089
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    nemaš u slučaju da on nema rješenje komisije pa ti na osnovu toga imaš pravo ili na njegu( što nemaš ako radiš) ili na SRV

    ali možda bi se moglo i malko drugačije gledati ako se to smatra ( a ko una kaj oni misle o tome) liječenju izvan mjesta boravišta tada bi trebala imati pravo, ali velim treba pitat nekog stručnog

    Klincu od nepunih 4godine?

    bio je komentar da su ga odbili a tak mali ima tolke probleme
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 24.03.2017. at 11:25

  40. #2090
    saf avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    642

    Početno

    Da da odbili ga bez grča na licu....
    Da ti ne nabrajam puknuće bubnjića, upalu pluća, hospitalizaciju i meni najmrže vječito čuđenje kad zakašlje i onda onako začuđeni pogledaju u mene i kažu pa on kašlje jako trahealno!
    A nije laringitis....
    to stvarno ružno zvuči, a i ja sam primijetila uzorak koji se stalno ponavlja a prethodi takvom stanju, međutim mene nitko ne sluša.....
    Ne znam kako je sa vama ali ja doktorima trubim stalno istu stvar, a oni se svaki put ponovo iznenade......

  41. #2091
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    naravno da se iznenade, i ja se iznenadim svako malo,

    znam kak ti je, i ja vodim boljku kod svo troje s time

  42. #2092
    jaffa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    818

    Početno

    Obozavam kada me tjese proci ce. Stariji ima 9 godina i nije proslo. Bolje je puno otkako koristi flixotide (sa 5god je krenuo) ali i dalje ima napade par puta godisnje. On je operirao 3.krajnik. Nisam vidjela pomak, mada neki kazu da im bude lakse. Operirao je sa 2god.
    Najmanjeg necu komentirati, on vec podsjeca na neki sf lol. Curka mi je u zlatnoj sredini.

  43. #2093
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    je i meni je curka u zlatnoj sredini,

    nego jaffa jeste gotovi s onim testiranjima kaj je išo mali, jel se tu nekaj može isčitati



    inače moj najmanji je na flixotidu i ventolinu skoro od rođenja tj. s sedam mjeseci počeo, svako malo nekaj.ove godine bi trebao ići u školu.

  44. #2094
    jaffa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    818

    Početno

    Bronhoskopija uredna, gastroskopija uredna (jos cekamo nalaze uzoraka). Ima gerb ali to nije primarni uzrok. U kks mu skacu eozinofili pa je pretpostavka da se kuha alergija, samo treba saznati koja. Napadi i dalje istim tempom.

  45. #2095
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    a do sad su eozinofili bili ok, mojima su stalno bili povišeni

  46. #2096
    jaffa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    818

    Početno

    Ne, od starta su poviseni.

  47. #2097
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    Ali tada nije mislili na alergije?

  48. #2098
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    Citiraj saf prvotno napisa Vidi poruku
    Mala je dobila aerius i rhinocort, on flixo, ventolin po potrebi a kad ga krene kašalj uvale mu čuda u inhalacijama, a ja sam primijetila da mu je od pulmicorta dobro dok recimo micronefrin ili kak se već zove koma.
    Dok je pio singulair bilo mu je super, ali jako su ga prale nuspojave pa je pedijatar rekao da mora prestati.

    Problem je kaj ja ne mogu dobiti bolovanje za vrijeme ev. boravka na Lošinju ili u Crikvi
    Rekla mi je žena iz HZZO komisije kada sam se raspitivala, da nemam pravo na bo
    Mi ljetujemo u selcu i onda su isle po dva tri tj dok smo na ljetovanju na inhalacije. Tak smo do sad od njihove 4 godine radili a sad sam prvi put trazila bolnicko jer su rekle da hice ostat same u bolnici dva tj. Tak da ak dobiju budu isle sad prvi put tako, ak ne necu ni ici ove godine na ambulantno .

  49. #2099
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    Jer za ambulanto mozes birat termin kad hoces, tak da mi uvijek pod godisnjim smo isli, dobijes putni nalog pa si pokrijes bar dio troskova.

  50. #2100
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno bronhiticari, astmasi, sinusasi - kako je? 4. dio

    Upoznala sam dosta ljudi koji tako idu, cesto ljudi iznajme stan u dramlju prek ljeta na dva mj, i toliko na ambulantom u crikvi,mjesecno znam da su placali po dve tri tisuce kn stan za cijeli mjesec i onda to nije tak puno a cijelo ljeto su na moru a iz dramlja pjeske mozes do tam. Svakak se ljudi snalaze.
    Posljednje uređivanje od lunahor : 26.03.2017. at 14:58

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •