Stranica 51 od 53 PrviPrvi ... 414950515253 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 2,501 do 2,550 od 2608

Tema: bronhiticari, astmasi, sinusasi - kako je? 4. dio

  1. #2501
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Slana soba je dobra i za atopičare. Nadam se da će vam pomoći. Nemoj se iznenaditi ako bude prolazno pogoršanje simptoma (ufff, kad se sjetim, moj mlađi je povraćao nakon prvog posjeta - izbacio je cijelu septičku jamu iz nosa) ali to prođe i onda bude bolje. Moji su sinovi išli godinama, od vrtića do kraja osnovne škole.

  2. #2502
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    a jesi li skoro išla kod Nives, ja idem baš idući tjedan s klincima

  3. #2503
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    a jesi li skoro išla kod Nives, ja idem baš idući tjedan s klincima
    Bili smo kod nje u 7mj zbog bradavice i kako to inače bude koža joj se tad očistila.
    Problem je što J. ima faze kad je koža katastrofa i kad se očisti, a dok dobiješ termin za 3 mjeseca obično se očisti.

  4. #2504
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Slana soba je dobra i za atopičare. Nadam se da će vam pomoći. Nemoj se iznenaditi ako bude prolazno pogoršanje simptoma (ufff, kad se sjetim, moj mlađi je povraćao nakon prvog posjeta - izbacio je cijelu septičku jamu iz nosa) ali to prođe i onda bude bolje. Moji su sinovi išli godinama, od vrtića do kraja osnovne škole.
    Je, objasnili su nam da se može pogoršati u početku. Mi smo J. vodili kad je imala 3 i onda zaboravili na to i nedavno mi prijateljica kaže kako vodi malu i meni se lampice upale.

  5. #2505

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    349

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Djeca su dobila solumedrol - taj lijek se daje kod teških napada opstrukcijskog bronhitisa, alergije i astme.

    Antibiotik su vjerojatno dobili preventivno, da se stanje ne bi zakompliciralo, jer se na virusne infekcije često zna nakalemiti bakterijska infekcija, kad je organizam oslabljen.

    Kad je riječ o granulama - to sigurno nije homeopatija, nego neki od lijekova za malu djecu (Singulair ili slično - ne da mi se tražiti nazive lijekova). Da živite u Zagrebu, rekla bih da se javite u dječju bolnicu Srebrnjak, koja je specijalizirana za ovakve bolesti. U Istri ne znam koga bi vam preporučila, ali pedijatrica očito zna svoj posao:
    - solumedrol se daje odmah (to je jaki kortikosteroid koji praktično odmah djeluje - otekline u plućima splasnu i disanje se normalizira)
    - ventolin je bronhodilatator - on širi pluća i bronhe, tako da se postigne dugotrajniji efekt (mala djeca obično dobiju inhalator, pa će ti trebati baby-haler tj. maskica za udisanje). Vjerojatno već znaš - otprilike 2x dnevnno, po pet ili deset udaha, kako liječnik odredi. Baby-haler je ovo: https://ljekarna.hr/inhalatori-i-asp...e-i-djecu.html

    Pedijatrica je rekla da će djeca dobiti granule ako se stanje ne popravi. To je trajna terapija koju bronhitičari uzimaju praktično cijelu zimu, ali ne vjerujem da će posegnuti za time prije nego obavite alergološko testiranje. Ima i drugih lijekova (inhalacijski lijekovi s minimalnim sadržajem kortikosteroida, služe za kontrolu upalnih procesa - Flixotide 50, Tafen Novolizer... To djeca udišu, tako da lijek dospije ravno u pluća, a ne putem probave). Ne bih sad o tome na dugačko i široko, jer 12. mjesec nije daleko - brzo će proći vrijeme. Ako se ustanovi alergijska reakcija, moći će se točnije odrediti terapija.

    Pitaj pedijatricu da ti objasni sve što treba. Trajna terapija kod bronhitičara i astmatičara omogućava potpuno normalno funkcioniranje. Ako i dobijete dijagnozu astme, to nije ništa strašno, jer se takva stanja uglavnom prerastu.
    hvala puno. nisam ni bila svijesna da se radilo o opstrukcijskom bronhitisu.
    da, ja sam na 4h radnog vremena i plan je bio da djeca idu 3-4 dana u tjednu u jaslice. bake i djede su vec stari pa ne mogu ih puno cuvati (iako imaju volje).
    sve me to zateklo jer drugi bronhitis je krenuo tjedan prije nego sto sam počela raditi i bili su se oporavili do mog pocetka rada. jucer sam se i cula sa ravnateljicom vrtica i totalno zaboravila reci da su bili bolesni jer sam i sama zaboravila na to.
    i onda slucajno naletim na post o Singulairu i uhvati me panika da ta dva bronhitisa nisu ni bezazlena.
    imamo inhalator vec, ali nemam još babyhaler. prvi bronhitis je bio tezi i vise smo inhalacija odradili kod pedijatrice. ovaj drugi je bio puno laksi. vise su i oni suradjivali. nije bilo ni temperature ni obojanih smrklji. jedan nije ni imao pun nos. u soku sam da ta bolest od max 5 dana, moze nam odrediti slijedece godine. jer mislim da, ako jako brzo dobiju ponovo B., da cu prestati raditi i da ce morati odustati od jaslica (kojima sam se radovala jer kako sam u godinama, ne druze sa drugom malom djecom jer naši prijatelji imaju stariju djecu).
    da singulair nema nuspojava, ne bi ni imala dvojbe i pristala na to da uzimaju lijek preventivno, ovako se osjecam kao cudviste koje salje djecu u jaslice gdje ce se razboliti.

  6. #2506
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Ma pričekaj u miru pregled kod alergologa. Ne mora to uopće biti tako strašno.... Moj mlađi sin je imao ozbiljnih problema od rođenja (ranije rođen, nerazvijena pluća, alergije, bronhitisi - blabla - sto čuda). Upisali smo ga u jaslice kad je imao 13 mjeseci i ostao je u vrtiću do škole, punih 6 godina. Istina, u prvoj godini bilo je bolesti, na početku svake nove sezone isto, ali izdržao je. Mi s njim isto (i sa starijim, koji je imao težu prilagodbu, ali to nije bitno).

    Probaj s jaslicama. Nema pravila - nekome je tamo ok, nekome je loše kratko vrijeme, netko se ne uspije prilagoditi. Nisi loša mama ako daš djecu u jaslice, naprotiv... Šteta bi bilo odustati prije nego su i krenuli. Nikad ne znaš - sve može biti ok. Mala djeca su često bolesna. Nekad to prođe brzo i lako, nekad malo potraje, ali većina to uspješno prebrodi. Nemoj odmah razmišljati o Singulairu i teškim bolestima, niste još u toj fazi, a možda nikada nećete ni biti.

    Kad krenu u jaslice, sigurno će djeca pobolijevati u prvoj godini, ali taj se period ne može preskočiti, nego samo odgoditi za kasnije. Imunitet moraju steći kad-tad. Eh, sad, pitanje je što je bolje - odraditi to odmah ili pričekati godinu-dvije. Mnogi od nas nisu si to mogli priuštiti.

  7. #2507
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    u svakom slučaju ako imaš još i prošlogodišnji godišnji možešga upotrebiti do 31.12.2019.

  8. #2508

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    349

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Ma pričekaj u miru pregled kod alergologa. Ne mora to uopće biti tako strašno.... Moj mlađi sin je imao ozbiljnih problema od rođenja (ranije rođen, nerazvijena pluća, alergije, bronhitisi - blabla - sto čuda). Upisali smo ga u jaslice kad je imao 13 mjeseci i ostao je u vrtiću do škole, punih 6 godina. Istina, u prvoj godini bilo je bolesti, na početku svake nove sezone isto, ali izdržao je. Mi s njim isto (i sa starijim, koji je imao težu prilagodbu, ali to nije bitno).

    Probaj s jaslicama. Nema pravila - nekome je tamo ok, nekome je loše kratko vrijeme, netko se ne uspije prilagoditi. Nisi loša mama ako daš djecu u jaslice, naprotiv... Šteta bi bilo odustati prije nego su i krenuli. Nikad ne znaš - sve može biti ok. Mala djeca su često bolesna. Nekad to prođe brzo i lako, nekad malo potraje, ali većina to uspješno prebrodi. Nemoj odmah razmišljati o Singulairu i teškim bolestima, niste još u toj fazi, a možda nikada nećete ni biti.

    Kad krenu u jaslice, sigurno će djeca pobolijevati u prvoj godini, ali taj se period ne može preskočiti, nego samo odgoditi za kasnije. Imunitet moraju steći kad-tad. Eh, sad, pitanje je što je bolje - odraditi to odmah ili pričekati godinu-dvije. Mnogi od nas nisu si to mogli priuštiti.
    Hvala
    Divna si. Naravno krećemo u pon, pa što bude bude.
    Danas mi ih je djed doveo do firme da ih kolege malo vide. Trebalo im max 2minute da se opuste i počnu puzati. Jedan mi čak bio u drugoj kancelariji sa kolegicom dobrih 5min. Stvarno su društveni.
    Baka im stavila fiziološku prije i poslije posjete i moram se naviknuti da im je i ja dajem prije i poslije jaslica.
    A povremeno i koju inhalaciju samo sa fiziološkom. Na pedijatriji su mi rekli da ako sumnjam da kreće B. da im dam i ventolin.
    Razmišljam i o kupnji stetoskopa i aparatica za saturaciju.
    Nadam se da će svima nama i našoj djecici zima biti lijepa, a ne samo period koji moramo preživjeti do ljeta

  9. #2509
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    a kolko ste daleko od mora? Istra nije velika, možda bi mogli koji put u šetnju uz more

  10. #2510
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    i kaj nisam skužila je li obojica imaju problem?

  11. #2511

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    349

    Početno

    Da, oboje gotovo identično.
    Živimo 4km od mora.
    Taj drugi nedavni bronhitis je krenuo jutro nakon što smo bili na moru. Bili na kupanju, šetali se još uz plažu, došli kući, išli spavati i u sred noći se prvi probudio prehlađen sa smrkljem iz nosa do brade (prvi takav smrkalj). Drugi je slijedeći dan imao već bronhitis bez prehlade. Tog drugog smo liječili, prvog očito malo zapostavili. Kad se drugi nakon 3 dana oporavio, otišli smo pred večer svi 4 u šetnju uz more. Slijedeći dan jednog sam vodila na kontrolu da mu ukinu ventolin, a prvom da ga uvedu i dobije solmedrol, ali samo taj dan je dobio solmedrol.
    Prvi bronhitis sa 7mj je bio takav da su 3 dana bili nešto sitno smrkavi, pa bi zakasljali 3x dnevno i jedno jutro se probudili bez volje da me tuku dok im mijenjam pelene (premirni su bili i temp 37.5 u guzi). dva dana su bili na solmedrolu i još 3 na ventolinu, ali sve skupa puno bolesniji nego sada.
    Prvi bronhitis su dobili kad je tata bio prehlađen, a ovaj drugi sam se ja istovremeno sa njima prehladila. Iako je kraj ljeta bio, rekli su nam da je bilo puno upala pluća u tom razdoblju
    Posljednje uređivanje od maritas : 13.09.2019. at 13:56

  12. #2512
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Posto vam je more blizu iskoristite to kad se oporavite
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 13.09.2019. at 15:12

  13. #2513

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    349

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Posto vam je more blizu iskoristite to kad se oporavite
    Javim se sutra nakon sistematskog. Meni izgledaju skroz oporavljeno, ali bili su savršeno i dan prije prehlade, tak da...
    Namjera mi je da nakon vrtića odemo prošetati do mora. Nije mi to baš jednostavno kad sam sama sa njima, ali nekako ćemo se organizirati

  14. #2514

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    349

    Početno

    Ništa od jaslica još. Nisu se mogli cijepiti danas jer imaju neku graničnu temp. Vjerojatno zubi (inače ih istovremeno dobijaju, a nedostaje im 8-i zub da radi društvo 7-om) i natečeno je zubno meso. Za sedmi je jedan imao temp.
    Nisam ništa pametno saznala od doktorice. Vjerojatno i ona čeka što će biti sa ulaskom u jaslice da da svoju prognozu.
    Sve ostalo na sistematskom je bilo ok, osim što zbog kenjkavosti nisu pokazali da znaju hodati.
    Vrijeme je idealno za šetanje uz more, sunce i fina burica, ali mi nažalost morali kući

  15. #2515
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj maritas prvotno napisa Vidi poruku
    Da, oboje gotovo identično.
    Živimo 4km od mora.
    Taj drugi nedavni bronhitis je krenuo jutro nakon što smo bili na moru. Bili na kupanju, šetali se još uz plažu, došli kući, išli spavati i u sred noći se prvi probudio prehlađen sa smrkljem iz nosa do brade (prvi takav smrkalj). Drugi je slijedeći dan imao već bronhitis bez prehlade. Tog drugog smo liječili, prvog očito malo zapostavili. Kad se drugi nakon 3 dana oporavio, otišli smo pred večer svi 4 u šetnju uz more. Slijedeći dan jednog sam vodila na kontrolu da mu ukinu ventolin, a prvom da ga uvedu i dobije solmedrol, ali samo taj dan je dobio solmedrol.
    Prvi bronhitis sa 7mj je bio takav da su 3 dana bili nešto sitno smrkavi, pa bi zakasljali 3x dnevno i jedno jutro se probudili bez volje da me tuku dok im mijenjam pelene (premirni su bili i temp 37.5 u guzi). dva dana su bili na solmedrolu i još 3 na ventolinu, ali sve skupa puno bolesniji nego sada.
    Prvi bronhitis su dobili kad je tata bio prehlađen, a ovaj drugi sam se ja istovremeno sa njima prehladila. Iako je kraj ljeta bio, rekli su nam da je bilo puno upala pluća u tom razdoblju
    Vjerojatno su već imali početak neke infekcije (virus), a kupanje je samo ubrzalo proces izbacivanja šlajma. To je više koristi nego štete... Kupanje samo po sebi ne bi izazvalo takvu rekaciju.

    Tako djeluje i slana soba - kad djeca krenu na haloterapiju, u prvih par posjeta vrlo često se stanje prividno pogorša, tj. krene kašalj, izbacivanje šlajma, sluzi iz nosa, pa čak i povraćanje (moj mlađi povratio je cijelu septičku jamu nakon prvog ili drugog posjeta slanoj sobi). Nakon toga slijedi oporavak i poboljšanje stanja. Nemoj odustati od šetnji uz more. Biraj dane kad nema vjetra, a inače je to velika i besplatna slana soba. Sretno!

  16. #2516
    Konfuzija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,422

    Početno

    Nama se stanje vec nakon prvog posjeta slanoj sobi znatno poboljsalo. Mozda je koincidencija, ali ne vjerujem. Uz to inhaliramo fizioloskom svaki dan prije spavanja... Preporucili su nam 10ak posjeta, najbolje 2 ili 3 puta tjedno.

  17. #2517

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    349

    Početno

    Da se malo javim: nisu imali novi bronhitis nakon 8/2019
    Bili su prehlađeni dugo, nesto ih inhalirali preventivno, pa su imali upalu grla i svaki dobio svoj antibiotik. pauza od jaslica sa bozicem je dosla do mjesec i po i sad su se vratili.
    Dajem im imunoglukan (dobila ga sa Aviva bodovima) i srecom proslo je kisno razdoblje pa se moze biti vise vani.
    I da, tu dugotrajnu prehladu su dobili od prijateljicinog sina. Nisu nam jaslice bile krive.
    Kako su zbog prehlade dobili fenistil, odgoden nam je alergotest za ozujak.
    Nadajmo se da prva dva (i zadnja dva) bila slucajna

  18. #2518
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Ne znam kad sam zadnji put pisala na temi. A ne znam niti kada je bila ovako loše. Vjerojatno samo one godine kad joj je astma dijagnosticirana.

    Ne znam jel zbog zagađenog zagrebačkog zraka ili zbog novog lijeka. Naima, prošle godine smo bli na kontroli i Flixotide su joj zamijenili Avescom.

  19. #2519
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Pa onda traži da te prebaci natrag na flixotide to je 125? Ja kad je frka pojačan bar jednu dozu duplo,ali rada obavezno ide i ventolin jer se to dešava uz hripanje ako nema temp ide i danfsnje leda-bronha to je ono preko koljena pa izbacivanje 20 minuta nakon ventolina ide flixotide ali samo ujutro i uveče,ako je potrebno dati ventolin nakon svakog ide danfanje
    A možda ima veze i sa zrakom ali u svakom slučaju pojačaj bar jednu dozu lijeka
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 24.01.2020. at 11:23

  20. #2520
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Pojačali smo dozu.

    E sad si baš mislim bi mi doktorica opće prakse dala Flixotide bez da odemo ponovno specijalistu.

    Joj, kak mi to ide na živce s našim doktorima i famaceutskom industrijom. Zakaj nešto mijenjati ak je stalno bila dobro?. Onak, iz čista mira se pojavi lijek i oni ti prepišu taj neki drugi

  21. #2521
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Je
    Ali može bit i od zraka napose kaj ima ujutro školu megla nek si stavi nešto ispred usta dok ide u školu, mi imamo bufove ono za trčanje,maramu koja ie preko usta,ipak je bar mala zaštita,nije direktno ujutro na magli
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 24.01.2020. at 12:27

  22. #2522
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Ma da, ipak mislim da je od zraka.
    Priošle godine je već koristila Avesco. I bila je baš jako dobro. Iznenađujuće. Već sam mislila da smo se gotovo riješili astme. Iako su i testovi pokazali da nismo. Baš me ovo sad zateklo.

  23. #2523
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Nekima je astma cijeli život,nije to bolest koja tak brzo nestaje,samo se smanje negativni simptomi ili ih je puno manje

  24. #2524
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    I da ono wk stvarno misliš da je puno lošije uplati joj dlanu sobu,moj mali je išo u desetom kad je bio baš loše,i poslije je bio puno bolje,ok bio je i na ventolinu i svemu rad ali i to mu je pomoglo

  25. #2525
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    da vidiš, to sam zaboravila. Išla sam već s njom u slanu sobu. Ma tako smo tu astmu držali pod kontrolom da me ovo sad zateklo. Znam da lijeska već dugo cvate, al ipak ovo nisam očekivala.

  26. #2526
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam kad sam zadnji put pisala na temi. A ne znam niti kada je bila ovako loše. Vjerojatno samo one godine kad joj je astma dijagnosticirana.

    Ne znam jel zbog zagađenog zagrebačkog zraka ili zbog novog lijeka. Naima, prošle godine smo bli na kontroli i Flixotide su joj zamijenili Avescom.
    Da, magla i zagađenje redovito pogoršavaju simptome. Ne znam za ovaj lijek, ali Flixotide se može uzeti 2x dnevno (ujutro i navečer, tjedan dana) u slučaju hude sile kao što imaš sada.

    Imaš dvije opcije - nazovi liječnika obiteljske medicine ili specijalista koji je propisao Avesco i pitaj.

  27. #2527
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    da vidiš, to sam zaboravila. Išla sam već s njom u slanu sobu. Ma tako smo tu astmu držali pod kontrolom da me ovo sad zateklo. Znam da lijeska već dugo cvate, al ipak ovo nisam očekivala.
    Mi smo od 9.mj u slanoj sobi i ovo nam je najbolja zima do sada. Sad nije bila 3 tjedna i stanje se odmah pogoršalo iako što se tiče dišnih puteva malo, koža se više pogoršala.

  28. #2528
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,088

    Početno

    Mitovski, možda je i do plivanja?

    Barem ja mislim da je moga plivanje spasilo.

  29. #2529
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Mitovski, možda je i do plivanja?

    Barem ja mislim da je moga plivanje spasilo.
    Ne ide sad već 3 tjedna ni na plivanje ni u slanu sobu jer je slomila mali prst na nozi, vidiš možda i to.

  30. #2530
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Mi smo od 9.mj u slanoj sobi i ovo nam je najbolja zima do sada. Sad nije bila 3 tjedna i stanje se odmah pogoršalo iako što se tiče dišnih puteva malo, koža se više pogoršala.
    Provjeri kaj ona ipak jede

    Mada kod mog klinca jedne godine čim je lo već u rujnu zahladilo cijelu zimu do proljeća je vukao teški dermatitis
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 24.01.2020. at 13:21

  31. #2531
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Provjeri kaj ona ipak jede

    Mada kod mog klinca jedne godine čim je lo već u rujnu zahladilo cijelu zimu do proljeća je vukao teški dermatitis
    A ne znam više kaj da provjerim. Jutros je otišla šepajući u školu, ja mislila prst koji je slomila, veli ona ne peče me..kad ono imam kaj vidjeti. Alergologica tvrdi da je do grinja koje su joj 6.

  32. #2532

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    Mojoj je isto bilo jako lose prosli tjedan. Zavrsili na injekciji (Solumedrol). Nije pomagala standardna procedura s Ventolinom, Plumicortom i Flixotidom.
    Kaze dr da je do magle i zraka.

  33. #2533
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Je grinje su problem,i moj je taj razred,ali te godine mu je hladnoća bas nepogodna
    Ok moj je riješio dermatitis pred četri godine,tih 5 godina dermwzitisq je nama bilo pet godina nespavavsnja i meni i njemu
    A i magla je tu
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 24.01.2020. at 13:45

  34. #2534
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Može li se bronhodilatore kupiti bez recepta? Ostavila sam se pušenja i sad imam simptome nalik alergijskoj astmi. Ne mogu noćima spavati od kašlja, kao da mi nešto stoji u bronhijima.

  35. #2535
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Može li se bronhodilatore kupiti bez recepta? Ostavila sam se pušenja i sad imam simptome nalik alergijskoj astmi. Ne mogu noćima spavati od kašlja, kao da mi nešto stoji u bronhijima.
    Ne mogu
    Otiđi k dr

  36. #2536

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    Kako se ponasate s vasim astmaticarima u ovo doba? Izlazite van ili ste strogo doma cijelo vrijeme? Sto planirate sa skolom?

  37. #2537
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    Moje su doma, a kad idu van nose maske storgo cim izadu iz stana .ali sad sa popustanjem mjera krecu prosetat sa prijateljicama , uz maske obavezno i distancu.

  38. #2538

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    Tako i moja. Doma je bila cca mjesec dana bez ikakvog izlaska. Zadnjih tjedan dana je isla u setnju, s maskom... Zapravo, brine me pelud koja leti ko luda ovih dana, a prosle godine u ovo doba joj je bilo jako lose. Imala je dvije jake opstrukcije bas u ovo doba i zavrsila na hitnoj. Tako da maskicu ima radi dvostrukog razloga.

    Usput, upravo smo dobili anketu iz skole. Ona cvili vec danima da bi isla, ali mislim da cu je ostavit doma. Ja radim od doma, tako da nije nikakav problem... Kako cete vi s vasima?

  39. #2539
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    Ja ih ne bi dala u skolu ni u ludilu da sam u toj situaciji. Sretna sam kaj si velike pa ih ni ne tjeraju . Ali sam nesretna jer smo zbig korone izgubili termin na srebrnjaku a one u 7 mj navrsavaju 18 g i dalje ne znam di cemo a nemamo neki zavrsni pregled .

  40. #2540

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    I mi smo u Klaicevoj izgubili termin u ozujku. Cekali smo dugo. Sad cemo se javit da nas predbiljeze za jesen.

  41. #2541
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    Mi vise nemozemo ni u klaicevu tamo smo izgubili i ortopeda za ortoze koje nose i dermatologa... moram sad traziti druge bolnice di cemo. Nadala sam se nekom oprostajnom zavrsnom pregledu..

  42. #2542
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj lunahor prvotno napisa Vidi poruku
    Ja ih ne bi dala u skolu ni u ludilu da sam u toj situaciji. Sretna sam kaj si velike pa ih ni ne tjeraju . Ali sam nesretna jer smo zbig korone izgubili termin na srebrnjaku a one u 7 mj navrsavaju 18 g i dalje ne znam di cemo a nemamo neki zavrsni pregled .
    Moj mlađi je napunio 18 prosle godine. Imali smo zakazan termin na Jordanovcu za ovaj tjedan, ali su nas zvali da se to odgađa do ukidanja mjera i hladnog pogona bolnica,a nakon toga treba ponovno poslati upit.

    Druga bolnica u koju možete otići je klinika za plućne bolesti u ulici baruna Filipovića.

  43. #2543
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj buba klara prvotno napisa Vidi poruku
    Kako se ponasate s vasim astmaticarima u ovo doba? Izlazite van ili ste strogo doma cijelo vrijeme? Sto planirate sa skolom?
    Moj je stalno doma, eventualno balkon. Ali čim ga počne gušiti ulazi unutra.
    Danas im je razrednica rekla da se ne vraćaju u školu ove školske godine. Škola treba sanaciju.

  44. #2544
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Moj mlađi je napunio 18 prosle godine. Imali smo zakazan termin na Jordanovcu za ovaj tjedan, ali su nas zvali da se to odgađa do ukidanja mjera i hladnog pogona bolnica,a nakon toga treba ponovno poslati upit.

    Druga bolnica u koju možete otići je klinika za plućne bolesti u ulici baruna Filipovića.
    Cak sam razmisljala i cula sve super o plucnoj bolnici kraj zvijezde tamo, ma naci cemo nesto al
    Fali mj nekako taj oprostaj

  45. #2545
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    J. uzima Aerius za alergijski rinitis ali nije joj baš od nrke pomoći? Ima li tko iskustva s nekim drugim antihistaminicima?

  46. #2546
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    J. uzima Aerius za alergijski rinitis ali nije joj baš od nrke pomoći? Ima li tko iskustva s nekim drugim antihistaminicima?
    MM uzima Lectranal (to ide bez recepta), a rođakinja uzima Telfast, ako sam dobro zapamtila ime. Mislim da taj ide na recept, kao i Aerius.

    Ove godine je ambrozija užasna, pa se nemoj čuditi ako Aerius ne djeluje. Ni drugi antihistaminici nisu baš od koristi. Neku večer je mm-ui bilo baš gadno, nakon što smo proveli dan u vikendici, gdje ima trave kod susjeda - ne samo ambrozije nego kojekakvog drača - sad cvate mačji repak (ovo: https://drsasamilicevic.files.wordpr...ji-rep-391.jpg). U susjedovom vinogradu je trava visoka do struka. Natjerala sam ga da uzme sinov ventolin, jer uopće nije mogao disati i to je pomoglo. Inače mu nos curi, oči suze, kiše i kašlje. On uglavnom ima smetnje u proljeće, kad trava cvjeta prvi put, a ove godine ga je snašlo ponovno...
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 02.09.2020. at 09:07

  47. #2547
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Ma da užas je ambrozija ove godine.

  48. #2548
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    mojem aerius uopce ne pomaze, nikad. jedino telfast

  49. #2549

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    I mojoj je krenulo. Jedva gleda, oči natečene i suzne, kiše i šmrče ko luda, jedno što još nije počela kašljati... Očekujem prvu opstrukciju ovih dana.
    Po simptomima je, ajme meni... Nadam se da je neće vratit doma iz škole odmah prvi dan.
    Posljednje uređivanje od buba klara : 02.09.2020. at 11:25

  50. #2550
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Mi smo jučer dobili upute od škole u kojima piše da ukoliko dijete ima temperaturu ILI respiratorne probleme treba žurno obavijestiti školu i liječnika obiteljske medicine. Baš čekam kad će ju poslati kući. Kiše, šmrca, kašlje. Upute su vrlo šture. Mogli su se sjetiti da ima djece s alergijama, astmom i ostalim.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •