Stranica 2 od 6 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 299

Tema: kako dijete oporaviti od boleština

  1. #51

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    75

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Rješenje za ovakve antibiotik-neantibiotik situacije jest voditi dijete liječniku kojem vjerujete, a to obično nije hitna.
    Istina,ako vam radi lijecnik ako ne vodite ga priznatim specijalistima...i oni pobiju ono u sto ste vec i sami sumnjali

  2. #52

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    75

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    I ovo napišeš kao odgovor na post forumasice koja ti lijepo savjetuje, nevjerojatno !!!
    Koja forumasica?Vi se poznajete?Ja je doista ne znam a i nisam trazila savjet nego iznijela svoje misljenje i podijelila svoje iskustvo bez prisiljavanja tebe ili ikoga da ga prihvati!
    Nevjerovatno doista
    Posljednje uređivanje od sirius : 01.11.2014. at 19:34 Razlog: Otkrivanje identiteta.

  3. #53
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Citiraj mareee prvotno napisa Vidi poruku
    Niti jedan dr mi ne djeluje sigurno kad na osnovu pregleda koji traje 5 minuta i samo na vizualno bez pretraga kaze antibiotik KAKO zna da je nesto bakterijsko?!!

    Takooo jeee, što imaju ti liječnici znati! Kao da svaki dan vide virusne i bakterijske upale, jedno deset-dvadeset komada. Ma, stvarno, i kao da nisu studirali 6 godina, pa stažirali, pa godine specijalizacije, ma neeee, nemaju oni pojma. Lijepo se pet minuta progugla i dijete je zdravo.
    (ps. ovo je ironično, da ne pretjeram pa bude sarkastično )

  4. #54
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj *mamica* prvotno napisa Vidi poruku
    Nakon zadnje kure odradili smo mu kompletnu krvnu sliku i savrsena je, ali ne moze se rijesiti slinavog nosica i skripanja prilikom disanja.
    mamica jel' dobio ventolin?

  5. #55

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    75

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Takooo jeee, što imaju ti liječnici znati! Kao da svaki dan vide virusne i bakterijske upale, jedno deset-dvadeset komada. Ma, stvarno, i kao da nisu studirali 6 godina, pa stažirali, pa godine specijalizacije, ma neeee, nemaju oni pojma. Lijepo se pet minuta progugla i dijete je zdravo.
    Ahahahaha to je sve sto cu reci jer nema smisla nakon ovakvih komentara ista vise reci (ipak se iz knjige nauci sve pa i godine prakse) a i bakterije se otkrivaju pogledom tipa dijete ima osip i temperaturu daj antibiotik a drugi dr kaze prehlada sa osipom snizavajte temperaturu nemamo vam sta za to dati osip ce se povuc kad i prehlada woow koje u pravu pa ja vjerujem ovom drugom
    (ps. ovo je ironično, da ne pretjeram pa bude sarkastično )
    P.S puno da ne kazem previse iliti skoro sve emisije ljubavi na selu su imale utjecaj na tvoj vokabular vidi se da ne kazem ocito je

  6. #56

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    75

    Početno

    I napustam temu da ne dozivljavam napade zao mi je sto ne mislim kao vi pa ne trujem vlastito dijete ali sigurna sam da ih ima dosta koji se slazu samnom!I jos nesto ja imam dokaz da je to ok,moje djete je Hvala Bogu jako zdravo a vase...

  7. #57
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Mareee i Beti , upozoravam vas da zadrzite pristojan nacin komunikacije ili cu biti priseljena podjeliti par opomena.

  8. #58
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    u čemu je problem u komunikaciji?
    ne vrijeđaju se

  9. #59
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Cuj, meni se ne svida njihov nacin komunikacije . Obzirom da sam " sef" koristim svoju moc.

    Ne svida mi se generaliziranje lijecnika od strane mareee i prozivka od strane Beti ( da ne spominjem poluotkrivanje identiteta forumasica bez da su to one trazile.).

  10. #60

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    75

    Početno

    Cemu rijec " generaliziranje" ako iznosim svoj osobni stav ??Ako je to grijeh eto odmah mi molim vas dajte opomenu.Ja nikad necu mijenjat svoje misljenje jer se netko ne slaze samnom pa kako god to zvucalo

  11. #61
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    ne razumiješ
    nitko ne dovodi tvoju odluku u pitanje
    bar ne ja
    uostalom dijete ti je ozdravilo, hvala Bogu, i ti si dokazala da si bila u pravu, dijete je ozdravilo bez antibiotika

    mene je samo zanimalo što te je natjeralo da ga vodiš na hitnu, vjerojatno strah radi djetetovog stanja
    i što se onda promjenilo da stekneš hrabrost ne postupiti po preporuci
    u tom konkretnom slučaju
    posjetu hitnoj na mertojaku

    vjerojatno sam dosadna, ali me zanima

    ja kada odem, npr. kod odvjetnika po savjet, poslušam taj savjet
    kada odem kod frizerke, poslušam što mi savjetuje za frizuru
    hlače sašijem onako kako mi savjetuje krojačica
    kad mi moja dr nešto savjetuje, da lijek, ja ga uzmem, napravim pretragu koju mi je savjetovala

  12. #62
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Citiraj mareee prvotno napisa Vidi poruku
    P.S puno da ne kazem previse iliti skoro sve emisije ljubavi na selu su imale utjecaj na tvoj vokabular vidi se da ne kazem ocito je
    Što je "emisije ljubavi na selu" ?

    A zašto je krivo citiran moj post? Ubačene su tuđe riječi.

    Ma, uostalom, baš me briga.

  13. #63

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    75

    Početno

    Detaljno
    Prvo moja necakinja je skoro umrla zahvaljujuci antibioticima.Neki ljudi za svaku prehladu ili temperaturu trce lijecniku i mala je stalno dobijala antibiotike dabi nakon toga obolila,dobila bolest crijeva ne mogu se sijetiti naziva mozda ce te vi znati,kada one takozvane resice na crijevima nestanu...uglavnom dijete je doslovno ocelavilo i bez prestanka povracalo i imalo proljev dok se nije nasao jedan stari dr. koji je rekao da sve te lijekove baci u kantu za smece i rekao sta da se kupi( sve je na biljnoj bazi bilo) sada je to djevojcica ziva i zdrava.Eto jos dokaza da ja ne stavljam sve dr u isti kos ali istina smatram da ih je vecina aljkava i da im je najlakse dat antibiotike.Tada sam rekla da moje djete ce izbjegavat antibiotike do krajnje mjere.Moj sin nije nikada pio antibiotike dok nije imao upalu uha i iza toga nikad vise.Moja pedijatrica ih i ne spominje vise jer im se ne naklanja ni ona a i zato jer zna sta ja mislim o njima.Konkretno taj dan u slucaju Mertojak sinu mi je naglo izbio osip po tijelu i po dolasku tamo pregledom osipa rekla je antibiotici ja sam pitala jel nesto bakterijsko(ne libim se pitati) rekla je da mu nema sta drugo dat na sto sam ja rekla da necu antibiotike i onda je slijedilo to "pa sta ste onda dolazili" po meni je to totalno ne prihvatljiv i neprofesionalan odgovor!!Zatim mi je dala uputnicu za zarazni,tamo su mi rekli da je prehlada popracena osipom i da nema potrebe da pije ista da ce se osip povuci sa prehladom!!!I sutra cu isto postupiti ako budem mislila da nema razloga za pit tako sta i nitko me ne moze razuvjeriti u suprotno.Oko mene je dosta djece koja su stalno bolesna i kao kosturi ispijeni od bolescura jer su od rodenja u prosjeku svakih 2 mj. Ana antibioticima i tu nema kraja...i moj je isao u vrtic tj. jaslice i prolazio prilagodbu sa virusima ali bez antibiotika jer za VIRUSE NISU ANTIBIOTICI!!!

  14. #64
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,412

    Početno

    Citiraj Tashunica prvotno napisa Vidi poruku
    mamica jel' dobio ventolin?
    Nije, iako mu je bio dokazan bronhitis. Pedijatri koji su ga gledali su ujedno i pulmolozi.

    Ja zaista nemam iskustva sa tim "obicnim" bolestima, moje prvo dijete ih nikada nije imalo. Ali imam necake koji redovno hodocaste domovima zdravlja i bore se sa ovakvim stvarima i na savjet njihovih mama, nekoliko puta sam ga inhalirala ventolinom prema uputama u kutiji.

    Bronhitis je nestao, a za skripanje koje se sada cuje, doktori tvrde da nije u bronhima i plucima nego "gore", slina koju on ne moze procesuirati. Dakle, disni putevi su sada cisti.

    Ja se nisam usudila pitati pedijatre zasto mu ga nisu prepisali, niti sam se usudila priznati da sam mu ga dala na svoju ruku, dok je bio na kraju druge kure antibiotika, i dalje hroptav kao stara masina.

  15. #65
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Mareee, molim te da se sabereš, da pišeš čitko i nekonfuzno, da stavljaš interpunkcijske znakove, da ne citiraš krivo i da ne vrijeđaš forumašice uspoređujući ih s protagonistima šrot-emisija. Imaš pravo na svoje mišljenje, drugi te imaju pravo pristojno pitati da im ga obrazložiš, a ti im, naravno, ne moraš odgovarati ako ne želiš.

  16. #66
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Evo i ja sam jedna od tih sto odu do pedijatra, pa poslije vazu dal da daju atb. Pa cu ja pojasniti svoje razloge:
    Do pedijatra odem na prvi znak bolesti, i to samo zbog mog bolovanja, inace bih pricekala dan dva da vidim u kojem smjeru ce se razviti.
    Moja pedijatrica je jedna od onih koja propisije atb bez da je ikad trazila krvnu sliku i crp. Jednom kad sam ju trazila da ipak napravi kks, odbila je i poslala me na Fran Mihaljevic jer "ne zna sto da radi sa mnom". Naravno da su taj put na hitoj mu uzeli krv i rekli da se radi o virozi. To smo mogli riiesiti i u nasoj ambulanti da je pedijatrica normalna, a ne gubiti pola dana s bolesnim djetetom.
    Puno je takvih situacija bilo...

    Elem, uzmem ja taj atb i onda pricekam dan dva i uglavnom se dijete oporavi bez atb. Jednom sam dala odmah, kad mu je na brisu nadjen streptokok.
    Znam da bih trebala promijeniti pedijatra, ali em mi je dijete bolesno jednom godisnje, em kod nje nikad nije guzva, odmah na redu (sto isto puno govori o tome koliko joj ljudi ukazuje povjerenje). A ja eto doma vazem uzeti ili ne taj antibiotik.

  17. #67
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    hvala na odgovoru
    u potpunosti si ispravno postupila
    stvarno to mislim

  18. #68

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    75

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Mareee, molim te da se sabereš, da pišeš čitko i nekonfuzno, da stavljaš interpunkcijske znakove, da ne citiraš krivo i da ne vrijeđaš forumašice uspoređujući ih s protagonistima šrot-emisija. Imaš pravo na svoje mišljenje, drugi te imaju pravo pristojno pitati da im ga obrazložiš, a ti im, naravno, ne moraš odgovarati ako ne želiš.
    Eto rijesili smo i imam istomisljenike.Zao mi je za komentar gore gdje sam krivo ubacila kod beti3,nije bilo namjerno!A sabrana sam i iznapadana nepotrebno sto niste zamijetili.Sad cekam opomenu potpuno zasluzeno!

  19. #69

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    75

    Početno

    Citiraj bella77 prvotno napisa Vidi poruku
    Evo i ja sam jedna od tih sto odu do pedijatra, pa poslije vazu dal da daju atb. Pa cu ja pojasniti svoje razloge:
    Do pedijatra odem na prvi znak bolesti, i to samo zbog mog bolovanja, inace bih pricekala dan dva da vidim u kojem smjeru ce se razviti.
    Moja pedijatrica je jedna od onih koja propisije atb bez da je ikad trazila krvnu sliku i crp. Jednom kad sam ju trazila da ipak napravi kks, odbila je i poslala me na Fran Mihaljevic jer "ne zna sto da radi sa mnom". Naravno da su taj put na hitoj mu uzeli krv i rekli da se radi o virozi. To smo mogli riiesiti i u nasoj ambulanti da je pedijatrica normalna, a ne gubiti pola dana s bolesnim djetetom.
    Puno je takvih situacija bilo...

    Elem, uzmem ja taj atb i onda pricekam dan dva i uglavnom se dijete oporavi bez atb. Jednom sam dala odmah, kad mu je na brisu nadjen streptokok.
    Znam da bih trebala promijeniti pedijatra, ali em mi je dijete bolesno jednom godisnje, em kod nje nikad nije guzva, odmah na redu (sto isto puno govori o tome koliko joj ljudi ukazuje povjerenje). A ja eto doma vazem uzeti ili ne taj antibiotik.
    Eto, to sam upravo mislila u prvom komentaru ali izgleda da nisam smijela

  20. #70

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    75

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    hvala na odgovoru
    u potpunosti si ispravno postupila
    stvarno to mislim
    Drago mi je da ste napokon shvatili.

  21. #71
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj bella77 prvotno napisa Vidi poruku
    Evo i ja sam jedna od tih sto odu do pedijatra, pa poslije vazu dal da daju atb. Pa cu ja pojasniti svoje razloge:
    Do pedijatra odem na prvi znak bolesti, i to samo zbog mog bolovanja, inace bih pricekala dan dva da vidim u kojem smjeru ce se razviti.
    Moja pedijatrica je jedna od onih koja propisije atb bez da je ikad trazila krvnu sliku i crp. Jednom kad sam ju trazila da ipak napravi kks, odbila je i poslala me na Fran Mihaljevic jer "ne zna sto da radi sa mnom". Naravno da su taj put na hitoj mu uzeli krv i rekli da se radi o virozi. To smo mogli riiesiti i u nasoj ambulanti da je pedijatrica normalna, a ne gubiti pola dana s bolesnim djetetom.
    Puno je takvih situacija bilo...

    Elem, uzmem ja taj atb i onda pricekam dan dva i uglavnom se dijete oporavi bez atb. Jednom sam dala odmah, kad mu je na brisu nadjen streptokok.
    Znam da bih trebala promijeniti pedijatra, ali em mi je dijete bolesno jednom godisnje, em kod nje nikad nije guzva, odmah na redu (sto isto puno govori o tome koliko joj ljudi ukazuje povjerenje). A ja eto doma vazem uzeti ili ne taj antibiotik.

    Mozda ne trebas mjenjati pedijatra , nego trebas prestati trcati pedijatru na prvi znak bolesti ( ako je dijete u ok stanju) ?
    I tako vecina lijecnika za djecu preporucuju da se doktoru ide tek treci dan temperature ako ne krece na bolje.

  22. #72
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Mozda ne trebas mjenjati pedijatra , nego trebas prestati trcati pedijatru na prvi znak bolesti ( ako je dijete u ok stanju) ?
    I tako vecina lijecnika za djecu preporucuju da se doktoru ide tek treci dan temperature ako ne krece na bolje.
    Znam. Kazem, idem pedijatru jer mi treba potvrda za moje bolovanje jer mi dijete ne moze u vrtic ako ima temperaturu.
    Ne trcim zbog njega nego zbog papirologije.

  23. #73
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,412

    Početno

    Ja sa svojim sinom nikako ne bih mogla cekati toliko jer njemu temp divlja, ne moze se skinuti, potpuno klone, bolan je, ne jede i ne spava. Jasno je da ga moram odmah voditi pedijatru.

    Ovo je prvi put da moze funkcionirati pod temperaturom, ali rado bih ga potpomogla necim prirodnim.

  24. #74
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    hvala na odgovoru
    u potpunosti si ispravno postupila
    stvarno to mislim
    e ja mislim da je izuzetno krivo postupila. jer je uzela anbiotik koji neće dati.
    prvo je potrošen novac hzzo-a , a drugo doma skuplja bespotrebni lijek. i što onda s njim? čuvati dok mu ne istekne rok pa bacit? ili dati kad sam procijeniš da treba? ili nešto treće?
    štogod od toga krivo je.
    nije li bolje onda odbiti antibiotik ako već znaš da nije niš? ili nazvati liječnika pa neka otvara bolovanje preko telefona

  25. #75
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Ja vise ne kuzim tko kome odgovara, al upalo mi je u oko isto sto i magriz, sta radite s tim receptima? Ne podignete ih u ljekarni uopce ili ih podignete pa nosite doma?

  26. #76
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    I sta onda napravite s ti lijekovima koje niste upotrijebili?

  27. #77
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Odnesem u ljekarnu da ih oni zbrinu.

  28. #78
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    e ja mislim da je izuzetno krivo postupila. jer je uzela anbiotik koji neće dati.
    prvo je potrošen novac hzzo-a , a drugo doma skuplja bespotrebni lijek. i što onda s njim? čuvati dok mu ne istekne rok pa bacit? ili dati kad sam procijeniš da treba? ili nešto treće?
    štogod od toga krivo je.
    nije li bolje onda odbiti antibiotik ako već znaš da nije niš? ili nazvati liječnika pa neka otvara bolovanje preko telefona
    ne, to radi bella, uzima i baca, nisam njoj pisala

    već maree-i
    maree je odbila
    zapravo nije ona odbila, vjerojatno nema ni znanja ni iskustva ni hrabrosti za tako nešto
    već je dobila uputnicu za zaraznu gdje su pregledali dijete, pretpostavljam napravili laboratorijske pretrage i na osnovu toga zaključili da dijete ne treba antibiotik
    njoj sam napisala da je postupila dobro
    što je tražila drugo mišljenje
    nije ona sama odlučila nedati antibiotik, već netko sa više znanja, iskustva i dijagnostičkih mogućnosti

  29. #79
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Ja vise ne kuzim tko kome odgovara, al upalo mi je u oko isto sto i magriz, sta radite s tim receptima? Ne podignete ih u ljekarni uopce ili ih podignete pa nosite doma?
    znam neke odrasle koji na ovaj nacin (uzmu recept i podignu lijek, ali ga ne trose taj put)stvaraju zalihu antibiotika, pa si uzmu kad procijene da im treba
    Posljednje uređivanje od emily : 01.11.2014. at 19:36

  30. #80
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Meni treba papir od pedijatra da nosim svom doktoru da mi otvara bolovanje. Drugacije ne ide. Dakle posjet pedijatru je obavezan. Sad, sa dodjem bez djeteta - a gdje da ga ostavim bolesnog? Da imam gdje, bolovanje mi ne bi trebalo.
    A ovo za trosenje novaca hzzoa, ja samo pratim i uklapam se u njihove procedure i pravila. Mozda hzzo treba dati naputke pedijatrima da se atb ne izdaje bez kks i crp-a? Tu bi se puno vise ustedilo...

  31. #81
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj bella77 prvotno napisa Vidi poruku
    Znam. Kazem, idem pedijatru jer mi treba potvrda za moje bolovanje jer mi dijete ne moze u vrtic ako ima temperaturu.
    Ne trcim zbog njega nego zbog papirologije.
    Kod moga pedijatra takve stvari idu preko telefona. Pregled ide koji dan nakon papirologije.

  32. #82
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj bella77 prvotno napisa Vidi poruku
    Meni treba papir od pedijatra da nosim svom doktoru da mi otvara bolovanje. Drugacije ne ide. Dakle posjet pedijatru je obavezan. Sad, sa dodjem bez djeteta - a gdje da ga ostavim bolesnog? Da imam gdje, bolovanje mi ne bi trebalo.
    A ovo za trosenje novaca hzzoa, ja samo pratim i uklapam se u njihove procedure i pravila. Mozda hzzo treba dati naputke pedijatrima da se atb ne izdaje bez kks i crp-a? Tu bi se puno vise ustedilo...
    Pitanje da li bi. Jer i pretrage kostaju, a dobar broj pedijatara ih ne moze lako obaviti ( jer nemaju laboratorij vrata do).
    ali u tvom slucaju bi bilo puno korektnije da uopce ne podignes lijek. Kada vec ne zelis reci pedijatrici da bi pricekala sa uzimanjem ako vec ne postoji jasna sumnja na bakteriju , nego se uzima " za svaki slucaj" jer si dosla puno prerano.

  33. #83
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    Citiraj bella77 prvotno napisa Vidi poruku
    Mozda hzzo treba dati naputke pedijatrima da se atb ne izdaje bez kks i crp-a? Tu bi se puno vise ustedilo...
    nije uvijek neophodan kks i crp
    nekad je vidljivo samo pregledom da treba atb

  34. #84
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    bella77, ne moraš podići antibiotik ako misliš da ti ne treba
    jednostavno ostane u ljekarni
    uzmeš recept i nerealiziraš ga

  35. #85
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Moj pedijatar je vrata do laboratorija. Tako da joj to ne moze biti izgovor.
    Istina, drugi put onda necu podignuti atb nego pricekati s receptom. Tu se slazem.
    Emily, prema iskustvu s mojom 3pedicom, ona daje atb i kad ne treba. Evo gore primjer kad me slala na hitnu jer sam trazila kks.
    Jednom sam ju pitala jel sigurna da se radi o bakteriji, a ne o virusu; rekla je da ne zna pa je atb za svaki slucaj... meni to nije dovoljno.

    Vjerojatno da se nekad i moze vidjeti da atb treba a bez kks, samo sto ni ja a ni moja pedica nismo sposobni to uociti. Ocito.

  36. #86
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    ne realiziraš

  37. #87
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    samo da kažem da ima jakooo puno roditelja koji na spomen laboratorija pogledaju u dijete koje upravo počinje plakati i pitaju "pa je li to baš mora, mora li se dijete bosti, je li to neophodno, može li bez toga....."

  38. #88
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    To ocito pali kod manjine, kod moje moras doc s detetom, a da bolovanje ako je bas neka frka

  39. #89
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    samo da kažem da ima jakooo puno roditelja koji na spomen laboratorija pogledaju u dijete koje upravo počinje plakati i pitaju "pa je li to baš mora, mora li se dijete bosti, je li to neophodno, može li bez toga....."
    Takoe, ja sam jedan od tih roditelja. Ne pada mi na pamet bosti dijete svako malo.

  40. #90

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    75

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    ne, to radi bella, uzima i baca, nisam njoj pisala

    već maree-i
    maree je odbila
    zapravo nije ona odbila, vjerojatno nema ni znanja ni iskustva ni hrabrosti za tako nešto
    već je dobila uputnicu za zaraznu gdje su pregledali dijete, pretpostavljam napravili laboratorijske pretrage i na osnovu toga zaključili da dijete ne treba antibiotik
    njoj sam napisala da je postupila dobro
    što je tražila drugo mišljenje
    nije ona sama odlučila nedati antibiotik, već netko sa više znanja, iskustva i dijagnostičkih mogućnosti
    Doista mislis da nemam hrabrosti?Ili si i vidovita??Samo pitam,molim te odgovori.
    Lijecnik nije Bog niti majka mog djeteta i da,uvijek odbijem jer imam pravo odbiti i uvijek trazim uputnicu JER IMAM PRAVO! Meni nije jasno dali ste vi nesto uvrijedeni ili osjecate griznju savjesti pa pokusavate utjesiti sami sebe?
    Posljednje uređivanje od čokolada : 01.11.2014. at 21:15 Razlog: osobni podaci

  41. #91
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    Citiraj bella77 prvotno napisa Vidi poruku
    Emily, prema iskustvu s mojom 3pedicom, ona daje atb i kad ne treba. Evo gore primjer kad me slala na hitnu jer sam trazila kks.
    Jednom sam ju pitala jel sigurna da se radi o bakteriji, a ne o virusu; rekla je da ne zna pa je atb za svaki slucaj... meni to nije dovoljno.

    Vjerojatno da se nekad i moze vidjeti da atb treba a bez kks, samo sto ni ja a ni moja pedica nismo sposobni to uociti. Ocito.
    kuzim sve
    samo hocu reci da se ne moze generalno postaviti pravilo/ zahtijevati (hzzo) da nema atb bez kks,
    i moje iskustvo je da se puno previse puta daje "za svaki slucaj" ili "da se dijete ne bocka"

  42. #92

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    75

    Početno

    I molim vas bez vrijedanja- da nemam znanja,hrabrosti..Ja se npr divim vasoj inteligenciji :D

  43. #93
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj mareee prvotno napisa Vidi poruku
    Doista mislis da nemam hrabrosti?Ili si i vidovita??Samo pitam,molim te odgovori.
    Lijecnik nije Bog niti majka mog djeteta i da,uvijek odbijem jer imam pravo odbiti i uvijek trazim uputnicu JER IMAM PRAVO! Meni nije jasno dali ste vi nesto uvrijedeni ili osjecate griznju savjesti pa pokusavate utjesiti sami sebe?
    Ti si nesto danas posebno nabrijana?!
    ne razumijem?
    nisam vidjela nista posebmo uvredljivo u citiranom postu, dapace cak sam izmedu redaka procitala da alex jako podrzava tvoj postupak i tvoje inzistiranje na ( vrlo legitimnom) drugom misljenju u slucaju kad ste imali dvojbu oko terapije.
    ali cini se da si ti malo osjetljiva?
    mozda zato sto si nova na ovom forumu ili sto?
    Posljednje uređivanje od čokolada : 01.11.2014. at 21:17 Razlog: osobni podaci

  44. #94
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    ...i morati cu ovu temu sjeckati i seliti, malo mi se gubi smisao pocetnih postova.

  45. #95

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    75

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Ti si nesto danas posebno nabrijana?!
    ne razumijem?
    nisam vidjela nista posebmo uvredljivo u citiranom postu, dapace cak sam izmedu redaka procitala da alex jako podrzava tvoj postupak i tvoje inzistiranje na ( vrlo legitimnom) drugom misljenju u slucaju kad ste imali dvojbu oko terapije.
    ali cini se da si ti malo osjetljiva?
    mozda zato sto si nova na ovom forumu ili sto?
    Kako ne,napisala je da ja nemam ni znanja ni... Dali je to samo uljepsano od " glupa si"?Ja imam osjecaj da je,gospoda je doista krajnje ironicna.Ja sam napisala kako je to tocno bilo na njezin zahtijev da bi ona rekla da lazem da nemam ja hrabrosti za to.Zanima me samo dali je i vidovita kad sve zna
    Nisam uopce nabrijana pogledajte moj komentar prvi(koji je trebao biti i jedini) dali sam ikoga uvrijedila,nekome htjela svojim misljenjem i svojim stavom nesto lose uraditi?Ja ne trazim slaganje samnom jer to nebi bilo normalno,svatko ima pravo na svoje misljenje kao i ja ali isto tako nije mi drago da me se vrijeda i pokusava uvjerit u suprotno.Nadam se da shvacate.
    Jesam nova,ne vidim u cemu je problem.

  46. #96
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Alex nije bila ironicna , niti je rijec " glupa" upakirala u finiju formu.
    Isto tako je korisno tvoje iskustvo trazenja drugog misljenja u slucaju sumnje na ispravnu dijagnozu.
    Jedini problem u ovoj temi jest tvoj osjecaj da si stalno napadnuta ( iako ne poricem da je bilo napada nakon par tvojih postova koji su bili prilicno nejasni.).

  47. #97
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Takoe, ja sam jedan od tih roditelja. Ne pada mi na pamet bosti dijete svako malo.
    hehe, znam
    i sad zamisli kako je pedijatru kad mu dodju bella i Mima

  48. #98
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    hehe, znam
    i sad zamisli kako je pedijatru kad mu dodju bella i Mima

  49. #99

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    75

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Alex nije bila ironicna , niti je rijec " glupa" upakirala u finiju formu.
    Isto tako je korisno tvoje iskustvo trazenja drugog misljenja u slucaju sumnje na ispravnu dijagnozu.
    Jedini problem u ovoj temi jest tvoj osjecaj da si stalno napadnuta ( iako ne poricem da je bilo napada nakon par tvojih postova koji su bili prilicno nejasni.).
    Ok ,razumijem!Drago mi je da vidite da sam ipak bila napadnuta.
    I ok ako me ne vrijeda ni ja nju ne vrijedam sto mislim da nema dovoljno znanja,pogotovo ne o mojim roditeljskim pravima i hrabrosti.Mislim i to da treba sljedeci put jednostavno reci da se ne slaze s nekim ljudima zbog svoje struke pa taj netko ce sam vidjeti dali ce prihvatiti njezine sugestije ili ne.Isto tako smatram da ce svatko bez obzira na struku dobiti postivanja onoliko koliko da jer za mene osobno "titule" nisu pravilo za uvazavanje osobe!Zahvaljujem se na vasem strpljenju veceras.

  50. #100
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pedijatru moga djeteta nije nikakav problem kad ja dođem, jer je to iskusna liječnica koja zna postaviti dijagnozu.

Stranica 2 od 6 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •