Stranica 4 od 6 PrviPrvi ... 23456 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 151 do 200 od 299

Tema: kako dijete oporaviti od boleština

  1. #151
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj baka prvotno napisa Vidi poruku
    Djeca određuju kakav si (bio) roditelj, svojim ponašanjem, utjecajem na svoj i život svoje okoline.
    da, ali to ćemo znati kad ta djeca budu imala 30
    barem

  2. #152
    Carmina406 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    1,707

    Početno

    Citiraj Tashunica prvotno napisa Vidi poruku
    meni su ovakve stvari strašne za pročitati, ali najozbiljnije.
    ili čekaj, objasni mi molim te,
    dijete koje ima sendvič s podrigušom u rukama ima lošeg roditelja,
    a dijete s jabukom u rukama ima dobrog roditelja?
    bez obzira na sve drugo?
    možda sam te krivo shvatila, objasni.





    ajde šta se treseš

    Evo primjer...mi se trudimo da djeca doje,spavaju dovoljno,zdravo se hrane,ne dajemo sirupe i antibiotike na svoju ruku i bez krvne slike,provodimo vrijeme na zraku,na selu....pa ne znači da smo dobri roditelji

    Jel može ovako

    Svi postupamo u najboljem interesu svoga djeteta i kako najbolje znamo i mislimo da je baš to ispravno..a možda i nije. Možda je bolja kupovna kašica nego voćka puna pesticida..otkud znam,al eto trudimo se i nadamo da radimo ispravno. Neznam kako da objasnim

    Ja čekam treći dan temperature ukoliko je opće stanje dobro,susjeda će reći da sam luda i mučim djecu.....ah ljudiiii

  3. #153
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Pa nisu roditelji jedini odgovorni za zdravlje , karakter , ponasanje , utjecaj djece na sve oko sebe kasnije u zivotu.
    Ima tu i dosta onoga " kako im je grah pao" i kakav su karakter / zdravlje/ sposobnosti dobili sa rodenjem.

  4. #154
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj Carmina406 prvotno napisa Vidi poruku
    ajde šta se treseš
    od gladi

  5. #155

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    75

    Početno

    Citiraj Carmina406 prvotno napisa Vidi poruku
    ajde šta se treseš

    Evo primjer...mi se trudimo da djeca doje,spavaju dovoljno,zdravo se hrane,ne dajemo sirupe i antibiotike na svoju ruku i bez krvne slike,provodimo vrijeme na zraku,na selu....pa ne znači da smo dobri roditelji

    Jel može ovako

    Svi postupamo u najboljem interesu svoga djeteta i kako najbolje znamo i mislimo da je baš to ispravno..a možda i nije. Možda je bolja kupovna kašica nego voćka puna pesticida..otkud znam,al eto trudimo se i nadamo da radimo ispravno. Neznam kako da objasnim

    Ja čekam treći dan temperature ukoliko je opće stanje dobro,susjeda će reći da sam luda i mučim djecu.....ah ljudiiii
    Eto bas tako!
    Ne kuzim sta se itko opterecuje mojim misljenjem,mene bas briga sta tko misli o meni ako ja mislim da radim ispravno.

  6. #156

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    75

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    da, ali to ćemo znati kad ta djeca budu imala 30
    barem
    Pa i sa 30 je tvoje dijete.
    Kaze ti "znas stara moja punica je puno bolje odgojila/othranila svoju djecu,ona ce mi cuvat djecu bolje se znalazi od tebe"
    Ili dode kod punice i na stolu nesto domace kuhano,mirise...napuca se on toga i kaze tebi zasto ja to nikad nisam jeo itd itd.

  7. #157
    Carmina406 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    1,707

    Početno

    Dam nekada i kiki bombone pa eto,šta ću,i hrenovke u tragovima,puding i slično pored domaćeg mesa,povrća,voća,meda ...

    Ovo da bude detaljniji uvid u moj profil.

    Da...djeca određuju kakav si bio roditelj. Slažem se...imaš ih recimo 5ero...i svi različiti

  8. #158
    Carmina406 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    1,707

    Početno

    Citiraj Tashunica prvotno napisa Vidi poruku
    od gladi





    oš nutteleeee

    Evo da ne budem totalno off nama je pomogao med,limun i imunoglukan...a možda bi se oporavili i bez toga

  9. #159

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    75

    Početno

    Citiraj Carmina406 prvotno napisa Vidi poruku
    Dam nekada i kiki bombone pa eto,šta ću,i hrenovke u tragovima,puding i slično pored domaćeg mesa,povrća,voća,meda ...

    Ovo da bude detaljniji uvid u moj profil.

    Da...djeca određuju kakav si bio roditelj. Slažem se...imaš ih recimo 5ero...i svi različiti
    Ostane njima svima nesto zajednicko a to je ISTO DJETINJSTVO ,pamte istu brigu majke koje prenose na svoju djecu i zele priustit svom djetetu ono sto si ti njima.
    Moj jede salamu(hrenovke il salama isti skart) pa sta kad je to rijetko,vecinom jede meso kunica i piletinu.

  10. #160
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,981

    Početno

    Mareee, ako si se priključila forumu s namjerom da tu i ostaneš (tj. ako ne trolaš iz zabave) onda budi svjesna da te ljudi nakon ovakvih eskapada neće uzimati zaozbiljno niti onda kad ćeš zaista trebati neki savjet, odnosno ignorirat će tvoje postove. Sad nas tu trenutno zabavljaš i pisanjem i potpisom. Čovjek ni sam sa sobom ne treba biti beskonačno strpljiv, a kamoli s drugima.

  11. #161
    Carmina406 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    1,707

    Početno

    I koljenica teleća...ja vjerujem u njenu čudotvornu moć...bez zezancije,stvarno to mislim...domaća naravno

  12. #162

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    carmina i ja .

    ajde da imam istomišljenika

  13. #163

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    75

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Mareee, ako si se priključila forumu s namjerom da tu i ostaneš (tj. ako ne trolaš iz zabave) onda budi svjesna da te ljudi nakon ovakvih eskapada neće uzimati zaozbiljno niti onda kad ćeš zaista trebati neki savjet, odnosno ignorirat će tvoje postove. Sad nas tu trenutno zabavljaš i pisanjem i potpisom. Čovjek ni sam sa sobom ne treba biti beskonačno strpljiv, a kamoli s drugima.
    Pa mislila sam ostat al eto dobro sam se zabavila pa sad idem...
    Zabavili ste me jedan dan,nemam namjeru visit tu kao neki od 2009 hihihi
    Dosadne ste sa svojim osjecajem krivnje sto ste se pronasle u losim majkama i dajete djeci smece da jedu jer ste lose domacice i volite vise kupiti dobru majicu pa vam ostane samo za hrenovke a ti carmina s telecom koljenicom imas poveznicu jedino teletina ne konzumirate vi to ZBOGOM i ostanite tako dosadne
    Potpis mi je opis bas tebe cokolada

  14. #164
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj Carmina406 prvotno napisa Vidi poruku
    oš nutteleeee
    slatko je zadovoljeno, veliki komad čokoladne torte sa šlagom i gumenim bombonima
    koje je dijete poželjelo za rođendan,
    da ne bi pomislili da mi je dijete
    voli on i ono što "ne valja" i s tim zadovoljavam titulu loše majke

    mare ne napuštaj nas, možda nešto i naučimo.

  15. #165

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Sta ja propustam... a tu od 2005...

  16. #166
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    U neka ne tako davna vremena, već bi dobila nogu.
    A sad smo nešto pristojne i strpljive.

  17. #167
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    U neka ne tako davna vremena, već bi dobila nogu.
    A sad smo nešto pristojne i strpljive.
    Pa ne bas toliko...
    samo rucamo.

  18. #168
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    WOW! Ovo je bilo brzo

  19. #169
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    znaš koliko puta sam si to rekla
    kad su ljudi ostajali po parkovima preko cijeloga dana i krkali senviče, ja sam trčala doma kuhati i sve upropaštavala
    s trećim ću (možda) drugačije
    u nekom drugom životu, naravno
    definitivno u nekom drugom životu.

  20. #170
    Carmina406 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    1,707

    Početno

    Citiraj mareee prvotno napisa Vidi poruku
    ... i volite vise kupiti dobru majicu pa vam ostane samo za hrenovke a ti carmina s telecom koljenicom imas poveznicu jedino teletina




    Mareee sugrađanko. Ja san baš totalno kužila šta si ti htjela reć u prvim postovima,bar san mislila da jesan. Nije mi problem ne kupiti sebi robu po posljednjoj modi baš zato da si mogu priuštit pun frižider domaćeg mesa,povrća,voća i zaboli me ako će netko radit baš suprotno.

    Ovo gore citirano spremna sam zaboravit ako ostaneš na forumu i pružiš nam drugu šansu

    Teletina connecting people

  21. #171

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    664

    Početno

    Ono sto Mare zeli reci je da je ima losih ili manje savjesnih ( to mi se cini bolje izraz) roditelja koji npr. daju djeci nepotrebne lijekove prevencije radi, djeca jedu smece pod redovno, ne posvecuju im dovoljno vremena, tuku ih...nastaviti niz. Ima takvih, to stima. Al nisam primjetila da mare generalizira, nego da joj je cijelo vrijeme u glavi onaj bijes zbog neadekvatnog lijecenja njene necakinje.
    S druge strane, ono sto sve ostale naglasavaju, je da se po podrigusi u parku nemoze okarakterizirati majka tog djeteta kao losa. Dijete moze u parku zvakati jabuku, a doma dobiti batina jer je npr. prolilo sok.
    Ja se osobno npr. pitam sta je u glavama majki cija djeca po zimi hodaju gologlava, voza se u kolicima samo u carapama i sl. Jucer sam vidjela dijete u kolicima- gore zimska jakna, dolje samo strample i cipele. A bilo je hladno.
    Al marino dijete hoda gologlavo, pa ne bi rekla da je losa majka.
    Ajmo reci da ima stvarno losih roditelja, al i onih koji su u nekim stvarima manje osvjesteni, a nekima vise...itd. Tu ima jako puno sivih nijansi. Moze se tu diskutirati do besvjesti.

  22. #172
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    marica je banirana pa nećemo tako skoro saznati što je u stvari htjela reći, ali neme zanima kako to loši roditelji daju djeci nepotrebne lijekove radi prevencije, što bi to trebalo značiti?

  23. #173
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    marica je banirana pa nećemo tako skoro saznati što je u stvari htjela reći, ali neme zanima kako to loši roditelji daju djeci nepotrebne lijekove radi prevencije, što bi to trebalo značiti?
    Moram biti iskrena da meni uopce nije bilo jasno sto je ona zeljela reci.

  24. #174

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj Uh-puh prvotno napisa Vidi poruku
    Ono sto Mare zeli reci je da je ima losih ili manje savjesnih ( to mi se cini bolje izraz) roditelja koji npr. daju djeci nepotrebne lijekove prevencije radi, djeca jedu smece pod redovno, ne posvecuju im dovoljno vremena, tuku ih...nastaviti niz. Ima takvih, to stima. Al nisam primjetila da mare generalizira, nego da joj je cijelo vrijeme u glavi onaj bijes zbog neadekvatnog lijecenja njene necakinje.
    S druge strane, ono sto sve ostale naglasavaju, je da se po podrigusi u parku nemoze okarakterizirati majka tog djeteta kao losa. Dijete moze u parku zvakati jabuku, a doma dobiti batina jer je npr. prolilo sok.
    Ja se osobno npr. pitam sta je u glavama majki cija djeca po zimi hodaju gologlava, voza se u kolicima samo u carapama i sl. Jucer sam vidjela dijete u kolicima- gore zimska jakna, dolje samo strample i cipele. A bilo je hladno.
    Al marino dijete hoda gologlavo, pa ne bi rekla da je losa majka.
    Ajmo reci da ima stvarno losih roditelja, al i onih koji su u nekim stvarima manje osvjesteni, a nekima vise...itd. Tu ima jako puno sivih nijansi. Moze se tu diskutirati do besvjesti.
    Moja djeca i zimi i ljeti hodaju gologlava, jer čim narastu toliko da mogu sami sebi skinuti kapu s glave, oni ju skidaju. I beba mi je sada samo u čarapicama, jer ne mogu naći prigodnu obuću za njenu "bepsku" nogicu. Što mi je u glavi ? Jesam li nesavjestan roditelj ? Hm, možda i jesam. Ja ne bih govorila o boljim i lošijim roditeljima, jer svi znamo koliko je roditeljstvo kompleksna stvar, svi živimo u različitim okolinama, sa različitim navikama, različitom prošlosti, različitim prioritetima, karakterima.... Mislim da bi mi majke trebale jedna drugoj biti podrška i da bi baš mi trebale imati razumijevanja jedne za druge, jer znamo što majčinstvo znači i koliko je teško. Umjesto da se odmjeravamo i osuđujemo.

  25. #175
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj Uh-puh prvotno napisa Vidi poruku
    Ja se osobno npr. pitam sta je u glavama majki cija djeca po zimi hodaju gologlava, voza se u kolicima samo u carapama i sl. Jucer sam vidjela dijete u kolicima- gore zimska jakna, dolje samo strample i cipele. A bilo je hladno.
    u mojoj glavi je onda jedno veliko ništa

  26. #176

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    664

    Početno

    Joj mima, to je velika tema, a imam slabo vremena. Ugl. Ja sam misljenja da roditelj koji dalje antibiotik prevencije radi nije bas savjestan. A. I razlikujem izmedju savjesnih, nesavjesnih, lakomislenih, neinformiranih (...) i losih. Evo moja sveki, bilo je to davno: ode MM smrkav i kasljucav kod nje i vrati se s antibiotikom. Sta ce ti to? Pa rekla mi mama da popijem da ne bi dobio upalu pluca. Naravno da sam joj se izbrojila. I nije bila losa majka, al taj potez joj je bio cista ludost.
    I dobra je baka, al natrpa mi dijete sa slatkisima, jer " je znanstveno dokazano da djeca trebaju secer".- al to je vec druga tema

  27. #177
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Od kud nekom antibiotik za prevenciju ?! ( prevenciju cega ?)

    nisu to vitamini da ih se bez recepta kupuje u ljekarni ili DM-u.

  28. #178

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    na pravom mjestu
    Postovi
    1,774

    Početno

    Otkud ideja da treba vagati nešto što je dr/pedijatar savjetovao?

    I onda još zaključak da je nesavjestan roditelj koji posluša savjet pedijatra? Zar ne bi trebalo biti obrnuto / da je nesavjestan onaj koji postupa po svojoj volji i procjeni?
    Posljednje uređivanje od bubica27 : 02.11.2014. at 17:06

  29. #179
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    meni se susjeda čudom čudila da mi je dijete, 6 mjeseci vani na buri u odjelcu i debelim čarapicama
    da gdje su cipelice?
    a meni na kraj pameti nije padalo da mogu kupiti cipelice djetetu koje ne hoda

  30. #180

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    664

    Početno

    To sa podrskom si super rekla. Pa da, jbg, da te vidim usred zime, pitala bi se zar ne mislis da je djetetu hladno za noge i mrko te odmjerila Al to je i poanta- sve mi imamo svoju perspektivu gledanja na stvari, a ove koje promatramo imaju svoje razloge zasto nesto rade tako kako rade. I vecinom nemamo pogled na bigger picture da bi mogli zakljuciti tko je kakav roditelj, pa se onda desi da se ulovimo segmenata i po njima prosudjujemo druge roditelje. Al to je nesto sto nam se nekim automatizmon desava i prije nego se uspijemo mentalno puknuti po prstima i sasvim je prirodno.

  31. #181

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    664

    Početno

    Bubica, ja mislim da treba. Ti mozda nikad nisi bila kod nekompetentnog ili nezainteresiranog lijecnika, a ja sam imala peh, pa je takvih bilo i previse. Ni doktori izmedju sebe nemaju isto misljenje po pitanju lijecenja ili dijagnoze. To bi znacilo, da je jedan u pravu, a drugi nije, ili da je jedan vise u pravu, a drugi manje. Svatko od nas zna nekoliko primjera za situacije gdje je dr. pogrijesio, pa zato i stavljamo u pitanje njihove dijagnoze i ostalo.
    Posljednje uređivanje od Uh-puh : 02.11.2014. at 17:22

  32. #182
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Pa ako zaista ima roditelja koji daju djeci antibiotik na svoju ruku, dakle bez da ga liječnik propiše, i to radi nekakve prevencije, onda bi se za takvog roditelja moglo reći da se ponaša prilično neodgovorno. No ja za tako nešto nisam čula.
    No ako roditelj da djetetu lijek jer je tako propisao liječnik, onda se nikako ne može reći da je to loš roditelj, niti neodgovoran zato što ne propituje odluke liječnika.

  33. #183

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    664

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Pa ako zaista ima roditelja koji daju djeci antibiotik na svoju ruku, dakle bez da ga liječnik propiše, i to radi nekakve prevencije, onda bi se za takvog roditelja moglo reći da se ponaša prilično neodgovorno. No ja za tako nešto nisam čula.
    No ako roditelj da djetetu lijek jer je tako propisao liječnik, onda se nikako ne može reći da je to loš roditelj, niti neodgovoran zato što ne propituje odluke liječnika.
    Ma naravno da ne mislim na tako nesto. Nitko nejde doktoru, pa ga u ordinaciji zaje.... stila: a jeli doktore, jeste vi sigurni da se ovaj madez treba odstraniti? A zasto? A mozda bi mogli...bla.
    Al nekad se javlja sumnja, a pogotovo kad su nasa djeca u pitanju i kad npr. predlozena terapija nema ucinka. Zasto bi inace ljudi trazili drugo misljenje. A i ovdje na forumu se cesce nadju postovi gdje se trazi preporuka za nekog dobrog specijalistu. Da nista ne propitujemo, nebi trazili super dobre doktore nego otisli kod onog iza coska.
    U vezi davAnja antibiotika djeci nemam iskustva, nismo ga dobivali po defaultu, niti vise od dva puta uzastopce, pa nisam strucnjak.

  34. #184
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Sasvim je legitimno pravo traziti drugog specijalistu, i koristiti pravo na " drugo misljenje" , a nesto sasvim deseto pricati da neki roditelji daju preventivno ( na svoju ruku ) antibiotike ( jer im je tako lakse?).

  35. #185
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Pa ako zaista ima roditelja koji daju djeci antibiotik na svoju ruku, dakle bez da ga liječnik propiše, i to radi nekakve prevencije, onda bi se za takvog roditelja moglo reći da se ponaša prilično neodgovorno. No ja za tako nešto nisam čula.
    No ako roditelj da djetetu lijek jer je tako propisao liječnik, onda se nikako ne može reći da je to loš roditelj, niti neodgovoran zato što ne propituje odluke liječnika.
    Pa ne možeš samo tako do antibiotika - to ide samo na recept, bar koliko ja znam.

    A što se tiče antibiotika - ja sam skupo, preskupo platila školu, zdravljem vlastite djece - jedan je alergičar, a drugi je imao problematične mandule. Kod oba sam morala silom istjerivati uputnice za specijaliste jer se pedijatrica prelako hvatala antibiotika i kad je to izgubilo svaki smisao, digla sam opaku galamu. Oba puta. Pa kome milo, kome krivo. I danas me peče savjest zbog svih silnih atb koje je moj mlađi popio u prve dvije godine, a uopće nije trebao jer je njegova dijagnoza alergijska astma. I kako da ja to prepoznam? Kristalnom kuglom? Ja sam potpuno druge struke i bez medicinskog obrazovanja. Ali naučila sam, nadam se da je bilo još uvijek na vrijeme i da antibiotici nisu učinili trajnu štetu.

    S druge strane, moj sin je sad već godinama na kortikosteroidima, ali obzirom na dijagnozu, ta terapija puno bolje djeluje. Nije savršeno, ali je barem 80% bolje.

  36. #186

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    664

    Početno

    @sirius
    Pa eto, moja sveki bi svom odraslom sinu dala nadam se da ne bi i djetetu. Mozda si nesto kod mene drugacije protumacila....ako ide mene. Ja samo zastupam struju da se ne treba slijepo vjerovati lijecnicima i da se treba u odredjenim situacijama sumnjati u njihovo znanje i trud oko pacijenta. Npr. u situacijama slicnim ovoj kao sto je imala Peterlin.
    Posljednje uređivanje od Uh-puh : 02.11.2014. at 21:34

  37. #187
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Citiraj Uh-puh prvotno napisa Vidi poruku
    @sirius
    Pa eto, moja sveki bi svom odraslom sinu dala nadam se da ne bi i djetetu. Mozda si nesto kod mene drugacije protumacila....ako ide mene. Ja samo zastupam struju da se ne treba slijepo vjerovati lijecnicima i da se treba u odredjenim situacijama sumnjati u njihovo znanje i trud oko pacijenta. Npr. u situacijama slicnim ovoj kao sto je imala Peterlin.
    Nikome ne treba vjerovati slijepo, to je jasna stvar.
    ali od kud tvoja sveki na zalihi u spajzi ima zalihu antibiotika koje djeli sakom i kapom nakon dijagnoze koju postavi?
    jer imati antibiotike u zalihi nije bas moja furka. Mozda sveki moze i mikrobiolosku analizu pogledom napraviti pa da zna koji antibiotik treba? Ili ima neki univerzalni koji pokriva sve od infekcije rana do upale pluca?

  38. #188
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Začudila bi se ti da znaš na koje sve načine svekice dolaze do antibiotika.

  39. #189
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    sirius, ajd sad se i ti čudiš bezveze
    pa ne bi bila kampanja oko prekomjerne upotrebe antibiotika da nije prekomjerna
    a sad, imali smo već temu, nije jasno na koga je usmjerena kampanja, na pacijente il na liječnike. trebalo bi valjda na liječnike jer pacijenti ionako bez liječnika ne mogu doć do antibiotika

  40. #190
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Točno, bila je tema, sjećam se da sam i tamo pisala da sam ja izgleda jedina osoba u zemlji koja ne može dobiti antibiotik niti kad moli doktora.

  41. #191
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Sigurno ti penzici imaju nekoliko paketa Sinersula , to ih vraca u mladost.
    Mozda i koji paketic onih na bazi meda ( sumamed) , iako su oni opakiji i skuplji, pa se do njih ne dolazi tako lako.

  42. #192

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    489

    Početno

    Ja tri putaa nisam dala propisani antibiotik,a vodila sam dijete dpedijatrici ili na hitnu zato da joj poslušaju pluća, pregledaju i tako odlučila da je antibiotik nepotreban, jer svaki put je grlo bilo malo upaljeno. I to smo riješili čajevima i. Zapravo, jednom je čak na hitnoj dr prepisala antibiotik a nije našla nikakav uzrok, ja sam zaključila da je virus a ,što je i bilo dok je dr je zaključila da od viška nepotrebnog ant. glava ne boli. E pa, ne slažem se.
    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    naravno da treba izbjeći antibiotik kada je god moguće, ali zanima me kako procjenite same da ne treba
    znači stanje djeteta je takvo da odlučite ići na pregled, ne ostanete doma iz čaj i limun
    i onda nakon pregleda kada dr da antibiotik, odlučite da ipak ne date
    stvarno, zašto onda vodite dijete doktoru?
    Posljednje uređivanje od miffy34 : 02.11.2014. at 22:03

  43. #193

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    664

    Početno

    ne znam odakle joj. Mozda je imala prehladu i trazila doktoricu da joj da, jer sta ako dobije upalu pluca, ova joj dala, a sveki nije dobila upalu pluca. Ooo, moja sveki je svjetski dijagnosticar. Njen partner ima vec toliko bolestina, da sad samo pamti zadnjih par "dijagnoza".

  44. #194
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj Uh-puh prvotno napisa Vidi poruku
    Ono sto Mare zeli reci je da je ima losih ili manje savjesnih ( to mi se cini bolje izraz) roditelja koji npr. daju djeci nepotrebne lijekove prevencije radi, djeca jedu smece pod redovno, ne posvecuju im dovoljno vremena, tuku ih...nastaviti niz. Ima takvih, to stima. Al nisam primjetila da mare generalizira, nego da joj je cijelo vrijeme u glavi onaj bijes zbog neadekvatnog lijecenja njene necakinje.
    ja ništa od toga nisam shvatila ni doživjela
    samo sam uočila neugodnu forumsku sugovornicu

  45. #195
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Vezano za antibiotik "za svaki slučaj" - vodila sam dijete kod dr. zbog uhobolje, bio je famozni petak. Ispostavilo se da je naš dr. na godišnjem, pa smo otišli kod dr. koja je radila.
    Odmah nam je napisala (još su se pisale na ruke) recept za antibiotik. Pitam dr., da li možda možemo bez, (jer dijete ima problem pijenja sirupa)?
    Dr. kaže, pa ustvari može, ali roditelji su naviknuti kad dođu, da dobiju antibiotik.

  46. #196
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Citiraj n.grace prvotno napisa Vidi poruku
    ja ništa od toga nisam shvatila ni doživjela
    samo sam uočila neugodnu forumsku sugovornicu
    xx
    ne bih zacatavala temu, ali ne mogu se ne upitati:
    gdje se ovakvi "sugovornici" socijaliziraju? tako se u realnom zivotu razgovaraju i ophode sa drugima?
    ili je to ta famozna "iskrenost", "neupakiranost" o kojoj svako toliko razglabamo?

    inace, sto se tice antibiotika, cesto cujem da se ljecnici ovako kao sto anemona opisuje opravdavaju da to roditelji hoce. pa mozda bi bilo dobro roditelje malo uputiti.

  47. #197
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj seni prvotno napisa Vidi poruku
    inace, sto se tice antibiotika, cesto cujem da se ljecnici ovako kao sto anemona opisuje opravdavaju da to roditelji hoce. pa mozda bi bilo dobro roditelje malo uputiti.
    ma da, ali po meni, ako postoji pretjerana upotreba antibiotika, a valjda postoji, odgovornost je nedvojbeno na doktorima. a ne na pacijentima

  48. #198
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    cvijeta krivo si me pokopcala, odnosno vidim da nisam dovoljno jasno napisala.
    mislim da lijecnici trebaju roditelje "uputiti" da smisao posjeta ordinaciji, nije nuzno otici kuci sa antibiotikom ili nekim drugim ljekom u rukama.

  49. #199
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa Vidi poruku
    Dr. kaže, pa ustvari može, ali roditelji su naviknuti kad dođu, da dobiju antibiotik.
    Možda je studirala s mojom liječnicom Ta je meni prepisala sumamed nakon što je ustanovila da mi nije ništa. Kad sam je prilično začuđeno pitala, čemu, rekla je "znate, ljudi dođu, pa očekuju." Odbila sam, naravno, ne stvaram zalihe doma ))

    Ali nisam sigurna da moj svekr ne bi uzeo atb, stavio ga u kućnu apoteku i onda ga prepisao sam sebi u trenutku kad odluči da mu treba.
    Posljednje uređivanje od Zuska : 03.11.2014. at 09:08

  50. #200
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    seni, slažem se.
    ne sjećam se sad točno o čemu se radilo, ali sigurna sam da sam bar jednom u životu :D imala u frižideru/doma neiskorišteni antibiotik. stajao, stajao, dok ga nisam bacila tamo di treba.

Stranica 4 od 6 PrviPrvi ... 23456 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •