Stranica 1 od 6 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 299

Tema: kako dijete oporaviti od boleština

  1. #1

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno kako dijete oporaviti od boleština

    1. dakle, dvogodišnjak, krenuo u vrtić prije mjesec dana i u tih mjesec dana dva puta za redom antibiotik zbog zelenih šmrklji i upaoba uha, pa i silne crijevne viroze prije toga... uglavnom, dijete je koma, ne jede ništa, odbija hranu, pun je šlajma.... kako da ga nakon antibiotika oporavim od bolesti kada ništa ne želi jesti... još su počeli i izbijat kutnjaci pa je sve to živa koma... ima li netko preporuku za kakve vitamine da ga malo dignu, ne znam što da radim da počne bar malo nešto jesti. molim vas savjete... još uvijek doji to je jedino što nas spašava, doktorica je rekla da mu uzmem neke multivitamine a na tržištu je toliko toga da nemam pojma kaj da mu uzmem... molim vass za neke savjete , hvala

  2. #2

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    na pravom mjestu
    Postovi
    1,774

    Početno

    Prirodni domaći med..

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    Moj je došao sebi nakon ture ehinaceae, imunosala i željeza.
    Ne znam da li su pomogli pripravci ili je jednostavno prebolio što je trebao preboliti.

  4. #4
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Probiotici? npr. Ferzym junior - obično bi ih trebalo uzimati nakon kure antibiotika.
    Magareće mlijeko je odlično za dišne puteve, a čula sam par slučajeva da se poboljšao apetit od njega.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    od probiotika mu uzmem biorelu...

  6. #6
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Ja sam svoje u toj dobi držala na ovome: http://www.mojaljekarna.hr/imunitet/...bioticima.html
    I zbilja su bili manje bolesni.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    VG
    Postovi
    250

    Početno

    Nama je pomogao Petrovićev med http://www.radovanpetrovic.com/apiterapija.php.

  8. #8
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    Mislim da ce mu probiotici nakon antibiotika biti najbolji lijek. Jesi li ikada pravila kefir? Onaj domaci je najbolji. Ja sam ga do nedavno svakodnevno spravljala za nas i za kcer. Jedino bih u njen kefir umjesala malo voce, meda i stavila u modlic za zladoled i zamrznula. Uzivala je u njemu. Vjerujem da ce i tvoj sin, jer bez obzira, koliko su bez teka, rijetko ce kad odbiti slatkac. On ce mu isto tako pomoci kod bolnih kutnjaka.

  9. #9
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    Druga stvar koja jaaako dobro oporavlja organizam je sporo kuhana juhica od govedine, zajedno sa kostima. Stavis je u hladnu vodu, posolis i pustis da se kuha cijeli dan na najmanjoj vatrici. Sto dulje kuhas, to bolje. Tek zadnjih sat vremena ubacis povrce koje zelis. Nema nista boljeg od toga. Mnoge sam bolestine upravo sa tom juhicom izlijecila.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    285

    Početno

    med s propolisom. Iako u prvoj godini vrtića više će biti doma nego u vrtiću. To ti je privikavanje na bakterije i viruse

  11. #11
    mala laia avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    648

    Početno

    Nama pomaže ulje crnog kima i pikantna limunada - češnjak, med i limun...

  12. #12
    mala laia avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    648

    Početno

    Smanjiti ili koliko je god moguće maknuti šećer iz prehrane, cjelovita prehrana, smanjeni stres kod kuće, povećati boravak na otvorenom...voće, povrće, dodati vitamin C...
    Mi smo falili iz vrtića u dvije godine (jaslice) dva puta - prošle godine zbog vodenih kozica i ove godine temperaturna viroza (pokosila cijelu grupu, ostalo ih je samo 4...)!

  13. #13
    ribice avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    928

    Početno

    Sve što kaže mala laia potpisujem i dodajem prirodni multivitamin-mineral, pelud otopljena u domaćem kefiru ili jogurtu.
    Ja to djeci dajem, znači deci kefira i mala žličica peludi i ostavi se par sati da se razgradi opna peludi, umješam malo meda djeci i dajem svaki dan.

  14. #14
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    ribice, ovaj tvoj recept mi se jako svidja. Morat cu probati.

  15. #15
    ribice avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    928

    Početno

    Isprobaj, pokušaj naći pčelare u blizini da kupiš frišku i drži je u zamrzivaču kako bi očuvala sve dobre karakteristike, muž je slušao predavanja o tome i kaže da bi bilo idealno da prenoći u kefiru ili da stoji bar 8 sati kako bi sve opne pukle.
    Nije loš okus a prebogata je po sastavu.

  16. #16
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ništa ja u to ne vjerujem
    puno na zraku, dosta tekućine, voće i povrće

  17. #17
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    Citiraj ribice prvotno napisa Vidi poruku
    Sve što kaže mala laia potpisujem i dodajem prirodni multivitamin-mineral, pelud otopljena u domaćem kefiru ili jogurtu.
    Ja to djeci dajem, znači deci kefira i mala žličica peludi i ostavi se par sati da se razgradi opna peludi, umješam malo meda djeci i dajem svaki dan.
    a kaj se ne smije samo s žlice pojest pelud

  18. #18
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    ništa ja u to ne vjerujem
    puno na zraku, dosta tekućine, voće i povrće
    X

  19. #19
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    ništa ja u to ne vjerujem
    puno na zraku, dosta tekućine, voće i povrće
    Ni ja isto, najbolesniji su bili dok sam ih krcala vitaminima. Sada piju samo Multivitamin od dr. Theissa, i to zato jer ne vole baš voće (seka) i povrće (braco), pa da malo nadoknade, koliko je moguće.

  20. #20
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Slažem se, bolje uštedite na vitaminima i kojekakvim pripravcima, pa odvedite dijete negdje u planine ili na more. I Sljeme je dovoljno!

  21. #21
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    cijelu zimu i proljeće svi ujutro pijemo med i limun i malo mlake vode.
    to mi još od mame, kao djeca smo i mi to pili. plus gospinu travu i propolis u malo vode. imala je šefa, koji je isto bio kemičar kao i ona, al mu je hobi bio ljekovito bilje. i stalno je svima spravljao svoje pripravke. i to mi ostalo.
    i ne preispitujem učinkovitost uopće, bezrezervno vjerujem u to

  22. #22
    ribice avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    928

    Početno

    Ne Jelena, mora se otvoriti opna na peludi jer inače prođe neprobavljena. Nisam sigurna za tehničke detalje.
    Ja ne vjerujem u nikakve suplemente, pritom mislim na bočice i kapsule ali sam se odavno uvjerila u prirodne dodatke.
    Jedna velika staklenka peludi košta cca 70 kn u dućanima a nju četveročlana obitelj koristi mjesecima.
    Vjerojatno je zato premalo reklamirana.
    Ne košta puno a prirodno je i ne može škoditi jer nema nikakvih umjetnih dodataka.
    One medne mješavine koje se prodaju pod čudotvorne to naravno nisu jer je udio funkcionalnih tvari puno prenizak.
    Ja ću svakome prvo predložiti nešto prirodno naspram pikovita ili kak se već zovu multivitamini raznih proizvođača.

  23. #23
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    cijelu zimu i proljeće svi ujutro pijemo med i limun i malo mlake vode.
    to mi još od mame, kao djeca smo i mi to pili. plus gospinu travu i propolis u malo vode. imala je šefa, koji je isto bio kemičar kao i ona, al mu je hobi bio ljekovito bilje. i stalno je svima spravljao svoje pripravke. i to mi ostalo.
    i ne preispitujem učinkovitost uopće, bezrezervno vjerujem u to
    Kod nas isto med (a bome i propolis) odlazi u neograničenim količinama. Sreća pa imam dobavljača iz susjedstva. Od ljekovitog bilja - uvijek u kući imam sljez, kamilicu i kadulju, a dobro dođe i lovor (skuham sirup za ublažavanje kašlja).

  24. #24
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Ribice,
    Gdje se ta pelud ima za kupiti? Samo kod pčelara ili i po dućanima? Ja to nisam nikad vidjela... Sad malo googlam pa vidim da ima preko weba na par mjesta, tako i ti kupuješ? Kako da znam da je ok i kvalitetna?

  25. #25
    ribice avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    928

    Početno

    Ima je kupiti u Mulleru možda čak i u dm-u i mislim onim maxi dućanima, ja ju imam doma ali viđam ju na sve strane.
    Idealno bi bilo da imaš pčelara negdje u blizini pa si sigurna u svježinu jer se nešto svojstava gubi sušenjem i dugotrajnim čuvanjem ali nemoj se s tim zamarati.
    Pelud se ne može lažirati, sastav se mjenja ovisno o paši pčela i svaki je dobar.
    AKo kupiš svježu onda ju čuvaj u škrinji jer ju moljac jako voli ali ova sušena u staklenci se ne mora čuvati na hladnom.

  26. #26
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    ovaj vikend je na Bundeku Eko-etno ( tako neš) i uvijek ima peludi ko u priči

  27. #27
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj iva1602 prvotno napisa Vidi poruku
    1. dakle, dvogodišnjak, krenuo u vrtić prije mjesec dana i u tih mjesec dana dva puta za redom antibiotik zbog zelenih šmrklji i upaoba uha, pa i silne crijevne viroze prije toga... uglavnom, dijete je koma, ne jede ništa, odbija hranu, pun je šlajma.... kako da ga nakon antibiotika oporavim od bolesti kada ništa ne želi jesti... još su počeli i izbijat kutnjaci pa je sve to živa koma... ima li netko preporuku za kakve vitamine da ga malo dignu, ne znam što da radim da počne bar malo nešto jesti. molim vas savjete... još uvijek doji to je jedino što nas spašava, doktorica je rekla da mu uzmem neke multivitamine a na tržištu je toliko toga da nemam pojma kaj da mu uzmem... molim vass za neke savjete , hvala
    Ja bi na tvom mjestu forsirala fizicke aktivnosti. Ujutro nakon dorucka (pojede koliko pojede) van pjeske u parkic, u parkicu forsirati da se sam penje na tobogan (nema pomaganja!), malo vjezbanja lovice, malo igranja nogometa, uglavnom cilj je da 2-3 sata se dobro umori. Mojima je to uvijek bio najbolji motivator za jesti.

    Sto se imuniteta tice ne vjerujem da ista realno mozes uciniti, osim cekati da ga stekne. Moj mladji npr nije niti na nekoj posebno zdravoj hrani (od povrca valjda jedino voli krumpir, i malo mrkve , voce srecom voli), jede i dosta slatkisa (pomalo je cak ovisnik ali naravno ne prepustam mu da jede bas koliko hoce), i na kraju je u godinu i pol jaslica bio bolestan jedan jedini put, a krenuo je 3 dana prije prvog rodjendana i isao prakticno svaki dan osim tri tjedna ljeti... Jednostavno ima dobar imunitet. Bez nase ikakve intervencije (med ne konzumiramo, ni cajeve, ni vitamine, ni nista od svega sto je bilo navedeno)
    Posljednje uređivanje od sillyme : 12.04.2014. at 10:16

  28. #28
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    ovaj vikend je na Bundeku Eko-etno ( tako neš) i uvijek ima peludi ko u priči
    Da, imaš pravo, raj za alergičare.
    Znam kaj si mislila.

  29. #29
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    ništa ja u to ne vjerujem
    puno na zraku, dosta tekućine, voće i povrće
    100% potpisujem

  30. #30
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    I ja tako mislim, ali eto dajem mu zlu ne trebalo, Pčelinju bombu i jako je dugo već zdrav.
    http://www.biobio.hr/pcelinja-bomba-...eci-250g-20719
    Malecka također.

  31. #31
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,412

    Početno

    Ja sam vec ocajna jer je u zadnjih mjesec dana moj jaslicar (16 mj) popio vec tri antibiotika i sinoc opet zakurio.

    Nakon zadnje kure odradili smo mu kompletnu krvnu sliku i savrsena je, ali ne moze se rijesiti slinavog nosica i skripanja prilikom disanja.

    Prehrani mu nemam sto dodati niti oduzeti jer svaki dan jede 4-5 vrsta voca i povrca, juhicu, jogurt..

    Ukljucila sam mu i Imunoglukan sirup, Waya probioticke kapi, domaci djecji propolis i sinoc kad je opet zakurio na 39 zamalo dobila zivcani slom.

    Nije bio klonuo pa mu je nisam niti snizavala, stavljala sam mu na prsa oblog od svinjske masti, malo ga inhalirala i ispumpala nosic. Probudio se dobar, ali sad vidim da se opet poceo zagrijavati.

    Ne znam sto da radim, molim savjet :sad:

  32. #32
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Pratim... Iako sam na tragu Aprinog posta... Samo što je smanjila povrće otkad ide u vrtić.
    A prije toga ga je tamanila ko termit.

  33. #33
    Optimisticna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    1,832

    Početno

    A šta savjetovat? Ja sam imala tu sreču da sam mogla dijete povuć iz jaslica na dva mjeseca jer sam i sama bila doma. To mi je naložila pedijatrica. Poslje svakog antibiotika sve gore i gore. I onda je doktorica rekla doslovno " Sad je imunitet uništen. Točka. Povuci djete iz vrtića na barem mjesec, mjesec i pol. " Idemo u vrtić, već tjednima (da ne kažem mjesecima da ga ne ureknem) nos je cjedio tri dana i kašljao je ( ta dva dana je bio doma ali smo išli uz more i brisali nos u morskoj vodi) i to je bilo to. Jednostavno uklonila sam izvor infekata na neko vrijeme.

  34. #34

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    75

    Početno

    Zato moj sin (3 g) pio je antibiotik samo jednom i to zbog upale uha i nikad vise.Jednostavno kazem pedijatrici "jel bas mora?" naravno da nadu kompromis jer najlakse je dat antibiotik i unistit metabolizam.Jednom je morao na hitnu(Split,mertojak) jer je bio vikend i naravno antibiotik na sto ja nisam pristala a dr. govori pa sta ste ga dovodili nemam mu sta dati naravno da je ozdravio i bez antibiotika jer su na zaraznom rekli da je antibiotik za bakterije a ne za viruse i da mu nista nece pomoc samo moze odmoc dakle moj savjet svim majkama je izbjegavanje antibiotika koliko god su u mogucnosti!

  35. #35
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    naravno da treba izbjeći antibiotik kada je god moguće, ali zanima me kako procjenite same da ne treba
    znači stanje djeteta je takvo da odlučite ići na pregled, ne ostanete doma iz čaj i limun
    i onda nakon pregleda kada dr da antibiotik, odlučite da ipak ne date
    stvarno, zašto onda vodite dijete doktoru?

  36. #36
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Citiraj *mamica* prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam vec ocajna jer je u zadnjih mjesec dana moj jaslicar (16 mj) popio vec tri antibiotika i sinoc opet zakurio.

    Nakon zadnje kure odradili smo mu kompletnu krvnu sliku i savrsena je, ali ne moze se rijesiti slinavog nosica i skripanja prilikom disanja.

    Prehrani mu nemam sto dodati niti oduzeti jer svaki dan jede 4-5 vrsta voca i povrca, juhicu, jogurt..

    Ukljucila sam mu i Imunoglukan sirup, Waya probioticke kapi, domaci djecji propolis i sinoc kad je opet zakurio na 39 zamalo dobila zivcani slom.

    Nije bio klonuo pa mu je nisam niti snizavala, stavljala sam mu na prsa oblog od svinjske masti, malo ga inhalirala i ispumpala nosic. Probudio se dobar, ali sad vidim da se opet poceo zagrijavati.

    Ne znam sto da radim, molim savjet :sad:

    Moje je iskustvo da tu nema pomoći dok dijete ne doraste do 3. ili 4. godine. Sad mi je žao novaca koje sam bacala na kojekakve preskupe prirodne i umjetne pripravke za jačanje imuniteta (uz zdravu prehranu, a uvijek je voljela jesti). Neka su djeca u jasličkoj dobi uglavnom zdrava, a neka stalno bolesna. Oni roditelji koji mogu riješiti čuvanje djeteta bez jaslica, hodaju na posao, a ovi drugi su stalno na bolovanju.
    Posljednje uređivanje od čokolada : 01.11.2014. at 15:25

  37. #37

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    75

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    naravno da treba izbjeći antibiotik kada je god moguće, ali zanima me kako procjenite same da ne treba
    znači stanje djeteta je takvo da odlučite ići na pregled, ne ostanete doma iz čaj i limun
    i onda nakon pregleda kada dr da antibiotik, odlučite da ipak ne date
    stvarno, zašto onda vodite dijete doktoru?
    Vodim ga da mu da antibiotike!!Svasta!
    Procitajte opet pomno pa cete vidjet da pise da su drugi dr slozili se da nije za antibiotike(na zaraznom) a sto se tice i same procijene znate valjda sta je virusna bolest a sto bakterijska ili na svaku temperaturu obavezno ga vodite lijecniku?Ja ne,temperatura se uredno skine kod kuce uz malo truda naravno iako je lakse odvest ga po antibiotike!Svaki dr ce vam reci da se dijetetu tek iznad 38,5 skida temperatura i da to radite sami,u slucaju da se ne spusta i traje duze tek onda se dijete vodi na pregled isto tako ako kaslje mozete mu sami davat sirup na biljnoj bazi i kuhat caj a ako primjetite neke druge simptome vodit cete ga i mogu vam propisat antibiotike a mozete ih ne uzet nego traziti nekakav jaci sirup...ja kao i ostale majke ovdje iznosim svoje misljenje i govorim kako ja postupam al vi me vec drugi put sacekate sa neugodnim komentarem kao da ja od nekoga ovdje nesto zahtjevam da radi isto sto i ja????

  38. #38
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Ovo je tema za dizanje imuniteta nakon boleština, ali mislim da je korisno da prenesem razgovor od prije neki dan u ljekarni. Tiče se imuniteta i "poboljšanja imuniteta" raznim preparatima kad dijete nije bolesno.

    Dođem, dakle, u ljekarnu, i kad sam već tamo, je li, sjetih se da bih mogla kupiti i nešto za podizanje imuniteta jer - iako ima stvarno ok imunitet - "nikad ne znaš" budući da ide zima.
    I raspitujem se za razne sirupe s propolisom, došli mi i do skupih preparata, a magistra sva mrka i nevoljka, pita me kakvih problema imamo, kažem nikakvih, ali ide zima...
    I na kraju mi žena lijepo kaže - "ovako, ništa vam to ne pomaže, dapače, svi ti preparati za dizanje imuniteta zapravo odmažu. Dijete svoj imunitet gradi do 6 godine, ako mu u tome "pomažemo", mi mu zapravo odmažemo, to dijete mora samo. Svaki put kad mu preparatima "jačamo imunitet" tek tako da mu bude "jači", mi mu ga dugoročno oslabljujemo (postoje istraživanja o tome).
    Jedini recept da vam dijete bude što boljeg imuniteta je svaki dan na svježem zraku, neovisno o vremenu, piti mnogo tekućine, jesti voće i povrće, spavati popodne i što manje ekrana.
    A jedino kad se imunitet treba dizati, jačati, je kad je dijete iscrpljeno boleštinama, tipa nakon bolnice ili nekon nekoliko kura antibiotika.
    I kaže da za ovo što tvrdi postoje istraživanja i da se o tome javno govori po kongresima.

    I da, onako kolutajući očima rekla je, jao da znate što su sve roditelji kupili u posljednjih tjedan dana....žao mi ih je, shvaćam da žele najbolje svojoj djeci, ali većina toga vam je papilova upravo zbog roditeljskih emocija. Imam dvoje djece i ne dajem im ništa, osim što pazim da zdravo jedu, spavaju i kreću se po svježem zraku."

  39. #39
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Mareee, koji je jači sirup za kašalj? neki s oznakom forte?
    Posljednje uređivanje od čokolada : 01.11.2014. at 15:51

  40. #40
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Mareee, koji je jači sirup za kašalj? neki s oznakom forte?
    lol

  41. #41
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    oprosti, to nije bio negodan komentar, bar nije tako zamišljen, žao mi je da si ga tako doživjela, nego pitanje
    ne provociram nego me stvarno zanima
    znači djetetovo je stanje takvo da odlučiš ne čekati radni dan i njegovog pedijatra
    već ga vodiš na hitnu
    na hitnoj liječnik procjeni da je za antibiotik
    i ti odlučiš da nije

    samo je to moje pitanje
    nije provokacija, časna pionirska

    i da, slažem se, da je jedan dio antibiotika sa hitne pokrivanje
    liječnik, koji radi u neadekvatnim uvjetima, često bez mogućnosti osnovne laboratorijske dijagnostike,
    da ponekad antibiotik da pokrije i dijete, u slučaju da je ipak bakterija, a i da pokrije i sebe

    i da, nekada je stvarno jednostavno razlikovati bakterijski infekt od virusnog
    nekada i nije

  42. #42
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    ja jedino, u što donekle vjerujem je vitamin C
    poprilično sam anemična, i jedne godine sam bila jako disciplinirana, svaki dan sa pila željezo s jednim gramom vitamina C
    nekoliko mjeseci tijekom zime
    nisam kihnula ni jednom
    možda se slučajno potrefilo, možda i nije
    ja svojoj jedino (ponekad, kada se sjetim, a sjetim se toliko da mu prođe rok, pa ga onda ja pijem) dajem tekući vitamin c od twinlab-a

  43. #43
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Citiraj mareee prvotno napisa Vidi poruku
    Vodim ga da mu da antibiotike!!Svasta!
    Procitajte opet pomno pa cete vidjet da pise da su drugi dr slozili se da nije za antibiotike(na zaraznom) a sto se tice i same procijene znate valjda sta je virusna bolest a sto bakterijska ili na svaku temperaturu obavezno ga vodite lijecniku?Ja ne,temperatura se uredno skine kod kuce uz malo truda naravno iako je lakse odvest ga po antibiotike!Svaki dr ce vam reci da se dijetetu tek iznad 38,5 skida temperatura i da to radite sami,u slucaju da se ne spusta i traje duze tek onda se dijete vodi na pregled isto tako ako kaslje mozete mu sami davat sirup na biljnoj bazi i kuhat caj a ako primjetite neke druge simptome vodit cete ga i mogu vam propisat antibiotike a mozete ih ne uzet nego traziti nekakav jaci sirup...ja kao i ostale majke ovdje iznosim svoje misljenje i govorim kako ja postupam al vi me vec drugi put sacekate sa neugodnim komentarem kao da ja od nekoga ovdje nesto zahtjevam da radi isto sto i ja????
    I ovo napišeš kao odgovor na post forumasice koja ti lijepo savjetuje, nevjerojatno !!!
    Posljednje uređivanje od sirius : 01.11.2014. at 19:33

  44. #44
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,412

    Početno

    Citiraj Zuska prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo je tema za dizanje imuniteta nakon boleština, ali mislim da je korisno da prenesem razgovor od prije neki dan u ljekarni. Tiče se imuniteta i "poboljšanja imuniteta" raznim preparatima kad dijete nije bolesno.

    Dođem, dakle, u ljekarnu, i kad sam već tamo, je li, sjetih se da bih mogla kupiti i nešto za podizanje imuniteta jer - iako ima stvarno ok imunitet - "nikad ne znaš" budući da ide zima.
    I raspitujem se za razne sirupe s propolisom, došli mi i do skupih preparata, a magistra sva mrka i nevoljka, pita me kakvih problema imamo, kažem nikakvih, ali ide zima...
    I na kraju mi žena lijepo kaže - "ovako, ništa vam to ne pomaže, dapače, svi ti preparati za dizanje imuniteta zapravo odmažu. Dijete svoj imunitet gradi do 6 godine, ako mu u tome "pomažemo", mi mu zapravo odmažemo, to dijete mora samo. Svaki put kad mu preparatima "jačamo imunitet" tek tako da mu bude "jači", mi mu ga dugoročno oslabljujemo (postoje istraživanja o tome).
    Jedini recept da vam dijete bude što boljeg imuniteta je svaki dan na svježem zraku, neovisno o vremenu, piti mnogo tekućine, jesti voće i povrće, spavati popodne i što manje ekrana.
    A jedino kad se imunitet treba dizati, jačati, je kad je dijete iscrpljeno boleštinama, tipa nakon bolnice ili nekon nekoliko kura antibiotika.
    I kaže da za ovo što tvrdi postoje istraživanja i da se o tome javno govori po kongresima.

    I da, onako kolutajući očima rekla je, jao da znate što su sve roditelji kupili u posljednjih tjedan dana....žao mi ih je, shvaćam da žele najbolje svojoj djeci, ali većina toga vam je papilova upravo zbog roditeljskih emocija. Imam dvoje djece i ne dajem im ništa, osim što pazim da zdravo jedu, spavaju i kreću se po svježem zraku."
    Ja sam postupila upravo ovako kako ti je ova gospođa rekla. Dakle, nakon tri kure antibiotika, beskonačno dugih oporavaka, odlučila sam mu dati Imunoglukan, Waya kapi i taj domaći propolis iz provjerenog izvora.

    Prije toga, prije tjedan dana, na nalog pedijatrice napravili smo mu kompletnu krvnu sliku, serume, željezo, sedimentacije, čudesa, sve, rezultati su savršeni (imao je par parametara van granica, tipa AST, koliko znam to upućuje na preboljene boleščine).

    Rekli smo pedijatrici za svoje namjere i ona je se složila i rekla nam da mu dajemo Imunoglukan čitavu zimu.

    Voće, povrće, spavanja, tekućine, zrak, to sve prakticiramo svakodnevno od rođenja ilitiga početka dohrane. Na to strogo pazimo i tu se, kao što sam već rekla, nema što dodati i oduzeti.

    Činjenica je da je nakon svega toga izdržao prvih čitavih tjedan dana u jaslicama. I da je sinoć prvi put to bila temperatura koja ga nije umlatila do kraja, uspio je ostati na nogama, i za koju sam rekla - e sad ga neću voditi pedijatru i krkati antibioticima, idem pokušati nečim prirodnim. Po savjet što i kako sam došla ovdje.

    Dobio je čaj od raznih sušenih trava s medom (briga me za botulizam u ovoj situaciji), dobio je svježe iscijeđen sok od raznog voća i đumbira, stavljam mu obloge od domaće svinjske masti i MM ga je sada izveo u šetnju. Dali smo mu malo Panadola iza ponoći. Predložila sam mu i da ga sutra na more odvedemo da malo udahne morskog zraka i ispere nosić morskom vodom.

    Temperature nema od ranih jutarnjih sati, zasad se dobro drži i ako je podbuo i oči su mu suzne - ono, tipičan izgled za jaku prehladu. Ako netko ima još kakav dobar savjet, dobro će mi doći. Na raspolaganju imam dosta domaćih prirodnih stvari - samo pucajte.

  45. #45
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    ne, ne, ne Beti3, ništa ja ne savjetujem
    ja stvarno pitam, bez ikakve provokacije
    zanima me profesionalno

    u toj konkretnoj situaciji
    koji je razlog odbijanje antibiotika
    je li ti liječnik djelovao nesigurno, da ni sam ne zna što je, pa da antibiotik, samo ovako?
    ili je neki drugi razlog?
    moje pitanje je iskreni interes
    nikakva provokacija
    Posljednje uređivanje od aleksandra70vanja : 01.11.2014. at 16:28

  46. #46
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,412

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    ja jedino, u što donekle vjerujem je vitamin C
    poprilično sam anemična, i jedne godine sam bila jako disciplinirana, svaki dan sa pila željezo s jednim gramom vitamina C
    nekoliko mjeseci tijekom zime
    nisam kihnula ni jednom
    možda se slučajno potrefilo, možda i nije
    ja svojoj jedino (ponekad, kada se sjetim, a sjetim se toliko da mu prođe rok, pa ga onda ja pijem) dajem tekući vitamin c od twinlab-a
    Sineku je željezo perfektno, kao i sva ostala hemo družba. Svaki dan jede bananu, mandarinu, šipak i neko povrće tipa kelj, brokula, karfiol, mahuna.. tako da ne bih rekla da mu je potreban dodatno C vitamin.

  47. #47
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Rješenje za ovakve antibiotik-neantibiotik situacije jest voditi dijete liječniku kojem vjerujete, a to obično nije hitna.

  48. #48
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Evo, moj primjer (jedine) situacije gdje mi je pedijatar izgledao nemoćno - dvogodišnjak, 6 upala uha u 6 mjeseci, 6 antibiotika i nova 7.upala. Privatni me ORL (jer do bolničkog ne možeš samo tako) kroz par dolazaka podučio kako samopostupiti kad zaboli uho i koja je granica kad se treba samopostupanja ostaviti.

  49. #49

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    75

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Mareee, koji je jači sirup za kašalj? neki s oznakom forte?
    Jaci od biljnog?hm koji bi to mogao biti???

  50. #50

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    75

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    ne, ne, ne Beti3, ništa ja ne savjetujem
    ja stvarno pitam, bez ikakve provokacije
    zanima me profesionalno
    Srecom imam normalnog pedijatra i naravno da postuje moje odluke i sama nije nesto za antibiotike.Znam da ima puno roditelja koji postupaju kao i ja i takoder imaju zdravu i jaako naprednu djecu i nitko nikad me nece razuvjeriti nije niti muz uspjeo koji mi je sad zahvalan a na pocetku isto smatrao da trebam slijepo slijedit upute doktora!!
    u toj konkretnoj situaciji
    koji je razlog odbijanje antibiotika
    je li ti liječnik djelovao nesigurno, da ni sam ne zna što je, pa da antibiotik, samo ovako?
    ili je neki drugi razlog?
    moje pitanje je iskreni interes
    nikakva provokacija
    Niti jedan dr mi ne djeluje sigurno kad na osnovu pregleda koji traje 5 minuta i samo na vizualno bez pretraga kaze antibiotik KAKO zna da je nesto bakterijsko?!!

Stranica 1 od 6 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •