Pokazuje rezultate 1 do 18 od 18

Tema: Prerano krvarenje nakon transfera

  1. #1
    Dulcinea avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    109

    Početno Prerano krvarenje nakon transfera

    Dok razmišljam o eventualnom idućem postupku i biram sljedećeg doktora molim drage forumašice koje nakon transfera imaju peh da krvare već sedmi,osmi dan da napišu svoja iskustva. Jeste probale koristiti injekcije progesterona? Boostere? Estrofem uz progesteron nakon transfera? Nešto drugo?

    Vi koje ste uspjele ostati trudne nakon takvih ludih postupaka...imate neki trik?

    Ja od 6 transfera samo dva puta nisam prokrvarila tako rano, s tim da je to u oba slučaja bio fet. Prvi fet je smeđe brljanje počelo 10dnt a prokrvarila kad sam prestala sa duphastonom. Drugi put dobila Brevactide nakon transfera i za 5 dana. 7 dana od zadnjeg B. (1500 IU) počelo brljanje,beta 9 dana nakon boostera je bila 10. Po osjećaju i nekim simptomima rekla bih da je beta stvarno rasla i počela padati taj dan kad je počelo brljanje. Ono što mene izluđuje je što ne znam da li je takvo krvarenje uzrok ili posljedica neuspješnih implantacija.

    Prihvaćam savjete,mišljenja,sve..

  2. #2
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Koliko-dnevni embriji su ti bili transferirani?

  3. #3

    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    40

    Početno

    meni se to događa samo kad pijem duphastone (7-8.dan krene smeđe brljavljenje a nekad i crvena krv ali u malim količinama i tako svaki dan do bete).
    kad sam koristila utrogestane nije se nijednom dogodilo.
    znam da nije do embrija jer su kad sam koristila duphastone jednom bile i blastice transferirane; a isto je bilo i sa utrićima (prvi put 2 osmostanična a drugi put fet sa dvije blastice).
    ali, bez obzira na to, beta je svaki put bila negativna.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Ja svaki put prokrvarim 9-13 dan od punkcije (razliciti su embriji vraceni pa nema smisla pricati o danu nakon transfera). To uvijek pocne prvo kao malo brljavljenje, ali izlije se nakon par dana, iako je moj dr pokusavao to zaustaviti konjskim dozama duphastona. Testovi su u tim postupcima redom negativni, a imam jako osjetljive i pouzdane. Jedini put kad sam docekala betu i skidanje s utrica je bilo kad je bila biokemijska. Znaci od 5 postupaka, u 4 negativna brljavljenje, jedna implantacija nema brljavljenja. Ja jednostavno mislim da je to menga.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Tonka, po mom misljenju duphastoni su preslaba progesteronska potpora u IVF-u.

  6. #6
    Dulcinea avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    109

    Početno

    Drago mi je da se javljate,evo da odgovorim-vraćane su jednom blastice, svi drugi treći dan. Bubekice i ja mislim da je menga ali svejedno prerano. Nema kod mene veze jesu utrići ili duphastoni ali jedan mi dr predlaže progesteron injekcije jer bi to mogla biti smanjena apsorpcija progesterona. Moguće jer i inače znam imati spotting a progesteron u krvi bude 40 i nešto. Sad možda lupam bzvz ali imam osjećaj da mi stimulacija skrati lutealnu nekako na tih 10-ak dana. Pa pod hiperom sam dobila pravu mengu treći dan od punkcije, baš mengu sa grčevima i ugrušcima. Naravno transfera nije ni bilo.

  7. #7
    kika222 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    667

    Početno

    Dulcinea draga, iza mene je sveukupno sedam transfera i ja počnem brljaviti točno 11 dan nakon punkcije..svaki put.. Pitala sam dr o tome i on veli da brljavim zato što nisam trudna.. valjda nije znao što bi rekao.. mislila sam da je to zbog premale količine progesterona, ne znam više.. kad mi se to barem jednom ne bi desilo isti dan možda bih i imala nadu, ovako
    Posljednje uređivanje od kika222 : 01.05.2014. at 09:28

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    362

    Početno

    I meni je od 7 transfera koje sam imala bilo nemoguće dočekat betu. Brljavljenje bi počelo 8. ili 9. dan nakon transfera, a 10. dan bi prokrvarila. I meni su doktori govorili da je to manjak progesterona, ali nikakve boostere nisam dobivala. Ono što ja mislim da to možda ovisi i o kvaliteti embrija ( zbog jako lošeg spermiograma rijetko bi dobivali dobre embrije). I isto kao i bubekica samo sam jednom dočekala betu kada je bila biokemijska. I ja mislim da do implantacije jednostavno nije došlo i da je to očekivana menstruacija (koja bi mi i bila očekivana tih dana kada bi prokrvarila)
    Što je u zadnjem postupku bilo presudno ne znam, ali od terapije poslije transfera koristila sam samo duphaston (bez utrogestana ili crinone gela), folacin i andol 100. Dakle nikad manje progesterona i postupak je bio uspješan.

  9. #9
    Šiškica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,688

    Početno

    I kod mene isto spoting krene između 11 i 13 dana od punkcije .
    Zadnji put 8 dnt petodnevne morule krenulo brljavljenje i odmah sam znala da opet ništ!!

    Al kod mene se i inače u ciklusu spoting pojavi 21dc a M stigne 28/29dc.. rijetko kad bude drugačije..

    jedini put nakon ET kad nisam imala brljavljenje bila sam T..

    kod mene to brljanje znači da postupak nije uspio, unatoč utrogestanu M dođe i prije službene bete!!

  10. #10

    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav svima!

    Evo mog iskustva.

    Već godinama idem na IVF (8 godina), zbog muževog lošeg spermiograma i do sda sam imala 7 IVF postuapa i mislim 13 transfera od toga 3 treć dan a sve ostale 5 dan blastociste.
    U prvih 11 uzimala utriće i svima govorila da sam alergična i nitko mi nije vjerovao. Sada uzima Dufaston i super se osjeća.
    Betu sam radila uvjek 14 dan nakon transfera i uvjek je od 1-5 te bi poslje toga prestala uzimati ljekove i tek treći dan prokrvarila.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    482

    Početno

    Podižem temu jer me kopka moja trenutna situacija

    7 dnt dvije četverodnevne morule navečer je krenulo smeđe brljavljenje, do jutra je je već bilo smeđe-crveno, pa crveno i kao takvo se zadržalo još i danas (13dnt). Inače mi vještica traje oko 5 dana.
    Nastavila sam s terapijom (folna, decortin, utrići3x2 - oralno nakon što je smeđarenje krenulo) i današnja beta je 0. Pišnula sam i testić 8dnt, isto ništa.
    M je uranila gotovo 5 dana u odnosu na očekivan datum, slično se desilo i u prvom postupku (došla m usprkos utrićima) ali ne baš toliko rano.

    E sad, po tablici "što se događa nakon transfera embrija starog 3 / 5 dana" koja se često spominje ovdje, na dan mog početka brljavljenja, ukoliko je došlo do implantacije, dešavalo se otprilike ovo: ...stanice placente počinju lučiti hormon HCG u krv.

    Moji trenutni upitnici su:
    1. Skraćuje li stimulacija menstrualni ciklus?
    2. Može li takva preuranjena m naštetiti embrijima koji su teoretski u procesu implantacije?
    3. Postoji li osim utrogestana 3x2 još nešto što može pomoći u sprečavanju krvarenja?
    4. Jesu li ovakve situacije možda indikacija za dodatne pretrage (imunološke, neke druge...) ili pretjerujem?

  12. #12
    laura33 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    348

    Početno

    Biska žao mi je zbog neuspjelog postupka.

    Probat ću ti djelom odgovoriti na tvoja pitanja iz svog iskustva.
    1. Da, stimulacija u dosta slučajeva skaraćuje lutealnu fazu ciklusa, meni je nakon svakog neuspjelog postupka menga uranila.
    2. Neznam jel može naštetiti to krvarenje, ali ja sam evo u ovom zadnjem a dobitnom postupku krvarila od 5-13 dana nakon transfera i onda doslovo stalo prek noćii, test je od 8 dana bio pozitivan, beta se uredno duplala....
    Ali u postupku prije sam isto krvarila od 6-10 dnt, ali je beta bila O i krenula je nakon toga odmah menga.
    3. Na to pitanje sam od svog dr dobila odgovor da se ništa više osim utrogestana i mirovanja ne može napraviti, da je sve do zametka, hoće li se izvući ii neće. Postoje još doduše injekcije progesterona ako se dokaže da je razlog krvarenju manjak progesterona.
    Posljednje uređivanje od laura33 : 11.12.2015. at 17:05

  13. #13

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    482

    Početno

    laura33, hvala ti

    Idem do ginekologice uskoro, pa ću i njoj postaviti ta pitanja.
    Ako bude kakvih novih informacija, dijelim

  14. #14
    laura33 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    348

    Početno

    Nema na čemu.

    Naravno, napiši svakako, svaka informacija je vrlo vrijedna.

    Ja isto sad idem na prvi uzv, također ću pitati zašto sam i odakle krvarila, ako saznam što zanimljivo u svezi toga napišem.
    Posljednje uređivanje od laura33 : 11.12.2015. at 18:08

  15. #15
    kika222 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    667

    Početno

    Citiraj kika222 prvotno napisa Vidi poruku
    Dulcinea draga, iza mene je sveukupno sedam transfera i ja počnem brljaviti točno 11 dan nakon punkcije..svaki put.. Pitala sam dr o tome i on veli da brljavim zato što nisam trudna.. valjda nije znao što bi rekao.. mislila sam da je to zbog premale količine progesterona, ne znam više.. kad mi se to barem jednom ne bi desilo isti dan možda bih i imala nadu, ovako
    Evo da se nadovežem na svoj stari post...
    Moj posljednji, deveti po redu postupak bio je prošlu godinu u listopadu, čekala sam to dobro mi znano brljavljenje i nisam ga dočekala. Ostala sam trudna i nigdje ni kapi krvi cijelu trudnoću. Danas sam majka petomjesečne kćeri☺ i od srca vam svima želim isti scenarij!!!

    Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk

  16. #16

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    482

    Početno

    Citiraj kika222 prvotno napisa Vidi poruku
    Evo da se nadovežem na svoj stari post...
    Moj posljednji, deveti po redu postupak bio je prošlu godinu u listopadu, čekala sam to dobro mi znano brljavljenje i nisam ga dočekala. Ostala sam trudna i nigdje ni kapi krvi cijelu trudnoću. Danas sam majka petomjesečne kćeri☺ i od srca vam svima želim isti scenarij!!!

    Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
    kika222

    I moja ginekologica kaže da m kreće jer jednostavno nije došlo do implantacije.
    Da se išta uspjelo primiti makar na kratko beta mi ne bi bila 0, a u oba pokušaja je bila.

  17. #17
    Leon@ avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2015
    Postovi
    66

    Početno

    biska, moja 2. faza je bila se skratila nakon godine dana klomifena - sa 14, na nekih 6-7dana.
    kad smo krenuli u prvi IVF, pitala sam doktora, da li će to biti problem - rekao je da ne, da ja više nemam faze, nego ljekovi reguliraju sve. ostala sam trudna nakon 1. pokušaja, tako da izgleda da je bio u pravu

    tebi sretno!!

  18. #18
    velikavisoka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    42

    Početno

    Mile moje,

    Evo mog iskustva:
    Bila do sada na 2 IVF-a. Prvi put 1 blastica vraćena u svježem ciklusu, u prvom FETu opet 1 blastica, drugi svježi IVF 2 prekrasne blastice i drugi FET 1 blastica. Osim zadnjeg puta (drugi FET), SVAKI put sam prokrvarila prije vađenja bete koja je naravno bila 0.

    Iz literature je razvidno da je uspješni IVF nemoguć bez supstitucije progesteronom (Utrogestan, Cyclogest, Crinone gel). To sve već znamo. Ono što meni nitko nikad nije rekao da to možda NIJE dovoljno. Neke žene jednostavno nemaju dovoljnu apsorpciju progesterona preko vaginalne sluznice (ne da s njom nešto ne valja). Međutim, i tome su doskočili pa postoji rješenje u obliku progesteronskih injekcija u mišić (guzu). Ja sam nabavila talijanske u dozi od 100 mg/ml (Prontogest). Mislim da je oko 5€ kutija, treba recept od hrvatskog doktora. Pakiranje je po 5 ampula. Meni ih je moj dr propisao svaki 2. dan. Dakle, 1 pakiranje mi je bilo dosta za 10 dana.

    Tako da sam s Prontogestom, prilikom zadnjeg FETa, napokon uspjela dočekati vađenje bete, bez prijevremene menge. Nažalost, beta je bila 18, idući dan 12 (biokemijska trudnoća), ali sam ju po prvi put uspjela uopće "uhvatiti". Radilo se o lošijem zametku pa smo se otpočetka i pripremili na ovakav rezultat... Svejedno smo bili presretni jer napokon prvi broj nije bila "0" i pametniji smo za ubuduće.

    E da, uz injekcije progesterona, svejedno sam morala koristiti i vaginalete Cyclogest.

    I još jedan hint, ako krenete u nabavak Prontogesta u Italiju, imajte na umu da ga trebate primjenjivati (barem) do 6. tjedna trudnoće, pa kad već idete na put, osigurajte si tu količinu u slučaju plusića da ne bi bilo strke, frke, panike... Bar ja tako razmišljam

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •