Stranica 11 od 15 PrviPrvi ... 910111213 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 501 do 550 od 735

Tema: Kupovina stana

  1. #501
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    BB, mi smo tako kupili kucu.
    Ali puni manje komplicirano.
    Dakle nasla sam kucu. I rekla da bi ju kupili za odredeni iznos. Zena je pristala jer je htjela prodati. Potpisali smo predugovor sa simbolicnom kaparom od valja 500 eura kao znak dobre volje. Mi smo morali prodati stan, a ona srediti papire i iseliti podstanare.
    To je bio 8 mj .
    MM smo imali kupce za stan prije oglasavanja, htio ga je prvi susjed.
    U 12 mj. stan je bio prodan, kuca je bila kupljena i svi papiri su bili preneseni na nove vlasnike.
    Ostali smo u stanu do veljace uz placanje stanarine novim vlasnicima, a nakon toga smk morali preci u podstanarski stan jer su oni zeljeli uci u posjed.
    Bili smo u podstsnarskom stanu cc jos 6 mj jer smo kucu kompletni preuredivali.
    I to je to.
    Posljednje uređivanje od sirius : 04.09.2019. at 14:41

  2. #502
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Tenks Sirius.
    Već sam smislila par scenarija, od kojih su neki i da prodam stan i s djecom idem privremeno živjeti kod svojih staraca u dvosobni stan, a MM ide kod svekrve. Ludnica . A i sjetila sam se i nekih garaža koje bi mogla zaposjesti na par mjeseci...

    Anyway...
    Citiraj martincius prvotno napisa Vidi poruku
    Nakon isplate kredita imas rok mjesec dana za promjenu prebivalista i to moras dostaviti banci i apnu.
    Ipak nisam sigurna da je ovo točno. U zakonu piše: "ima obvezu prijave prebivališta korisnika kredita na adresi kupljenog stana ili kuće odnosno izgrađene kuće, u roku od 30 dana od dana stupanja u posjed stana ili kuće".
    Dakle piše od stupanja u posjed, ne od isplate kredita. A ne piše nigdje kad se treba stupiti u posjed... valjda su mislili da nema ovakvih kod mi . Ili im to negdje i piše, ali nisam našla, pa čekam da mi institucije odgovore.

  3. #503
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Evo da odgovorim sama sebi, i pomognem nekima koji bi možda mogli biti nadobudni protiv sustava kao ja... .

    Istina je ono što je Silly opisala. Iako se banka tehnički već upisala na vlasništvu prije same isplate kredita, ona neće isplatiti kredit sve dok kupac sam ne isplati prodavatelja s ostatkom novca, to je njihov uvjet - da se kreditom banke zatvara kupoprodajni ugovor i da je kredit zadnje što se isplaćuje prodavatelju. Potvrđeno s 5 strana. Postojalo je i jedno teoretsko mišljenje da bi u mom scenariju to bilo moguće da se dio novca isplati i nakon kredita, no u tom slučaju bi sam prodavatelj trebao postati nekakav sudužnik/jamac, ali to je bio teorijski prijedlog na koji bi u praksi netko teško pristao.

    APN stvarno nije definirao kad se mora upisati vlasništvo - što se njih tiče, to je "stvar dogovora nas i banke", ali banka će tražiti da se upiše vlasništvo u tih 30 dana.

    Eto tako, dobro da sam se sjetila provjeriti takvu "sitnicu" ...

  4. #504
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    A najbitnije je li si kaj pokrenula oko procjene?

  5. #505
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Nije to najbitnije. Neće mi banka raditi procjenu samo tako - trebam ili kupoprodajni predugovor potpisati s prodavateljem, i/ili donijeti prvu u banku hrpu papira (građevinsku, ZK...) koje mi prodavatelj mora pripremiti. A neće mi prodavatelj pripremiti te papire niti sklopiti predugovor dok se pristane na našu ponudu. Ja sam mislila da banka hoće raditi procjenu nekretnine u svakom slučaju, ako ju platiš, ali neće. Moraš se barem "praviti da ulaziš u kupoprodajni predugovor i dižeš kredit", inače oni ne rade procjenu "samo tako procjene radi".

    Uostalom banka će to procijeniti niže.

    I uostalom... mm i ja smo se na kraju dogovorili koliko to nama vrijedi i koliko smo mi spremni platiti. I dali smo njima ponudu. I rekli im da moraju odlučiti u roku od mjesec dana da mi počnemo prodavati naš stan inače mi nećemo stići na subvencionirane kredite sljedeće godine... Napisali smo im na papiru sve korake i kad što treba. I sad ih čekamo...
    Ali nekako imam osjećaj da oni to neće napraviti. Ne jer smo im ponudili premalo para. Nego jer će njima to sve biti prestresno. Mislim da si oni priželjkuju kupca s gotovinom ili tako nešto.

  6. #506
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Sad ak ocekuju s gotovinom nekog onda nisu spremni cekqti to pol godine nego odmah prodati

  7. #507
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ja sam danas napokon platila zadnju ratu poreza za kupovinu stana. Jeee!!! Tako daj je ta prica završena (osim “sitnice” od jos 22 godine kredita). Bila bih jos sretnija da ne moram ici ovih dana opet u banku pitati za kredit za auto, jer stari samo sto nije crko Ali kakav je to život ako ti se bar pol place ne prelije automatski banci za kredit Tih par mjeseci radnog života a bez kredita nisam mogla doc sebi kolika mi je placa


    Sretno svima, pogotovo BB, u avanturi kupovine novog doma!

  8. #508
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Sillyme, super da ste se bar poreza rijesili.
    Yep da, ti krediti nam baš žderu plaće, al tako je velikoj većini.
    Šta je, tu je.

  9. #509
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Hvala Silly! Iako sam se baš nadala da su me svi zaboravili na ovu temu .
    Naime, čak sam na onoj drugoj temi (kuća ili stan) bila napisala da ćemo kupiti nekretninu do kraja 2019., i gle čuda, nismo .

    I dalje imamo kuću A i B kraj škola A i B.
    Kuća o kojoj sam pisala (dedina) je još neizvjesna, deda još razmišlja, a mi ga čekamo jer nam je njegova lokacija najdraža.

    Druga kuća je i dalje na prodaju, nitko ju ne kupuje sve ovo vrijeme, a nama je alternativa i kompromis za dedinu kuću, pa nam se ne žuri. Je l ...

    Treći je stan koji nam je ok kao stan, ali nam se opet ne sviđa lokacija, ali je doslovce 5 minuta od škole i jedini dobar veliki stan u kvartu. Ali traže za njega 170.000€, a ja čekam da spuste na 110.000 kao sto piše u ovom članku (da je prodajna cijena 35% niža od tražene).
    https://www.opereta.hr/sto-se-krije-...ova-u-zagrebu/
    Šalim se, ponudili smo 130.000 za 100 kvadrata, stara zgrada. Ne zanima ih. Možda pristanu za godinu dana, imam ja vremena .

    I imamo najnoviju zabavu koja se zove gotove montažne kuće. U istim ovim ulicama gdje su ove nekretnine, prodajte se i nešto ruševnih kuća u nekim dvorištima ok kvadrature i izračunali smo da se za cca iste pare možemo upustiti u taj pothvat.

    Zapravo, oboje smo umorni od života i čekamo da netko drugi donese odluku i sve to obavi umjesto nas. A do tada skupljamo iskustva kako bismo u budućnosti postali savjetnici za nekretnine.
    Nemam pojma, javit cu vam do 2030.

    Najveselije u svemu je da smo upravo otplatiti kredit za mali stan u kojem smo sad, još samo da odem s brisovnicom od banke u gruntovnicu, a otići u gruntovnicu mi je tako daleko.
    E da, i imam kupca za stan, iako ga uopće još ne prodajemo. Naime, susjeda koja ima sina starog 15-16 godina želi mu kupiti stan u našoj zgradi. Ne žuri joj se, a kad budemo spremni da se njoj prvoj javimo. Ludnica. Valjda neće dijete izbaciti od sebe prije 18. -e.

  10. #510
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Al s 18 bi bio red da se dite osamostaljuje i makne mami od suknje.iako neće daleko koji kat gore-dole.

    Draga, koliko je stara ta zgrada u kojoj je stan od 100m2? Jel traži puno preuredjenja? Mislim da ste fakat malo ponudili. Trenutno sam i sama u kupi/prodaj modu
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 04.01.2020. at 08:53

  11. #511
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Ako ga i želi izbaciti s 18, imam još 2-3 godine .
    To s njima mi je super opcija jer se njima ne zuri, pa mogu recimo oni kupiti stan, a mi im plaćamo podstanarstvo par mjeseci dok ne preselimo, npr.

    Zgrada je stara 30 godina.
    A preuređenja onoliko koliko želiš - parketi, pločice, stolarija. Hoću reći, stolarija je drvena, ali u dosta dobrom stanju. Parketi se mogu pobrusiti. I onda samo ostanu pločice u kupaonici, wc-u, kuhinja sto god želiš... raspored i zidovi se ne bi dirali.

    Zgrada je ne bas blizu od tramvaja (4-5 busnih stanica) i “bačena” među obiteljske kuće (građene naravno bespravno). I iako je zgrada dosta dobra i kvalitetna i blizu OŠ, okoliš je (meni) bezveze, opet ni nogostupa, ni staza, ni parkinga, sve nabacano... prolazim tu svaki dan jer vozim dijete u školu i samo uzdišem dok se mioilazis s autima vozeći 20 na sat, pješacima, smetlarskim kamionom, dostavom u mali dućan, ekipom koja stane “na sva 4” da u Tobacu kupi nešto na brzaka, pa svi čekaju u koloni da ga zaobiđu, a ne mogu jer je s druge strane smetlatski kamion.
    Ne mogu za to dati 1700 eura, nema šanse.

    U istoj toj zgadi se 2017. prodavao identičan stan na drugom katu za 117.000.
    Mi se se premišljali, ali onda je malac završio u bolnici pa nam je sve stalo. Uglavnom, ti ljudi nisu uspjeli prodati taj stan, za te novce i onda su odustali i danas još uvijek žive tamo.

    Moji frendovi su našli stan od 100 kvadrata, zgrada građena nakon 2010. u samom blizini tramvaja za 170.000

    Moj stan je star 10 godina i na boljoj lokaciji i manji je (pa bi cijena mogla biti i viša nego za veliki stan) pa ni u ludilu ne bi pomislila da mogu dobiti 1700 po kvadratu za njega.

    Zbilja mislim da su cijene stanova skroz prenapuhane, mislim prvenstvo ovdje kod mene gdje puknu takvu cijenu za stanove “u brdu” Dubrave, nema šanse da će itko dati toliko za to.

  12. #512
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    I tvoj stan ce imati (pre)visoku cijenu.
    Obzirom na stanje na trzistu. Tako da niste u takvom minusu.
    Vec sam ti pisala da smo.mi kupovali 2006. kad su cijene bile jako visoke , pa smo.kupili slupo kucu, ali i skupo prodali stan.

  13. #513
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Ma neće... jeste pročitali tekst koji sam linkala?
    Kupci u prosjeku traže 2000 po kvadratu, a kad je išao APN prodavali su se po 1500 po kvadratu, prema zaključenim kupoprodajnim ugovorima.

    Uostalom vidim i po stanju, ja oglase gledam sada već valjda 4 godine. Niti jedan od tih velikih stanova oko mene u brdu se nije prodao, stalno su u njuškalu. 4 godine.

  14. #514
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Sirius je u pravu skuplje kupuješ al i skuplje prodaješ. Dodje ti na isto.

    Ja ne bi kupovala taj stan od 100m2 koji je tako pozicioniran i u takvom okruženju s lošom infrastrukturom. Ni za manje novce.

    A da se spustite niže u Dubravu, Klaka, Studentski, pa tamo nadjete bolje cijene stanova, čak i novogradnju.

    Ja sam bila vrlo konkretna u svojim željama sad nedavno kad smo počeli tražit stan, nisam htjela iz naseg naselja (točnije naše mikrolokacije od 20ak zgrada) jer uživam ovdje živjet.Kvart mi je baš po mjeri za obiteljski život.

    Čim smo našli veći stan,
    ekspresno smo našli kupca za naš stan od 65m2. Sve riješili u 3-4 tjedna (u fazi predugovora i kapare of course). Selidba će pričekati dok moj HRPRES prodje.

  15. #515
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Bubilo sorry al operettu ne smatram uopće mjerodavnom.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 04.01.2020. at 11:46

  16. #516
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Opereta je to skinula s jutarnjeg, a oni izračun napravila prema podacima koje su dobili od ministarstva za prodane apn stanove.

    Klaka i Studenac nemaju stanova od 100 kvadrata. Inače bih već tamo živjela .

  17. #517
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    A je l možeš napisati po koliko ste prodali i kupili?

  18. #518
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Mi smo svoj prodali po većoj cijeni po kvadratu nego što smo ovaj kupili. No naš stan i je zaista super i odlično uredjen (prodajemo u njemu sve što je ugradbeno po mjeri). Razlika ukupna će nam bit cca 30.000eura.
    No imat ćemo neke radove: promjena pločica u wc-u, krečenjee,poliranje parketa i tak. i trebat će naravno kupit namještaj.

    Na pp ti šaljem detaljnije.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 04.01.2020. at 12:08

  19. #519
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    I tvoj stan ce imati (pre)visoku cijenu.
    Obzirom na stanje na trzistu. Tako da niste u takvom minusu.
    Vec sam ti pisala da smo.mi kupovali 2006. kad su cijene bile jako visoke , pa smo.kupili slupo kucu, ali i skupo prodali stan.
    Ma nije bas da nisu u minusu. U minusu su za razliku kvadrata x razlika u cijeni izmedju "dna" i "vrha" cijena, a to bude i po 800€ x 50m2 pa ispadne puno... jedino sto su sad stvarno bolje kamate, no ni to nije presudno, ja sam ugovorila cijenu kad su bile dosta nize cijene a vise kamate no kredit sam reprogramirala nakon 2g tako da sam puno bolje prošla nego da sad kupujem.

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Ma neće... jeste pročitali tekst koji sam linkala?
    Kupci u prosjeku traže 2000 po kvadratu, a kad je išao APN prodavali su se po 1500 po kvadratu, prema zaključenim kupoprodajnim ugovorima.
    ...
    Mislim da to nije dobra analiza. Cijene u ugovoru su u prosjeku sigurno pod utjecajem max iznosa subvencija, nikada ne treba podcijeniti udio sive ekonomije i isplata u gotovini mimo ugovora i porezne...

  20. #520
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    E vidiš to mi nije palo na pamet. Super! Onda prodajem i svoj po 1700 .

  21. #521
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    E vidiš to mi nije palo na pamet. Super! Onda prodajem i svoj po 1700 .
    Pa naravno. Prodajes po cijeni na trzistu pa tko da vise.
    Mi smo 40m2 prodali za 71 tisucu eura. Na Ferencici u zgradi staroj 20+ godina, prvom susjedu bez ikakvog oglasavanja. Pa ti racunaj.

  22. #522
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Nisam pratila stanove, samo velike u kvartu i vidim da se ne prodaju pa sam zaključila da to ne ide po tim cijenama.

  23. #523
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Iskreno BB svaki put kad pricas o necem sto ste gledali "u kvartu" pricas o cestama bez nogostupa, o busu koji vozi svakih xy minuta, o divljoj prenatrpanoj gradnji bez urbanizma... a da jednostavno odlucis odseliti u urbanizirani dio u tramvajskoj zoni gdje je "sve u blizini" i tamo pronadjes stan? Djeca ce ti dugoročno bit zahvalna...

    Mi smo 4g tražili veći stan bas zato što nismo htjeli van kvarta, jer nam je super nas kvart i svakim danom su nam njegove prednosti sve vece...

  24. #524
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    X na sillyme
    Upravo tako.

  25. #525
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Imam u tom kvartu bolesnu svekrvu koju obilazimo svaki dan, i moje starce koji dižu cure iz vrtića.
    Najbliži uređeni kvart su Ravnice i Maksimir, za to nemamo novaca.
    Imaju i Poljanice, ali tamo dosta zgrada nemaju uporabnu dozvolu. A veliki stanovi koji se prodaju su većinom dvoetezni, zadnja dva kata, spavaci dio je potkrovlje i traže 160.000 - 170.000. To mi isto ne vrijedi toliko.
    I imam muža koji želi živjeti u kući, a realno za te novce i može.

    Kažem vam ja, 2030. ću vam se javiti .

  26. #526
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Vrtić je jos 4g, oš, sš i fax još 16...

  27. #527
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Sve stoji, ali onda moram kupiti skuplje kvadrate, plaćate pomoć svekrvi, plaćati nekog da diže cure... a toliko nemam.

  28. #528
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Bubilo koliko godina imaju tvoja djeca?

  29. #529
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    2,6,9

  30. #530
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Imam u tom kvartu bolesnu svekrvu koju obilazimo svaki dan, i moje starce koji dižu cure iz vrtića.
    Najbliži uređeni kvart su Ravnice i Maksimir, za to nemamo novaca.
    Imaju i Poljanice, ali tamo dosta zgrada nemaju uporabnu dozvolu. A veliki stanovi koji se prodaju su većinom dvoetezni, zadnja dva kata, spavaci dio je potkrovlje i traže 160.000 - 170.000. To mi isto ne vrijedi toliko.
    I imam muža koji želi živjeti u kući, a realno za te novce i može.

    Kažem vam ja, 2030. ću vam se javiti .
    A vidi ovo, kao primjer. Pa preseliš svekrvu. Ili starce.
    https://www.njuskalo.hr/nekretnine/p...oglas-24379744

  31. #531
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Cure, stvarno vam hvala sto se trudite, ali možda bolje da odustanete od mene .
    Imam svakom linku zamjerku .
    Vidjela sam ovu kuću... nalazi se u jednoj od tih ulica u kojima mm ne želi živjeti jer su preuske za auto i susjedi su izgradili prevelike kuće. Dovoljno je blizu nama gdje smo sada, ne bih morala nikoga seliti.
    Ovaj stan na katu ima 2 sobe i dnevni boravak. To imam i sada u ovom stanu. Tražim da imam barem 3 sobe (idealno 4) uz dnevni boravak. Stepenice su vanjske. Za spajanje etaža trebam veće radove, plus renovirati prizemlje. S tim mi cijena naraste, i onda ne mogu nagovoriti muža zbog argumenta prvog. Jer za te novce on nađe kuću u široj ulici.
    On bi zapravo živio u Varaždinu, ne ovdje.
    Pa mi onda gleda Novoselec, čucerje, Markusevac, a ja dobijem mlade .

    Zapravo kad vidim koliko kuća i zgrada ima po tim naseljima i čini se da ljudi sasvim normalno tamo žive, zaključim samo da sam razmažena .
    Ali opet, draže mi je i mojih niti 50 kvadrata pa da sam “u civilizaciji”, nego imati pogled i dvorište i šta ti ja još znam šta on hoće od nekretnine.

    Kažem vam, odustanite. Čekam da se djeca približe više pubertetu, onda ćemo morati. Za sada vas mogu samo zabavljati pričama .

  32. #532
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Cure, stvarno vam hvala sto se trudite, ali možda bolje da odustanete od mene .
    Imam svakom linku zamjerku .
    Vidjela sam ovu kuću... nalazi se u jednoj od tih ulica u kojima mm ne želi živjeti jer su preuske za auto i susjedi su izgradili prevelike kuće. Dovoljno je blizu nama gdje smo sada, ne bih morala nikoga seliti.
    Ovaj stan na katu ima 2 sobe i dnevni boravak. To imam i sada u ovom stanu. Tražim da imam barem 3 sobe (idealno 4) uz dnevni boravak. Stepenice su vanjske. Za spajanje etaža trebam veće radove, plus renovirati prizemlje. S tim mi cijena naraste, i onda ne mogu nagovoriti muža zbog argumenta prvog. Jer za te novce on nađe kuću u široj ulici.
    On bi zapravo živio u Varaždinu, ne ovdje.
    Pa mi onda gleda Novoselec, čucerje, Markusevac, a ja dobijem mlade .

    Zapravo kad vidim koliko kuća i zgrada ima po tim naseljima i čini se da ljudi sasvim normalno tamo žive, zaključim samo da sam razmažena .
    Ali opet, draže mi je i mojih niti 50 kvadrata pa da sam “u civilizaciji”, nego imati pogled i dvorište i šta ti ja još znam šta on hoće od nekretnine.

    Kažem vam, odustanite. Čekam da se djeca približe više pubertetu, onda ćemo morati. Za sada vas mogu samo zabavljati pričama .
    Razumijem te u potpunosti.
    Mi smo podstanari uz prekrasan stan u obiteljskoj kući, samo zato jer je u krivom kvartu.

  33. #533
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Gledaj to s pozitivne strane, barem ste se dogovorili .
    Je l barem uspijete iznajmiti vaš stan?

  34. #534
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Gledaj to s pozitivne strane, barem ste se dogovorili .
    Je l barem uspijete iznajmiti vaš stan?
    Ne, na žalost. Ali sa pozitivne strane, imam super veliko skladište.

  35. #535
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    I to puno znači!

  36. #536
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Gledaj BB , 50m sa troje djece te dobi da se izdrzati jos cc 3 godine bez puno muke. Kad pubertet krene postane nezgodno.
    Ako nemas neogranicenu kolicinu love biti ce nekih kompromisa. Kupovina izvan grada ili u drugom gradu je totalna ludost, glupo je uopce trrositi energiju na to.
    Treba minimalizirati putovanje na posao , treba osigurati lokaciju da djeca u osnovnu skolu mogu sama.
    Treba si po mogunosti.pojednostaviti zivot.
    Cini mi se da vi nemate fokus niti cistu ideju sto i kako.
    Prvo to dogovorite sami sa sobom pa ce onda i nekretnina doci.

  37. #537
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Hoćeš da ti dam mm-ov broj telefona?
    Posljednje uređivanje od Bubilo Bubich : 04.01.2020. at 17:50

  38. #538
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Hoćeš da ti dam mm-ov broj telefona?
    Reci ti svom muzu da sam ja nazvala svog muza i rekla : " Nasla sam kucu."
    On je bio na putu i cekali smo da se vrati taj dan navecer i potvrdi. I cijenu sam dogovorila, jos na nevideno preko telefona.

  39. #539
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Ah... Našla sam ja i kuća i stanova...
    Ali ima muževa i ima muževa. Kao što ima žena i ima žena.

  40. #540
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Dok god tebi nije frka mozes se vaditi na muza.
    Iz svih tvojih postova ja kuzim da ti puno radis i da ti je vrijeme koje trosis na kucu, kucanske poslove samo napor s kojim zovis. Al kad dobijes teena koji je gori od tebe 100x kad si u pms kupit ces kucu ili stan ne na nevidjeno vec samo daj mi jos jedna vrata cim prije.

  41. #541
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Ah... Našla sam ja i kuća i stanova...
    Ali ima muževa i ima muževa. Kao što ima žena i ima žena.
    Cuj, moj je morao samo prodati svoj stan i dici kredit na svoje ime.


    Ali poanta je u tome da ljudi budu na istoj valnoj duljini , da tocnk znaju sto zele i da znaju sto zele ( a u cemu ne zele) raditi kompromise.
    Mi smo oboje zeljeli kucu koju bi potpuno ( ali potpuno!) adaptirali i s vremenom nadogradili. Znali smo koji kvart zelimo , ali to nije bilo jako ograniceno podrucje ( zagred zapad sjeverno od Ilice , ne dalje od Vrapca ).
    Znali smo da ne mozemo dati vise od 80 tisuca eura. To nam je bio limit. Nismo gledali stanove , nismo gledali druge kvartove i nismo gledali skuplje kuce od onog sto mozemo dati( racunali smo na odredeni postotak koji mozemo srusiti).
    Na meni je bilo da kupujem plavi oglasnik( to je bilo prije interneta) i da nazovem i obidemo sve potencijalne nekretnine. Nije da sam odlucila kupiti nesto bez njegovog znanja. Znala sam da ce mu odgovarati jer smo vec unaprijed imali dogovorene parametre.

  42. #542
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Bez daljnjeg da je trazenje nekretnine projekt koji zahtjeva energiju.
    Ali fokus je bitan da se ne gubi energija.

    Ono sto ja citam iz tvog pisanja muz je sanjar , ali ne znam koliko je praktican i koliko je spreman odraditi puni toga oko uredenja i odrzavanja kuce.
    Ako je odgovor na prakticnost negativan, a nemate novaca za platiti firmu da sve odradi za vas onda je prilicno jasno da je bolje kupiti stan.
    Isto tako ne bi bilo lose prosiriti potragu za stanom za koji kilometar , ali prema okolini koja ima bolju infrastrukturu za djecu. ( mislim, moja do osnovne imaju 3 stanice busom tako da sam dosta fleksibilna).

  43. #543
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Sto se tice svekrve, meni je sve u krug 5-10 minuta AUTOM blizu. Cinjenica jest da ako je svekrva lose nece moci dugo zivjeti syma pa onda razmislite koju alternativu planirate.

  44. #544
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    Dok god tebi nije frka mozes se vaditi na muza.
    Iz svih tvojih postova ja kuzim da ti puno radis i da ti je vrijeme koje trosis na kucu, kucanske poslove samo napor s kojim zovis. Al kad dobijes teena koji je gori od tebe 100x kad si u pms kupit ces kucu ili stan ne na nevidjeno vec samo daj mi jos jedna vrata cim prije.
    spajka moja nije ni teen smak svijeta, na sve se živ čovjek nauči evo u mene čo'eka od teena, 27 mu godina

    pa tako i mi gledamo neke stanove. njemu, nama, sad je već svejedno, samo da se ide
    meni isto ne pada na pamet dati 1700 eura za starogradnju zrelu za adaptaciju. čekamo da se nešto dogodi na tom prokletom tržištu nekretnina.

  45. #545
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno



    Svejedno sirius je u pravu nemate točnu ideju što hoćete, a i muž ti je jako nepraktičan samo toga nije svjestan uopće

    Evo moj me danas nagovara n a neku sofu koja mu supeer izgleda i priča mi o njoj već dugo,ja se zavalim,dignem i mrtva ladna otpuhnem:
    Neudobna je, nema šanse.

    On ludi iza mene, dahće, objašnjava, m amože do sutra no way.
    Tako mislim da bi i ti trebala rasplinut taj njegov balun selidbe negdje u brd ajoš daljw s malom djecom. Helloouu....


  46. #546
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Dok ja napišem BB već par postova uletjelo

  47. #547
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Kod nas je traženje stana ovako funkcioniralo:muž pratio njuškalo, ako je nešto zanimljivo, meni pošalje link, j azovem i dogovaram termin, zajedno odemo i pogledamo.

    Vremenski nezahtjevno jer smo tražili isključivo u našem kvratu, znači sve na 2-3minute hoda.

  48. #548
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Mare MM ima vec vikendicu s 2000 m2. On je zbrinut. A za nas ostale smo kupili kucu u kojoj MM ima garazu i sobu. Svaki teen svoju a ja dnevni boravak i veseraj. Spavacu dijelim s MM
    Nije ni moja teen strasna al drago mi je da imamo vrata

  49. #549
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Nego, bb, ima li ti muž "mota" za kuću? Zna li sa strujom, vodom, krovom, popravcima, voli li uređivati vrt, ima li, štono bi se reklo, "zlatne ruke"?
    Jer ako nema, a sve to ima past na tvoja pleća, ja bih mu rekla da si za 5000€ kupi neku malu klet na pola puta do Varaždina pa nek tamo vikendom izgušta potrebu za kućom.

  50. #550
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Ja skužila da ti već odlučila za onu od starčeka
    Kad oni ti opet nekaj drugo
    Sretni jako god
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 04.01.2020. at 19:11

Stranica 11 od 15 PrviPrvi ... 910111213 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •