Stranica 8 od 15 PrviPrvi ... 678910 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 351 do 400 od 735

Tema: Kupovina stana

  1. #351
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    nađi izvore u zakonu i to rješe u tjedan dana
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 01.08.2017. at 19:32

  2. #352
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    Mene su u banci trazili certifikat kod realizacije kredita

  3. #353
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Razumijem, hvala. U principu me to najviše buni, piše u zakonu da treba imati, a nije jasno tko i gdje to provjerava.
    Ako ti nije certifikat minimalno B pa da treba u banci za realizaciju jeftinijeg kredita na kraju nitko ziv ne trazi i ne pita. Moja kuca je C i ja taj certifikat nisam nigdje trebala dapace jos uvijek je kod ex-vlasnika, vjerojatno bi ga trebala zatraziti da mi ga da

    Sto se tice placanja poreza na rate postupak je u tijeku pa javim kako je proslo kad bude sve gotovo...

  4. #354
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    kaj je u tijeku? je došlo kakvo rješenje tebi???

  5. #355
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Sutra idem u poreznu pitati za plaćanje poreza na rate, pprekosutra nam je zadnji dan za platiti. Imamo spremljen taj novac, ali voljeli bismo na rate. Ima li ovdje da je netko uspio?

  6. #356
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    A kad ti je došlo rješenje, jelka?

  7. #357
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Prije 13 dana. Pogledala u Zakonu članak koji se navodi u rješenju, o roku uplate, pa našla 15 dana.

  8. #358
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj Jelka prvotno napisa Vidi poruku
    Prije 13 dana. Pogledala u Zakonu članak koji se navodi u rješenju, o roku uplate, pa našla 15 dana.
    Rok je bitan. Mislim da se može i na rate, qli nije baš jednostavno,moraš u zakonskom roku ishoditi odobrenje za rate i dokazati dabi ti jednokratna uplata bila veliko opterećenje. Moram pitati, možda mm zna više, ali on je odustao od ideje, bilo mu je komplicirano.

  9. #359
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj Jelka prvotno napisa Vidi poruku
    Sutra idem u poreznu pitati za plaćanje poreza na rate, pprekosutra nam je zadnji dan za platiti. Imamo spremljen taj novac, ali voljeli bismo na rate. Ima li ovdje da je netko uspio?
    Kao sto rekoh ja sam u postupku. Ovako su mi objasnili: Moras predati zahtjev na vrijeme (tih 15 dana) i ovjerenu bjanko zaduznicu ako je iznks poreza do 50.000kn ako je vise trebas jamca ili nesto kao zalog. Onda se ide na odobrenje zahtjeva. Trebas imati i dovoljna primanja da ti odobre (ne znam detalje nisam jos dosla do toga). Kad ti odobre potpisujes ugovor. Ide do 24 rate i kamata je 7.5% (defacto to je mini kredit). Nitko te ne pita za neki poseban razlog zasto to zelis ali moeas platit kamatu

    Malo su se modernizirali - nema beskamatno ali te i ne gnjave onim glupim zamolbama u kojima kukas i molis. Isto kao ono hitno izdavanje putovnice, prije su svi kemijali nekakvim agencijskim potvrdama, sad samo platis vise k dobijes isti dan briga MUP zasto ti se toliko zuri....
    Posljednje uređivanje od sillyme : 07.08.2017. at 07:17

  10. #360
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Sto se tice poreza mi smo kupovali kucu u vrijeme olaksice na prvu nekretninu.
    Oslobodili su nas placanja poreza na nekretninu , ali su nam opalili ne bas mali porez na potpuno neureden tavan ( prostor izmedu krova i stropa, bez ikakve izolacije) i losu bespravno izgradenu garazu koju smo i tako srusili do dobivanja odluke.
    pisali smo prigovor , i oni su nas glatko odbili.
    Nakon toga smo platili porez i digli tuzbu ( to je bio jedini nacin).
    Nakon par godina dobili smo tuzbu i novac nam je vracen.
    Cisto da znate ako vam se cini da su vam opalili porez na nesto sto nisu trebali.

  11. #361
    anđeo26012013 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Budinšćina
    Postovi
    733

    Početno

    mislim da ne može na rate,jer i ja sada moram platiti porez,malo kasnim,al idem to riješiti......prije nego smo kupili kuću išli pitati na poreznu da bi platili na rate i rekla je da ne ide

  12. #362
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Ček, ta otplata na rate nije beskamatna?!! Ma onda nema šanse. Kao sto rekoh, imamo novce, ne gori.

  13. #363
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Može se na rate: http://www.rrif.hr/Obrocna_otplata-6-misljenje.html

    Tu ne piše ništ za kamatu, ali ne bi me iznenadilo da ju obračunaju.

  14. #364
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj Jelka prvotno napisa Vidi poruku
    Ček, ta otplata na rate nije beskamatna?!! Ma onda nema šanse. Kao sto rekoh, imamo novce, ne gori.
    Pa znas kak se kaze - nema dzabe ni u stare babe.
    Zasto bi nas drzava beskamatno kreditirala to nitko vise ne radi
    Posljednje uređivanje od sillyme : 07.08.2017. at 09:54

  15. #365
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Pa znas kak se kaze - nema dzabe ni u stare babe.
    Zasto bi nas drzava beskamatno kreditirala to nitko vise ne radi
    Kako ne rade? Evo sad ova najnovija mjera kod stambenih kredita (ne znam kako se zove), ta se sredstva moraju vratiti drzavi, ali su beskamatna.

  16. #366
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj Jelka prvotno napisa Vidi poruku
    Kako ne rade? Evo sad ova najnovija mjera kod stambenih kredita (ne znam kako se zove), ta se sredstva moraju vratiti drzavi, ali su beskamatna.
    To ide iz marketinškog budgeta. Mi smo u drugoj kategoriji, zvanoj "ovce za sisanje"

  17. #367
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Hhahahaha dobro si rekla!

  18. #368
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    samo kaj jelka baš i nema runa za šišanje

  19. #369
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    ...
    Sto se tice placanja poreza na rate postupak je u tijeku pa javim kako je proslo kad bude sve gotovo...
    Evo nakon 6 mjeseci potpisala sam ugovor za otplatu poreza. U medjuvremenu se taman izvadila iz minusa po tekucim racunima, kupili i opremili sve najnuznije (fali jos par rasvjetnih tijela, lajsni i slicnih sitnica). Sad mislim godinu dana otplacivati rate i onda ostatak prijevremeno otplatiti. Meni je ovih 6 mjeseci taman doslo da se malo financijski oporavimo. Da ima kamata ali znam zasto je placam i ja sam ok s tim...

  20. #370
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Iz znatiželje i sanjarenja sam gledala stanove u Zagrebu. Do 35 tisuća eura. Od malobrojne ponude ništa ne prelazi 40 kvadrata. To su sutereni, stanovi u kućama, ili podkrovlju, još nedovršeni, ili bogu iza nogu, a onda sam ugledala i taj oglas u čijem naslovu piše "PRILIKA". Stan srednja žalost, a onda dodaje "pravo doživotnog uživanja", za nekih 250 tisuća kuna. Znači, kupiš, a kao da i nisi.

    Nije mi jasno zar ovi ljudi stvarno očekuju da će uspjeti nekome uvaliti taj stan???

  21. #371
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Imaš hrpu mešetara kojima se ne žuri.

  22. #372
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Meni su čudniji oni koji prodaju onako osrednje kuće, ne baš nove, niti luksuzne, niti moderne, niti posebno lijepo i nedavno uređene, u zoni “bus svakih 25 minuta”.... za 300-400 tis. eura.
    Tko bi normalan tko ima te pare (ili mogućnost za takav kredit) kupio takvu kuću za te pare?
    Sagradi si 2-3 nove i ljepše kuće za te novce, i uredi ih kako želi.

    Svaki put kad vidim takav oglas pomislim da mi je vidjeti profil ljudi koji razmišljaju ovo kupiti.
    Posljednje uređivanje od Bubilo Bubich : 11.04.2018. at 23:01

  23. #373
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Ili onih koji prodaju?

  24. #374
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Pa čak se ne čudim onima koji prodaju, njih mi je iskreno žao. Vjerojatno su se cijeli život odricali i ulagali... samo jednostavno mislim da ne postoji baš previše ljudi kojima te kuće vrijede i približnu cijenu onog koliko prodavatelji traže. To se vidi i po broju oglasa i tome koliko (godina) oni stoje u oglasniku.
    Mislim da puno ljudi koji kupuju kuću realno traze “ruševinu”, “samo zidove i instalacije/priključke”, nešto za sto manje novca, sto će urediti po svome.

    Gledam ove američke serije o uređenju gdje oni prostore za prodaju uređuju do vaze i zdjele s voćem na stolu. A ja sve koje znam da su kupili neku nekretninu razlupali su sve do kraja i napravili po svome. Čak znam jedne koji su kupili luksuzni stan, cijena kvadrata nešto tipa 2000-3000 € (ne znam je l realna, al tako sam zapamtila), i skršili su sve te luksuzne pločice i podove i napravili po svome.
    Posljednje uređivanje od Bubilo Bubich : 12.04.2018. at 07:10

  25. #375
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    ima svakakvih ljudi sa svakakvim zeljama. u vecini primjera koje ja znam,ljudi su ipak ograniceni kreditom i nisu raspolozeni deset godina renovirati.

    mi trenutno cekamo realizaciju kredita, a kupili smo kucu u koju moram stavit namjestaj i zivit.
    kuce za razbijanje smo odmah eliminirali.

  26. #376
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Razumijem. Znam da nije pristojno pitati za financije, ali pretpostavljam da ju niste platili 400 tis. eura .
    To sam komentirala. Da imam te novce, ne bih nikada kupila nečiju kuću.
    I sama tražim kuću, ali mi je buđet cca 4x manji, pa znam sto mogu dobiti za njega.

  27. #377
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    moja je vise nego duplo jefinija od 400k.
    nama je bila presudna lokacija i da nema puno posla na njoj. sa jos malo tri skolarca mi ne pada napamet borba s majstorima i arhitektima.

    sto se tice selidbe ,dogovorili smo kad zavrsi skola. nije mi sila, a dat cemo mira i njihovoj i nasoj djeci.

  28. #378
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Pa da, tako nešto i ja tražim. To mi je razumljivo.

    Nije mi razumljivo tko misli da će svoju ne baš ekskluzivnu kuću prodat za 400 tis. eura.

  29. #379
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Iz znatiželje i sanjarenja sam gledala stanove u Zagrebu. Do 35 tisuća eura. Od malobrojne ponude ništa ne prelazi 40 kvadrata.
    iz splitske pozicije na ovo se mogu samo grohotom nasmijati

  30. #380
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    bubilo, kužim te, moje je inače mišljenje da kod nas ljudi precjenjuju vrijednost svojih stvari
    gledam na let.go, krpicama i slično, ljudi redovno polovne stvari prodaju za 80% cijene novih, po meni potpuno nerealno

    ali kome je bitno da proda, regulirat će se prema tržištu, tako će i ti tvoji korigirat cijenu
    a možda je drže "na prodaju" iz ko zna kojeg razloga

  31. #381
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    baš tako, ne daje svatko oglas u novine zato da proda kuću/stan, netko daje i da ne proda.

    a osim toga, kupac je tu da da svoju ponudu.

  32. #382
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Žutaminuta, u kojem gradu si našla uopće i suteren od 40 kvadrata za 35 tisuća? To je manje od tisuću eura po kvadratu.
    Mene muče sutereni i potkrovlja bez lifta od 1500 eura po kvadratu. Tako da je naše gledanje i dalje samo gledanje jer, iz pozicije kupca, kvadrati su dosta skupi.

  33. #383
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Pa čak se ne čudim onima koji prodaju, njih mi je iskreno žao. Vjerojatno su se cijeli život odricali i ulagali... samo jednostavno mislim da ne postoji baš previše ljudi kojima te kuće vrijede i približnu cijenu onog koliko prodavatelji traže.
    Zato ja svoje kuće ne mislim prodavati.
    Znam koliko smo tokom godina uložili u njih i koliko je koštala izgradnja, tako da u bescjenje ne dam, a uloženo ne mogu dobiti.
    Neka stoje, ili za mene ili za moju djecu, od četvero barem jednom bude sigurno poslužila ako ne jedna onda druga.

  34. #384
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    Cure, kupila sam mali stan početkom veljače, ali još nisam dobila rješenje, a javni bilježnik mi je rekao da oni to sve šalju u Poreznu, da više kupci nemaju s tim veze.
    Jel to točno? Već 2 mjeseca prošlo, a rješenja iz Porezne još nema. Da mi ne opale neku kaznu

  35. #385
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    I da upitam odmah ovdje, jel ima ko dobrog stolara za preporučiti?? Skupljamo ponude...

  36. #386
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Citiraj sarasvati prvotno napisa Vidi poruku
    Žutaminuta, u kojem gradu si našla uopće i suteren od 40 kvadrata za 35 tisuća? To je manje od tisuću eura po kvadratu.
    Mene muče sutereni i potkrovlja bez lifta od 1500 eura po kvadratu. Tako da je naše gledanje i dalje samo gledanje jer, iz pozicije kupca, kvadrati su dosta skupi.
    https://www.njuskalo.hr/nekretnine/p...oglas-23998086

  37. #387
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,434

    Početno

    Ajme...kroz kupaonu se prolazi u kuhinju i blagovaonu?? Ono...nekog stisne i zakljucava dvoja vrata kupaonice i nema nikom mrdnut ni lijevo ni desno dok ovaj ne obavi...brrrrrr
    Posljednje uređivanje od rosa : 12.04.2018. at 18:33

  38. #388
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Nisam gledala detalje. Dovoljno je da je suteren.

  39. #389
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj rosa prvotno napisa Vidi poruku
    Ajme...kroz kupaonu se prolazi u kuhinju i blagovaonu?? Ono...nekog stisne i zakljucava dvoja vrata kupaonice i nema nikom mrdnut ni lijevo ni desno dok ovaj ne obavi...brrrrrr
    Nisi pažljivo gledala, to je samo kod tuširanja.
    Wc je posebno drukčije pločice.
    Posljednje uređivanje od Cathy : 12.04.2018. at 19:42

  40. #390
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,434

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Nisi pažljivo gledala, to je samo kod tuširanja.
    Wc je posebno drukčije pločice.
    Uf...onda moze!


  41. #391
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Vezano uz čuđenja;
    na Braču je umrla jedna gospođa i nasljednici su naslijedili zemljište i na njemu ruševinu još i 2. svjetskog rata.
    Oglasili su prodaju i cijenu od milijun ojra.
    Svi su se čudili i zgražavali.
    Nakon deset godina, čujem da je prodano.
    Kome?
    Poznatom tenisaču.
    Za koliko?
    Milijun ojra!
    Znači da ipak svaka roba ima svog kupca.

  42. #392
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Ok. Brač. Onak, more.

  43. #393
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj kudri prvotno napisa Vidi poruku
    Cure, kupila sam mali stan početkom veljače, ali još nisam dobila rješenje, a javni bilježnik mi je rekao da oni to sve šalju u Poreznu, da više kupci nemaju s tim veze.
    Jel to točno? Već 2 mjeseca prošlo, a rješenja iz Porezne još nema. Da mi ne opale neku kaznu
    Je to ti je tako od 1.1.2017. Bez brige doći će ti porez.
    Za drugo pitanje nemam odgovor...

    Izmedju ostalog jedna od stvari koja je prevagnula pri kupovini naše kuće je bila ta da nije trebalo puno renovacije, pa živim čak i sa stvarima koje mi nisu “naj” ( npr kupaonski pločice - plave ) samo da se ne bakćemo s majstorima...

  44. #394
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Ako si predala baš u veljači onda ćeš ćečati više od šest mjeseci papir,prošle godine je jedna bliska osoba čekala rješenje osam mjeseci,jer je poreznicima baš veljača rupa mjesec,još nisu složili stvari od prethodne godine,o već moraju raditi hrpu novih.to objašnjenje su dobili s porezne kad si pitali zašto tak dugo čekaju rješenje

  45. #395
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    Mi smo kupili u 6 mj stan a riesenje dobili kak su nam i rekli tocno za bozic .

  46. #396
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    Hocu reci pitaj ih pa ce ti tocno reci. Ja sam pitala kad sam isla u poreznu karticu selit

  47. #397
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Možda je kod tebe drugačije ti si ipak grad mjenjala,ali kad stigne uvijek stigne prerano
    Ali imaš petnaest dana da skucaš lovu za potez

  48. #398
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Možda je kod tebe drugačije ti si ipak grad mjenjala,ali kad stigne uvijek stigne prerano
    Ali imaš petnaest dana da skucaš lovu za potez
    Ne to ti ovisi o poreznoj kojoj pripadas, moja je bila novi zg .

  49. #399
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Nema veze jer svi dobijaju rješenje iz centrale,a to je slučajno ona kod tebe.

  50. #400
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Nema veze jer svi dobijaju rješenje iz centrale,a to je slučajno ona kod tebe.
    Ma da? Nisam to znala. Ja sam skuzila da im je to po podrucjima jer mi je zenska pokazala na hrpu i rekla da sam na redu kad riejse ovu hrpu a da ce to biti oko bozica. Pa sam skuzila da ide po poslovnicama. Ne znam gdje je centrala , al mislim da to nije ova moja di sam ja bila jer je to bila mala porezna( u sigetu ) . Ti mislis vjerojatno na onu u aveniji dubrovnik , onu novu zgradu. Ali ne tamo nismo mi nosili vec u malu poreznu u sigetu, isto je adresa av dubrovnik, prek puta velesajma.

Stranica 8 od 15 PrviPrvi ... 678910 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •