Stranica 4 od 15 PrviPrvi ... 2345614 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 151 do 200 od 735

Tema: Kupovina stana

  1. #151
    angel 1 avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    899

    Početno

    Ček gore si napisala da je stan 83 m2 ili sam ja krivo povezala? Kvadrati balkona, garaža, parkinga se ne računaju isto kao kvadrat stana vec se umanjuje.

  2. #152
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    stan je valjda sam po sebi 83 kvadrata s balkonom, garaža je posebno

  3. #153
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Ne znam koliko vas trenutno prati trziste nekretnina, ali ako ima neko, čine li vam se cijene u nekim slucajevima zbilja pretjerane?

    Npr. Ravnice, zgrada iz 1973., stan cca 90 kvadrata, nije renoviran vjerojatno od tada, odnosno i stolarija i kupaonica i kuhinja (plocice) izgledaju staro nekoliko desetljeca, dakle sve to bi trebalo renovirati. Za instalacije ni ne znam. A traze 1600 € po kvadratu.

    Znam da su Ravnice in kvart, al nekako mi se cini previse, a jos je to i veci stan, oni obicno imaju nize cijene kvadrata.

    Da si mozete priustiti, i da vam drugo odgovara, kako vam se cini ta cijena?

    Mi trazimo nesto, nije nam hitno, ali sigurno vec godinu dana znam sve oglase nekretina na istoku Zagreba... I otprilike znam kako se krecu cijene. Al neki oglasi me zbilja iznenade i mislim da su daleko od realnih cijena, a opet... Zanima me po koliko se to na kraju proda.

  4. #154
    emira avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,647

    Početno

    Bubilo obično se ti precjenjeni stanovi vrte u oglasima godinama. Mislim da se tu radi o prodavateljima kojima nije hitna prodaja, već se vode principom app.
    Gomila takvih stanova je i u Španskom, 4. kat bez lifta, stanovi od 120 m2 za potpunu renovaciju, 1300-1400 eur/m2. I ti jedni te isti su u oglasniku već 2-3 godine.

  5. #155
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    mojima se dogodilo, kada su kupovali apartman na moru, da teret nije bio upisan.
    odvjetnik provjeravao prije kupovine, sve bilo ok. prodavatelj nije ništa rekao, naravno.
    nakon 3 godine hop - poziv za sud.
    na kraju se sve dobro završilo, na svu sreću.

  6. #156
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Kužim emira, i vjerujem da je tako… i ja viđam nekretnine koje se stalno iznova oglašavaju, s neznatnim snižavanjem cijene. A vidim i neke koji zbilja spuste… npr. ima jedan primjer u mojem kvartu gdje je čovjek tražio za kuću 200.000 €, a nakon godinu dana je osvanuo oglas u kojem je snizio na 100.000 €.
    Moja frendica je godinama prodavala bakino imanje na selu u okolici Zagreba, sa kućom, veliko je, tražili su u početku 150 tis. €, a prodali tek nakon 6 godina za 80 tis. €. Znam da takve stvari ne idu, i ako hoćeš prodati da moraš daleko ispod onog što si očekivao…

    No ipak, neke nekretnine za koje sam mislila da su turbo nerealne nestanu iz oglasa i više se ne pojavljuju, pa se pitam jesu li ih stvarno prodali i za koliko. Ono, kako nazvati nekoga i uvjeriti ga da snizi nešto za 25%.

    Npr. ima jedna kuća koja mi se sviđa. Prvo su tražili 200.000. Pa snizili na 155.000 i ne žele više. Prodaju je je 2 godine. Ja mislim da vrijedi 125.000-130.000, oni ne.
    Pa me zanima kako takvi slučajevi završe… oni odustanu od prodaje skroz, prodaju ipak za puno niže…
    Razumijem da netko tko prodaje misli da to jako puno vrijedi… ali ja sam se npr. pomirila da svoj stan koji sam prije 7 godina platila 80 tis. ne mogu sad prodati za više od 60 tis.

  7. #157
    MalaSirena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Maksimir, Zagreb
    Postovi
    2,721

    Početno

    Mi smo prije 5 godina kupovali stan na Ravnicama pa smo intenzivno pregledavali oglasnike i zvali; jedna žena (čiji je stan sigurno 2 godine bio u oglasniku) je, na upit MMa o smanjenju cijene izjavila kako ona ne bude prodavala roditeljsku ostavštinu budzašto i vidjela sam da je još sigurno dvije godine bila po oglasnicima. Nije joj bilo sila.
    Drugi oglas koji mi je tada bio upao u oko stajao je isto oko 2-3 godine, s tim da je cijena sa 110 000 Eura pala na 80.000.

    Za stan kojeg smo mi kupili prodavač je tražio oko 65000, a na kraju smo se dogovorili za 56000 (i to je bilo oko 1500 po kvadratu).

  8. #158
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj Tashunica prvotno napisa Vidi poruku
    mojima se dogodilo, kada su kupovali apartman na moru, da teret nije bio upisan.
    odvjetnik provjeravao prije kupovine, sve bilo ok. prodavatelj nije ništa rekao, naravno.
    nakon 3 godine hop - poziv za sud.
    na kraju se sve dobro završilo, na svu sreću.
    je ali je tad i u ugovoru stajalo da vlasnik potpisuje da nema nikakvih književih i vanknjiženih tereta

  9. #159
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    i da zanima me jel treba original iz gruntovnice za prodaju?

  10. #160
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    Mi smo gledali nesto pred godinu dana, bilo nam je interesantno ali preskupo. Nakon godine dana je prodavatelj snizio za 25k eur. Sad hodocastimo u banku... (stavila bih sretni smiley ali imamo problema u banci tako da... ma nikako na zelenu granu )
    Stanovi koji stoje u njuskalu godinama su precijenjeni stanovi.
    Stanovi koji su dobra cijena budu u njuskalu tjedan-dva. Bar je tako u nasem kvartu.

    (Evo pred tjedan dana sam slala kolegi koji kupuje stan link na oglas za dobar stan, iako nije bas mala cijena po kvadratu za zgradu iz 80-ih bez lifta traze 1500€/m2. Nakon tjedan dana oglas vise nije aktivan, a nije ga on kupio...)
    Posljednje uređivanje od sillyme : 19.01.2017. at 16:46

  11. #161
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Može biti da je neko drugi kupio ili da su ga sami deaktivirali

  12. #162
    emira avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,647

    Početno

    Smatram da je (barem u našem kvartu Špansko-Malešnica) nerealan odnos između cijena novogradnje i starogradnje i to uopće ne kužim. Ne znam kako je po ostalim kvartovima. Pri tom ne mislim na starogradnju od 15 g., već 30 na više.

  13. #163
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Mislim da je to zato što je percepcija ljudi (a i stvarnost) da je zgrada građena 1974. ili 1980. kvalitetnija od one građene 2005. ili 2010. (A to se prema oglasima isto smatra "novogradnjom").
    Pogotovo male zgrade od nekoliko stanova. Jedino što “vrijedi” prema prodanim stanovima i cijenama su nove velike zgrade koje grade velike i renomirane firme. Te zgrade stalno drže cijenu, i ti stanovi se (skoro) prodaju i prije nego je zgrada izgrađena.

    Ja baš imam “veliki problem sa zgradama”. Kad vidim zgradu iz 2007. s 3 ili 4 stana, s ravnim krovom i ravnom terasom na gornjem katu koja je krov stanu ispod – samo kažem “no way any more”. Naime, i sama sam kupila stan u sličnoj zgradi. 6 stanova, stara manje od 10 godina, već smo prije 2-3 godine mijenjali cijeli krov, prefarbali fasadu jer je bila puna algi/crnih mrlja od vode s krova, jednu od tih ravnih terasa sanirali, ima još jedna krovna terasa koja curi, ali nema više novca, nas 6 je već jako opterećeno kreditom u pričuvi (plus kredit za stan). Upoznala sam milijardu majstora i firmi u cijelom procesu, i mnogi od njih su mi rekli da se ogromna količina njihovog posla svodi na sanacije novogradnje, da češće rade to nego što rade na novim gradilištima. Kod nas se situacija zakomplicirala jer je to sve bilo pod garancijom kad je počelo curiti, ali nisu htjeli sanirati, pa smo završili na sudu, na kojem se vrlo brzo ispostavilo da je uporabna dozvola dobiveno preko veze. To je jednostavno vrištalo iz dnevnika gradnje i druge dokumentacije u kojoj nadzorni inženjeri i arhitekt upozoravaju na nedostatke kojih u nekom izvještaju od “dana kasnije” jednostavno više nema i izdana je uporabna. Ok, mi smo stvarno imali peh, pa velikim djelom zato tako gledam na male zgrade. Ali znam još i za dvije takve zgradice u susjedstvu, potpuno drugih investitora i graditelja, koji imaju slične problem s curenjem krovnih terasa, a ne mogu se ni dogovoriti, njih 5-6 stanara.

    Da sumiram, malim zgradama ne vjerujem. Ali i da se uvjerim da je super građena i da neće biti takvih problema, kad tad će ih biti. Nekretnina koju sad tražim mi treba do penzije, i kroz 20-30 godina će sigurno trebati nešto ulagati. A imaš samo možda 3 ili 5 stanara s kojima to trebaš dijeliti. I moraš biti siguran da će svi oni htjeti potpisati radove, imati za sanaciju i slično. Mislim da je lakše skupiti 50% potpisa stanara za sanaciju u zgradi u kojoj ima 50 stanova nego 5. A bez potpisa ne možeš ni ugovoriti upravitelja i potpisati za pričuvu. U tom kontekstu, mala zgrada mi se svodi na isti onaj kontraargument za kupnju kuće, kad ti kažu “ako ti procuri krov, to trebaš sam sanirati, u zgradi dijelite”. Ako si u maloj zgradi, lako se može dogoditi da nemaš s kim dijeliti, odnosno da se moraš oko toga jako puno natezati.

    Tako da bih i ja radije kupila stan u zgradi iz 1980-te. Ali i te zgrade postaju dotrajale i u njih treba ulagati, moji starci žive u jednoj iz 1974., isto imaju kredit za sanaciju krova u pričuvi. A tu su i fasade, liftovi… U takvim zgradama mnogi prodaju stanove u kojima je originalna stara stolarija, stare kupaonice, tepisoni ili linoleum na podu – i takvi stavovi imaju nisku cijenu. Oni koji su to sanirali, pa uložili u stolariju, keramiku i podove drže cijenu takvog stana kao i cijenu novogradnje. Čije cijene padaju jer se baš ne prodaju. U mom kvartu ili u okolici 5-7 min autom ima desetke takvih zgrada i oglasi su dugo u oglasniku - lokacija nije nešto, kao lijepi pogled, ali imaš 10-15 minuta busom do tramvaja, a taj bus ide 2x u sat vremena.

    Uglavnom, ne znam ni sama… dugo gledamo iz sto razloga, ni ne žuri nam se u ovom trenu jako, ali ne znam kako ću u konačnici odlučiti, mislim da je ponuda zapravo koma (u mom dijelu grada), i da nemaš puno birati, samo napraviti hrpu kompromisa. Za sad mi je prioritet blizina osnovne škole jer su mnoge ove zgrade građene na mjestima gdje bi dijete trebalo u školu 1-2 stanice busom, a to bih pokušala izbjeći.

  14. #164
    emira avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,647

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Pogotovo male zgrade od nekoliko stanova. Jedino što “vrijedi” prema prodanim stanovima i cijenama su nove velike zgrade koje grade velike i renomirane firme. Te zgrade stalno drže cijenu, i ti stanovi se (skoro) prodaju i prije nego je zgrada izgrađena.
    O da ... Blizu nas se napravila nedavno zgrada sa ravno 100! stanova i visokom cijenom m2. Neki dan gledam njihove stranice i vidim da je svih 100 stanova prodano

  15. #165
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Kad sam ja kupovala stan, nagledala sam se svega... od izolacije od 2 cm stiropora na dalje. Sreća MD to sve vidi... na kraju smo kupili stan u maloj zgradi iz 60-tih. Kompletna adaptacija instalacija i sve je ok. I opet bi tako.

  16. #166
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    Kod nas u kvartu se novogradnja prodaje za 500-1000€ vise od starogradnje, a urbanisticki je neusporedivo losija od starogradnje (zbijenost zgrada, nedostatak slobodnih parkiralista i sl). Plus, tlocrti su koma. A cijena je tolika jer imaju ostatak infrastrukture od starogradnje u kvartu (povezanost, parkice, zelenilo, rekreaicju, skolu, vrtice...) Uglavnom, zbog puno boljih rasporeda i puno povoljnije cijene, a i zbog straha od dogadjaja kakve opisuje BB (npr rekao mi je jedan poznati koji stanuje u jednoj od tih novogradnji da mu je 3x u godini dana curila voda u stanu - on je srecom samo u najmu) mi smo gledali iskljucivo zgrade iz 80-ih
    Posljednje uređivanje od sillyme : 20.01.2017. at 10:56

  17. #167
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    je ali je tad i u ugovoru stajalo da vlasnik potpisuje da nema nikakvih književih i vanknjiženih tereta
    je, ali su se moji roditelji vukli po sudu i mogli ostati bez apartmana, ne bivši vlasnici.
    da su ostali bez istog, znaš kada bi povratili novac od bivšeg vlasnika u našoj "pravnoj" državi - nikada!

  18. #168
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Kod nas u kvartu se novogradnja prodaje za 500-1000€ vise od starogradnje, a urbanisticki je neusporedivo losija od starogradnje (zbijenost zgrada, nedostatak slobodnih parkiralista i sl). Plus, tlocrti su koma. A cijena je tolika jer imaju ostatak infrastrukture od starogradnje u kvartu (povezanost, parkice, zelenilo, rekreaicju, skolu, vrtice...) Uglavnom, zbog puno boljih rasporeda i puno povoljnije cijene, a i zbog straha od dogadjaja kakve opisuje BB (npr rekao mi je jedan poznati koji stanuje u jednoj od tih novogradnji da mu je 3x u godini dana curila voda u stanu - on je srecom samo u najmu) mi smo gledali iskljucivo zgrade iz 80-ih
    pa gdi ti živiš?
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 20.01.2017. at 11:39

  19. #169
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    Nisam vas sve citala... Rodila sam u medjuvremenu

    Stan 80m2,
    Terasa 8m2,
    Parking 12,50m2
    Garaza 1, 21m2
    Garaza 2, 8m2

    Ukupno 96.000,00€

  20. #170
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    Citiraj Sanja :) prvotno napisa Vidi poruku
    Nisam vas sve citala... Rodila sam u medjuvremenu

    Stan 80m2,
    Terasa 8m2,
    Parking 12,50m2
    Garaza 1, 21m2
    Garaza 2, 8m2

    Ukupno 96.000,00€
    U medjuvremenu jos jedna garaza 21m2

  21. #171
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    Citiraj angel 1 prvotno napisa Vidi poruku
    Ček gore si napisala da je stan 83 m2 ili sam ja krivo povezala? Kvadrati balkona, garaža, parkinga se ne računaju isto kao kvadrat stana vec se umanjuje.
    Nisam krivo
    Stan je 80 +3 m2 je parking u koeficijentu ili ti 12,50m2.
    Jer kad kupujes stan oni ti racunaju m2 stana + m2 parkinga u koeficijentu

  22. #172
    emira avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,647

    Početno

    Mi imamo otvoreno parkirno mjesto uknjizeno u sklopu stana (na istom vl. Listu). Nase PM je 12m2 i mnozi se sa koeficijentom 0,25, sto iznosi 3m2 koja se zbrajaju sa kvadraturom samog stana.

  23. #173
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    Citiraj emira prvotno napisa Vidi poruku
    Mi imamo otvoreno parkirno mjesto uknjizeno u sklopu stana (na istom vl. Listu). Nase PM je 12m2 i mnozi se sa koeficijentom 0,25, sto iznosi 3m2 koja se zbrajaju sa kvadraturom samog stana.
    Tak je i kod nas.
    Tak je bilo kod svih prodavatelja cije stanove smo gledali u novogradnji.

  24. #174
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    Citiraj emira prvotno napisa Vidi poruku
    Smatram da je (barem u našem kvartu Špansko-Malešnica) nerealan odnos između cijena novogradnje i starogradnje i to uopće ne kužim. Ne znam kako je po ostalim kvartovima. Pri tom ne mislim na starogradnju od 15 g., već 30 na više.
    Slazem se. Evo prvi moj tata planira prodaju starog stana od 30god.,po 1000€m2. Djelomicno adaptiran doduse i zgrada je u izvrsnom stanju jer na srecu ima se u pricuvi pa se i adaptiralo...
    Medjutim u stanu ostaje adaptacija kuhinje, blagavaone, boravka, parketa, sobnih vrata... I to dode onda na cijenu novogradnje. A stan je 108m2.
    Tak da ja prva ga ne kuzim... A on kaze meni treba manji stan, pa sta cu kao 60m2 platiti koliko sam prodao svoj... Mislim da vecina ak razmislja, a ne ukljuci sve troskove...

  25. #175
    emira avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,647

    Početno

    Sanja ​u kojem kvartu ti je tata?

  26. #176
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    Citiraj emira prvotno napisa Vidi poruku
    Sanja ​u kojem kvartu ti je tata?
    Stenjevac tj. Stenjevec

  27. #177
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Može biti da je neko drugi kupio ili da su ga sami deaktivirali
    Za ovaj ne znam točno, ali znam za stan koji smo mi gledali - 90m2, 3,5-sobni, iz 80-ih, 30g bez ikakvog ulaganja, sve u originalnom stanju. Objavljen u subotu, u ponedjeljak prvo razgledavanje, vise zainteresiranih je krenulo s ponudama na vise (od trazene) cijene - mi smo na kraju odustali ali se prodalo za preko inicijalno trazenih 1400€/m2, a kao sto rekoh stan iz 80-ih, za potpunu renovaciju (min 20keur ulaganja). Drugi stan koji smo gledali,4,5-sobni, isto pocetna cijena 1400€/m2, isto 80-e ali manje ulaganja, i isto više zaintereisiranih koji su prihvatili cijenu prakticno odmah nakon prvog razgledavanja, i onda se krenulo s nudjenjem na vise, ali je prodavateljica odustala od prodaje. Gledali smo jos jedan, 3,5 sobni, renoviran, 1500€/m2, prodavatelj je odustao jer ga je istovremeno oglasio i za najam pa iznajmio za 700€/mjesecno...

    Nekretnine koje su kvalitetne, cjenovno OK i u trazenim kvartovima se jako brzo prodaju (pricamo od tjedan-dva, bez sale). Za takve uociti je potrebno doslovce dnevno pregledavati njuskalo, ili za uociti kad je cijena snizena...
    Posljednje uređivanje od sillyme : 23.01.2017. at 13:39

  28. #178
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Za ovaj ne znam točno, ali znam za stan koji smo mi gledali - 90m2, 3,5-sobni, iz 80-ih, 30g bez ikakvog ulaganja, sve u originalnom stanju. Objavljen u subotu, u ponedjeljak prvo razgledavanje, vise zainteresiranih je krenulo s ponudama na vise (od trazene) cijene - mi smo na kraju odustali ali se prodalo za preko inicijalno trazenih 1400€/m2, a kao sto rekoh stan iz 80-ih, za potpunu renovaciju (min 20keur ulaganja). Drugi stan koji smo gledali,4,5-sobni, isto pocetna cijena 1400€/m2, isto 80-e ali manje ulaganja, i isto više zaintereisiranih koji su prihvatili cijenu prakticno odmah nakon prvog razgledavanja, i onda se krenulo s nudjenjem na vise, ali je prodavateljica odustala od prodaje. Gledali smo jos jedan, 3,5 sobni, renoviran, 1500€/m2, prodavatelj je odustao jer ga je istovremeno oglasio i za najam pa iznajmio za 700€/mjesecno...

    Nekretnine koje su kvalitetne, cjenovno OK i u trazenim kvartovima se jako brzo prodaju (pricamo od tjedan-dva, bez sale). Za takve uociti je potrebno doslovce dnevno pregledavati njuskalo, ili za uociti kad je cijena snizena...
    Po ovom svom ocu ne smijem ni slova vise reci protiv

  29. #179
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    Citiraj Sanja :) prvotno napisa Vidi poruku
    Po ovom svom ocu ne smijem ni slova vise reci protiv
    Nije taj kvart.
    Ali za ozbiljno, ako ne proba ne zna... samo kazem ono sto se letimicnim pogledom na Njuskalo vidi nije pravo stanje jer su tamo cesto stanovi koji se tesko prodaju po tim cijenama ili opcenito tesko prodaju (4-i kat bez lifta i sl)
    Jako je bitno koja je mikrolokacija u kvartu (starogradnje su tu obicno superiorne), raspored stana (sto manje nosivih zidova) i sl.
    Ovo su bili stanovi u zgradama na 1 min do vrtica, 1 min do busa, 1 min do djecjeg parkica, 2 min do skole, do 2-og kata, dobri rasporedi, i s dovoljno besplatnih mjesta za parkiranje u blizini a imaju i opciju garaze u zgradi za dodatno kupiti kad kupcima pase a ne vezano uz kupovinu stana...
    Posljednje uređivanje od sillyme : 23.01.2017. at 13:49

  30. #180
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Nije taj kvart.
    Ali za ozbiljno, ako ne proba ne zna... samo kazem ono sto se letimicnim pogledom na Njuskalo vidi nije pravo stanje jer su tamo cesto stanovi koji se tesko prodaju po tim cijenama ili opcenito tesko prodaju (4-i kat bez lifta i sl)
    Jako je bitno koja je mikrolokacija u kvartu (starogradnje su tu obicno superiorne), raspored stana (sto manje nosivih zidova) i sl.
    Ovo su bili stanovi u zgradama na 1 min do vrtica, 1 min do busa, 1 min do djecjeg parkica, 2 min do skole, do 2-og kata, dobri rasporedi, i s dovoljno besplatnih mjesta za parkiranje u blizini a imaju i opciju garaze u zgradi za dodatno kupiti kad kupcima pase a ne vezano uz kupovinu stana...
    Tak je i ovaj. Skola, vrtic, ducani veliki, park sve na minutu. Lift ima... Energetski cert. B. Raspored mu je odlican. Sobe su u jednom dijelu, a blagavaona/kuhinja/boravak sto je povezano u dr.dijelu stana.
    Ima supa u podrumu, parkinga koliko hoces, a ima i garazu.
    Iskreno vec ga je zelio staviti u oglas, ali ga zeli prvo rasteretiti silnih ormara koje moja baka ne da iz stana van... Tj. Ne da stvari iz ormara pa sad prvo to slaze i preslaguje sto je ona nakrkala dok je on bio u inozemstvu.

  31. #181
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Neka proba.

    Ali ovo što piše sillyme u mom kvartu (istok grada, i sve uglavnom ni blizu tramvaju) nema šanse. Sve oglase koje gledam, gledam već mjesecima, a neke i po godinu dana. Sjećam se samo jednog stana koji sam nazvala da je bio prodan, sve ostalo stalno iznova gledam u oglasniku kao novoobjavljeno ili s novim (sniženim) cijenama. Pričam o trosobnim stanovima i više, male stanove nisam pratila.

  32. #182
    emira avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,647

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Neka proba.

    Ali ovo što piše sillyme u mom kvartu (istok grada, i sve uglavnom ni blizu tramvaju) nema šanse. Sve oglase koje gledam, gledam već mjesecima, a neke i po godinu dana. Sjećam se samo jednog stana koji sam nazvala da je bio prodan, sve ostalo stalno iznova gledam u oglasniku kao novoobjavljeno ili s novim (sniženim) cijenama. Pričam o trosobnim stanovima i više, male stanove nisam pratila.
    Tako se i meni čini. Imam osjećaj da se prodaju samo oni koji se prodaju još dok su samo na papirima. Od ostalih, na Njuškalu se samo vrte jedni te isti.

  33. #183
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    Stavit ce ga sigurno u prodaju. Jer baka je stara 87god., a njemu samom ne treba tako veliki stan.

  34. #184
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Hoću staviti naš stan u oglas i njuškalo me traži 250kn za mjesec dana oglašavanja!! Pa otkad je to? Ima neki način da zaobiđem taj trošak? Baš sam ljuta, ajde da sam agencija, ali kao privatna osoba...

  35. #185
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    već nekih 2-5 godina ne sječam se, ali imaš polgodišnju pretplatu koja je malko viša od tih para, pogledaj

  36. #186
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    1g 398kn
    60d 282kn
    30d 255kn

    Očekujem da će se stan brzo prodati (hrpu prednosti, da ne nabrajam sad), tako da mi nema smisla držati oglas duže od mjesec dana

  37. #187
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    kaj daješ i tetu čistilicu gratis uz njega?

    kolko je veliki stan?

    sad nema velike razlike između 30 i 60 dana
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 24.01.2017. at 13:30

  38. #188
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno



    48m2, s parkingom ispod prozora

  39. #189
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    i to je 2.5 stan?

  40. #190
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    kuhinja s blagovaonicom
    spavaća soba
    dnevni boravak (kada je zatvoren kliznim vratima zapravo je odvojena spavaća soba)
    kupaonica
    hodnik
    zatvorena loggia (sjever)
    otvorena loggia (jug)

  41. #191
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    napiši i kvart.
    Pa za početak tu staviš oglas. Možda netko treba, ili zna nekog tko treba

  42. #192
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Jel mogu? To je najmanji problem

  43. #193
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    Citiraj Jelka prvotno napisa Vidi poruku
    Jel mogu? To je najmanji problem
    ako oglasavas prodaju
    ne na ovom pdf-u :D

  44. #194
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Brišem emily
    Posljednje uređivanje od Jelka : 24.01.2017. at 14:45

  45. #195
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Jelka, imaš i neki novi Index-ov oglasnik, nisam ga još gledala ali turbo se reklamira i kune da će biti besplatan uvijek i zauvijek. Njuškalo naplaćuje oglase za prodaju i najam nekretnina već sigurno tri godine ako ne i duže.

  46. #196
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Citiraj Barbi prvotno napisa Vidi poruku
    Jelka, imaš i neki novi Index-ov oglasnik, nisam ga još gledala ali turbo se reklamira i kune da će biti besplatan uvijek i zauvijek. Njuškalo naplaćuje oglase za prodaju i najam nekretnina već sigurno tri godine ako ne i duže.
    O super! Hvala!

    (iako već duže vrijeme zaobilazim index, ovog puta ću napraviti iznimku)

  47. #197
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 24.01.2017. at 17:58

  48. #198
    emira avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,647

    Početno

    Obično se stanovi ne prodaju u roku od mjesec dana, stoga Njuškalo i nudi takve kombinacije. Ako ga prodaš u roku mjesec dana onda si prava sretnica.
    Njuškalo je i dalje nenadmašivi broj jedan u oglašavanju nekretnina. Ako želiš efikasno oglasiti, a žao ti je platiti oglas , ukalkuliraj ga u cijenu kvadrata .

  49. #199
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Ići ćemo na koncu preko agencije pa će ga oni oglasiti, prije toga poslikati

    Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk

  50. #200
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Koliko plaćaš agenciji, pazi da u ugovoru imaš klauzulu da agencija nema ekskluzivno pravo prodaje, već da stan možeš prodati i nekom drugom koji je stan možda prepoznao kao tvoj

Stranica 4 od 15 PrviPrvi ... 2345614 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •