Stranica 15 od 15 PrviPrvi ... 5131415
Pokazuje rezultate 701 do 735 od 735

Tema: Kupovina stana

  1. #701
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Pet puta čitam
    balkanski proizvod
    Eh, kamo sreće da je i da ga se može zaštititi, onako kao što vina imaju kontrolirano geografsko podrijetlo.... ali nije balkanski, netko drugi se toga sjetio. Balkanci će kao i obično samo platiti više

  2. #702
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Jedina usluga bankarska koja je vise-manje svima nametnutia je tekući račun. Koji košta mjesecno u rangu jedne kave.
    Godinama citam i čudim se količini nezadovoljstva i ogorčenja na tih 10-ak kn mjesečno (ima i jeftinije). Ostalo apsolutno nitko nikad ne treba koristiti.

    Ali ko za vrag na kraju ispadne da skoro svi žele bar neke dodatne usluge... ostali mogu dic placu odmah to popodne i dalje sve cashom...

  3. #703
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Pa zapravo kad bolje promislim, upravo je tako sillyme.

    A ja cak sad ne moram ni vodjenje mjes.paketa placat (inace je 35kn, nes ti iznosa a sve u paketu bas sve) jer u Otp-u imaju neki program skupljanja bodova putem kvizova, koristenja bankomata, provlacenja kartica na POS uredjajima i dr. sto ionako radim.

    A ovih 10ak kn sto je tesko ljudima odvojit moram priznat ni ja ne razumijem.

    Toliko toga danas ne bi mogli bez raznih bank usluga na koje smo naviknuli (tko danas stoji u redu za placanje racuna, penzici mozda), usteda vremena je ono sto po meni vrijedi novca. Vrijeme je novac.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 28.06.2021. at 18:01

  4. #704
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Moze se puno toga i s Revolutom, a opet ne moze se sve.

    Eh da jos se nisam odlucila koju cu kreditnu ubuduce uzet, jos malo promisljam a koristim trenutnu.

  5. #705
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    I RBA je meni poklonila 6 mjeseci besplatnog vođenja računa. Zaslužila sam

  6. #706
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Super Beti3.
    Ja od Zabe nikad nista a bila sam im klijentica preko 25 god ma f..k off...odo ja dalje

    Otp-6mj su mi poklonili,a za sve nove mogu skupit bodove spontano koristeci karticu. Bas me zanima kako ce to funkcionirato i koja je njma tu racunica. Skupila sam u mjesec dana 600 bodova, fali mi jos 400 za narednih 6mj gratis. I pokrila cijelu godinu.


    Edit: i ta ista Zaba kojoj sam bila vjerna ko pas mi za stambeni kredit ponudi bezveznu kamatu, nikakvu povlastenu e to je bila kap koja je prelila casu.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 28.06.2021. at 18:46

  7. #707
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Ja sam u Zabi i iako mi puno toga kod nje smeta, neprocjenjiv mi je broj bankomata koji ima. Npr za OTP ne znam jesam li ikad vidjela bankomat, osim kad sam na GO.

    A meni gotovina treba. Svaki, baš svaki dan.

    Revolut sam uzela bez veze. Onak da imam rezervnu opciju. I par puta me spasio. Em s njega u sekundi prebacim novce, em opet mogu dići gotovinu i to npr. negdje izvan HR i bez provizije.

  8. #708
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Znači za 12kn mjesečno koliko košta vođenje tekućeg račun banka je kupila stotine bankomata (nisu jeftini), za svaki od njih plaća mjesto, struju, internet, osiguranje, dostavu gotovine (vozila, zaštitari, i opet osiguranje), razvoj software u bankomatu, razvoj bankarskog sustava za vođenje tekućih računa, franšizu za karticu kojom na bankomatu dižeš novce) da o certifikacijama, dozvolama, revizijama, beskonačnoj količini regulatornih zahtjeva i plaćama svih ljudi koji to rade ne pričam. Ali tebi je to "usluga" koja je preskupa. Zanimljiva perspektiva. Meni se pak čini dosta jeftinim "proizvodom" ili "uslugom"...

  9. #709
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Sillyme bome otvaras oci

    Nano, ne gledas samo na tvom potezu ima nekoliko OTP bankomata. Oni su se poceli jako siriti.

    Ja imam i na poslu i doma njihovu banku u blizini iako rijetko idem, eventualno na bankomat i nastojim ne dizat svaki dan 100kn, pa ici stalno na bankomat nego dignem onako da imam za par dana a bas svugdje koristim karticu osim na placu.

    Ma manje vise sve banke danas imaju dosta dobru mrezu bankomata, tako da to smatram vise izgovorom, manjkom volje da se promijeni banka, robovanjem dugogodisnjim navikama. Evo iskreno mislim da je to posrijedi.

    A naravno svatko ima.pravo sebi birat sto on smatra najbokjim za sebe, pa makar bioi nezadovoljan klijent do mirovine u istoj banci. legitimno.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 28.06.2021. at 19:20

  10. #710
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Nano, oprosti ako grubo zvuci nije mi bila namjera. Radim paralelno nesto po stanu i tipkam, pa ne stignem s edit malo preoblicit misli.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 28.06.2021. at 19:29

  11. #711
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Sillyme, jako nepažljivo pratim i do nedavno nisam imala nikakav paket usluga u banci. Godinama. Plaćala sam samo vođenje računa, ali svaki, baš svak odlazak u poslovnicu je bio takav da me službenica napadala za paket, a ja sam se branila (doslovno) pa sam na kraju zakljufila da ga nako 30 godina očito moram uzet. Nisam išla u detalje, i to iz razloga jer mi je tada paket u stvari i trebao.
    Ti valjda radiš u banci - ne pratim baš detaljno ali naknade svih vrsta bankarskih usluga godinama idu uzlaznom putanjom.
    A ipak većina nas u banci i čuva novce, što one od plaće što svi ipak imamo kakvu takvu ušteđevinu. Kamate na štednju su gotovo nestale, naknade za baš svaku uslugu su narasle i stalno rastu.

  12. #712
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    ZABA lepeza 30 kn previše

  13. #713
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ne radim u banci. Ali radila sam nekad u jednoj financ. firmi koja je bila u vlasništvu banke, pa jednom za banku kao klijenta i tak. Općenito tema koja mi je interesantna. Ali i da nisam, dovoljno je malo promisliti pa vidjeti i ulaganja i troškove.

    Sto se paketa tice imam ga i ja i koristim dosta toga, u stvari polako sve više. Kredite uzimam kad zaključim da je ponuda ok, ako nije ne uzmem. Naravno ovisno o stanju na tržištu i da li mi se isplati za to za sto mi treba. Par puta sam htjela uzeti pa mi se nisu svidjeli uvjeti, pa nisam uzela. Dočekala sam bolju priliku.. Recimo 2007 su mi nudili chf kao povoljnije (i bila je manja kamata) pa sam odbila i uzela eur jer sam čitala prije upozorenja da je valutnih rizik puno veći. I euro je rastao i padao, kao i euribor za koji je bila vezana kamata, ali tako smo ugovorili i tako sam otplatila.

    Pred par godina sam rekla mami da stavi novce na štednju (nasla sam joj 5g oroceno fiksna kamata 4%) I iducih 5g je kamata bila ta makar je tržišna bila na kraju 0.4% Ali je ugovor ispostavan i dobila je tu kamatu do zadnjeg centa. Nisam nikakav ekspert ali pazim da pročitam sve naknade, uvjet i sl, istrazim sto se nudi i onda nadjem sto mi se svidja.

    I ne gledam ih kao nužno zlo nego kao motor i osnovu današnjeg ekonomskog razvoja i sustava, a koji je krenuo na bolje onaj tren kad su odbaceni katolički zakoni protiv lihve i počelo se razvijati bankarstvo kao podloga za trgovinu, investicije, razvoj industrije i na kraju povoljnog kreditiranja gradjana (u odnosu na povijesne kamatne stope ove današnje su neznatne).

  14. #714

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Recimo 2007 su mi nudili chf kao povoljnije (i bila je manja kamata) pa sam odbila i uzela eur jer sam čitala prije upozorenja da je valutnih rizik puno veći. I euro je rastao i padao, kao i euribor za koji je bila vezana kamata, ali tako smo ugovorili i tako sam otplatila.

    ovo me pomalo boli vezano uz chf i tužbe ...

    i mi smo se informirali i čitali mala slova, pa uzeli kredit u eurima s višom kamatom (iako su u banci nudili chf)
    sad mi se čini da je bolje nekad biti neinformiran i nečitati mala slova pa tužbom vratiti lovu
    Posljednje uređivanje od Vrijeska : 28.06.2021. at 23:21

  15. #715
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,636

    Početno

    Sve placam karticama, rado bi i kavu u kaficu tako platila, samo da ne moram na bankomat. Puno koristim i Internet bankarstvo, imam diners koji takodjer koristim i moran priznat da neman pojma koliko placam usluge banke

  16. #716
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Vrijeska mene ne boli.
    Bar sam mirno živjela. I da treba se malo raspitati, citati.

  17. #717
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Mojoj mami nisu htjeli dati kredit u eurima nego iskljucivo franak.

  18. #718
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ovo me podsjetilo na anegdotu kad mi je prijateljica pričala da je kad je bila mala zavidjela invalidima i kolicima jer ne moraju hodati.

  19. #719
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Kaj u birtiji ne primaju kartice? Prvi glas,ne idem tam pa me čudi

  20. #720
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Meni bankarski paket isto olakšava život.

    A kaj se tiče kredita - mi smo silom htjeli dići kredit u kunama. I nigdje nam ga nisu htjeli dati.

    Znači, u HR kredit nisi mogao dobiti u svojo valuti. Nije ih bilo briga ni za prihode, ni za to kaj si dugogodišnji korisnik bankarskih usluga bez ikakve "mrlje".

    Tioliko po bankama.

    Toplo se nadam da su ih svi tužili. I da će svi dobiti koliki toliki povrat bezobrazno naplaćenih kamata

  21. #721
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Što se tiče kamata, samo da pripomenem da se ono za što se UF izborila odnosi i na kredite u eurima.

  22. #722
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Što se tiče kamata, samo da pripomenem da se ono za što se UF izborila odnosi i na kredite u eurima.
    Tako je Mima.

  23. #723
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Što se tiče kamata, samo da pripomenem da se ono za što se UF izborila odnosi i na kredite u eurima.
    Sumnjam da se odnosi na moj jer je bio vezan na euribor. A da se i odnosi nemam namjeru tužiti.

    Inace bilo je kredita i hrk ali dosta nepovoljnijih kamata, preko štedionica. Pricam o kamatama preko 6% koliko se sjećam...

  24. #724
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Sumnjam da se odnosi na moj jer je bio vezan na euribor. A da se i odnosi nemam namjeru tužiti.

    Inace bilo je kredita i hrk ali dosta nepovoljnijih kamata, preko štedionica. Pricam o kamatama preko 6% koliko se sjećam...
    Kad smo mi dizali, nije bilo u hrk. Par mjeseci ili možd godinu dana iza nas, frendica je dizala, i bilo je

  25. #725
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Odnosi se na kredite za koje su banke dizale kamate bez osnove, bez obzira na valutu u kojoj je kredit dignut. I to je ujedno jedini novac koji se za sada sigurno mogao dobiti u sudskom postupku, tako da nema razloga za ljubomoru.

  26. #726
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    mima, znaš nekog da je uspio dobit preplaćene novce na sudu?

  27. #727
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ne znam osobno, znam iz novina da su dobivali sporove.

  28. #728
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    da dobivaju sporove

  29. #729
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam osobno, znam iz novina da su dobivali sporove.

    i ja znam iz novina. Zato i pitam znaš li nekog osobno.

    Lili, ti znaš?

    Moja kolegica je aktivna u udruzi al ni ona mi nije znala reći kako je točno u praksi

  30. #730
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Ljudi koji su jako aktivni u Udruzi su mi rekli da ljudi dobivaju parnice kao i moja frendica odvjetnica koja se bavi takvim slucajevim, da u vecini slucajeva ljudi dobiju spor. Ne u svim (ovisno koji je sudac), ali u vecini da.

    Osobno ne poznajem ljude koji se spore na sudovima radi franka, pa tako ni nemam info o nekome konkretno imenom i prezimenom.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 29.06.2021. at 18:28

  31. #731
    ekica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    NZgb
    Postovi
    715

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    i ja znam iz novina. Zato i pitam znaš li nekog osobno.

    Lili, ti znaš?

    Moja kolegica je aktivna u udruzi al ni ona mi nije znala reći kako je točno u praksi
    Da kolegica aktivna u udruzi ne zna podatke iz prakse mi je prečudno. Postoji cijela sila pravomoćnih presuda za nekonvertirane kredite, većinom tužbi za promjenjivu kamatnu stopu, puno manje za tužbene zahtjeve isplate preplaćenih iznosa za promjenjivu kamatu i valutnu klauzulu.

    Lili, ja bih ipak rekla da presuda ne ovisi o sucu nego vrsti tužbenog zahtjeva: konvertiran/nekonvertiran kredit, valutna klauzula, primjenjiva kamata pa čak i u zadnje vrijeme vrlo "popularne" tužbe za ništetnost naknade za obradu kredita...

  32. #732
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Hvala ekica na objašnjenju

  33. #733
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Ekice ja sam samo prenijela rijeci odvjetnice. Doslovce mi je rekla da vrc po saznanju koji je sudac dodijeljen manje vise mogu pretpostaviti ishod.

    To su njene rijeci. Osobno mi ima logike tvoje tumacenje.

    Mozes pojasnit ovaj nekonvertiran/konvertiran kredit.
    Pitam jer smo mi imali konvertirani, ali tuzimo za kamatu koja se dizala 7x tijekom tog razdoblja, pa smo bili prisiljeni kredit konvertirati u eure.

    Stalno je rasla kamat.stopa odlukom banke i tecaj franka, pa smo ga naravno konvertirali da smanjimo daljnji rizik dizanja kamat.stope u nebesa, zbog njihovog kamatarenja.

  34. #734
    ekica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    NZgb
    Postovi
    715

    Početno

    Lili, ne znam što ste točno u tužbi naveli? Smatrate da niste tom konverzijom "obeštećeni" za prethodni rast kamatne stope i smatrate konverziju nišetnom?

    Ne postavljam pitanja tražeći odgovor nego jer postoji puno nijansi kod KONV kredita i postavljanja tužbenog zahtjeva, a onda i različitih praksi sudova tj sudaca (pa ako o takvim tužbama govori tvoja prijateljica onda kužim), a time i različitih presuda, makar ovih prvostupanjskih.

    Kod tužbi nekonvertiranih kredita za kamatu više manje je izvjesno da će biti pozitivna presuda. Za tužitelja, jel.

  35. #735
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Sve 5, hvala ti. Da pricala je o tim razlicitim praksama.

    Nisam pravne struke i iskreno ne sjecam se sto je tocno navedeno u tuzbi, muza sam pustila da se bakce s time. Meni se ne da ionako sad odvjetnica sve to vodi, a trajee li trajee. Samo dok se zakaze jedno rociste, prodju mjeseci, pa salju pozurnice i tako. Nase pravosudje i sudovi
    Strpljiv-spasen ...kad bude, bude. Ne opterecujem se time.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 29.06.2021. at 23:44

Stranica 15 od 15 PrviPrvi ... 5131415

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •