Stranica 9 od 15 PrviPrvi ... 7891011 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 401 do 450 od 735

Tema: Kupovina stana

  1. #401
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj lunahor prvotno napisa Vidi poruku
    Ma da? Nisam to znala. Ja sam skuzila da im je to po podrucjima jer mi je zenska pokazala na hrpu i rekla da sam na redu kad riejse ovu hrpu a da ce to biti oko bozica. Pa sam skuzila da ide po poslovnicama. Ne znam gdje je centrala , al mislim da to nije ova moja di sam ja bila jer je to bila mala porezna( u sigetu ) . Ti mislis vjerojatno na onu u aveniji dubrovnik , onu novu zgradu. Ali ne tamo nismo mi nosili vec u malu poreznu u sigetu, isto je adresa av dubrovnik, prek puta velesajma.
    Da sad je to opet na općinskim uredima. Meni je moje rješenje stiglo iz Av. Dubrovnik no kad sam išla tamo pitati za rate su mi rekli da je to sad nazad u općinama. Kad sam kupovala prvi stan je bila prijava poreza u općini, kad sam kupovala drugi u centrali a sad kod trećeg je opet u općini - to samo hoće reci da je našoj poreznoj malo dosadno pa kad se ljudi uhodaju onda to pretumbaju naglavačke.

  2. #402
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    a onda će stići, hvala cure. neću talasati, niti pitati. NIje mi sad niti zgodno da dođe

    I pliiz, majstore, preporuke!!

  3. #403
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    rješenja se pišu u Aveniji Dubrovnik

  4. #404
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Jel rješenja budu prema kupoprodajnom ugovoru, ili ima iznenađenja?

  5. #405
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    Većinom prema ugovoru

  6. #406
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,432

    Početno

    Citiraj Dijana prvotno napisa Vidi poruku
    Jel rješenja budu prema kupoprodajnom ugovoru, ili ima iznenađenja?
    Imaju svoje tabele i uopce ne gledaju cifru.koja je navedena u ugovoru.

  7. #407
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Uf, onda ne znas s cim racunati.. s kojom cifrom.

  8. #408
    kajsa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,244

    Početno

    Većinom prema ugovoru. Na rješenje se može žaliti ako porezna ocijeni previše, pogotovo ako je procjena vještaka također bila slična kao i cijena u ugovoru.

  9. #409
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,432

    Početno

    Citiraj kajsa prvotno napisa Vidi poruku
    Većinom prema ugovoru. Na rješenje se može žaliti ako porezna ocijeni previše, pogotovo ako je procjena vještaka također bila slična kao i cijena u ugovoru.
    Vjestaci koja banka angazira za procjenu vrijednosti uvijek procijene bitno manje od realne/kupoprodajne vrijednosti. To je deal s bankom da se osigura plasirani kredit.

    A PU ima tabele, meni su prije kupnje nekretnine rekli koliko cu dobiti poreza,a otisla sam samo informativno,bez ikakvog papira. Adresa,kat,kvadratura i izbacili mi cifru. Ne zanima ih ugovor jer ljudi naivno cesto stave manju cifru.

    Isto tako, imam primjer kod zamjene nekretnina bez nadoplate,dakle kljuc za kljuc. Ne treba im cifra,sve imaju kod sebe.
    Istina da se imas pravo zaliti ako ti lupe previse,ali onda trebas angazirati vjestaka.

    Ma...kad gledam ova uređena trzista nekretnina...gdje smo mi od tog.
    Agencija zna u 5000 $ koliko ti vrijedi nekretnina i ne mozes ti traziti sto ti padne napamet jer to ubija trziste. Sve transparentno i bez neizvjesnosti. Uff...

  10. #410
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Meni su do sad uvijek razrezali po ugovoru osim jednom kad je cijena bila stvarno ispod tržišne.

  11. #411
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Citiraj rosa prvotno napisa Vidi poruku
    A PU ima tabele, meni su prije kupnje nekretnine rekli koliko cu dobiti poreza,a otisla sam samo informativno,bez ikakvog papira. Adresa,kat,kvadratura i izbacili mi cifru. Ne zanima ih ugovor jer ljudi naivno cesto stave manju cifru.
    Je l mogu ja njima otići informativno da vidim koliko njima vrijedi stan koji želim prodat i stan/kuća koju želim kupiti.

    Stvarno, samo si tako informativno došla i kažu ti? Ima to online?

  12. #412
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,432

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Je l mogu ja njima otići informativno da vidim koliko njima vrijedi stan koji želim prodat i stan/kuća koju želim kupiti.

    Stvarno, samo si tako informativno došla i kažu ti? Ima to online?
    Ne znam za online.
    Da,samo tako otisla,naletila na jednu simpa tetu koja sama sjedi u uredu,bila ljubazna i ja i ona. Btw.u pitanju je manji grad u Zg zupaniji,nije Zagreb,ako to ima veze.

  13. #413
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Razumijem, hvala!

  14. #414

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    395

    Početno

    Trebam pouzdanu informaciju:
    Je li točno da za kupnju novosagrađenog stana, od d.o.o NE PLAĆAM porez na nekretninu pd 4%državi nego se oni namire iz njihovog PDVa (koji je naravno ukalkuliran meni u cijenu)?

  15. #415
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Paklenice, nije bitno je li stan nov već kupuješ li ga od fizičke osobe ili pravne. Ako kupuješ od pravne osobe ne plaćaš tih 4%.
    Posljednje uređivanje od Barbi : 15.07.2018. at 20:18

  16. #416

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    395

    Početno

    Super, hvala

  17. #417
    emira avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,647

    Početno

    Ako kupuješ od pravne osobe, ne plaćaš 4% poreza jer se podrazumjeva da plaćaš pdv. U ugovoru mora biti navedeno da je u cijenu uključen PDV.

  18. #418

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    395

    Početno

    Tnx
    Posljednje uređivanje od paklenica : 21.07.2018. at 22:28

  19. #419
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Citiraj rosa prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam za online.
    Da,samo tako otisla,naletila na jednu simpa tetu koja sama sjedi u uredu,bila ljubazna i ja i ona. Btw.u pitanju je manji grad u Zg zupaniji,nije Zagreb,ako to ima veze.
    Ima li netko noviju info mogu li to napraviti u poreznoj u Zagrebu, otići u neki ured porezne i pitati koliko bi oni procijenili nekretninu, tj. iznos poreza?

    Usput, zna li netko gdje na internetu ima neka analiza/izračun cijena kvadrata prema prodajnim cijenama, ne samo prema onima na njuškalu, a sto većina tekstova na tu temu ima. Kuća je u pitanju.

    Prodavatelj sam nema ideju, tražio je agenciju neku procjenu... nama se čini malo previsoka. Prodavatelj kaže da dovedemo mi “nekog svog”, ali nemam ideju tko bi to bio. Banka naravno procijeni manje. Kod agencije je nezgodno, njima je naravno u interesu da je cijena viša da dobiju veću proviziju.

    Je l bi mogli reci da je procjena porezne kod izračuna poreza realna? Ili npr. na pola puta između procjene banke i procjene agencije?

    Prodavatelj je stariji čovjek kojem se ne da zezati i čekati dugo, želi brzo prodati, ali opet, neće baš dati ni “za džabe”. Naravno, zašto bi i dao. Ali nekako nam vraća lopticu da mi procjenimo što je realno .

  20. #420
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Ja bih mu ponudila koliko mislim da vrijedi pa neka on odluči odgovara li mu to.
    Teško je dobiti realnu procjenu.
    Meni se dogodilo da mi agencija tvrdi da kvadrat stana koji sam prodavala vrijedi 900, najviše 950€ da bi slučajno šest mjeseci kasnije naletjela na oglas od iste te agencije za stan poput mog gdje traže 1650 € za m2.
    I to je bio stan baš u vlasništvu vlasnika agencije, znači prodavao je svoje.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  21. #421
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Znam i to, ali nama je jednostavno i samima jako teško procijeniti koliko vrijedi kuća. Gledamo kuce u našem kvartu, dakle uzak krug naselja cca 4 godine. Prodane su samo one koje su bile doslovce za kompletnu renovaciju, gdje su ih ljudi srušili ili ogolili do vanjskih zidova. I takve su ovisno o veličini parcele i same kuće prodavane za 70-90 tis. €

    Za niti jednu drugu ne vidim da je prodana, stalno su iste kuće u oglasnicima. I uopće nemam ideju koja je realna cijena.
    Npr. za većinu tih kuća se traži 150-180 tis. eura. Ali očito to nije cijena koju je netko spreman platiti ako se ne prodaju.

  22. #422
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    A on nist ne trazi.koliko realno bi trebala renovirati bar si ti gradevinske struke ili imas nekog od svojih da ti zo naprave.
    Ali ako stvarno nesto hoces pozuri s papirima da mozes predati za pos ipak dosta smanje rate.
    Sretno

  23. #423
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Ma ne traži, smiješan stari djedica... već smo pet puta bili kod njega, dva sata priča price između 1940. i 1980. te i onda u zadnjih 5 minuta kaže, “a ne znam djeco, dovedite vi nekoga da vam kaže koliko vrijedi ”.

    Ako se dogovorimo ikad oko cijene, stignem ja i na APN.

  24. #424
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    Znas kolko je dzabe nist. Ma imas nekog svog
    Ili s druge strane kolka je kvadratura kuce stana . pa prosudi po oglasima okolo.a da imas vremena za pos imas ali svakim danom sve manje.dobro vidi koje papire treba imati a hrpa ih je. A jel djedica ima zivucu zenu?

  25. #425
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    Nadi nekog ko ima laser djedica mozda nrma ni tlocrt a ni ne zna koja je kvadratura. Probaj naci kucu u zemljisnim knjigama i vidjeti kolko tam pise.zna cesto biti jako razlicito od stvarnog
    Vidi koje godine je izgradnja jer sve prije 68 je drugacije i radeno i iknjizeno. Kolko ima zemlje?

  26. #426
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Ima ženu.
    Ali to i kazem, ne mogu ništa procijeniti po oglasima jer sve isto takvo u oglasima stoji 4-5 godina. Ako ne prodaš nešto 5 godina, koliko to vrijedi?

    Oni nisu bili u oglasniku, došli smo preko poznanika do njih. Imaju neku ideju da su im susjedi neuspješno prodavali godinama, ali nemaju sami iskustvo s drugim kupcima.

    Kuća je u super stanju, treba minimalna ulaganja.

    Ide APN i na proljeće, do tad ćemo se dogovorit ili odustati. Mlada sam ja, nemam još 45 .

  27. #427
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Sve je uredno i papiri su svi super, sve je ok, kuća je u super stanju, ima EC=C. Građenja je 1980-tih, i dosta renovirana zadnjih 10 godina.

  28. #428
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    Morat ce od zene ishodovati izjavu da se moze prodati ili ako je to imao prije braka da nije bracna stecevina. To ide za sve ne samo za Apn ovjereno kod javnog biljeznika.
    Ili za pocetak otidi u svoju banku i vidi kolko uopce mozes dignuti kredit jel ti trebaju suduznici.....

    Nemoj cekati proljece rjesi odmah i do proljeca useli pa prodavaj na proljece svoj stan ako bude apn. Za to se jos ne zna.
    Ti ko gradevinarac imas nekog aduta u rukavu

    Ak je ec c onda ti najmanje treba nova fasada i mozda stolarija

    Ima li papire zakucu ilibar tlocrt
    Jel sve upisano u katastar i zemljisne? To se zna razlikovati podosta.

    Nadi nekog arhitektu pa ti oni mogu napraviti neovisnu procjenu ali to dosta dode.ali ako jenjemu samo dovucite nekog ,onda mozes bilo koga koji se razumije u gradnju. Da vam ili tebi kaze kaj bi trebalo
    Posljednje uređivanje od spajalica : 30.08.2019. at 12:37

  29. #429
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ovako, postoji registar realiziranih cijena ali naravno (mislim nije inače naravno nego ironično naravno za ovu našu drzavu) ne možeš kao običan gradjanin tome pristupiti. Ali pristup imaju procjenitelji nekretnina. Tako da bi ti savjetovala da odeš u banku u kojoj mislite realizirati kredit i tražiš procjenu. Košta obično oko 1500kn. To ionako moraš imati u slučaju realizacije kredita a samim time znaš i koliko će banka biti spremna vas financirati.

    S tim da to naravno nije baš egzaktna znanost, ja od dvije banke imam dvije procjene za istu nekretninu s razlikom od 30keur... ali bar u elaboratu bi trebali biti navedeni primjeri realiziranih cijena. No opet, ne znaš iz toga je li kupljeno "za totalnu renovaciju" ili relativno ok.

    Uglavnom jedina "realna" cijena je ona koliko je netko stvarno i spreman platiti. Ako vi imate neki iznos u glavi predložite ga, sklopite neobvezujuci predugovor uz uvjet da možete odustati ako ne možete naći banku koja će vas pratiti i s tim traži procjenu. Bit će vjerojatno nesto manja od ponudjenog iznosa ali ćeš bar znati i da je vlasnik spreman to prodati za tu cijenu i banka financirati. Bez tog svega vam je sve skupa na jako klimavim nogama... neovisno o načelnim izrazima zelje za prodaju, potragom za "realnom" procjenom i sl....
    Posljednje uređivanje od sillyme : 30.08.2019. at 12:43

  30. #430
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    Ali i za predugovor treba imati cifru koja ce biti upisana
    Odustajanje od kupovine ako si dala kaparu nosi dvostruku kaparukoji bi trebala vratiti.p
    Za procjenu od strane banke isto trebas imati predugovor s cifrom.
    Znaci ili nekog sastrane arhitekta ili nekog majstora koji zna to srediti

  31. #431
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Ali i za predugovor treba imati cifru koja ce biti upisana
    Odustajanje od kupovine ako si dala kaparu nosi dvostruku kaparukoji bi trebala vratiti.p
    Za procjenu od strane banke isto trebas imati predugovor s cifrom.
    Znaci ili nekog sastrane arhitekta ili nekog majstora koji zna to srediti
    1 Tocno
    2 netočno, niti moraš dat kaparu niti kaparu moraš ugovoriti kao odustatninu
    3.netočno
    Posljednje uređivanje od sillyme : 30.08.2019. at 12:58

  32. #432
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    Onda joj daj kontakt covjeka koji moze dat procjenu.

  33. #433
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Jelena, nisam ja građevinske struke ni približno. Vodili smo jednom arhitektu, ali on je dao stručno mišljenje o kvaliteti građevine, nije imao ideju o cijenama.

    C razred mi je super. Ima novu stolariju kuća. Većina drugih kuća ima razred E ili F.
    Sad živim u C razredu, doduše stan je, ali je C ok.

    Ima katastar, tlocrte, procjenu agencije koju je on tražio.


    Bila sam već u banci za pitam za financiranje, imam uvjete i mogu dici kredit koji želimo. Sad bih tražila procjenu nekretnine od strane banke... misliš da bi to išlo tako s neobvezujućim predugovorom? Bez kapare?

    Sad je procjena nekretnine besplatna ako dižeš kredit. I zahtjev za obradu kredita. Moram pitati u banci je l moraš sto platiti ako na kraju ti kažeš da nećeš realizirati kredit.

    Zapravo, platiti procjenu nekretnine mogu bez ikakvog ugovora?
    Koliko dugo bi vrijedila takva procjena?

  34. #434
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ja isto imam C, uz PVC stolariju je sasvim ok.
    Predugovor bez kapare možeš sigurno sklopiti i temeljem toga dobiti procjenu. Ja sam uspjela bez problema. Što se valjanosti procjene tiče ovisi o banci, tako da se raspitaj u svojoj banci, ali mislim da je sigurno bar 6 mjeseci.

    Inače procjenu možeš dobiti i bez predugovora, ja sam dobila samo temeljem oglasa na njuškalu, ali sam tu procjenu onda platila jer nisam dala zahtjev za kredit.

  35. #435
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    Akolika je bila ta procjena koju ima ? Jel bi dala toliko para. Ak da mozda a vidite 10 posto sim tam.
    Ovo da li mozes trazit procjenu od banke i prije nek sillyme odgovori

  36. #436
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    Nek ti onda ti tvoji kazi koliko bi bilo renoviranje
    I ako imas kakvu novogradnju u kvartu da usporedis cijene novih i renoviranih

  37. #437
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Silly, što znači procjena temeljem oglasa na njuškalu? Napravio je procjenu na temelju oglasa samo, bez izlaska?

    Ili je uvjet da je morao postojati oglas da uopće rade procjenu, čak i kad plaćaš tu procjenu?
    Ovi nemaju oglas.

    Procjena njegove agencije je 170.000 €, 900€ po kvadratu.

    Mi smo mu rekli da imamo 130, i da smo spremni ići nešto gore, i da nam kaže koja je njegova minimalna ponuda. Ali on ne zna. Realno, meni 900€ ne zvuci puno, samo mi 170 zvuci puno .
    I da mi netko kaže da to toliko košta - ok, toliko košta. Ali ako 5 susjeda nije ništa prodalo 5 godina, koliko onda košta? To je ta slamka za koju se hvatam u ovom prostoru od 40.000 € razlike .

  38. #438
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Jelena, teško je uspoređivati novo i staro, renoviranje... jer neki ljudi renoviraju jeftino, a neki rade svemirske vile.
    Mislim da je tu ista teško zakljuciti jer se kuce slabo prodaju.

  39. #439
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    Znaci da ima puno kvadrata
    Probaj pitat to u banci ili cekaj silly da se javi

  40. #440
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    Usporedba koliko movo dode i kolko bi ti morala uloziti u to da bude bolje to ti vjerovatno neki majstor moze reci
    Patkert tolko
    Zid tolko
    Stolaria
    Krov
    Podrum
    Instalacije

  41. #441
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Kuće se ne prodaju po kvadratu, preskupo je to
    Moja susjeda je prodavala kuću s okućnicom, prilično uređeno, dulje od 5 godina.
    Počela je sa 230000, da bi je na kraju prodala za 130000. Više od 5 godina je kuća bila prazna, a to kuće nikako ne vole.
    Najbolje se naći na pola vaše i njegove cijene, 150000 je solidna svota za normalnu kuću u normalnom predgrađu. Naravno, ako prodavač pristaje. I ako mu treba novac.
    Posljednje uređivanje od Beti3 : 30.08.2019. at 13:57

  42. #442
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Pa nitko neće procijeniti nekretninu bez izlaska. Ja sam navela samo primjer da se ne mora imati predugovor.
    Većina ima predugovor jer onda ode u banku i tamo dobije s tim procjenu bez dodatnog troška tj na trošak banke.

    U teoriji apsolutno nikakva cijena ne treba vjestaku za procjenu vrijednosti tj on to radi neovisno. Praksa je naravno ipak drugačija. I 900€ za sredjenu useljivu kuću mi se ne čini puno...

    Progooglaj sudski vještak za procjenu nekretnina pa se raspitaj koliko bi došla procjena bez banke. No s obzirom na sve rekla bih prije da ulozis vrijeme u pregovaranje o cijeni. Dok obje strane nemaju dogovor o cijeni, posve neovisno o procjeni, ionako ništa od "posla". Odnosno, ono što su drugi pisali - jedina "prava" cijena je ona koju je bar jedna osoba spremna platiti...

  43. #443
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Ako dižeš kredit za nekretninu, banka šalje svog procjenitelja, (kad sam ja dizala bilo je bez naknade).
    Moraš imati sklopljen predugovor, ali ne moraš dati kaparu, to se banke ne tiče kako se dogovoriš s prodavateljem. Ja isto nisam bila dala kaparu.
    Banka obavezno procjenjuje na manje od dogovorene cijene, ja nisam mogla dobiti stambeni koji bi mi pokrio ukupnu cijenu nekretnine, tako da je dobro imati gotovine za pokriti razliku, jer su kamate na gotovinske kredite znatno veće.
    A što se cijene nekretnine tiče, predložite vi neku razumnu cijenu.

  44. #444
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Odnosno, ono što su drugi pisali - jedina "prava" cijena je ona koju je bar jedna osoba spremna platiti...
    ...i druga osoba prihvatiti.

    Slažem se da treba prvo dogovoriti cijenu, ali deda je deda . Idem u banku vidjeti što se da iskemijati s procjenama i predugovorom...

    Hvala na savjetima.

  45. #445
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Citiraj Dijana prvotno napisa Vidi poruku
    A što se cijene nekretnine tiče, predložite vi neku razumnu cijenu.
    Zato i pišem, jer ne znam što je razumno. Kad su stanovi u pitanju, puno je lakše - gledaš cijene po kojima se prodaje okolo pa uspoređuješ. Kod kuća ne znam što je razumno.

  46. #446
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Pa koliko bi ti dala, sigurno imaš neku ideju koliko to vrijedi. Pa ako je i druga strana razumna, naći ćete se.

  47. #447
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Što se valjanosti procjene tiče ovisi o banci, tako da se raspitaj u svojoj banci, ali mislim da je sigurno bar 6 mjeseci.
    Ja sam prije bozica prosle godine micala suduznika sa svog kredita. rekli su mi u banci da procijena vrijedi dvije godine.
    nevezano uz ovaj slucaj, banka radi sama interne procijene nekretnina u kreditima pa sam imala srece jer je proslo manje od dvije godine od te interne procijene.

  48. #448
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Da. Kod ZABA je koliko znam 2g. Ali npr ja sam reprogramirala kredit u RBA pa procjena vrijedi 6 mjeseci tj radila sam novu. Nema univerzalnog pravila...

  49. #449
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Istina, nisam naglasila da je rijec o ZABI.

  50. #450
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    2017. je donešen novi zakon o stambenom kreditiranju koji je postrožio dosta toga. Procjena sad ne smije biti starija od nekoliko mjeseci, ali unutar godine dana se bez dodatne naknade dobije "apdejtana" procjena. Nakon godine dana starosti procjene mora se raditi nova. Mislim da je tako sad u svim bankama.

Stranica 9 od 15 PrviPrvi ... 7891011 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •