Pokazuje rezultate 1 do 25 od 25

Tema: Vanishing twin syndrome

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Lokacija
    16. meridijan
    Postovi
    747

    Početno Vanishing twin syndrome

    Ili sindrom iščezavajućeg blizanca...

    Dakle: Na UZV sa 7tt vidljive su 2 gv, jedna duplo manja. T je počela kao blizanačka, jedan je odmah odustao, a drugi još nije imao kčs. S obzirom da se radi o lošijem uzv aparatu u Domu zdravlja, postoji nada da će na sljedećoj kontroli za tjedan dana biti sve ok. Ono što me muči, sa 5 tt su me preko noći prestale boliti cicke i križa i nestale žgaravice. Nakon par dana cice su me po malo počele žariti ili malo zabole sa strane, a unazad 2 dana su se pojavile i žgaravice, ali i neka probadanja u donjem dijelu trbuha. Nikakvog krvarenja ni mrljanja do sada nije bilo, ni jedne točkice.
    1. Je li netko slično prolazio i kakav je bio ishod?
    2. Ako ste čekale prirodni spontani, koliko se najdulje čeka?

  2. #2
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Mislim da ce se gestacijska vrecica vanishing twin-a apsorbovati, jer ako je s 7tt bila duplo manja i vec prestala s rastom, dovoljno je mala da bude manja i od omanjeg hematoma.
    Po tvojim simptomima mi se cini da drugi blizanac napreduje i drzim palceve da sve bude u redu!

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Lokacija
    16. meridijan
    Postovi
    747

    Početno

    Hvala kli_kli ne brine me taj manji, nego to kaj su općenito simptomi bitno manji, nego prije pa ne znam jel' to zbog tog odustalog ili nekaj nije ok i s drugim. A betu me nije slala vaditi niti sam se sjetila tražiti.

  4. #4
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Svakako ti je kasno za betu, a i bilo bi zbrkano bas zbog twina. Ja sam tri trudnoce provela osluskujuci simptome i svaki put je bilo perioda i od po nekoliko dana kad ih uopste nisam osecala. Ako dodas i vanishing twin, ocekivana je promena. Probadanja su zaista cesta u ranoj trudnoci. Mislim da bi najbolje bilo otici na uzv u neko dogledno vreme.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Lokacija
    16. meridijan
    Postovi
    747

    Početno

    Prvi uzv je bio prošli četvrtak, na kontrolni sam naručena sad u petak. Znači, jedino se još 2 dana naoružati živcima!

  6. #6
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Ja ti mogu reci tetino iskustvo, imala je 41.god kada je ostala trudna,nije isla ni na kombinirani ni nista. Trudnoca uredna do 33tt kada je krenuo porod, niti na jednom uzv nisu primjetili da nosi blizance, nego tek na porodu.

    Mala je rodena manja ali sve je bilo ok.I taj zastoj drugog blizanca nije utjecao na trudnocu, iako je drugi stao s razvojem dosta kasnije.To je bilo prije 9 godina i niti na jednom nije videno jer je mala bila ispred.Cure dobro kazu, ako je stao s razvojem to ce se samo rijesiti.Drz se
    Posljednje uređivanje od KrisZg : 23.04.2014. at 09:41

  7. #7
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Imala sam vanishing twin. u startu je ta druga gestacijska vrećica bila manja, srce nije nikada prokucalo. i ona se apsorbirala u tijelu. sjećam se da je dr spominjao i položaj, ona je bila nisko i nije mogla "povući" sa sobom "pravu" gestacijsku, tako da nije bilo ni krvarenja ni komplikacija. Možda je jedino zbog toga bio loš test na koji sam išla (kombinirani probir u trudnoći, tj rizik je bio povećan na anomalije ploda, zbog čega sam radila i amniocentezu).
    Za simptome ti ne bih znala, ja se svojim iskreno ni ne sjećam više, ali i to je subjektivno - jedino ti preostaje čekanje do UZV. Sretno!

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Lokacija
    16. meridijan
    Postovi
    747

    Početno

    Evo, ako koga interesira: 1 blighted, 1 missed. Danas kiretaža.

  9. #9
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    stork, žao mi je

  10. #10
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno


    Drz se

  11. #11
    Sani1612 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    blizu zg
    Postovi
    2,582

    Početno

    stork baš mi je žao

  12. #12

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    1,048

    Početno

    zao mi je
    prijateljica mi prolazi slicno: zasad ima nade za drugog

  13. #13
    ARIANM avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    456

    Početno

    Evo da se i ja javim. Mi bili na kontroli sa 8+4 i kad ono šok,veli dr. da vidi još jedan plod vel. 12mm kojem je srce prestalo kucati prije par dana po njegovoj procjeni. Drugi plod je 19mm i srce uredno kuca. Sa 8+6 prokrvarila,srednje, ne jako,u biti samo jedan navrat i otišli na hitnu. Jedna gv prazna,a u drugoj vitalan plod sa otkucajima. Danas smo na 9+2,krvarenja nema i sad čekamo. Dr. kaže da bi sve trebalo biti u redu i da će se druga gv sama apsorbirati. Strah je ogromannnn...

  14. #14
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    stork, žao mi je da prolazite kroz sve ovo.
    Arianm, vjerujem da će sve biti u redu, dobro je što je srce prokucalo a i krvarenja više nema. Meni je tijelo samo apsorbiralo praznu GV,nevjerojatno zvuči ali je tako.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    116

    Početno

    Stork, žao mi je!


    Vani žene spašavaju drugog blizanca tako da drugog abortiraju, da li se to moglo i u ovom slučaju napraviti? Ili je trudnoća bila premala?

  16. #16
    ARIANM avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    456

    Početno

    Srce je kucalo već sa 6+1,ali onda drugi plod nije bio vidljiv. Drugi smo vidjeli tek na drugom uzv. Danas neka probadanja,tj. neka bol na desnoj strani ko u jajniku,ali se širi u preponu,al samo dok hodam. Nadam se da nije ništa strašno. Andream jel kod tebe bilo kakvih bolova? Osluškujem tijelo skroz i ovaj strah će me pojesti...kontrola za 8 dana tek...

  17. #17
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Arianm,ima kakvih novosti?

    Sent from my GT-I9105P using Tapatalk

  18. #18
    ARIANM avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    456

    Početno

    Za sad nema,zvala dr. veli ako nema krvarenja kontrola kad sam i redovno naručena,a to je 8.5. Valjda ću izluditi do onda. Povremeno mučnine i porobadanja,ali mislim da je to rastezanje maternice,bar se nadam...strah...strah i samo strah dalje...

  19. #19
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Moze biti, i vjerovatno jest.I meni upravo odgoden pregled koji je trebao biti danas i isto na 08.05. grizeeeem

  20. #20
    ARIANM avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    456

    Početno

    Evo mene sa uzv i sve je u redu. Jedna GV prazna se jos uvijek vidi. A u drugoj nam je bebac vec mahao

  21. #21
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Citiraj ARIANM prvotno napisa Vidi poruku
    Evo mene sa uzv i sve je u redu. Jedna GV prazna se jos uvijek vidi. A u drugoj nam je bebac vec mahao

  22. #22
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Super Arianam.
    Ne, ja nisam imala nikakvih bolova, imala sam školsku trudnoću. Vjerujem da će i kod tebe biti tako.

  23. #23
    ARIANM avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    456

    Početno

    Evo me s kontrole i veli dr. da je sve super. Danas 12+3

  24. #24

    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    9

    Početno

    Vidim da ste imale blizanačke trudnoće od kojeg je jedan plod odumro,,evo ja sa svojih 11 tj. sam saznala da je drugi plod odumro a ovaj je živ,,ako se dobro izražavam...Meni je napisao da je ovaj drugi plod ima biokemijska trudnoća...zar je to moguće s obzirom da je sa 6+1 srce mu kucalo a danas više ne... Kako ste se osjećale? Ja sam koma...

  25. #25
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    Davidiemica, prvo, zao mi je zbog gubitka jednog blizanca
    jesi sigurna da je napisao bas biokemijska trudnoca? Da, u pravu si, nije u pitanju biokemijska trudnoca ako je srce kucalo. Tko ti je to napisao tako, tvoj soc gin?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •