Pokazuje rezultate 1 do 13 od 13

Tema: test koji provodi psiholog za djecu s pp

  1. #1
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno test koji provodi psiholog za djecu s pp

    ima li negdje na netu taj test koji psiholig provodi s cca god dana , a kasnije i u czsr isti taj koriste na vještačenju?

  2. #2
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    To su usko specijalizirane stvari, teško ćeš to naći na netu... ali možda se netko od forumašica bavi time pa ti može pomoći. Sretno!

  3. #3
    Idnom avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    756

    Početno

    Mislim da se takve stvari ne smiju stavljati na net.
    Najcesce psiholozi provode RTČ (postoji za manju i vecu djecu). O tome testu mozes naci na netu, ali bas sama pitanja mislim da ne.

  4. #4
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno

    ok hvala

  5. #5
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Puzic , to je nesto ovako http://sinapsaedicije.rs/psihodijagn...i-testovi/rtč

    davno sam bila sa E. pa se vise ne sjecam ( bila je 7 mj stara). Morala je slagati kockice , stavljati stvari u kutiju i sl.
    ti si uz dijete cijelo vrijeme i kratko traje ( oko 20 min).
    Posljednje uređivanje od sirius : 23.04.2014. at 17:08

  6. #6
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    to kaj je sirius radila to je standardno i na Goljaku, ništa specijalno

  7. #7
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno

    da to, to smo mi radili s 5 mj i sa 9 ali bi htjela doći do tih pitanja

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Citiraj pužić prvotno napisa Vidi poruku
    ali bi htjela doći do tih pitanja
    razumijem znatiželju ali jedini zakoniti put do pitanja tj testova je sljedeći:

    - upišeš psihologiju
    - završiš i bakaleurat i diplomski studij (5 godina)
    - odradiš vježbenički staž (1 godinu) i položiš stručni ispit pri Hrvatskoj psihološkoj komori koja ti onda izda dopusnicu (licencu) za samostalan rad
    - (po potrebi položiš još jedan stručni ispit pri nekom od ministarstava ako je to zahtjev radnog mjesta)
    - zaposliš se u nekoj ustanovi/instituciji ili otvoriš privatnu praksu te tek kao zaposleni psiholog možeš sklopiti ugovor s nekim izdavačem psihologijskih mjernih instrumenata o nabavi istih.

    Naime, Zakon o psihološkoj djelatnosti zabranjuje davanje testova (tj pitanja) nepsiholozima

  9. #9
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno

    Citiraj no@ prvotno napisa Vidi poruku
    razumijem znatiželju ali jedini zakoniti put do pitanja tj testova je sljedeći:

    - upišeš psihologiju
    - završiš i bakaleurat i diplomski studij (5 godina)
    - odradiš vježbenički staž (1 godinu) i položiš stručni ispit pri Hrvatskoj psihološkoj komori koja ti onda izda dopusnicu (licencu) za samostalan rad
    - (po potrebi položiš još jedan stručni ispit pri nekom od ministarstava ako je to zahtjev radnog mjesta)
    - zaposliš se u nekoj ustanovi/instituciji ili otvoriš privatnu praksu te tek kao zaposleni psiholog možeš sklopiti ugovor s nekim izdavačem psihologijskih mjernih instrumenata o nabavi istih.

    Naime, Zakon o psihološkoj djelatnosti zabranjuje davanje testova (tj pitanja) nepsiholozima
    što si opasna..ne žalim pitanja za upast u NASU..čovječe, znam struka je struka, al nepotrebno mi stavljaš litanije što se sve mora završiti da bi postala licencirani psiholog ( a ni ne znaš zapravo što sam po struci)..
    ok dovoljno sam saznala, hvala. Moja znatiželja ovdje završava (htjela sma samo proći ponekad sama kroz ta pitanja da vidim cca gdje smo tj. ima li pomaka u odnosu na prošo testiranjej..samo to!)

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno



    ne znam što si po struci, znam da nisi psihologinja.

  11. #11
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    slične i zamršenije stvari se rade i kasnije, stavljanje na kupčeke iste boje, umetanje,brojanje, slaganje tornjeva od kocka do 5-12 kocaka, itd. moj mali je čini mi se zadnji test radio s nekih 3 godine , ali tome je prošlo skoro desetljeće.

  12. #12
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno

    dakle danas obavili rtč test s god dana, indeks 70 je ispao, kaže psihologica zaostanak za vršnjacima cca 2,5 mj što je super. E sad , obzirom da je prošli put imala 64 index, a sad 70 zanima me ima li negdje ta skala od koliko do koliko je koji stupanj zaostanka? ili je i to povjerljiv podatak samo psiholozima dostupan?

  13. #13
    zadarmamica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    1,910

    Početno

    Mi zbog kasnjenja u govoru idemo psihologu.bili neki dan prvi put.ispitivala mene i muza o malome.od trudnoce pa fo njehovih sada 3god4mj.o svemu.
    I moramo opet u cetvrtak doci da odmah sjednemo za stol i da gs testira.
    Neki dan ju je poslusa i sjeo za stol i odmah likove umentnuo gdje treba.a onda je trazils da slozi kockice kso ona.ali be njemu koncentracija koma.skocia se sa stolice i isa se igrati.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •