Pokazuje rezultate 1 do 13 od 13

Tema: Adenomioza

  1. #1
    Krtica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    501

    Početno Adenomioza

    Lijep pozdrav svima!!
    Prije godinu dana dijagnosticirana mi je adenomioza, ali tada je doktor na osnovu uzv i njezinog malog razvoja zaključio da ona nije uzrok moje neplodnosti. Za par danna očekujem uzv i kontrolu.
    Ima li netko kome je dijagnosticirana i ako može reći svoje simptome, tegobe, nalaze? Jel vam je doktor rekao da je ona problem kod zatrudnjivanja?
    Planiram u 6.mjesecu svoj 2 ivf, a o adenomiozi vrlo malo znam. Sa strahom čekam svoju kontrolu.
    Hvala vam!!!

  2. #2
    Mali Bubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    21

    Početno

    Draga Krtica,
    potvrdu da zaista imaš adenomiozu daje phd nalaz. Na utz maternica izgleda nehomogeno, obično je zadebljana stražnja stijenka, često je povećana i jače prokrvljena. Simptomi: neredoviti ciklusi, krvarenje između ciklusa, te izrazito BOLNE i OBILNE menstruacije. Ako nemaš navedene simptome vjerojatno je tek u začetku... ali ja bih ipak tu dg. uzela s rezervom. Adenomioza je unutarnja endometrioza, tj. uraštanje endometrija u stijenke maternice.

  3. #3
    Krtica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    501

    Početno

    Mali Bubi a što je to phd nalaz?
    Jučer sam bila na 4d hd uzv s topografijom i istina da je taj dio maternice viš prokrvljen. Međutim adenomioza, tj. njezino žarište se smanjilo u odnosu na prošlu godinu. Ono je veliko svega 1cmx0.6cm. Stjenka mi nije zadebljana, maternica pravilnog izgleda. To je dobra vijest. Simptoma nemam za sada. Naravno i dalje je trebam kontrolirati osobito nakon stimulacija.

  4. #4
    Anitsirk 84 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    196

    Početno

    Phd nalaz ti je kad ti uzmu to tkivo i salju na analizu,tako su meni kad su mi izvadili jajnik i jajovode to tkivo su slali na analizu da utvrde dal je bila endometrioza

  5. #5
    Krtica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    501

    Početno

    Hvala ti na objašnjenju!!!

  6. #6
    Mali Bubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    21

    Početno

    Obzirom na navedeni nalaz mislim da se ne moras brinuti. Lijek za adenomiozu je trudnoca koju ti zelim da sto prije ostvaris!

  7. #7
    Krtica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    501

    Početno

    Hvala Bubi na objašnjenju. Nadam se i ja trudnoći!!

  8. #8
    Krtica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    501

    Početno

    Danas sam bila u VV kod dr. Alebića koji kaže da je adenomioza gora od endometrioze i često ometa implantaciju. Nalaz uzv-a smatra nedovoljnim za dijagnozu adenomioze. On smatra da je kod mene sve u redu. Dva dokotra, svatko svoje govori. ufffff

  9. #9

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    996

    Početno

    evo podižem malo temu sa molbom da se jave cure koje imaju dijagnozu ili sumnju na
    adenomiozu.
    naime, meni je danas dr. koja mi je uzimala briseve napravila i UZV, postavila dodatna pitanja
    na koje sam potvrdno odgovorila pa je zaključila da izgleda imam i to.
    ona je inače n-ta po redu kod koje sam bila, ali prva koja je ovo spomenula
    doduše, i drugi su vidjeli neke miomčićiće (koji "ne bi trebali smetati") i inhomogeni uterus.

    naišla sam bila na podatak da se adenomioza liječi terapijom 3 mjeseca depo Decapeptyl-om.
    bila bih zahvalna ako netko zna što je to i da li je netko bio pod tom terapijom?

    jeste li uspjele ostvariti trudnoću i/ili ste je uspjele riješiti na neki drugi način?
    Posljednje uređivanje od orange80 : 24.02.2015. at 14:45

  10. #10
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    meni je na prošlom uzv dr. Radaković spoemnuo da bi mogla imati, ali isto tako veli da se to ne može liječiti, samo se kod mpo primjenjuje drugačiji protokol. također, nitko do tada nije nikada vidio, niti spomenuo...

  11. #11

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    996

    Početno

    Citiraj kudri prvotno napisa Vidi poruku
    meni je na prošlom uzv dr. Radaković spoemnuo da bi mogla imati, ali isto tako veli da se to ne može liječiti, samo se kod mpo primjenjuje drugačiji protokol. također, nitko do tada nije nikada vidio, niti spomenuo...
    tnx kudri,
    a jeli spomenuo možda kakav je to drugačiji protokol?

  12. #12
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    Objasnit će mi 19.3. kada idem po lijekove. Uglavnom, rekao je da se to ne liječi, već ću najvjerojatnije dobivati neke dodatne lijekove u postupku. NIsam se baš detaljno interesirala jer sam bila malo u šoku...Mogu ti javiti kad saznam

  13. #13

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    996

    Početno

    tnx kudri.

    malo sam čačkala i naišla na podatke da je adenomioza zapravo često prisutna i bez postavljene
    dijagnoze, dakle dosta je česta, pogotovo u žena 35+
    i često je vezana uz endometriozu i/ili dolazi kao njen nastavak

    neke su studije pokazale da adenomioza čak više nego endometrioza negativno utječe na plodnost čak i na ishod IVF-a pa je
    preporučeno uzimanje terapije 3-6 mjeseci ili operacija kao priprema za IVF

    e sad, naišla sam na neke radove koji kao medikametoznu metodu liječenja spominju
    antagoniste GnRH i dienogest Visanne.

    Ista se terapija koristi i za pripremu za IVF kod pacjentica koje imaju "samo" endometriozu

    molila bih cure, ako je koja bila na toj terapiji ili zna nešto o tome da nam udijeli
    svoje iskustvo...
    Posljednje uređivanje od orange80 : 27.02.2015. at 09:19

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •