Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 93 od 93

Tema: Mlijeko kao otrov....

  1. #51
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    pa treba i jedno i drugo
    mislim, ja sam imala (imam) dvije mrsavice
    al uvijek sam gledala da dobiju i kvalitetan i kalorican obrok
    jer, kolicinski su jele malo i ako u tih par zlica natrpam samo kalorije, nemam di nadoknaditi nutrijente
    u tome je problem

  2. #52
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    tako da i dalje ne vidim cemu kravlje mlijeko prije navrsene godine

  3. #53
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa Vidi poruku
    tako da i dalje ne vidim cemu kravlje mlijeko prije navrsene godine
    A cemu bilo sta? kako rece Kaae, po novome se kravlje mlijeko tretira kao i bilo koja druga namirnica, znaci da moze nakon sest mjeseci. Ako je hrana ukusnija, ako se bebi vise svidja, i ako je kaloricnija, zasto ne? A nije mlijeko i bez nutrijentivnih vrijednosti valjda.

  4. #54
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Zato sto se odredjena jela jednostavno mogu kuhati uz dodatak kravljeg mlijeka/vrhnja/jogurta. (Mozemo dodati i sireve i skutu i sto god, od krave, koze, itd.)

    Ovo sto Beti pise, to je ono sto se ne radi, dio o kravljem mlijeku u bocici, za bebu ispod godine dana. Za takav obrok postoji dojka, izdojeno mlijeko ili AD.
    Posljednje uređivanje od Kaae : 05.04.2017. at 18:29

  5. #55
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    pa rekoh, JA ne vidim cemu
    mozes ti svom djetetu davati sto te volja, ukljucujuci kekse na mlijeku
    ja ne bih...
    al raspravljamo, ne?

  6. #56
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Kaae, mogu se kuhati i na vodi, kaj ne?
    ja bih (ponavljam, ja) prednost dala jogurtu ispred k. mlijeka
    Posljednje uređivanje od Ginger : 05.04.2017. at 18:33

  7. #57
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    A zasto? Vera M. ima neko domace totalno eko.

  8. #58
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    a ovo s bocicom kravljeg umjesto ad cujem sve cesce u zadnje vrijeme
    jer je ad skupo, uglavnom s tim objasnjenjem
    najgore sto sam cula je, da je jedna mama (inace ima malu farmu krava) svom nedonoscetu davala svjeze pomuzeno mlijeko, dok je jos toplo
    dakle, neprokuhanu
    eto, tu sam ostala bez teksta

  9. #59
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    A zasto? Vera M. ima neko domace totalno eko.
    pa recimo, jer je lakse probavljivo
    mlijeko ima majcino

  10. #60
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Zato se ne daje kravlje razrijeđeno već ad.
    A griz i puding neću kuhat na vodi ako imam mlijeko. Masnije je i jače nego na vodi.

  11. #61
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    pa da, adaptirano je za bocicu, al puno ih daje kravlje
    ne mislim da je neki problem u grizu na mlijeku, al kazem, meni to nije nesto napeto
    puding ne kuham nikad, pirov griz rijetko (na vodi), al i to kad ga mijesam s vocm/povrcem za neki brzinski obrok
    ma, nemaju svi ni iste prehrambene navike
    za neke forumasice su ove nase doma prezdrave, a za neke puuuuno prelose...
    Posljednje uređivanje od Ginger : 05.04.2017. at 18:49

  12. #62
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Ajme koja rasprava oko jednog posta. Ovako. Beba je na mom mlijeku i bit ce bar do 1 godine. Ne dajem joj na bocicu nista osim mm i to kljunasicu, vodu pije iz case. Rado bi joj obogatila vecere s necim osim zitarica. Jogurt planiram pravit od svjezeg km ili kozijeg s onom gljivom. Pa sam mislila joj u skuhane zitarice i zitne pahuljice dodat par zlica mlijeka. Nikako umjesto obroka mlijeka, to naravno. Sve joj kasice kuham, svježe i griz i palentu na vodi, s pahuljicama jos zobenim i od prosa. Dakle u to sam mislila dodat prokuhano kozije ili kravlje svjeze mlijeka. To je pitanje za bebu recimo od 9 mj. Jer sad krecem u dogovore s mljekarom.
    Posljednje uređivanje od VeraM : 05.04.2017. at 21:14

  13. #63
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Zato sto se odredjena jela jednostavno mogu kuhati uz dodatak kravljeg mlijeka/vrhnja/jogurta. (Mozemo dodati i sireve i skutu i sto god, od krave, koze, itd.)

    Ovo sto Beti pise, to je ono sto se ne radi, dio o kravljem mlijeku u bocici, za bebu ispod godine dana. Za takav obrok postoji dojka, izdojeno mlijeko ili AD.
    Ma, gdje sam ja napisala da se bebi da mlijeko u bočici!!!!!!!! Napisala sam da se NE daje kravlje mlijeko u bočici!!. Nevjerojatno. Ako netko ne zna pročitati, neka ni ne komentira.

  14. #64
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    VeraM cesto se velika rasprava razvije oko neke pi****ije
    pogledaj samo ono o peglanju i Jokicu

  15. #65
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Ma, gdje sam ja napisala da se bebi da mlijeko u bočici!!!!!!!! Napisala sam da se NE daje kravlje mlijeko u bočici!!. Nevjerojatno. Ako netko ne zna pročitati, neka ni ne komentira.
    Pa ovo izgleda kao uputa kako se daje mlijeko kada se daje ispod godine.
    Citiraj Beti3 prvotno napisa
    ali ako se daje kao mlijeko u bočici ne preporučuje se davati samo pomuženo kravlje mlijeko.

  16. #66
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj VeraM prvotno napisa Vidi poruku
    Ajme koja rasprava oko jednog posta. Ovako. Beba je na mom mlijeku i bit ce bar do 1 godine. Ne dajem joj na bocicu nista osim mm i to kljunasicu, vodu pije iz case. Rado bi joj obogatila vecere s necim osim zitarica. Jogurt planiram pravit od svjezeg km ili kozijeg s onom gljivom. Pa sam mislila joj u skuhane zitarice i zitne pahuljice dodat par zlica mlijeka. Nikako umjesto obroka mlijeka, to naravno. Sve joj kasice kuham, svježe i griz i palentu na vodi, s pahuljicama jos zobenim i od prosa. Dakle u to sam mislila dodat prokuhano kozije ili kravlje svjeze mlijeka. To je pitanje za bebu recimo od 9 mj. Jer sad krecem u dogovore s mljekarom.
    Prema smjernicama, sve to sto si navela mozes. Od navrsenog sestog mjeseca zivota, odnosno od uvodjenja dohrane.

    Ginger, naravno da sve ovisi o brdu razlicitih stvari, od podneblja (cak i raznih dijelova Hrvatske, a kamoli sire), obiteljskih navika, a nekad i debljine novcanika. Ali moze se, odnosno smije se, prema relevantim smjernicama. Hoce li netko kuhati griz na vodi ili mlijeku, ili dodati u njega tri zlice jogurta, to vise nije bitno. Jednako kao sto nije bitno hoce li netko dati kasu od tikvice, a netko drugi komad pecenog pileta. Netko recimo uopce nece kuhati griz. Ili jesti pile.

  17. #67
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Nakon godine dana ne treba razrijediti kravlje mlijeko, ali za manju bebu ( a VeraM pita za bebu od 7,5 mj, iako je rekla da ne misli još davati ) zato sam napisala.
    Ako se stavi par žličica u kašicu, neće biti problema, ali ako se daje kao mlijeko u bočici ne preporučuje se davati samo pomuženo kravlje mlijeko.

    I, ne radi se o masnoćama. Bit je u količini bjelančevinama u kravljem mlijeku koje nisu u dobroj konc. za prehranu ljudskih beba. Kravlje mlijeko nema ni dovoljno željeza u odnosu na majčino i adaptirano, pa o tome itekako treba voditi računa dok je beba na uglavnom mliječnoj prehrtani.

    Kada bebi treba kalorija, tada će keksi skuhani na kravljem mlijeku itekako ostvariti tu ulogu no, za ostale nutrijente ipak treba kvalitetnije mlijeko kad se radi o bebama.

    Vrlo je lako naći linkove u kojima piše sve o tome.
    Beti, super mi ide citanje. Od ovog sto si napisala jedino stoji da kravlje mlijeko ne treba razrijediti (opcenito) i da ono nije nutritivno jednaka ili superiorna namirnica majcinom mlijeku, ili adaptiranom, do godine dana (u nekim slucajevima i kasnije). I valjda stoji ovo da je lako na internetu naci razne linkove.

  18. #68
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Ginger, naravno da sve ovisi o brdu razlicitih stvari, od podneblja (cak i raznih dijelova Hrvatske, a kamoli sire), obiteljskih navika, a nekad i debljine novcanika. Ali moze se, odnosno smije se, prema relevantim smjernicama. Hoce li netko kuhati griz na vodi ili mlijeku, ili dodati u njega tri zlice jogurta, to vise nije bitno. Jednako kao sto nije bitno hoce li netko dati kasu od tikvice, a netko drugi komad pecenog pileta. Netko recimo uopce nece kuhati griz. Ili jesti pile.
    Pa da, nisam puno drugacije ni ja rekla
    I dodala da ja ne bih davala kravlje mlijeko, jer ne vidim cemu
    Valjda smijem to reci

  19. #69
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno

    Prosvijetlite mene plavušu, kako ja to volim reći. Jedan od argumenata protiv kravljeg mlijeka je bio da niti jedna životinja u odrasloj dobi ne pije mlijeko. Pa ja sad pitam, je li to zato jer joj ne treba ili joj nije dostupno?

    Ako mačka dozvoli svom već velikom potomku da sisa, on će sisati (vidjela na svoje oči kako mačorčina veća od svoje mame sisa i prede od gušta). Odrasloj mački ako natočiš mlijeka u tanjurić, popit će. U divljini majke odbiju mladunčad od sise jer stiže friška tura mladunčadi, a ne zato jer ovi više ne bi sisali. U uzgoju kravama maknu teliće sa sise kad ocijene da su dosta veliki da bi mamino mlijeko mogli komercijalno iskoristiti. Meni to sve govori da bi životinje itekako rado konzumirale mlijeko kad bi imale priliku.
    Nekako si mislim da je mlijeko jedna od onih namirnica koje su podložne tumačenju koje vrijedi u tom trenutku, kao što je svojevremeno bila hajka na jaja i mast.

    Naravno da ima ljudi kojima mlijeko smeta. Ima ih kojima smetaju razne druge namirnice, pa ako skužiš da je tako onda ih nećeš konzumirati. Moj sin konzumira velike količine mlijeka, ne prerađevina, baš mlijeka. Nikad nisam primijetila da ima ikakvih problema. Vjerujem da njegov organizam zna što mu paše i što je dobro za njega. Kći ne voli mlijeko, nikad nije, i vjerujem da njenom organizmu mlijeko ne paše.
    Posljednje uređivanje od Audrey : 06.04.2017. at 14:47

  20. #70
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    pa audrey otkud da odrastao čovjek konzumira ljudsko mlijeko?
    nije stvar u mlijeku u odrasloj dobi nego u mlijeku koje nije od tvoje vrste.
    iako, što to ima u kravljem mlijeku a da nema u kravljem mesu? ili je sve životinjskog porijekla upitno?

  21. #71
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno

    Zašto je uopće bitno da to bude mlijeko tvoje vrste? Hajde, razumijem kod novorođenčadi i mladunčadi, tu je ipak priroda odredila da mlijeko tvoje vrste najbolje pokriva tvoje potrebe, jer ti ništa drugo osim tog mlijeka ne konzumiraš, i ono mora biti takvo da ti omogući optimalan razvoj.
    Ali, kao odrastao čovjek, ja pokrivam svoje potrebe iz puno izvora, i ne zamatam se time što npr. kravlje mlijeko nema jednak postotak masnoća kao ljudsko, jer ću si eventualni nedostatak masnoća nadoknaditi tako da ću si dodatno mrknuti red špeka ili ću eventualni višak masnoća kompenzirati lešo prehranom. Za mene je mlijeko hrana i za njega kao i za svaku drugu namirnicu vrijedi da nije dobro jesti samo to, ali i da definitivno ima vrijednih sastojaka koji nam dobro dođu. I mačka će popiti tanjur kravljeg mlijeka, jer ga prepoznaje kao hranu, i ne pada joj na pamet pogledom te pitati: a nije bilo mačjeg?

    Ili, da te parafraziram AdioMare, stvarno, zašto mlijeko mora biti od iste vrste, a meso ne?
    Posljednje uređivanje od Audrey : 06.04.2017. at 16:16

  22. #72
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno

    Tipfeler: nije 'ne ZAMATAM se', nego 'ne ZAMARAM se', ne da mi više popraviti.

  23. #73
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Za 9-mjesecnu bebu, kad bi sad radila griz, bi radila prvo na zobenom/rizinom mlijeku i onda pomalo dodavala kravlje, jer je ovo rizino i zobeno fino slatkasto pa je griz ukusniji a s druge strane od km dobiva proteine i masti kojih u rizinom i zobenom nema pa je isto kremastiji i ukusniji. Najneukusniji je griz na vodi. Mislim da sam s prvom furala samo to kuhanje na vodi jer je tad bila preporuka da se ne daje uopce km prije godine dana. S mladjim se nisam vise obazirala na tablice pa sam radila kako sam opisala - mislim da je ipak jeo finije

  24. #74
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Zato jer nije dostupno. Puno vrsta su oportunisti i iskoristit će svaki izvor bjelančevina, jer uostalom to znači preživjeti.

  25. #75
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj Audrey prvotno napisa Vidi poruku
    Ili, da te parafraziram AdioMare, stvarno, zašto mlijeko mora biti od iste vrste, a meso ne?
    Pa ne mora, ako mene pitaš
    Samo sam rekla sto mislim da je najčešći argument protiv konzumiranja km. Ne odrasla dob, nego nedostupnost mlijeka iste vrste.

  26. #76
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Ne mogu si zamisliti scenarij u kojem odrasli ljudi ovako konzumiraju mlijeko vlastite vrste u ovim količinama na redovnoj bazi kao što to radimo s mlijekom drugih životinja. Zapravo mogu, ali je prilično morbidno. S druge strane morbidno je piti i produkt žlijezda drugog sisavca nakon što prekinemo piti mlijeko majke. Ali što nam preostaje? Da kuhamo griz na vodi?

  27. #77
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Za 9-mjesecnu bebu, kad bi sad radila griz, bi radila prvo na zobenom/rizinom mlijeku i onda pomalo dodavala kravlje, jer je ovo rizino i zobeno fino slatkasto pa je griz ukusniji a s druge strane od km dobiva proteine i masti kojih u rizinom i zobenom nema pa je isto kremastiji i ukusniji. Najneukusniji je griz na vodi. Mislim da sam s prvom furala samo to kuhanje na vodi jer je tad bila preporuka da se ne daje uopce km prije godine dana. S mladjim se nisam vise obazirala na tablice pa sam radila kako sam opisala - mislim da je ipak jeo finije
    Više ništa ne radim bebama na rižinim prerađevinama, a smanjila sam i rižu, otkad sam pročitala da ima arsen.

  28. #78
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Više ništa ne radim bebama na rižinim prerađevinama, a smanjila sam i rižu, otkad sam pročitala da ima arsen.
    Meni je riža onemilila kao namirnica (iako je i dalje kuham) otkako sam gledala neki dokumentarac kako se u dolini iz neke rijeke u Tajlandu natapaju rižina polja, a uzvodno na toj rijeci ispiru zlato. A u tom procesu ispiranja (ne sjećam se više kako) koriste živu .

  29. #79
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Prema nekim izvorima, rizino mlijeko nije najbolji izbor za male bebe zbog kolicine arsena koja se u njemu nalazi.

  30. #80
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa Vidi poruku
    a ovo s bocicom kravljeg umjesto ad cujem sve cesce u zadnje vrijeme
    jer je ad skupo, uglavnom s tim objasnjenjem
    najgore sto sam cula je, da je jedna mama (inace ima malu farmu krava) svom nedonoscetu davala svjeze pomuzeno mlijeko, dok je jos toplo
    dakle, neprokuhanu
    eto, tu sam ostala bez teksta
    http://istineilaziohrani.blogspot.hr...o-mlijeku.html

  31. #81
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno

    Ja sam kao dijete kod bake pila tek pomuženo mlijeko, moje sestrične i ja smo išle za strinom sa šalicama, znala nam je direktno iz vimena štrcati mlijeko u šalice. Ne sjećam se da je itko od nas imao problema.

  32. #82
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    maco, stvarno mislis da je takvo mlijeko pametno davati novorodjencetu?
    a pogotovo nedonoscetu?
    ja ne, ni priblizno
    sto god pisalo na blogu...

  33. #83
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Audry, i ja sam
    al kao novorodjence sam se hranila majcinom mlijekom
    meni to nije ni priblizno jednako

  34. #84
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno

    Naravno da nisam za to da se novorođenčetu, pogotovo nedonoščetu, daje kravlje mlijeko, sirovo ili kuhano. Za njega je najbolje mlijeko baš njegove mame. Onda bi po meni došlo mlijeko neke druge mame, a tek ako toga nema bi došlo u obzir nešto drugo.

  35. #85
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    pa da, slazem se, novorodjencad se ne ni trebala hraniti km


    a ovo drugo sto si pisala, to mlijeko kod bake je jedino mlijeko koje sam pila, osim majcinog (cickala sam 4 godine, lol)
    ovo industrijsko mi nije fino, ja to skoro nikad ne pijem
    nisam ni kao dijete

  36. #86
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    I ja sam voljela to zeleno mlijeko, Godinama, ma desetljećima ne pijem mlijeko, a nit ga ne kupujem u dućanima. Povremeno kupim id moje kumice friško mlijeko

  37. #87
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa Vidi poruku
    maco, stvarno mislis da je takvo mlijeko pametno davati novorodjencetu?
    a pogotovo nedonoscetu?
    ja ne, ni priblizno
    sto god pisalo na blogu...
    Stavila sam link kao odgovor na tvoj post jer sam u njemu iščitala zgražanje prvo na davanje km nedonoščadi (sa čime se slažem), a drugo na neprokuhano mlijeko (sa čime se ne slažem, na zgražanje mislim). Pa sam osjetila poriv da podijelim nešto edukativno.
    A VeraM je pitala za dodavanje km u kašice veće bebe (spominje da bi možda dodavala bebi kad napuni 9 mjeseci) pa vjerujem da joj možemo reći možeš i ne moraš, ovisno o mogućnostima, navikama, ukusima... A možeš u kašicu dodati i žličicu maslaca ili neke druge kvalitete masnoće.

  38. #88
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    maco, ja sam rekla svoje misljenje
    i dalje mislim isto
    ti mozes misliti skroz drugacije, meni sasvim svjedno, svatko misli i radi kako zeli
    ovo sto na blogu a.supe pise znam od prije (a i nije da mi je ona alfa i omega prehrane)
    i da, zgrazam se nad davanjem kravljeg mlijeka novorodjencetu, pogotovo nedonoscetu (bilo prokuhano ili ne)
    i ne bih bebi na bocicu davala kravlje mlijeko, niti nakon 6 mjeseci - za tu svrhu postoji adaptirano
    ako se bebi povremeno u kasicu ubaci km, ne mislim da ce se dogoditi nesto spektakularno lose, ali ja ne bih
    i dalje stojim pri tom misljenju

    a ovo oko neprokuhanog, pisala sam kasnije - to je jedino mlijeko koje sam ja kao dijete pila (osim majcinog)
    ali ne kao dojence, pogotovo novorodjence

  39. #89
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Kravlje ili neko drugo mlijeko, bilo iz tetrapaka ili direktno iz vimena, se ne smije davati novorodjencetu ili bilo kojem djetetu prije uvodjenja dohrane, dakle navrsenog sestog mjeseca zivota. Sto je beba mladja, to je opasnije izvoditi ovakve bijesne gliste.

    Najbolja hrana za novorodjence je majcino mlijeko i to mlijeko zene koja ga je rodila.
    Drugi izbor je majcino mlijeko neke druge zene.
    Treci izbor je dojenacka, adaptirana formula.

    Cetvrtog izbora nema, prema preporukama relevantnih izbora. Nedonosce ce, ponekad, zahtijevati posebnu prehranu i nadohranu, ali to svakako nece biti mlijeko direktno iz vimena, niti prokuhano svjeze mlijeko.

    Ako beba, nakon sest mjeseci, uopce ne sisa, onda joj treba adaptirano, a ne kravlje mlijeko. Ako sisa, onda treba promatrati slucaj po slucaj. Boca/zdjela kravljeg mlijeka, kao zamjena za obrok majcinog ili adaptiranog mlijeka, se ne preporucuje izmedju 12 mjeseci. (na stranici ove tete Supe, ona ljubicasta knjiga na lijevoj strani, puna je nebuloza.)

  40. #90
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    tak je

  41. #91
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Izmedju 12 mjeseci.... ne znam sto mi to znaci.

    Prije navrsene godine dana, to je pisac htio reci.

  42. #92
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Evo dobila sam trazeni savjet od Kaae, hvala. Mislim da cu se sad povuc s teme jer mi ne odgovara trenutno u životu čitat toliko negativnosti i neprijateljstva koje iščitavam između redaka. Nekad smo mi žene grozne jedne prema drugima, samo gledamo kako jedna drugu poklopiti. Odo na dječje bisere, tu se uvijek smijem.

  43. #93
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Jesmo tu pricali o rizinom mlijeku? Ovo pise na tetrapaku kod mene: http://i.imgur.com/z1xzq6g.jpg

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •