Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 93

Tema: Mlijeko kao otrov....

  1. #1
    nela08 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,327

    Početno Mlijeko kao otrov....

    Sto kazete na ovaj članak?
    Da li je to bas tako i ako je cime ga zamijeniti? Moja starija nejelica je veliki ljubitelj mlijeka i mlijecnih proizvoda....

    http://web-tribune.com/iza-kulisa/za...umirati-mleko#

  2. #2
    zekana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Slavonka u Hercegovini
    Postovi
    932

    Početno

    Citiraj nela08 prvotno napisa Vidi poruku
    Sto kazete na ovaj članak?
    Da li je to bas tako i ako je cime ga zamijeniti? Moja starija nejelica je veliki ljubitelj mlijeka i mlijecnih proizvoda....

    http://web-tribune.com/iza-kulisa/za...umirati-mleko#
    JE

    Pročitala, primila na znanje, vjerujem da sve tako i JE.
    Ali sam isto tako mišljenja da imati svoju kravu koja pase na divnim pašnjacima i daje sirovo mlijeko koje se svakodnevno koristi i ne prerađuje za "čuvanje" je predivno, zdravo, savršeno. A od tog sirovog mlijeka praviš sve ostalo. Ma ljudi, da mi je jednog dana kućica s malim komadom zemlje, imala bih jednu-dvije kozice, kravicu jednu, kokice i to je to. Možda i ovčicu pa da ju šišam i pravim joj frizure, hehehe!

    Ja OBOŽAVAM sve mliječne proizvode i teško mi je čitati što sve uzrokuju mliječni proizvodi. Moji mama i tata baš puno konzumiraju sve mliječne proizvode. Tko me truje- pa sigurno ne samo mljekara. Al vrijedi potražiti lokalnu kravicu i pitati za svježe mlijeko. A kozje ili ovčje... a ljudi moji, to je teško nabaviti. Barem meni.

  3. #3
    nela08 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,327

    Početno

    A mlijeko sa mljekomata? Barem je svježe, ali nekako mi je opet upitno da li je testirano i ne privlači me.....
    Mi bi mogli nabaviti svježe kravlje mljeko, mmozda i kozje cak, ali ne mogu zamisliti kada bi se još bavila sa svim dodatnim poslovima koji bi iz toga proizašli.

  4. #4
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    Meni je malo neobican ovaj clanak, posebice zato sto navodi da je kazein stetan, sa cime se u potpunosti slazem, a onda pise da su preradevine od kozjeg mlijeka manje stetne. Naime, kozje mlijeko sadrzi puno vise kazeina nego kravlje. No dobro. MIslim da se ne treba totalno mlijecne proizvode izbaciti iz prehrane, ali, ne treba niti pretjerivati.
    Mi smo mlijeko zamijenili kokosovim mlijekom. Postoji jos bademovo mlijeko, rizino i zobeno mlijeko. Niposto nemoj konzumirati sojino mlijeko jer sadrzi visoke kolicine biljnog estrogena. Istrazivanja su dokazala da bebe koje su na sojinom AD dobivaju toliku kolicinu estrogena koja odgovara kolicini tri kontracepcijske pilule.

  5. #5
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    Eto, saljem koliko mg kazeina sadrzi mlijeko odredenih vrsti u 1 litri:
    Ljudsko mlijeko- 1,2
    Konjsko mlijeko-2,4
    Kravlje mlijeko-3,3
    Kozije-4,1
    Psecje-7,1
    Macje-9,5
    Stakorovo-11,8

  6. #6
    nela08 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,327

    Početno

    Za kazein sam čula, ali nisam išla u dublje istraživanje. O estrogenu u sojinom znam, a ove ostale alternative čisto sumnjam da bi zamijenile km. Kokosovo mi nije lose, ostala nisam probala.
    Kupuješ u dm kokosovo? Koristiš kao zamjenu u palačinkama, kolačima, kavi ili.... nisam prije o tome razmislhala pa ne znam.
    E da probala sam zobeno, jednom.za stariju sam kupila za kuhanje griza jer joj na vodi nije pasao, ali nije ni na zobenom mlijeku. Meni očito isto nije ostavilo dojma.

  7. #7
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    Zivim u UK, tako da ne nabavljam kokosovo mlijeko u HR. Vjerujem da je DM-ovo isto tako ok. Koristim ga u svemu umjesto KM. Zasto mislis da ne zamijenjuje KM? Da li pri tom mislis na kalcij ili je nesto drugo?

  8. #8
    saf avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    642

    Početno

    Ja sam znala raditi zobeno mlijeko doma
    drugačijeg je okusa, slažem se ali je to sve stvar navike.
    Inače sam mišljenja da odrasle osobe nemaju kaj konzumirati mlijeko (meni ne odgovara kravlje i prerađevine)
    u svijetu nitko drugi osim čovjeka ne pije mlijeko u odrasloj dobi,niti jedna životinjska vrsta

  9. #9
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Mlijeka od zobi, soje, kokosa, riže i sl. po sastavu nisu mlijeka, nego biljni napitci i kao takvi ne mogu nadomjestiti mlijeko životinjskog podrijetla.

  10. #10
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    Slazem se zuska. Biljno mlijeko nije zapravo mlijeko. Kao sto tofu nije meso. Pitanje koje sam postavila se vise odnosilo na to sto je to zapravo u kravljem mlijeku a da se ne moze nadomjestiti svakodnevnim unosom ostale hrane. Znam da ljudi najcesce brinu radi kalcija.

  11. #11
    nela08 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,327

    Početno

    Ma nisam mislila na kalcij, znam da ova biljnamlijeka nemaju kalcija i znam da ga se može drugačije na smjestiti, iako mi se čini prilično komlicirano s obzirom na naše prehrambene navike.
    Kako nadoknadjujete kalcij, ajde uz put koji savjet?
    Ono sto me konkretno zanima je razlika je razlika u okusu, mislim griz na vodi i slično sto jede moja mladja kćer je njoj OK, ali meni bljak, starija je probala i neće vise niti slučajno.
    Naravno da je j stvar navike, ali čisto me zanima.

  12. #12
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Citiraj nela08 prvotno napisa Vidi poruku
    Ono sto me konkretno zanima je razlika je razlika u okusu
    Za okus i nemaš baš neku alternativu osim ovih spomenutih biljnih napitaka, koji su meni jako fini. Imaš u DM-u od Alnature bez dodanih šećera, ali je slatko (sve osim soje). Najdraži su mi od zobi i riže.

  13. #13
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    Ne znam za ostala, ali bas je kokosovo mlijeko bogato kalcijem. I taj se kalcij puno bolje apsorbira nego ovaj iz KM. Druga stvar je juha od kostiju koja se kuha satima. Radim je jednom u dva tjedna. Zapravo radim temeljac. U hladnu vodu stavim meso, sol, dobro je staviti cijelu rajcicu ili malo limuna kako bi se kalcij sto bolje razgradio i kuham na najlaganijoj vatri satima. Najcesce je stavim u jutro i negdje oko 5 poslijepodne je gotovo. Sat vremena prije nego je juha gotova stavim ostalo povrce.
    Prvi dan izvadim meso i povrce i to jedemo. Okus je vrhunski. Ostatak stavim u mala pakovanja, te nesto zamrznem, a nesto ostavim u frizideru. Temeljac razrijedujem sa vodom, jer je jako gust. Ili radim juhe, ili dodajem raznim umacma. Cak i ako pecem pile u rolu, na dno stavim temeljac i polijevam pile sa njime. Ispadne odlicno i isto je nevjerojatno bogato kalcijem. Svi smo u obitelji zdravi i imamo jake kosti. Imala sam artritis kad sam konzumirala mlijeko, od kad sam prestala nemam vise nikakve simptome. Kcer ima predivne zube, visoka je. Nosi odjecu za djecu od 3-4 godine, a ima tek 2. Tako da stvarno nisam primijetila da ikome nedostaje kalcija.

  14. #14
    nela08 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,327

    Početno

    OK, ja sam bila uvjerena da ova nemlijeka nemaju kalcija. Bas cu prvom prilikom kupiti neko od pa isprobati.
    Moj brat inače ne pije.mlijeko uopće, nije alergičan nego jednostavno ga ne podnosi ni u čemu nikako. Ima 20 godina, skoro 2 metra, sportaš i student, tako da mi je i on dobar primjer da mu nista ne fali. Jedino mi je malo teze sebi objasniti i djeci da ono sto sam smatrala potrebnim i koliko toliko zdravim to uopće nije.....

  15. #15
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    Mislim da je dobra stvar djeci objasniti su znanje i mudrost zapravo dug put. I kako mi roditelji ucijek iznova nesto mozemo nauciti i promijeniti misljenje. Gledam to kao pozitivnu stvar.

  16. #16
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    a ne znam, kad smo kod otrova, meni veći otrov izgledaju ti napici od soje i zobi. nemam linkove za potvrditi

  17. #17
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    a ne znam, kad smo kod otrova, meni veći otrov izgledaju ti napici od soje i zobi. nemam linkove za potvrditi
    evo nesto slicno ovdje http://wholesomebabyfood.momtastic.c...m#.U2JaAXZBGSo

  18. #18
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    Kiki slazem se, soja je uzas. Evo linka: http://istineilaziohrani.blogspot.co...rch/label/soja
    Za rizino mlijeko stvarno ne znam jer nisam konzumirala. Bez obzira sto mislim o mlijeku drugih zivotinja, i dalje smatram ako zena ne moze dojiti, da je bolje da da bebi mlijecnu, nego biljnu formulu, ali vjerujem da mlijeko drugih vrsta nije potrebno covjeku kad preraste dojenacku dob.

  19. #19
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

  20. #20
    BOZZ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    KR
    Postovi
    315

    Početno

    Ma ja mislim da nije stvar u mlijeku, nego kako se prerađuje i sto se u njega stavlja(čime se kravice hrane) .Mos mislit mlijeko koje traje 6 mj, pihh.Ovdije u mom selu svi stari ljudi koji imaju 80-90 ak godina, a ima ih dosta imali su kravicu i mlijeko i proizvodi od njega im je bio normalni obrok svaki dan ,ali doslovno svaki dan,

  21. #21

    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    466

    Početno

    Koliko sam ja skuzila "stvar" je bas u mlijeku,svakom.
    Obozavam mlijeko,i prvo kad udem u neki ducan odem do skrinje s mlijekom i nekim m.proizvodima. Pojava mljekomata me je posebno razveselila.
    Citala sam dosta o stetnosti i sve vjerujem,a opet ga pijem puno,bas kao okorjeli pusac ... Tu sam ljubav/naviku prenijela i na svoju djecu,jaooo..

  22. #22
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    mislim da je teško uopće i linkati ispravno jer ima ovakvih i onakvih teorija, pa bi svako trebao odlučiti za što je. ja smatram da je današnje mlijeko loše, pogotovo mlijeko kao mlijeko, sirevi, kefiri su druga stvar, iako i tu ima diskutabilnih, kao na primjer dukat za kojeg je već sa tri strane čula da sve rade iz praha. plus što mislim da konzumiramo previše mliječnih proizvoda. možda nekada kada je to mlijeko bilo manje zagađeno, pa popiti neku manju količinu nekad ili pojesti sir - danas je gotovo nezaobilazan sastojak maltene svakog obroka

  23. #23
    nela08 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,327

    Početno

    E da još uz sve ako nam mlijeko rade od praha, a svako malo naidjem na takvu informaciju....
    Ma užas živi! Mi smo se malo raspitali i našli smo domaćeg prozvodjaca sa 2-3 kravice, pa ćemo otići i kupiti domaće mljjko, a probati ćemo i ova nemlijeka. Ako netko ima neki provjereni link sa informacijama o štetnosti/koristi mlijeka i mlij. proizvoda bila bi zahvalna na dijeljenju .

  24. #24
    saf avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    642

    Početno

    Ja sam baš u postupku nabavljanja broja tel. od čovjeka koji ima svoje kravice i dostavlja mlijeko po cijelom mi susjedstvu, a ja dosad nisam pojma imala
    uglavnom litra mlijeka je kod njega 5 kuna i još ti ju dostavi pred vrata
    žena koja od njega već dugo uzima je i bila kod njega na farmi i kaže da super farma izgleda, uredno i to i krave čiste

  25. #25
    nela08 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,327

    Početno

    E to bi bilo idealno, jer već sada si mislim da li ćemo moći/stizati/ imati volje uz sve još u odredjeno vrijeme ići samo po mlijeko, a možemo ga kupiti bilo gdje uz put...
    Moram se još dosta informirati

  26. #26
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    nela pitaj na placu mlekarice, u špasnkom možeš dobiti mlijeko

  27. #27
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj nela08 prvotno napisa Vidi poruku
    E da još uz sve ako nam mlijeko rade od praha, .
    zašto bi radili od mlijeka u prahu, vindija, pik - otkupljuju mlijeko od hrvatskih proizvođača. mlijeko koje se kontrolira.

  28. #28
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    vidiš, ja možda neopravdano, al imam paranoju od tih koji imaju 2-3 kravice. voljela bih da se javi, ko je ono bio proizvođač mlijeka, zloćko čini mi se, kako oni kontroliraju to svoje mlijeko, npr one aflatoksine.

  29. #29
    Dilek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Lokacija
    Malmo
    Postovi
    140

    Početno

    Citiraj saf prvotno napisa Vidi poruku
    Inače sam mišljenja da odrasle osobe nemaju kaj konzumirati mlijeko (meni ne odgovara kravlje i prerađevine)
    u svijetu nitko drugi osim čovjeka ne pije mlijeko u odrasloj dobi,niti jedna životinjska vrsta
    Potpis. Jedem jedino sir jer obozavam tvrde sireve, ali znam da se osjecam puno bolje kad ne jedem ni sir (vise energije, cisca koza, nema izrazenog PMS-a), i samo je pitanje vremena kad cu ga potpuno izbaciti iz prehrane.

  30. #30
    LolaMo avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    955

    Početno

    Moram priznat da ja ne kužim te usporedbe s drugim životinjskim vrstama..pa čovjek radi puno toga kaj druge vrste ne rade..npr. kuha svoju hranu, pokriva se odjećom itd..

  31. #31
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    mi smo jednom tražeći neke frendove po istri zašli makadamom totalno duboko u dio bez imalo prometa i tamo naišli (baš tik do frendova) stado od nekih 100-ak krava. bile su prelijepe, čiste, sjajne i slobodne u toj totalnoj divljini. ok, bila je žičana ograda al imale su brdo prostora. i onda smo pitali frendove da li ovi možda imaju kakvog sira za prodat, a oni su nam rekli da ne jer su ugovorom vezani da svo mlijeko prodaju istarskoj mljekari. od onda imam respekta prema njima, a i malo više povjerenja da nije baš sve smeće što nam se nudi
    Posljednje uređivanje od ivy : 03.05.2014. at 18:25

  32. #32

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Lux
    Postovi
    905

    Početno

    Već nekoliko godina, na moju veliku žalost, ne podnosim mlijeko iako nisam alergična. Došlo je dotle da mi smeta i kozji sir kojeg mi se bilo najteže odreći. Probala sam većinu zamjenskih napitaka koja se kod nas nude ali sam nedavno, po preporuci Stribora Markovića, prešla na zobeno.

  33. #33
    saf avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    642

    Početno

    Citiraj LolaMo prvotno napisa Vidi poruku
    Moram priznat da ja ne kužim te usporedbe s drugim životinjskim vrstama..pa čovjek radi puno toga kaj druge vrste ne rade..npr. kuha svoju hranu, pokriva se odjećom itd..
    Odnosilo se uglavnom na to da nema nekih beneficija od toga da se konzumira mlijeko u odrasloj dobi.
    Ja ga ne pijem jer mi ne paše, ali konzumiram jogurt, vrhnje, sir itd.
    iako znam da kažu da se kalcij najbolje apsorbira u tijelu putem mlijeka, ja ga unosim na druge načine i mislim da je tako ok

  34. #34

    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12

    Početno

    Da li znate s koliko mjeseci se smije dati malo mlijeka kravljeg? Da li je stvarno toliko stetno? Pa ja i muz dnevno popijemo zajedno litru mlijeka i nista nam ne nedostaje.

  35. #35
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    nin23 nama je na trudničkom tečaju nutricionistkinja rekla ne prije godinu dana nikako, ne mogu se sad točno sjetiti ali ima neke veze s bubrezima (već će netko tu s foruma znati detaljnije objasniti)

  36. #36
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    I nemoj uspoređivati sebe i bebu od ne znam koliko ima mjeseci, i ja jedem slatkiše i slano i papreno pa mi niš nije a ne bih baš time hranila bebu

  37. #37
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Ne znam jel tema, al da pitam za mišljenje i savjet. Bit ću u prilici dobit izravno sa sela svježe kravlje i kozije mlijeko. Treba li i sa tim mlijekom cekat do 1 god ili moze malo ranije. Naravno uz prokuhavanje mlijeka. Mislila sam samo par zlica u zitne kasice. I ne bi moje izdojeno mjesala u kasice jer teško izdajam zadnje vrijeme a to spremam da joj daju kad sam na poslu. Ima mala 7 i po mj, ne bih još davala mlijeko to nego za kojih mjesec, dva.

  38. #38
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Možeš koristit u jelima. Ja sam kuhala griz i puding na kravljem. Moje je prečudno mirišalo kuhano.
    Ali kravlje ne bi trebalo ić umjesto ada/dojenja do godine. Bar.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 05.04.2017. at 15:31

  39. #39
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    ako se majčino stavlja u jela, onda se stavlja pred služenje, nikako kuhanje na njemu.

  40. #40
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Citiraj VeraM prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam jel tema, al da pitam za mišljenje i savjet. Bit ću u prilici dobit izravno sa sela svježe kravlje i kozije mlijeko. Treba li i sa tim mlijekom cekat do 1 god ili moze malo ranije. Naravno uz prokuhavanje mlijeka. Mislila sam samo par zlica u zitne kasice. I ne bi moje izdojeno mjesala u kasice jer teško izdajam zadnje vrijeme a to spremam da joj daju kad sam na poslu. Ima mala 7 i po mj, ne bih još davala mlijeko to nego za kojih mjesec, dva.
    Svježe mlijeko, direktno pomuženo, nije pogodno za ishranu malih beba. Treba ga razrijediti i prokuhati.

  41. #41
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    kravlje mlijeko (ni kozje) se ne preporucuje davati prije navrsenih godinu dana djeteta

    ni domace, ni ne-domace

  42. #42
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Beti, napisala je da će ga prokuhati.
    jelena, a zašto?
    emily, ni kao baza na kojoj se kuha, npr. griz?

  43. #43
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Prema starim tablicama, ne daje se. Prema smjernicama WHO, AAP i slicno, kravlje mlijeko se tretira kao i bilo koja druga namirnica (osim meda, koji se ne smije do navrsene prve godine zivota) i moze se dati kao dodatak hrani nakon navrsenog sestog mjeseca zivota, odnosno nakon uvodjenja dohrane. Bitna napomena kod mlijeka je da se ono ne uvodi kao napitak ili obrok, tj. da je jako vazno voditi racuna da kravlje (kozje, cije god) mlijeko NE zamjenjuje obrok majcinog mlijeka ili adaptirane formule u prvoj godini zivota. Uz to, preporuca se punomasno mlijeko, ako se vec uvodi.

  44. #44
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    pa meni je to i logično...
    ja sam isto tako stavljala tih par žlica u kašice (koje nije htjela jesti, al to je drugi par rukava :D ), nije mi se radi toga dalo kupovati adaptirano.

  45. #45
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Koja je fora s preporukama za razrjeđivanje ako mlijeko mora biti punomasno? Mislim, jel to ima veze jedno s drugim ili?

  46. #46
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Koja je fora s preporukama za razrjeđivanje ako mlijeko mora biti punomasno? Mislim, jel to ima veze jedno s drugim ili?
    Za dijete je bolje da u hrani bude što više masti. Vrhnje - 30 % umjesto light 12 %. Mlijeko domaće, ili ako ne onda 3.2 % umjesto light, itd. Djeci treba mast.

    Zato razrjeđivanja nemaju smisla.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 05.04.2017. at 17:44

  47. #47
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    meni nema smisla dvati kravlje/kozje mlijeko u prvoj godini...pa dijete doji ili je na ad
    cemu?
    a kuhati se moze i na vodi

    moram naci stare rodine tablice
    ja volim tablice
    a nemam ih vise, jer sam mislila da mi nece trebati
    ih...

  48. #48
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Nakon godine dana ne treba razrijediti kravlje mlijeko, ali za manju bebu ( a VeraM pita za bebu od 7,5 mj, iako je rekla da ne misli još davati ) zato sam napisala.
    Ako se stavi par žličica u kašicu, neće biti problema, ali ako se daje kao mlijeko u bočici ne preporučuje se davati samo pomuženo kravlje mlijeko.

    I, ne radi se o masnoćama. Bit je u količini bjelančevinama u kravljem mlijeku koje nisu u dobroj konc. za prehranu ljudskih beba. Kravlje mlijeko nema ni dovoljno željeza u odnosu na majčino i adaptirano, pa o tome itekako treba voditi računa dok je beba na uglavnom mliječnoj prehrtani.

    Kada bebi treba kalorija, tada će keksi skuhani na kravljem mlijeku itekako ostvariti tu ulogu no, za ostale nutrijente ipak treba kvalitetnije mlijeko kad se radi o bebama.

    Vrlo je lako naći linkove u kojima piše sve o tome.

  49. #49
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    keksi na mlijeku i nisu neka kvalitetna prehrana
    ne znam, ima puno kvalitetnijih obroka od toga
    a keks se moze rastopiti i na ad, ako bas treba biti keks
    ja ne bih davala km prije navrsene godine
    al svatko radi kak mu pase, naravno...

  50. #50
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Pa i napisala sam da nije kvalitetna!

    Samo kalorična. Ako nekoj bebi trebaju kalorije, to će dobiti. Nekako mislim da ljudi čitaju što piše, ili barem što ne piše

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •