Stranica 3 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 175

Tema: puževi golači-pomoć

  1. #101
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    niste probali ono s kukuruznim žgancima?

  2. #102
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    ja sam probala i imam jedno pitanje: kako ste vi zaključili da to djeluje?
    našli ste corpus delicti ili?

  3. #103
    klija avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    Duga Resa
    Postovi
    169

    Početno

    Preko 10 godina iskušavam razne metode i do sada sam našla samo jednu koja djeluje - patke, obične, bijele domaće patke! Evo već treću godinu za redom provode pravi pužocid, biljke ne diraju i sretne su.
    A da ne kažem da su pačja jaja mmmmmm, fina! Ne držimo ih radi mesa i stvarno su se pokazale kao izvrsne suradnice po ovom pitanju, jer kreću s lovom u rano proljeće, čim zemlja omekša, i jedu čak i jajašca!

  4. #104
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    iznajmljuješ?

  5. #105
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    hahaha vec zamisljam Neru kako grunta da li ce počosinjac (kako se zove mjesto di se cuvaju patke?) staviti do mene ili do N.

  6. #106
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    moja kći bi bila oduševljena ovim rješenjem, šteta što nije dozvoljeno u gradu

  7. #107
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,620

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    hahaha vec zamisljam Neru kako grunta da li ce počosinjac (kako se zove mjesto di se cuvaju patke?) staviti do mene ili do N.
    Stavila bi do N. Imaš sreće kaj živiš u gradu pa ne smim imati patke. Već sam razmišljala o toj ideji. Sad mi ostaje posuti oko omiljenih im biljaka vapno i napajat ih pivom.

  8. #108
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Za žgance su nama na onom predavanju za pesticide što su nedavno uveli rekli da to ne djeluje, da je to neki mit. Nisam uspjela detaljno čuti jer mi već bilo dosta (mislim da je to već bio skoro 4.sat predavanja u komadu ).

    Za patke su rekli da su namijenjene one neke japanske ili što već. Ali da se mora paziti jer se znaju previše najesti i onda ugibaju


    A za pivo su rekli ne, jer onda dozoveš i one koje ne bi inače došli


    Mi imamo metodu malo soli na onog koji vidimo, i tako navečer kad krenu, nakon par stotina se smanji populacija
    Posljednje uređivanje od Vrci : 12.05.2016. at 13:57

  9. #109
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    vrci, ne smeta biljkama što im soliš zemlju okolo? vidim ranije netko spominje da je isuo 4 kila soli po putiću, što ako ti kiša ili vjetar nanesu sol u vrt?

  10. #110
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    moja kći bi bila oduševljena ovim rješenjem, šteta što nije dozvoljeno u gradu
    Ja već par godina žalim zbog te zabrane.

  11. #111
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Nama uglavnom ne dođu puno do biljki, ovo radimo po voćnjaku koji vodi do vrta. Ali nisam primijetila. Jer stvarno malo soli je potrebno staviti na njega da ga isuši i onda se raspadne.
    Znam da kažu da to nije dobro, ali jedino nam to pomaže, imamo ogroooman voćnjak i travnjak, znamo preko 100 komada u jednoj večeri naći, pa tako iz dana u dan (iza naših kuća su polja). I susjede tako rješavaju po svojim. Inače bi nas valjda pojeli koliko ih bude

    E da, mislim da mama na vrt negdje zna staviti pužomor

  12. #112
    klija avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    Duga Resa
    Postovi
    169

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    iznajmljuješ?
    Ih, vidim da bi mi biznis dobro išao, ali bojim se da ne iznajmljujem (još).
    Iako sam čula za neku općinu u Austriji koja ima "općinske patke" i za 20 EUR-a tjedno možeš dobiti par u najam.
    U našem selu ih nije bilo godinama, ali zadnjih par godina svi imaju barem par. No, doduše većinu ih "pokosi" Martinje, što je stvarno šteta, nisu zahtjevne ni tijekom zime za hraniti i držati.
    I znam ja crno-bijele japanske, one isto vole puževe, baka ih je držala dok sam bila klinka i nikad nisam čula da bi se samoubile prejedanjem. Imaju jako kratak probavni sustav i sve što pojedu je jako brzo opet vani, prerađeno naravno.

  13. #113
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,620

    Početno

    Citiraj klija prvotno napisa Vidi poruku
    Ih, vidim da bi mi biznis dobro išao, ali bojim se da ne iznajmljujem (još).
    Iako sam čula za neku općinu u Austriji koja ima "općinske patke" i za 20 EUR-a tjedno možeš dobiti par u najam.
    U našem selu ih nije bilo godinama, ali zadnjih par godina svi imaju barem par. No, doduše većinu ih "pokosi" Martinje, što je stvarno šteta, nisu zahtjevne ni tijekom zime za hraniti i držati.
    I znam ja crno-bijele japanske, one isto vole puževe, baka ih je držala dok sam bila klinka i nikad nisam čula da bi se samoubile prejedanjem. Imaju jako kratak probavni sustav i sve što pojedu je jako brzo opet vani, prerađeno naravno.
    Koja je sjajna korist od patki! Puževe pretvaraju u gnojivo! Em se riješiš napasti, em biljke od gnojiva rastu ko lude.

  14. #114
    klija avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    Duga Resa
    Postovi
    169

    Početno

    No, gnojile su neko vrijeme terasu jer su jako voljele biti u našem društvu, ali prošlo ih je, sad su više na vrtu i okolnim livadama.

  15. #115
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,620

    Početno

    Nama je u ulicu stigla iz obližnjeg potoka divlja patka s 9 malih pačića. Eh, trebala sam ju namamiti u vrt. Da je otkrila puževe, morti bi se malo dulje zadržala.
    A ja još rekla uličnoj dici da ih ne uznemiravaju da se mogu vratiti do potoka. Jadna patka, toliko se prepala da je u jednom trenu ostavila dicu i odletjela. Al kad su se djeca odmakla, vratila se svojim pačićima i odvela ih u sigurnost potoka iako je morala prijeći prilično prometnu cestu.

  16. #116
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,620

    Početno

    Sinoć sam nabrala 46 golaća. Navalili navečer na salatu i jagode. E nećete bome! Otela im jagode! A krenule su dozrijevati i šumske i vrtne.

  17. #117
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Mi smo ih ove godine potamanili već 250

  18. #118
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,620

    Početno

    Moj svaki izlazak u vrt predvečer je 50-ak, eh, ne zbrajam dane...
    Posljednje uređivanje od Nera : 24.05.2016. at 10:55

  19. #119
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Moja mama je prošle godine brojala, kad je došla do 1000 prestala je. Al su se onda i prilično smanjili. I susjede su tamanile, pa je bilo bolje

  20. #120
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,620

    Početno

    Susjeda s njima nema problema. Dođu k meni jesti.

  21. #121
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Stvarno?

    A meni su oni tako fuj, i mrzim ih viđati po pješačkim stazama i bilo gdje da krenem...brrrr

  22. #122
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    njoj neidu prek staze, nego prek ograde

  23. #123

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    sinoć sam ih 100 pobrala, neki su se i u zemlju zakopali
    fuj!

  24. #124

    Datum pristupanja
    Apr 2016
    Postovi
    12

    Početno

    prošle godine ih je bilo čudo kod nas, ove godine ih začudo nema...

  25. #125
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,620

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    njoj neidu prek staze, nego prek ograde
    Ma ne idu ni prek ograde. Tam je samo trava. Nisu za njom ludi uz obilje salate i jagoda kod mene i još ponekog omiljenog bilja: asteri, margarete, kadifice, cvijet perunike - ni im se teško popeti...

  26. #126

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    Citiraj Nera prvotno napisa Vidi poruku
    Ma ne idu ni prek ograde. Tam je samo trava. Nisu za njom ludi uz obilje salate i jagoda kod mene i još ponekog omiljenog bilja: asteri, margarete, kadifice, cvijet perunike - ni im se teško popeti...
    si probala staviti žgance?
    ne pali ako pokisnu, odnosno ako se žganci namoče ...

  27. #127
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Citiraj MikiMama prvotno napisa Vidi poruku
    si probala staviti žgance?
    ne pali ako pokisnu, odnosno ako se žganci namoče ...
    ja sam već pitala, a po čemu znaš da pali kad su suhi?

  28. #128

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam već pitala, a po čemu znaš da pali kad su suhi?
    ne znam da pali
    pitala sam Neru da li je probala

    ja još nisam probala, jer mi najviše treba kad pada kiša pa priča pada u vodu (doslovno )
    ali zvuči logično, kaže žganci nabubre kad ih pojedu oni se prežderu pa od toga pokrepaju ...
    ako se žganci smoče prije nego ih pojedu, onda i nabubre prije nego ih pojedu, pa ih pojedu manje i ne krepaju

    inače u suhim periodima, kad mi puževi dođu zbog zalijevanja, onda ih poberem i bacim, to mi se manje gadi nego ovako
    ali kad pada kiša, bude ih previše, pa bi mi dobro došlo posipati ih nečim, ali kiša ispere sve ...

    probaj pa javi, tako ćemo najbolje znati da li pali kad su suhi

  29. #129
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,620

    Početno

    Ne mislim ih pojit pivom niti hraniti žgancima. Dovoljno je kaj mi potamane salatu i kaj im otimam jagode iz usta.
    Jutrošnja berba - 86 komada. Od toga se odrekla dvije mlade salate koje su već formirale glavice - po desetak ih bilo na svakoj.
    Svaku jagodu koja počne crveniti načmu - po 2-3 bila na 3 jagodice. Morat ću ih brati narančaste pa puštati da dozrijevaju u zdjelici. Dobro kaj imam brdo šumskih pa njih ne stignu potamaniti, a dica uživaju u branju.
    Zbog njih sam povrće počela saditi u tegle jer je tamo ipak sigurno. A jagode koje su u tegli su najdeblje i sigurne od ljigavaca!

  30. #130
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    mikimama, posula ja žgance lani jednom, dođem sutra, žganci su tu, ali ne mogu tvrdit da je ista količina, a šta se dogodilo s puževima ne znam
    da li sam ih ubila 20 od 1000 ili ništa, pojma nemam, nisu stavili memorijalnu ploču

  31. #131
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Mi smo ove godine na nekih 500-600 komada riješenih, ali zadnjih dana ih ima samo 30ak navečer.

  32. #132
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Da, zanimljivo, nasi su skuzili da ih lovimo po danu i sad su samo po noci
    Pa ih moramo loviti po mraku sa svjetiljkama

  33. #133
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Apsu za tu svrhu moj tata ima onu rudarsku svjetiljku sto stavis na celo

  34. #134
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Pa kod nas ih ima samo predvečer, po noći i ujutro. Nisu oni dnevne životinje, bude im uglavnom prevruće.
    Mi prije pola 8-8 sad ne idemo u potragu

  35. #135

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    mikimama, posula ja žgance lani jednom, dođem sutra, žganci su tu, ali ne mogu tvrdit da je ista količina, a šta se dogodilo s puževima ne znam
    da li sam ih ubila 20 od 1000 ili ništa, pojma nemam, nisu stavili memorijalnu ploču

  36. #136

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    Citiraj Nera prvotno napisa Vidi poruku
    Ne mislim ih pojit pivom niti hraniti žgancima. Dovoljno je kaj mi potamane salatu i kaj im otimam jagode iz usta.
    Jutrošnja berba - 86 komada. Od toga se odrekla dvije mlade salate koje su već formirale glavice - po desetak ih bilo na svakoj.
    Svaku jagodu koja počne crveniti načmu - po 2-3 bila na 3 jagodice. Morat ću ih brati narančaste pa puštati da dozrijevaju u zdjelici. Dobro kaj imam brdo šumskih pa njih ne stignu potamaniti, a dica uživaju u branju.
    Zbog njih sam povrće počela saditi u tegle jer je tamo ipak sigurno. A jagode koje su u tegli su najdeblje i sigurne od ljigavaca!

    pa draže mi njima pivo i žganci, a meni salata i jagode
    btw, jagode ti ne dozore nakon što ih ubereš

  37. #137
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,620

    Početno

    Sinoć ih nabrala 135. Jedan je bježao susjedi, al mu nisam dala.

  38. #138
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Ja sam se rijesila puzeva golaca. Kupila sam neko sredstvo, male svijetlo zelene granule, oko 70 kn, Ferramol. Pise da moze i u eko uzgoju. Ovi s kucicom su jos tu, u manjoj mjeri, ali golaci nestali!

  39. #139
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Hvala na info

  40. #140
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam se rijesila puzeva golaca. Kupila sam neko sredstvo, male svijetlo zelene granule, oko 70 kn, Ferramol. Pise da moze i u eko uzgoju. Ovi s kucicom su jos tu, u manjoj mjeri, ali golaci nestali!


    To je moja teta hvalila pred par godina!


    Kod mene ih ove godine nema toliko puno...

    Jedu li oni listove od jagoda? Sve ih nešto pojelo.

  41. #141
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,620

    Početno

    Jagode (plodove) da, listove ne. Vidim da obožavaju hoste, graničice, astere, kadifice, dalie... Sad mi krenuli na paradajze - čim malo ponarančaste, potamane ih.
    Ja imam neko ekološko, tekućinu, ne djeluje. Lani sam posipavala vapno. Ove ih samo berem.
    I ja sam čula Feramol. Morat ću ga isprobati.

  42. #142
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Da znam da jedu plodove, jadno dijete jede nezrele jagode samo da dođe do njih prije puževa.
    Ali, tko nam onda jede listove?

  43. #143
    Sani1612 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    blizu zg
    Postovi
    2,582

    Početno

    Nera, lijepo ti je Spajka rekla da se bacis u biznis s puzevima

  44. #144
    mamitzi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    1,466

    Početno

    nera, kako ih bereš? (jel na pletaću iglu, ja sam neki dan bila preškrta kupiti - do ove godine sam slala filipa da ih soli ili ih rezala s lopaticom, sad mi se čini da više nemam milosti)

  45. #145
    mamitzi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    1,466

    Početno

    za feramol me brine koliko je opasan za psa i mačku

  46. #146
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,620

    Početno

    Citiraj mamitzi prvotno napisa Vidi poruku
    nera, kako ih bereš? (jel na pletaću iglu, ja sam neki dan bila preškrta kupiti - do ove godine sam slala filipa da ih soli ili ih rezala s lopaticom, sad mi se čini da više nemam milosti)
    Uzmem rukavice i poberem ih u kutiju pa ih bacim u zeleni otpad. Nemam srca ih ubiti. Poneki završi u kanalizaciji ak nađem par komada.

  47. #147
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,620

    Početno

    Čini mi se da su jutros 2 kosa tamanili golaće.
    Vidla sam da su se borili s nečim smeđim i trgali ih kljunom.

  48. #148
    penny avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    elafiti
    Postovi
    464

    Početno

    neznam jel mozda ranije spomenuto, al ima i ono homeopatsko sredstvo homeogarden-puževi stop. mozda treba malo vise truda nego sa kemijom, al isplati se, ja se sa slicnim uspjesno rjesavam usiju sa papricica

  49. #149
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,620

    Početno

    Sam da velim da moji puževi nisu odustali od vrta. Bili smo na moru 3 tj. Vratili se, palo 5 kruškica, a oni navalili na njih i sladili se. Dan iza pljuska, nabrala sam ih navečer 63. Rekla bi da su krenuli s leženjem jaja.

  50. #150
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,620

    Početno

    Nadam se da će uskoro posustati. Koliko se ne veselim hladnom vremenu, toliko mu se veselim zbog puževa.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •