Pokazuje rezultate 1 do 8 od 8

Tema: čaj aloa vera

  1. #1

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    66

    Početno čaj aloa vera

    zanima me da li dok dojim(obzirom na grčiće i mlijeko)smijem piti čaj od aloe vere(aquasource) jer sam negdje pročitala da ne bi baš smjela..šta vi mislite?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    bol
    Postovi
    93

    Početno Re: čaj aloa vera

    Citiraj mojabeba prvotno napisa
    zanima me da li dok dojim(obzirom na grčiće i mlijeko)smijem piti čaj od aloe vere(aquasource) jer sam negdje pročitala da ne bi baš smjela..šta vi mislite?
    Pozdrav!Žao mi je što ovo nisam ranije pročitala.Pored sebe imam bočicu aloa vera kapsula na kojoj piše:Trudnicama i dojiljama NIJE DOZVOLJENA upotreba.Ne znam zašto,ali mene su uvjerili.S obzirom da bebica pije mlijeko ja ne bih riskirala.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Gothenborg-Sweden
    Postovi
    559

    Početno

    meni je muz negdi procitao da svi produkti koji sadrzavaju aloe veru izazivaju alergije kod djece pa svaki put kad vidimo neku reklamu on reagira.
    pogledaj na google mozda pod alergije i aloe vera il tako nesto pa mozda i izade neko objasnjenje

  4. #4

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Aloja djeluje laksativno. Možda dječja crijeva jače reagiraju, ili se spoj koji tako djeluje izlučuje velikim dijelom u mlijeko pa se zato ne preporuča.

  5. #5
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    Vjerojatno je čaj bolje izbjegavati iz razloga koje spominje mamazika, ali ako se nanosi na kožu, aloe vera djeluje upravo smirujuće.
    Kad mi je Klara bila beba, imala je povremeno dermatitis za kojeg se kasnije ispostavilo da je bio zbog kravljeg mlijeka kojeg sam ja pila.
    aloe vera gel je bio jedno od rijetkih sredstava koje joj je smirivalo iziritiranu kožu :wink:.

  6. #6
    Zrina avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    554

    Početno

    Podižem ovaj topic da ne otvaram novi jer je donekle slična tema.
    Naime,mene zanima da li je preporučljivo piti gel aloje vere dok planiram trudnoću?
    Imam problema sa alergijama i sad sam prekinula sa terapijom tebletama jer mi je to savjetovao doktor ali sam ga zaboravila pitati kako stoji sa alojom. Čini mi se da mi pomaže kod simptoma alergije,a i moja rođakinja se kune u njega da podiže imunitet i da je gotovo lijek za sve.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    USA
    Postovi
    117

    Početno

    Pitala bih isto pitanje i zamolila bih ako neko moze da odgovori. Na jednoj stranici sam procitala da se aloe vera sok, gel ili bilo sto ne smije uzimati ako se planira trudnoca, u trudnoci ili ako se doji.
    Kako to stoji s vama? Ja sam bila pocela piti sok, ali kad sam ovo procitala prestala sam.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Ja sam pila sok Aloa vere 2 mjeseca prije trudnoće, prestala sam kad sam saznala da sam trudna.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •