Pokazuje rezultate 1 do 2 od 2

Tema: dijete drži glavicu na stranu zbig: paresis n. trochlearis /IV/o.dex

  1. #1

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    258

    Početno dijete drži glavicu na stranu zbig: paresis n. trochlearis /IV/o.dex

    Ana od rođenja drži glavicu na stranu. Dijagnosticiran joj je torticolis i prošla je terapiju u našoj bolnici. Vratni mišići su nakon toga u redu, ali glavu i dalje drži na stranu. Obavljamo pregled kod ortopeda koji predlaže pregled kod okulista. Okulist ne otkriva ništa u dobi od 18 mjeseci. U dobi od 2 godine krećemo u Varaždinske toplice. Držanje se popravlja, ali i dalje naginje glavu. Ima puni pokret vrata i može okrenuti glavu na sve strane.

    Jučer odlazimo na pregled u privatnu polikliniku za oftalmologiju i doktorica kaže slijedeće: dijete ima oštećen očni živac i zbog toga joj je slika dvostruka kada drži glavu ravno. Njoj ne treba fizikalna terapija, njoj trebaju naočale sa specijalnim lećama. Takvo oštećenje je toliko rijetko da je doktorica u svojem životu srela još samo dvoje takve djece.

    Da li ste imale takav slučaj? Ili znate nekoga?

    Najviše me pogodilo to što mi već dvije godine to jadno dijete navlačimo i ispravljamo, a njoj je svijet skroz drugačiji od našeg.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    1

    Početno

    Mojem sestogodisnjem sinu je postavljena ista diagnoza.mi smo se sest god. Vukli po fizijatrima da bi nas na kraju poslali kod oftamologa.morali smo i kod neurologa koji se slaze da je dete zdravo ali da cce morati operativno da resimo problem.jedino vi imate isto iskustvo zanima me kako ste sadadali naocare pomazu

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •