Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 98 od 98

Tema: Toplomjer

  1. #51
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa Vidi poruku
    Mojca, ako pitaš mene, svaki je bio dobar, samo bitno da nije onaj brzi koji mjeri u 5 sekundi.
    X

    Potražiš u dvije najbliže ljekarne (da ne bi bila prevelika razlika u cijeni). Mi smo nekakav kupili prije par godina (mislim u Metrou ali nisam sigurna), dugo je bio ok, ali tako ga rijetko trebamo da nemam pojma da li još valja.

  2. #52
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Evo,ja imam ovaj več neko vrijeme sad.. http://www.sencor.com.hr/digitalni-m...plomjer/sbt-50
    Mjerim u ustima i sve je ok...isprobano do 39 st. nedavno. Očita za 60 sek.

  3. #53
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Nisam ni znala da postoje digitalni koji mjere 60 sec.
    Imam Omronov digitalni, kupljen po preporuci, pa pogriješi za cijeli stupanj. Sad čitam specifikaciju, mjeri u 10 sec.
    Ajd kupiti cu jedan na 60 sec pa vidjeti kako nam odgovara.

  4. #54
    angel 1 avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    899

    Početno

    Mojca mi smo zbog febrilnih k. magistrirali na temu toplomjera.. I sad ih imamo doma 5 različitih. Prvo smo kupili za uho Sanitas- ( koji u Njem. koriste u bolnicama ), ali nam je taj stalno razlicito pokazivao ili ga mi nismo znali pravilno koristiti.. Pa je mm kupio vickov taj za celo- tek taj je bio nepouzdan, jer smo istovremeno mjerili i pod pazuhom i na kraju smo kupili Braun za uho ( nakon sto smo vidjeli da ga u Zaraznoj koriste i sestra nas uvjerila da je pouzdan) i fakat je ! On ustvari pokazuje temp.unutarnjh organa (pise u uputstvima) i u pocetku kad mjeris dok je temp u prastu on pokazuje vise ( tocno) nego pod pazuhom i onda se kroz pol sata-sat temp tijela i ta u uhu izjednace u stupanj ( tipa 39.2). Tad je ustvari temp prestala rasti i izjednacila se.. To je obicno kad ono glava gori, a ruke- noge hladne..
    Tako da moje preporuke su za Braun

  5. #55
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Super.
    Koja cifra, ako smijem pitati. I gdje ih ima?
    Opet.je zakurila, u nedjelju popila zadnji Klavocin, sad opet 38,2.
    Već vidim kakva će biti noć.

  6. #56
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    I pliz, koji točno model imaš?

  7. #57
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Super.
    Koja cifra, ako smijem pitati. I gdje ih ima?
    Opet.je zakurila, u nedjelju popila zadnji Klavocin, sad opet 38,2.
    Već vidim kakva će biti noć.
    možda joj klavocid nije lijek po mjeri, jedna od nuspojava je i iznenadna temperatura.

  8. #58
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ja isto imam taj Braun za uho, ali ja bih rekla da uvijek pokazuje pola stupnja više u uhu.
    U svakom slučaju, to se može utvrditi mjerenjima, ali toplomjer je svakako pouzdan i točan, jedino treba paziti kako ga se namjesti u ušni kanal.

  9. #59
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    Jel ima netko tko prodaje zivive toplomjer...ja bi kupila jedan

  10. #60
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    možda joj klavocid nije lijek po mjeri, jedna od nuspojava je i iznenadna temperatura.
    Pa nuspojava nakon 48 sati?!

  11. #61
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    Citiraj domy prvotno napisa Vidi poruku
    Jel ima netko tko prodaje zivive toplomjer...ja bi kupila jedan
    u hr nema više toga

  12. #62
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Pa nuspojava nakon 48 sati?!
    moji su znali imat iznenadne temperatureveć kad su sanirali kvar,ajoš uvijek bili na klavocidu,recimo takve stvari im se nisu dešavale kod augmentina ili sumameda.

  13. #63
    angel 1 avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    899

    Početno

    Model je IRT 4020 thermoscan, mm je kupio u ljekarni - ne znam sad tocno kojoj- nazvao je par njih..i oko 400kn ( opet ne znam tocno ). Znam da je trazio tocno taj model jer ih ima vise ( a to je taj kakav koriste u Zaraznoj).
    Po noci sad samo pipnemo s njim- ni ne probude se ak je niza temp, ak im raste prek 38 moji se sami bude i cendraju.. Tak da odmah znam koliko je sati ..

  14. #64
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,231

    Početno

    Citiraj angel 1 prvotno napisa Vidi poruku
    Model je IRT 4020 thermoscan, mm je kupio u ljekarni - ne znam sad tocno kojoj- nazvao je par njih..i oko 400kn ( opet ne znam tocno ). Znam da je trazio tocno taj model jer ih ima vise ( a to je taj kakav koriste u Zaraznoj).
    Po noci sad samo pipnemo s njim- ni ne probude se ak je niza temp, ak im raste prek 38 moji se sami bude i cendraju.. Tak da odmah znam koliko je sati ..
    Ja isto imam Braunov za uho, moram vidjet koji model i uvijek mjerim 3 puta za biti sigurna. ali isto ovako, ako se probudi po noći, znam da je bolesna.

  15. #65
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    Znam da nema ali nedavno mi se cini da sam vidjela da je netko negdje prodavao

  16. #66
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,231

    Početno

    Kaže thermoscan 6023
    važno je ispravno ga staviti u kanal, ona sad kad je veća bolje sebi mjeri temp nego kad joj ja mjerim. njoj uvijek ispradne ista temp, a meni uvijek bude bar jedna s odstupanjem

    http://personalcare.manualsonline.co.../6023.html?p=1

  17. #67
    angel 1 avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    899

    Početno

    Da treba izmjerit 2 puta ( ja nekad i tri) i pravilno stavit u uho i mjerit u istom uhu, i ne u onom uhu na kojem je dijete lezalo...
    U principu i naš kad je normalna tjel.temp.-meni je npr.36.6 pod pazuhom u uhu pokaze 37 ili 37.1 ali kod povisene i visoke temp ovaj u uhu pokaze tocnu temp tj nakon pol sata-sat se izjednaci ta tjel tem ( pod pazuhom) s onom u uhu. Mi testirali na sebi i dvoje djece I to za noć mi je neprocjenjiv, a i ovak po danu kad su mi sumnjivi.. Jer ovaj klasicni ( sad alkoholni) treba drzati bar 7-9 min -tak nam rekose u Zaraznoj, da bi bila tocno izmjerena temp.

  18. #68

    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Primorje <3
    Postovi
    1,258

    Početno

    Meni moji donjeli iz Bosne 4 živina toplomjera (po 12kn ) ,imam i dva digitalna kojima ništa ne vjerujem jer svaki svoje pokazuje,a kada mi djeca imaju preko 39 bitna mi je preciznost.

  19. #69
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    http://www.megapopust.hr/63-popusta-...canja-pouzecem
    Naletjela pa se sjetila ove teme
    Isprike moder. ako nisam smjela to zaljepiti

  20. #70

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    evo friška iskustva ... sve tri smo se izredale s gripom, negdje na samom početku priče su krepale baterije mog digitalnog za uho (naravno!) a kako su nestandardne veličine nema ih za kupiti u svakom dućanu, pa je bilo jednostavnije kupiti novi toplomjer nego naći baterije za postojeći

    Dakle, kupila sam obični sa galijem i obični digitalni Samsung,
    isprobavala sam 2 tjedna na raznim visinama temperature ...
    Toplomjer s galijem je pokazivao temperaturu u skladu s očekivanjem odnosno osjećajem, dakle dobro radi i mogla sam ga normalno otresti (nisam stavljala pod vodu niti posebno trenirala trzaj )
    Digitalni mi ni jednom nije pokazao točnu temperaturu. Ako je galijski pokazao npr. 38,2 digitalni bi pištao na 37,2 što u uputstvima kaže da je znak za upozorenje za visoku temperaturu, nastavio bi očitavati daljnji rast temperature (ali bitno sporije) da bi se na nekih 37,6 jednosatvno zgasio (isključio)! I kad ga ponovno upališ on pokazuje zadnje očitanje 37,6. I to je to! Ni jednom nije došao do temperature koju je pokazao galijski toplomjer.
    Srećom koštao je nekih 50-tak kn.
    Ako se netko želi dalje igrati s tim toplomjerom i proučavati ga, rado ga prepustim kao laboratorijskog štakora ali nikako ne i za stvarnu upotrebu ...

  21. #71
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    Citiraj zasad skulirana prvotno napisa Vidi poruku
    jesus,sad cu paziti na svoj zivin ko na oci u glavi...no,dobro srecom ni granica sa BIH nije daleko...hmmm,vidim priliku za dilanje zivinih toplomjera....

    kupila sam neki skupi fancy digitalni,kao kako cu maloj po noci mjerit sa zivinim...provala ga koristit 2-3x i kad je svaki put pokazao drugaciju temp spremila ga u ladicu i vise nikad nisam izvadila....sad sam se sjetila da ni bateriju iz njega nisam izvadila,jos je bice i iscurila....

    urekla sam se... sinoć sam 1vi put u životu slomila toplomjer.... dobro sam pomela ali jutros sam na parketu skužila još pokoju malu kuglicu...MM prestravljen,uvjeren da je to ful otrovno,jel' da da nije? dala sam mu da ga odnese u apoteku,baš me zanima da li su prihvatili...

    idem uskoro u Split pa ću stat u Neum kupiti toplomjer,treba li kome? samo,kako poslat a da se ne slomi?

  22. #72
    anabeg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,172

    Početno

    Skulirana, ima toga jos sigurno...te male kuglice se rasprse na stotine komade..ja ti ruku oblijepim selotejpom pa protapkam po cijeloj prostoriji.

    Poslano sa mog LG-D802 koristeći Tapatalk

  23. #73

    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Postovi
    1

    Početno

    Citiraj ki ki prvotno napisa Vidi poruku
    ja si narucila da mi donesu iz Bosne 4 komada zivinh toplomjera jer sam ostala samo na jednom
    imam doma 2 digitalna i ni jedan mi ne mjeri tocno
    Gdje su ga kupili u Bosni? I meni treba, jucer razbijen živin

  24. #74
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Kupite alkoholni toplomjer, nedavno se bilo ovdje pisalo da ga se teško strese, ali to je samo u slučaju ako ga držite cijelom šakom. Kad ga uhvatite s palcem i kažiprstom za sam rub, strese se odmah.

  25. #75
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Kad smo mi doma prije 5-6 g. slomili živin toplomjer, usisali smo stan i onda pročitali da će nas ispuh usisavača trovati zauvijek. Kupili novi usisavač sutradan .

  26. #76
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Kupite alkoholni toplomjer, nedavno se bilo ovdje pisalo da ga se teško strese, ali to je samo u slučaju ako ga držite cijelom šakom. Kad ga uhvatite s palcem i kažiprstom za sam rub, strese se odmah.
    Nedavno sam i ja razbila naš zadnji živin, pa smo kupili taj alkoholni. I s njim u kutiji smo dobili nekakvu plastičnu spravicu koju sam htjela baciti, jer sam mislila da je dio ambalaže. Ali onda smo skužili da se u to stavi toplomjer, tresne se jednom, dvaput i tako se strese do nule, za tren. Mada oće to i rukom, samo malo shebeš zglobove dok ga uspiješ spustiti

  27. #77

    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Primorje <3
    Postovi
    1,258

    Početno

    Citiraj hava prvotno napisa Vidi poruku
    Gdje su ga kupili u Bosni? I meni treba, jucer razbijen živin
    U ljekarni

  28. #78
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Mi isto nedavno dobili pošiljku živinih iz BiH
    Dosadilo mi računati aritmetičku sredinu pri mjerenju s digitalnima, a ušni (još) nismo kupili.

  29. #79

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,366

    Početno

    ajme
    ja tek danas skužila da se ne može kupiti više toplomjer starinski od žive...

    jedina mi je utjeha to kaj nam nije trebal..

    definitivno ću naručit iz BiH

  30. #80
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    Kaj nije da toga nema kod nas već, 2 godine

  31. #81
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,183

    Početno

    "Još jedno zanimljivo svojstvo žive njeno je isparavanje. Živa isparava vrlo sporo. Pronašao sam vrijednost za sobnu temperaturu koja iznosi 56 mikrograma na sat, s površine od jednog kvadratnog centimetra. Kap iz termometra raspršena padom izuzetno povećava isparavanje, jer se raspršenjem povećava dodirna površina zraka i žive. To nisu zanemarive vrijednosti. Daleko od toga. To je i više nego dosta za učinkovito kronično trovanje, posebno male djece.

    Koliko je živa zapravo otrovna?
    Živa rasuta po podu sobe prosječne površine dovoljno učinkovito održava koncentraciju njenih para na razinama koje su sasvim dovoljne za toksičnu akumulaciju kod ljudi koji u stanu često borave. Pare se razvlače stanom bez problema.
    Živa koja uđe u organizam lako ulazi u mozak, gdje unosi razdor u razne njegove mehanizme koji su odgovorni za motoričke sposobnosti, pamćenje, a na kraju i našu osobnost, tj. ono što jesmo.
    Odraslim ljudima mozak je već formiran, a i ne preostaje im cijeli životni vijek, pa je šteta manja. Djeci se, naprotiv, mozak razvija i tek su na početku životnog vijeka, stoga rasute kapljice u prostorijama u kojima djeca odrastaju predstavljaju veliku opasnost. Djeca odrasla u kontaminiranim prostorijama pokazuju znakove mentalnog oštećenja. Dokumentirano i dokazano."

    http://blog.dnevnik.hr/endimion17/20...kucanstvu.html
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 13.07.2016. at 23:11

  32. #82

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,366

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Kaj nije da toga nema kod nas već, 2 godine
    da, al kak mi rijetko treba, nisam opće gledala...

  33. #83
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    Pitala sam zato jer sam imala uvijek 2komada pred dva godine mi je pala i ostala na jednom, a ovi novi mi mjere sasvim različito od zivinog

  34. #84

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,366

    Početno

    Ja imam vezu za bih
    i mogu nabavit bez brige..
    trebas?

  35. #85
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    Kako ne daj 2komada

  36. #86

    Datum pristupanja
    Nov 2016
    Postovi
    1

    Početno Toplomier

    Citiraj gita75 prvotno napisa Vidi poruku
    Nema živinih u prodaji, a alkoholne nemojte kupovati jer se ni jedan ne da stresti.
    Ja sam nedavno kupila digitalni u ljekarni, koštao je 85 kn. Inače imaju i jeftinijih, ali nije bilo, a meni je trebalo hitno.
    Teta u ljekarni mi je objasnila da mjerenje temperature dig. toplomjerom ne završava kad se čuje biiip, nego se temp. mjeri 3-5 minuta (pod pazuhom) i da su onda rezultati točni.
    Ja isprobala, funkcionira.
    Sve to piše i u uputama, ali ko još čita upute.
    Hvala Gitta 75 na informacijama

  37. #87

    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav svima,
    toplomjer koji se koriste umjesto živinih su oni s galijem. Galij ima talište na 30 °C što znači da se galij skrutne kada se toplomjer ohladi pa ga je nemoguće stresti na nižu temperaturu. Preporučujem da se toplomjer malo zagrije pod pazuhom (2-3 min) da se galij rastali i onda se strese bez problema (kao živin).

  38. #88
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    Znači kupila sam ih par u Hercegovini i naravno zadnji je vasovao jučer. Vidim da se živini preprodaju na Njuškalu a neki tvrde da ih se u BiH više ne može kupiti. Sveki mi je u ZG već par mjeseci tako da niti mi može provjeriti niti kupiti dolje.
    Danas idem po alkoholni.
    Vidjela sam na netu da imaju neki toplomjeri flasteri kaj se zalijepi ispod pazuha i tako to djetetu ostaje zaljepljeno sve dok je bolestan. Ako želite vidjeti temp.samo mu podignete ruku.
    Isto tako ima ovih infracrvenih koji mjere bez dodira ili na čelu ili sljepočnicama.
    Isto tako vidjela sam jedan kaj se ušteka u mobitel.

    Ima li tko iskustva sa tim toplomjerima jer digitalne nema šanse da kupim niti one za uho jer su totalno nepouzdani.

    Hvala
    Posljednje uređivanje od ivana zg : 26.01.2018. at 14:51

  39. #89
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    Ja koristim omronov digitalni za pod ruku i točan je.
    Bitno je da se drži barem 2 min i pokazuje rezultate kao i živin.

  40. #90
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    A živinih nema više ni u Bosni ni Srbiji.

  41. #91
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Meni je onaj za uho totalno pouzdan.
    Više puta sam ga uspoređivala sa živinim, uvijek točno pokaže.

  42. #92
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj ki ki prvotno napisa Vidi poruku
    Ja koristim omronov digitalni za pod ruku i točan je.
    Bitno je da se drži barem 2 min i pokazuje rezultate kao i živin.
    Imam dva modela od Omrona... ni jedan ne radi kako spada.

  43. #93
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    Ni meni pokaže točno ako ga vadimo odmah na onaj zvuk.
    Samo kad ga držim 2 min pokaže točno kao i živin.

  44. #94
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Probala sam i to.
    Nije mi pouzdan kao ovaj za uho.

  45. #95
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Ja imam digitalni iz DM-a i pokazuje isto ko i živin i alkoholni. Nisam primijetila nikakvu razliku.

  46. #96
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    U Sabolu imaju ove digitalne za ispod ruke. Ne vjerujem da bi ih imali da su baš nepouzdani. Ali se mora dovoljno dugo držati. Isto kao živin.

  47. #97
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Imam živin i digitalni za uho. Kad mjerim sebi, ne vidim bitne razlike između živinog i digitalnog za uho - vrijednosti su poprilično točne. Imam i onaj neki novi... ali ne da mi ga se trest i koristiti, pa uglavnom mjerim na ovaj za uho.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 26.01.2018. at 15:45

  48. #98

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    Braun za uho, pouzdan i točan ako se pridržava pravila.

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •