Pokazuje rezultate 1 do 23 od 23

Tema: Indukcija kupljena, a sad koje suđe?

  1. #1
    rayna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    U svom :)
    Postovi
    1,103

    Početno Indukcija kupljena, a sad koje suđe?

    Ipak smo, unatoc relativno novom suđu, kupili indukciju. Imate preporuku koje suđe uzeti, da je kvalitetno, lijepo, naravno sto povoljnije? E da, tavu za palacinke također trebam pa moze ideja i za nju

  2. #2
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj rayna prvotno napisa Vidi poruku
    Ipak smo, unatoc relativno novom suđu, kupili indukciju. Imate preporuku koje suđe uzeti, da je kvalitetno, lijepo, naravno sto povoljnije? E da, tavu za palacinke također trebam pa moze ideja i za nju
    Meni se pokazalo dobro pogotovo tava za palačinke K-home. Nije skupo, samo pazi imaju liniju koja je za indukciju i ono koje nije.
    Ima i tefalova za palčinke ali ta je par stotina kuna.

  3. #3
    rayna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    U svom :)
    Postovi
    1,103

    Početno

    Hvala ti Cathy, ima još netko neku preporuku? Ja bi rado uzela emajlirano posuđe, ovako nešto http://www.promometal.hr/emajl_kategorije.html umjesto inoxa.

  4. #4
    ribice avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    928

    Početno

    http://www.silit.com/en/cooking-expert/silargan/ ja imam ovo samo starija linija, to je savršenstvo, teške su za poluditi ali puno, puno bolje od svega kaj sam do sada imala.
    Ne lijepi se hrana za dno, dugo drži toplinu, zdravije kuhanje, odlično se održava- žičice i cifove ne koristim više.
    Imam doma i Zepter i neke emajlirane lonce ali ovo je vrh.
    Skupi su grozno ali ako si možeš priuštiti savršeni su.

  5. #5
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj rayna prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala ti Cathy, ima još netko neku preporuku? Ja bi rado uzela emajlirano posuđe, ovako nešto http://www.promometal.hr/emajl_kategorije.html umjesto inoxa.
    Emajlirano je super.
    A ovo kaj sam ti ja napisala K-home nije inox nego gus. I teški su.
    Meni je trebalo za more tako da nisam uzimala skuplje varijante. Da koristim cijelu godinu onda bi bila druga priča. Ali i ne mora, jer skuplje ne znači i bolje.
    Npr, WMF lonac od Apri.

  6. #6
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    kakava su mišljenja o Pyrex https://www.kaufland.hr/Home/02_Asor...yrex/index.jsp , ili onih lonaca 3 komada kaj su u kaumflandu za 160 kn?

  7. #7
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

  8. #8
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    e da, niš se ne lijepi, perem u suđerici. do sad nikad nisam morala ribati niti ručno prati nitijedan komad tog posuđa

  9. #9
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    kakava su mišljenja o Pyrex https://www.kaufland.hr/Home/02_Asor...yrex/index.jsp , ili onih lonaca 3 komada kaj su u kaumflandu za 160 kn?
    To nije za indukciju.

  10. #10
    lulu-mama avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Belgija
    Postovi
    1,505

    Početno

    Kupila indukciju. Pola suđa dala mami, jer ne rade na indukciju.
    No, moka lončić za kavu isto ne radi. A nema za kupiti nikakav koji radi. Svi su aluminijski.

    Ja sam se domislila tražiti kovača da mi oblikuje od željeza kolut koji bi stavila na ring indukcije. On bi se zagrijavao i prenosio toplinu na posudu koja je na njemu (lončić).

    Bi li to funkcioniralo? Jel netko probao?

  11. #11
    rayna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    U svom :)
    Postovi
    1,103

    Početno

    Ja sam cula da takvo nesto ima za kupiti, nekakvi ringovi koji se stave ispod lonca i rade na indukciju. Ne znam sto je moka loncic, ali malih dzezvi za kavu imas u konzumu, emajliranih

  12. #12
    lulu-mama avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Belgija
    Postovi
    1,505

    Početno

    Moka ti je onaj talijanski lončić. Poseban, baš za talijansku kavu.
    I gledala sam svugdje da li ima neki za indukciju. Nema.

    E ti ringovi. Znači, funkcionira? Neće oštetiti ploču ili nešto drugo?

  13. #13
    rayna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    U svom :)
    Postovi
    1,103

    Početno

    Ne znam, vjerojatno radi, ali sigurno treba duze da voda zakuha i sl.tak da bih ja radije uzela novo sudje nego to. Evo gledam na ikei ovo kaj je lutonjica linkala kod nas ce biti 300 kn.

  14. #14
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ja sam s plocom dobila i tri gorenje inox rajngle za kuhanje sa staklenim poklopcima i ok su mi.
    inace, primjetila sam da na nekim posudama ono sacasto dno koje imaju ispusta neku groznu crnu boju. Koja srecom ide s kuhinjskih krpa ali uzasno neervira kad nakon sudjerice slucajno obrisem rukom dno i ostane mi crni trag
    imam dvije tri takve i nije do cijene, neka rajnglica iz Pevca s takvim dnom mi to ne ispusta a skupa berghoff rajngla da.
    tako da savjetujem prvo probati jedan komad iz neke serije, pa tek onda kupiti set ako ne pati od tog problema.

  15. #15
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Mi smo isto nedavno uzeli indukcijsku plocu. Od prije sam imala komplet gorenje posuda koje idu na indukciju i k home tavu za palacinke i radi savrseno. Brinuli smo oko dzezve za kavu a ispalo je da stara emajlirana dzezva radi bez problema. Jos smo kupili od delimana tri tave cerafit i sad cekam ikeu za onaj lonac od 5 litara i to je to.
    Preporodila sam se od kad imamo indukciju, meni je to savrsenstvo.
    Posljednje uređivanje od mitovski : 07.08.2014. at 06:47

  16. #16
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    ...
    Preporodila sam se od kad imamo indukciju, meni je to savrsenstvo.
    jelda. Ja na moru kuham na plinu, prvih par dana nikako docekati da zavrije voda, sad sam se vec pomalo privikla na cekanje

  17. #17
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    AMC-ovo posuđe je savršeno i za indukciju i za ostale načine, samo je dosta skupo.

  18. #18
    Pandora Aura Monroe avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    992

    Početno

    Jedan set kvalitetnijeg posuđa od ranije, nekoliko starih emajliranih lonaca i par tava. I to je to. U četiri godine koliko imamo indukciju ništa ekstra nisam kupovala. Džezve i sl. ne koristim, nego kuhalo za vodu.

    Ako u trgovini niste sigurni za neko posuđe hoće li raditi na indukcijskoj ploči (ne piše uvijek) - to se lako provjeri pomoću magneta.

  19. #19
    Pandora Aura Monroe avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    992

    Početno

    Jedan set kvalitetnijeg posuđa od ranije, nekoliko starih emajliranih lonaca i par tava. I to je to. U četiri godine koliko imamo indukciju ništa ekstra nisam kupovala. Džezve i sl. ne koristim, nego kuhalo za vodu.

    Ako niste sigurni za neko posuđe hoće li raditi na indukcijskoj ploči (ne piše uvijek) - to se lako provjeri pomoću magneta.

  20. #20
    lulu-mama avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Belgija
    Postovi
    1,505

    Početno

    Ma lako za posuđe.
    Ali gdje da nađem ovo http://www.google.hr/imgres?imgurl=h...start=0&ndsp=5

    Da ide na indukciju?

    Ako tko vidi, čuje, javite mi

  21. #21
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

  22. #22
    lulu-mama avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Belgija
    Postovi
    1,505

    Početno


    Naručeno.

  23. #23

    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Postovi
    201

    Početno

    Moze li mi netko reci, radi li ikeino kuhalo za espresso na indukciji? Jer magnet drzi, ali na njihovim stranicama pise da je za plin i staklokeramiku. I je li provjera magnetom siguran znak da ce neki lonac raditi na indukciji?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •