Pokazuje rezultate 1 do 40 od 40

Tema: dohrana bebe od 6 mjeseci

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    61

    Početno dohrana bebe od 6 mjeseci

    POZDRAV,mi smo na ad mlijeku I otkad smo usli u 6 mjesec zivota pocela sam joj davit dohranu rucak neku kasicu od povrca jutro jede vocnu kasicu a medjuobroke mlijeko koje mi pije sve manje I manje pokusavam joj ubacity tri obroka mlijeka ne moze popiti niti 150 ml
    imamo obrok u 5 po noci mlijeko 170ml,zatim oko 8ipo mlijeko s rizinim pahuljicama koje ne moze do kraja popiti ostavi nekad I 100 a napravim 170 ml,zatim kasicu vocnu oko 11,u 12i 30 do 13 mlijeko koje cijelo popije popodne rucak oko 3 ipo pojede cijelu kolicinu koju napravim I kasnije mlijeko oko 6 ne popije do kraja I navecer joj dam oko 8 mlijeko isto ne popije do kraja....otkad sam uvela dohranu mlijeko mi tesko pije cak sam mislila promijenit proizvodjaca jer smo presli na br 2,pa sam mislila da joj ne odgovara

  2. #2
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    A koliko je beba sad stara?
    Jesi sa uvođenjem dohrane odmah uvela za doručak i ručak kašicu?

    Ukoliko jede dosta kašice normalno da time napuni želučić pa ne treba toliko mlijeka.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    61

    Početno

    ima sad 6 mjeseci ,strah me da joj mozda ne pofali mlijeka radi kalcija itd...inace pojede onu veliku kasicu cijelu a za rucak isto tako pola male zdjelice povrca

  4. #4
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Ja mislim da ti je to previse krute hrane za tako malu bebu
    2 kruta obroka i jos rizine pahuljice u jednoj bocici? Puno previse za bebu od 6 mjeseci, i to ne punih, ako s ne varam
    Ostavi jedan kruti obrok dnevno i sve ostalo mlijko, bez rizinih pahuljica
    Mislim da ti ne jede mlijeko, jer joj je previse hrane
    A mlijeko (majcino ili ad) treba biti glavna hrana u prvoj godini zivota

  5. #5
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    koliko sam ja prebrojala tvoja beba od šest mjeseci ima tri obroka krute hrane...mlijeko sa rižinim pahuljicama je meni obrok...to joj je jako puno zato i ne može piti mlijeko...šestomjesečnoj bebi je dovoljan jedan obrok krute hrane, a ostalo mlijeko...drugi obrok se uvodi sa 8 mjeseci,a treći sa deset...

  6. #6
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    ginger , istovremeno...

  7. #7
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    micica moj mali ima 8 i pol mjeseca pa još ne jede toliko krute hrane, kao što su cure rekle previše ti je to za početak

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    61

    Početno

    da shvatila sam no kako mi je pedijatar rekao da bi mogla malo bit I punija za svoju dob ja sam pocela sa malo jacom dohranom ali neznam sto bih izbacila ok rizine pahuljice u mlijeku ali voce sa zitaricama I rucak mislim da ne bi....

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    61

    Početno

    I zaboravila sam reci u skladu s onim sto moze jesti za dob od 6 mjeseci po tablici dohrane ...tako da je rucak juhica sa rizinim pahuljicama,tikvice sa purom,pire od mrkve ali svemu je podloga juha....I to mi voli pojesti

  10. #10
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Mlijeko ima više kalorija od povrtnih i voćnih kašica, pa ako je cilj da bude punija oslobodi joj želudac da može papati mlijeko.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    61

    Početno

    hvala na savjetima puno puno...nije mi prvi bebac ali kako mi starija malena slabo jede onda sam izludjena s tom hranom ...

  12. #12

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    61

    Početno

    prije sam joj mlijeko davala svakog 3 sata ,vjerojatno sad moram pomakniti taj razmak od obroka do obroka zanima me ako netko ima isto bebaca od 6 mjeseci kakav ima ritam hranjenja dnevni....pa da malo usporedim znam da to sve ovisi od bebe do bebe neko vise trazi neko manje ali ...

  13. #13
    Carmina406 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    1,707

    Početno

    Definitivno je puno 2 obroka sa 6mj. Moj ti je savjet 1obrok. Nekad voće,nekad povrće. U sve to možeš dodavati i mlijeko. Npr jabuka#mlijeko izmiksati. U 1jabuku (ili krušku) možeš ubaciti i 50ak ml mlijeka. Također palenta. Skuhaš na vodi da je malo gušće i dodaš opet mlijeko. Možeš kombinirati npr.kruška,palenta i mlijeko. To bi bio malo podebljan obrok(malo više kalorijica)

    Ali sve u svemu 1obrok za sada ti je dovoljno.

    E da,pokušaj nuditi češće jesti,možda na kraju dana tako puno puta po malo pojede i više nego sada. Ima nas još koji smo imali slične "problemčiće"

  14. #14
    Carmina406 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    1,707

    Početno

    Ovo mlijeko s pahuljicama ako već misliš davati,daj kao zadnji obrok jer vidim da ti ne jede od 20-5,a ujutro ti to zasiti želudac. Zanima me koliko je to "malo" punija?? Kako je napredovala od početka?

  15. #15

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    61

    Početno

    rodila se sa 3600,sad ima 6300

  16. #16
    Carmina406 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    1,707

    Početno

    Pa meni se to čini ok. Neznam kako idu tablice i krivulje za bebe na Ad-u,ali nisu sve bebe iste. Moj problem je bio sličan,ali iskreno po uvođenju dohrane uopće nije bolje i više dobivao na težini,čak manje. S obzirom da im je do godine dana najvažnije mlijeko trudila sam se u svaki dodatni obrok dodati bar malo mlijeka. To je za mene bila vodilja. Plus...bilo mi je psihički lakše kad bi u krušku dodala riže i mlijeka jer sam imala osjećaj da će bit više kalorijica u obroku da se bebicu prime. Rekla je meni dobro jadna mama "Sve mame se na kavi natječu koja će bit mršavija,a čije će djete bit najbucmastije" sretno

  17. #17
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    micica moja je bila dio na mom mlijeku, dio na adaptiranom, i uvijek je dobijala oko 500 - 700 gr mjesečno...ne vidim potrebu davati tako maloj bebici puno krute hrane, jer je tek počela sa dohranom...njen probavni sistem treba da se navikne na preradu druge hrane...
    ne slažem se s carminom da joj s jabukom i inim trebaš miješati mlijeko...mlijeko neka pije iz bočice, a ostalo neka proba zasebno kako bi se navikla na izvorne okuse namirnica...ja sam mojoj tek nakon godine uvela km ali u kuhanju, npr.pšenični ili kukuruzni griz na mlijeku...do tada je sve jela na vodi, i super je prihvatila dohranu...
    ne bih ni te rižine pahuljice davala pred spavanje, mala je za večeru...a i same rižine pahuljice nemaju toliko kalorija koliko samo mlijeko...mlijeko joj je dovoljno...

  18. #18
    Carmina406 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    1,707

    Početno

    Potpuno se slažem s tobom j-la,bolje da se navikava na izvorne okuse....ali,moj primjer...moj dečko nije htio primirisati izvornom okusu nikakvog povrća,palente..o mesu neću ni govoriti. Krenula sam s Rodinom tablicom. Voće je prihvatio odlično,ovo drugo ni u snovima. Onda sam odustala od toga i počela kombiinirati kako sam god mogla u okviru tablica. I miksanje,u početku nisam ni prilazila mikseru,ali moj dečko kad je sve osim ručka u pitanju je pljuvao i najmanje komadiće sve u šesnaest. Pa sam miksala,glavno da jede. Sada sa 9,5 mj čak i prihvaća da nije skroz izmiksano. Ali,to je moj slučaj KM ne dajem,osim u obliku 1bočice adaptiranog sa "rižinim pahuljicama" dnevno. Dojimo. Ipak bočica ad-a sa pahuljicama ima malo više kalorija od same bočice Ad-a U principu i ako ćemo skroz po "školski" ti si u pravu skroz....ali

    By the way..moj će bebe uskoru u jaslice (10h program) i bit će mi lakše da je što bliže 9kg da ima zalihu za borbu sa virusima i bakterijama. 9kg sa god sumnjam da ćemo preći.

  19. #19
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Moja rodica ima isto malog star je kao i moj i čim je počela sa dohranom s njegovih 5 mj. ubrzo je prešla na 3 obroka dnevno i tad je mali ustvari počeo gubiti na kilaži, ne znam dal bi se isto dogodilo i da se držala školski ovih tablica sa Rode, uglavnom do tad je uvijek bio teži od mog, a onda se desio obrat. Moj mali se hrani baš po tim tablicama i super dobiva na težini od samog početka nema nekih većih skokova, eto sa 6 mj. je imao 8 300 i bio je 73 cm dug, sad sa 8 ima oko 9200 nismo bili još na sistematskom pa ne znam točno dužinu i grame ali stvarno je dug i dosta težak a nisam ga pretrpavala hranom (dojili smo na zahtjev i sa 6 mj. 1 obrok a sad smo na 2 dnevno, ostalo samo moje mlijeko).

  20. #20
    Carmina406 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    1,707

    Početno

    Ja sam se držala poprilično školski Rodine tablice pa je isto manje napredovao nego prije samo na mlijeku. A čak u jednoj fazi cijelih 100g u 20 dana,al on je zdrav,aktivan,od 8,5mj na nogicama. Krv uredna i,to je to. On jednostavno nije dijete koje spada u neke okvire,zdrav je i to je najvaznije. A poretačici teme da vrati još jedan obrok mlijeka i fa se ne opterećuje ako djete prati svoje krivulje,nisu svi isti. Mojih dvoje su nebo i zemlja. Puse i pozdravi

  21. #21

    Datum pristupanja
    Dec 2014
    Postovi
    2

    Početno

    imam pitanje- mozda nevezano za temu, bebacica 6 i po mjeseci prije 2 tjedna poceli s dohranom. nabavila sam organske jabuke, tikve, palentu i griz i sad jedan obrok dnevno-sve ostalo dojenje- isprobavamo kombinacije i za sad super ide ono sto me zanima s obzirom da su poceli zubici a znam da hladno pomaze da li u redu davati joj komacice smrznute jabuke da cucla- nabavili smo mrezicu za grickalice...

  22. #22
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Moze smrznuta, hladna, kakva god. Bitno je samo da se ne odlomi komadic koji dijete ne moze 'zvakati' desnima ili zubima, ili ako ne zna kako se hrana zvace.

  23. #23

    Datum pristupanja
    Dec 2014
    Postovi
    2

    Početno

    super hvala, evo probali smo s tom mrezicom i odlucno funkcuionira, ne prolaze komadici vec samo sok a namjesta hladno po desnima kako joj odgovara

  24. #24

    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Postovi
    33

    Početno

    Počeli smo dohranu prije 2 tjedna. Zasad super prihvaća. Prvih dana sam davala malu količinu, pa postupno povećavala, tako da zadnjih par dana pojede sve koliko napravim. To je oko 100 ml, imam onu najmanju staklenku od kupovnih kašica, 125 ml, pa mi je to mjera.
    Zanima me koliko uopće beba te dobi (skoro 6 i pol mjeseci) treba pojesti kašice? Odnosno treba li ograničavati ili davati koliko beba hoće?

    Iskreno meni se čini da bi za bebu te dobi, 6,7 mjeseci bila dovoljna količina te najmanje staklenke, znači nekih 100, eventualno 125 ml. A na više mjesta pročitam kako bebe te dobi pojedu i preko 250 ml, to mi se čini puno za tako mali želudac... Zna li beba uopće stati ili će jesti koliko ima jer joj je fino?

    S jedne strane ne bih htjela da jede koliko mu ne treba (znam da je sve to lagana hrana, ali ipak, uči želudac na prevelike količine?) jer i sama imam taj problem da žderem dok mi ne pozli. A s druge strane je li u redu ograničavati tako mali organizam u intenzivnom razvoju, možda mu treba više...? Inače je bio dosad isključivo dojen, puno puta po malo doji.

    Dakle sažeto, da li bebi te dobi dati tu jednu ''mjericu'' od 125 ml, ili hraniti bebu koliko hoće, dok ne prestane zijevati kao vrapčić

  25. #25

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Već je bilo rasprava o tome, i imali smo različita mišljenja.
    Moje je mišljenje da bebi treba dati jesti koliko želi, ali pobrinuti se da jede zdravo, znači hranu bez šećera, soli i, po mogućnosti svježe - bez kupovnih kašica.
    Svojoj djeci sam obično pravila obroka koliko stane u pola dubokog tanjura. Nekada bi pojeli sve, a nekada samo par žličica. Nisam paničarila ni za jedno, ni za drugo. Obično bih nakon obroka ponudila mlijeko. Ako su još bili gladni, pili bi, ako nisu, odbili bi i to je to.

  26. #26
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    mene izludi ovo: koraba -ne jedemo niti si sadi kod nas, tikvice - nije sezona , na jabuku alergična, mrkvu neće...
    Što da joj dajem samo krušku mjesec dana?

  27. #27
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    A mozes i neku zitaricu

  28. #28
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    A tikva, cikla, avokado (ne sadi se kod nas ali tropsko voće je najmanje tretirano, a avokado fin i zdrav), banane, batat?

  29. #29
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    a palenta, riža..

    i di ima kupit ta vrećica za grickanje jabuke?

  30. #30

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj MGrubi prvotno napisa Vidi poruku
    mene izludi ovo: koraba -ne jedemo niti si sadi kod nas, tikvice - nije sezona , na jabuku alergična, mrkvu neće...
    Što da joj dajem samo krušku mjesec dana?
    Koliko je beba stara ? Možeš joj dati rižu, palentu, proso, tikvu (ne tikvice, nego baš tikvu), krušku... To je i više nego dovoljan izbor namirnica za taj prvi mjesec dohrane. U 7.mj. već možeš nastaviti sa bananama, suhim šljivama bez sumpora, itd.

  31. #31
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    6 mj, dojena
    riža i palenta su samo kalorije, a mala je buca

    proso probala skuhati i nikako , uvijek je al dente jel to triba potopiti kao grah?

  32. #32
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Ja proso znam prije namočiti, onda se raskuha brže

  33. #33
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Jesi proso kuhala i onda jos ostavila 5 minuta da omeksa?

  34. #34

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    [QUOTE=MGrubi;2719374]6 mj, dojena
    riža i palenta su samo kalorije, a mala je buca[QUOTE]

    Pa nije buca od fast fooda i slatkiša. Neka me netko ispravi ako griješim, ali nije bed ako je beba od 6 mj bucmasta od majčinog mlijeka ? Moji su uvijek u toj dobi bili bucmasti.

  35. #35
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    probati ću potopiti proso i ostaviti ga poklopljenog još neko vrijeme

    buca je od mog mlijeka

  36. #36
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Kako se manifestirala ta alergija na jabuku?

  37. #37
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Kao i na bilo sto drugo - osip (urtikarija), nekakvo crvenilo, povracanje, cureci nos, kasljanje, kasljucanje, proljev, zatvor, anafilakticki sok. Sve ovo moze biti u kombinacijama, jedno, jedno po jedno, plus sto sigurno ima jos simptoma koji mi ne padaju na pamet.

  38. #38
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    crvenilo po obrazima sa suhom kožom

    možda nije problem jabuke kao voće, možda je više problem jabuke iz dućana dovezene tko zna odakle i špricane tko zna sa čime
    pokušati ću dogodine sa domaćim nešpricanim jabukama
    Posljednje uređivanje od MGrubi : 08.01.2015. at 11:46

  39. #39
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    I sto u tom slucaju radis? Ides doktoru ili samo izbacis tu namirnicu?

  40. #40
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    izbacila namirnicu i napomenula pedijatrici

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •