Pokazuje rezultate 1 do 5 od 5

Tema: kako pušenje može utjecati na bebu

  1. #1

    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    split
    Postovi
    26

    Početno kako pušenje može utjecati na bebu

    želim što stručniji odgovor : kako pušenje može utjecati na dojenu bebu

  2. #2
    ivarica

    Početno

    u mlijeko se izlucuje vecina od 2000 poznatih stetnih spojeva iz cigarete. No uzima se da je veca dobrobit za dijete majke pusacice da ono doji nego da ne doji. Pritom bi majka koja ne moze prestati pusiti trebala smanjiti unos cigareta sto je vise moguce i NIKAKO NE BI SMJELA PUSITI U BLIZINI DJETETA. Vrijeme poluraspada nikotina je 94 minute, znaci barem toliko bi trebalo proci od pusenja pa do podoja.

    Utjecaj nikotina na mlijeko:
    Nukotin smanjuje proizvodnju mlijeka zbog utjecaja i na prolaktin i na oksitocin i pusenje je direktno povezano sa ranim prestankom dojenja vecine pusacica.

    Utjecaj nikotina na dijete:
    Bebe su cesto nemirne na dojci, a dogadja se i da odbacuju dojku ako majka smrdi po cigareti. Doza od 5 cigareta dnevno povezana je sa povecanim postotkom (40%) dojenackih kolika, i nervozom kod beba. Bebe koje puse imaju manju porodjajnu tezinu za 200g a i kasniji slabiji napredak na tezini. Takodjer beba koja pusi ima vecu sansu oboljenja od mnogih kronicnih bolesti, upale pluca, bronhitisa, astme, a veca je mogucnost SIDSa.

    Majci koja ne moze prestati pusiti savjetovala bih da zapali cigaretu nakon podoja i nikako ne doji barem sat i pol poslije pusenja. Da svoje dijete skroz zastiti od dima i da dok pusi zastiti kosu i odjecu nekom maramom ili starom majicom preko, a nakon pusenja opere ruke, da se ne bi dogodilo da je beba odbija zbog smrada.

    TRUDNOCA I DOJENJE NAJBOLJI SU RAZLOG ZA PRESTANAK PUSENJA.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    split
    Postovi
    26

    Početno

    hvala. mislim da stručnije i jasnije nije moglo biti

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    ja znam da pusenje povecava rizik za smrt u koljevci, tu jako upozoravaju upravo na to

  5. #5
    ivarica

    Početno

    da, spomenula sam gore SIDS, i namjeravala staviti link na tekst na Rodinom portalu, pa zaboravila

    http://www.roda.hr/tekstovi.php?Teks...ID=58&Show=456

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •