Pokazuje rezultate 1 do 9 od 9

Tema: samostalna igra u dobi 3-4 god??

  1. #1
    Evitta avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    386

    Početno samostalna igra u dobi 3-4 god??

    Ili da pitam,kako i koliko se igraju vasi tro i cetvero-godisnjaci?
    Jer moj malac od tri i pol godine je vec mjesecima u nekoj fazi da se samo igra ukoliko se mi s njim igramo..
    A dijete je koje je vec sa godinu dana sam vozio autice po stanu,s 15mj je hranio medeke,stavljao ih spavati,od druge god se igra legicima i stvarno je dijete koje se voli i zna sa svime igrati.
    No ono kaj me zalosti je to da vec mjesecima ne takne nijednu igracku,ukoliko ga mi ne sjetimo i ne sjednemo se s njim igrati..
    I sad se pitam,jel to samo faza il mu vec dosadilo igranje (meni se to desilo u 6.razredu )
    Mislim,posvetimo mu se svaki dan,idemo u setnju,igraliste,ako smo doma-opet neka aktivnost,puno mazenja,pricanja,citanja,crtanja..i onda dode vrijeme kad bi si ja nesto u miru napravila,a on se samo mota,dosaduje i ne zna kud sa sobom..u sobi punoj igracaka on ne zna kaj bi radil..i skuzila da vec par mjeseci nije taknuo nijednu igracku i sam se poigrao!
    Jel ima jos takvih??jel im to samo faza??

  2. #2
    lukab avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,125

    Početno

    moj je oduvijek takav i sad se tek počeo pomalo igrati sam... dakle skroz naopako od tvojeg...
    za tjedan dana će napunit 4 godine...

  3. #3
    mona avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    711

    Početno

    Ima nas jos takvih.i samo je faza.naci ce opet nesto s cim ce se danima igrati pa opet zasićenje. I ,bar kod mojih nije stvar da mu dosadi igracka.vec igra...kao da je sve ideje za neku igri potrosio.
    Tako je bilo kod mog starijeg sina,tako je i kod mladeg.kod kceri je prica drugacija.ona se ne igra.tj ne igra se igrackama i sama.s nekim mozda 20 min.ne igra se bebama,ni sudem,ne glumi uloge...jednostavno ju to ne zainteresira.igra drustvene igre,crta,izraduje nesto ...ali i tu je specificna.napravi npr masku.crta ,ukrasava i kada je gotova to je to.jedne godine smo danima radile kucu za lutke na tri kata i sav namjestaj namjestaj .pet prostorija.posteljinu...ma sve.i kada smo bile gotove stajala je par dana doma u kutu pa smo ju na njezinu inicijativu poklonile vrticu.projekt gotov.zanimanje ju je proslo.



    Sent from my GT-I8190N using Tapatalk

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    431

    Početno

    moj ima 4,5 i može se igrat i po tri do četiri sata sam da ga niti ne čujemo, ali on je oduvijek takav

  5. #5
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,273

    Početno

    Citiraj Evitta prvotno napisa Vidi poruku
    Ili da pitam,kako i koliko se igraju vasi tro i cetvero-godisnjaci?
    Jer moj malac od tri i pol godine je vec mjesecima u nekoj fazi da se samo igra ukoliko se mi s njim igramo..
    A dijete je koje je vec sa godinu dana sam vozio autice po stanu,s 15mj je hranio medeke,stavljao ih spavati,od druge god se igra legicima i stvarno je dijete koje se voli i zna sa svime igrati.
    No ono kaj me zalosti je to da vec mjesecima ne takne nijednu igracku,ukoliko ga mi ne sjetimo i ne sjednemo se s njim igrati..
    I sad se pitam,jel to samo faza il mu vec dosadilo igranje (meni se to desilo u 6.razredu )
    Mislim,posvetimo mu se svaki dan,idemo u setnju,igraliste,ako smo doma-opet neka aktivnost,puno mazenja,pricanja,citanja,crtanja..i onda dode vrijeme kad bi si ja nesto u miru napravila,a on se samo mota,dosaduje i ne zna kud sa sobom..u sobi punoj igracaka on ne zna kaj bi radil..i skuzila da vec par mjeseci nije taknuo nijednu igracku i sam se poigrao!
    Jel ima jos takvih??jel im to samo faza??
    Imali smo isti problem. I iskusni stariji kolega lijepo me savjetovao: makni višak igračaka! Dijete od pustog obilja ne zna kud bi krenulo, stalno mu nešto odvlači pažnju. Odnesi igračke u kutiji u podrum ili na tavan, ostavi mu tri-četiri i mijenjaj ih jednom tjedno ako vidiš da ih ne gleda. KOd mojih je uredno upalilo - od brda igračaka iskristaliziralo se nekoliko najmilijih (stariji možda tri, mlađi malo više) a ostalo... nebitno, barem ne radi nered u sobi.

    Isto je i s društvenim igrama (moji su sad već veliki klipani) - puna putna torba čuči u podrumu, a u stanu su karte, šah i mikado. E, ima i rulet... ali to je to. Nema "pune sobe igračaka" isto kao što nema ni "pune sobe knjiga". Ima ormar s knjigama iz kojeg smo izvlačili pomalo i kako nam je dolazila volja.

    Preobilje može nepotrebno opteretiti dijete, tako da ne zna odabrati, a i tebi i njemu je tlaka spremati ako je gomila stvari. Olakšaj život sebi i djetetu - makni višak, a kad malo zaboravi, zamijeni i imat ćeš "nove" bez i jedne lipe investicije.

    Dobru zabavu!

    Dodatak: Moji su sad već veliki klipani, imam vrećetinu igračaka u podrumu, ali svejedno imaju nekoliko najmilijih s kojima se svakodnevno igraju. Ipak im još uvijek trebaju njihovi najdraži plišavci...
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 17.05.2014. at 16:48

  6. #6
    Evitta avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    386

    Početno

    hvala cure!
    znaci nismo jedini
    peterlin,danas sam upravo to napravila..procitala sam ja to davno kao savjet psihologa,al nikad nisam dosla do tocke da to i napravim,al danas sam poludila kad mi se popel na vrh glave a igracke ni taknuo, i rekla sam mu dobro,ako se ti ne zelis igrati,ima djece koja nemaju igracaka i rado bi se poigrala,pa cemo malo njima odnijeti..prvo je cendrao,kao zasto nosim njegove igracke,a zatim je i sam prihvatio i davao mi s kojima se vec dugo nije igrao..za sad sam ih sklonila u ostavu na jednu policu..bas me zanima dal ce imati rezultata..
    mona,ja se nadam da mu je faza..puno slicnosti s tvojima,obicno ga je svaka igracka zanimala po par dana i onda zasicenje..
    leptiric, nadam se da znas kolko si sretna tri cetiri sata da ga niti ne cujemo- to mora da je sala..
    inace sam i ja bila takva,igrala se sama po cijele dane, i to sa svega par igracaka,masta ogromna..moji nisu ni znali za mene. zato mi je i tolko krivo kad vidim ovog svoga da ne zna kaj bi se igral, a soba prepuna igracaka..a mozda fakat bas i zato

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    431

    Početno

    Nije sala...stvarno je super, danas sam dosla sa posla u 17 i komentiram pred njim kako sam umorna, a on mi kaze, idi ti malo spavat ja cu se igrat...i bez problema mogu sve uz njega mogu napravit

  8. #8
    Evitta avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    386

    Početno

    Predivno! Velim,i ja sam bila takva,tak da vjerujem da postoje takva djeca

  9. #9

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    2,660

    Početno

    evo da se pridružim u klub, igračke i igranje samostalno rijetko, gotovo nikako, ali voli pročitati, riješiti zagonetke, piskarati, crtati baš nešto ne voli posebno, voli rezuckati, slagati puzzle (sad se sjetih da i nismo odavno), pogledati crtić, ali uglavnom traži da asistiramo - 3.5 godine

    a soba krcata igračkama, prvi slobodan trenutak idemo u micanje igračka, možda i kod nas upali

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •