Stranica 5 od 6 PrviPrvi ... 3456 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 201 do 250 od 294

Tema: Pomoc za poplavljenu Slavoniju

  1. #201
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    apri stvarno odlična ideja

    te ljude je najviše strah što nakon povratka, jer to će biti goli zidovi, kod nekih ni to.
    u kontaktu s dvije obitelji osim jada kojeg sada osjećaju, to ih poprilično pati.
    odvajajte sve što imate, a da je iskoristivo, od posteljine, jastuka, popluna, deka, plahti,
    lonaca, tanjura, čaša, šalica (i onih rasparenih, za početak će sve biti dobro), bešteka,
    kanti, lavora, metli, ručnika, kuhinjskih krpa, naravno namješta i svega drugog čega se sjetite.
    mi smo već uspjeli doći do nešto namještaja za jednu obitelj, sada je na čekanju do povratka.

  2. #202

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    712

    Početno

    malo sam se pogubila
    gdje se skupljaju torbice?

  3. #203
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    pa nigdje

    kada šalješ pomoć, odvoji ženske ditnice i stavi u torbicu
    odnesi tamo gdje si i inače mislila nositi
    nema smisla da kompliciramo sa posebnim mjestom prikupljanja, ljudima je teško odvojiti vrijeme još i za to

    a vjerujem kako će se za akciju pročuti i da će i oni u prihvatilištima znati kome torbice idu

  4. #204
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj Carmina406 prvotno napisa Vidi poruku
    Mobiteli,kartice ako netko ima viška
    Bravo! Dodajte i punjače...

    Moji dečki su u školu nosili baterije i baterijske svjetiljke.

  5. #205
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    pa nigdje

    kada šalješ pomoć, odvoji ženske ditnice i stavi u torbicu
    odnesi tamo gdje si i inače mislila nositi
    nema smisla da kompliciramo sa posebnim mjestom prikupljanja, ljudima je teško odvojiti vrijeme još i za to

    a vjerujem kako će se za akciju pročuti i da će i oni u prihvatilištima znati kome torbice idu
    Bitno je samo OZNAČITI što je u paketima, jer volonteri sortiraju na mjestu gdje pomoć stiže.

  6. #206

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    712

    Početno

    ok, tenks, onda nosim na najbliže mjesto

  7. #207
    vitika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    205

    Početno

    zna li netko da li stize pomoc i u hrvatsku kostajnicu, tamo je una poplavila pola grada ... njih zadnjih dana nitko ne spominje

  8. #208
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Žena-ženi... Apri, super ideja.

    Drage moje, možda sam ja hiperemotivna... ali moram napisati, pa kud puklo...
    Kupila sam neki dan hrpu stvari, nikako da spakiram, stoje mi u hodniku... ne stižem jer imam potrebu uz svaki paket koji ću napraviti dodati i malo pisamce, riječ-dvije podrške, broj telefona.... na taj način bi mogla tu ženu/žene nastaviti suportirati i kasnije ako se povratno jave.

  9. #209
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Žena-ženi... Apri, super ideja.

    Drage moje, možda sam ja hiperemotivna... ali moram napisati, pa kud puklo...
    Kupila sam neki dan hrpu stvari, nikako da spakiram, stoje mi u hodniku... ne stižem jer imam potrebu uz svaki paket koji ću napraviti dodati i malo pisamce, riječ-dvije podrške, broj telefona.... na taj način bi mogla tu ženu/žene nastaviti suportirati i kasnije ako se povratno jave.
    I mi smo se pitali kako ciljano pomoći, ali odustali smo od toga da nešto pišemo. Poslali hranu, vodu i dječju odjeću redovnim putem. Gumene čizme dječje i za odrasle još moram poslati, to treba SADA i nije bitno kome će dopasti na noge - treba svima.

    Za dalje smo smislili ovo: moj brat ima prijatelja iz tog dijela Slavonije, pa smo se dogovorili da čovjeku direktno ostavimo kontakt - on će znati kome proslijediti, pa nek ljudi ciljano kažu što im treba i kako... Organizirat ćemo se, pa vidjeti što i gdje nabaviti. Ako im štajaznam treba pumpa za ispumpavanje podruma, nabavimo i pošaljemo. Ne moramo sve ovaj tjedan, trebat će pomagati još dugo.

  10. #210
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    da, nakon svih ružnih i tužnih priča koje dolaze s terena, ljudi sve više žele neko ime i prezime na koje će slati
    sva sreća pa se mreža pomoći već toliko proširila da svatko ima nekog poznatog organizatora

  11. #211
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    NIje da ja želim znati tko će primiti... Nije mi važno, važno mi je da paket stigne u ruke nekome tko ga zbilja dobije... a kroz ovo pisamce želim da ta žena koja otvori paket ima dobije nešto osobniju poruku kroz njega.
    Ono... kao poruka u boci koja putuje morem od jedne do druge obale...
    I možda nas poveže... možda ne... možda njoj na kratko da osjećaj da je netko baš na nju mislio... Samo želim da ima osjećaj da nije sama.

    No... možda filozofiram. Sori..

  12. #212
    Kloto avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Postovi
    229

    Početno

    Super ideja za ženske torbe, yay! Imam par koje ću rado popuniti i poslati.

  13. #213
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Nisam baš sigurna da stvari funkcioniraju tako da se naši paketi uručuju jednoj osobi, prije bih rekla da volonteri razvrstaju ono što je u paketu i onda dijele po potrebi.
    Inače mislim da donacije trebaju biti anonimne.

  14. #214
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    vjerujem da će volonterima olakšati ako dobju torbicu u kojoj su već stvari za žene, i tako su označene

  15. #215
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    kad sam spomenula ime i prezime, nisam mislila da primatelja pomoći
    već na osobu koja organizira distribuciju

    meni je jako važno da znam da ono što se prikuplja ide u ruke osobi od povjerenja, nekome tko neće preprodavati donacije već direktno slati u ruke potrebitima

  16. #216
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Pa ta ideja sa torbicama nije loša, jedino sam mislila da je zamišljeno da to ide kao jedna zajednička posebna donacija.

  17. #217
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Ja sam komentirala Mojcine postove i pisanje pisamaca- Pismo je ok (valjda) ali ja ga nikako ne bih potpisala.

  18. #218
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam komentirala Mojcine postove i pisanje pisamaca- Pismo je ok (valjda) ali ja ga nikako ne bih potpisala.
    ne bi ni ja jer kod primatelja stvara osjecaj obaveze
    htjeli mi to ili ne

  19. #219
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    da li znate gdje se u Rovinju skuplja i salje pomoc? odnosno, da li mi mozete preporuciti, sto i kako bi bilo najbolje? biti cu tamo za desetak dana.
    i molila bih savjet: novcana pomoc - da li je najbolje uplatiti na neki oficijelni racun koji cu pronaci u tisku? ili ima neki bolji nacin?

  20. #220
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Kužim.
    Odustajem od "broda u boci".

  21. #221
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj seni prvotno napisa Vidi poruku
    da li znate gdje se u Rovinju skuplja i salje pomoc? odnosno, da li mi mozete preporuciti, sto i kako bi bilo najbolje? biti cu tamo za desetak dana.
    i molila bih savjet: novcana pomoc - da li je najbolje uplatiti na neki oficijelni racun koji cu pronaci u tisku? ili ima neki bolji nacin?
    ja sam uplacivala na crveni kriz jer vjerujem da ce oni najbolje znati rasporediti novce na najpotrebnije

  22. #222
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    i ja sam uplatila crvenom krizu, nekako mi je to bilo "najsigurnije"
    imaju i online upatu preko kartica, nema previse kompliciranja.

  23. #223
    Carmina406 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    1,707

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Kužim.
    Odustajem od "broda u boci".








    Možda i možeš sročit neku kratku porukicu podrške,bez puno filozofije,neutralnu npr. Ljudi su uz vas,u dobru i zlu. Nećemo vas zaboraviti,nećemo vas napustiti,to je naša obaveza i dužnost. Ostanite i dalje snažni. Neznam ni sama,nisam pametna,ali možda i nije luda ideja. Nepotpisano naravno

  24. #224

    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    221

    Početno

    Ovi slučajevi krađe doniranih stvari i provala u poplavljene kuće su toliko rijetki u odnosu na broj ljudi koji zaista pomažu da bi ih trebala riješiti samo policija bez objavljivanja u javnosti.
    Ružne vijesti samo potiču sumnju i nepovjerljivost, a najgore je što su u većini slučajeva lažne, kao ovo o gladnoj djeci u mjesto koje je crveni križ zaobišao.
    A dok se vijest demantira, šteta je već napravljena. Nemojte ni pisati o njima.

    Postoje li brojevi koje možemo zvati iz Hr za donaciju Bosni i Srbiji?
    Osim 060 90 11
    Mislim da sam ih negdje vidjela, a sad ne mogu naći.

  25. #225
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Imas sve na googlu...info o poplavama
    na balkanu,ispod trazilice

    Sent from my GT-I9105P using Tapatalk

  26. #226
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    da, gugl je to lijepo organizirao

    telefon za bih je moguce zvati iz inozemstva
    telefon za hr nije

  27. #227
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Citiraj seni prvotno napisa Vidi poruku
    da li znate gdje se u Rovinju skuplja i salje pomoc? odnosno, da li mi mozete preporuciti, sto i kako bi bilo najbolje? biti cu tamo za desetak dana.
    i molila bih savjet: novcana pomoc - da li je najbolje uplatiti na neki oficijelni racun koji cu pronaci u tisku? ili ima neki bolji nacin?
    Crveni križ ima brojeve računa za sve tri zemlje. A gdje će se za deset dana skupljati pomoć, malo je preuranjeno znati (ali neće biti problem tada saznati).

  28. #228
    isvetica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ni tamo ni vamo
    Postovi
    1,656

    Početno

    ivan dujic :" Jedan kubični metar vode ili ti 1000 litara vode iznosi oko desetak kuna,.Jedna litra flaširane vode u Konzuma dođe 5 kuna.Ljudi kupuju vodu žrtva...ma kao da smo u Zimbabveu i nemamo pitke vode,a crveni križ danas upućuje poziv građanima da nedostaje vode žrtvama i da toga više šalju............Hrvatska je među top 3 države u Europi po zalihama pitke vode i nitko iz vlade ne šalje cisterne sa vodom ugroženima zbog toga što je bolje da Hrvati plate konzumu 5000kuna za 1000 litara vode umjesto da cisternama dovezu kubik po 10 kn...............glasine kruže da su trgovački centri dobro podmazali određene ljude jer se flaširana voda kupuje kao luda pa nek zarada teče dok se netko ne sjeti zapitati gdje su jebene cisterne sa vodom............ps.do prije 5 godina mi i Bosanci smo jedini na svitu čistili ulice ne tehničkom već pitkom vodom,kad ima nek se baca. 30 000 evakuiranih ljudi ako dnevo popiju 1.3 litre to iznosi 1 000 kubika (1 000 000 l) vode u 3 dana. Iz vodovoda ona košta 100 000 kuna ,a u konzuma 5 miliona kuna.Znači za mjesec dana ćemo mi Hrvati kozumu dati 50 miliona umjesto da vlada vodovodu da jedan milion.,hahaha a jebate tek sad vidimim koja se to lova okreće.......ludilo matematika,a još računajte i k plus paštete šta su naši celebrety osobe kupovale"
    See More

  29. #229
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,236

    Početno

    Uplate za crveni kriz su oslobodjene naknade ako se placa s pbz-a. Ne znam za ostale banke

  30. #230
    Carmina406 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    1,707

    Početno

    isvetica odmah mi je to palo na pamet,ali nadam se da će se i to ubrzo realizirati. Razumljivo je bilo u početku reagirati brzo,ali sada već treba organizirati malo bolje neke stvari (čak voće slati da djeca jedu i prirodno,jer usporedbe radi 1kašica=1kg jabuka) ali treba se organizirati i pohvatati konce u ovom kaosu. Nadam se da će se brzo slični problemi riješiti...do tada glavno da ljudi jedu i piju

  31. #231

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    124

    Početno

    Meni se jako sviđa ideja sa ženskim torbicama. Unutra dezić, uloške, labelo, maramice, pa i novčanik koji je u dobrom stanju a ne koristite...uostalom ono što i sami imate u torbici i mislite da bi moglo koristiti....ne treba biti uniformiran sadržaj...sve ce dobro doci.

    Mislim jedino da ako to nosim na razne adrese sabirališta pomoći da će se to rastaviti na proste faktore i ideja kao takva neće zaživjeti....ne znam.

    pratim
    Posljednje uređivanje od zika : 23.05.2014. at 12:59

  32. #232
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    žene, niste na fejsu
    tamo se svašta kuha

    ne mora biti torbica, stavite torbu u kutiju

    Hrvatske pošte ne naplaćuju poštarinu za pošiljke humanitarnoga karaktera
    provjereno

    svoje Žena ženi pakete šaljite na Knjižnicu Vukovar
    Tamo će ih pokupiti dvije žene koje su pokrenule akciju Žena ženi (povo s torbicom je samo dodatak) i onda ih osobno razvoziti i u ruke davati ženama.
    jedina je caka što će one to raditi do kraja mjeseca, ne mogu više (što je i razumljivo, to je preprepreogroman posao)

    zato, požurite
    ili animirajte svoje prijateljice iz bliskih područja da se uključe u akciju na terenu

  33. #233
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    stavit cemo i adrese i kontakte rodinih clanica kojima cete po gradovima moci donijeti pakete

  34. #234
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Evo i adrese.

    Gradska knjižnica Vukovar
    Trg Republike Hrvatske 1
    32000 Vukovar

  35. #235
    Pandora Aura Monroe avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    992

    Početno

    Netko je pitao za Pleternicu. Evo info iz prve ruke. Tamo nije tako dramatično kao oko Županje, ali su ipak nekim obiteljima (siromašnim, nezaposlenim) poplavljeni donji katovi kuća tj. uništeni su im podovi i namještaj. Novčanu pomoć može se uplatiti na žiro račun grada:

    IBAN : HR1523860021833400007 (žiro račun Grada Pleternice)
    Poziv na broj:
    68 7765-OIB uplatitelja

  36. #236
    Pandora Aura Monroe avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    992

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku

    Hrvatske pošte ne naplaćuju poštarinu za pošiljke humanitarnoga karaktera
    provjereno
    Pošta, nažalost, nije pouzdana ni kad naplaćuje. Puno puta su mi izgubili pošiljke. Također, sve pošiljke koje se ne šalju ekspres preporučeno iz jednog u drugi hrvatski grad putuju oko 2 tjedna (tako kažu njihove službenice). Tko zna koliko onda putuju ove besplatne. Možda par mjeseci ili godina?

  37. #237
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Citiraj Pandora Aura Monroe prvotno napisa Vidi poruku
    Pošta, nažalost, nije pouzdana ni kad naplaćuje. Puno puta su mi izgubili pošiljke. Također, sve pošiljke koje se ne šalju ekspres preporučeno iz jednog u drugi hrvatski grad putuju oko 2 tjedna (tako kažu njihove službenice). Tko zna koliko onda putuju ove besplatne. Možda par mjeseci ili godina?
    Ovo nije moje iskustvo. Sve pakete ikad šaljem/primam isključivo Hrvatskom poštom (bojkotiram Tisak), nikad nije ništa izgubljeno, sve je isporučeno u roku od jednog ili dva dana, bez express usluge.

  38. #238
    Pandora Aura Monroe avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    992

    Početno

    Mene su, eto, tražili da platim dodatnih xy kuna kako paket ne bi putovao 100 godina. Ako nisam slala preporučeno - u pravilu bi nestao. Ima i drugih opcija osim Pošte i Tiska.

  39. #239
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    i moje iskustvo je da je posta pouzdanija od ijedne druge kurirske usluge u hr

  40. #240
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    sa slanjem iz zg je iskustvo da preporucena posiljka stigne sutradan u velike gradove. preksutra u manje, sela i dubrovnik.

  41. #241
    Pandora Aura Monroe avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    992

    Početno

    Citiraj bodo prvotno napisa Vidi poruku
    Čitam u jednoj grupi i ne vjerujem-

    Umirovljenica slala Poštom paket odjeće obitelji smještenoj kod rodbine u Osijeku.U paket ubacila pismo u i njega 100 kn.
    Paket otvaran,novci nestali
    Pa gdje će duša onom koji ih je uzeo????
    A možda nekad stigne i na vrijeme. Moja iskustva su samo neka od mnogih.

  42. #242
    Pandora Aura Monroe avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    992

    Početno

    Nego, imam tih torbi, ali nisu baš nove. Vidljivi su tragovi nošenja, neke imaju manja oštećenja. Ne znam jel to ok?

  43. #243

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    124

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa Vidi poruku
    stavit cemo i adrese i kontakte rodinih clanica kojima cete po gradovima moci donijeti pakete
    super, hvala!

    sudjelovat cu i potaknut frendice da se ukljuce...

    trebat ce pomoc jos dugo...

    skolske torbe za skolarce na jesen, zimske jakne....

  44. #244
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    ma naravno da je ok

  45. #245
    Teica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,274

    Početno

    Citiraj KrisZg prvotno napisa Vidi poruku
    Imas sve na googlu...info o poplavama
    na balkanu,ispod trazilice

    Sent from my GT-I9105P using Tapatalk
    Molim te, daj napiši koji su brojevi koji možemo zvati iz Hr za donaciju Bosni i Srbiji - ne nalazim...

    Hvala!

  46. #246
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    "prvenstveno vodite brigu o dostojanstvu ljudi pogođenih ovom elementarnom nepogodom – nemojte im slati stvari kojih se želite riješiti i koje vi više ne nosite radi njihove starosti i neispravnosti"

  47. #247
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Slažem se s mimom

  48. #248
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Apricot, a gdje se kuha na fejsbuku?

    Donacije koje se skupljaju u školi koju sam već navela bile su raznolike (još uvijek se skupljaju), a neki od kolega i učenika pisali su poruke, učenici crtali i to se zataknulo. Recimo, sladak crtež ili priča uz dječju dekicu.

  49. #249
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    I bas je bilo lijepo vidjeti fotku (na fb-u); karton red bulla, ispod folije zataknut crtež s muškarcima koji rade na nasipu uz poruku: za dečke na nasipu. Fotkali su se i netko je stavio na fb. Došlo je u ruke onima kojima je bilo namijenjeno

    Nista se nije potpisivalo.

  50. #250
    Carmina406 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    1,707

    Početno

    Citiraj sarasvati prvotno napisa Vidi poruku
    I bas je bilo lijepo vidjeti fotku (na fb-u); karton red bulla, ispod folije zataknut crtež s muškarcima koji rade na nasipu uz poruku: za dečke na nasipu. Fotkali su se i netko je stavio na fb. Došlo je u ruke onima kojima je bilo namijenjeno





    Nista se nije potpisivalo.





    Ovo mi je odlično. Baš prava "poruka u boci" Treba misliti i na muškarce.

Stranica 5 od 6 PrviPrvi ... 3456 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •